Rinus van de Ven is een en al gif Peter Boon terug uit Oman PZC 2 Hockeyers plaatsen zich voor Spelen maar imponeren niet "dl® WSfffeGT) gm_L Afnemen bril levert Van Loen rood op Krappen dart sterk op Zeeland Open Dennis Evertse baalt van tweede plaats Vlissingse motorcrosser debuteert met zevende plek op ONK Slip •Vechtpartij RUGNUMMER maandag 8 maart 2004 door Rudy Booqert GEMERT - Voor pampus lag Ri nus van de Ven gistermiddag op de hank in de camper. Volko men leeg gereden in de twee manches van het Open Neder lands kampioenschap motor cross in Gemerl. Maar het was niet voor niets geweest. De vijf tienjarige debutant uit Vlissin- gen liet zelfs zijn idool Mare de Reuver schrikken. Van de Ven zette gisteren een reuzenstap in zijn ontwikkeling. In pas zijn vierde wedstrijd op een 125cc-machine wurmde hij zich tussen wereldtitelkandi daten als De Reuver en Mike Townsley alsof hij ze al jaren be streed. Vooral in de eerste man che, waarin hij zevende werd, wreven zelfs de vaste volgers nog 's extra in hun ogen of ze het toch wel goed zagen. Maar ook Van de Ven zelf was verder dan hij zelf dacht. „De eerste manche was een droom die al een stukje werkelijkheid werd. Jarenlang zit ik er op te wach ten om met die jongens mee te rijden, om ooit in de toptien te rijden. Als dat dan lukt tussen zulke WK-kandidaten, wat wil je dan nog meer? Ik zit nota be ne nog maar vier maanden op dit ding!" Jeugdheld Vorige week kon hij in het Bel gische Lommei voor het eerst zijn krachten meten met de ech te 125cc-kanonnen. De Vlissin- ger werd door zijn jeugdheld De Reuver van de baan gereden (per ongeluk benadrukten bei den) en voerde een achterhoede gevecht. Gisteren klokte Van de Ven in Gemert een twintigste trainingstijd en leek eenzelfde scenario als in Lommei in de maak. Het liep echter totaal an ders. Toen het starthek viel voor de eerste manche stoof Van de Ven als een spaceshuttle weg. Slechts één rijder was sneller, de Belg Dennis Verbruggen, maar alle andere toppers keken naar het achterspatbord van 'Mister Maximum'. „Ik dacht dat ze in de eerste bocht wel alle maal voorbij zouden vliegen, maar toen ik omkeek, zag ik nie mand komen." De duizenden toeschouwers rond het Wolfsboschcircuit wer den eerst stil en toen uitzinnig. De speaker kwam superlatieven tekort om zijn verbazing en en thousiasme in woorden te vat ten. Dat Van de Ven na een aan tal ronden de wereldtoppers als nog moest laten passeren, maak te de stunt niet minder spraak makend. Zijn zevende plek was een regelrechte sensatie. Eerste klap „Een wereldprestatie", vond ook Jacob Barth, zijn trainer bij het Europe Racing team. „De eerste klap is een daalder waard en die klap is nu uitgedeeld. De mensen zullen nu nog meer van hem verwachten, maar daar moet hij zich niks van aantrek ken. Hij moet elke week groeien en dan komt zijn tijd vanzelf Hoewel deze tijd wel erg vroeg komt." Mare de Reuver, die uiteindelijk beide manches zou winnen, keek wel even op z'n neus toen hij Van de Ven aanvankelijk voor zich zag zitten. „Maar hoe eerder Rinus met de voorsten meerijdt, hoe harder zijn ontwik keling zal gaan. Telkens twintig ste of 25e worden, dat is klote Dit geeft hem juist zelfvertrou wen. Ik hoop dat hij doorgroeit, want als ik stop, moet iemand de fakkel overnemen." Dat wil Van de Ven maar wat graag. Hij heeft er ook alles voor over. In de afgelopen win termaanden heeft hij vrijwel da gelijks in fitnessruimtes op kracht getraind en op een deels zelfgemaakt baantje in Borsele heeft zich de grotere en zwaarde re 125cc-motor eigen gemaakt. Dat resulteerde gisteren twee keer in supersnelle starts en uit eindelijk een zevende en dertien de plaats. „Hij is zó leergierig", vindt kom, doe eens gek", draait -1 na afloop de film terug, werd precies op tijd gelanctd door De Nooijer, strompddeJ zijn laatste benen de cirkel fel nen en haalde droog uit De J.I fer was het breekpunt in dewj strijd. Voor de Polen resteer! slechts een bijrol. Rinus van de Ven liet in Gemert zelfs zijn idool Mare de Reuver even schrikken. coach Bart. „Waar anderen een week nodig hebben om iets te le ren, doet Rinus dat in een dag. Hij is ook een en al gif. Als je met hem praat, zegt hij niks; maar op die motor is hij heel ie mand anders. Hij wil altijd win nen. Zelfs met een spelletje kaar ten. Het maakt niet uit hoe, als hij maar wint." Gisteren won Van de Ven niet, maar zijn ze vende plaats overall voelde wél zo. Met een gebalde vuist kwam hij over de finish. Hij kreeg bijna blauwe plekken van de schouderklopjes. Maar nader hand in de camper waren de spieren leeg. Toen ook ging hij de blauwe plekken en schram men voelen, die hij in de trainin gen had opgelopen. „Ik ben nog foto Kees Martens nooit zó moe geweest", bekende hij. „Dit circuit is door het losse zand ook één van de zwaarste dat er is. Ik heb kramp in mijn benen en op het laatst kon ik mijn koppeling bijna niet meer pakken. Zo zwaar was 't." door Mare Molenaars MADRID - Wie een bezoek brengt aan Madrid moet impro viseren en tekent een contract met het onverwachte, wist de Spaanse cineast David Trueba. Improviseren deed het Neder lands hockeyteam gistermiddag volop, maar het volstond tegen een aantal B-acteurs uit Polen: 4-0. Oranje is door die overwinning zeker van plaatsing voor de Olympische Spelen in Athene, waar komende zomer de Oscars van de sport worden uitgereikt. Of het team van de Australische regisseur Terry Walsh daar even hoge ogen gaat gooien als in At lanta (1996) en Sydney (2000) is echter nog maar de vraag. Oran je beschikt over spelers die op geen enkel affiche misstaan, maar het olympisch kwalificatie toernooi in Madrid heeft wel aan het licht gebracht dat er nog iets schort aan script en rol bezetting. Na eenvoudige overwinningen op Zuid-Afrika (5-1) en Groot-Brittannië (3-0) en een zwaarbevochten gelijkspel tegen gastland Spanje (2-2) moest Oranje gisteren van Polen win nen om een horrorscenario te voorkomen. Die opdracht werd keurig volbracht. Met twee doel punten voor de pauze van Evers (op aangeven van Reekers) en Erik Jazet (assist De Nooijer) werd het tweede bedrijf op voor hand van alle spanning ontdaan. Jazet zat daar nog het minst mee en stortte zich met veel ge voel voor drama ter aarde. De laatste keer dat de verdediger scoorde voor het Nederlands elf tal was op het EK van 1995, uit een strafcorner. De goal tegen de Polen was zijn eerste veld- doelpunt voor Oranje ooit. Niet te filmen. „Ik schoof eerlijk ge zegd in om druk te zetten op de tegenstander. Maar toen die Po len slordig balverlies leden en ik De Nooijer zag gaan, dacht ik Het enige dat Oranje zich cd matineevoorstelling mocht i?.| wijten, was dat het geen di le cijfers op de borden bu. Twee treffers van topacteuTl Nooijer in de slotfase van wedstrijd waren wel een magere afspiegeling van de we] kelijke krachtsverhoudingen Dubbele cijfers stonden er i, op nogal wat ruggen van Nece landse spelers. Walsh sloeg gen Polen flink aan het impd seren. Karei Klaver kon '2 meedoen, die is geblesseerds de rechterhand, Rob DeriJ mocht niet meedoen, hij verloj zijn plaatsje in het team aan Eg- bert Ho. Tijdens de wedstnj raakte ook nog Taeke Taekej geblesseerd. Hij liep in een tig duel met Mikula een le'L vleeswond op in het gelaat. Maar dat is met alles. W& t worstelt nog steeds met deid» le rolverdeling, zo bleek ma 3 weer. Drie keer nu al posteers 1 hij zijn megaster Teun a i Nooijer in de punt vandeaa- j val, drie keer werd het een dn- t ma. Pas op het moment dat v Nooijer zich een linie laat za- ken, krijgt Oranje het pub.a j op de banken. Tegen de Pc* i( was dat niet anders. De 'Mae b van 't Kopje' is het gevaarlijks d als hij links op het middenveld d staat. Rechts van aanvoerde D Jeroen Delmee doet 'soapie'f!:- n ris Evers nuttig werk, maara a rol is op het lijf geschreven ut a de gelouterde Sander van de Weide, die op die positie ookt zijn club Amsterdam de stens It van de hemel speelt, i'k at praat binnenkort met zijn club- m genoot en goaltjesdief Marts te Eikelboom over een eventuele!!- Cl rugkeer in Oranje. GPD m door Koen de Vries MIDDELBURG - Peter Boon kwam in de nacht van zaterdag op zondag te rug van het WK tafeltennis in Doha (Oman), maar een Verblijf van een week in een grote zaqdbak was hem blijkbaar niet genoeg. Gistermiddag ging hij even uitwaaien op een Wal- chers strand. Het WK in Oman, na Osaka en Parijs het derde dat Boon in dienst van de NTTB meemaakte, is hem goed beval len. Het Sheratonhotel was van uitzon derlijke klasse (vijf sterren), het weer was lekker (dertig graden) en de orga nisatie was goed. Boon, de afgelopen jaren coördinator topsport bij de Nederlandse tafelten- nisbond (NTTB), debuteerde in Doha als vrouwenbondscoach. Hij nam de plaats in van Achim Sialino, die de laatste tijd moeilijk door één deur kon met zijn speelsters. Middelburger Boon (53) slaagde er wel in de gelederen gesloten te hou den, maar de 42e plaats waarmee zijn ploeg de titelstrijd beëindigde was enigszins teleurstellend. Cathry Hof kwam domweg klasse te kort en Carla Nouwen en Sigrid van Ulsen bleven onder hun normale ni veau. Alleen Linda Creemers deed wat van haar verwacht werd. ..Het wordt tijd dat Li Jao een Neder lands paspoort krijgt", vindt Boon. „Dat kan voor een grote verbetering van de resultaten zorgen. Je ziet het aan Spanje. Tegen dat land speelden we vorig jaar op het EK in de finale van de tweede divisierNu werd Span je 26e omdat ze er een sterke buiten landse speelster bij hebben. Je ziet dat dankzij haar de druk bij de andere speelsters er een stuk afgaat. Boven dien is de komst van Li Jao goed voor de concurrentie. De vier speelsters die nu meededen waren eigenlijk al lang zeker van het WK." Boon verwacht dat het nog een paar maanden duurt voordat de Chinese die ruim vijf jaar geleden naar Nederland kwam, een Nederlands paspoort krijgt. Het ge drag van scheidsrechters deed weer eens veel stof opwaaien op het WK. De heren en dames arbiters zaaiden onrust in hun beoordeling van de servi- ceregel. De ene keurde alle services goed, de ander legde iedere opslag op een weegschaaltje en keurde de ene na de andere af. „Dat heeft ons de zege op Indonesië gekost", vond Boon. In de beslissende vijfde wedstrijd werd de service van Cathry Hof meer af- dan goedgekeurd, waardoor Oranje te gen de overigens verrassend sterke Aziaten onderuit ging. De Middelburger blijft in elk geval tot augustus bondscoach. Hij werkt met enkele meisjes naar het jeugd-EK in Boedapest toe. Wat daarna gaat gebeu ren weet hij niet. „Dat hangt van de bond af. De komende weken zijn er ge sprekken met het hoofdbestuur." Er is een mogelijkheid dat Boon bonds coach blijft en die functie parttime gaat vervullen. Achim Sialino zou dan Boons functie als coördinator topsport kunnen overnemen. Probleem is dat de Middelburger afhankelijk is van beslis singen van hoofdbestuursleden die van toeten noch blazen weten wanneer het om topsport gaat. Het is zeer onduide lijk wat het HB van de NTTB wil. Boon weet wel wat hij wil: „Ik sta toch liever in de zaal, al hoeft dat niet meer zo intensief als vroeger Om die reden heeft hij een aanbod van een Ne derlandse club uit de eredivisie afge slagen. „Elke week als coach op de bank hoeft van mij niet meer. Dat heb ik vaak genoeg gedaan." De volleybalsters van Kwiek keer den zaterdag zonder te spelen maar met een aanzienlijke vertraging en behoorlijk gehavend huiswaarts. De Bruse formatie raakte op weg naar de ontmoeting met Alcazar/Eras mus met één van de auto's nabij Rot terdam in een slip Aanvoerster Hen- nie van Liere raakte tijdens slecht weer in een bocht de controle over het stuur kwijt en belandde tegen de vangrail. Haar auto werd daarna op getakeld en naar Rhoon gebracht. Nie mand van de speelsters raakte bij het eenzijdige ongeval gewond. Hennie van Liere: „Het was wel even een andere invulling van je zaterdag. Ik nam de bocht naar rechts, toen op eens de achterkant helemaal weg gleed. Er was geen houden aan. Ieder een stond te shaken. We hebben gelijk naar de sporthal van Alcazar gebeld." Met de schrik in de benen reisde het Zeeuwse gezelschap uren later punt loos terug naar huis. Het laatste woord is nu aan de volleybalbond, die zaterdagavond liet weten dat Kwiek niet was opgekomen. Dat zou tot een strafmaatregel kunnen leiden. Hennie van Liere vindt dat er sprake is van overmacht en rekent op een coulante houding van de bond. „Ik stuur des noods een kopie van het schadeformu lier naar de bond." Tussen de voorzitter van Hoek en de vaste supporterskern werd er de laatste maanden weinig gecommu niceerd. Het levenslang schorsen van één van de fans na een vechtpartij te gen Scheveningen werd Kees de Feij- ter niet in dank afgenomen en daar om was het bij de thuiswedstrijden van Hoek al maanden akelig stil. Zaterdag werden de toeschouwers in Hoek voor de wedstrijd tegen FC Lis- se weer eens op vuurwerk getrak teerd. Het kwam echter van de hand van de aanhang van FC Lisse, die tij dens de wedstrijd luidruchtig aanwe zig was. De 2-1-achterstand bij de rust wekte vervolgens wat frustraties op, die richting de wisselspelers van Hoek werden geuit. Toen een suppor ter van Hoek het vervolgens opnam voor de Hoek-spelers brak voor de be stuurskamer een kleine vechtpartij uit. Hoek-voorzitter Kees de Feijter twij felde geen moment, trok zijn jas aan en stormde naar buiten. De Feijter haalde samen met enkele supporters beide groepen uit elkaar en voor de tweede helft werd een alcoholverbod afgekondigd. De actie van De Feijter viel te prijzen en misschien is het de eerste aanzet tot een verzoening tus sen de voorzitter en de supporters. Wellicht dat de echte sfeer dan ook weer eens terugkeert in Hoek, van onze sportredactie VLISSINGEN - Raymond van Barneveld en Francis Hoense- laar hebben de Zeeland Open ge wonnen. Twee namen waarmee de organisatoren hoge ogen gooien. De plaatselijke troef Karin Kappen speelde in het Vlissingse Baskensburg een schitterend toernooi. Ze bereik te vrijwel moeiteloos de finale, maar moest haar meerdere er kennen in Hoenselaar. In de finale maakte Krappen een enigszins leeggespeelde in druk en moest met 4-1 capitule ren. Naast Krappen gooide ook Monique Freyer een knappe Open Zeeuwse. Zij bereikte in het selecte gezelschap de kwart finale. Daarin bleek Nienke van de Kamp een maatje te groot. Van de Kamp zou later door Krappen met 3-1 uit de finale worden gehouden. Bij de mannen zal Simon Sij- brands gisteravond mei goed gevoel onder het dekt*, zijn gekropen. In deze was Raymond van Barnevelder- getwijfeld de te kloppen ec die echter niet geklopt werd dus won. Het boegbeeld vank nationale dartssport won de fi nale met 4-1 van Albertino Ei sers. Van Barneveld bereikte it eindstrijd op het oog moe loos. In zijn schaduw gooide Sr- brands zich in de kijker, mei: andere Zeeuwse coryfeeën zoai Jean-Paul van Acker - hij sneu velde in de voorronde - en Pas cal Swart vroegtijdig werde uitgeschakeld. Sijbrands knalc- de nationale topper Rik Hofsn vierde op de nationale ranglrJ zelfs uit het toernooi (3-1) ft man die zich als 'Zeeuwen^ der' ontpopte, Vicent van Voort, moest diep gaan tegen Sr- brands. De meervoucj ex-Zeeuws kampioen met 3-2. UTRECHT - FC Utrecht-coach Foeke Booy (midden) pro testeert tegen scheidsrechter Luinge (links) die oud-speler en nu assistent-trainer van FC Utrecht John van Loen weg stuurt. Luinge stuurde de oud-aanvaller met rood weg nadat Van Loen de assistent-scheidsrechter had beledigd door demon stratief zijn bril af te nemen. Daarmee wilde hij zeggen dat de lijnrechter het niet goed had gezien. Luinge kon het niet waarderen, tot onbegrip van trainer Foeke Booy. „Je bele digt toch niemand als je een brilletje afzet? John had jeuk bij zijn oog", grapte Booy. „Als dat al niet meer mag, dan is de humor ver te zoeken. Hierbij waarschuw ik alle trainers in Nederland. Ik ben blij dat ik zelf niet brildragend ben. Blijkbaar lopen we allemaal op eieren en mag er niets meer. Luinge is best een goede scheidsrechter, maar dit was een overtrokken reactie." foto Jasper Juinen/ANP 30 Michael Schumacher blijft doorgaan met het breken van records. De Duitser won de eerste Grand Prix van het nieuwe seizoen in Melbourne en slaagde er voor de dertigste keer in vanaf pole position van start te gaan. Daarmee racete hij het record van Ayrton Sen na uit de boeken. De Brazili aan startte 29 maal van pole position. Nummer dne van het klassement Alain Prost kwam tot achttien keer. Nigel Man- sell (17), Jim ClarkJuan Ma nuel Fangio (beiden 15) en Mi- ka Hdkkinen (10) haalden even eens de dubbele cijfers. door Lucien Roelandt HEIKANT - Springruiter Den nis Evertse wordt er zo lang zaam aan moedeloos van. In het Hippisch Sportcentrum Heikant leek het zestienjarig talent uit Nieuw- en Sintjoosland einde lijk zijn felbegeerde eerste zege in de klasse Z binnen te halen. Maar voor de vijfde keer op rij ontglipte hem het oranje erelint. Op de valreep toonde de Ant werpse slagersknecht Steven van Bunder zich met Pretty Wo man een honderdste van een se conde sneller dan Evertse. Dennis Evertse lijkt hiermee op weg naar de status van eeuwige tweede, hij lijkt de Zoetemelk van de paardensport te worden. „Ik hoop dat dat niet gebeurt, want steeds op het nippertje te worden geklopt, is behoorlijk frustrerend Toen ik in de klasse M reed heb ik ook zo'n periode gehad. En ook nu zit het gewoon even niet mee." „Wat ik ook doe, het lukt ge woon niet", ging Evertse verder. „Ook vandaag weer niet. Oblige is in topvorm. Daarom besloot ik de gok te wagen om binnen door naar die laatste oxer gaan. Ik heb in mijn ogeng« meter te veel gereden. Ik hebz het maximale uit gehaald ft dan toont de laatste starterp toch nog een honderdste snep Daar baal ik behoorlijk van. Van balen was bepaald g sprake bij Sandy den Exter. ft amazone uit Kortgene toon» zich met Rachel weer maar een' de beste van de tien combinatie die tot de barrage wisten door* dringen In de beslissende ro# stuurde Den Exter de ontken de Calvados-dochter in 3D» foutloos naar de finish en tos- de zich hiermee ruim een sneller dan naaste belager O dy Perdaen met Pubertha. De grootste spekkoper in He- kant was de regerend kampt* ne B-paarden en M-ponvs»-- ma Stouten. De twaalfjan? amazone uit Serooskerke ei* in de zowel kwantitatief V kwalitatief sterk bezette kip B met Stouten's High Society zege op en stuurde Stouter Kantinka naar de tweede ste Bij de pony's won ze met Stou ten's Jumper in de klassel* met Stouten's Ronaldo m klasse M het erelint. Ma tril ti.se ikh fa Als stai Ik I |dn Var rich Het te w reeh dep 199( deni Maa ••oor nap cat eenl tied derc nters in d van i gezel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 22