Horeca te spreken over carnaval Bouw Checkpoint van start MODESHOW Gimbrère Historie van Biervliet krijgt vorm op schaal A Berusting over onvermijdelijk lot gemeentebestuur Jongen vindt munitie in Retranchement Jeugd uit Goes ruziet met dorpsjongeren laken rond Cornelis de Vosplein Hulst willen gespreide sluitingstijden aktieweek occasions aanbiedingen 25% EXTRA Cj/uuvMï Tunnel voordelig foor Borsele Aardige controle aan grens eindigt voor rechter Steekpartij DIESEL Opsteker ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 9 maart 2004 ^chpilavanDoorsselaer HULST - De Hulster horeca-uit- bate'rt zijn gematigd tevreden overhel sluitingsuur dat hen tij dens carnaval door de gemeente is opgelegd- Door de veiligheids maatregelen is carnaval zeer rus- [12 verlopen, maar enkele café- haren hebben problemen onder vonden door het sluitingsuur. De Hulster burgemeester J.F. Mulder evalueerde gisteravond, «men met een tiental hore- a-uitbaters. het afgelopen car- Uval. Voorafgaand aan het {test legde Hulst de horeca een aantal regels op. De meest con- troversiele was dat feestgangers sa dne uur de cafés wel uit, naar met meer in mochten. Voor veel cafébazen bleek de re gel goed na te leven. Maar enke le horecaondernemers, in het bij zonder de zaken geconcentreerd rond het Cornells de Vosplein, uitten forse kritiek. Door de po pulariteit van discotheek De Champs raakten de andere cafés in deze hoek klanten kwijt. De Champs kreeg weer te maken eet een enorme toeloop van be zoekers. De toestroom was zo groot dat dit weer problemen op leverde door de drukte en de hit te binnen. Veel bezoekers moes ten dan ook worden geweigerd of zij konden simpelweg niet Deer naar binnen omdat het ceerdan vol was. Carnavalsclubs Hl'LST - Het gemeentebestuur van Hulst praat ook met de car- Bvalsverenigingen over het ver hop van het afgelopen carna- nisfeest. Dat gebeurt op dins- 13 april om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis in Hulst Tijdens deze bijeenkomst bespreken politie, camavalsvere- ligingen, wagenbouwers en ge tinte het verloop van carna val 2004. advertentie Tijdens de OPEN HUIS DAGEN t/m zaterdag 13 maart pakken wij de VOORJAARSMODE extra luxe voor u in. Nu bij aankoop vanaf 150 - een exclusieve GIMBRÈRE TAS Cadeau!" ('zolang de voorraad strekt) donderdag 18 maart TOEGANGSBEWIJZEN GRATIS VERKRIJGBAAR IN ONZE ZAAK. IANGE DELFT 16 MIDDELBURG (Advertentie) van alle (etalage 7 8) mag u deze week aftrekken! WWKENSZAND - De Wesler- Kheldetunnel biedt grote voor- i aan de gemeente Borsele. a,'f is de Borselse burgemees- wuelokvan overtuigd. •Otze regio is niet zo bekend bij ^S"Vlamingen, maar we natuurlijk veel fruitteelt straks al die bomen ^verwacht ik toch dat ta Csmensen de tunnel ne- Een ander voordeel is de in het zakelijk bezoek - gemeenschapscentrum De m Heinkenszand. Dat i is vorig jaar ingrijpend feJld en vernieuwd. „Wat rMnerKen is dat De Stenge uit- tot wn congrescentrum De horecaondernemers uit deze hoek (Café Santé, l'Entree, Take One, Saint Duckies en De Champs) drongen er bij Mulder op aan dat voor hen een oplos sing wordt gezocht. Mulder bood hen een luisterend oor. Hij liet het aan de groep horecaon dernemers zelf over om voor car naval 2005 met een eigen plan te komen. De cafébazen komen bin nenkort bij elkaar om een plan op poten te zetten. Het liefst zou den zij zien dat er een trechter- model' wordt opgesteld waarbij de cafés op verschillende uren sluiten. Op deze manier zou de toeloop worden gespreid. De andere twee regels die de ho reca dit jaar kreeg opgelegd, wa ren het schenken van drank in plastic bekers en het verbod op knuppels en messen in de" eta blissementen. Dit alles om de veiligheid te waarborgen. Zowel volgens de politie, gemeentewer ken als de brandweer is carna val dit jaar rustiger verlopen dan voorgaande jaren. Het aan tal vechtpartijen en vernielin gen was volgens Mulder aanzien lijk kleiner Wel werd geconsta teerd dat er toch veel glas op straat lag; het ging dan voorna melijk om flessen. Ook bleek dat er in bepaalde cafés te veel bezoekers binnen waren. De term 'onverantwoord druk' werd gebezigd. Dat is een aan dachtspunt voor volgend jaar, net als de brandveiligheid van versieringen. Volgend jaar zal ook worden be zien of de Gentsestraat op cama- valsmaandag afgesloten wordt voor verkeer. Tijdens het tradi tionele 'leuren' op maandag is het altijd zo druk op straat dat het verkeer er last van heeft. Lol broeken houden dan auto's te gen of gaan zelfs op straat lig gen. Over het algemeen echter, waren alle betrokken partijen zeer tevreden over het verloop van carnaval 2004. Het schaalmodel van Biervliet biedt ook informatie over de geschiedenis van het dorp. door René Hoonhorst BIERVLIET - De voortgang van het werk haperde voor de winter een beetje, maar intussen hebben de maquettebou wers er weer flink gang in gekregen. Bin nen twee jaar moet Biervliet (zoals het haringkakersdorp er drie jaar terug bij lag) op een schaal van één op driehon derd te bewonderen zijn in het dorps huis. Cees Kostense is zeer enthousiast. Hij mag dan zelf twee linkerhanden hebben, als lid van de Stichting Behoud Monu menten Biervliet ziet hij hoe handige dorpsgenoten prachtig werk verrichten „Biervliet kent natuurlijk een fantas tische stedenbouwkundige geschiedenis. In de elfde eeuw al een middeleeuwse stad en rond 1600 door prins Maurits om gevormd tot vesting. De vorm van die ves ting is in het centrum nog terug te vin den. "De helft van het dorp staat intussen op de kaart. Het middeleeuwse stratenpa- troon komt in miniatuur al goed tot zijn recht. Een groot deel van de gebouwtjes is al geverfd en aan de verlichting wordt druk gewerkt. De bouwploeg bestaat uit twee handen vol mensen, maar er zijn ook vrijwilligers die foto's aanleveren Die dienen als voorbeeld en geven aan waar gebouwen precies staan. Kennis Anderen brengen hun historische kennis in, want de maquette van het dorp moet straks niet alleen laten zien hoe het West-Zeeuws-Vlaamse dorp er bij de eeuwwisseling uitzag. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Un- nik stelde gisteren het vriendelij ke optreden van de marechaus see bij een grenscontrole in Westdorpe aan de kaak. Drie Fransen bleken 15 juli vo rig jaar bij een grenscontrole op de Tractaatweg in Westdorpe niet over de vereiste documen ten te bezitten, zodat ze niet wer den toegelaten op Nederlands grondgebied. Ze werden ver zocht hun auto bij het volgende kruispunt te keren en terug te rijden richting België. Maar de drie kwamen niet terug; ze re den meteen door naar koffie shop Checkpoint in Temeuzen. De marechaussee zette de ach tervolging in en wist alledrie de Franse auto's te achterhalen. Een 24-jarige man uit Haubour- din kreeg voor het bezit van zes gram hennep en het negeren van het politiebevel 450 euro boete opgelegd, een 31-jarige plaastge- noot bleek ook nog teveel te heb ben gedronken. Hij moet 500 eu ro boete betalen. Een achttienja rige inwoner van Sanies werd bestraft met 225 euro boete. MIDDELBURG - In de Middel burgse Westerscheldestraat is gistermiddag een vechtpartij uit gebroken, waarbij een zestienja rige jongen uit Middelburg in zijn hand werd gestoken. De vechtpartij zette zich voort op het terrein van het AZC. De poli tie hield vijf jongeren aan. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Als alles meezit kan Checkpoint, café annex kof fieshop, nog eind dit jaar een nieuw gebouw in de Terneuzen- se Westkolkstraat openen. De bouw van het nieuwe horeca- pand, op de plaats van het voor malige Varenscentrum, begon gisteren officieel met voorberei dingen voor het plaatsen van duinwanden voor de fundering. Bezwaarmakende omwonenden stappen waarschijnlijk binnen kort opnieuw naar de rechter, omdat volgens hen de schorsing voor de bouwvergunning nog doorloopt. De gemeente Terneu- zen en de eigenaar van Check point stellen dat de schorsing van de door de gemeente ver leende bouwvergunning tot en met vorige week vrijdag liep, maar volgens advocaat J. Wou ters vergeten ze dan enkele schorsingen die eerder door de Middelburgse voorzieningen- rechter zijn opgelegd. Daarnaast moet volgens Wou ters en zijn cliënten worden ge wacht op een uitspraak van de Raad van State, die zich in fe bruari over een bodemprocedu re voor de gewenste verhuizing van Checkpoint boog. Voor de Middelburgse advocaat staat vast dat de Staatsraad ge meente en koffieshopeigenaar (Advertentie) jonge gebruikte auto kopen zal terugfluiten. Woordvoerder H. van As van Checkpoint ziet dat anders. Hij hoopt en verwacht dat de al lopende en nog dreigende ge rechtelijke procedures achter hoedegevechten zijn. „Als de weersomstandigheden niet te- (Advertentie) genzitten en de bouw niet door andere oorzaken wordt opgehou den, kan het nieuwe pand nog Advertentie w Delscher presenteert de nieuwe jO co voorj aars/zomer collectie 2004J WWW.AUTOSTURM.nl c K'nderWeding/schoenen Segeersstraat 26 Middelburg lii o door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een onvermijde lijk noodlot. Die conclusie over heerste op de publieke tribune in de Burgerzaal en in de kanti ne van het gemeentehuis, nadat ook de drie overgebleven wet houders Van der Salm, Ge- luk-Poortvliet en Van Felius gis teravond hun vertrek kenbaar hadden gemaakt in de extra raadsvergadering over de kos- tenoverschrijding van het ar cheologisch onderzoek in de Korte Nobelstraat in Zierikzee. „Het kon niet andere", was een vaak gehoorde reactie. Veel be langstellenden leken te berusten in dat onvermijdelijke noodlot voor alle wethouders. De thea trale wijze waarop met name de wethouders Geluk en Van Fe lius uiteindelijk hun vertrek aan kondigden leverde zelfs in de kantine enig hoongelach op. Lut tele minuten eerder gaven bei den aan het nu niet het moment te vinden om op te stappen. Di rect echter nadat Van der Salm dat - vergezeld van een fikse sneer naar de raad - wel had ge daan, maakten Geluk en Van Fe lius hun rentrée aan de raadsta fel om alsnog ook hun ontslag in te dienen. Voorafgaand snelden sommige raadsleden nog snel naar het ro kerekamertje om de zenuwen te bedwingen. De publieke tribune stroomde ruim een half uur voor aanvang al vol. Mensen die daar geen plekje meer vonden, kon den terecht in de kantine om het debat via beeldschermen te vol gen. Verdrietig „Het is vooral heel verdrietig wat hier is gebeurd", zegt oud-SGP-raadslid W. Sprengel- meijer. Volgens hem was een af faire als Nobelgate in de vroege re gemeente Zierikzee ondenk baar geweest. „Elke vijfhonderd gulden overschrijding waar dan ook voor meldde je in de raad", valt oud CDA-wethouder P. de Rijke hem bij. Voormalig WD-wethouder L. van Gastel van financiën weet zeker dat een kostenoverechrijding van de ze omvang onder zijn beleid on denkbaar was geweest. Bij het rondje insprekers blijken de meningen verdeeld. Willem van den Heetkamp lijkt nog steeds boos over het feit dat de gemeente hem ooit een invali de-parkeerplaats heeft gewei gerd. Hij pakt in elk geval gena deloos uit. „U moet u diep scha men. U gooit het geld met grote scheppen over de muur en wij, de burgers, kunnen er niks aan doen", roept hij van achter de in- spreekmicrofoon. Voorzitter T. de Vries van de Stichting Jeugd Schouwen-Dui- veland maant de raad juist tot voorzichtigheid bij de afreke ning van het college. Hij vreest grote vertraging in belangrijke zaken die op de rails staan zoals de vorming van het Welzijns huis. Inspreker Hekman en woordvoerster Strayer beplei ten eveneens de continuering van het beleid. „Overzie de con sequenties en de gevolgen voor de gemeentekas bij uw afreke ning", verzoekt Hekman. P. Ro- mijn vindt dat vooral de raad zelf ook de hand in eigen boe zem moet steken In de kantine wordt mondjes maat commentaar geleverd tij dens de verklaring van de wet houders. Als wethouder Van Fe lius de kostenoverechrijding ver zacht met de opmerking dat het 'een incidentele kostenpost' is, klinkt hoongelach. „Is dat nou een vak-wethouder of een jojo", vraagt iemand zich hardop af. Verkeersambtenaar P de Win ter zucht diep als alle koppen zijn gerold. Hij kijkt naar bui ten en staart even naar de stad huistoren die fier blijft stralen in de monumentenverlichting. foto Peter Nicolai Het rijke verleden van Biervliet wordt letterlijk in de schijnwerpers gezet door technische vaklieden. Een druk op de knop laat de kijkers straks zien op welke plaatsen in het dorp de twaalf bakkerij en voor de Tweede Wereldoorlog waren te vinden. De pandjes waarin de bakkers hun werk uitoefenden, worden door een lampje verlicht Zo kunnen ook de zestig (huiskamer)cafés van weleer of de boer derijen die vroeger binnen de huidige be bouwde kom lagen, heel snel worden ge vonden. door Harold de Puysseleijr RETRANCHEMENT - De elfja rige Jourv Blaauw uit Retran chement heeft gisteren en eergis teren aan 'de boze put', nabij de wallen in de omgeving van de Prins Mauritsstraat, tientallen stuks munitie gevonden. De patronen, die vermoedelijk dateren uit de Tweede Wereld oorlog, worden vandaag door de politie en de Explosieven Oprui- mings Dienst (EOD) verwijderd. Joury ontdekte de patronen en een voorwerp dat sterke gelijke nis vertoont met ander oud oor logstuig (een zogenoemde druk- mijn) toen hij met een metaalde tector aan het speuren was in de omgeving van 'de boze put' „Die mijn hebben we maar in de grond laten zitten. Het ziet er uit als een bloempot en op inter net hebben we ontdekt dat het wel eens een mijn zou kunnen zijn", vertelde Cees Blaauw, de vader van de jeugdige vinder, gisteravond. „Het spul ligt maar net onder het gras. Mijn vermoeden is dat er nog veel meer patronen te vin den moeten zijn op die plek. Toen mijn zoontje ermee thuis kwam, hebben we meteen de po litie gebeld en die zijn komen kicken." Een woordvoerster van de poli tie'bevestigt desgevraagd, dat agenten van de politie in Oost burg gistermiddag rond half drie poolshoogte zijn gaan ne men na de melding door Blaauw. Of de politie nog een zoekactie laat ondernemen in de omge ving van de vindplek om te ach terhalen of er inderdaad veel meer munitie in de grond zit, is niet bekend. door Freek Janssen GOES - Het is de laatste weken elke vrijdagmiddag raak op de Grote Markt in Goes: een ge spannen sfeer tussen twee groe pen jongeren die elkaar uitda gen. Vrijdag liep het bijna uit de hand. Er was een oploop van ten minste honderdvijftig jongeren. Volgens burgemeester D. van der Zaag gaat het om rivalise rende groepen uit de stad Goes en de omliggende dorpen. Wat de oorzaak is van de ruzies is niet bekend. Sinds januari houdt de politie een extra oogje in het zeil. Voorzitter D. van der Velde van de Goese afdeling Ko ninklijke Horeca Nederland: „We hebben al een maatregelen genomen, zoals het beperkt schenken van alcohol." De nieuwbouw voor koffieshop Checkpoint is begonnen. Links op de achtergrond is het huidige Check point te zien, rechts het Scheldetheater. foto Wim Kooyman zeeuwse almanak voor Kerstmis dit jaar open. Het is wat optimistisch, maar het moet kunnen." Grote Markt I 1-13 4461 AH Goes Tel: 01 13 227607 Achttien jaar worden, dat is toch een mijlpaal. De stap naar volwassenheid, zeg maar. Die Vlissingse zeventienjari ge was dan ook vast van plan er een vet cool feest van te ma ken. Liefst niet bij pa en ma thuis, maar in een café bij voorbeeld. Toevallig kende zijn vriendin nog wel een kroegbaas. Die liet desgevraagd weten er geen bezwaar tegen te heb ben. Maar hield het feestvar ken er wel rekening mee dat de drankjes niet voor niks wa ren? En hij was ook niet van plan zijn bedaagde clientèle t buiten de deur te houden tij dens het feestje, of aangepas- te muziek te draaien. Kortom: het leek hem voor de jarige zelf niet zo'n goed idee. Gelukkig kwam hij gelijk met een betere suggestie. „Het j schijnt dat je ook speeltuinen afkunt huren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33