Voshart krijgt het even te kwaad PZC WK indoor toernooi van teleurstelling Maria Mutola en Gail Devers betoveren publiek op WK Hoogerland man van de wedstrijd in Oosterhout Marokkaan Salah klaar voor debuut op de marathon lierikzeese korfballer beleeft emotioneel afscheid 21 It' Vasseur betrapt op gebruik coke Federer prolongeert titel in Dubai Wereldtitel Turkse driebanders Eindzege Valverde in Murcia Bartko sterkste in driedaagse Vier shorttrackers naar WK Worstelaarsters missen eerste kans maandag 8 maart 2004 I^.Bnaland van Vliet i DORDRECHT - Toen Dennis Voshart zaterdagavond afscheid ,am van korfbal op het hoogste „iïtau, deed hem dat meer dan hij had verwacht. Zowel aan het tann van zijn laatste wedstrijd Kt Dectos als bij zijn publieks- résel kreeg de routinier het te hnad ..En als je Dennis ziet naken. nou. dan is er wel wat ,in de hand. hoor", zei Jiska Voshart, zijn vrouw en speelster van Deetos. De 33-jarige Voshart was voor zaterdag nog nauwelijks bezig geweest met zijn afscheid In zijn hoofd speelde het niet zo. „Ik zat zo in die race om een piaats in de kruisfinales", zei hi;. ..dat ik helemaal niet meer aan het afscheid nemen dacht. Pas vlak voor de wedstrijd reali seerde ik me dat het zo ver was. Toen Tess (zijn vijftien maan den oude dochter) bij het ople zen van de opstellingen het veld kwam oplopen met een bosje bloemen, werd het zelfs mij een beetje te veel", vertelde hij Bij zijn publieks wissel, drie mi nuten voor tijd, moest Voshart weer even slikken. Hij kreeg een grote bos rode en witte rozen en mocht het veld af lopen door een haag van jeugdleden van Deetos Dochter Tess ging weer b:j haar vader op de arm en in het veld pinkte moeder een traantje weg. „Dat was dan mijn laatste wedstrijd", zuchtte Voshart even later. „Maar ik ben me er nog niet helemaal be wust van dat het nu echt over De reden dat Voshart stopt, is dat hij door blessures niet meer voluit kan spelen. Maar zater- was van enige slijtage niets zichtbaar. Hij won bijna al zijn duels onder de korf, zat er in de jverdedigmg scherp op, had een aantal sterke onderscheppin gen, scoorde twee keer en had in *1 de slotfase nog een weergaloze lokactie. „Hij speelde als een jonge god", vond zijn vrouw. 'Goed, hij miste in de beginfase PARIJS - De Franse profwiel- rtnner Cedric Vasseur wordt be schuldigd van cocaïnegebruik. Du is vastgesteld bij een haar- Itst. De dopingcontrole is uitge voerd in opdracht van der Fran se justitie naar aanleiding van «wetmatigheden bij de wieler ploeg Cofidis. Vasseur. 33 jaar en voormalig ge letruidrager in de Tour de Fran ce. hangt een levenslange schor sing boven het hoofd. Hij kan bo vendien door de rechtbank wor den veroordeeld. Vasseur is gis teren normaal gestart in de etap- j pekoers Parijs-Nice, ANP/DPA Van Gelder imponeert in Cottbus COTTBUS - Turner Yuri van Gelder heeft dit weekeinde bij de wereldbekerwedstrijden in j de Duitse stad Cottbus geïmpo neerd met een nieuwe oefening. I)« ringenspecialist won welis waar niet het goud, maar behaal de met 9,762 wel de op een na hoogste score van alle deelne- mers op alle toestellen. I ;an Gelder (19) moest uiteinde- hjk in de superfinale (9,700) ge noegen nemen met zilver, ter wijl hij in de kwalificatie IWOO) en de finale (9,762) steeds de beste was geweest. De Griekse wereldkampioen De- mosthenis Tambakos won in de «mnaarsfinale met 9,762 goud In Heerenveen streden de Neder landse mannen gisteren om heel andere startbewijzen voor de EK in Ljubljana, medio april. Van Gelder is al zeker van deel name aan dat toernooi, Herre Zonderland voegde zich daar on der voorbehoud bij. De Fries vol deed op de zeskamp met een sco re van 52,20 aan de kwalifica- (51,50). Maar de Neder- hndse turnbond moet nog be kendmaken hoe de kwalificatie- procedure precies verloopt. Herenveen kwamen ook ju- l'oren in actie. Ook zij hebben y? in Ljubljana. Jeffrey ammes en Epke Zonderland - jn al zeker van deelname. Zon- «nand. de jongere broer van erre' turnde in Heerenveen totaal van 53,70. Kandi a-afgevaardigde is Anthony f uit Sas van Gent, f ondanks zijn jonge leeftijd f} ln Heerenveen al tot 49.15 wam .ANP een strafworp, maar dat was vol gens Voshart van de zenuwen. „Ik had het hele seizoen nog geen strafworp gemist en dan zal je zien dat ik juist in deze wedstrijd dat wel doe. Maar goed, daarna was de spanning er wel gelijk af." En luttele mi nuten later liet de Zierikzeeën- aar dan ook zien dat hij wel kan scoren vanaf de stip. Het zag er zaterdag dan wel ge likt uit bij Voshart, maar het gaat volgens hem al enige tijd niet meer van een leien dakje „Ik ben een paar kilootjes te zwaar, heb last van blessures, herstel minder snel na een wed strijd en ben het ook een beetje zat om elke keer op en neer te rij den naar Dordrecht." Al een jaar geleden wist Voshart dat dit zijn laatste seizoen zou zijn. En hij wist ook dat hij daar in nog één keer wilde vlammen „Ik had vier doelstellingen voor dit jaar", zei hij zaterdag. „Ik wilde met Deetos de kampioens poule halen op het veld. ik wilde na mijn enkelblessure terugko men in het Nederlands team, ik wilde daarna een basisplaats in Oranje krijgen op het WK en ook wilde ik in de zaal met Dee tos de kruisfinales halen. De eer ste drie doelen zijn gehaald, de laatste niet. Dat is jammer, ja. Maar ik wist al eerder dan van daag dat de kans op een plaats in de kruisfinales heel klein was." Alleen als Deetos op de laatste speeldag zou winnen en Nic. en Meervogels zouden verliezen, dan had Deetos een klein kansje op de kruisfinales. Of eigenlijk, een heel erg klein kansje. Im mers, Meervogels moest dan ook nog met exact 10-11 verliezen. Alleen dan zou Deetos opruk ken naar de tweede plaats. Maar dat gebeurde dus niet. Meervogels won en plaatste zich net als Fortuna voor de kruisfi nales. „Ik heb zelf al eens de lan delijke zaalfinale in Ahoy' ge wonnen, maar Dennis nog nooit. Ik had het vooral voor hem erg leuk gevonden als we het wel ge haald hadden", zei Jiska Vos hart. Cadeaus Dennis Voshart maalde er zater dag niet zo heel erg om, zo leek het. Hij was meer bezig met het in ontvangst nemen van ca deaus. En hij genoot van zijn dochter, die de show ook een beetje stal. Ze had een roodwit shirtje aan met daarop de tekst 'Mijn pappa blijft een topper' Achterop stond het getal 23. „Ik wist hier echt niks van", stamel de Voshart. Het nummer 23 ver wees volgens hem naar zijn oude rugnummer. En ook een beetje naar het nummer dat bas- ketbalheld Michael Jordan al tijd droeg „Toen je bij Deetos nog je eigen nummer mocht kie zen, koos ik dat nummer. In die tijd liepen meer sporters met 23 op hun rug Allemaal vanwege Jordan." De vergelijking tussen Jordan en Voshart gaat geheel mank. Hetzelfde rugnummer, dat was alles. „Ik ben niet echt een show man. Ik moet het niet echt van mijn goede techniek hebben en tactiek hebben. Ik ben meer een harde werker en een fysieke spe ler." Het dichtst bij Jordans kunnen kwam Voshart eind jaren negen tig. Tijdens het WK van 1999 was hij de man. Daarna werd het steeds een beetje minder Dat kwam voornamelijk door zijn blessures. Eerst kreeg hij een hernia (en werd hij geope reerd) en later een enkelblessu- re. „Nadat hij aan zijn mg geope reerd is, is hij nooit meer hele maal honderd procent geweest", zei Jiska Voshart. „Ik vind het jammer dat hij nu stopt. Maar ja, als je steeds pijn hebt, moet je wel. En ik geloof dat Dennis het ook wel goed vind zo. De af gelopen week was ik meer met zijn afscheid bezig dan hij. Bij hem zag je meer berusting." Bram Som krabbelt op na zijn val in de halve finale van de 800 meter. foto Ed Oudenaarden/ANP Slechts drie Nederlandse finaleplaatsen op kampioenschap in Boedapest Voor elke tegenvallende presta tie is een verklaring of goede smoes te bedenken. Feit is dat het WK indoor atletiek in Boeda pest voor Nederland het toer nooi van de teleurstelling is ge worden Vooral de inmiddels toch wel ervaren krachten Lieja Tunks-Koeman en Rutger Smith vielen zwaar tegen. door Fardau Waqenaar BOEDAPEST - De verwachting van de atletiekbond KNAU voor het WK indoor in Boedapest? Meer dan vier atleten in de top acht. De trieste eindstand: slechts drie Nederlanders bij de beste acht. Karin Ruckstuhl deed het goed, ze eindigde als vierde op de meerkamp en verbrak het Neder lands record. Gert-Jan Liefers werd zesde op de drie kilometer. Klinkt prima, maar de atleet was niet blij, hij had gehoopt op meer. De enige Nederlander die gisteren nog in actie kwam, was Rens Blom. De polsstok hoogspringer - vorig jaar op het WK goed voor brons - werd acht ste en verbeet de pijn. Hij haal de tot drie keer toe zijn aan- vangshoogte van 5,60 meter niet „Ik had me bij de finale iets heel anders voorgesteld." Teleurstellingen, ze waren er te veel. Een Nederlandse atleet moet in topvorm zijn en ook nog eens een topdag hebben om op hoog niveau kans te maken op een medaille. Bram Som had za terdag zo'n dag. Hij voelde zich beresterk, maar had met één ding geen rekening gehouden: de benen van een ander. Of het nou een tactische fout van hem was of met, Som lag in de halve finale na 600 meter languit op de baan. Hij huilde en schreeuw de van woede. Typisch geval van pech. Kogelstoters Rutger Smith (14e) en Lieja Tunks-Koeman (9e) kwamen zeker niet voor het pre dikaat pech in aanmerking. Hun prestaties waren ronduit tegen vallend. Smith verbeterde twee weken geleden in Gent nog het Nederlands record (20.75 me ter), maar voor de derde keer op rij liet hij het afweten op een groot toernooi. Ook op het WK buiten in Parijs en het WK in door in Birmingham in 2003 bakte hij er weinig van. Smith was er doodziek van na afloop. Een logische verklaring had hij niet. Hetzelfde gold voor Tunks. Zij behoorde de finale te halen, maar kwam drie centimeter te kort. De twee beste kogelstoters van Nederland worden al jaren opgehemeld, maar misschien zijn ze gewoon niet goed genoeg om de hoge verwachtingen waar te maken Geld „Individueel zijn er mensen door de mand gevallen", beaam de Peter Verlooy, bondscoach van de technische- en sprint nummers. „Op een toernooi valt de helft van de atleten tegen, daarom zouden we een grotere groep moeten hebben om onze doelen te halen. Als je drie echte medaillekandidaten hebt, heb je een goede kans dat je er eentje wint", redeneerde hij. Weinig kans in Nederland, niet-atletiek- land. Zolang er niet veel geld is en de faciliteiten niet goed zijn, zal er niet veel veranderen. En zal Oranje met figuranten als Lotte Visschers (uitgeschakeld in de serie 800 meter), Marcel van der Westen (uitgeschakeld in de serie 60 meter horden) en Marko Koers (uitgeschakeld in de halve finale 1500 meter) naar toernooien afreizen. Toch schitteren er ook nog wat lichtjes in de toekomst. Gregory Sedoc (negende op 60 meter hor den) en Arnoud Okken (halve fi nale 800 meter) bijvoorbeeld. In Boedapest misten de jonge talen ten de finale, maar ze komen el ke keer een stapje verder. Het tweetal heeft iets. Iets onver klaarbaars. GPD door Fardau Wagenaar BOEDAPEST - Mannelijke grootheden als Ilaile Gebrselas- sie en Kim Collins waren niet aanwezig op het WK indoor atle tiek in Boedapest. Het maakte het toernooi er niet minder leuk op. Want uit de schaduw van de mannen, sprongen bijzonder mooie vrouwelijke sterren. Het waren Maria Mutola, Gail De- vers en de Russische vrouwen die dit WK de show stalen. Maria Mutola kan in Mozambi que niet over straat. De wereld kampioene op de 800 meter wordt in haar vaderland zo aan beden, dat ze voor haar eigen rust is verhuisd naar Zuid-Afri- ka In Boedapest was het ge vecht tussen haar en de Sloveen se Jolanda Ceplak een van de hoogtepunten. De diamant van Mozambique won in 1.58,50. „Ik had nooit verwacht dat ik voor de zesde keer het WK indoor zou kunnen winnen. Dit is heel speciaal voor me", zei ze na af loop. De organisatie moet ook heel blij geweest zijn met de komst van de Amerikaanse Gail De- vers, de vrouw met de lange na gels. Ook op 37-jarige leeftijd betovert ze het publiek nog met haar lach en haar ongelooflijke prestaties. Ze kwam naar Boeda pest om de dubbel te pakken: de 60 meter en de 60 meter horden. Haar eerste missie lukte, haar tweede net niet. Maar met goud en zilver was zij hoe dan ook een van de favoriete hoofdrol speelsters En dan waren er de vrouwen in het rood, uit Rus land. Hun suprematie was enorm. Ze pakten in totaal ze ven gouden medailles en drie we reldrecords mee. Gisteren droeg de ene na de andere atlete de Russische vlag door de Sportare- na. Het estafetteteam 4x400 me ter verbeterde het eigen wereld record met 3.23,88 minuten. Intussen sprong hoogspringster Jelena Slesarenko over 2.04 me ter. Tatjana Lebedeva won het verspringen, nadat ze zaterdag ook al het wereldrecord hink- stapspringen had verbroken (15,36 meter). Polsstokhoog- spnngster Jelena Isinbajeva liet zich zaterdag liefkozen door tientallen camera's nadat ze het wereldrecord had verbroken (4,86 meter). De Russische vrou wen waren ook al oppermachtig op de 200 meter (Anastasia Ka- patsjinskaja) en de 400 meter (Natalaja Nazarova). GPD van onze sportredactie ALPHEN AAN DEN RIJN - De Marokkaanse atleet Salah Hissou lijkt klaar voor zijn marathondebuut over vier we ken in Rotterdam. Hij raffel de gisteren de voorjaarsklas sieker Twintig van Alphen af in een nieuw parkoersrecord van 57.54 minuten. De voormalige wereldrecord houder op de tien kilometer op de baan bleef de Keniaan Felix Limo een krappe halve minuut voor. Hissou won, om dat Limo onderweg zijn veter moest strikken. „Mijn stom ste fout ooit", aldus de Keni aan. Hij kon er om lachen. „Het is beter dat het me hier overkomt, dan straks in Rot terdam." Bij de vrouwen troefde de Hongaarse Simone Staicu de Keniaanse Tegla Loroupe af Staicu liep de twintig kilome ter in en om de Zuid-Holland se plaats Alphen aan den Rijn, traditioneel de openings wedstrijd van de wegatletiek, in 1.07.51 Loroupe zat daar 7 seconden achter. Hissou was vier seconden sneller dan de Zuid-Afrikaan Hendrick Ramaala vier jaar geleden. Hij toonde aan dat het met zijn snelheid wel goed zit. De 57.54 staat gelijk aan 20,725 kilometer per uur. Hissou profiteerde van zijn verleden als baanatleet Hij heeft een indrukwekkende erelijst op tartan: wereldre cordhouder in 1996 op de 10.000 meter (26.38,08), we reldkampioen op de 5000 me ter (1999) en winnaar van het brons op de 10.000 meter bij de Olympische Spelen van At lanta 1996. Felix Limo start op 4 april eveneens in de marathon van Rotterdam. Hij debuteerde vo rig jaar in Amsterdam op de klassieke afstand in een snel le 2.06.42. Met zijn 58.18 in Alphen bewees Limo dat de vorm goed is. Wijenberg Beste Nederlander bij de man nen werd Aiduna Aitnafa op de elfde plaats in een tijd van 1.02.05 Bij de vrouwen klas seerde Nad ja Wijenberg zich op de zesde plaats in 1.10.29 als snelste Nederlandse. ANP/GPD DUBAI Roger Federer heeft zijn tennistitel in Dubai ge prolongeerd. De Zwitser versloeg de Spanjaard Feliciano Lopez gisteren in de finale in drie sets: 4-6 6-1 6-2. Het was zijn tweede toernooizege in dit jaar na de Australian Open en de dertiende in zijn loopbaan. ANP VIERSEN - De Turkse driebanders hebben gisteren de wereldtitel voor landenteams geprolongeerd. In het Duit se Viersen werd België in de finale verslagen op setsaldo. De Turk Sayginer versloeg de Belg Caudron met 3-1, waarna Tayfun Tasdemir tegen Peter de Backer aan een set voldoende had om de titel te behouden. Nederland I reikte tot de kwartfinales. ANP MURCIA - Met de eindzege in de Ronde van Murcia heeft de Spaanse wielrenner Alejandro Valverde een jongens droom werkelijkheid zien worden. De vice-wereldkampi- oen is de eerste inwoner van Murcia die de lokale etappe koers op zijn naam brengt. Valverde had wel de reglemen ten nodig om de eindzege zeker te stellen. Hij was tijdens de eindsprint van het peloton betrokken in een grote val partij. Hij kwam twintig seconden na de etappewinnaar over de streep. De regels gaven hem verschoning. De val- lers tijdens de laatste kilometer krijgen dezelfde tijd als de winnaar. ANP/AFP ICHTEGEM De Duitse prof wielrenner Robert Bartko van de Rabobank heeft de Driedaagse van West-Vlaande- ren gewonnen. Hij won vrijdag de proloogtijdrit en verde digde de leiderstrui in de twee lange ritten in lijn. Deze werden beide gewonnen door de Estse sprinter Jaan Kirsi- puu. Gisteren eindigde Rudi Kemna op de tweede plaats. In het eindklassement was Servais Knaven op de derde plaats de beste Nederlander. ANP GRONINGEN - Nederland vaardigt vier deelnemers af naar de wereldkampioenschappen shorttrack in Göteborg Op basis van de Nederlandse titelstrijd, dit weekeinde in Groningen, stelde het shorttrackbestuur van de KNSB de selectie samen. De Nederlandse kampioe nen Cees Juffermans en Liesbeth Mau-Asam mogen naar Zweden, evenals de nummers twee, respectievelijk Dave Versteeg en Anouk Wiegers. ANP TUNIS - De Nederlandse worstelaarsters zijn er zaterdag op het olympisch kwalificatietoernooi in Tunis niet in ge slaagd zich te plaatsen voor Athene. Het viertal, Patricia Kalsbeek, Heieen Baars, Kristel van Ekelenburg en Masi- ra Admiraal, werd in de voorronde uitgeschakeld. In maart volgt nog een herkansing in Madrid. ANP van onze sportredactie OOSTERHOUT - Johnny Hoo gerland is al vroeg in vorm. De renner uit Yerseke toonde zich dit weekeinde nadrukkelijk in de Ster van Zwolle en de Om loop van de Houtse Linies. Het leverde hem geen ereplaatsen op, maar wel waardering. In de Ster van Zwolle werd hij 49e, in de Omloop van de Houtse Linies werd hij als negende geklas seerd. Beste Zeeuw was Francois Franse op de zevende plaats. Zaterdag reed Hoogerland in de Ster in de finale het laatste gaat je dicht in voorbereiding op de sprint winst van ploeggenoot Marvin van der Pluijm. Gisteren werd hij in Oosterhout tijdens de Omloop van de Houtse Linies tot man van de wedstrijd uitge roepen. Samen met Roy Curvers zorgde hij ervoor dat zijn ploeg (Van Hemert) al binnen het half uur de koers stevig in handen nam. Probleem was alleen dat ook AXA in de kopgroep van zes met Peter Möhlmann en Paul van Schalen twee sterke ij zers in het vuur had. Bij een voorsprong van tegen de drie minuten gooide een vrouw op de fiets roet in het eten Paul van Schalen kon haar niet ont wijken en viel uit. Richard Slab- bekoom lukte het nog wel om met Curvers terug te rijden tot bij Möhlmann, Hoogerland en Piet Rooi jakkers. De renner uit Kapelle was echter te zwaar aan geslagen om met schaafwonden op de rug en open vingers lang welstand te bieden en besloot na samenspraak met zijn ploeg leider verder maar geen risico te nemen en zich bij de verzorging aan te bieden om zijn wonden te desinfecteren. Hoogerland besloot op het mo ment dat de groep naderde het maar in zijn eentje te proberen. De renners van concurrent AXA werden zo tot tegenacties ge dwongen. Er kwam inderdaad een reactie van de achtervolgers op gang en niet veel later kreeg Hoogerland gezelschap van Ken ny van Hummel, Robbert van der Stelt, Wilco Zuijderwijk, Jos Lucassen, Arno Wallaard, Maarten Lenferink, Jean-Piërre Verstraten en Francois Franse. Ploegmakkers Hoogerland kreeg het in de fina le even moelijk, moest ook los sen, maar samen met Curvers beet hij zich er doorheen en stond hij zijn ploegmakkers toch nog bij. Het mocht uiteinde lijk niet baten. Ploeggenoot Ken ny van Hummel verloor in de sprint van Arno Wallaard. Rob Koole. die net als Franse voor Willebrord Wil Vooruit rijdt, eindigde als veertiende. Dennis Raadtgcver van Theo Middelkamp werd vijftiende. Johnny Hoogerland was de smaakmaker in de Houtse Linies. foto Robert van den Berghe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21