Zierikzee heeft kampioensvrees Duiveland viert een klein feestje PZC WIK'57 gaat op jacht naar promotie Aanval van SKNWK mist te veel kansen Smerdiek haalt uit tegen Chrislandia ZSC'62 pakt een punt tegen MZVC Derdeklasser behaalt moeizame zege in Roosendaal: 1-2 Cees van Dijk trainer van Mevo Zwaarbevochten zege Kwiek Brons voor turnster Van IJsseldijk Willem II naar Zeeland SKNWK mist kampioenschap ffolfaartsdijk legt beslag op periodetitel M kas e maandag 8 maart 2004 Rpn van den Aarssen i lOOSENDAAL - Slechts een li [Bartier voetbalde Zierikzee te- i, BSC naar behoren. Die pove- inspanning kort na rust was wldceade voor de volle winst: 3i i.t De winnende treffer van n'ree Berrevoets kwam tot „ad vanaf de strafschopstip. „dat in He eerste helft Elmar it: Verhage een zelfde mogelijk- t* beid had gemist. keer gaat het moeizaam, caar we blijven winnen", stelde O, natch winnaar Berrevoets tevre- den vast. Een verklaring voor de aatte vertoning had hij ook o- Biet „Misschien is het de kam- ioensvrees. Dit elftal heeft ja ren tegen degradatie gevoetbald éi speelt nu voor de titel. Dan an het niet altijd rozengeur en jnaneschijn zijn." Door de overwinning in Roosen daal is het team van John de rt» 'rel weer een stapje dichter bij Sji et kampioenschap gekomen. Daar zag het voor rust niet naar pit. Na een felle start van de thuisclub nam Zierikzee welis- dt? waar het initiatief over, maar fnomas Vos liet twee mogelijk- ecen op een treffer ongebruikt. r> (Ja een halfuur nam BSC onver- ina wacht de leiding. Uit een hoek- W95 schop van Omar Boutasghount ehm kopte Michel Moultsidis onberis- ia pelijk in: 1-0. Na een vlotte com- binatie was het bij de volgende ï'ja aanval bijna weer raak. Michael Tap rondde gelukkig voor Zie- nkzee slordig af, zodat doelman ansa Jacovan der Schee kon redden erita In de 40e minuut drukte scheids- m rechter Luycken voor het eerst zijn stempel op het duel. Rutger Kooman was op weg naar de ge ar 5 ijkmaker, maar werd vrijwel op doellijn neergelegd door de sendaalse aanvoerder Chris- ea «J Hildenbrant, Met rood en een strafschop volgde een dubbe le sanctie. Verhage verzuimde ©zijn ploeg op gelijke hoogte e brengen, door al te doorzich- tig de linkerhoek van keeper ijjj iVilliam Luyks op te zoeken. De Frel was absoluut niet te spre ken over zijn elftal. „We deden niet waar we goed in zijn: de bal rondspelen, opbouwen van ach teruit en de vrije man zoeken." Om meer aanvallende impulsen te krijgen ging Niels Lodewijk na de pauze centraal spelen en kwam Erwin Nelissen aan de lin kerkant als een sterke invaller binnen de lijnen. Nelissen gaf meteen zijn visitekaartje af met een diagonaal schot dat de lat toucheerde. Het was ook Nelis sen die in de 52e minuut Vos in stelling bracht, uit de draai werd Luyks gepasseerd: 1-1 Een fraaie actie van Vos aan de rechterkant was de opmaat voor de winnende treffer. Met een overstapje werd directe tegen stander Hans de Keijzer het bos ingestuurd en vervolgens wees arbiter Luycken wel erg makke lijk naar de stip toen Vos iets verderop gewillig naar het gras ging. „Een lachertje", oordeelde De Frel na afloop over die arbi trale beslissing. Vanwege commentaar op de lei ding kon ook Michael Yap ver trekken, zodat de Roosendalers nog negen man in het veld had den staan. Elmar Verhage liet de eer wijselijk aan Serge Berre voets, die de penalty koeltjes be nutte: 1-2. „In het begin van het seizoen nam ik ze altijd. Na mijn blessu re heeft Elmar het overgenomen en kwam ik op het tweede plan. Hij zat niet lekker in de wed strijd en vroeg mij om de bal te nemen. Voor mij is het geen punt. Ik heb nooit last van bib berende benen." Hoewel Zierik zee een numerieke meerderheid had, kreeg alleen Erwin Nelis sen nog een kans, maar zijn kop bal werd door Luycks netjes uit de hoek getikt. BSC-Zierikzee 1-2 (1-0). 31. Mi chel Moultsidis 1-0; 52. Thomas Vos 1-1; 60. Serge Berrevoets 1-2 (pen.) Scheidsrechter R. Luycken Rood: Christian Hildenbrandt, Mi chael Yap (BSC). Geel Hans de Ke ijzer (BSC), Patrick Roggeband (Zierikzee). Aantal toeschouwers: 100. Zierikzee (gestreepte shirts) stuitte op fel verweer bij BSC. foto Dick de Boer door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - WIK'57 is nog altijd op jacht naar promotie in het vrouwenvoetbal. Zater dag werd met 2-0 gewonnen van Papend- recht en de tweede plaats veiliggesteld. WIK'57 - Papendrecht 2-0 (0-0): Zoals het zich er momenteel uitzien, geeft een tweede plaats in de derde klasse recht op promotie. WIK'57 verdedigde daarom met vuur die tweede stek. In de ontmoeting tegen Papend recht boekte met name het collectieve optre den van de ploeg veel waardering bij trainer Kees Westdorp. „Hoewel we vandaag een paar dragende speelsters misten, toonde WIK zich een goede homogene groep en is er vooral perfect verdedigd." Na een doelpuntloze eerste helft, viel kort na de hervatting de openingstreffer. Na een schot op doel liet de Papendrechtse keep- ster de bal los en scoorde Jaimy van Beve- ren in de toen ontstane scrimmage. Twee mi nuten voor het einde was het andermaal Van Beveren die de eindstand van 2-0 Noormannen - ZSC'62 0-1 (0-0): Van meet af aan werden de Scharendijkse voetbal sters onder druk gezet door de thuisploeg. De verdediging bleef evenwel fier overeind. Na een eerste helft zonder doelpunten werd in de tweede helft Michelle Brongeest inge bracht door trainer Kees Snoek. Met haar in de voorhoede lukte het ZSC'62 om voorin meer druk te zetten. In de 20e minuut sjouw de Brongeest succesvol achter een diepte pass van Joyce Brand aan: 0-1. ZIERIKZEE - Cees van Dijk wordt komend seizoen hoofd trainer bij zaterdag-vierdeklasser Mevo. Van Dijk, die nu nog Renesse traint, wordt in Zierikzee de opvolger van Wim van der Linde. Mevo-voorzitter Theo van Hekke is verheugd met de komst van Cees van Dijk voor het voet balseizoen 2004-2005. „Cees is iemand met veel ervaring. Beide partijen zijn er heel blij mee. We hebben een con tract van een jaar afgesproken met een optie op nog een jaar", aldus Van Hekke. GOES - De volleyballers van Kwiek omzeilden in de eer ste klasse A een lastige klip De koploper versloeg op vreemde bodem het op de derde plaats geklasseerde Scho- vocomca met 3-1. Kwiek boekte in de topper een zwaar bevochten zege. De Zeeuwen bogen in de eerste set een 24-21-achterstand om in winst (27-29). Nadat de thuisploeg de tweede set naar zich had toegetrokken (26-24), was Kwiek alleen in de derde set heer en meester: 16-25. Schovocomca maakte het de koploper daarna met een lastige sprongservice moeilijk, maar moest toestaan dat Kwiek ook de vierde set nipt naar zich toetrok: 23-25. BLADEL - De dertienjarige Linda van IJsseldijk heeft za terdag brond gehaald tijdens de kwartfinales turnen in Bladel. De turster van Delta Sport behaalde bij de junio ren 32.45 punten. Ze kwam uit op NWS 2-niveau Van IJsseldijk kwam op vier toestellen uit. Ze haalde ach tereenvolgens op sprong 7.65. brug 7,65. balk 8,55 en vloer 8,60 punten. Sanne Tamerus (16) eindigde bij de se nioren op de vierde plek en gaat ook door naar de halve finale. Zij scoorde op sprong 7,85, brug 7,50, balk 7,77 en op het onderdeel vloer 8,45 punten. De jeugdturnsters Audrey Mol (11 jaar) en Veronica van Leeuwen (12 jaar) werden respectievelijk 14e en 28e. GOES - Willem II slaat deze zomer zijn tenten op in Zee land. De eredivisieclub belegt van 19 tot cn met 23 juli een trainingskamp op Noord-Beveland. Willem II ver blijft in het internaat de Vliethoeve in Kortgene. Er wordt getraind op de velden van Colijnsplaatse Boys. Het is de bedoeling dat Willem II één oefenwedstrijd speelt te gen een Noord-Bevelandse selectie. Wanneer dat duel wordt gespeeld, is nog niet bekend. NIEUWERKERK - De korfballers van SKNWK misten zaterdag op een haar na de titel in de reserve zesde klas se. De ploeg van trainer Cees Bax zou aan één punt ge noeg hebben gehad, maar verloor met 7-6 van Oranje Zwart 3. Volgende week hebben de korfballers nog een kans op de titel in de uitwedstrijd tegen DSO. Scores SKNWK: Martin Rijn 2, Johan van de Linde 2, Tru dy Folmer 1 en Marjan Dijst 1. GOES - Wolfaartsdijk heeft in Ie vierde klasse A van het zater- 6 IJl dagvoctbal beslag gelegd op de S3 tweede-periodetitel. De ploeg Lrj versloeg SVD met 5-0. n c-: Scfct.- DFS-Borssele 3-0: Anco van der in j Linde zorgde na acht minuten <s voor 1-0 en Joost Minnaar maak- 1 met een strak schot in de bo venhoek een kwartier later 2-0. Mari Borssele zag geen kans om terug jee in de wedstrijd te komen en na Joni» w 3-0 van Remco Rotte in de n Ks 55e minuut was de wedstrijd ge- 3 speeld- ;pe] Maartsdijk-SVD 5-0: Harm Allee Fluijt en Jan Kole scoorden in ii voor rust en Ferdy de Leeuw, a Stefan Schipper en Jamo Water- jj. ham deden dat na de pauze, re Colijnsplaatse Boys-Apollo 1-1: Mals Halverwege de eerste helft kwam de thuisploeg na een cor- ;-8:ö oer van Robert-Jan van de Ge- Cc:- EUgten via Ronald Jansen op an a voorsprong. Niet onverdiend es kwam Apollo acht minuten voor tijd door een ongelukkig eigen Kca doelpunt van Bertus Siereveld >r dw °P gelijke hoogte. 11-61 Krabbcndijke-Nieuwland 2-2: j De eindstand was bij rust al be reik' Na tien minuten tekende Danny Weber voor de 1-0, maar veria t*ee minuten later kon Wilco a'jlKwekkeboom gelijkmaken. Vijf ®muten daarna kwam Nieuw- 'an(' op voorsprong door Ri- zorei dtard Jacobs. Een kopbal van elove "ïchel Bal leverde vlak voor gdtee jost de 2-2 op. Vooral Nieuw- n(i verzuimde na rust de score uit te breiden. aal is Hoedekenskerke-Bevelanders ff* - Halverwege de eerste helft c iec? stonden de bezoekers geflat- ok^ °P een 2-0-voorsprong oetrcf óoor Rudi Clement en Cherry Straling. Net voor rust zorgde *"*1 de Winter voor 1-2 *»ar de aandringende thuis- ploeg werd twintig minuten A V00r llJd verrast. Matthijs Klaas- Het de 1-3 aantekenen. De ^ter van Fred Velkers in de minuut kwam vervolgens te ePoejl,a'ora n°g spannend te la- ,72 o kn worden. SnT jVfmeldinge-Wissenkerke 5-1: 0 n Mol opende al in de vierde o muut de score, maar via Rob- Moreauw werd het twintig ^nulcn la*er weer gelijk. Hal- y «vege de tweede helft nam de thuisploeg via Ronnie van Vliet l as afstand en na de 3-1 vyw» jan John Mol waren de bezoe- foN Johnny Timmer- j^ en Boy de Waard zorgden Oosterlanders kloppen WIK'57 en profiteren van misstap Chrislandia door Klaas Verspoor OOSTERLANI) - Voor Duive land kwam het beste nieuws za terdagmiddag uit St. Maartens dijk. In Oosterland maakte de koploper van de vierde klasse B zelf korte metten met WIK'57 (6-1) en op Thoolse bodem leed medekoploper Chrislandia een 5-1-nederlaag tegen Smerdiek. „Daar ga je vooraf niet vanuit. Dit wordt toch een klein feest je", reageerde Duiveland-trai- ner Jan Heikamp na afloop. De Zierikzeese trainer werd pas écht uitbundig nadat hij de uit slag had vernomen waardoor Duiveland in de vierde klasse B na drie punten los staat. Van het Duivelandse spel werd Hei- kamp over de gehele wedstrijd gezien niet vrolijk. „We missen duidelijk nog wedstrijdritme. Voor Lex Zwang en Leen IJze- lenberg was het weer de eerste competitiewedstrijd. En voor Leo Burgers pas weer de twee de." Toch walste Duiveland eenvou dig over WIK'57 heen. De ploeg had met gemak dubbele cijfers kunnen halen. „We zijn op alle fronten afgetroefd. Alleen na de 1-1 hebben we een kwartiertje lekker gevoetbald", vond WIK-trainer Jaap de Ridder. Bij WIK'57 waren er twee spe lers die een voldoende scoorden: Bram Blakenburg en doelman Ronnie Janson. Vooral de laat ste zorgde er met enkele reddin gen voor dat de ploeg uit Kerk- werve niet met een nog grotere nederlaag van het veld ging. „Dit was zwaar beneden peil. Als je al die ballen ziet die van de zijkant mochten komen. Tien doelpunten tegen had vandaag ook gekund", meende Janson. Al na zes minuten moest Janson de gang naar het net maken. WIK'57, en met name voorstopr per Huib Smits, hadden geen antwoord op de beweeglijkheid aan Oosterlandse kant. Ronald Zwager stond aan de basis van de 1-0. Hij dribbelde over de as van het veld en profiteerde van een glijpartij van Patrick de Broekert. Zwagers voorzet werd door Dennie le Comte op de paal gekopt maar Barry Steen- poorle werkte de rebound bin nen In de tien minuten daarna had de aanvaller al op drie tref fers kunnen staan maar Janson kwam in een één-tegen-één duel twee keer als overwinnaar uit de strijd. Bij een 1-0-stand had WIK'57 ook nog eens het geluk dat scheidsrechter Brouwer een zuivere handsbal van Huib Smits over het hoofd zag. Corner Na een halfuur kwam WIK'57 ei genlijk voor de eerste keer in de buurt van Duiveland-doelman René Zwart maar het was wel di rect raak. Zwart en Lex Zwang communiceerden onderling niet goed en dat leverde WIK'57 een corner op. Vervolgens werd de opgekomen Bram Blakenburg ongedekt gelaten en hij scoorde koppend de 1-1. „Alleen heb je er zo weinig aan", baalde de doelpuntenmaker nadien. Na de 1-1 kreeg WIK'57 nog één kansje voordat Duiveland de wedstrijd definitief naar zich toetrok. Zwart toonde zich at tent bij een diepe bal en ramde de bal weg voordat Erik de Vlie ger kon afwerken. Vier minuten voor rust scoorde Marcel de Bruine, na voorbereidend werk van Zwager en Zwang de 2-1. De Bruine verraste Janson met een uithaal, die verdacht veel op een voorzet leek, vanuit een moeilijke positie in de hoek waar de minste ruimte lag. „Of het bewust was? Natuurlijk", gaf De Bruine lachend toe. Lex Zwang profiteerde daarna, na een solo van De Bruine, van de besluiteloosheid in de WIK-de- fensie door Duivelands derde treffer te verzorgen. Na honderdvier tellen in de tweede helft ging de wedstrijd definitief op slot. Zwang brak op links door en gaf Steenpoor- te de gelegenheid zijn tweede treffer te scoren. 4-1. Vlak voor dat hij het veld moest verlaten maakte Zwang, na het enige slip pertje van Ronnie Janson die een schot van Zwager niet on der controle kreeg, er zelf 5-1 van Dat WIK-speler Richard Verhage daarna een strakke voorzet van Ronald Zwager ach ter zijn eigen doelman werkte en dat de beoogde opvolger voor Ronnie Janson, Erik Hogendijk uit Zierikzee, nog als veldspeler binnen de lijnen kwam, deed er eigenlijk niet meer toe. Duiveland - WIK'57 6-1 (3-1). 6. Barry Steenpoorte 1-0, 30. Bram Blakenburg 1-1, 21. Marcel de Bruine 2-1, 45. Lex Zwang 3-1. 47. Barry Steenpoorte 4-1, 57 Lex Zwang 5-1, 67. Richard Verhage (eigen doelpunt) 6-1. Scheidsrech ter F.G. Brouwer (Fijnaart). Aan tal toeschouwers100 Duiveland: René Zwart, Mark IJze- lenberg, Johnny Bolle, Leo Bur gers en Mamix van der Hulle; Mar cel de Bruine, Leen IJzelenberg door Klaas Verspoor GOES - Smerdiek bewees Duive land in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal een enorme dienst. Smerdiek verraste met een 5-1-overwinning op mede koploper Chrislandia waardoor Duiveland nu drie punten los staat. Verder boekte SPS bij Me vo een 2-0-overwinning en won Brouwershaven thuis met 4-1 van Stavenisse. Smerdiek -Chrislandia 5-1: De thuisploeg boekte een zeer ver diende overwinning en troefde de kampioenskandidaat op alle fronten af. Niels Hage zorgde al na drie minuten voor 1-0 en uit een strafschop schoot Erik van Haaf ten Smerdiek naar 2-0. Chrislandia kwam door een goal van Comé Jongenelen nog wel terug naar 2-1 maar na rust maakte Smerdiek het karwei af. Achtereenvolgens scoorden Niels Hage, Richard Wielaard en Bart Stoutjesdijk. Mevo - SPS 0-2: Het duel tussen de staartploegen leverde een ver diende overwinning op voor de bezoekers. Jacco Janse zorgde halverwege de eerste helft voor de 0-1. Mevo kreeg via Kim van Veen een aantal kleine kansjes maar tien minuten na rust was het SPS-speler Wim Lisseveld die met zijn treffer de beslissing forceerde. SPS drukt door de door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - SKNWK ver zuimde thuis tegen FC Dauwen- daele in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal te profite ren van puntenverlies van leider De Meeuwen. De Nieuwerker- kers kregen over de gehele wed strijd gezien de meeste kansen, maar moesten toch toezien dat Dauwendaele met de winst aan de haal ging. Door de 3-1-nederlaag ziet SKNWK de concurrentie in de strijd om de tweede plaats nade ren. Dauwendaele volgt op twee punten en GPC Vlissingen op drie. Tegen Dauwendaele lag het probleem voor SKNWK vooral in aanvallend opzicht. „We hebben te veel opgelegde kansen gemist", aldus toeschou wer Léon Quik. De vaste keeper zat de eerste van twee wedstrij den schorsing uit na zijn rode kaart tegen ZSC'62. In de achttiende minuut was het Robin van de Velde die profiteer de van een missertje in de verde diging van SKNWK en Dauwen daele op 0-1 zette. Ook bij de tweede treffer, gescoord door Jeroen van der Schelde, ging de defensie van de thuisploeg in de persoon van Martijn Neele niet vrijuit. Een beter spelend SKNWK kwam daarna door een goal van Maarten Padmos, as- sist Gert-Jan Tierie, nog voor rust terug tot 1-2. Daarna ver scheen Jacky de Bruine nog al leen voor de keeper en kopte Mark>den Haan op de paal. Ook in de tweede helft had SKNWK het betere van het spel en de betere kansen. Zo kwam de voor Leon de Bruine (ziek) in de rust ingevallen Christian van Vossen nog een aantal maal in scoringspositie. Ook Jan-Jaap Padmos deed wat kansen mis sen betreft een duit in het zakje. Voor SKNWK. dat zeker acht goede mogelijkheden kreeg, was het des te zuurder dat Joran Maas vlak voor tijd de 1-3 liet aantekenen. SKNWK-Dauwendaele 1-3 (1-2). 18. Robin van de Velde 0-1. 23. Jeroen van der Schelde 0-2, 35. Maarten Padmos 1-2, 90. Joran Maas 1-3. Scheidsrechter: 11.A. Blom (Leerdam). Gele kaart: Mark den Haan (SKNWK) Aantal toe schouwers: 80. Duivcland-speler Lex Zwang verzendt een pass voordat Patrick de Broekert in kan grijpen. Mark IJze lenberg (2) en Bram Blakenburg kijken op afstand toe. foto Marijke Folkertsma (72. Jan Stouten), Lex Zwang (59 Jan IJzelenberg) en Ronald Zwa ger; Dennie le Comte en Barry Steenpoorte WIK'57: Ronnie Janson, Gert-Jan Br oer e, Patrick de Broekert, Huib Smits (58. Richard Stouten) en Bram Blakenburg (72. Eelco Boot): Enk de Vlieger, Richard Verhage, Elmar de Kok en Marco Gameman; Theo Wittenberg en Maarten Dijkstra (78. Erik Hogen dijk). overwinning Mevo stevig op de laatste plaats. Brouwershaven - Stavenisse 4-1: Marcel Duinhouwer opende voor rust de score. Na rust liep de thuisploeg door treffers van Arjan Visser en Frank Kristalijn uit naar 3-0. Uit een strafschop verkleinde Nico Nooij de achter stand voor Stavenisse. Daarna werden Brouwershaven-doel man Meivin van Ast en Stavenis- se-speler Paul Loosdijk wegens onderlinge onvriendelijkheden uit het veld gestuurd.Uiteinde lijk maakte Marcel Duinhouwer met zijn tweede treffer van de middag er nog 4-1 van. Rdoor Klaas Verspoor MIDDELBURG - Vooraf teken de ZSC'62-trainer Kees Kom mer voor een punt, maar na af loop moest hij bekennen dat zijn ploeg na een 2-0-voor sprong bij MZVC de winst had moeten pakken. „We hebben twee punten laten liggen", rea geerde Kommer op de 2-2-eind- uitslag in de derde klasse A van het zatcrdagvoetbal. Maar Kommer was wel zo op recht om toe te geven dat de tweede helft volledig voor MZVC was. „Daarom is de 2-2 ook wel een beetje terecht." Bij ZSC'62 maakte Werner Klaas- sen na lange afwezigheid zijn co meback De voorstopper zag tot tweemaal toe ploeggenoot Niels van de Moezel bij een 0-0-stand alleen op de keeper afgaan en de kans onbenut laten. Na ruim een halfuur kwamen de bezoe kers toch op voorsprong. Michiel van den Hoek nam een corner die via de keeper van MZVC in het doel belandde: 0-1 Vijf minuten na rust verdub belde Van den Hoek, nadat Van de Moezeis inzet half gekeerd werd, de voorsprong. „In de tweede helft hebben wij geen controle meer gehad over de wedstrijd", keek Kommer te rug. MZVC zette aan en bij de 1-2. gescoord door Stefan Fe- leus, ging ZSC-doelman Sander Vaane niet helemaal vrijuit. Kommer: „En na de 1-2 kwa men wij er al helemaal niet meer uit." Het doelpunt dat Joost Beekman zes minuten voor tijd scoorde uit een scrim mage was een logisch gevolg. MZVC-ZSC'62 2-2 (0-1). 31 Michiel van den Hoek 0-1, 50. Michiel. van den Hoek 0-2, 53. Ste fan Feleus 1-2, 86. Joost Beekman 2-2. Gele kaart: Stefan Feleus (MZVC). Michiel van den Hoek (ZSC'62) Scheidsrechter: L.P van Belzen (Amemuiden). Aantal toe schouwers: 75.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29