Liever vijfde klasse dan rolstoel Niet onder indruk van beenbreuk PZC van ondergang gered Trimmers beginnen aan wielerseizoen 21 Delta Profronde in trek bij teams Zege Apollo komt te laat uitslagen Maxime Osse kampioen wb donderdag 11 maart 2004 luctor-spits Erik de Groene denkt door rugproblemen niet meer aan hoger niveau Damtoernooi Goes vHEERENHOEK - Kloetinge tad vast en zeker graag gehad dat hij dit voetbalseizoen nog in de aanval van de hoofdklasser bad gestaan. Wie weet, zat die dob nu dan niet in zulk acuut iegradatiegevaar. Maar Erik de Groene wil alleen nog maar ho- gerop met Luctor'88. pereden daarvoor is simpel. De fjsieke staat van de spits die de- 'it voetbalcompetitie in zestien djtó al 32 keer scoorde voor de zondag-vijfdeklasser uit gankenszand, laat het domweg iet toe om op hoog niveau te voetballen „Daarvoor zijn mijn rugproblemen te ernstig", stelt Èin's-Heerenhoek woonachti ge De Groene, die zondag met Luctor de topper tegen Jong Am- »n speelt. „Ik heb een afwij king in de ruggenwervel Inten sief trainen en spelen, zoals dat bij een hoofdklasser nu eenmaal Boet, kan daardoor niet meer. Vooral ook omdat ik een speler ben die het van zijn fysiek, van bard werken moet hebben." Daarom besloot hij vorig jaar inge, waar hij in drie sei nen tijd liefst vijftig doelpun ten maakte, de rug toe te keren. .Een loodzware beslissing. Ik heb er lang mee rondgelopen voordat ik de knoop doorhakte, reel overleg gehad ook met de eenmalige Kloetinge-trainer Diederik Hiensch", vertelt de &;ange spits. „Voetballen in de'hoofdklasse is nu eenmaal ■almooi De entourage, de bele- rjg, prachtig gewoon. De eer cck om op dat niveau te mogen spelen. Maar uiteindelijk was iet voor mij het beste op een la- g: niveau te gaan ballen." Oude man Trnt De Groene was het weke- terugkerende gevoel een oude man te zijn goed beu. „Na een wedstrijd liep ik er op mijn werk echt dagen als een stok- c^idekerel bij. Alles in mijn rug deed dan enorm zeer. Ook bij het voetballen had ik veel pijn. Ik speelde geregeld met pijnstil lers, maar je kunt je afvragen of dat nu wel zo verstandig is." Bovendien, in geval van voort zetting van zijn hoofdklasseloop baan dreigde een allerminst aan lokkelijk toekomstperspectief. „Ik heb me in Zeist wel eens la ten onderzoeken en de conclusie van de medici daar was helder In het slechtste geval zou zelfs een leven in een rolstoel tot de mogelijkheden behoren. Maar ik zou het al erg genoeg vinden als ik op mijn veertigste niet meer fatsoenlijk kan lopen. Dat je helemaal niets kunt onderne men met je kinderen," Dus hakte De Groene na lang wikken en wegen de knoop door en keerde terug bij de club waar hij opgroeide: Luctor'88, dat de ranglijst in de vijfde klasse B vooral dankzij de goals van de spits aanvoert. „Nou, ik kan het natuurlijk niet alleen", is De Groene bescheiden over zijn aan deel in het Heinkenszandse suc ces. „De voorzet moet komen en voor treffers via combinatievoet bal heb ik toch ook echt ande ren nodig. Maar inderdaad, trek mijn 32 goals van het totale doel saldo af en de plaats op de rang lijst was anders geweest." Desondanks wil De Groene niet opschepperig doen over zijn im posante productie. „Het is maar vijfde klasse, hè. Of ik de hoofd klasse mis? Jazeker. Het was op dit niveau best wennen, en nog steeds eigenlijk. Automatismen die er bij Kloetinge waren, mis je hier. Dingen die voor mij een abc-tje zijn, beheersen veel ploeggenoten met. Ze hebben veel sturing en coaching nodig. Al moet ik zeggen dat de ploeg steeds volwassener wordt." Hoe dan ook, Kloetinge had De Groene dolgraag behouden Dat merkt hij als hij bij de hoofd klasser komt kijken „Ik ga nog geregeld en dan word ik door Jan en alleman aangeklampt. Of ik terug wil komen, dat het met mij in de ploeg dit seizoen niet zover was gekomen en dat Karl Vergouwen nooit ontslagen was als ik er nog was geweest. Die geluiden hoor ik dan. Ze hebben me voor volgend seizoen ook te ruggevraagd, maar dat heb ik di rect afgekapt. Dat is met mijn rug echt niet verantwoord." „De roep om mijn terugkeer streelt mijn ego, zeker. Maar in feite koopt niemand iets voor al die verhalen. En het gaat natuur lijk ook veel te ver om de huidi ge problemen van Kloetinge aan één persoon op te hangen." Hoe de hoofdklasser dan in zulk acuut degradatiegevaar is be land, kan De Groene ook niet zo goed verklaren. „In feite is de ploeg maar op twee, drie posi ties anders dan vorig seizoen Maar de traditiegetrouwe slech te seizoensstart, die dit keer wel erg dramatisch was, kwam de ploeg niet te boven. Daardoor wordt het vertrouwen minder Erik de Groene scoorde in 16 wedstrijden 32 keer voor Luctor'8 foto Willem Mieras en de prestaties dus ook weer." Hij ziet het al maandenlang met lede ogen aan. „Dat het zeer doet, is misschien wat te veel ge zegd. Luctor is nu eenmaal mijn duppie, terwijl ik bij Kloetinge vooral een passant was. Maar jammer vind ik het zeker. Ik heb er drie seizoenen met veel ple zier gespeeld, ben er altijd goed behandeld. Dan is het jammer dat het zo slecht gaat met de club. En voor het voetbal in Zee land is het ook al geen goede zaak als Kloetinge degradeert." Maar goed, De Groene heeft mo menteel andere zaken aan zijn hoofd. Luctor'88 voert de rang lijst in de vijfde klasse B aan en kan komende zondag een Vo- rentscheidung bewerkstelligen in de thuiswedstrijd tegen de nummer twee, Jong Ambon. Vier punten scheiden de kemp hanen, een Heinkenszandse ze ge betekent feitelijk de beslis sing in de titelrace. „Zelfs als we verliezen, is er nog niets aan de hand", weet De Groene. „Dan staan we nog altijd een punt voor en gezien het feit dat we tot dusver in zestien duels pas vier punten verspeelden, mag je veronderstellen dat we die marge in de laatste vijf wed strijden kunnen vasthouden." „Maar we moeten hoe dan ook aan de bak", zegt De Groene, die er rekening mee houdt dat ook Jong Ambon twee man aan hem opoffert „Dat is vrijwel el ke week zo. Inderdaad, getuige mijn 32 goals trek ik me er wei nig van aan. Er is altijd wel een moment dat één van de twee je uit het oog verliest en dat ik kan toeslaan. Bovendien, als er twee spelers op mij staan, ligt er el ders ruimte Al weten ze daar in de vijfde klasse niet altijd even goed raad mee Hij glimlacht om die laatste op merking. Het is, zo wil De Groe ne maar duidelijk maken, een van de charmes en tegelijkertijd een van de handicaps van de vijf de klasse. Maar beter dat, dan in de hoofdklasse blijven en een leven in de rolstoel riskeren. door Koen de Vries ZOUTELANDE - Het Zeeland Open damtoernooi is gered. Het evenement dat jaarlijks in de zo mervakantie gehouden wordt, driegde na vier edities te ver dwijnen om dat geen nieuwe hoofdsponsor gevonden kon worden. Het bedrijf Hiltex stapt nu in het gat dat de SNS Bank achterliet. Toernooidirecteur Aart Walra ven uit Zoutelande heeft de grootste moeite gehad om een opvolger van hoofdsponsor SNS Bank te vinden. Uiteindelijk kwam hij tijdens het WK dam men voor vrouwen in Zoutelan de, eind vorig jaar, in contact met dammaecenas Pieter Hilde- nng, die het sterke team Hiltex in de erdivisie op de been brengt. De textielfabrikant was bereid als geldschieter voor de vijfde editie te dienen, die van 16 tot en met 21 augustus in Sportpunt Zeeland gehouden wordt Het toernooi heet nu Hil tex Zeeland Open. Walraven heeft het deelnemers veld al een eind rond Zo heeft oud-wereldkampioen Vatchet- slav Tsjecholev uit Rusland al toegezegd, evenals Nederlands GOES - De 44e uitgave van de Delta Profronde is in trek bij de profploegen. Ruim vijf maanden voor de start hebben al zeven teams uit de hoogste divisie toe gezegd aan de start te komen. De organisatie heeft toezeggin gen gekregen van de Rabobank, Quick Step-Davitamon, Bank Giroloterij, Chocolade Jacques, Lotto-Domo, Landbouw Kre diet, Mr Bookmaker-com. Dat zijn alle Trade teams I. De 44e Delta Profronde wordt zaterdag 4 september verreden. De start van de klassieker is van af de grote Markt in Middel burg. De finish is in Goes. kampioen Kees Thijssen en Eu ropees kampioen Alexander Schwartzman. Andere toppers zijn de voormalige Rus Wadim Wirny (nu Duitser), de Letten Guntis Valneris en Robert Mie- zans, Afrikaans kampioen Jean-Marc Ndjofang (Kame roen), de Malinees Diakité, veel voudig wereldkampioene bij de vrouwen Zoja Golubjeva (Let land), Nederlander Hans Jansen en de Zeeuwse talenten Arjo Kousemaker en Bennie Pro voost. Aart Walraven is nog op zoek naar spelers die het veld van zestien kunnen volmaken. GOES - De overwinning van de futsallers van Apollo op de num mer twee Cafini was verrassend, maar kwam te laat. Ondanks de knappe 7-5-zege degradeerde het team uit 's-Gravenpolder uit de eerste klasse A. Ook Dauwendaele weet al, met nog twee duels te gaan, dat de ploeg volgend jaar een stap te rug moeten doen. Apollo/Snackbar De Grote Markt - Cafini Vanderklein 7-5 (3-2): Apollo begon afwachtend, maar rook al snel zijn kans en kwam door goals van Michel Willems en Niels Kreukniet op een 2-0-voorsprong. Na een te gentreffer bracht Frank de Kok de marge terug tot twee. Cafini kwam daarna sterk opzetten, maar gelegenheidsdoelman Ri chard Bal voorkwam de gelijk maker. Na rust liep Apollo door Kreuk niet en een vrije trap van De Kok uit naar 5-2. De Braban ders brachten de spanning terug door twee keer in één minuut te scoren. In tegenstelling tot eer dere duels raakte Apollo niet van slag en kwam via de derde treffer van Kreukniet en de tweede van Willems op 7-4. Cafi ni scoorde daarna nog één keer en bepaalde de eindstand op 7-5. Heinkenszand zet trainer aan de kant HEINKENSZAND - Zaterdag- èrdeklasser Heinkenszand («ft met onmiddellijke ingang samenwerking met trainer Ito den Dekker beëindigd. Aan- Hding waren de slechte resulta- un en het gebrek aan chemie de selectie en de oefen- oester. pen Dekker was bezig aan zijn arde seizoen bij Heinkenszand. h zijn debuutjaar degradeerde Ie club uit de derde klasse, -aar het afgelopen seizoen «erd de ploeg weer kampioen. Het nog zes wedstrijden te gaan staan de groen-witten nu op de aatste plaats. De definitieve breuk ontstond zaterdag na de !-0-nederlaag tegen mededegra- datiekandidaat VCK. .Dat is een te grote nederlaag", volgens Den Dekker. Toch wam hij dinsdag nietsvermoe dend naar de training. „Toen ik a de kleedkamer kwam, zat aaar een deel van de selectie en de voorzitter Toen wist ik dat er wat aan de hand was. Je weet dat dit kan gebeuren, dat is inhe rit aan het voetbal, maar het v-el toch rauw op mijn dak." Het was shocking", blikt voor atter Jan van Schie terug op het '«lies tegen VCK *e werden helemaal wegge ld en de inzet was mini- aal. De spelers zeiden na af- •o? dat ze niet worden geïnspi- •ptfd en de trainer zei dat ze ar te inspireren zijn. j* diemie was weg. In novem- hebben we daar ook al een over gepraat. Daarna ging wat beter, maar het is toch toor blijven doorsijpelen. We 2l;n S^ri vereniging om dit ^ort dingen te doen, maar het „g van de club gaat boven f* en iedereen. We hebben Jnsdag met wederzijds goedvin- !en „de samenwerking ontbon den. •Het is in goed overleg ge- zegt ook Den Dekker. ■•«1 wilden op deze manier voor •«laatste zes wedstrijden een «nokeffect veroorzaken. Het is rotseizoen. Er waren veel •«sures en tot overmaat van brak de keeper ook nog zijn kuitbeen. Sinds dewin- *f°P ls er ook iedere week iemand op vakantie ge- de vertrekkende oefen- ls no8 geen vervanger t;n\ maar volgens Van -e probert de club het pro- mtern op te lossen Het wonderlijke verhaal van de familie Spaans en de ziekte van Hodgkin door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De drain om het vocht uit de wond af te voeren en het gips rond zijn linkerbeen verraden een chirurgi sche ingreep. Mare Spaans, rechtsachter van vierdeklasser Spui, is na een onschul dige botsing in de ontmoeting met Cad- zand zeker een jaar uit de roulatie. De 29-jarige Temeuzenaar schikt zich met gemengde gevoelens in zijn lot. Frus tratie en sportieve pijn leggen het af te gen de zekerheid dat het weer goed komt. Dat staat in schril contrast tot zijn ge moedstoestand ruim anderhalf jaar gele den, na de klinische mededeling dat hij aan de ziekte van Hodgkin leed. Veertien dagen later werd bij zijn tweelingbroer Reinier dezelfde diagnose gesteld. Die onheilstijdingen riepen in huize Spaans trieste herinneringen op aan de lijdensweg van broer John, die na een lang ziekbed in 1993 aan deze vorm van lymfklierkanker overleed. Johnny Spaans speelde onder meer bij Terneu- zen, AZVV en Vlissingen in de hoofd macht. Mare en Reinier Spaans zijn na succesvol le behandelingen in de Daniel den Hoed kliniek in Rotterdam sinds vong jaar zo mer bij Spui weer van de partij ,,We zijn beter, maar nog niet helemaal clean", ver telt Mare Spaans in het Temeuzense zie kenhuis De Honte, waar vader Jan en moeder Corry op bezoek zijn. „We moe ten om het halfjaar op controle." Dan, na een kleine stilte, wijzend op zijn been: „Dan is dit toch niks? De dokter zegt dat het allemaal goed komt. Het zal alleen lang duren." „Ik heb hiervóór in een heel ander schuit je gezeten. Van onzekerheid, omdat we niet wisten wat ons te wachten stond. We hadden met Johnny een slechte voorge schiedenis en dachten dat het met ons net als met onze broer zou gaan. Maar wij waren tien jaar verder", verklaart hij hun genezing. „Betere medicijnen, meer kennis van het ziektebeeld." Foute boel Mare Spaans staat de wedstrijd van za terdag in Cadzand nog helder voor de geest Het duel was amper vier minuten oud, toen hij kermend van de pijn tegen de grond ging Een onschuldige botsing met Angelo Martlé (Cadzand) had onge looflijke gevolgen. „Er werd een overtre ding op hem gemaakt", vertelt Spaans. „Hij rolde door en kwam tegen mijn been aan. Zelfs op de bank hadden ze het ho ren kraken Ik wist meteen dat het foute boel was. Ik heb het uitgeschreeuwd van de pijn Toen ze mijn schoen uitdeden, stond mijn enkel helemaal scheef. Die is met een schroef weer rechtgezet. Mijn kuitbeen is met een plaatje rechtgezet. Ik heb foto's van mijn enkel gezien. Alle banden waren gescheurd en zijn met krammetjes vastgemaakt Ik heb nog nooit iets gebroken. Ik twijfel er eerlijk gezegd wel eens aan of het na al die medi cijnen die ik heb gehad allemaal niet wat zwakker is geworden. Het is in elk geval wel zo dat ik veel sneller blauwe plekken heb dan vroeger." Hij vervolgt: „Ik heb de eerste twee nach ten heel slecht geslapen. Maandagavond zijn er heel veel jongens van Spui ge weest. Collega's van mijn werk. Het zat hier echt bomvol. Toen ik op de spoedei sende hulp lag, hoorde ik van Piet Schuit- vlot (de elftalbegeleider van Spui) dat we met 4-3 hadden gewonnen. Er kwam toen heel veel bij me boven. Johnny heeft namelijk precies hetzelfde gehad. Ook met zijn been in het gips. Hij was dertien jaar ouder dan Reinier en ik en nam ons overal mee naar toe. Er gaat geen dag voorbij dat zijn naam niet valt." De herinneringen aan zijn oudere broer zijn onlosmakelijk verbonden met de zeldzame overeenkomst in het ziekte beeld van de drie broers. „Ik hoorde mijn moeder zeggen dat we niet meer kunnen huilen, omdat we al zoveel hebben ge huild." Corry Spaans: ..Drie jongens uit hetzelf de gezin! Niemand begrijpt dat." Mare Spaans: „De doktoren zijn nu met erfe- lijkheidsonderzoek bezig. DNA, chromo somen, maar ze kunnen niks vinden. We hebben gewoon pech gehad, zeggen ze." Dan volgt een triest relaas, dat anderhalf jaar terug begint. „We hadden allebei 's zaterdags nog gevoetbald", klinkt het vol ongeloof. Vader Jan Spaans: „Reinier zei dat hij in die wedstrijd bij wijze van spre ken de stenen uit de straat had gelopen." Verhoging Corry Spaans: „Bij John zag je destijds dat er iets niet goed zat, omdat hij verho ging had, veel vocht verloor en magerder Het been van Mare Spaans is er slecht aan toe, maar de voetbalier weet in elk geval dat hij weer de oude wordt. foto Wim Kooyman werd Mare Spaans: „Ik ging 's maan dags naar de huisarts, op mijn pa's ver jaardag Ik voelde me met goed en ver trouwde het gewoon niet. Hij stuurde me voor foto's naar het ziekenhuis, 's Mid dags stond de huisarts op de stoep. Er zat een abces op mijn borstbeen, dat te gen de aorta drukte." Zijn vader „Hij werd met spoed naar Rotterdam gebracht Daar heeft hij ge lijk zijn eerste kuur gehad. Veertien da gen later zat Reinier tijdens een examen met zijn handen in zijn nek na te denken, toen hij een knobbeltje voelde." Dat werd op kweek gezet. „Hij had dus ook de ziekte van Hodgkin." Mare Spaans: „Toen ik mijn tweede che- mokuur kreeg, kreeg Reinier zijn eerste. Je ligt daar maar en je piekert." Corry Spaans: „John had negentig procent kans om te genezen, zeiden ze. Hij heeft zes kuren gehad, maar zijn lichaam pak te het niet aan." Mare Spaans: „Dat is het enige dat je be zighoudt Pakt mijn lichaam het? Je gaat door een verschrikkelijk diep dal. Ik ben het leven anders gaan zien. Als er maar eens een middeltje was tegen die onzeker heid. Als je een onderzoek hebt gehad, voel je opeens overal van alles. Je zit op de gang te wachten op de uitslag. De één komt lachend buiten, de ander huilend. Na mijn tweede chemokuur zagen ze dat het kwaadaardig gezwel kleiner was ge worden." Hij sprong echter niet meteen een gat in de lucht „Ik wilde eerst weten of het toch wel mijn foto's waren en niet die van mijn broer. Hij had namelijk niet al leen in zijn nek, maar ook op zijn borst been een gezwel. We konden er gelukkig samen goed over praten. Toen het met mij de goede kant op ging, hield ik Rein ier voor dat het met hem ook weer goed zou komen Na vele behandelingen en een ziekbed van maanden kregen de ge broeders Spaans te horen dat ze weer al le dagelijkse dingen mochten doen. De tweeling meldde zich in de voorbereiding op dit seizoen weer bij Spui. Mare Spaans: „Ik had een conditionele achter stand. Dat vond ik heel frustrerend. Je wilt zelf zo graag, maar je lichaam wil niet. In het begin mocht ik een helft mee doen, Reinier de andere helft. Net na de winterstop heb ik mijn eerste volledige wedstrijd weer gespeeld. Thuis, tegen DFS." „In het begin was ik blij dat ik weer op het veld stond. Maar hoe beter het gaat, hoe hoger je die lat legt." Mijmerend. „En dan ga je eens een mid dagje voetballen in Cadzand. Ik weet niet of ik nog terug op mijn niveau kom. Het is de kracht van Spui dat er een heel hechte groep staat, met veel gelijkwaardi ge spelers. Ze zullen ook zonder mij toch wel kampioen worden? Dat is eigenlijk mijn eerste zorg ook niet. Ik wil gewoon weer snel terug aan het werk." Goat. Klasse A11: Apollo '69 1 - Cafi- nie van der Klein 7-5 A21-.SSV '65 3-FZV/ln Axtionl 2-14, ZW/CV de Flo- ra-SSV 65 2 4-8, SSV 65 1-Pubbles 1 11-3, Matisse 1-FM Sranang 2 3-9, Bie- zentrappers 1-Luctor '88 1 6-9. Lucky Day 10.03.2004: 4-5-8-11-18- 21-25-31 -43-45-48-56-57-64-66-67-71 -72 -76-78. Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: Begijn make laar - Auto de Voogd 6-2, Beko - Arditos 4-4, Tecona - Eastman 6-2, Rabo Beve land Pulse audio 1-7 Stand: Pulse au dio 17-112. Begijn makelaar 17-90, Teco na 17-77, Auto de Voogd 17-62, Rabo Beveland 17-61, Beko 17-53. Eastman 17-53, Arditos 17-31 Tweede klasse: HZ sport - AKZ verzekeringen 2-6, Delta Delta consult/Dauwendaele 2-6. WEA/Dauwendaele - Indoor karting 8-0, Piet Voskamp/'t Zand - LW 2-6. Stand Delta 17-98, HZ sport 17-80, Delta consult/Dauwendaele 17-75, Piet Voskamp/'t Zand 17-72, AKZ verzekerin gen 17-69, WEA/Dauwendaele 17-65, LVV 16-57, Indoor karting 16-16. Derde klasse: Poseidon/ ziekenhuis Walche ren - AKZ verzekeringen 2 2-6, Bowl de Kruitmolen - Bosma elektro 2-6, SVA/Kodde - Provincie Zeeland 1-7, Schoonen elektro/MZ - RTC de Singel 3-5. Stand: Bosma elektro 17-112, RTC de Singel 17-95, SVA/Kodde 17-79, Schoonen elektro/MZ 17-72, Provincie Zeeland 17-54, AKZ verzekeringen 2 17-48, Bowl de Kruitmolen 17-42, Poseidon/ ziekenhuis Walcheren 17-41. Vierde klasse: Bayard alu/ Dauwen daele Aann.bedr. Louws 3-5, Auto Sporry/Oranje Nassau - AKZ verzekein- gen 3 8-0 Stand: Auto Sporry/Oranje Nassau 17-83. PZC 15-79, SV Duo/Pare central 16-74, Eastman 2 14-69, AKZ ver zekeringen 3 17-60, Aann.bedr. Louws 17-51, Nehalenma 15-44, Bayards alu/Dauwendaele 17-44. Vijfde klasse: HZ sport 2 - Bandoeng 6-2 Stand ROC Zeeland 14-93, CZ groep zorg 14-75, Ra bo Walcheren 14-68. Provincie Zeeland 2 14-37, de Voogd 13-37, Bandoeng 14-36, HZ sport 2 13-24 Dames. Eer ste klasse: The tube Sinke schoenmode/SVS 8-0, Tence/ Dauwen daele - Smith kaas 1-7, Begijn makelaar - Jachtwerf Goes 6-2 Stand The tube 16-111, Smith kaas 16-110, LVV 16-68, Begijn makelaar 16-65. Tence/ Dauwen daele 16-54, Sinke schoenmode/SVS 16-42, Piet Voskamp Dauwendaele 16-36, Jachtwerf Goes 16-26. Tweede klasse: De vier linden - Schoonm.bedr. Simons/ 't Zand 5-3, Vlijtig Liesje - Sys tem XS/MZ 5-3. Stand: Vlijtig Liesje 16-107, CZ groep zorg 16-87. System XS/MZ 16-77, Schoonm.bedr. Simons/'t Zand 16 55, Be fit 16-54, De vier linden 16-51, DVC plus 16-43, De Reus en van Heemst 16-34 Derde klasse: Breedijk/SVS - Ardita 1-7, Jong Ambon - Bakker Schrieks/MZ 3-5, Poseidon, zie kenhuis Walcheren - Justitie Middel burg 5-3, Wijk Klarenbeek - t Ken net 2-6. Stand: Ziekenhuis Walche- ren16-78. Ardita 16-76. t Ken net 16-75, Jong Ambon 16-72, Justitie Middelburg 16-71, 8aH:-,' Schrieks. ivlZ 16-55, Breedijk/SVS 16-51, Klarenbeek 16-34 Tirreno-Adriatico. Eerste etappe, Sabaudia - Sabaudia: 1. Petacchi (Ita) 169 km 3.55.31 (40,76 km/uur), 2 Zabel (Dui), 3. Hondo (Dui), 4 Pagliarini (Ita), 5. Zanini (Ita), 31. Van Dijk, 68. Boogerd, 80. De Jongh, 114. Knaven, 115. Boven, 123. Mutsaars, 124. Kroon allen z.t. WANROOY - Maxime Osse uit Baarland is op het NK dressuur voor ponyruiters in de Ml-klas- se Nederlands kampioene gewor den. De tienjarige amazone reed op haar dertienjarige Welshmoun- tain-ruin Brendo een proef die ook nog goed was voor de derde plaats in de M2-klasse. door Wim de Vos KRUININGEN - Het wielersei zoen van Trimbelangen Mid den-Zeeland (TMZ) gaat zater dag officieus van start. De orga nisatie heeft er een traditie van gemaakt om voor het officiële begin de renners de gelegenheid te geven enige wedstrijdritme op te doen in een viertal trai- ningsritten. In recreatiegebied Den Inkel na bij Kruiningen wordt op vier achtereenvolgende zaterdagen gewerkt om de conditie op scherp te krijgen. Het bestuur van TMZ is vooral benieuwd hoe de belangstelling zal zijn voor de nieuwe S/P-categorie. Hierin is startgelegenheid voor beginnende en plaatselijke cou reurs, die zonder licentie aan een wedstrijd mee kunnen doen. „Hiermee gaan we terug naar onze roots. Met deze categorie willen we weer een echte trimca- tegorie maken. Tot vorig jaar was de recreantengroep onze op- stapcategorie maar voor de meeste beginners lag het tempo daarin veel te hoog. We willen de nieuwe groep beginners en toerrenners gelegenheid bieden om in een echte wedstrijd uit te komen", aldus Leo Bakker, voor zitter van TMZ. Overigens is door de categorie wijziging de categorie recrean ten omgedoopt in amateurs B. Zaterdag is de eerste trainings- rit in Den Inkel. De start is om 14.00 uur voor de amateurs A. Telkens één minuut later gaan daarna achtereenvolgens de ve teranen, amateurs B en S/P-cate gorie van start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21