Stavenisse wil eerste keus huizen PZC PZC Zuivering maakt water na renovatie nog schoner Spar brengt boodschappen aan huis in Kats Goesenaar krijgt werkstraf voor aanranden vrouw PvdA-delegatie op bezoek in Kats Nardusbloem speelt stuk Agatha Christie 11 Inwoners staan in rijen klaar voor nieuwbouwproject agenda Yersekenaar wint visagieprijs Hersenletsel Biddagdienst Herinrichting Molendijk Nekklachten na aanrijding Aanhoudingen na steekpartij Straf voor diefstal Kettingbotsing bij Borssele dinsdag 9 maart 2004 frrftMk Janssen STAVENISSE - De afgelopen twintig jaar is er geen niéuw- louw bij gekomen in Stavems- Nu er eindelijk weer plannen liggen maken de bewoners zich non) zorgen over de vraag of fc woningen wel beschikbaar tijn voor de Stavenissenaren «11- Ze slaan namelijk rijendik «wachten op een nieuw huis. je nieuwe wijk wordt gebouwd «n zuiden van de Poststraat en heet - toepasselijk - Poststraat- Zuid. De gemeente wil er zo'n ze ventig woningen neerzetten, van vrijstaande huizen tot rij- redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail' redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl kaorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge- Purende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur tjeshuizen. Het grootste gedeel te van de woningen wordt ver kocht, ongeveer vijftien procent wordt verhuurd als sociale wo ningbouw. Bijna driekwart van de grond is nog in handen van een particu lier, met wie de gemeente al een hele tijd in onderhandeling is. Eind 2002 gebruikte de gemeen te Tholen het voorkeursrecht: als de grondeigenaar de grond wil verkopen, moet hij die eerst aan de gemeente aanbieden. Nu moet er haast worden gemaakt met het bestemmingsplan, om dat anders het voorkeursrecht verloopt. Doorstroom Gisteravond was er een in spraakavond in dorpshuis De Stove in Stavenisse. Bewoners mochten reageren op het voor ontwerp-bestemmingsplan De meeste vragen gingen niet zo zeer om de inhoud van de plan nen, als wel over de manier waarop de kavels worden uitge geven. Jonge inwoners van het dorp kunnen geen plek in Stave nisse vinden en trekken daarom naar andere dorpen. Ook voor ouderen die een ander huis zoe ken, is er weinig te vinden, waar door er amper doorstroom is. Wethouder K. Heijboer kon de bewoners niet verzekeren dat al le percelen beschikbaar komen voor de Stavenissenaren. „Maar we kunnen er wel voor zorgen dat zo weinig mogelijk mensen buiten de regio lucht krijgen van het project, door alleen te publiceren in lokale krantjes. Door gebruik te maken van het voorkeursrecht hebben we al voor elkaar gekregen dat de grond niet in handen komt van een projectontwikkelaar. Dat zou het risico vergroten dat veel grond zou worden verkocht aan mensen van buitenaf. We willen Stavenisse ook niet uitbreiden: Poststraat-Zuid is alleen be doeld voor de natuurlijke groei." De woningen worden in fases opgeleverd, de laatste waarschijnlijk pas in 2012. Volgende week gaat de gemeen- YERSEKE - Clemens Nelen uit Verseke is afgelopen weekeinde derde geworden bij de Neder landse kampioenschappen visa- gie. Nelen vervulde in de Jaar beurshallen in Utrecht een op dracht m de categorie uitgaans- make-up met als thema Bond-girl. GOES - Cerebraal, een vereni ging voor mensen met niet-aan- geboren hersenletsel, houdt mor gen een bijeenkomst in Hotel Terminus in Goes. De aanvang is om 14.00 uur. SCH0RE - Het koor van kleder drachtvereniging Ons Boere- goed uit Kruiningen zingt mor gen tijdens de biddagdienst van de Nederlands Hervormde ge meente Hansweert-Schore. Delezingen, de uitleg en de lie deren zijn in het Zeeuwse dia lect. De dienst, met als thema 'Sties even stille - bie 't werk an de weg', begint om 19.00 uur in de hervormde kerk in Schore. STREEKACTIVITEITEN S- Leger des Heils, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Verkoop kleding en meubelen; Kantine 2LM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga. Revalidatiecentrum De Undenhof, 16.45-17 45 uur: bewe gen voor Astma en CODP-patiënten; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; 1300 uur: Biljarten; 13.00-16.15 uur: Koersbal, 14.00 uur: ivoor ouderen vanaf 50 jaar; KAPELLE De Vroone, 09.15 uur: Yo ga; 13.30 uur: Sociëteit; 14.00 uur: Wel- 'arewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur Jongens- en meisjesclub voor groep 6,7,en 8, KRUININGEN - Ons Dorpshuis, '3.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 13.30-16.30 uur vrouwenclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur; Conditietrai ning; WEMELDINGE De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit: 14.00 uur. Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE Gymzaal Ericalaan, 9.00-10.00 uur: Conditietraining voor 50-plus; Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Ooster- schelde; Zorgcentrum Vredelust, 15.00 ir Bingo; Ko Kallewaard van de Spar in Colijnsplaat bezorgt voortaan boodschappen in Kats: „Op deze manier willen we meehelpen oni de voorzieningen op het platteland in stand te houden." foto Dirk-Jan Gjeltema door Inqrid Huibers KATS - Eigenaar Ko Kallewaard van de Spar uit Colijnsplaat gaat vanaf volgen de week boodschappen bezorgen in Kats. Het idee voor de boodschappendienst komt van de Noord-Bevelandse afdeling van de PvdA. De boodschappenbriefjes kunnen elke maandagavond voor half zeven worden ingeleverd bij PvdA'er Jan Schuurman Hess die in Kats woont. De boodschap pen worden elke dinsdagmiddag tussen twaalf en drie uur door medewerkers van de supermarkt thuisgebracht. „Dat is echt geen lucratief project voor ons", zegt Kallewaard. „Het is een pure service van onze kant. Op deze manier willen we meehelpen om de voorzienin gen op het platteland in stand te houden. Het was de bedoeling van de PvdA-af- deling om alle bezorgde boodschappen in dorpshuis De Vriendschap te verzame len. Daar zouden de dorpsbewoners hun waar vervolgens kunnen afhalen. Kallewaard zag dat echter niet zitten: „In De Vriendschap hebben ze onvol doende mogelijkheden om de spullen te koelen en dan krijg ik uiteindelijk het verwijt dat ik inferieure spullen lever. Dan zorg ik er liever zelf voor dat diep vries- en gekoelde producten koud bij de mensen aankomen." Kallewaard heeft er een hard hoofd in dat zijn boodschappenservice, zoals de PvdA hoopt, zal leiden tot een winkeltje in dorpshuis De Vriendschap. „Mijn ouders, van wie ik de winkel heb overgenomen, hebben drie jaar lang een dependance gehad in Kats, maar dat was heel hard werken en het leverde weinig op. Dan gingen er zes pakken melk mee van Colijnsplaat naar Kats, waarvan er vervolgens vier bleven staan. Die moes ten we met oog op de houdbaarheidsda tum weer omwisselen met pakken melk uit Colijnsplaat, waar de verkoop veel harder ging." Het lijkt Kallewaard al geweldig als hij geen kosten in rekening hoeft te brengen voor zijn boodschappendienst. „Het is on ze insteek om gratis te bezorgen", zegt Kallewaard. „Na een week of tien kijken we hoe het loopt en of de dienst kosten dekkend is. Is dat niet het geval, dan zou er eventueel subsidie bij moeten van de door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 30-jarige man uit Goes ontkende gisteren in Middelburg een achttienjari ge vrouw te hebben aangerand. „Het was een stoeipartij. Ik heb haar seksueel niet aangeraakt." Politierechter S. Woltring hecht te meer waarde aan de verklarin gen van het slachtoffer en ver oordeelde de Goesenaar tot 140 uur werkstraf. „Het is een uit de klauwen gelopen seksueel getin te stoeipartij. U heeft de gren zen overschreden." De hoofdrolspelers kenden el kaar ongeveer een jaar. De part ner van de verdachte was een vriendin van het slachtoffer. De laatste kwam regelmatig met haar vriendin naar de woning van de Goesenaar; het kwam va ker voor dat ze hem uitdaagde. Dit was ook 10 juli vorig jaar het geval Terwijl de vriendin de woning al had verlaten bleef de vrouw achter met de verdachte. Tijdens het stoeien kneep hij haar in de billen. Daar zocht ze nog niets achter, want dat ge beurde wel vaker. Het werd se rieuzer toen hij op de grond bo venop haar kwam te liggen. Ook op de bank zou hij haar hebben gedwongen tot seksuele hande lingen. Hij was pas gestopt toen ze hem in zijn vinger beet. „Ik heb haar gekieteld, waarna ze is gevallen. Ik heb nooit de inten tie gehad om haar iets aan te doen. Ik heb haar nog een glas water gegeven." De Goesenaar had zich ver baasd over haar gedragsverande ring. „Ze ging bij mij lachend de deur uit." Officier van justitie J. Zonder van noemde het aanranden van vrouwen een ernstige zaak. Hij eiste 200 uur werkstraf. Vrije moraal Volgens strafpleitster C. Kouij zer waren de rollen omgedraaid. „Zij deed voorkomen of ze weg ging met de vriendin van mijn cliënt, maar ze kwam terug de woning binnen. Zij heeft hem uitgedaagd, want zij wilde juist iets met hem. Het was een sek sueel getinte stoeipartij, meer niet." Volgens de raadsvrouw hield het slachtoffer er een vrije seksuele moraal op na. Ze wekte volgens de raadsvrouw ook niet de indruk slachtoffer te zijn, om dat ze daags na het incident vro lijk was gaan stappen en het amusant vond dat hij enkele da gen vast heeft gezeten. Zij vroeg haar cliënt vrij te spreken De politierechter achtte de aan randing bewezen en wees en pas sant ook op het leeftijdsverschil tussen verdachte en slachtoffer. De Goesenaar kondigde aan in hoger beroep te gaan bij het ge rechtshof in Den Haag. De rioolwaterzuiveringsinstallatie Willem- Annapolder bij Biezelinge. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom BIEZELINGE - Waterschap Zeeuwse Eilanden is begonnen met de ingrijpende renovatie van de rioolwaterzuiveringsin stallatie Willem-Annapolder bij Biezelinge. De installatie zuivert op biologi sche wijze het rioolwater uit de wijde omgeving, voordat het in de Westerschelde wordt ge loosd. Een renovatie is noodza kelijk, omdat op dit moment te weinig stikstof uit het water wordt gehaald. Dat is nu slechts twintig procent, terwijl de Euro pese normen tegenwoordig 75 procent voorschrijven. De verbouwing van de zuivering bestaat uit verschillende fasen. Er worden onder meer twee extra nabezinktanks gebouwd. In die tanks zakt het slib uit het afvalwater naar de bodem. Twee oude tanks worden ge sloopt Verder komt er een nieu we bandindikker, die het wateri ge slib uit de nabezinktanks scheidt in water en slib. Na de renovatie moet de installa tie ruimschoots aan de stikstof normen voldoen. Verder worden te Tholen opnieuw in gesprek met de grondeigenaar, die al heeft aangegeven met een nieuw uitgangspunt de onderhandelin gen in te gaan. Dat zou kunnen betekenen dat hij bereid is zijn grond te verkopen. Het voorontwerp bestemmings plan ligt nog tot donderdag ter inzage in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. De gemeente hoopt nog vóór de zomervakantie met het ont- werp-bestemmingsplan te ko- gemeente Noord-Beveland. Of anders moeten we misschien toch een bedrag in rekening brengen voor het bezorgen." Kallewaard hoopt dat de Katsenaren zo sportief zijn dat ze niet alleen spullen uit de reclamefolder - die verspreidt hij sinds kort ook op Kats - bestellen. „Op die spullen zit nul procent marge of soms een min-marge. Daar verdien ik dus hele maal niets op", zegt hij. „We rijden voor niks, maar kunnen natuurlijk niet voor niks njden. Ik hoop dat de mensen dat be grijpen." Het startschot voor de bood schappendienst wordt vrijdag 12 maart gegeven tijdens een boercnstamppotmaal- tijd voor het hele dorp. De maaltijd sluit aan op het bezoek van een delegatie van PvdA-Kamerleden en Europarlementa riërs aan Kats. voortaan ook de fosfaten op bio logische. in plaats van chemi sche. wijze uit het afvalwater ge haald. Tegelijk met de vernieuwing van de zuivering wordt de capa citeit ervan uitgebreid, van 3000 naar 4600 kubieke meter (4,6 miljoen liter) afvalwater per uur Bij hevige regenval kan het water daardoor sneller worden afgevoerd. De werkzaamheden nemen bij elkaar ruim een jaar een beslag. De totale investering voor het waterschap bedraagt negen mil joen euro. SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen wil de Mo lendijk in Sint-Maartensdijk opnieuw inrichten. Nu heeft de straat nog twee rijrichtingen en mag er vijftig kilome ter per uur worden gereden De bewoners krijgen de gele genheid met elkaar plannen te maken voor de herinrich ting. Op woensdag 17 maart is er een inspraakbijeenkomst in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Wethouder F. Goossen maakt dan de randvoorwaarden bekend en de eerste ideeën worden geïnventariseerd. Bewoners mogen tot 16 april plannen indienen. Tijdens een tweede bijeen komst op 1 juni wordt er een keuze gemaakt uit de inge diende plannen. Het plan dat gedragen wordt door de meerderheid wordt in 2005 uitgevoerd. KLOETINGE - Een 64-jarige vrouw uit Zierikzee heeft gisteren nekklachten overgehouden aan een aanrijding op de Braanjenweg in Kloetinge. De vrouw zat als passagier in de auto van een 66-jarige Zierikzeeënaar, die rond half één 's middags over de Braanjenweg reed. Hij stond aan de rechterkant van de weg stil om te keren, zag dat er een doorgetrokken streep op het wegdek stond en besloot om toch rechtdoor te rijden. Op het moment dat hij weer ging rijden, werd hij links gepasseerd door een hem achterop komende 18-jarige automobilist uit de gemeente Goes. Daarop volgde de aanrijding. MIDDELBURG - In de Middelburgse Westerschelde- straat is gistermiddag rond vier uur een vechtpartij uitge broken, waarbij een zestienjarige jongen uit Middelburg in zijn hand werd gestoken. Kort daarna zette de vecht partij zich voort op het terrein van het AZC in Middel burg. De politie hield vijf Middelburgse jongeren aan - een zestienjarige en vier zeventienjarige jongens. Ze zijn in verzekerde bewaring gesteld. Er raakten twee politie wagens beschadigd toen enkele personen probeerden de aanhouding te voorkomen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 22-jarige man uit Burgh-Haamstede wegens verduistering bij zijn (ex)werkgever veroordeeld tot der tig uur werkstraf. De man reageerde zich 1 november 2002 af op zijn ontslag door telefoonkaarten van de super markt, waar hij in dienst was, achter te houden. BORSSELE - Drie auto's raakten zondagavond op de N62 in Borssele betrokken bij een kettingbotsing Een 19-jarige automobilist uit Spijkenisse zag te laat dat de auto's vóór hem afremden en botste achterop de auto van een 68-jarige man uit Naaldwijk. Deze schoot weer door tegen de auto daarvoor, bestuurd door een 29-jarige Ter- neuzenaar. Twee auto's raakten beschadigd, de bestuur ders bleven ongedeerd. door Ingrid Huibers KATS - Een delegatie PvdA-Ka- merleden en Europarlementa riërs brengt vrijdag 12 maart een bezoek aan Kats. Aanlei ding voor de bijeenkomst is de actie van de Katse aardappel boer A. de Regt. Die stortte afge lopen zomer veertig ton aardap pelen aan de voet van de Zee- landbrug als protest tegen de wurgcontracten van de frietin dustrie. De frietfabrikant wilde zijn aardappels in afwijking van eer der gemaakte afspraken, alleen nog afnemen voor een kiloprijs van 1,5 cent. Volgens de kleine lettertjes kan dat. maar De Regt voelde zich zo onheus bejegend door de fabrikant, dat hij be sloot zijn aardappels weg te gooien. Tweede-Kamerlid H. Waalkens, de Europarlementariërs D. Cor- bey en J Wiersma en Eerste-Ka- merlid A. Witteman melden zich vrijdagochtend rond elf uur in het Nieuwzeelandhuis in Kats voor een inleiding over het toe komstperspectief van de aardap pelboeren. De sprekers zijn R. Breure, ak kerbouwer en voorzitter van de dorpsgemeenschap Kats en bio logische boer en oud-voorzitter van de Producenten Organisatie Aardappelen A. van Hootegem. Rond het middaguur wordt een bezoekje gebracht aan het be drijf van aardappel- en schapen- boer De Regt en vervolgens reist de delegatie door naar. frietfabri kant Lamb-Weston/Meijer in Kruiningen. Coöperatie Nadat de aardappelindustrie is doorgelicht, mag tot slot nog de boerencoöperatie CZAV haar zegje doen. De dag wordt rond half zes afge sloten met een boerenstampot- maaltijd in Kats waarvoor alle dorpsbewoners zijn uitgeno digd. door Mieke van der Jagt GOES - De schooltoneelvereni- ging van het Sint Willibrordcoll- ge in Goes, De Nardusbloem, brengt weer een grote productie op de planken. Deze keer is het een thriller-detective van Aga tha Christie: De Aangekondigde Moord. Miss Marple. gespeeld door Ju dith Hoefnagels, lost in het stuk weer eens een duistere moord zaak op. Bij de Nardusbloem is het de ge woonte dat leraren, leerlingen en ouders alles zelf doen: belich ting, grime, kleding en regie. Ton van Weele regisseert een cast van docenten en leerlingen. Ook de decors zijn zelfgebouwd. Het stuk begint met een adver tentie in een lokale krant waar in een moord wordt aangekon digd met de preciese tijd en plaats erbij. Het gebeurt zoals het geschreven is maar het slachtoffer is een onbekende die toevallig en onverwacht in het Victoriaanse huis van de moord is binnengewandeld. Zoals ge bruikelijk bij Agatha Christie, kan iedereen het gedaan hebben en wie nog niet verdacht is, wordt het nog wel in de opeen volging van intriges en ondoor grondelijke gedragingen. Een tweede moord zet alles op zijn kant, maar Miss Marple vindt de oplossing. Natuurlijk maakt ze die pas bekend in de dramati sche confrontatie aan het einde van het stuk. Familie De Nardusbloem speelt het stuk, ook weer traditiegetrouw, niet alleen voor medeleerlingen en hun familie maar voor ieder een die wil komen. Voor vrijdag 19 en zaterdag 20 maart kunnen kaarten telefo- ninsch worden besteld op num mer 0113-227363. Op beide da gen begint de voorstelling om 20.00 uur (Advertentie) I gebruikte auto onder de 4500,-1 www.autosturm.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25