Laatste liedje voor Grosfeld PZC China Balsem: Unieke spierbalsem die werkt binnen 5 minuten! CDA: ontpolderen onaanvaardbaar polspoel Iedereen kan diabetes krijgen 0 Dominee Scholten overleden Al Muziek en zang in Oostburg Verpleeghuisdirecteur gaat met de vut Familieberichten elektrotechniek Eigen Technische Dienst ZONWERING GESLOTEN Nieuwe China Balsem met verkoelende dieptewerking 2 verpakkingen China Balsem voor slechts €25,- TERNEUZEN - Oud-dominee J. Scholten van de Nederlandse- hervormde kerk in Terneuzen is op 94-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Drachten. Scholten, die vorige week in be sloten kring is begraven, was als predikant in Terneuzen geliefd gedurende bijna drie decennia. Schol ten kwam in 1947 naar Terneuzen en bleef tot zijn eme ritaat. Hij maakte zich sterk voor de restauratie van zijn ei gen kerk, de Grote Kerk in de Noordstraat, en zette zich daar naast in voor de Goede Herder kerk in de Koninginnelaan. De predikant was in zijn tijd rede lijk vooruitstrevend. Hij onder hield goede contacten met katho lieke geestelijken en had geen moeite met gemengde huwelij ken. Dominee Scholten was één van de initiatiefnemers voor de stich ting van het voormalige bejaar denhuis Schelde-Oord en stond aan de wieg van het buitenge woon lager onderwijs, de huidi ge zmlk-scholen, en het Christe lijk Verenigd Onderwijs. De dominee, ook actief in de Pro vinciale Kerkvergadering, gaf zelf les op huishoudschool De Leeuwtjes en de voormalige UTS. Toen Scholten tweeënhalf jaar geleden zijn 65-jarig ambts jubileum in het Friese Drachten vierde, bleken niet alleen kerke lijke gemeenteleden hem nog te kennen De (oud-)burgemees- ters van Terneuzen, R. Barbé en H. Rijpstra, feliciteerden hem. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Ontpoldering als natuurcompensatie voor ver dere verdieping van de Wester- schelde is onbespreekbaar en dus onaanvaardbaar. Dat is de mening van de Terneuzense CDA-fractie. De christen-demo craten vragen de rest van de ge meenteraad om eveneens dat standpunt in te nemen. In het voorstel stelt indiener A. van Hoeve dat verdere verdie ping van de Westerschelde on aanvaardbaar is en moet wor den voorkomen door te studeren op alternatieven. Bijvoorbeeld een uitbouw van de haven van Zeebrugge. Voor de gemeente Terneuzen worden de Braakmanpolder, Thomaes- en Paulinapolder en Hellegatspolder genoemd om OOSTBURG - De Kring van Christelijke zang en muziek West-Zeeuws-VIaanderen houdt vrijdag 12 maart een zang- en muziekavond in de rooms katholieke kerk aan het Eligiusplein in Oostburg. Medewerking wordt verleend door zes christelijke zangkoren uit West-Zeeuws-Vlaanderen en de christelijke muziekvereni ging Excelsior uit Cadzand. De muzikale bijeenkomst begint om 19.30 uur. mogelijk locaties voor nato®. compensatie. Ontpoldenng die gebieden heeft volgens -, CDA echter 'grote, onaanva^.i bare consequenties'. Zo zou de lengte van de zeec., met zo'n twintig kilometer^ nemen, wat volgens het CD- leidt tot een onveiliger gev$ bij de meeste mensen. Verders! als de plannen doorgaan, dewés telijke ontsluitingsweg voc; Dow waarschijnlijk niet meet! verwezenlijken. De verdere cc. wikkeling en uitbreiding q Dow komt eveneens in ger«- evenals de ontwikkelingvans dere economische activiteiten Camping „Als de gehele Braakman woiè ontpolderd, hoe zal het dan mee ten met de N61de verbinding, weg tussen Oost- en Wèt- Zeeuws-Vlaanderen0", viag Van Hoeve zich af. Hij wijst e op dat ook het voortbestaan va de camping en recreatiepark D- Braakman in gevaar komt. Het brakke zeewater zal, zs voorspelt hij, ook een negate invloed hebben in de poldes aangrenzend aan ontpoldei gebieden. Bovendien vindt Ye Hoeve het niet logisch om n- tuur in te wisselen voor natuur Tenslotte, zo stelt het CDA, It- vert de ontpoldering van de ge noemde polders geen bijdrag; aan het verlagen van het vloed- peil in de Westerschelde. Het voorstel komt morgen jü de orde in de raadscommis omgeving. Die vergadert cc 19.30 uur in het stadhuis. dinsdag 9 maart 2004 door Raymond de Frel OOSTBURG - „Stop je nu al weer met spelen?", roept een me vrouw in het Oostburgse ver pleeghuis De Stelle als Balt Grosfeld de piano laat voor wat-ie is. De 59-jarige medisch directeur en verpleeghuisarts stelt dat hij 'misschien straks nog wel verder speelt'. Nu kan dat nog, maar vanaf 1 april zal het een stuk minder worden: dan is het officiële eind van het liedje daar. Na 28 jaar dienst maakt de uit Bergen op Zoom afkomstige Grosfeld (59) gebruik van een vut-regeling. Om 'het eind van het liedje' wat meer inhoud te geven, houdt hij donderdag een symposium in het Ledeltheater in Oostburg. Daar zullen spre kers het hebben over muziekthe rapie, toegespitst op demente rende patiënten. „Ik wilde graag eindigen met een weten schappelijk tintje. En dan eens niet ingaan op bezuinigingen, dat is altijd zo negatief Ik ben nogal een muziekliefhebber, speel piano en kwam zo al snel op dit onderwerp uit. Op de uit nodiging staat niet voor niets een deel van Ende vom Lied van Schumann. Die was op een gege ven moment overigens ook de ment." Hoewel de in Aardenburg woon achtige Grosfeld zelf nooit inten sief met muziektherapie is bezig- geweest, is hij overtuigd van de Stelle-directeur Grosfeld neemt afscheid met een symposium over muziektherapie, foto Wim Kooyman positieve effecten op patiënten. „Ik had eens een vrouw in be handeling, die heel opstandig was. Op een gegeven moment hadden we het over muziek. Zing ik het liedje Kom weer naar huis van Eddie Christiani. Die vrouw ging daar helemaal in op. Dat geeft al aan dat mu ziektherapie heel veel goeds kan doen. De activiteitenbegeleiders houden hier ook iedere vrijdag een zangmiddag. Elke week het zelfde programma, elke week De Klok van Amemuiden. Maar dat geeft bij dementerende men sen natuurlijk helemaal niets", zegt hij met een knipoog. Na een vooropleiding voor het conservatorium te hebben ge daan, ging Grosfeld bij zichzelf te rade wat hij in de toekomst wilde: verder met zijn piano, of kiezen voor een gedegen oplei ding. „Ik besloot medicijnen te studeren, maar al snel wist ik wat ik zeker niet wilde. Geen huisarts, geen chirurg en geen psychiater. Ik kan namelijk niet tegen onverwachte dingen. Ver volgens werd ik dermatoloog-as sistent, maar na mijn diensttijd kon ik niet meer terugkomen. Zo kwam ik uiteindelijk in De Stelle terecht. Daar was toen nog bijna niets op verpleegkun dig gebied. Ja, er waren drie oude nonnen, maar dat staat na tuurlijk in geen verhouding tot het huidige team." Ik kan hier werk doen met een klinische achtergrond, heb be schikking over alle benodigde ziekenhuisapparatuur en boven dien spreekt het teamverband mij erg aan." Dementino's Grosfelds liefde voor muziek en zijn werk als verpleeghuisarts kwamen in 1983 samen in een band, die nog altijd bestaat: de Dementino's, een gezelschap van in de zorgsector werkzame muzikanten. „We oefenen nooit, maar geven één keer per jaar een concert voor de mensen in De Stelle. Daarnaast speel ik af en toe solo wat piano in het ver pleeghuis." Grosfeld kan dat ook na zijn officiële afscheid nog even blijven doen. Renée van Hevele neemt zijn taken voor zestig procent over. Zolang de overige veertig procent nog niet zijn ingevuld, blijft Gro sfeld betrokken bij De Stelle. Het symposium 'Er zit nog muziek in de zorg' begint donderdag om 13.00 uur. Sprekers zijn Mario de Lijser, Luc Lannoo, Renée van He- vele, Ene van der Geer en Anne- miek Vink Pa, onvoorstelbaar hoe jij je ziekte droeg nooit klaagde en nooit vroeg. Toch nam deze strijd je volledig in beslag en namen wij afscheid van je elke dag. Tot onze spijt kwant er geen wonder Pa bedankt, voor ons blijf je heel bijzonder. Na een goed leven, maar met lange en moeizame laat ste maanden, nemen we droef en vredig afscheid van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en allerliefste opa THEO VAN DE VELDE echtgenoot van Irène de Waele Geboren te Hoofdplaat op 2 juni 1937 en overleden in A.Z. Sint Jan te Brugge op 7 maart 2004. Hoofdplaat: I. van de Velde-de Waele Breskens: Ronnie en Petra Jeffrey Shirley Michael Kevin Hoofdplaat: Mark en Brendie Veerle Daphne Hoofdplaat: Petra en Paul Wesley jVeronique 4513 AI Hoofdplaat, 7 maart 2004 Achterweg 10 De uitvaartdienst wordt gehouden op donderdag 11 maart a.s. om 10.00 uur in dc parochiekerk van de H. Eligius te Hoofdplaat waarna de begrafenis op het R. K. kerkhof aldaar. Samenkomst voorde familie in de kerk. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te con doleren in Hotel "De Vriendschap". Kersenlaan 7, I loofdplaat. Zij die door onvoorziene omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze adver tentie als zodanig te beschouwen. Lieve OPA VELDE I let afscheid is veel te snel. de beste opa ben jij wel.. Alles heeft hij voor ons gedaan, van veel lachen tot het drogen van een traan. Mooie herinneringen raken we niet meer kwijt, voor jou een Plekje in ons hart voor altijd Jeffrey en Shirley Wesley en Veronique Veerle en Daphne Michael en Kevin Diepbedroefd maar met een gerust hart hebben wij afscheid genomen van onze lieve broer THEO Theo en Annie Willy en Madelein Wij wensen de familie veel sterkte toe met het dragen van dit verlies. Diepbedroefd hebben wij kennisgenomen van het veel te vroege heengaan van onze lieve oom THEO VAN DE VELDE Breskens: Rudi en Jody Chantal en Christian Hoofdplaat: Paul en Milly Man'in Roxanne Hoofdplaat: Esther en René Schoondijke: Rubin en Chantal Dongen: Konrad en Nadine Schoondijke: Edwin Wij wensen tante Irene en de familie veel sterkte toe met het dragen van dit verlies. Hoofdplaat, 7 maart 2ÜÜ4 De Heer is mijn herder, mij ontbreekt niets; Zelfs al ga ik door een dal van diepe duisternis, ik vrees geen kwaad, want Gij zijt bij mij. Psalm 25 Door God de Vader is thuisgehaald Zijn kind, mijn lieve man DAVID VAN DE VELDE echtgenoot van Wilhelmina Heijnsdijk in de leeftijd van 80 jaar. Hij verlangde er naar om bij zijn lieer en Heiland te mogen zijn. W. van de Velde-Heijnsdijk 6 maart 2004 Oosterstraat 68-23 4571 GP Axel Dc samenkomst van Woord en Gebed wordt gehou den D.V. donderdag 11 maart om 14.00 uur in de Gereformeerde Kerk Vrijg.. Kerkdrcef Axel (ingang parkeerterrein lulianastraat). Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats aan de Burchtlaan. Na afloop van de begrafenis kunt u de familie condo leren in de kerk. Mijn dank gaat uit naar de Extra Murate Zorg van "De Vurssclte" en naar huisarts E. Klop voor de steun en verzorging die David mocht ontvangen. Geen bloemen. Na een lang en heel gelukkig leven samen, is plotse ling van mij weggevallen, mijn innig geliefde zorgza me man |AN DE KOSTER echtgenoot van lohanna de Meester in de leeftijd van 84 jaar. RIDDER DER MILITAIRE WILLEMS ORDE e.a. onderscheidingen Breskens: Jo de Koster-de Meester 4511 DA Breskens, 7 maart 2004 Port*Scaldis 7-32 Dc afscheidsbijeenkomst, waarvoor u wordt uitge nodigd. zal plaatsvinden op donderdag 11 maart om 13.00 uur in crematorium "Terneuzen". Bellamy- straat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren in de ontvangstruimte van het crematorium. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Verdrietig zijn wij door het overlijden van onze mar kante zwager en oom JAN DE KOSTER Onze gedachten gaan uit naar zijn echtgenote, mijn zus en onze tante Jo. Groede: Francien Frelier-de Meester Aalsmeer: Marianne en Andre Mulder Marieke Annette lanine Groede: Lilian en Ruud Heijens Tosha Milco Breskens: Hans en Karin de Meester Hans lan Pierre Lieve Voor uw vriendschap en vriendelijkheid tijdens haar leven en al uw blijken van medeleven en belangstel ling na het overlijden van mijn schoonzus, tante en oudtante ALINE MADELEIN VAN HOORICKX willen wij u heel hartelijk bedanken. Familie van Hoorickx-van Tiggelen Aardenburg. maart 2004 Plaats uw familieberichten in de PZC Geen voorrijkosten Gratis thuisbezorgd amliu video SI. JaliNippn - tel. «I I l-UI 21»! sterke groei aantal patiënten Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes bestaat nog steeds. Het probleem neemt jaarlijks zelfs toe, onze jubileumwens luidt daarom: de groei van het aantal diabe tespatiënten moet vanaf nu afnemen. Helpt u? Tip: check uw kans op diabe tes. Dat kan via www.lang zaljeleven.nl. Deelnemers maken kans opeen jubileum verrassing! U vindt daar info over diabetes en praktische Leef-Langer-Adviezen. Verontrustende feiten Nederland telt minstens 850.000 mensen met diabe tes; daarvan weten ruim 400.000 niet dat zij diabetes hebben. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. Diabetes komt ook op steeds jongere leeftijd voor. De ver wachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 35,7% is toegenomen. Een sluipmoordenaar Check uw kans op diabetes, ledereen kan diabetes krijgen. Gemiddeld wordt diabetes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op complicaties als nieraandoeningen, slechtziend heid en voetamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uiteindelijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Diabetes de wereld uit ledereen kan diabetes krijgen. Een gift aan het Diabetes Fonds is daarom ook een in vestering in de gezondheid van uzelf. Helpt u? De groei van het aan tal patiënten moet afnemen. V Diabetes Fonds Tel. 033-46 22 055 Stationsplein 1 39, 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Geef aan diabetes en geef om jezelf Giro 5766 GRINDVLOEREN ROLLUIKEN GORDIJNEN GARAGEDEUREN VLOERBEDEKKING BINNENZONWERING SERRE-ZONWERING meer dan alleen zonwering Vakkundig advies, montage enservice. Noordstraat 62 - 4571 GE Axel Tel. 0115-563565 www.everse.nl UHt/tfe E VERSE Industrieweg 2, tel. 0114-374471 onderdak bij ll'l'1?".1-' in Hulst Laat ons goede werk niet stoppen na uw dood Goede doelen werken samen aan een betere wereld. Laat de wereld daarom iets goeds na en neem een goed doel op in uw testament. Bel voor meer informatie: 0900 - NALATEN dat is 0900 - 6252836 (20 ct/mnt) iedereen kan de wereld iets goeds nalaten www.nalaten.nl Wegens nascholing is de praktijk van R. van Berkel, huisarts te Koewacht vanaf 15 tot en met 19 maart Waarneming: voor de namen beginnend met A tot en met K: Dr. v.d. Mee Wilhelminalaan 13 te Hulst Tel 0114-314215 L tot en met Z: Dr Roks Kon. Julianastraat 23 te Clinge Tel. 0114-312361 Vernieuwde China Balsem heeft een verkoelende dieptewerking op gekwetste spieren. Op deze manier wordt de natuurlijke doorbloeding m het spierweefsel weer snel op gang gebracht. Dit in tegenstelling tot spiermiddeltjes die alleen de huid verwarmen, waardoor het bloed juist uit de spieren naar de oppervlakte wordt getransporteerd. Bij deze middelen is het effect veel minder langdurig dan bij China Balsem het geval is. China Balsem is een etherische balsem, die wordt vervaardigd uit 9 Oosterse kruiden. De balsem geeft binnen 5 minuten effect bij alle soorten spierpijn, stijfheid van spieren en bloeduitstortingen. Het evenwicht in de spieren wordt immers direct hersteld doordat de doorbloeding weer op gang komt. Zodoende kunnen afvalstoffen en vocht meteen worden afgevoerd. CHINA Tegen inlevering van deze bon ontvangt u (normaal €15,95 per stuk) Balsem voor soepele spieren Verkoelende dieptewerking binnen vijf minuten Goed voor de doorbloeding Bevordert snel herstel Langdurige werking Met o.a. Arnica Olie, Menthol Kristallen, Kamfer, Soja Olie, Cajaputti- en Pepermunt Olie Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat I I Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36