Porto wijst United zijn plaats Van Bon bekroont monstervlucht PZC rn; Voormalige vuilnisman velt Juventus Keniaanse atleten als Hollandse schaatsers Ronaldo stripheld 19 Team van Ferguson voor eerst in zeven jaar niet in kwartfinales Nieuwe trainer Simon Vroemen WK motorcross terug bij het oude Hasselbaink wil weg bij Chelsea Hockeyers spelen met Japan: 9-3 Geen spierscheuring N'Kufo Nederland hoopt op zeges PSV en vooral AC Milan Boekhoudschandaal in München woensdag 10 maart 2004 DEN HAAG - Niet de rijkste c]ub van de wereld, maar de hou der van de Uefa Cup schaarde ach bij de laatste acht van de Champions League. In een pvaarbeladen wedstrijd wees FC Porto gisteren Manchester United zijn nieuwe plaats in de Europese hiërarchie. De zwaar bevochten 1-1 was goed voor een superstunt. Tot aan de laatste minuut van :eofficiële speeltijd mocht Man chester United dromen van nieu we roem. Een treffer van Costin- ja- een rebound na een prachti ge vrije trap van Benni Mc- Carthv, overigens zwak ver werkt door United-doelman Tim Howard - zorgde ervoor dat de juiste partij na afloop kon feesten. Over twee wedstrijden bezien had alleen FC Porto recht op een plek in de kwartfi nales. De deceptie tegen Porto leidde tot intense teleurstelling in Man chester en dat gevoel had niet louter sportieve oorzaken. De verhouding tussen beide clubs werd tijdens de eerste wedstrijd in Porto al onder hoogspanning gezet. De Engelsen stapten woe dend het veld af, omdat ze bij hun tegenstander een overdaad 3211 (opduiken vermoedden. Al in Porto weigerde Uniteds onager Alex Ferguson zijn col lega Jose Mourinho de hand te schudden en in de aanloop naar k return ging het gekibbel tus sen de twee managers gewoon door. Ook oud-Ajacied Benni McCarthy deed een duit in het champions league I woensdag Champions League. Kwartfinales: iCMilan-Sparta Praag. Asanal-Celta de Vigo, Mcnaco-Lokomotiv Moskou, léalMadrid-Bayern München aanvang duels: 20.45 uur). zakje door op te merken dat Manchester United hem onge looflijk was tegengevallen. Dit alles zette de toon op Old Traf- ford, waar bijna 70.000 kijkers de opponent buitengewoon vij andig bejegenden. Misschien wakkerde Ferguson het vuurtje voor de return tegen Porto wel bewust aan, in een po ging zijn team wat extra adrena line toe te dienen. Want vooraf waren ze in Engeland al niet ge rust op een goede afloop. Ter wijl Manchester United als een aangeschoten hert door het sei zoen strompelt, stak Porto het water over met prachtige cijfers in de binnenzak. De ploeg van Mourinho was tot gisteravond al 27 duels ongeslagen, de laat ste nederlaag dateert van 1 okto ber, toen Real Madrid te sterk was. Bovendien was het Fer guson uiteraard niet ontgaan, dat zijn ploeg twee weken terug in Portugal vrijwel niets in te brengen had. De Britse angst voor Porto was ook af te lezen uit de opstelling. Ferguson hield het Portugese wonderkind Cristiano Ronaldo Porto-speler Francisco Costinha heeft Manchester United gevloerd met zijn doelpunt in de slotminuten. foto Jose Manuel Ribeiro/RTR van onze sportredactie TURIJN - Juventus is uit de Champions Lea gue. De Italiaanse verliezend finalist van vo rig jaar zag de doorgang tot de kwartfinales door Deportivo la Coruna versperd. De Spanjaarden wonnen ook in Turijn met 1-0. Chelsea en Olympique Lyon verzekerden zich eveneens van een plaatsje bij de laatste acht van de Champions League. De club uit Londen speelde na de eerdere uitzege op Stuttgart (0-1) doelpuntloos gelijk. Olympi que Lyon won opnieuw met 1-0 van Real So ciedad. Een voormalig vuilnisman uit Uru guay had een groot aandeel in de uitschake ling van Juventus. Walter Pandiani schonk Deportivo met een treffer in de twaalfde mi nuut een uitstekend uitzicht op de kwartfi nales. Juventus, dat de uitwedstrijd al ver loor (1-0), moest vanaf dat moment drie keer scoren voor een plaatsje bij de laatst acht van het toernooi voor beste Europese clubteams. Zover kwam het niet. Zonder de geblesseer de Trezeguet, maar met Di Vaio en Del Piero, ontbeerde het Juventus aan schot kracht. De snelle uitschakeling is een nieu we smet op een seizoen dat toch als niet naar wens van de clubleiding uit Turijn ver loopt. Chelsea (Eng) - VfB Stuttgart (Dui) 0-0. Scheidsrechter: Milton Nielsen (Den). Gele kaart Hinkel (Stuttgart). Aantal toeschouwers: 41.000. Eerste wedstrijd: 1-0. Juventus (Ita) - Deportivo la Coruna (Spa) 0-1 (0-1). 12. Pandiani 0-1. Scheidsrechter: Michel (Slw). Gele kaart: Tacchinardi, Ferrara, Mon- tero (Juventus), Victor, Mauro Silva (Deport ivo). Aantal toeschouwers: 24.680. Eerste wed strijd: 0-1. Olympique Lyon (Fra) - Real Sociedad (Spa) 1-6 (0-0). 77. Juninho 1-0. Scheidsrechter: Ri ley (Eng). Gele kaart: Edmilson (Lyon), Karpin, Jauregi, Schurrer (Real Sociedad). Aantal toe schouwers: 38.914. Eerste wedstrijd1-0 ANP bij zich op de bank ten faveure van de Schot Darren Fletcher, die meer verdedigende kwalitei ten worden toegedicht. De Por tugees kwam Fletcher een kwar tier voor tijd aflossen, maar zat een paar minuten later al weer langs de kant na een geweldige schop van Nuno Valente. Met enig gevoel voor dramatiek zou je de uitschakeling tegen Porto het einde van een tijdperk kunnen noemen. Voor het eerst in zeven jaar slaagde Manches ter United er niet in de kwartfi nales van de Champions League te bereiken. En hoewel die tegen valler dus pas laat gestalte kreeg, was er weinig op af te din gen. Ook het duel met Porto be wees, dat het elftal van Ryan Giggs, de gebroeders Neville en Nicky Butt een heel eind over zijn hoogtepunt heen is. Porto was technisch veruit de meerde re van United, dat slechts over eind bleef op basis van de alou de waarden van het Engelse voetbal: noeste arbeid en onge breidelde inzet. Ook Ruud van Nistelrooij kon zich niet uit de poel van middel maat worstelen. De Brabander zwoegde negentig minuten lang aan één stuk door, maar effect hadden zijn inspanningen nau welijks en niet zelden deponeer de hij de bal in de voeten van een tegenstander. Echte kansen kreeg Van Nistel rooij dan ook nauwelijks. De En gelse treffer kwam op naam van Paul Scholes die na een half uur een perfecte voorzet van John O'Shea achter Vitor Baia kopte. In het verleden was de rossige middenvelder vaak de sleutel naar succes, maar ditmaal werd de goal van Scholes in waarde vele malen overtroffen door de rake inzet van Costinha in de slotminuut. Manchester United (Eng) - FC Por to (Por) 1-1 (1-0). 32. Scholes 1-0, 90 Costinha 1-1. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Gele kaart: Phil Ne ville, Scholes (Manchester U.), Cos tinha, Maniche, McCarthy (Porto). Aantal toeschouwers 67.500. GPD DELFT - Steepleloper Simon Vroemen zoekt in de aan loop naar de Olympische Spelen in Athene zijn heil bij een andere trainer. De 34-jarige Europees recordhouder heeft Helmut Stechemesser in de arm genomen. Vroe- mens vriendin Adriënne Herzog, nationaal veldloopkam pioene, traint ook bij de Oostenrijker. Vroemen liep tot dusver op de schema's van Bram Wassenaar, die onder an deren ook marathonloper Kamiel Maase traint. ANP LOMMEL - De strijd om de wereldtitel motorcross zal dit jaar weer in traditionele vorm woeden. Dat wil zeggen' twee manches op een dag, die allebei even zwaar meetel len voor het klassement. Aangezien er zestien Grote Prij zen op de kalender staan, bestaat het WK uit in totaal 32 races. De afgelopen jaren experimenteerde de internatio nale bond FIM vruchteloos met één manche per GP. Het aantal races slonk daardoor aanzienlijk; vorig jaar telden bijvoorbeeld maar 12 wedstrijden mee voor het WK. ANP LONDEN - Jerrel Hasselbaink wil weg bij Chelsea. Dat zei de achttienvoudig international gisteren in een inter view met Studio Sport. De aanvaller die 27 maart 32 jaar wordt, komt naar zijn zin te weinig aan spelen toe. Hij heeft bij Chelsea een doorlopend contract tot medio 2005 „Ik heb de club in december laten weten dat ik liever weg ga als ik niet iedere week kan voetballenvertelde hij. „Er heerst bij Chelsea geen echte concurrentiestrijd, maar trainer Ranieri wisselt veel en vaak. Als ik vandaag goed speel, kan ik morgen toch op de bank zitten. Dat is frustrerend en niet eerlijk." ANP MADRID - De Nederlandse hockeymannen hebben giste ren in Madrid met een monsterscore tegen Japan (9-3) de groepsfase van het olympisch kwalificatietoernooi afge sloten. Door deze zege is Oranje zeker van de groepsover- winning. Spanje, met 6-0 te sterk voor Polen, eindigde als tweede. Veel maakt dat niet uit, aangezien beide landen al na vier wedstrijden zeker waren van deelname aan de Spelen in Athene. Het gaat nu alleen nog om de eindzege in het toernooi. Topscorer aan Nederlandse zijde was gis teren Ronald Brouwer, met drie treffers. Lomans scoorde tweemaal, De Nooijer, Matthijs Brouwer, Reekers en Me ijer kwamen ieder een keer tot scoren. In de halve finale, stuit Nederland morgen op India. ANP ENSCHEDE - FC Twente's spits N'Kufo heeft vrijdag in het duel met NAC geen spierscheuring in de hamstring op gelopen. Dat bleek gisteren, na enkele onderzoeken in een ziekenhuis. Aanvankelijk werd voor een flinke blessure gevreesd, nadat N'Kufo geblesseerd was uitgevallen. Wan neer de schutter, nummer drie op de topscorerslijst van de eredivisie, weer in actie kan komen is nog niet precies aan te geven. ANP UTRECHT - Wil Nederland ook in het seizoen 2005-2006 verze kerd zijn van vier tickets in de L'efa Cup, dan moet PSV 'sco ren' tegen Auxerre en hopen dat AC Milan vanavond in de Cham pions League afrekent met het Tsjechische Sparta Praag. Tsjechie en Nederland strijden deze dagen om de achtste plaats op de coëfficiëntenlijst van de Uefa. die in het seizoen 1005-2006 recht geeft op vier i'efa-Cupplaatsen. Vanaf plek :egen moet een land liefst twee tickets inleveren. In dat geval heeft alleen de nummer drie van de eredivisie recht op Uefa Cup. De andere plaats wordt dan in genomen door de bekerwinnaar. Rechtstreekse plaatsing voor de Champions League en de voor rondeplaats lopen voor het sei zoen 2005-2006 geen gevaar. Wordt Sparta Praag vanavond in Milaan uitgeschakeld door AC, dan houdt Nederland zijn marginale voorsprong op Tsje chië. De zege van PSV op Peru gia. vorige week, was van cru ciaal belang. Nederland 'wipte' daardoor over Tsjechië naar plaats acht. Beide landen heb- met Sparta Praag en PSV nog één deelnemer in Europa. Nederland heeft 33.248 punten, Tsjechië 33.075 Doekt PSV een positief resultaat lb de twee confrontaties met Auxerre - twee zeges zetten zo- oen aan de dijk - kan Nederland «eer even ademhalen. Het «ijgt dan zelfs nummer zeven Griekenland (34.748) in het vi zier De Grieken zijn als enige land in de toptien van de coëffi- ciëntenlijst niet meer vertegen woordigd. Nederland houdt dan bovendien afstand van Turkije (31.957). De Turken zijn met wnclerbirligi in het Uefa-Cup- toernooi ook nog met één club actief in Europa. jfoor het Uefa-Cuptoernooi van eet seizoen 2005-2006 wordt het klassement opgemaakt over dit de voorgaande vier seizoe- f,,Lhuidige Hist is ingegaan voor het seizoen icQQ onnn Worc^ het seizoen ,"0 echter weggestreept f k» komend seizoen mee. ^panje is de lijstaanvoerder van wropa met 75.476 punten. Nummer twee Engeland volgt •^e afstand (59.268). Ita- staat derde. Duits- ^•d (49.346), Frankrijk (43.611) ortugal (39.083) maken de "aantastbare topzes vol. GPD door Frits Bakker ROANNE - Veel winnen doet Leon van Bon niet meer, maar er zijn van die da gen dat de benen super zijn. Tegen het de cor van een besneeuwde col reed de Ne derlander uit de Lotto-Domoploeg giste ren de finale van de derde etappe in Pa- rijs-Nice. Hij was de aanstichter van een monstervlucht van 197 kilometer, met de Duitser Thomas Ziegler als bondgenoot. Aan de finish in Roanne hield het twee tal een half minuutje over van een voor sprong die nog rond de veertien minuten had geschommeld. „Morgen krijgen we nog meer sneeuw, dit was mijn laatste kans", glunderde Van Bon na de gewon nen eindsprint. Ver voor het aanstormende peloton recht te hij zijn rug voor een laatste jump. „Ik had eens op de fiets van mijn vluchtmak- ker gekeken", vertelde hij. „Daar stond zijn naam op geschreven. Ik kende hem niet en wist niet of hij snel was. Het schijnt dat hij redelijk kan sprinten, maar in dit soort situaties heb ik zelden verloren. Daarom was ik nogal zeker van mezelf." Hij had zijn vlucht van tevoren gepland, omdat Lotto nog niet echt aansprekende resultaten had geboekt in het voorjaar. Maandagavond in de bus van de ploeg had het gedonderd. „We hadden de slag gemist, een beginnersfout gemaakt", be kende Van Bon. „Ik heb eens goed naar de etappe gekeken en vond dat het mijn dag maar eens moest zijn. Zo'n vlucht ga je niet aan om een dag voorop te rijden. Ik ben eraan begonnen met het idee om te winnen." Vals plat Het ging ook allemaal heel vlotjes; de sprong gemaakt na 31 kilometer koers, een onbekende Duitser in zijn wiel, een voorsprong die snel naar de tien minuten opliep, nog iets verder groeide en met twee klimmetjes in de finale nog ruim acht minuten bedroeg. „Toen we aan de laatste klim begonnen, ging het moeilij ker. Het begon lichtjes te sneeuwen, de temperatuur lag rond het vriespunt en de ploegleider kwam vertellen dat het pelo ton aan het jagen was." Op het vals plat na de klim slonk de mar ge tot net boven de twee minuten. „We zijn wel in hoog tempo blijven rijden, bijna altijd boven de vijftig. En op vijf ki lometer van de streep begon ik erin te ge loven dat het gewonnen spel was. Ik heb die Duitser de kop opgedrongen en ben er op tijd overheen gegaan." De ritzege in Parijs-Nice maakt een eind aan een zorgelijke tijd. Leon van Bon (32) had altijd wel wat in de afgelopen ja ren; een verkoudheid, een blessure, last met de luchtwegen. „Ik ben vorig jaar in het voorjaar twee keer ziek geworden. Dan kun je de klassiekers wel vergeten. Aan het eind van het seizoen heb ik eens goed naar mijn neusholtes laten kijken. Ze hebben de ingangen verbeterd en van af dat moment kan ik bij een lichte ver koudheid doorfietsen." En op een dag als gisteren kan Van Bon nog ouderwets vlammen. „Zo'n lange vlucht is voor mij nog de beste manier om nog te winnen Ik zit nu eenmaal in een ploeg met Robbie McEwen, dus in de finale van een koers moet ik me helemaal voor hem opofferen. Voor mijn lol doe ik het niet, zo'n hele dag vooruit rijden, maar het is niet voor niets geweest. Ik heb laten zien dat ik nog kan winnen. En morgen? Ik weet het niet, we klimmen nog hoger, en er wordt nog meer sneeuw verwacht. Maar als ik afstap, dan is het met een lekker gevoel." Jorg Jaksche bleef ook in de derde etap pe leider in Parijs-Nice, met een marge van zes seconden op Rebellin, zestien op Bobby Julich en 22 op Frank Vanden- broucke. Tom Boonen won gisteren in Ro anne de sprint van het peloton voor Ro bert Hunter, Pietro Caucchioli en Jens Voigt. Leo van Bon (rechts) was zeker van zijn zaak in de finale van de derde etappe in Parijs-Nice. In de eindsprint hield hij de Duitser Thomas Ziegler achter zich. foto Olivier Hoslet/AFP door Alexander van Eenennaam MUNCHEN - De vreugde om de komst van een nieuw voet balstadion in München is giste ren omgeslagen in ontzetting wegens een boekhoudschan daal. Voornaamste verdachte in deze 'Beierse bouwfraude' is Karl-Heinz Wildmoser. voorzit ter van voetbalclub 1860 Mün- chen. Hij is samen met zijn zoon en twee onbekenden in voorlopige hechtenis genomen. De politie doorzocht tevens pri- véwoningen, onder meer die van vader en zoon Wildmoser. Justitie verdenkt de verdach ten van omkoping, valsheid in geschrifte en belastingontdui king in verband met de bouw van het nieuwe stadion Allianz Arena. De Duitse politie deed gister morgen invallen bij Bayern Mü nchen en 1860 München op zoek naar hun administraties. De clubleiding van Bayern staat niet onder verdenking, meldde een politiewoordvoer der. De boeken van de belang rijkste club van Duitsland wer den slechts onderzocht op zoek naar mogelijk bewijs tegen Wildmoser en zijn medever dachten. Vertrouwelijk Bij de aanbesteding voor de bouw van het stadion zou Wild moser volgens Duitse media vertrouwelijke informatie heb ben doorgespeeld aan het be drijf dat het project uiteinde lijk binnenhaalde. De voetbalbestuurder zou daar voor 2,8 miljoen euro hebben gekregen. Zijn zoon, Karl Heinz junior, is directeur voet balzaken bij de club en tevens is hij een van de twee hoogste leidinggevenden bij het bedrijf dat de Allianz Arena gaat ex ploiteren. ANP door Pim van Esschoten ROTTERDAM - Zoals in Neder land de schaatsers en in China de pingpongers, zo verdringen in Kenia de atleten elkaar in de hoop 's lands eer te mogen verde digen op mondiale toernooien. In de topvijftig aller tijden op de marathon staan zo'n twintig Kenianen, aangevoerd door Paul Tergat en zijn wereldre cord van 2.04,55. De Marathon Rotterdam speelt net als die van Boston en Lon den een cruciale rol in de aanwij zing voor de drie startbewijzen op de marathon tijdens de Spe len. In die grote marathons van het voorjaar moet de beslissing vallen. „En ik denk dat de snel ste in tijd bepalend wordt, niet het winnen", aldus Felix Limo. Daarom koos Limo voor Rotter dam, dat nu eenmaal bekend staat om z'n snelle parkoers. De 23-jarige atleet behoort tot een groepje van zes, dat door de Ke niaanse bond is voorgeselec teerd. Van die zes is Paul Tergat zeker van Athene De overige vijf strijden dit voorjaar om de twee open plekken in de ploeg. Andere wind Het is voor eerst dat de Keniaan se bond (KA) atleten heeft geno mineerd. Bij KA waait toch al een andere wind, sinds het mati ge presteren op het WK van Pa rijs, augustus 2003. Dat toer nooi stond voor Kema vooral in het teken van de rel rond de naar Qatar overgelopen atleten. In Parijs won Stephen Cherono onder de naam Saif Saeed Sha- heen goud op de steeple chase. Uitgeweken zoals Bart Veld kamp ooit schaatsbelg werd, al speelde in het geval van Sha- heen ook een grote zak met dol lars een belangrijke rol. Die nieuwe aanpak bij de Keni aanse bond betekent echter niet, dat Limo nu precies weet wat hij in Rotterdam moet presteren om zeker te zijn van Athene. Li mo zei gisteren tijdens een pers bijeenkomst in Rotterdam: „Wat anders is? Geen vriendjes politiek meer. Maar wat de crite ria zijn, dat weet ik ook niet." Zeker is, dat hij heel hard moet lopen. Limo werd genomineerd voor de Spelen na zijn tweede plaats in Amsterdam in 2.06,42. Toen al sprak de 23-jarige atleet van 'een leuke tijd, meer niet'. Want wie wil meetellen op de marathon moet tegenwoordig ónder de 2.06 duiken. Rotterdam hoopt er op. Doel van de editie 2004 is een verbete ring van het parkoersrecord van Belayneh Densamo (2.05,50) uit 1988, dat in 2001 door Josephat Kiprono in 2001 werd geëve naard. Felix Limo kan sneller, Mike Ro- tich ook. De deelname van de winnaar van Parijs 2003 (2.06,33) werd gisteren bekend gemaakt. In dc kopgroep van zo'n twintig atleten op 4 april zit zeker ook Salah Hjssou, die zondag Limo nog versloeg in de Twintig van Alphen. Al werd dat gevecht beslist door de losse veter van Limo, Hissou bewees in Alphen in topvorm te zijn. Debuut De Marokkaan debuteert in Rot terdam op de marathon, net als Bernard Barmasai Nog een overeenkomst: beiden waren ooit houder van een wereldre cord: Hissou op de 10.000 meter (26.38,08), Barmasai op de steeple chase (7.55,72). Hissou hoopt zich in Rotterdam voor Athene te plaatsen. Barmasai ook. Maar hoe? Barmasai komt im mers uit Kenia, is als debutant niet eens genomineerd door zijn bond. Alleen een waanzinnige tijd kan hem helpen. „Ik zal mijn best doen GPD RIO DE JANEIRO - Ronaldo wordt stripheld. De voetballer van Real Madrid en het Brazili aanse elftal geeft vanaf juli een tijdschrift uit waarin zijn avon turen op en huiten de velden worden weergegeven. De Braziliaanse kunstenaar Mauricio de Sousa gaat de strip tekenen. Hij deed eerder erva ring op met soortgelijke strips over Pele en de in 1994 veronge lukte Formule-1-coureur Sen na. Daarnaast heeft Ronaldo ook plannen een animatiefilm over zijn loopbaan te maken. Hij is daarover in onderhandeling met een Braziliaanse kabelzender. ANP/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19