Gelijkspel Schouwse biljartteams P 5 PZC Drie sterke minuten Van den Berge boekt overwinning All Ready snoept kampioen een puntje af Alleen Scaldina 2 3BSD geeft winst uit handen Bruinsma pakt districtstitel bij bandstoten Zonnemaire kansloos Renesse loopt Luctor'88 net winst op mis: 1-1 Pi Ruime zege Delta Sport Rijborz slechts achtste op NK uitslagen maandag 8 maart 2004 door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - De Schouwse teams hebben in de landelijke competitie driebanden groot de punten eerlijk gedeeld. 3BSD 1 deed dit in de thuiswedstrijd te gen Jorissen 2000/2 en Partyser- vice.nl kwam tot dat resultaat bij Pierre de Jonge automaten in Etten Leur. 3BSD 1-Jorissen 2000/2 4-4: Aanvankelijk leek het of de thuisploeg de winst in eigen huis zou houden. Voor de pauze scoorde met name Jan Eicken- boom er lustig op los en nam een riante voorsprong op tegen stander De Jong. Na 51 beurten was het karwei probleemloos ge klaard voor de man uit Zierik- zee: 30-23. Peter Flikweert op zijn beurt begon uitstekend te gen Langeberg. Bij een tussen stand van 14-5 was de concen tratie plotseling verdwenen en kreeg zijn opponent de kans te rug in de wedstrijd te komen. Die profiteerde dankbaar en nam het heft meteen in handen. Tegen het einde van het duel her vond Flikweert zich en haalde de bezoeker weer in en met een serie van vier werd het beslissen de gat geslagen: 30-26 na 65 beurten Niks leek een thuisover winning nog in de weg te staan, maar zoals zo vaak gold hier dat de strijd pas is gestreden na de laatste carambole. Johan Flik weert kende een miserabele start tegen Goemans en kwam op grote achterstand. Een sani taire stop betekende wel een kentering in de partij, maar die kwam te laat voor de winst. Zelfs een serie van zeven was daarvoor niet toereikend: 33-35 ZIERIKZEE - Hans Bruinsma van biljartvereniging De Poedel is in het Huis van Nassau dis trictskampioen in het bandsto ten derde klasse geworden. Na een uiterst spannende finale bleef hij nipt Toon Rijnberg van de organiserende vereniging On der Vrienden en Koos Dorreman van DOS voor. Kenmerkend voor het persoon lijk kampioenschap bandstoten derde klasse waren de spanning en de wisselvalligheid van de ge leverde prestaties. Soms geno ten de toeschouwers van schitte rende staaltjes biljart, zoals tij dens de partij van Toon Rijn berg tegen Wim Bonte van Wit te van Haemstede. Deze duurde slechts negen beurten en werd gewonnen door Rijnberg. Soms ook was er een partij, die niet kon boeien en alle tijd liet voor de randverschijnselen. Zo als bijvoorbeeld de keu van Roel Boerma. De stootstok van de bil jarter uit Scharendijke is uniek te noemen, omdat die is voorzien van stickers met aan wijzingen voor de gebruiker. „Als je zestien bent en je moet iets afleren, zijn een paar schop pen onder je kont afdoende. Als je 68 bent en je hebt al twintig jaar een slechte gewoonte aan het biljart, leer je dat niet zo maar af. Dus help ik mezelf met die stickers, zodat ik op mijn fouten blijf letten", legde Boer ma uit. Aanvankelijk leek Wim Bonte op de goede weg richting titel, maar Bruinsma, Dorreman en Rijnberg bleven in de buurt. Na de nederlaag tegen Rijnberg haakte Bonte af. Ook de finale werd verloren van Bruinsma. Toch kon het ook voor Bruins ma nog mis gaan. Rijnberg moest dat in zijn laatste partij tegen Piet van Everdink winnen binnen 35 beurten Dat lukte de man uit Haamstede niet en de titel ging dus naar Bruinsma. Hij plaatste zich zo ook voor de gewestelijk finale, die in Bergen op Zoom wordt gehouden Eindstand: 1 Hans Bruinsma - De Poedel 7-10, 2.04. 3 23. 21, 2. Toon Rijnberg - Onder Vrienden 7-10, I.98, 6.11, 21; 3. Koos Dorreman - DOS 7-10. 1 94, 2.89. 16; 4. Wim Bonte - Witte van Haemstede 7-8, 2.11, 3.43, 14; 5 Roel Boerma - Windenburg 7-8. 1 70, 3.66, 14; 6. Hans Kwist - WRW 7-5, 1.50, 1.83, 12; 7. Piet van Everdink - WRW 7-3, 1.37. 1.77, 10; 8. Nico Tuin man - Windenburg 7-2, 1.53, 2.39, II. na 45 beurten. Martin Capelle had daarna het lot van zijn team in handen. Ook hij kwam snel op achterstand, maar zag geen kans terug te komen. Na 52 beur ten viel het doek: 25-35. Pierre de Jonge automaten-Par- tyservice.nl 4-4: De gastheren hadden alle kansen om beide punten in huis te houden, maar verzuimden dat. Vooral Duin was daar schuldig aan. In zijn partij tegen Philip van der Male liet hij de kans op een remise lig gen. In de nabeurt moest hij nog één punt toevoegen aan zijn to taal. Hij verzuimde dat. Hier door deelde de teams de punten. Immers voor de pauze had Ton van Beveren een kansloze neder laag geleden tegen Aarts (25-15 in 46 beurten) en Ron Speijer een prima overwinning behaald op Vriens: 15-20 na 43 beurten. Toen na de thee Jan Suyker- buyk meer een tegenstander van zichzelf bleek dan van Hend ricks en kansloos ten onder ging (30-22 na 47 beurten) moest de partij tussen Van der Male en Duin de beslissing brengen. Na een spannend duel kwam 24-25 op het bord en daarmee een on verwacht punt. Een korfballer van All Ready zoekt naar afspeeimogelijkheid. foto Marijke Folkertsma door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De korfballers van All Ready hebben de zaal competitie zaterdag afgesloten MIDDELBURG - De voetbal lers van Zonnemaire hebben gisteren een kansloze neder laag geleden bij koploper Zee- landia Middelburg 4. Gelegenheidsdoelman Max well, die normaal in de spits speelt, kreeg negen doelpun ten te incasseren. Doordat Zonnemaire niet tot scoren kwam, heeft de ploeg na zes tien wedstrijden en doelsaldo van nul: 58 voor en 58 tegen. Volgende week treft het num mer twee Hansweertse Boys 2. met een gelijkspel tegen kam pioen Korbis. In sporthal Onder dak te Zierikzee bleef de teller steken bij 15-15. De roodzwar ten consolideerden hiermee de derde plaats op de ranglijst. Andermaal maakte All Ready de uiteindelijke kampioen één punt afhandig. ,,We hadden zelfs kunnen winnen vandaag, dit gelijkspel voelt dan ook als een verlies", somberde trainer/ coach Harm Brandt direct na af loop. Met een minieme voor sprong van 15-14 hadden de Zierikzeese korfballers precies één minuut zicht op een uit eindelijke zege op Korbis „Maar in de allerlaatste minuut maakten ze toch nog gelijk. En dus kregen we uiteindelijk te weinig." All Ready maakte zaterdag een flitsende start. De bezoekers werden volledig overrompeld en keken al na tien minuten tegen een 6-1-achterstand aan Een maal bekomen van de Zierikzee se 'Blitzkrieg' herpakte Korbis zich voorbeeldig en toonde aan niet voor niets de titel reeds op zak te hebben. Halverwege het duel was de achterstand reeds weggewerkt en toonde het score bord een tussenstand van 7-7. De opmars van de bezoekers zet te zich na de hervatting gewoon door. Nog zeker een kwartier liet All Ready zich ringeloren en had Korbis het initiatief. In een laatste krachstinspanning lukte het de mannen en wouwen van coach Brandt met succes de ba kens te verzetten. De kampioen werd achterhaald en vlak voor tijd zelf ingehaald 14-13. Het laatste woord was evenwel aan Korbis. „Tja, als ik nu zo te rugkijk, geeft de eindstand mis schien toch wel de terechte ver houdingen weer. Maar direct na afloop voelde dat zeker niet zo", zei Brandt. Scores All Ready: Jan-Willem van Nieuwenhuijzen 4, Ronald Snoek 3, Manon Torensma en Desiré Vos- hart 2, Esther Snoek, Anouk van Tiggelhoven, Maurice Brul en Henk de Graaf 1. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Met tien tegen elf spelers wist Luctor'88 toch nog een 0-1-achterstand bij Ren esse om te buigen tot een 1-1-ge- lijkspel. Jong Ambon overtuig de niet tegen Kwadcndamme (1-0), maar liep hierdoor wel twee punten in op de koplopers van de \ijfde klas B. Renesse-Luctor'88 1-1: Voor rust waren de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd, waarbij Vincent Goedegebuure in de 40e minuut de score opende namens de thuisploeg: 1-0 Toen kort na het begin van de tweede helft Ruud van Leeuwen rood kreeg wegens het neerhalen van Vin cent Goedegebuure, leek Luctor op weg naar de eerste nederlaag van dit seizoen In de slotfase stelde Erik de Groene uit een strafschop echter nog een punt veilig voor de bezoekers: 1-1. Robur-Dreischor 3-0: De thuis ploeg liet voor rust de nodige kansen onbenut, maar leidde halverwege toch met 2-0 via doelpunten van Dennis Weyers en Bennie Scholten. In de twee de helft nam Robur gas terug en kregen de bezoekers een prima kans op de aansluitingstreffer, die echter niet werd benut. An dy Latusia maakte in de 70e mi nuut een einde aan de eventuele illusies van Dreischor: 3-0. Jong Ambon-Kwadcndamme 1-0: Het lukte de thuisploeg bijna een uur lang met om tot scoren te komen tegen een defen sief Kwadendamme. De Middel burgers waren sterker, maar pas in de 55e minuut werd de score geopend door Remco Felius: 1-0. Lewedorpse Boys-Nieuw Borg- vliet 0-1: In de eerste helft lieten de bezoekers een goede kans lig gen om de score te openen uit een strafschop. Halverwege de tweede helft werd de score als nog geopend door Muran Murat: 0-1. Vijf minuten later kreeg ook Lebo een strafschop, maar ook deze werd niet benut; de doelman stopte zijn inzet. Vosmeer-Ouwerkerk 2-2: Waar de bezoekers verzuimden om in het eerste kwartier toe te slaan, schoot Jacco Vaders na uur wel raak vanaf eenfcj 1-0, tegen de verhoud^ Eerst voorkwam de lat gelijkmaker, maar op rust benutte Erwin Maas ook een strafschop: 3g00 halverwege. In een zwakke^ de helft kopte Jacco Vaden aangeven van Danny IsthaT, meer opnieuw op 'voors:JTO|d. maar al snel maakte Wou:?- Marle gelijk: 2-2. Volharding-WVV'67 1-5: b jtai slechte wedstrijd van de van Volharding sloeg van de Velde voor rust maal toe: 0-2 halverwege in de tweede helft waren de^Elk zoekers sterker. Dennis ga; Loon, Ralf Houba en Kena ca'. Huiswoud zorgden voor een waarna Raymond Verbart ij slotfase de eer redde voor ploeg uit Ovezande: 1-5, door matt Diet tfoei ent Doo: PAPENDRECHT-Een sterk! havend LifeDesign/Delta Spi het kende gisteren tegen i Daa DES'72 uit Papendrecht wei problemen. Reeds tijdensdtt ste twintig minuten werd dt: ge veilig gesteld. ied( „De wedstrijd was bij eensti: van 4-15 al na twintig n gespeeld. Zeker in de twt4|chc helft heeft Delta Sport bés kop: lijk gas teruggenomen en ia eli; ben we met een fantasieopsk b:r.s ling gespeeld", zei coach Ja Sinke na afloop. Het gemis van Frangois Vent tikz zer (blessure), Jordy Niemaci- Jacc Peter Lefèvre (beide wer® led werd tegen het uitermate nu teel ke DES'72 geen moment f pjn voeld. Met invaller Leon rot! Lo Zande, van het tweede teann li]ki de bank kwamen de Zierita» de naren kwam de Zierikzees ploeg makkelijk tot 30-20-zege. Scores Delta Sport: Erwm je 9, Guido de Graaf 7, Lint 4, Rick Evertse 3, TommK west, Leon van de Zande my Niemans 2 en Guust. Sluijs 1 *aa Thoi w tian ten e s Bru-middenvelder legt met twee voorzetten basis voor overwinning op De Meeuwen: 3-1 teb ffii: v door Ko de Ridder ZOUTELANDE - Bruse Boys voetballer Tonnie van den Berge legde zaterdag binnen drie mun ten tijd de basis voor de 3-1-overwinning van zijn ploeg op De Meeuwen. Van den Berge produceerde in de 63e en de 66e minuut oepzuivere voorzetten, die door Mujo Avdic en Marco Ketting werden binnengescho ten. In het eerste halfuur tastten bei de ploegen elkaar af. Geen van beide ploegen - noch de koplo per noch de nummer elf - durfde vol op de aanval te gaan. Interim-trainer Sicco Zoer van Bruse Boys zei na afloop dat hij een meer aanvallend De Meeu wen had verwacht. „Het was nu net of alleen Patrick Koppejan in de punt van de aanval speel de." Collega-trainer Evert Wisse gaf hem gelijk: „Doordat Michiel Brouwer niet lekker in de wed strijd zat, zakte hij teveel terug en ging onze aanvallende opzet verloren." Veel viel er dan ook niet te mel den van die eerste fase van de wedstrijd. Bruse Boys hanteer de veelvuldig de buitenspelval. De Meeuwen deelde wel wat prikstootjes uit, maar werd niet echt gevaarlijk. Toen in de 40e minuut Bru-ver- dediger Alex Andeweg te zacht terugspeelde op zijn doelman zette Patrick Koppejan door. De bal van doelman Mark Giljam kwam onverwachts in zijn bezit en hij maakte de 1-0. Kort daar na kreeg De Meeuwen nog een goede kans om de score te ver dubbelen, maar die kans werd verprutst. Sicco Zoer zette in de rust Bru nog even op scherp. Toen kwa men de vijf minuten van Tonnie van den Berge. In de 63e minuut gaf hij vanaf de linkerflank een droomvoorzet op Mujo Avdic en die bracht de 1-1 op het bord. In de 66e minuut leverde hij weer zo'n voorzet af, maar nu vanaf de rechterkant Marco Ketting wist daar wel raad mee: 1-2. De Meeuwen stond erbij en keek er naar. De thuispoeg toon de geen bezieling, geen furie en had een te trage balcirculatie. Centrale verdediger Wim Jan Brasser (door Ewout Maas) en Wilco Dingemanse (door Maar ten Brasser) werden door De Meeuwen-trainer gewisseld van onze sportredactie ZIERIKZEE - Het eerste team van tafeltennisvereniging Scal dina kwam afgelopen weekein de niet in actie. De wedstrijd te gen TCS 2 werd verplaatst, om dat Scaldina niet genoeg man op de been kon brengen. Het tweede team won als enige van de seniorenteams die wel in ac tie kwamen. Scaldina 2-Oudelande 2 10-0: De meeste overwinningen wa ren makkelijk. Zo won Martijn van der Helm met 11-7 11-3 DELFZIJL - Biljarter Peter Rij borz van VEGABV uit Oost-Sou burg is op het NK libre tweede klasse niet verder gekomen dan een achtste plaats. Rijborz kwam geen moment in het toernooi. Waaraan het lag kon hij niet verklaren, maar niets lukte „Het begon met een zwarte vrijdag", aldus Rijborz. Drie nederlagen op de eerste dag kwam hij niet meer te bo ven. Daarna was het vechten te gen zichzelf en de bierkaai. Met slecht een overwinning en een moyenne ver onder zijn kunnen (3.45) was niet meer dan een achtste plaats voor hem wegge legd. De titel ging naar Jan Notten uit Hengelo Frans Muysers uit Maasbree pakte verrassend het zilver en Cees Hummel uit Heemskerk eindigde op de der de plaats. 11-6 van Ronald Schouwen k' Pang Yuen met 11-7 11-6 '.'3 ba van Rainer Jacobs en Jan Ij met 11-4 14-12 11-6 van Lu Hengstdijk Alleen Van óe Helm had nog moeite met Scr.o:- wenaar, maar met 11-2 in a vijfde game liet hij er geen ns-SÖ1 verstand over ontstaan wk sterkste was. Scaldina 3-Yerseke 3 4-6: Vr van Poppermg, Jan Remae B won van Koster en Hans Jor.ü wonnen alldrie van Collin Kcs- 55e ter. Ook wonnen Remmers a spt Wc Jonker samen het dubbelspel Scaldina 4-Witac'89 2-8: Als Gerrit van den Bosch kon - Yc' meten met de tegenstanden versloeg met 7-11 11-5 Jf1 11-8 Arthur Baaiman en a 11-7 11-9 11-9 Kees Mak paard. Scaldina 5-Tanaka 11 2-8: degradatie is een feit.Zowel O cu né den Otter als Bert van i YCH Wielen zorgden voor de ca tA winstpunten. Scaldina 6-TCS 6 1-9: Ktf Broekhuizen redde de eer dw met 11-8 en twee keer 11-6' winnen van Elza van Geel. Jeugd ~j«» Het eerste jeugdteam vewj, met 4-6 van Vice Versa'51 Wel bleef Koen van Velthorë met drie winstpartijen overedi 'ai Samen met broer Niels hij ook voor de dubbelspelove winning. Het tweede jeugd» behaalde een 6-4-ovenriai op Westerzicht 3. Martijn der Maas kwam eenmaa. winst, terwijl Wim van derW: len en Nicole Verbraak twee keer wonnen en ook dubbelspel naar zich toetr» ken. De veertigjarige Tonnie van den Berge vecht een grimmig duel uit met de aanvoerder van koploper De Meeuwen. foto Ruben Oreel voor meer aanvallende druk. Maar wat De Meeuwen ook pro beerde, het gelukte hun niet. Dat kwam ook doordat Bru-doelman Mark Giljam in vorm was. In de 88e minuut stokte de adem bij iedereen van Bruse Boys. In een mêlee van spelers werd de bal door een Bru-verdediger met de hand beroerd. Scheids rechter Jan van der Velde twij felde geen moment en wees naar de strafschopstip. Patrick Kop pejan zou het lot voltrekken. Zou, maar het lukte niet, want doelman Mark Giljam redde op fraaie wijze. De beker moest dus helemaal leeg voor De Meeu wen. In de blessuretijd speelde een verdediger van de Meeuwen ver keerd terug op zijn keeper. Die had moeite de bal te verwerken en schoot tegen Arjan Stoutjes- dijk aan Die zorgde uiteindelijk voor de 1-3. Sicco Zoer na af loop: „Ik heb de afgelopen tijd vooral gewerkt aan het zelfver trouwen en het collectief. Alle neuzen wijzen weer de goede richting uit en dan is er op Bru veel mogelijk. Vanmiddag heb ben we met deze belangrijke ze ge de eerste uitbetaling hiervan meegemaakt." Evert Wisse stelde dat De Meeu wen met het verlies een kans ge mist had. „Gelet op de overige uitslagen in de poule hadden we bij winst een erg ruimere voor sprong gehad op de rest. Nu ligt de druk toch nog steeds bij ons en in een klasse waarin er elke week wel iets onverwachts ge beurt, is dat niet eenvoudig. Maar als je voor de titel gaat, dan moet je zeker bereid zijn tot de bodem te gaan. Die bezieling miste ik vanmiddag totaal." De Meeuwen-Bruse Boys 1-3 (1-0). 40. Patrick Koppejan 1-0, 63. Mu jo Avdic 1-1, 66. Marco Ketting 1-2, 90. Arjan Stoutjesdijk 1-3. Ge le kaart Ralph vd. Ouden (Bruse Boys) Scheidsrechter: J.P. van der Velde (Vlissingen) Toeschouwers aantal: 100. I)e Meeuwen: Danny de Vries, Ron nie Overgaauw, Wim Jan Brasser (75. Ewout Maas), Michel Kother, Jan Pieter de Vries, Rogier Sinke, Wilco Dingemanse (80. Maarten Brasser) Eddy Mallhijsse, Michiel Brouwer, Patrick Koppejan. Bruse Boys: Mark Giljam, Wilko Hanzen, Ralph van de Ouden, Alex Andeweg, Leon Bal, Afarco Ketting, Tonnie van den Berge (80. Ruben van den BergArjan Stout jesdijk, Mujo Avdic. George Ge luk, Eric Bleije (89. Jacob Midler). Teamcompetitie district Schou- wen-Duiveland. Libre C5: Sir 1 West- hoekladies 1 4-4. C4: Witte van Haem stede 1-De Poedel 1 2-6, 't Klusje 1-De Graanbeurs 1 4-4, Old Dutch 1 -Onder Vrienden 1 5-3. C3: W.R.W.l-Sir 3 4-2, O.K.K.I De Wig 1 6-0, Witte van Haem stede 2-D'Eule 2 4-2, Sir 3-W.R.W.1 2-4 C2: Windenburg 2-Windenburg 1 0-6, D.O.S. 1-Windenburg 1 2-4, De Poedel 2-Old Dutch 2 4-2, D.O.S. 1-W.R.W, 1 4-2 Driebanden. B2: Even Buiten 1-Even Buiten 2 6-0. Standen. C5: 1 Sir 1 19 pni (65-47). 2. Bommenede 1 18 (71-33), 3. D'Eule 1 17 (62-42), 4 Westhoekladies 2 7 (37-67), 5. Westhoekladies 1 7 (37-83) C4: 1 Witte van Haemstede 1 21 (77-59), 2. tr< Old Dutch 1 19 (71-57), 3 OnderV- den 1 18 (69-59), 4. De Graanbeu»la (66-70), 5. Sir 2 15 (58-70), 6;0eW 1 14 (59-69), 7. t Klusje 1 12(^'L, 1. W R W 1 22 (64-44). 2 S* (57-51). 3. Witte van Haemste»- (51-57), 4. D'Eule 2 18(57-45i. 5 1 18 (48-60), 6. O.K.K 1 13 1. Windenburg 1 22 (56-28), 2 D.U» 20 (56-28), 3. W.R.W 2 14 Windenburg 2 10 (34-44), 5- De WW- 10 (30-54), 6 Old Dutch 2 6 (244^ B2: 1. De Graanbeurs 2 24 w-* D.O.S. 2 22 (58-38). 3. t IW/L Of (43-53), 4. Onder Vrienden 2 16 - toj-oj), 4. unaer vrienuc» - 5. Even Buiten 1 15 (48-48). 6 burg 3 15 (45-45), 7. Even Bu'W- (43-53), 8. Old Dutch 3 14 (51-*»'. Dutch 4 10 (42-54), 10. De Poe»- (36-54).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 28