Willeboordse is snel hersteld PZC De Bruijn traint met oogkleppen op Uren maken Goese judoka actief op drie A-toernooien Marx zorgt voor een rel Igelström lijdt aan bouiimia Coachdag bij Willem II Togo houdt NK voor C-jeugd Achtste zege Ram AD Racing Oefenzege RCS op Terneuzen uitslagen Vrouwen boksen op Spelen Pekin» woensdag 10 maart 2004 door Roeland van Vliet GOES - Elisabeth Willeboordse kan 'wonder boven wonder' al binnen drie maanden na haar beenbreuk judoën. De 25-jarige Goese, woonachtig in Goirle, denkt dat dat komt door haar goede geloof in een vlugge come back en de kracht van een be hulpzame magnetiseur. Feit is dat ze komend weekeinde al weer op de mat staat op het A-toernooi van Warschau. Vandaag gaat Willeboordse nog langs bij haar behandelend arts en bij de bondsarts. Bij de laat ste wordt ze gekeurd. Maar ze verwacht niet dat die laatste controle problemen oplevert. „Ik ga gewoon naar Warschau." En dus is de drievoudig Neder lands kampioene in de klasse tot 63 kilogram sneller terug op het hoogste podium dan ver wacht. Voor haar herstel na haar kuit beenbreuk op 29 december stond minstens drie maanden, maar na ruim twee maanden trainde de Goese al weer voluit. Willeboordse: „Vorige week heb ik drie keer vol kunnen trainen en deze week kan dat ook weer. Ik heb dus twee weken getraind als ik aan het toernooi in War schau begin. Het is niet veel, maar al meer dan ik had ge hoopt. Het is echt wonder boven wonder, dat ik zo snel hersteld ben." De rol van een Goese magneti seur daarin moet niet onder schat worden, vindt Wille boordse. „Toen hi] over mijn beenbreuk in de PZC las, heeft hij meteen zijn hulp aangebo den Hij vond het zo sneu dat ik wéér geblesseerd was. Ik ben daarna regelmatig bij hem langs geweest. Met handoplegging heeft hij mij behandeld. Tuur- lijk is het niet wetenschappelijk te bewijzen dat het heeft gehol pen, maar zeker is dat ik weer vlug kon judoën." Willeboordse heeft nog wel last van het plaatje dat op haar been is geschroefd tijdens de operatie Elisabeth Willeboordse is hersteld van haar beenbreuk en kan judo ën op de komende drie A-toernooien. foto Willem Mieras eind december. „Het geeft wat irritatie na de trainingen. Er zit ten ook nog zes schroeven in. Ik verwacht dat dat alles er van de zomer wel weer uitgehaald wordt. Maar tijdens de wedstrij den heb ik nergens last van." Op de komende drie A-toer nooien - zaterdag in Warschau, 20 maart in Rome en 27 maart in Tallinn - moet Willeboordse vechten voor wat ze waard is. Wil ze nog een kans maken op een EK-ticket of een startbewijs voor de Olympische Spelen van Athene, dan moet ze zeker twee toernooien winnen. „Ik denk dat ik alleen dan in de topvijf op de geschoonde Euro pese ranglijst terecht kan ko men. Dat is nodig om de Spelen te halen. En om me te plaatsen voor het EK zal ik op de drie A-toernooien in elk geval beter moeten judoën dan Daniëlle Vriezema." Ranking Vriezema, de grote concurrente van Willeboordse in haar ge wichtsklasse, heeft al een ran king op die Europese ranglijst, mede door haar zevende plek op het A-toernooi van Hamburg. Willeboordse heeft nog geen ran king. Maar daarmee is nog geen man over boord. „Daniëlle heeft door een knieblessure dit jaar ook nog nauwelijks kunnen ju doën. Zij is ook afhankelijk van deze drie toernooien", weet Wil leboordse. De lichtgewicht moet prestaties van formaat leveren in de hoofd steden van Polen, Italië en Est land, maar weet niet wat ze van zichzelf mag verwachten. „Ik denk dat het mijn conditie wel goed zit, maar het wedstrijdge voel mis ik natuurlijk een beet je. Maar voorop staat dat ik al lang weer blij ben dat ik nu al weer op de mat kan staan." CALGARY - Terwijl de meeste schaatsers zich momenteel warm draaien voor de WK afstanden in Seoel, rijdt Henk Angenent zijn rondjes op de olympische schaatsbaan in Calgary. De winnaar van de Elfstedentocht in 1997 traint in Canada voor zijn aanval op het werelduurrecord. Hij onder neemt die poging overmorgen. foto Mike Sturk/EPA SAINT-QUENTIN - De voorma lige Franse worstelkampioen Ge orges Marx heeft gisteren voor opschudding gezorgd met de ont hulling van een dopingschan- daal. Hij beweerde in een inter view met het sportblad l'Equipe voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 1984 evenals zijn ploeggenoten systematisch te zijn behandeld met verboden spierversterkende middelen. De nu 46-jarige Marx onder vindt daarvan tot of) vandaag de dag de nadelen.'Hij moest een heupoperatie ondergaan en leed twee jaar aan depressies. Hij zou destijds zonder het te weten stromba hebben gekre gen, beter bekend onder de scheikundige naam stanozolol. De Canadese sprinter Ben Jo hnson werd in 1988 in Seoul be trapt op deze anabole steroide. Marx wijst de beschuldigende vinger naar Daniel Emelin, toen tertijd bondscoach, maar neemt ook de teamartsen Jean-Claude Dade en Pierre Taberna hun handelswijze in de jaren '80 hoogst kwalijk. Te meer daar de worstelaars niet precies wisten wat ze kregen toegediend. Zijn collega Robert Bouchoule meen de dat het om vitamine-injecties ging „Voor die tijd woog ik 83 kilo en een paar weken later 89, terwijl ik hetzelfde trainingspro gramma afwerkte", zei hij in een reactie. De betreffende medici wezen al le beschuldigingen van de hand. Ze zeiden een wraakactie van Marx te vermoeden omdat ze hun invloed bij de sportautori- teiten niet hadden aangewend hem aan een baan in Afrika te helpen. Marx is tegenwoordig technisch directeur van een wor- stelcentrum in het noorden van Frankrijk. De minister van sportzaken heeft een onderzoek gelast naar de zaak. ANP/AFP STOCKHOLM - De Zweedse zwemster Emma Igelström lijdt aan bouiimia. Ze vecht al jaren tegen deze eetstoornis, maar is er nu pas mee naar buiten geko men. De schoolslagspecialiste, vier voudig wereldkampioene op de kortebaan, heeft medische hulp gezocht Haar sportieve activi teiten zet ze voorlopig op een laag pitje. ANP/SID Olympisch kampioene zit al weer strak in haar vel voor haar vierde Spelen door Cilya van der Kooy BEAVERTON - Kapot van weer een slo pende training slaat de heimwee soms toe. Topzwemster Inge de Bruijn zou dan het liefst de eerste de beste vlucht naar Nederland willen nemen. Na wat tranen en een bemoedigend telefoontje van tweelingzus Jakline hervindt ze zich echter altijd weer. Sinds haar te rugkeer naar het Amerikaanse Beaver- ton, weet de Barendrechtse des te meer dat alleen coach Paul Bergen haar naar nieuwe olympische successen kan lei den. „Het valt me zwaarder dan ooit weg te zijn van mijn familie", stelt De Bruijn tijdens een etentje in haar favoriete res taurant in Portland. „Toch heb ik het er voor over om dat gelukzalige gevoel van Sydney weer te kunnen beleven. Ik had na de drie gouden plakken ook de mak kelijkste weg kunnen kiezen. Maar ik was nog niet klaar om te stoppen. Ik heb nog te veel plezier in het zwemmen. Ik wil in Athene weer het beste uit me zelf halen. Ik weet dat het alleen onder Bergen kan." De dertigjarige De Bruijn zit weer strak in haar vel. Na zes maanden beulen in het weinig luxe zwembad en kracht honk van de Tualatin Hills Swimming Club is er geen grammetje vet op haar lichaam te zien. De eerste weken waren vooral een kwestie van overleven, maar ze voelt zich weer steeds sterker wor den. Het eerste doel is de Swim Cup in Amsterdam in april, waar ze olympisch vormbehoud (50 vnj) wil tonen en limie ten (100 vrij en vlinder) wil zwemmen Het kost haar soms wel moeite van de zware inspanningen te herstellen. „Ik merk toch wel dat ik een jaartje ouder word. Ik ben soms zo moe dat ik niet eens puf meer heb om te eten. Afgelo pen zaterdag lag ik zelfs al om zes uur in bed. Ik weet precies wanneer ik een stapje terug moet doen. Rust is zo bepa lend Uitspatting Een stukje vlees bij El Gaucho is een van de weinige uitspattingen die de Ba rendrechtse zich op haar vrije dag gunt. Voor de rest bestaat haar leven aan de Amerikaanse westkust uit trainen, mas seren en slapen. Om de dag gaat om 4.45 uur de wekker in haar suite in haar hotel in Beaverton. Half slaperig rijdt ze dan in haar auto, wegens de veilig heid een enorme 'van', naar het Aquatic Centre. Het zwembad heeft niet bepaald de am biance waar je direct wakker van wordt. In de oude betonnen bak met houten banken op de tribune oogt slechts het scorebord enigszins modern „Voor het badje hoef je je bed niet uit te komen", lacht De Bruijn. „Maar trai nen is trainen, het maakt niet uit hoe het bad eruit ziet. Het geeft nu wel een extra kick om tijdens de grote wedstrij den in een heel mooi bad te mogen zwemmen." Coach Bergens zoon zorgt met een zware droogtraining dat De Bruijn en haar teamgenoten meteen bij de les zijn Nadat de spieren in benen en armen zijn wakker geschud, volgen de vele kilometers in water. Schoenen, elastiek en gewichten maken het trek ken van baantjes in de breedte van het bad nog zwaarder. Na de training is er slechts even tijd voor een kop koffie, want De Bruijn loopt ook nog hard, fietst of doet in de fitnessruimte aan taebo. In de middag volgt weer een sessie van drie tot zeven in het zwembad. Op de dagen zonder ochtendprogramma 'mag' De Bruijn na drie uur in het water het krachthonk in. Ondanks het zware programma in het bad drukt en trekt ze in de kleine ruim te verbeten vele kilo's omhoog. De Bruijn beseft nu meer waarom ze be paalde dingen doet. Ze ziet dat ze de door Bergen gepredikte spiermassa no dig heeft, maar ze roemt vooral de men tale kwaliteiten van haar coach, die ze er straks in Athene graag bij wil heb ben. „Bergen heeft mij op alle fronten gemaakt wie ik ben. Vroeger was ik veel beïnvloedbaarder voor wat er om mij heen gebeurde. Ik was veel- te onbe vangen. Bij mijn eerste Spelen in 1992 was alles nieuw en geweldig. Al die gro te namen die je ziet rondlopen en lun chen naast Boris Becker. Ik wilde van ie dereen foto's maken. Nu denk ik, leuk dat al die mensen er zijn, maar dit is mijn race. Hier moet ik voor gaan en daar heb ik jarenlang voor getraind. Ik laat me niet meer van de wijs brengen, ook al spuugt een tegenstander in mijn baan, wat in Sydney gebeurde voor de finale." Bevoorrecht mens Toch beperkt het contact tussen De Bruijn en Bergen zich tot hello, bye en go. De Bruijn heeft soms wel moeite met die afstandelijkheid In haar ogen heeft Bergen te weinig begrip voor emo ties. maar ondanks de moeilijke momen ten vindt De Bruijn zich een bevoor recht mens. Ze heeft van haar hobby haar werk kunnen maken. De mooie her inneringen, reizen en speciale momen ten zullen haar altijd bijblijven „Die neemt niemand mij ooit meer af. Dat is waar je het allemaal voor doet. Ik denk dat ik erg blij mag zijn met de route die ik heb mogen bewandelen. Die zware tij den maken die medaille juist zo gelukza lig en zo mooi." De aandacht en roem kunnen haar echter gestolen worden. Ze geniet daarom ook extra van de rust in Beaverton. Ondanks haar olympische status wordt ze door de chauvinistische Amerikanen zelden herkend. Ze bloost dan ook als ze in de befaamde koffie- tent Starbucks onverwachts complimen ten krijgt. „Men denkt in Nederland dat ik een zwemdiva wil zijn, maar ik ben juist het gelukkigst als ik bij mijn familie kan zijn. Dagje weg met de kinderen van mijn zus dan ben ik intens geluk kig. Natuurlijk vind ik het leuk om af en toe naar een modeshow te gaan of een fotoshoot te doen, daar ben je ten slotte vrouw voor. Ik ga mijn eigen gang. Soms moet ik mezelf beschermen, maar ik ben wel altijd mezelf. Het zijn de mensen die mij anders zien of ma ken. Ik hoef mezelf niet meer te bewij zen. Dit is mijn ding, trainen met oog kleppen op. De successen zijn alleen voor mezelf en voor de mensen die om mij geven Daar doe ik het allemaal voor." ANP Inge de Bruijn, hier tijdens het WK zwemmen in Barcelona, is klaar voor haar vierde Spelen. foto Robert Vos wbl TILBURG - Het district Zuid I van de voetbalbondq& niseert vrijdag 19 maart een coachdag. De bijeenh! wordt in het stadion van Willem II in Tilburg geW Sprekers zijn Wim van Zwam (bondscoach en nZ jeugdopleiding KNVB), Jack van Rossum en Huub& vens. De lezingen worden 's middags vervolgd door Jan Loon, hoofd opleidingen bij Willem II. Daarna volgt jeugdselecties van Willem n en een meisjesselectie -I het district Zuid I nog een uur praktijk. De bijeenkoa in Tilburg dient als bijscholing en de voetbaltrainersb. nen er licentiepunten mee verdienen. GOES - De Goese korfbalvereniging Togo tekent zee dag voor de organisatie van het Nederlands kamt schap voor C-jeugd. De beste acht districtsteams n>j leeftijd van 11 tot 13 jaar komen naar sportpunt Zet"> in Goes. Zeeland heeft geen vertegenwoordiger. Err twee poules gevormd en er wordt een halve competitie? gewerkt, waarna de twee poulewinnaars de finale spéè Het NK begint om 11.00 uur, de finalewedstrijden om 14.30 en 15.10 uur. MIDDELBURG - Het kartteam van Ram AD Raa heeft zijn achtste overwinning geboekt in het Zeeuws]- door Kartkampioenschap. De equipe verstevigde dal-, door zijn leidende positie in het algemeen klassement. Tijdens de dertiende wedstrijd van het seizoen eindigt de rijders van Cafetaria 't Frietuus als tweede en dies; Mili's Fashion als derde. De snelste rondetijd werd ge» den door Ramdad Jagasar, uitkomend voor Ram AD h cing uit Middelburg met de tijd van 46.03. Op de rand staat 't Frietuus achter Rad AM Racing nog steeds tw$ de, No Name derde. OOST-SOUBURG - Zondag-derdeklasser RCS heeft a teravond een oefenwedstrijd gewonnen De Soubirs ploeg versloeg op het eigen kunstgrasveld zondag-een» klasser Terneuzen. Zaterdag-tweedeklasser Arendsker- won een vriendschappelijke wedstrijd van Luctor'88.E-r werd 2-1. RCS-Terneuzen 4-3: De thuisploeg begon zeer fel en over rompelde de Zeeuws-Vlaamse ploeg daarmee. RCS kwi; nog voor rust op 3-1. Regilio Pinas, Sven Prince en Ast Elhrous zorgden voor de Souburgse treffers. In de toe» helft kwam Terneuzen terug tot 3-3. Tien minuten vtc tijd berzorgde Joey van der Zweep de thuisploeg de oefe zege. Arendskerke-Luctor'88 2-1: Vroeg in de tweede helfttov men de gasten door toedoen van Erik de Groene op 0-1 Maar niet veel later zorgde Jarno van de Kreekeen weer voor dat zaterdag-tweedeklasser op gelijke hoogt kwam. Na rust waren de beste kansen voor zondag-vijf deklasser Luctor, maar de thuisploeg ging er met deove- winning vandoor. Jan van der Klooster maakte de win» de treffer. Birmingham. All England Cham pionship, kwalificatie. Mannen, eer ste ronde: Pang (Ned)- Goddard (Sch) walkover Tweede ronde: Pang-Evans (Ier) 15-4 15-4 Derde ronde: Liao (Tai)-Pang 10-15 15-9 15-10. Gemengd dubbel, eerste ronde: Zoejev/Jakoesjeva (Rus)-Creemers/ Crabtree (Ned/Aus) 15-2 15-12 New York. NBA: Philadelphia 76'ers - Milwaukee Bucks 97-92. Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 102-108, Dallas Mavericks - Phoenix Suns 103-90, Utah Jazz - LA Lakers 88-83. BC Reimerswaal. Kwartfinale rui- tenboer: 1 heren De la Ruelle-Droesbe- ke 60.33; 2. heren Hegge-Van Wanrooy 60,24; 3. mevrouw Laureyns-de heer Ar- nou 6014; 4 heren Van Hoogstra- ten-Wils 59.81; 5. dames Udo-Heijboer 58 81; 6 dames Baggen-Mast 56.62; de heer Van Dijk-mevrouw Rottinghuis 56 48; dames Dekker-De Bert 55.05; 9. echtpaar Van Schie 54,71; 10. echtpaar Speelman 54 48, 11 heren Pielaet-Zon- neville 54.38; 12 dames Jongmans-Van de Zande 54.14; 13. mevrouw Bies- broeck-Schauwaert 53.33, 14 heren Schliekelmann-Meulenberg 52.92; 15. dames De Jonge-Lenshoek 52.29; 16. dames Hegge-Van Wanrooy 51.95; 17. dames Steyaert-Visscher 51 81; 18. da mes Brasser-Van Hanegem en dames Van Omme-Vos 51 71; 20 deheerTram- pe-mevrouw Schliekelmann 51.67. Wouw. Open West-Brabantse Judo kampioenschappen. Geboortejaren 1994-93. Eerste plaats: Kenley Simons uit Vlissingen tot 28 kilogram (Judo-Ryu van Schaik). Madrid. Olympisch kwalificatietoer nooi, mannen. Vijfde speelronde: Groep A: Neder land-Japan 9-3 (2-1). 2 Meijer 1-0, 7. Ozawa 1-1, 13. Ronald Brouwer 2-1, 40. Matthijs Brouwer 3-1, 46. Reekers 4-1, 51. Yamabori 4-2 (sc), 52. Ronald Brou wer 5-2, 55 Ronald Brouwer 6-2 (sc), 57. De Nooijer 7-2, 67. Ito 7-3, 69. Lo- mans 8-3 (sc), 70. Lomans 9-3 (sc). Groot-Brittannië - Zuid-Afrika 6-0, Span je - Polen 6-0 Eindstand: 1 Nederland 5-13 (23-6), 2. Spanje 5-13 (18-5), 3. Groot-Brittanië 5-6 (9-7), 4. Zuid-Afrika 5-6 (10-14), 5 Polen 5-4 (6-21), 6 Japan 5-1 (9-22). Groep B: Canada - India 4-6, België - Maleisië 2-1, Nieuw Zeeland - Pakistan 1-4. Eindstand: 1. Pakistan 5-13 (15-6), 2 India 5-10 (17-13), 3. Nieuw-Zeeland 5-7 (8-10), 4. België 5-6 (7-8), 5. Maleisië 5-4(7-10), 6. Canada 5-1 (12-19). Bijzonderheid: Kruisfinales; Neder land- India, Pakistan-Span|e. Lucky^ Day^^^^SSnSS 34-36-37-39-58-63-64-66-67-74-80 (on der voorbehoud van typefouten). Engeland, competitie: Middlesbor ough - Tottenham Hotspurs 1-0. Stand: Arsenal 27-67, Chelsea 27-58, Man. Uni ted 27-58, Newcastle 27-42, Birming ham 27-42, Charlton 27-40, Liverpool 26-39, Aston Villa 27-37. Fulham 27-36, Tottenham 27-34, Middlesborough 27-34, Bolton 27-34, Southampton 27-33, Everton 27-29. Blackburn 27-28, Man. City 27-27, Portsmouth 26-24, Wol ves 27-24, Leicester 27-23, Leeds United 27-22. Roanne. Parijs-Nice. Derde etappe. La Chapelle-Saint-Ur- sin - Roanne: 1. Van Bon (Ned) 227,5 km .n 5.38.18 (40.349 km/u). 2. Ziegler (Dui), 3. Boonen (Bel) 0 25. 4 Hunter (ZAf), 5. Caucchioli (Ita), 6. Voigt (Dui). 7. Kirchen (Lux), 8. Hushovd (Noo). 9. Wegmann (Dui). 10. Lastras (Spa), 14. De Groot, 24. Dekker, 33. Jakschei!): 41. Lotz, 65. Tankink, 108. lowikZi; 129. Vierhouten 8.52, 156. Moerenu- 16.28. Algemeen klassement V.; sche 9.43.55, 2. Rebellin (Ita) 0.K Julich (VSt) 0.18, 4. Vandertaa (Bel) 0.22, 5 Voigt, 6. Pereiro (SpaiLS 7 Horrillo (Spa) 0.31, 8. Beat Z*-, (Zwi) 0.32, 9. Rogers (Aus), 10 Care* ra (Zwi) 0.34, 15. Tankink 0 50,21. lx 1 00, 29. Löwik 2.47, 32. Dekker5.19, De Groot 5.45, 48. Van Bon 5.57, Leipheimer (VSt),120. Vierhouten 5;' 157. Moerenhout 31.22. Las Palmas. EK Tornado. StandM' races: 1 BackesA/oiron (Fra McMillan/Bulkeley (GBr) 29, Echevarri/Paz (Spa) 314. Hagara Sr acker (Oos) 36, 5. Gabler/Struck -ra# (Dui) 37' 13. Booth/Dercksen (NeOI 5! 17 Karsenbarg/Heemskerk(Ned|7l. MARRAKESH - Boksen vrouwen staat in 2008 vrijwel ze ker op het programma van K Olympische Spelen in Peking Dat zei de Amerikaanse Aifl DeFrantz gisteren op een Dei Wereld-conferentie in het Mi rokkaanse Marrakesh. Oud-re kampioene DeFrantz is voorz.;- ter van de commissie vrouw? en sport van het International Olympisch Comité (IOC). Boksen is in augustus in Athe nog de enige sport waar mannen om de medailles sr. den. Softbal wordt daar s schouwd als de vrouwelijke r« riant van honkbal. „Straks Peking zullen vrouwen vollef zijn geaccepteerd in de spor. zei DeFrantz. ANP/RTR Booth valt terug door vroege stan LAS PALMAS - Mitch Booth Herbert Dercksen zijn giste» bij het Europees kampiotf schap in de Tornado-klasse ruggevallen in het algen# klassement. De Nederlandse zeilers s volgens de jury in de vierde Ri te vroeg en werden uit de sl'v- genomen. Eerder op de dag*« ren ze nog knap derde ge»*' den. Sven Karsenbarg Mis® Heemskerk eindigden op 2 tweede dag tweemaal in desuc denmoot. In de algemene rangscr bezetten zij de zeventiende^ tie, vier plaatsen achter Boo- die vooralsnog het meest zal p^ fiteren van het schrapresu.^- De Oostenrijkers Roman n-M ra en Hans Peter Stemackff gevierden gisteren tweeman- schoven op naar de plaats. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 18