TOP sluit nog af met overwinning Morres/Hulst verricht stuntwerk PZC Arnemuiden laat kans liggen Ernst Smit maakt winnende treffer in Goes-W alcheren Koploper Vlissingen geeft Aardenburg een oorwassing: 6-0 Ongemotiveerd Fortis verliest van KCC: 14-15 Blaas de Ridder langer bij TOP Districtstitel junioren Fortis maandag 8 maart 2004 door Jos van Beizen VLISSINGEN - In een recht streekse confrontatie met me detitelkandidaat Patrijzen deed Zeelandia Middelburg goede zaken met een 3-0-over- winning. Hoewel de ploeg uit 's-Heerenhoek door deze ne derlaag terrein prijs gaf, blijft het spannend aan kop, omdat zowel Zierikzee als Goes hun uitduels met 2-1 wonnen bij respectievelijk BSC en Walcheren. Breskens lijkt ondanks de 2-0-zege op Roosendaal geen rol meer te spelen in de titelstrijd. Walcheren-Goes 1-2: Voor rust kreeg een technisch beter Goes tegen een met veel inzet spelende thuisploeg slechts één goede kans. Niels Paarde- kooper miste echter toen hi] oog in oog stond met de Vlis- singse doelman. De tweede helft was tien minuten oud toen Mansour Gader werd ge vloerd en Romeo van Aerde de toegekende strafschop be nutte: 0-1. Walcheren toonde veerkracht en kwam in de 65e minuut langszij door een rake kopbal van Edward Laarman uit een vrije trap van Jeroen Dijker: 1-1. Tien minuten voor het einde werd invaller Ernst Smit match winnaar. Breskens-Roosendaal 2-0: In de eerste helft gebeurde er vrij weinig voor beide doelen, De beste kans was voor Ange- lo Cornelis, die zijn inzet ech ter naast het doel zag eindi gen. Het stond daarom 0-0 halverwege. Halfweg de twee de helft was Cornelis wél tref zeker: 1-0. Hierna kreeg Bres kens de nodige kansen die echter niet werden benut, waardoor Gerben Schram in de 90e minuut de gelijkmaker voorkwam door een inzet van een Roosendaal-speler van de doellijn te halen. Kort hierna bepaalde Angelo Cornells eindstand met zijn twee* treffer van die middag op 2-o Grenswachters-RCS 0-i: 3 de hekkensluiters ontbrake zeven basisspelers om uiteen lopende redenen, maardeson- danks waren de kansen vox- rust keurig verdeeld over be., de ploegen. Gescoord werd er echter niet, iets dat zich 1 rust leek te gaan herhalen ij dit door scheidsrechter vy Erk. die de kaarten op zai hield, goed geleide duel. Ince slotfase creëerde RCS echte: een overwicht, wat in de 87e minuut leidde tot de enige treffer van de wedstrijd. Op aangeven van Martin Jans- was Sander Schutte degene die raakschoot: 0-1 BSC-Zierikzee 1-2: Het lijkt of Zierikzee een beetje bang is om kampioen te worden Het gaat momenteel moei zaam met de ploeg. BSC kwam zaterdag zelfs op voor sprong. Michel Moultsidii schoot in de 31e minuut raak. Pas in de 52e minuut maakte Thomas Vos gelijk. Serge revoets zorgde in de 60e mi nuut vanaf de strafschopstip voor de winst: 1-2. Patrijzen-Zeelandia Middel burg 0-3: Voor rust tastte beide ploegen elkaar af. Pas in de tweede helft zette Zee landia Middelburg aan. Even Eikenhout (in de 69e en 90e minuut) en Marcel Lourens (76e) zetten de 3-0 op bord. Steen-HVV'24 1-3: De derby in Zeeuws-Vlaanderen werd gewonnen door het slimmer spelende HVV'24. In de eerste helft scoorde Hans van Dam me twee keer. De eerste maal in de 30e minuut en drie minu ten later weer. In de 70e nuut maakte Maarten Scheer ders er zelfs 0-3 van. Eddy van den Bosch redde even la ter nog wel de eer. door Jos van Belzen VLISSINGEN - De voetballers van Vlissingen lijken niet van plan de koppositie in de vierde klasse A van het zondagvoetbal lijkt nog uit handen te geven. Aardenburg werd het slachtof fer van de dadendrang van de Vlissingers en kon met een 6-0-nederlaag de thuisreis aan vaarden. Ria W en Domburg ble ven enigszins in het spoor door overwinningen op respectieve lijk Corn Boys (1-0) en Koe wacht (5-3). Vlissingen-Aardenburg 6-0: De thuisploeg sloot een goede eer ste helft af met een 4-0-voor- sprong Na de fraaie openings treffer van Jason Blommaert in de 12e minuut, sloegen Ngefu Sambi, Jaques Blijlevens (straf schop) en Tim van de Vlies kort voor rust toe. In de tweede helft maakten Tim van de Vlies en Jaimy van Bloppoel het halve dozijn vol, waarna de scherpte verdween bij de Vlissingers. Oostburg-Hontenisse 4-2: On danks een licht overwicht voor de bezoekers in de eerste helft opende Dominique Verlinde na tien minuten de score namens Oostburg: 1-0. Nog voor rust bo gen Jeroen Verschuren en Wilco de Zwart namens de bezoekers deze achterstand om in 1-2. In de tweede helft liet Hontenisse twee goede kansen onbenut, waardoor Dominique Verlinde in de 65e minuut gelijk kon ma ken: 2-2. Deze treffer betekende de ommekeer en via Niek Maen- hout en opnieuw Dominique Verlinde boekte de thuisploeg een belangrijke 4-2-zege. De Noormannen-Zeeland Sport 0-2: Afgezien van de eerste tien minuten was het niet goed wat de thuisploeg liet zien. Voor rust verzuimden de Vlissingers echter nog om hiervan te profite ren; 0-0 halverwege. Een in de tweede helft fel ge start Zeeland Sport kwam in de 50e minuut op voorsprong via Davy van Geersdaele: 0-1. Ook hierna bleven de gasten sterker, maar pas vijf minuten voor het einde bracht Ruben de Keijzer de beslissende 0-2 op het score bord. Koewacht-Domburg 3-5: In een leuk duel met volop kansen viel de beslissing door twee door Koewacht fel betwiste sté I schoppen, die door Chiel Ma» I nus werden benut. De een* 1 hiervan was vlak voor rus! bj een 2-2-stand, waardoor Dor- 1 burg met 2-3 aan de thee ko: 1 Eerder hadden Harald Versé.- ren en Jacky Lambert namea j Koewacht en Reinbert Broos(e- gen doelpunt) en Patrick Pre- i voost namens de bezoekers na 1 geschoten. In de 74e min®! volgde de tweede door scheics- 1 rechter Loos aan Domburg toe- 2 gekende strafschop: 2-4. Qb t Maranusen Jacky Lambert zo» 1 den in het laatste kwartier vctf de 3-5-eindstand. Sluiskil-IJzendijke 0-1: 1 thuisploeg kende een licht ore- I wicht, maar toonde zich co nieuw weinig trefzeker Bij t zendijke werd topscorer Ac van Hanegem goed in toom f houden door Paul Koens Toch beslisten de bezoekers# wedstrijd in hun voordeel n» een treffer in de 35e minuutt> Paul Verhagen: 0-1. Aan Suo- kil-zijde was men woedend®? het toekennen van deze trefe ondanks een (volgens de sche.» rechter te laat) vlagsignaal de grensrechter Divo-Clinge 1-0: Na afloop** de thuisploeg zo reëel om toe* geven dat de overwinning welijks verdiend te noemen Clinge was vrijwel de hele«K- strijd beter en met name aang ier Davy van Puyvelde maak* het de Dinteloordse verdedig vaak heel moeilijk Eénding-- ten de Zeeuwen echter na: p ren. Een kwartier voor tijd e# David van de Kolk dit wel ra- mens Divo: 1-0. Meto-Hansweertse Boys 0-1:A na twee minuten liet Res' Broos namens de thuisploeg eö goede kans onbenut om desctf te openen. Hansweertse rook zijn kans en sloeg in de.* minuut toe via Rinze Back -■ een strafschop: 0-1. DeBrabc- ders die nog volop in de 1# zijn voorde titel drongen hies sterk aan, maar ook de bez«- kers kregen met name na rust kele kansen. Gescoord wem echter niet meer. RIA W.-Corn Boys 1-0: In heuse schopwedstrijd trok thuisploeg aan het langste etf Geertjan de Smet werd matf- winnaar dankzij zijn vlamn# de schot in de 42e minuut. door Jan Roovers GOES - De landelijke zaalcom petitie zit er weer op en het re sultaat voor de Zeeuwse ploe gen is allerminst bemoedigend. Overgangsklasser Tjoba. eerste klasser Swift, tweedeklasser TOP, derdeklasser Stormvogels en vierdeklasser Atlas degra deerden. Alleen Seolto had iets te vieren. De Vlissingse ploeg werd kampioen in de vierde klasse. Al met al leverde Zee- ARNEMUIDEN - Korfbalvereni ging TOP uit Arnemuiden heeft met trainer Blaas de Ridder overeenstemming bereikt over verlenging van het contract met één jaar. De Ridder komt volgend jaar met TOP in het zaalseizoen uit in de derde klasse, nu de ploeg gedegradeerd is. Op termijn wil hij de Amemuidse ploeg weer te rugbrengen naar de tweede klas se. Dat kost volgens hem wel tijd, omdat de selectie nu ver jongd wordt. Op het veld heeft TOP nog titel- kansen. De ploeg heeft maar één punt achterstand op koploper ODO. OOST-SOUBURG - De korfbal lers van Fortis Al zijn zaterdag districtskampioen in de zaal ge worden door een 10-7-overwin- ning op PKC uit Papendrecht. De Souburgse junioren spelen nu komende zaterdag om het kampioenschap van Nederland in Amsterdam. Daaraan doen acht ploegen mee. De nummers één tot en'met vijf promoveren naar de landelijke overgangs klasse. KVS-Tjoba 29-18: Dat er voor Tjoba weinig eer te behalen zou zijn, wist de ploeg vooraf al. KVS, met nog een kleine kans om kampioen te worden (het zou niet lukken omdat TOP Sas- senheim in de slotwedstrijd met 14-5 van Oranje Wit won en de titel pakte) trok na inleidende schermutselingen na 5-4 stevig door naar 11-4. Bij rust stond het al 18-9. Na de pauze vond KVS nog elf keer de korf. „Ze waren een maat te groot", wist Tjoba-coach Wilko Fokke, die op een dramatisch verlopen sei zoen terugkeek. „Blessures, va kanties en ziektes lagen aan de basis van de degradatie", aldus Fokke. Scores Tjoba: Wilfred van der Meer 4, Melissa de Jonge en Niels Westmaas 3, Ilse Boogaard, Mark de Schipper en Sander Harinck 2, Jojanneke Fokke en Marleen Ba tenburg 1. TOP-Sagitta 19-18: In een aan trekkelijke wedstrijd heeft TOP afscheid genomen van de twee de klasse. Inzet en enthousiasme waren de wapens waarmee de thuisploeg de tegenstander be streed. Het zou zich in de twee de helft laten uitbetalen: na 12-10 liep TOP uit naar 19-18. „Een prima afsluiting", vond coach Blaas de Ridder, die zijn contract verlengd heeft. Scores TOP: llannuel Kramer 6, Leon Kloet 5, Ad Bezemer 3, Niels door Alex Krappen ARNEMUIDEN - De tafeltennis sers van Arnemuiden hebben een kans laten liggen om de com petitie in de derde divisie voor tijdig te beslissen. Tegen titel- concurrent Tanaka werd'het na een 0-3-tussenstand 5-5/'*' Arnemuiden kreeg kansen ge noeg om 6-4 of 7-3 te winnen, maar van de zes vijfde games wonnen ze er maar één. Voor Ar nemuiden won Leon van Boven tweemaal, Mare Hackenberg en Frank Boute beide éénmaal. In de tweede divisie leed SAR/Rababank de tweede ne derlaag op rij: 7-3 tegen Pecos. En hel was een zure nederlaag, want daardoor naderde degrada tiekandidaat Pecos de Klooster- se ploeg tot op twee punten. Voor SAR won Dennis Verdur- men twee wedstrijden, Pascal Neve won er één. De vrouwen van SAR/Rabo- bank hadden een goede uitslag nodig voor het zelfvertrouwen, en die kregen ze. Aanstaand de gradant Brandersstad 2 werd in eigen huis met 9-1 verslagen. Enige dissonant was Naomi Schelfhout, die de laatste partij verloor. SAR staat nu weer twee de. De reserves van SAR werden in de tweede divisie weggetikt door koploper Maasbree: 10-0 SAR 2 blijft vierde, met negen punten voorsprong op Westa 2. In de hoofdklasse won 't Zand opnieuw overtuigend. Nu was Backhands het slachtoffer: 9-1. De enige concurrent voor de ti tel, SAR 2, speelde zonder kop man Johan 't Hooft en dat was te merken. Het matige Belcrum 3 won met 8-2 van de Zeeuws-Vlamingen. Belcrum nam daardoor de twee de plaats over van SAR, de ach terstand op 't Zand bedraagt al 18 punten. Het degradatieduel tussen Smash'76 en OdT werd met 7-3 gewonnen door Smash. Christian van 't Hof bleef op nieuw ongeslagen. De Sinl-An- nalanders wipten daardoor over Backhands naar de veilige vier de plaats. In de andere poule sprokkelde 't Zand 2 tegen koploper Red Stars'58 te weinig punten in de strijd voor behoud in deze klas se. Het werd 8-2 voor de bezoe kers, maar met iets meer scherp te in de afwerking had 5-5 er voor 't Zand 2 ingezeten. Voor land - weer - in. Zaterdag ston den alleen nog wat verplichte nummertjes op de rol. Fortis-KCC 14-15: Het verschil zat 'm in de motivatie. KCC, in degradatienood, toonde een voorbeeldige inzet en gedreven heid en knokte zich helemaal leeg. Fortis kon dat niet hele maal opbrengen. De Souburgers stonden bij rust met 8-5 achter, maar kwamen daarna nog wel terug tot 12-12. Vervolgens liep KCC uit naar 15-12 en daar had Fortis geen antwoord op. Scores Fortis: Chaïm Koole 6, Jou- ri van de Broeke 4, Wander Koole en Remi van den Broeke 2. Wattel 2. Jantine Meulmeester, Marlies Nieuivenhuyzen en Jan Willem Poortvliet 1. Togo-Stormvogels 15-6: De win nende coach. Wim Voorneveld, vatte de Zeeuwse derby in de derde klasse samen met: „Goed spel, de ploeg zat goed in haar vel en de score liep. Kortom, ik ben een tevreden coach." Verliezend coach Richard Olle- fers wees op het gebrek aan af werking waar zijn ploeg al de he le competitie moeite mee heeft. Scores Togo: Martin Crucq 5, Roel Schipper 3, Johanneke Vleugel, Marcha van Belzen en Yvonne Jo- ziasse 2, Comè van Rooyen 1 Scores Stormvogels: Jan van Vaar- degem 2, Renee Groenleer, Jacque line Verhulst, Linda Lievense en Arno Sanderse 1. Ondo-Korbatjo 11-11: Na een goed seizoen - dat echter geen prijs opleverde - miste Ondo in deze wedstrijd duidelijk de moti vatie. „We moeten op het veld maar weer voor de hoofdprijs gaan", zei coach Edwin Coppoolse. In het duel van zaterdag verzuim de de thuisploeg na 9-7 door te drukken en sloot toen af op 11-11 Scores Ondo: Martijn Walraven 5, Ilja Mostert 2, Jolanda de Pagter, Wim Allaart, liaan de Pagter en Ar no Veerhoek 1 AH Ready-Korbis 15-15: Het Zierikzees All ready pakte op de slotdag van de competitie nog een punt tegen kampioen Kor- bis. De ploeg van Harm Brandt begon sterk" 6-1. Daarna kwam Korbis langszij en werd het weer spannend. Scores All Ready: Jan-Willem van Nieuwenhuijzen 4, Ronald Snoek 3, Manon Torensma en Desiré Vos- hart 2, Esther Snoek, Anouk van Tiggelhoven, Maurice Brul en Henk de Graaf 1. In de vierde klasse B wilde kam pioen Seolto de competitie onge slagen en met het maximale aan tal punten afsluiten. Tegen het bezoekende Thor Rotterdam had de ploeg daar geen enkele moeite mee: 17-9 na een overrompeling van de te genstander in de eerste helft (10-1). Topscorers waren Roland van der Meulen (6) en Harry Kerkhof (5). door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van Morres/Hulst zorgden in de tweede divisie opnieuw voor stuntwerk. De formatie van Gui- do de Beule versloeg titelkandi daat Nesselande 2 in Zevenhui zen (2-3) en bevestigde daarmee de uitstekende vorm. Ook de vrouwen van Savok de den van zich spreken. De Sasse formatie stuurde in de promotie klasse koploper Sic Pugno met een 3-1-nederlaag naar huis. Minder goed verging het de vrouwen van Morres/Hulst en VVS'92. Beide teams leden een 3-1-nederlaag. De mannen van Mytilus (derde divisie) versloe gen de reserves van Capelle met 2-3. In de promotieklasse bleef VVS'92 het bezoekende Sic Pugno met 3-1 de baas. Nesselande 2-Morres/Hulst 2-3 (26-24 21-25 18-25 25-20 13-15): Morres/Hulst was onder de indruk van het inslaan van de thuisploeg. De Zeeuwen be gonnen met te veel respect voor de nummer twee van de rang lijst en kregen daarvoor in de eerste set de rekening gepresen teerd. Met een gevarieerde op slag werd Nesselande vanaf de tweede set tot een voorspelbaar spelletje gedwongen. Met een sterk blok en een hechte verdedi ging trok Morres/Hulst de twee de en derde set naar zich toe. Een vinnig spelende thuisploeg trok de stand daarna opnieuw in evenwicht. De formatie van Guido de Beule rechtte vervol gens nog een keer de rug. Dat leidde in de vijfde set met goed spel tot een lichte voorsprong. Die werd niet meer uit handen gegeven. Morres/Hulst boekte daarmee de zesde zege op rij. Capelle 2-Mytilus 2-3 (17-25 20-25 25-18 25-22 8-15): Een sterk begonnen Mytilus zag Ed Liefbroer aan het eind van de eerste set met een blessure afha ken. Goed passend en prima ser verend werd de thuisploeg voor al dank zij een sterke buitenaan- val ook in de tweede set in de tang gehouden. Daarna kantel de het duel geruime tijd in het voordeel van Capelle Na verlies in de derde set knokte Mytilus zich in het vierde bedrijf terug in de wedstrijd. Een omstreden beslissing van de scheidsrechter leidde op 22-21 tot een nieuwe nederlaag. Klaas Sijp vond dat zijn ploeg in die fase een oor was aange naaid. „Capelle sloeg de bal uit, de scheidsrechter en lijnrechter aan onze kant gaven dat ook aan." De lijnrechter aan de an dere kant had echter gezien dat de bal nog door een Goese spe ler zou zijn geraakt. Mytilus hield in de vijfde set het hoofd koel en wikkelde bekwaam af naar winst. WS'92-Sic Pugno 3-1 (21-25 25-17 25-17 25-22): De thuis ploeg kwam slap uit de start blokken en kreeg daarvoor in de eerste set de rekening gepresen teerd. De Vlissingers herstelden zich in het vervolg van het duel. Degelijk spelend en vooral dank zij een prima spel verdeling werd Sic Pugno met de rug te gen de muur gezet. WS'92 mocht zich in aanvallend op zicht uitleven, controleerde de wedstrijd en won drie sets op rij. Vrouwen WC 3-Morres/HuIst 3-1 (20-25 25-20 25-19 25-10): Een incom pleet Morres/Hulst gaf na winst in de eerste set het initiatief uit handen. WC, dal vrijdagavond al een inhaalduel had afge werkt. groeide in de wedstrijd en profiteerde van een te grote foutenlast aan Hulst-kant De thuisploeg nam in de resterende sets vroeg afstand, moest toe staan dat Morres/Hulst het gat nog enigszins dichtte, maar gaf in de tweede en derde set de winst niet meer uit handen In het vierde bedrijf waren de Zeeuws-Vlamingen al snel kans loos, WC liep in een mum van tijd uit naar 9-3, had daarna vleugels en bezorgde Morres/ Hulst een zware afstraffing. Savok-Sic Pugno 3-1 (25-16 23-25 25-16 25-21): Met veel op- slagdruk als een sterk wapen hield Savok de koploper in een ijzeren greep. De Zeeuws-Vla mingen troefden Sic Pugno voor al in de eerste en derde set op al le fronten af en werkten zich door de zege op naar een klasse ring in de subtop. José Wintjens serveerde in de eerste set zeven keer op rij succesvol en legde daarmee de basis voor een rui me zege. Nadat beide teams el kaar in de tweede set in even wicht hadden gehouden, maar de winst naar de bezoekers was gegaan, pakte Savok de draad weer snel op. Nadat Klaske Ku- perus met een spierblessure was uitgevallen, bleef de Sasse for matie erg goed spelen. Dat resul teerde in twee nieuwe setzeges. WS'92-Volley Voorne 2 1-3 (23-25 28-26 23-25 21-25): Een goede wedstrijd van VVS'92. dat eigenlijk nauwelijks minder was dan de bezoekers. De thuis ploeg maakte het Voorne met een goede opslag lastig en voor al aan de buitenkanten trefze ker. Dat resulteerde in verschil lende sets tot een kleine voor sprong. Slechts in de tweede set kon die in winst worden omge zet. de Middelburgse ploeg wonnen Thomas Groenewoud en Eric Hageman allebei één potje. In de meisjes A-klasse boekte SAR een verdienstelijk gelijk spel tegen Kracht Vriend schap. Dat was mede te danken aan een ongeslagen optreden van Chantal Remorie. Verder boekte Anika Remorie één zege en werd ook het dubbelspel bin nengehaald. SAR blijft derde. In de jongens B-klasse komt Ar nemuiden vooral regelmaat te kort om serieus mee te doen voor de titel. In de wedstrijd tp- gen concurrent Treffers werd een ongeslagen optreden van Ar jan Korstanje gecompenseerd door een nul van Tamara Meer man: 5-5. Arnemuiden schoot daarmee niets op en blijft derde. In de C-klasse breidde MZ de voorsprong op FvT uit met drie punten door een uitstekende 9-1-zegeop Vriendenschaar. Na mens MZ bleven Emiel de Rijke en Wouter van der Mark onge slagen, Sören de Witte verloor één partij. MZ staat nu vier pun ten voor op de Rotterdammers. Een volleyballer van VVS'92 (voorgrond) probeert een bal over het net te werken. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 18