Zeilduo gaat voor EK Nooit sneller zonder krachttraining Corné de Frel zit liever in Flipland Wisselend succes Zeeuwse turners Middelburg 2 stevent af op kampioenschap 17 \gor broers Veldman kent laserklasse geen geheimen C,tnVerhagen Zkh topscorer Tim Dees tweede in Temse Judoka's succesvol in Wouw Tovaal grijpt naast bekerfinale Duodirectie voor Eredivisie NV uitslagen agenda wb dinsdag 9 maart 2004 GOES De laserklasse kent l00r de zeilende broers Stephan Erwin Veldman weinig gehel eneer Maar ze moeten er wel wat in groeien. En er 2al ook ervaring in opdoen. Df ohmpische Spelen en het ffKzijn dit jaar daarom nog te ^grepen, maar het EK ha len ze misschien wel. Daar rich tlij zich dan ook op. get name Stephan Veldman (rtheeft goed overwinterd. Hij wjnde de afgelopen maanden „le malen op het Veerse Meer, j!s het tenminste niet kouder nsdan drie graden. En tijdens trainingssessies heeft hij tooral geoefend op zeilen in jraarweer. „Dat was en is nog seeds het zwakste punt van p' De broers Veldman zijn name- fck iets lichter dan de doorsnee £Ler in de laserklasse en ko- Kn als het hard waait met joed mee. „Maar van die uren p het Veerse Meer heb ik veel éeerd. En in Qatar kon ik het peteen in de praktijk brengen." De oudste van de twee broers ceed anderhalve week geleden ejk aan de wedstrijd Sail the Gelfin het Aziatische oliestaat- Temidden van een aantal we- jers werd hij zesde in ket eindklassement. „Het was is: de meeste tijd rond wind tocht acht. Dan kon ik dus tooi die ervaring van de trainin- jeiin een wedstrijd gebruiken. Dat ging dus ook goed. Verder éik getraind en gepraat met ie wereldtoppers en daar leer- leikook een hoop van", zegt Veldman, de broer die e? sport het meest wetenschap- éjk benaderd. KNWV-selectie imn Veldman (20) zat deze n:er minder in zijn laserboot, ear heeft weer het voordeel a;hij onlangs is opgenomen in «LNWV-selectie. Met nog ze- ra anderen maakt hij gebruik van alle faciliteiten van het Ko ninklijk Nederlands Watersport Verbond. De bond geeft hen les sen (in theorie en praktijk), be legt trainingskampen en ver zorgt de begeleiding bij wedstrij den. Eind februari was de jong ste Veldman nog in het Franse Saint Raphaël met de KNWV-se lectie. Erwin Veldman: „Ik heb de afge lopen maanden minder in de la ser gezeten dan Stephan, maar op Curacao (waar hij stage liep) heb ik wel veel wedstrijden in de sunfish-klasse gezeild. Ik deed zelfs aan het WK mee. Ik heb daardoor veel ervaring opge daan in zeilen in grote velden. Dat is straks wel een voordeel." Dat alleen Erwin Veldman in de bondsselectie zit, zegt volgens zijn oudere broer met al te veel. Hoewel Erwin wel meer talent heeft. „Als je in de selectie zit, moet je op alle trainingen ver schijnen. Je kunt natuurlijk niet verstek laten gaan. Maar de trai- ningsdagen van de KNWV pas ten niet in mijn wedstrijdsche ma. Anders had ik er misschien ook bij gezeten", legt Stephan Veldman uit. Wennen Feit is dat ze samen voor een EK-ticket gaan dit jaar. In 2003 liepen de broers kwalificatie net mis. Nu hopen ze op 16 juli in het Duitse Warnemunde wel aan de start te staan. Stephan Veldman: „Vorig jaar keken we tijdens de kwalificatiewedstrij den nog te veel de kat uit de boom. Toen was in ons eerste volle jaar in de laser alles nog een beetje wennen Maar toen zaten we er al dicht bij. Nu moet het zeker kunnen." De eerste selectiewedstrijden zijn tijdens het paasweekeinde in Medemblik. Daarna volgen er nog meer. Tijdens die serie wor den ook de WK-plaatsen en de startbewijzen voor Athene ver geven. Maar daar maken de Mid delburgers nauwelijks kans op. „Wij gaan meer voor de Spelen van 2008", weet de oudste van de twee. De jongste heeft echter Stephan (links) en Erwin Veldman. nog een klein beetje hoop geves tigd op de Spelen van komende zomer „Als we tijdens de selec- foto Lex de Meester tiewedstrijden boven de andere Nederlanders eindigen, gaan we er gewoon heen, hoor." Feyenoords conditietrainer Van de Goolberg licht tipje van sluier op in Fleinkenszand door Koen de Vries HEINKENSZAND - Waarom deed Kees van Wonderen in zijn jonge jaren zo weinig aan krachttraining, terwijl zijn leef tijdgenoten al wel intensief met gewichten bezig waren? Het kwam omdat Van Wonderen tot zijn achttiende nauwelijks groei de en krachttraining de groei van kinderen remt. Het was een van de ontboeze mingen die Toine van de Gool berg, conditie- en hersteltrainer van Feyenoord, gisteravond deed tijdens de sponsoravond van de Borsele Sloepoort Cup. Van de Goolberg (53) was ooit Nederlands recordhouder op de 400 meter (46 46), nam deel aan de Olympische Spelen van Mün- chen (1972) en was bondscoach bij de KNAU (atletiekbond) tij dens de Spelen van 1988 in Se oul. Hij is sinds 2000 in dienst van Feyenoord en liet zijn in gro te getalen opgekomen gehoor weten hoe hij de A-selectie op ftor Roeland Alders GOES - Het tweede team van Middelburg leeft een flinke up gezet richting titel in de fouttse hoofdklasse schaken. De ploeg klopte mede-titelkan- adaat SVWZV uit Oostburg. Middelburg 2-SVWZV 4,5-3,5; Cc: Jansen was snel klaar met fos Lanckriet en Kees de ï>!f rekende af met Gerard de fiater. De achterstand werd rechtgetrokken door Ab van Hoeve en Simon Provoost. De Oostburgse hoop was gevestigd «Peter van der Linde, maar hij rcrloor en daarmee was de nijd beslist. De rest van de par ijen eindigden onbeslist. Wrtailleerd: 1 E. van Hecke-A Hoeve 0-1, 2 C. Jansen-C Lan- wwt 1-0, 3 M. Westerweele-S torooM 0-1, 4 W. Stange-B de fydoere remise, 5 U;. van Wij- «J. Damen remise, 6 F Riku- wta-P i'ld Linde 1-0, 7. C. de M-G.de Wmter 1-0, 8 A Jonk- "Pvi Oosters remise k Zwarte Dame-Souburg 2 i-3: De zege van de Souburgers ^d groter kunnen zijn als ze uider slordig met de kansen ÏWn omgesprongen Daar te- •°ver stond wel dat Peter van van dan fowJanny Vermeulp B'ADEL - De eerste kwalifica- «onde voor de eindstrijd tur- r®bracht de Zeeuwse afvaardi- wisselend succes. Melissa ^trpenisse van TCZWN/WIK C Ann"land won goud in de aifgone Instap. ^laa'_c'o een score 0-25 punten meer aar l2fnote Kendra Pennings van Usseldijk (Delta W L 0rikzee) stelde met 3li de junioren in het w>2 niveau haar plaats vei- ■f'.nne Tamerus werd vierde W senioren. Van Turnschool voldeed bij de pupillen 1(iue Thielen aan de eis om stromen naar de halve fi- ^.325 punten werd ze e In dezelfde categorie conditioneel vlak traint. Van de Goolberg had het onder meer over opbouw van trainingen in diverse leeftijdsfasen, de inde ling van de trainingen per week en de basisvoorwaarden waar aan de conditie van de Feyenoor- ders moet voldoen. Hij lardeerde zijn verhaal met voorbeelden uit de praktijk. Zo bleek dat de soms streng overko mende Van de Goolberg wel de gelijk dingen door de vingers kan zien. De supersnelle spits Leonardo bijvoorbeeld, hoeft wat hem betreft tijdens duurtrai- ningen niet aan de minimaal ver eiste basissnelheid van 14 kilo meter per uur te voldoen „Hij heeft zo veel snelle vezels, dat hij van mij die 14 kilometer niet hoeft te halen. Als hij het maar niet verklapt aan de andere spe lers." Ook verhaalde Van de Goolberg over het onderricht dat hij aan hoofdtrainer Bert van Marwijk moest geven over de krachtraining. „Ik ben niet zo gecharmeerd van die kracht training van je", had Van Mar wijk hem ooit verteld. Van de Goolberg legde hem uit dat je zonder krachttraining nooit kan werken aan het verhogen van de snelheid. „Kijk maar naar de topsprinters. Die zitten halve da gen in het krachthonk. Ze moe ten hun spieren trainen om snel ler te kunnen worden." Bij Feye noord wordt het krachthonk daarom nog steeds met grote re gelmaat bezocht. Aan een uitleg over de enorme hoeveelheid blessures in de top van het Nederlandse voetbal kwam de bevlogen sprekende Van de Goolberg niet meer toe. Bij Feyenoord ligt het in elk ge val niet aan de conditietraining, zo liet hij achteraf weten. „Na tuurlijk gaan we na hoe al die blessures tot stand komen. Dan blijkt dat de overgrote meerder heid geblesseerd raakt tijdens de wedstrijd. Door een dood schop van een tegenstander bij voorbeeld, of omdat het team op drift raakt omdat het absoluut wil winnen. Dan gaan spelers onverantwoorde acties onderne men, met de nodige gevolgen." Grote kinderen Van de Goolberg heeft het er, omdat hij ook hersteltrainer is, maar druk mee. Temeer omdat Feyenoord dit jaar zeer vaak tot het gaatje moet om te winnen. Hij zit er met mee. „Dit is een fantastische baan. Elke dag is anders, er gebeurt altijd iets on verwachts. Ja, voetballers zijn net grote kinderen." Na afloop werd de loting ver richt voor de Borsele Sloepoort Cup. Goed nieuws voor de orga nisatie is dat de Delta Cup - voor de vier beste Zeeuwse ploe gen - is afgeblazen. Het kan be tekenen dat hoofdklassers als Kloetinge en Hoek in de toe komst weer meedoen. Grote af wezige tijdens de komende edi tie is het Borsels elftal. Veel clubs uit de gemeente hadden er moeite mee dat de spelers tij dens de voorbereiding op de competitie uitgeleend moesten worden aan het gemeente-elftal. De organisatie overweegt daar om vanaf 2005 in de maand mei ook een toernooi voor Zeeuwse regio-elftallen te organiseren l)e loting. Poule A: Zeelandia Middelburg, Zaamslag, Breskens, GPC Vlissingen Poule II: Kapelle. Dauwendaele, Nieuwdorp, BSC Roosendaal Poule C: Patrijzen, RCS, 's-Heer Arendskerke. MZVC Meteen geplaatst voor finalepoule SSV'65 (winnaar vorig jaar). der Borgt had moeten winnen van Peter Noorlander, maar hij tastte mis. De onderste borden van Souburg maakten het ver schil. Jean-Pierre van Gemert en Edgar van Boven boekten ze ges, waardoor de Souburgers naar boven kunnen kijken. Gedetailleerd: 7 W. Bliek-M. Toe- tenel remise, 2. P. v/d Borgt-P. Noorlander 0-1, 3. W. Meulblok-H Westerweele remise, 4 A. Hage- naars-R. Steijn 1-0, 5. J.K. Tol- hoek-E van Nassau remise, 6 A Quakkelaar-R Schroevers remise, 7. D van Noppen-J.P. van Gemert 0-1, 8. H. Schoonakker-E. van Bo ven 0-1. Goes-Vlissingen 5-3: De Vlissin- gers zijn de draad kwijt. Het team kon ook tegen Goes geen potten breken en daalde af naar de onderste regionen. Wout Punt en Hans Weiten tegen res pectievelijk Rinus Burgerhoff en Remco van de Braak wonnen wel, maar de lagere borden kwa men duidelijk wat te kort Gedetailleerd: 1. J. Grochal-ll Massink remise, 2. L. Nieuwen- huijse-P van Rooijen remise, 3. R. Burgerhoff-W Punt 0-1, 4 R. v/d Braak-H. Weiten 0-1, 5. M Luit- wieler-E. van Driel 1-0, 6 J. Paup- tit-L. de Jong 1-0, 7. E. Klooster man-P Bikker 1-0, 8. J van Ru- ler-E. Lafeber 1-0. Toine van de Goolberg, conditie- en hersteltrainer van Feyenoord, doceert tijdens de sponsoravond van de Borsele Sloepoort Cup. foto Dirk-Jan Gjeltema Bij de Pupillen 2 werd Laura Jeras met 32.450 punten 22e Drie turnsters van Turnschool Zeeland waren present in de al lerjongste categorie Instap. Bon nie du Pon werd met 32.625 achtste. Femke Klap werd met 32.075 punten twaalfde. Esmee Vleugel, ook instap, kwam met 31.950 punten een kwart punt te kort voor plaatsing. Op NWS 2-niveau kwam in de categorie junioren Sharona van Peenen in actie. De regerende re giokampioene verzekerde zich met 30.500 punten en een twaalf de plaats van een thuiswedstrijd op 3 of 4 april. In dat weekeinde organiseert Turnschool Zee land. in samenwerking met de KNGU, de halve finales op NWS 2 niveau. Bij de jeugdturn- sters op NWS 2 niveau kwam Es ter Bom (TSZ/VTV) met 29,175 punten tekort voor deelname aan de halve finale in Goes. door Eugène de Kok SINT PHILIPSLAND - Dat hij er werkt, oké. Maar in Rotter dam gaan wonen, is volgens Cor né de Frel iets heel anders. „Dat is niets voor mij. Ik zit liever op Flipland. Bovendien moet ik ook nog trainen", zegt de spits van zaterdag-tweedeklasser Noad'67, die zaterdag het win nende doelpunt scoorde in het duel tegen Zaamslag. Toen hij nog accountancy stu deerde, woonde hij wel in de Maasstad, maar daarna ging De Frel linea recta terug naar Sint Philipsland. Met het voetbal ging het eender. Vorig jaar train de de 24-jarige aanvaller een tijdje mee met het inmiddels ter ziele gegane Zwart Wit'28. Dit seizoen speelt hij gewoon weer in het groen-gele shirt van Noad. De twee clubs konden niet meer verschillen, volgens De Frel. „Zwart Wit speelde natuurlijk in de hoofdklasse en ze trainen heel anders dan we bij Noad doen. Het tempo ligt wel vijf keer zo hoog. De perikelen van de laatste tijd heb ik wel ge volgd. Ik heb er alleen maar ge traind, maar volgens mij is het typisch iets voor daar. Er werd veel te veel betaald en er was veel te weinig belangstelling." Bij Noad wordt er anders omge gaan met de financiën, illus treert De Frel met een voor beeld. „Laatst was hier nog een sponsorloop. Van de opbrengst is een nieuwe stereo-installatie gekocht voor het clubhuis. Ieder een deed mee, alle spelers. Zelfs mensen die niet voetbalden." De liefde voor de dorpsclub is groot bij De Frel. „Ik ben hier geboren", zegt hij. „Kijk, er zal nooit iemand van Noad bij Tho- lense Boys of in Sint Annaland (WHS) gaan spelen. Andersom trouwens ook niet. Er komt bijna nooit iemand naar hier, maar er gaat ook nooit iemand weg. Wij spelen voor het dorp." Voor de hondstrouwe suppor- ters zal Noad er alles aan doen om in de tweede klasse te blij ven. Zaterdag zette de club van Peter van Poortvliet een goede stap richting lijfsbehoud door Zaamslag te verslaan (1-0). „We zijn direct twee plaatsen geste gen en zijn op dit moment vei lig. We staan waar we, volgens mij, horen te staan. Zaterdag hadden we nog wat recht te zet ten vanwege de uitwedstrijd. Toen verloren met 7-0. Dat was echt een offday. Het had net zo goed 15-0 kunnen worden. Oké, we hadden ook wel een paar kansen, dus misschien 15-3", zegt De Frel lachend. „Als je kijkt naar onze uitslagen was het echt een uitschieter. We verliezen nooit met grote cijfers van topclubs. Dat zie je aan ons doelsaldo We hebben maar 13 doelpunten voor. Dat is drama tisch slecht, maar we hebben er ook maar 28 tegen. Daarmee doe je mee in de middenmoot." Het kleine aantal tegentreffers is voor een groot deel te danken aan keeper Kees Lozekoot, zegt De Frel. „Die heeft de laatste weken de punten voor ons ge pakt. We hebben al een tijdje de nul kunnen houden." Dat juist De Frel zaterdag het winnende doelpunt maakte, maakte de zege nog mooier. In de eerste ontmoeting met de Zeeuws-Vlamingen viel De Frel op ongelukkige wijze uit. „Ik kwam in dat duel in botsing met de laatste man van Zaamslag. Hij kwam bovenop mijn voet te recht en dat pakte compleet ver keerd uit." „Ik weet nog steeds niet wat er aan de hand was. In het zieken huis, waar ik foto's heb laten maken, zagen ze ook niets, maar hij was helemaal blauw. Ik kon er amper op lopen. Laat staan THOLEN - Tim Dees is bij een nieuwelingenwedstrijd in het Belgische Temse-Velle als tweede geëindigd. Er wa ren 84 deelnemers. De afstand bedroeg 55 kilometer. Tho- lenaar Dees, die uitkomt voor Theo Middelkamp, demar reerde op twee ronden van het einde Niet veel later slo ten Michael David en Luigi Meersman bij hem aan. Luigi Meersman won de spurt voor Dees en Michaël David. WOUW - Tijdens het open West-Brabantse judotoernooi in Wouw hebben de Zeeuwen goed gepresteerd. Ramses Oranje uit Westkapelle (tot 24 kilogram) en Mauk Moerman uit Goes (tot 34 kilogram werden kampioen bij de geboortejaren 1998-97. Oranje won al zijn partijen met ippon. In de finale tegen Daan Verduin uit Hoorn scoorde de judoka van Sportschool Geelhoed met een bui tenwaartse beenhaak. Moerman wist ondanks een verlo ren partij op punten het goud voor Capital Sports te be machtigen. Clubgenoot Jelle Klap (tot 27 kilogram) won bij de geboortejaren 1996-95 tevens goud. In de finale won hij met een overname van Mats Nieuwenhuizen. Ranishant Jeyasingham (tot 30 kilogram) uit Middelburg knokte zich op wilskracht naar de finale. De judoka van Sportschool Geelhoed won de finale overtuigend door middel van een houdgreep Jonathan Baldauf (tot 27 kilo gram) behaalde bij de geboortejaren 1994-93 het goud. Met een snelle lage been worp (Tai-otoshi) in de finale ver diende hij het derde goud voor Sportschool Geelhoed. Meivin Jurriens (tot 42 kilogram) pakte de eerste plaats bij de jongens tot 15 jaar. De judoka van Sportcentrum Delta won in de finale van Jeffrey Krab. Via een binnen waartse haak verraste de Terneuzenaar de huidige Neder landse kampioen. PURMEREND - De Goese Rugbyclub Tovaal is er niet in geslaagd om ten koste van Waterland de finale van het be kertoernooi te bereiken. In Purmerend hadden de Goese- naren lang uitzicht op een goed resultaat, maar in de slot fase ging het mis. Na een 5-3-voorsprong bij rust verloor Tovaal uiteindelijk met 27-5. De gehavende ploeg kreeg na een kwartier greep op de wedstrijd. Waterland had de score in de vijfde minuut via een penalty-kick geopend waarna Alex Vlieland Tovaal op voorsprong zette: 3-5. Jan-Joost Wiebrens miste de conversion. Na rust gaf To vaal binnen drie minuten de wedstrijd volledig uit han den. Waterland scoorde eerst uit een penaltykick, waarna de ploeg een try drukte. Ook de conversion werd benut en Tovaal stond op een forse 20-5-achterstand In de slotmi nuut bepaalde Waterland de eindstand zelfs op 27-5. ZEIST De Eredivisie NV (ENV) heeft vanaf 1 juni een tweekoppige directie. Alex Tielbeke en Chris Woerts gaan samen leiding geven aan het samenwerkingsver band van de achttien clubs uit de hoogste klasse van het betaald voetbal. Het duo vult de vacature op van Hans Herremans, die op 1 januari zijn functie als directeur van de ENV neerlegde. ANP een bal aannemen, Ik heb een paar maanden niet kunnen trai nen." Door de langdurige blessure kan de aanvaller, die twee jaar geleden als derde eindigde in het topscorersklassement, zijn doelstelling ('rond de vijftien') voor dit seizoen vergeten. „Toch mag ik niet klagen. Met mijn voet gaat het goed en na de win terstop scoorde ik al drie keer. Maar ik krijg nog steeds meer kansen dan dat ik goals maak." Het topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1. Chiel Maranus (Domburg) 24 doelpunten, 2 Mar cel Lourens (Zeelandia Middel burg) 21, 3. Daryl Rawidjan (Ria W) 18, 4. Arno Verlinde (Ria W) 16, 5 Peter Willemse en Niels Kole (beiden Kapelle) 15, 6. Niels Paar- dekooper (Goes) en Patrick Pro voost (Domburg) beiden 14, 8. Frank Allaart (Serooskerke), Chin- edu Chukwugbo (Temeuzen) en Tim Louwiesse (Temeuzense Boys) allen 13, 11 Robbie van de Wijnckel (Breskens), Ko Brand (Domburg), Jorden Takiddine (HW24), Adri van Haneghem (Ij- zendijke) en Patrick Ketting (WHS) allen 12, 16. Jorrii Schuur man (Dauwendaele), Walter de Kok ('s-Heer Arendskerke), Leon van den Ouden (Hoek), Wilco de Valk (Kloetinge), Patrick Koppe- jan (Meeuwen). Rink Basie (MZVC) en Mark Mmderhoud (Noormannen) allen 11, 23. Domi nique Verlinde (Oostburg) en Peter de Jong Patrijzenbeiden 10 doelpunten. ESTunSMHHH Alphen aan den Rijn 20 van Alp hen: Mannen: Martin Pruysers (Dyna mica) 1 17.42, Hans Corbijn (Dynamica) 1,25.35. Vrouwen 10 km: Hannie Cor bijn (Dynamica) 55.03. Derde klasse regio Zeeland: Rillan- dia Smashers 1-Temeuzen 2 3-5 Vier de klasse: De Sjuttul-Kats 7-1, Zierik zee 2-Den Ossaert 1 5-3, Den Ossaert 2-Astroiden 2 5-3, Marathon 5-Terneu- zen 4 5-3, Terneuzen 3-'t Pluumpje 8-0 Vijfde klasse 74: Schepnet 2-Astroi- den 3 2-6 New York. NBA: Houston Rockets Dal las Mavericks 101-98, Toronto Rap tors-New Orleans Hornets 84-76, New York Knicks-Washington Wizards 99-86, Los Angeles Lakers-New Jersey Nets 94-88, Sacramento Kings-Orlando Ma gic 107-90, Boston Celtics-Minnesota Timberwolves 80-77, Memphis Grizz lies-Golden State Warriors 95-85, De troit Pistons-Seattle Supersonics 86-65, LA Clippers-Portland Trailblazers 91-71, Indiana Pacers-Denver Nuggets 103-94 Hulst. Herinneringstoernooi band- stoten op handicapbasis om de Da niël Houwer/Jos Dobbelaar-bokaal. Eindstand: 1 Jean-Pierre Vermeulen (De Kastanje Kloosterzande) 10 match- punten, algemeen gemiddelde 1,72, hoogste serie 11 caramboles, 2. Herbert Steinkamp (NASA/Ed Horemans Axel) 10-1,17-9, 3. Theo Freyzer (CBC Clinge) 8-1,76-9, 4 Paul Dimmers (NASA/Ed Ho remans) 8-1,15-8. 5. Cees de Frel (De Kastanje) 6-1,29-8, 6. Jacques van de Bliek (Hof van Eede, Eede) 6-1,02-5. 7 Robert van Gaever (CBC) 4-1.54-10, 8. Cees Smits (Ons Vermaak Lamswaar- de) 4-0,935-6 Sas van Gent. Teamcompetitie bandstoten Groot Sas. Uitslagen (eerstgenoemde wint): Albert Gouw/ Ben de Waal-Carlo van Dam/Rien San- drini 57-66, Rob Duitemeijer/Bertus van Tatenhove Didier de Smet/Mick Broek hoven 48-24, Duitemeijer/Van Tatenho- ve-Van Dam/Sandrim 48-46, Gouw/De Waal-De Smet/Broekhoven 57-30. Stand: 1. Albert Gouw/Ben de Waal 7-12, 2 Marcel Schelfaut/Francois Ever- aert 7-9, 3 Adrie van der Hooft/Jens van Dam 7-9, 4 Rob Duitemeijer/Bertus van Tatenhove 7-8, 5. Jurgen Stracke/ Arno Vermast 7-7, 6. Robbie Ballegeer/ Hans van Oosten 7-7, 7. Jan Berkhout/ Erik Klasen 7-6, 8. Carlo van Dam/Rien Sandrini 7-6, 9 Eddy Ranschaert/Rudy Pollet 7-6, 10 Didier de Smet/Mick Broekhoven 7-0. Madrid Olympisch kwalificatietoer nooi mannen. Groep B: Belgie Cana da 2 2, India-Nieuw-Zeeland 2-0, Paki stan Maleisie 0-0 Stand: 1. Pakistan 4-10 (11-5), 2. India 4-7 (11-9), 3 Nieuw-Zeeland 4-7 (7-6), 4. Maleisië 4-4 (6-8), 5. België 4-3 (5-7), 6. Canada 4-1 (8-13). Wouw. Zesde open West-Brabantse kampioenschappen. Geboortejaren 1998-97. Tweede plaats: Boaz Kalkhoven *24 kilogram (Sportschool Geelhoed) Derde plaat sen: Wesley Rijnhout en Marlissa Open eer (v) tot 22 kilogram (beiden Sport school Geelhoed) Geboortejaren 1996-95. Tweede plaatsen: Jimmy de Reuver tot 27 kilogram en Tamar Oranje tot 34 kilogram (beiden Sport school Geelhoed) Derde plaatsen: Darryl Wood tot 38 kilogram. Tom de Landmeter tot 30 kilogram (beiden Ju do Ryu van Schaik) Carien Hooftman tot 32 kilogram, Josephine Peeters 32 kilogram en Jerry Joe Blommers tot 34 kilogram (Sportschool Geelhoed) Ge boortejaren 1994-93. Tweede plaat sen: Judith Scheele (v) tot 30 kilogram (Judovereniging Breskens-Eede), Rem co Alders tot 34 kilogram (Sportschool Geelhoed), Jennifer van de Heuvel (v) tot 34 kilogram (Judo-Ryu van Schaik) en Jimmy Baumann tot 38 kilogram (Ca pital Sports). Derde plaatsen Tessa van Meerkerk +40 kilogram, Patrick Braam tot 46 kilogram (beiden Capital Sports), Steven de Reuver tot 38 kilo gram en Sjors Riddersma tot 50 kilo gram (beiden Sportschool Geelhoed). Geboortejaren 1992-91-90. Tweede plaatsen: Maud Souren (v) tot 57 kilo gram (Judovereniging Breskens-Eede), Friederike Baldauf (v) lot 64 kilogram en Barend Schot tot 55 kilogram (Sport school Geelhoed). Geboortejaren 1989-88-87. Tweede plaatsen: Nikkt van Meel +52 kilogram (Capital Sports) en Jeanneau Driesen tot 73 kilogram (Sportcentrum Delta) Eindhoven. Gewestelijk afstands kampioenschap. 500 meter: Niels Goverse (Kapelle) 40,67, 14 Patrick Goversq (Kapelle) 41,59, 19 Maarten Janse jr (Wolphaartsdijk) 41,89 1000 meter. 5. Patrick Goverse 1 19,88, 9. Niels Goverse 1.20,91, 16. Maarldh Jan- se jr. 1.23,16 Reykjavik. Open toernooi. Eerste ronde. Timman (Ned)-Johanesson (IJS) 1-0, Halldorsson (IJs)-Carlsen (Noo)O-l. ZSB-competitie, zesde ronde. Hoofdklasse: Denk en Zet-Terneuzen 2 4,5-3,5, Middelburg 2-SVWZV 4,5-3,5, Goes Vlissingen 5-3 Zierikzee-Landau 2 5,5-2,5, De Zwarte Dame-Souburg 2 3-5. Stand: 1 Middelburg 2 11 malchpun ten. 34 bordpunten, 2 SVWZV 9-31,5, 3. Zierikzee 6-26,5, 4. De Zwarte Dame 6-26, 5 Goes 6-24, 6. Denk en Zet 6-21, 7. Souburg 2 5-21,5, 8. Landau 2 5-18,5, 9 Vlissingen 4-24,5, 10. Terneuzen 2 2-12,5. -42-43-50-58-59-62-65-66-69-71 -77 (On der voorbehoud). Montargis. Parijs-Nice. Tweede etappe, Chaville - Montargis: 1 Hor rillo (Spa) 166,5 km in 3.47.55 (43,832 km/u), 2 Beat Zberg (Zwi), 3. Bartoli (Ita), 4. Gilbert (Bel). 5. Vierhouten (Ned), 7. Lowik (Ned). 20. Lotz, 22. Tan kink, 84. Van Bon, 118. De Groot, 135. Dekker, 159. Moerenhout 13.55. Algemeen klassement: 1. Jaksche 4.05.12, 2. Rebellin 0.06, 3. Julich (VSt) 0.18, 4. Vandenbroucke 0.22, 5. Voigt. 15 Tankink 0.50, 21. Lotz 1.00, 22 Lówik, 32. Vierhouten 1.24, 37 Dekker 5.19, 47. De Groot 5.45, 123 Van Bon 6.37,157. Moerenhout 15.19 Catane Trofee van de Etna. 1 Ber tagnolli (Ita) 195 km in 5.24.08, 2. Pospe- jev (Oekl, 3 Perez Arango (Col), 4. Doe- mas (Oek) 0.05,5. Mazzanti (Ita). Las Palmas. EK Tornado. Stand na 2 races: 1 Backes/Voiron (Fra) 3 punten, 2. Echavarri/Paz (Spa) 7. 3 McMillan/ Bulkeley (GBr) 10, 4. Booth/Dercksen (Ned) 12, 5 Bundoch/Forbes (Aus) 14 dinsdag Voetbal Deli XL Beloftecompetitie. Poule B. Oostburg-Patrijzen. Aanvang: 19.30 uur. Vriendschappelijk. RCS-Terneuzen. Locatie: kunstgras Oost-Souburg. Aan vang: 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 17