Zeilduo gaat voor EK PZC Nooit sneller zonder krachttraining Corné de Frel zit liever in Flipland Belangrijke zege De Schelde in strijd tegen degradatie Middelburg 2 stevent af op kampioenschap 17 Cees Cijsouw wint marathon in Eindhoven uitslagen Vermeulen pakt titel bandstoten agenda Voor broers Veldman kent laserklasse geen geheimen Vergadering van biljartbond topscorer dinsdag 9 maart 2004 door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpolo- ërs van De Schelde pakten be langrijke punten in de strijd te gen degradatie door te winnen bij TRB/RES: 7-6. De Tilbur- gers degradeerden daardoor als eerste. De vrouwen van De Schelde verloren met 3-2 van TRB/RES. TRB/RES-De Schelde 6-7: In de strijd tegen degradatie speelde De Schelde een moeizaam duel Tegenstander TRB/RES moest winnen om een kans op lijfsbe houd in de tweede klasse te hou den De spannende wedstrijd ging gelijk op, maar TRB/RES nam in de eerste periode een 2-1-voorsprong. De Tilburgers gingen daarna goed door en liep uit naar 5-2. Ook de derde perio de begon niet goed voor De Schelde, maar de Temeuzena- ren kregen langzaam aan wel meer grip op de wedstrijd. De Schelde kwam langzaam terug, waardoor het 6-5 stond aan het eind van de derde periode. In de laatste periode kwam De Schel de via een man-meersituatie op gelijke hoogte (6-6) en in de laat ste minuut speelden de Zeeuws-Vlamingen opnieuw een overtalsituatie uit: 6-7. Scores De Schelde: Stephan de Die en Chris van Rooijen beiden 2, Bram van der Heuvel, Cees van Houwehngen en Roderick Wonder- gem allen 1 TRB/RES-De Schelde 3-2: De Schelde, dat vorige week van koploper Lutra won, speelde op nieuw een spannende wedstrijd. In de eerste periode nam de thuisploeg een 1-0-voorsprong. De Schelde kwam goed terug, maar opnieuw was het TRB/RES dat een 2-1-voor sprong nam. De Tilburgse vrou wen kwamen zelfs op 3-1, maar toch wist De Schelde zich terug in de wedstrijd te knokken: 3-2. In de laatste periode kwamen beide ploegen echter niet meer tot scoren, waardoor een nipte nederlaag moest worden geïn casseerd. Scores De Schelde: Astrid Segers en Suzanne Tanghe beiden 1. EINDHOVEN - Cees Cijsouw uit Groede heeft in Eindhoven de slotmarathon in de baancom- petitie van Eindhoven gewon nen. Jaap van Tatenhove uit Axel werd derde. In een enerverende wedstrijd met veel uitlooppogingen van di verse schaatsers zoals Cijsouw, Flip Salomé uit Breskens en Van Tatenhove, was het Cijsouw die de eindsprint van het peloton won. Op de tweede plaats eindigde de uit België af komstige Frans van de Bossche, voor Jaap van Tatenhove die derde werd In het eindklasse ment van de baancompetitie ein digde Jaap van Tatenhove op de zevende plaats met 64 punten. Cees Cijsouw werd met 60,1 pun ten achtste en Flip Salomé werd met 24 punten veertiende. De eerste plaats was voor Wiel van Aken uit Puth. Derde klasse regio Zeeland: Rillan dia Smashers 1-Terneuzen 2 3-5. Vier de klasse: De Sjuttul-Kats 7-1, Zierik- zee 2-Den Ossaert 1 5-3, Den Ossaert 2-Astroïden 2 5-3, Marathon 5-Terneu- zen 4 5-3, Terneuzen 3-'t Pluumpje 8-0 Vijfde klasse 74: Schepnet 2-Astroï- den 3 2-6 Hulst Herinneringstoernooi band stoten op handicapbasis om de Da niël Houwer/Jos Dobbelaar-bokaal. Eindstand: 1 Jean-Pierre Vermeulen (De Kastanje Kloosterzande) 10 match- punten. algemeen gemiddelde 1,72, hoogste serie 11 caramboles, 2. Herbert Steinkamp (NASA/Ed Horemans Axel) 10-1,17-9, 3 Theo Freyzer (CBC Clinge) 8-1,76-9. 4. Paul Dimmers (NASA/Ed Ho remans) 8-1,15-8, 5. Cees de Frel (De Kastanje) 6-1,29-8, 6. Jacques van de Bliek (Hof van Eede, Eede) 6-1,02-5. 7. Robert van Gaever (CBC) 4-1,54-10, 8. Cees Smits (Ons Vermaak Lamswaar- de) 4-0,935-6 Sas van Gent. Teamcompetitie bandstoten Groot Sas. Uitslagen (eerstgenoemde wint): Albert Gouw' Ben de Waal-Carlo van Dam/Rien San- drini 57-66, Rob Duitemeijer/Bertus van Tatenhove-Didier de Smet/Mick Broek hoven 48-24. Duitemeijer/Van Tatenho- ve-Van Dam/Sandrini 48-46, Gouw/De Waal-De Smet/Broekhoven 57-30. Westdorpe. Poolbiljarten, tussen- ronde beker: ZV All Stars-Dino's 6-1, High Aces-Pooligans 4-0 Hulst. Rayoncompetitie. Klasse A: Casteels/De Meerpaal-De Smet 6-14. Max Korting-Donckers 1-7, 't Anker/ Schelfhout-Den Dullaert 0-5, De Kron- kel-OJB 4-6. Klasse B: 't Jagers huis IZV/IBS 10-3, ADM/Lazarus- ING Bank 9-2, IZV/IBS 2-Morres/ Controlec 3 1-2, De Reizende Man-Necker- mann/Stuntmarkt 5-0. Wouw. Zesde open West-Brabantse kampioenschappen. Geboortejaren 1998-97. Tweede plaats: Boaz Kalkhoven +24 kilogram (Sportschool Geelhoed) Geboorteja ren 1996-95. Tweede plaatsen: Jim my de Reuver tot 27 kilogram en Tamar Oranje tot 34 kilogram (beiden Sport school Geelhoed Geboortejaren 1994-93. Tweede plaatsen: Judith HULST - Jean-Pierre Vermeu len van biljartvereniging De Kastanje uit Kloosterzande was de sterkste in het herinnerings toernooi om de Daniël Houwer/ Jos Dobbelaar-bokaal. Al voor dat de finale begon in Het Hou tenkwartier te Hulst was Ver meulen zeker van de bandstoot- titel in dit toernooi op handicap basis. Door winst in de zesde ronde was hij onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Hij mocht de slotpartij tegen Theo Freyzer zelfs verliezen. Dan nog was hij zeker van de eerste plaats op ba sis van een beter algemeen ge middelde. De druk was dan ook van de ketel bij Vermeulen en dat resulteerde in een afgeteken de nederlaag in de slotpartij. Met 40-21 in negentien beurten moest hij zijn meerdere erken nen in Freyzer Laatstgenoemde stelde door die winst de derde plaats veilig. De kortste partij (16 beurten) kwam op naam van zowel Herbert Steinkamp (30 ca ramboles) als Theo Freyzer (40 caramboles). Scheele (v) tol 30 kilogram (Judovereni ging Breskens-Eede), Remco Alders tot 34 kilogram (Sportschool Geelhoed). Jennifer van de Heuvel (v) tot 34 kilo gram (Judo-Ryu van Schaik) en Jimmy Baumann tot 38 kilogram (Capital Sports). Geboortejaren 1992-91-90. Tweede plaatsen: Maud Souren (v) tot 57 kilogram (Judovereniging Bres kens-Eede), Friederike Baldauf (v) tot 64 kilogram en Barend Schot tot 55 kilo gram (Sportschool Geelhoed). Geboor tejaren 1989-88-87. Tweede plaat sen: Nikki van Meel +52 kilogram (Capi tal Sports) en Jeanneau Driesen tot 73 kilogram (Sportcentrum Delta). Eindhoven. Gewestelijk afstands kampioenschap. 500 meter: 7 Niels Goverse (Kapelle) 40.67, 14. Patrick Goverse (Kapelle) 41,59. 19 Maarten Janse jr (Wolphaartsdijk) 41,89 1000 meter: 5. Patrick Goverse 1 19.88, 9. Niels Goverse 1.20,91, 16 Maarten Jan- se jr 1.23.16. Reykjavik. Open toernooi. Eerste ronde: Timman (Ned) - Johanesson (IJs) 1-0, Halldorsson (Us) - Carlsen (Noo)O-l ZSB-competitie, zesde ronde. Hoofdklasse: Denk en Zet-Terneuzen 2 4,5-3,5. Middelburg 2-SVWZV 4.5-3.5, Goes-Vlissingen 5-3 Zierikzee-Landau 2 5,5-2,5. De Zwarte Dame-Souburg 2 3-6. Lucky Day: 4-17-24-25-27-29-33-38-40 42-43-50-58-59-62-65-66-69-71-77 (On der voorbehoud). 3e divisie A jun: Terneuzen-Halsteren 6-3, Wilhelmina-VOAB 0-2, Zeelandia M-Internos 1-1, Papendrecht-WSC 0-2. Stand: BSC 15-32, Internos 16- 32, Ter neuzen 16-28, OJC 14-25, Halsteren 16-24, Zeelandia M 15-22, Papendrecht 16-21, WSC 16-20, Wilhelmina 16-18, Koz Boys 15-14, Voab 15-13, GJS 14- 7. 3e divisie B jun: TSC-Longa 1-0, HW24-OJC 0-2, RCS-Brabantia 7-1, ODC-Terneuzen 3-0. Stand: DFC 15-37, OJC 15-31, Internos 14-28, Theole 14-28. RCS 15-25. TSC 15-24, WSC 14-23. Longa 14-20. Brabantia 16-15, HW'24 15-12. ODC 15-7. Terneuzen 16-6. Montargis. Parijs-Nice. Tweede etappe. Chaville - Montargis: 1. Hor- rillo (Spa) 166,5 km in 3.47.55 (43.832 km/u), 2. Beat Zberg (Zwi), 3 Bartoli (Ita), 4. Gilbert (Bel), 5. Vierhouten (Ned), 7. Lowik (Ned), 20. Lotz, 22. Tan kink. 5.15. 84 Van Bon, 118. De Groot. 135 Dekker. 159. Moerenhout 13.55 Algemeen klassement: 1. Jaksche 4.05.12. 2 Rebellin 0.06. 3. Julich (VSt) 0.18. 4 Vandenbroucke 0.22, 5. Voigt. 6. Pereiro (Spa) 0.25, 7 Horrillo 0.31, 8. Beat Zberg 0.32, 9 Rogers (Aus), 10. Cancellara (Zwi) 0.34, 15. Tankink 0.50, 21. Lotz 1.00, 22. Löwik, 32 Vierhouten 1 24. 37Dekker 5 19, 47 De Groot 5.45, 57 Leipheimer 5.57, 123. Van Bon 6.37, 157. Moerenhout 15.19. Catane. Trofee van de Etna: 1 Ber tagnolli (Ita) 195 km in 5.24.08, 2. Pospe- jev (Oek). 3 Perez Arango (Col), 4, Doe- mas (Oek) 0 05, 5. Mazzanti (Ita), 6. Mu- raglia (Ita) 0.07. Las Palmas. EK Tornado. Stand na 2 races: 1 Backes/Voiron (Fra) 3 punten. 2. Echavarn/Paz (Spa) 7, 3. McMillan/ Bulkeley (GBr) 10, 4 Booth/Dercksen (Ned) 12, 5. Bundoch/Forbes (Aus) 14, 6. Gabler/Struckmann (Dui) 14, 14 Karsenbarg/Heemskerk 34. dinsdag Voetbal Deli XL Beloftecompetitie. Poule B: Oostburg-Patrijzen Aanvang: 19.30 uur. Vriendschappelijk. RCS-Terneuzen. Locatie: kunstgras Oost-Souburg. Aan vang: 19.30 uur. Roeland van Vjiet GOES - De laserklasse kent tü0, dt zeilende broers Stephan enErwin Veldman weinig gehei- meer. Maar ze moeten er nog wel wat in groeien. En er vooral ook ervaring in opdoen, p, olympische Spelen en het WK zijn dit jaar daarom nog te hoog gegrepen, maar het EK ha len ze misschien wei. Daar rich- len zij zich dan ook op. Mei name Stephan Veldman (22) heeft goed overwinterd. Hij minde de afgelopen maanden vele malen op het Veeree Meer. jlv hel tenminste niet kouder tas dan drie graden. En tijdens de trainingssessies heeft hij moral geoefend op zeilen in zwaar weer. „Dat was en is nog needs het zwakste punt van Feyenoords conditietrainer Van de Goolberg licht tipje van sluier op in Heinkenszand De broers Veldman zijn name lijk iets lichter dan de doorsnee zeiler in de laserklasse en ko men als het hard waait niet goed mee. „Maar van die uren op het Veerse Meer heb ik veel geleerd. En in Qatar kon ik het meteen in de praktijk brengen." De oudste van de twee broers deed anderhalve week geleden mee aan de wedstrijd Sail the Gulf in het Aziatische oliestaat je Temidden van een aantal we reldtoppers werd hij zesde in het eindklassement. „Het was daar de meeste tijd rond wind kracht acht. Dan kon ik dus mooi die ervaring van de trainin gen in een wedstrijd gebruiken. Dat ging dus ook goed Verder beb ik getraind en gepraat met the wereldtoppers en daar leer de ik ook een hoop van", zegt Stephan Veldman, de broer die ce sport het meest wetenschap pelijk benaderd. KNWV-selectie Erwin Veldman (20) zat deze winter minder in zijn laserboot, maar heeft weer het voordeel dat hij onlangs is opgenomen in de KNWV-selectie. Met nog ze ven anderen maakt hij gebruik aoor Roeland Alders GOES - Het tweede team van Middelburg heeft een flinke nap gezet richting titel in de Zeeuwse hoofdklasse schaken. De ploeg klopte mede-titelkan didaat SVWZV uit Oostburg met het geringste verschil. Middelburg 2-SVWZV 4,5-3,5: Cor Jansen was snel klaar met Chris Lanckriet en Kees de Wolf rekende af met Gerard de Winter. De achterstand werd rechtgetrokken door Ab van Hoeve en Simon Provoost. De Oostburgse hoop was gevestigd op Peter van der Linde, die dui delijk beter stond tegen Frans Rikumahu. Nadat Van der Lin de prompt verloor, was de strijd gestreden. Gedetailleerd: 1. E. van Hecke-A. van Hoeve 0-1, 2. C Jansen-C. Lan- (knet 1-0, 3 M. Westerweele-S. Provoost 0-1, 4. W. Stange-B. de yogelaere remise, 5. W. van Wij- wW Damen remise, 6. F. Riku- nahu-P. v/d Linde 1-0, 7. C de V»olf-G de Winter 1-0, 8. A. Jonk- btv-A. Oosters remise Zierikzee-Landau 2 5,5-2,5: Pro movendus Zienkzee boekte een f-ette zege op de reserves van Landau. Alleen oud-Sou- burg-speler Ronald de Pooter be- naalde winst op Arend Bands- ma Gedetailleerd: 1 H. Aangeen- nrg-A Arendse remise. 2. A. üandsma-R. de Pooter 0-1, 3. 11 vdGraaf-R. Janssen 1-0,4 R v/d >'eken-B. Audenaert 1-0, 5 Af. SLUISKIL - De Zeeuws-Vlaam- Biljartbond houdt morgen (woensdag) oni 20.00 uur een al gemene ledenvergadering in Het Meulengat in Sluiskil. D* vergadering wordt gehouden naar aanleiding van de schrifte- :Ke bevestiging van BV Reynae- 1 Ul' Buist dat de club terug- «ortnaardeKNBB. 1 t in het geruchtencircuit 'T andere namen van clubs en J sterke spelers circuleren vvoST? zouden keren naar de °«loot de ZVB deze ver kering uit te schrijven. Die vr.d wil zo precies mogelijk pei- boe groot het ledenverloop ajn en de gevolgen daarvan Krijger-J. van Hoorebeke remise, 6. II. Jukkenekke-W. de Wolff remi se, 7 S Spiegels-S. Kruit 1-0, 8. A. deJonge-D. de Klerk 1-0 De Zwarte Dame-Souburg 2 3-5: De zege van de Souburgers had groter kunnen zijn als ze minder slordig met de kansen waren omgesprongen. Daar te genover stond wel dat Peter van der Borgt had moeten winnen van Peter Noorlander, maar hij tastte mis. De onderste borden van Souburg maakten het ver schil. Jean-Pierre van Gemert en Edgar van Boven boekten goede overwinningen, waardoor de Souburgers weer even naar boven kunnen kijken. Gedetailleerd: 1. W. Bliek-M Toe- tenel remise, 2. P. v/d Borgt-P Noorlander 0-1, 3. W. Meulblok-H Westerweele remise, 4. A. Hage- naars-R. Steijn 1-0, 5. J.K Tol- hoek-E van Nassau remise, 6. A. Quakkelaar-R. Schroevers remise, 7. D. van Noppen-J P. van Gemert 0-1, 8. H. Schoonakker-E. van Bo ven 0-1 Denk en Zet-Temeuzen 2 4,5-3,5: De Terneuzenaren had den lang hoop op een puntje. Denk en Zet stond snel met 2-0 voor, mede door een overwin ning van Dig de Graaf op Mar tin van Hecke Toen een 4-2-tus- senstand bereikt was, leek er nog een gelijkspel in te zitten. Terneuzenaar Philip de Vroe stond een kwaliteit voor en Eric Roose stond beter. Roose won, maar De Vroe moest een punten- deling toestaan. Gedetailleerd: 1. P. van Oeve- len-P. de Vroe remise, 2. S. Koe- doot-F de Koeijer remise, 3 T. Blonel-E. Roose 0-1, 4 D de Graaf-M van Hecke 1-0, 5. .1. de Graaf-C. Freeke 1-0, 6. C Harm- sen-W. Cleeren remise, 7. W. v/d Berge-K Cohen 0-1, 8. A. de Me- ijer-M. Sostar 1-0. Goes-Vlissingen 5-3: De Vlissin- gers zijn totaal de draad kwijt. Het gehavende team kon ook te gen Goes geen potten breken en daalde af naar de onderste regio nen van de hoofdklasse. Wout Punt en Hans Weiten tegen res pectievelijk Rinus Burgerhoff en Remco van de Braak wisten voor de Vlissingers nog wel te winnen, maar de lagere borden kwamen duidelijk wat tekort Gedetailleerd: 1 J. Grochal-H Massink remise, 2 L Nieuwen- huijse-P. van Rooijen remise. 3 R Burgerhoff-W. Punt 0-1, 4. R v/d Braak-H. Weiten 0-1, 5. Af. Luit- wieler-E. van Dnel 1-0, 6 J Paup- tit-L. de .long 1-0, 7. E. Klooster man-P. Bikker 1-0, 8. J van Ru- ler-E. iMfeber 1-0. van alle faciliteiten van het Ko ninklijk Nederlands Watersport Verbond De bond geeft hen les sen (in theorie en praktijk), be legt trainingskampen en ver zorgt de begeleiding bij wedstrij den Eind februari was de jong ste Veldman nog in het Franse Saint Raphaël met de KNWV-se lectie. Erwin Veldman „Ik heb de afge lopen maanden minder in de la ser gezeten dan Stephan. maar op Curacao (waar hij stage liep) heb ik wel veel wedstrijden in de sunfish-klasse gezeild. Ik deed zelfs aan het WK mee. Ik heb daardoor veel ervaring opge daan in zeilen in grote velden. Dat is straks wel een voordeel Dat alleen Erwin Veldman in de bondsselectie zit, zegt volgens zijn oudere broer niet al te veel. Hoewel Erwin wel meer talent heeft. „Als je in de selectie zit, moet je op alle trainingen ver schijnen. Je kunt natuurlijk niet verstek laten gaan. Maar de trai- ningsdagen van de KNWV pas ten niet in mijn wedstrijdsche ma. Anders had ik er misschien ook bij gezeten", legt Stephan Veldman uit. Wennen Feit is dat ze samen voor een EK-ticket gaan dit jaar. In 2003 liepen de broers kwalificatie net mis. Nu hopen ze op 16 juli in het Duitse Wamemunde wel aan de start te staan. Stephan Veldman; „Vorig jaar keken we tijdens de kwalificatiewedstrij den nog te veel de kat uit de boom. Toen was in ons eerste volle jaar in de laser alles nog een beetje wennen. Maar toen zaten we er al dicht bij. Nu moet het zeker kunnen." De eerste selectiewedstrijden zijn tijdens het paasweekeinde in Medemblik. Daarna volgen er nog meer Tijdens die serie wor den ook de WK-plaatsen en de startbewijzen voor Athene ver geven. Maar daar maken de Mid delburgers nauwelijks kans op. „Wij gaan meer voor de Spelen van 2008", weet de oudste van de twee. De jongste heeft echter Stephan (links) en Erwin Veldman. foto Lex de Meester nog een klein beetje hoop geves- tiewedstnjden boven de andere tigd op de Spelen van komende Nederlanders eindigen, gaan we zomer. „Als we tijdens de selee- er gewoon heen, hoor." door Eugène de Kok SINT PHILIPS LAND - Dat hij er werkt. oké. Maar in Rotter dam gaan wonen, is volgens Cor né de Frel iets heel anders. „Dat is niets voor mij. Ik zit liever op Flipland. Bovendien moet ik ook nog trainen", zegt de spits van zaterdag-tweedeklasser Noad'67. die zaterdag het win nende doelpunt scoorde in het duel tegen Zaamslag. Toen hij nog accountancy stu deerde, woonde hij wel in de Maasstad, maar daarna ging De Frel linea recta terug naar Sint Philipsland. Met het voetbal ging het eender. Vorig jaar train de de 24-jarige aanvaller een tijdje mee met het inmiddels ter ziele gegane Zwart Wit'28. Dit seizoen speelt hij gewoon weer in het groen-gele shirt van Noad. De twee clubs konden niet meer verschillen, volgens De Frel. „Zwart Wit speelde natuurlijk in de hoofdklasse en ze trainen heel anders dan we bij Noad doen. Het tempo ligt wel vijf keer zo hoog. De perikelen van de laatste tijd heb ik wel ge volgd. Ik heb er alleen maar ge traind, maar volgens mij is het typisch iets voor daar. Er werd veel te veel betaald en er was veel te weinig belangstelling." Bij Noad wordt er anders omge gaan met de financiën, illus treert De Frel met een voor beeld. „Laatst was hier nog een sponsorloop. Van de opbrengst is een nieuwe stereo-installatie gekocht voor het clubhuis. Ieder een deed mee, alle spelers. Zelfs mensen die niet voetbalden." De liefde voor de dorpsclub is groot bij De Frel. „Ik ben hier geboren", zegt hij. „Kijk, er zal nooit iemand van Noad bij Tho- lense Boys of in Sint Annaland (WHS) gaan spelen. Andersom trouwens ook niet. Er komt bijna nooit iemand naar hier, maar er gaat ook nooit iemand weg. Wij spelen voor het dorp." Voor de hondstrouwe suppor- Iers zal Noad er alles aan doen om in de tweede klasse te blij ven. Zaterdag zette de club van Peter van Poortvliet een goede stap richting lijfsbehoud door Zaamslag te verslaan (1-0). „We zijn direct twee plaatsen geste gen en zijn op dit moment vei lig We staan waar we. volgens mij. horen te staan. Zaterdag hadden we nog wat recht te zet ten vanwege de uitwedstrijd. Toen verloren met 7-0. Dat was echt een offday. Het had net zo goed 15-0 kunnen worden. Oké, we hadden ook wel een paar kansen, dus misschien 15-3", zegt De Frel lachend. „Als je kijkt naar onze uitslagen was het echt een uitschieter. We verliezen nooit met grote cijfers van topclubs. Dat zie je aan ons doelsaldo. We hebben maar 13 doelpunten voor. Dat is drama tisch slecht, maar we hebben er ook maar 28 tegen. Daarmee doe je mee in de middenmoot Het kleine aantal tegentreffers is voor een groot deel te danken aan keeper Kees Lozekoot, zegt De Frel. „Die heeft de laatste weken de punten voor ons ge pakt. We hebben al een tijdje de nul kunnen houden." Dat juist De Frel zaterdag het winnende doelpunt maakte, maakte de zege nog mooier In de eerste ontmoeting met de Zeeuws-Vlamingen viel De Frel op ongelukkige wijze uit. „Ik kwam in dat duel in botsing met de laatste man van Zaamslag. Hij kwam bovenop mijn voet te recht en dat pakte compleet ver keerd uit." „Ik weet nog steeds niet wat er aan de hand was. In het zieken huis, waar ik foto's heb laten maken, zagen ze ook niets, maar hij was helemaal blauw. Ik kon er amper op lopen. Laat staan een bal aannemen. Ik heb een paar maanden niet kunnen trai nen." Door de langdurige blessure kan de aanvaller, die twee jaar geleden als derde eindigde in het topscorersklassement, zijn doelstelling ('rond de vijftien") voor dit seizoen vergeten. „Toch mag ik niet klagen Met mijn voet gaat het goed en na de win terstop scoorde ik al drie keer. Maar ik krijg nog steeds meer kansen dan dat ik goals maak." Het topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1. Chiel Maranus (Domburg) 24 doelpunten, 2. Mar cel Lourens (Zeelandia Middel burg) 21, 3. Daryl Rawidjan (Ria W) 18, 4 Arno Verlinde (Ria W) 16, 5. Peter Willemse en Niels Kole (beiden Kapelle) 15, 6. Niels Paar- dekooper (Goes) en Patrick Pro voost (Domburg) beiden 14, 8. Frank Allaart (Serooskerke), Chin- edu Chukwugbo (Terneuzen) en Tim Louwiesse (Temeuzense Boys) allen 13, 11. Robbie van de Wijnckel (Breskens), Ko Brand (Domburg), Jorden Takaddine (HVV'24). Adri van Haneghem (Ij- zendijke) en Patrick Ketting (WHS) allen 12, 16 Jorrit Schuur man (Dauwendaele), Walter de Kok fs-Heer Arendskerke), Leon van den Ouden (Hoek), Wilco de Valk (Kloetinge), Patrick Koppe- jan (Meeuwen), Rink Basic MZVCen Mark Mmderhoud (Noormannen) allen 11, 23. Domi nique Verlinde (Oostburg) en Peter de Jong (Patrijzen) beiden 10 doelpunten. door Koen de Vries HEINKENSZAND - Waarom deed Kees van Wonderen in zijn jonge jaren zo weinig aan krachttraining, terwijl zijn leef tijdgenoten al wel intensief met gewichten bezig waren? Het kwam omdat Van Wonderen tot zijn achttiende nauwelijks groei de en krachttraining de groei van kinderen remt. Het was een van de ontboeze mingen die Toine van de Gool berg, conditie- en hersteltrainer van Feyenoord, gisteravond deed tijdens de sponsoravond van de Borsele Sloepoort Cup Van de Goolberg (53) was ooit Nederlands recordhouder op de 400 meter (46 46), nam deel aan de Olympische Spelen van Mün- chen (1972) en was bondscoach bij de KNAU (atletiekbond) tij dens de Spelen van 1988 in Se oul. Hij is sinds 2000 in dienst van Feyenoord en liet zijn in gro te getalen opgekomen gehoor weten hoe hij de A-selectie op IMM ■■■..„.lei— Leeftijdsgroep O.'H mil. 12 0.13 tin U.K. 0.1" l m 0.23 Kracht I S Snelheid If- CoAnlinatir I l t ithmnlinoxrrnioern I t. t.enigheid Volgorde xan important* L_1s K t 1^ V K l k s L I Natuurlijk zijn ei luimen de nioioi ivehe gi nndcigenvc hap|wn I «elf rontplrxtriltfodingrn te «inden [hl komt lei lig in de rir praktijkproforolleii. (complex en agilitx training) Toine van de Goolberg, conditie- en hersteltrainer van Feyenoord, doceert tijdens de sponsoravond van de Borsele Sloepoort Cup. foto Dirk-Jan Gjeltema conditioneel vlak traint. Van de Goolberg had het onder meer over opbouw van trainingen in diverse leeftijdsfasen, de inde ling van de trainingen per week en de basisvoorwaarden waar aan de conditie van de Feyenoor- ders moet voldoen. Hij lardeerde zijn verhaal met voorbeelden uit de praktijk. Zo bleek dat de soms streng overko mende Van de Goolberg wel de gelijk dingen door de vingers kan zien De supersnelle spits Leonardo bijvoorbeeld, hoeft wat hem betreft tijdens duurtrai- ningen niet aan de minimaal ver eiste basissnelheid van 14 kilo meter per uur te voldoen. „Hij heeft zo veel snelle vezels, dat hij van mij die 14 kilometer niet hoeft te halen Als hij het maar niet verklapt aan de andere spe lers." Ook verhaalde Van de Goolberg over het onderricht dat hij aan hoofdtrainer Bert van Marwijk moest geven over de krachtraining. „Ik ben niet zo gecharmeerd van die kracht training van je", had Van Mar wijk hem ooit verteld. Van de Goolberg legde hem uit dat je zonder krachttraining nooit kan werken aan het verhogen van de snelheid. „Kijk maar naar de topsprinters. Die zitten halve da gen in het krachthonk. Ze moe ten hun spieren trainen om snel ler te kunnen worden." Bij Feye noord wordt het krachthonk daarom nog steeds met grote re gelmaat bezocht. Aan een uitleg over de enorme hoeveelheid blessures in de top van het Nederlandse voetbal kwam de bevlogen sprekende Van de Goolberg niet meer toe Bij Feyenoord ligt het in elk ge val niet aan de conditietraining, zo liet hij achteraf weten. „Na tuurlijk gaan we na hoe al die blessures tot stand komen. Dan blijkt dat de overgrote meerder heid geblesseerd raakt tijdens de wedstrijd. Door een dood schop van een tegenstander bij voorbeeld, of omdat het team op drift raakt omdat het absoluut wil winnen. Dan gaan spelers onverantwoorde acties onderne men, met de nodige gevolgen." Grote kinderen Van de Goolberg heeft het er, omdat hij ook hersteltrainer is, maar druk mee. Temeer omdat Feyenoord dit jaar zeer vaak tot het gaatje moet om te winnen. Hij zit er niet mee. „Dit is een fantastische baan. Elke dag is anders, er gebeurt altijd iets on verwachts. Ja, voetballers zijn net grote kinderen Na afloop werd de loting ver richt voor de Borsele Sloepoort Cup. Goed nieuws voor de orga nisatie is dat de Delta Cup - voor de vier beste Zeeuwse ploe gen - is afgeblazen Het kan be tekenen dat hoofdklassers als Kloetinge en Hoek in de toe komst weer meedoen. Grote af wezige tijdens de komende edi tie is het Borsels elftal. Veel clubs uit de gemeente hadden er moeite mee dat de spelers tij dens de voorbereiding op de competitie uitgeleend moesten worden aan het gemeente-elftal. De organisatie overweegt daar om vanaf 2005 in de maand mei ook een toernooi voor Zeeuwse regio-elftallen te organiseren. De loting. Poule A: Zeelandia Middelburg, Zaamslag, Breskens. GPC Vlissingen Poule B: Kapelle, Dauwendaele. Nieuwdorp, BSC Roosendaal Poule C: Patrijzen RCS, 's-Heer Arendskerke, MZVC Meteen geplaatst voor finalepoule SSV'65 (winnaar vorig jaar)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37