Patrijzen haakt af in titelrace BC Vlissingen wint weer eens Vrouwen EMM missen promotie Luctor houdt schade beperkt in Renesse t Halve Maentje naar de play-offs Peter Rijborz achtste op NK De Rave/Hermus bijna kampioen Carlijn Bouwens clubkampioen Succes teams Judo-Ryu van Schaik leelandia Middelburg slaat na rust toe in 's-Heerenhoek: 0-3 Terneuzen verslaat WSC Willem II komt naar Zeeland maandag 8 maart 2004 DELFZIJL - Biljarter Peter Rijborz van VEGABV uit Oost-Souburg is op het NK libre tweede klasse niet ver der gekomen dan een achtste plaats. De titel ging naar Jan Notten uit Hengelo. Aan het andere einde van Neder land kwam de Rijborz geen moment in het toernooi. Dat cijfers vooraf niet alles zeggen werd maar weer eens over duidelijk aangetoond. De als eerste geplaatste Cees Hum mel uit Heemskerk eindigde als derde, op een straatlengte van de winnaar. Wel tekende hij voor de hoogste toernooi- serie van 59. De als laatste binnengekomen Frans Muy- sers uit Maasbree pakte zilver. Voor Rijborz was het een weekeinde van net niet. Waaraan het lag kon hij niet ver klaren, maar niets lukte. ,,Het begon met een zwarte vrij dag", aldus Rijborz. Drie nederlagen op de eerste dag kwam hij niet meer te boven. Daarna was het vechten te gen zichzelf en de bierkaai. Met slecht een overwinning en een moyenne ver onder zijn kunnen (3.45) was niet meer dan een achtste plaats voor hem weggelegd. GOES - In de A-poule van het Dancemasters Janvier jeugdtenniscircuit hebben de koppels Diederik de Rave/Stef Hermus en Thomas le Clercq/Pieter Boot een optie op de titel genomen. Beide teams wonnen afgete kend. Bij de meisjes sloegen Jeske Boeding en Nienke de Haas een goede slag door in een inhaalwedstrijd de volle zes punten te pakken. Daarna werden ook nog de concur renten Renske Sinke en Stephanie van de Eijk met 5-1 verslagen. Met nog een competitieronde kan het koppel de titel nog nauwelijks ontgaan. LEIDEN - Schaatster Carlijn Bouwens uit Kapelle is in Leiden clubkampioenschappen geworden van ijssportver- eniging Leiderdorp. Ze behaalde de eerste plaats door snelle tijden neer te zetten op de 400 meter 46.87) en op de 800 meter (1.33,13), BEST - De pupillen- en aspirantenteams van Judo-Ryu van Schaik hebben in Best het teamtoemooi van Judover eniging Sandokan gewonnen. Judo-Ryu van Schaik werd daardoor ook de winnaar van de wissel beker voor de best presterende club. Het pupillenteam versloeg in de halve fi nale Zuid-Nederlands kampioen Nintai uit Geertruiden- berg. De finale werd gewonnen van Sandokan uit Best. Winst was er voor Jasper Veen en Ruben Boutens, Menno Veen en Ron Smit verloor. In de laatste wedstrijd hield Tim Liek zijn zenuwen het beste onder controle had en verdiende goud voor het pupillenteam. Het aspiranten team won alledrie wedstrijden overtuigend. Het team (9 tot en met 11 jaar) bestond uit Jasper Veen uit Vlissingen. Annelien Boutens uit Middelburg. Menno Veen uit Vlissin gen, Ruben Boutens uit Middelburg, Ron Smit uit Middel burg en Tim Liek uit Vlissingen. De twee laatstgenoem den kwamen ook uit in het aspirantenteam (12 tot en met 15 jaar) dat verder bestond uit Robbin van de Bor uit Mid delburg, Leon Adriaanse uit Vlissingen, Boy de Punder uit Vlissingen en Jan-Jaap de Nood uit Oost-Souburg. ïïyvRon de Waal s-HEERENHOEK - Het heeft er alle schijn van dat zondagder deklasser Patrijzen is afgehaakt in de titelrace. Op eigen veld liep de ploeg van trainer Kees van de Sluis tegen Zeelandia/Middelburg tegen een geflatteerde, maar niet min der gevoelige nederlaag op:0-3. Met nog zes wedstrijden voor de 5oeg en een achterstand die op- hep naar zes punten, wist trai- Cer Van de Sluis maar al te goed pt het weieens gedaan zou kun nen zijn met de titelaspiraties van zijn ploeg. Toch hield hij nog een kleine slag om de arm. „We gaan in de wachtkamer, naar omdat Goes, Zienkzee en Zeelandia/Middelburg elkaar nog ontmoeten, weet je maar nooit. Gelukkig hebben wij met de tweede periodetitel nog wel wat achter de hand", besefte hij. Ook de tegenstander van gister middag heeft al een periodetitel opzak, maar de ploeg van trai ner Wil Wijnands heeft grotere plannen. „Je zou kunnen zeggen dat we richting kampioenschap met nog drie ploegen over zijn, en ik denk dat wij wel hebben bewezen dat we een terechte kandidaat zijn", concludeerde Wijnands na de knappe winst in 's-Heerenhoek In het begin van het treffen met Patrijzen zag het er met naar uit dat Zeelandia/Middelburg een forse zege zou gaan boeken. Lan ge tijd tastten beide ploegen el kaar af, terwijl er van een uitge speelde kans al helemaal geen sprake was. Pas na een klein halfuur spelen moest Patrijzen-doelman Sjim- mie Kikkert handelend optre den, toen Mimo Fofana bij toe val een goede schotkans kreeg. Na de mogelijkheid voor de klei ne Middelburgse spits kwam er eindelijk wat vuur in de wed strijd en was Patrijzen plotse ling dicht bij de openingstreffer. Hubèr Rentmeester kwam ech ter centimeters tekort om een voorzet van Niels Mulder bin nen te glijden. Goed los Na de hervatting kwam het duel pas echt goed los. Peter de Jong opende voor Patrijzen sterk met een ternauwernood geblokt schot door Frerik Koelma. Die zelfde Koelma schoof even later de bal pardoes in de voeten van Peter de Jong, maar de Patrij zen-spits schrok zo van de moge lijkheid dat hij veel te gehaast schoot: naast. Tot grote opluch ting van trainer Wil Wijnands herstelden de bezoekers zich ra zendsnel. „Wij hadden het middenveld in de eerste helft stevig in handen, maar door het uitvallen van Ron nie Mesu werd dat even min der", verklaarde hij achteraf. Op de kopbal van Daan Eiken- hout had keeper Kikkert nog een afdoend antwoord, maar twintig minuten voor tijd was de Patrijzen-goalie een geslagen man. Eddie de Loof legde de bal vanaf rechts panklaar voor in valler Evert Eikenhout, die van dichtbij geen moeite had om Kikkert te passeren: 0-1. Patrij zen was aangeslagen en nog geen tien minuten later deelde Marcel Lourens de genadeklap uit. Na een fout van Joffrey Gel dof mocht hij vanaf links vrij doorgaan. De harde inzet van Lourens werd door André Smul- der nog aangeraakt, waardoor Sjimmie Kikkert op slag kans loos was: 0-2. Kort voor het ein de had Niels Mulder de span ning nog terug kunnen brengen, maar na goed voorbereidend werk van Marc van Haneghem schoot hij voorlangs. Geflatteerd In blessuretijd strooide Evert Ei kenhout met zijn tweede treffer nog meer zout in de Bevelandse wonden: 0-3. Na afloop stak Wil Wijnands tevreden een sigaretje op. „Een compliment voor de ploeg dat ze de stijgende lijn hebben weten door te trekken. Nu maar hopen dat we het nog een aantal weken vast kunnen houden." Patrijzen-Zeelandia Middelburg 0-3 (0-0). 69. Evert Eikenhout 0-1. 76. Marcel Lourens 0-2, 92. Evert Eikenhout 0-3. Scheidsrechter: R. Badal Chawdhan (Eindhoven). Ge le kaart: Camiel Rentmeester (Pa trijzen) en Dylan Gerritsen (Zeelandia/Middelburg). Aantal toeschouwers. 200 Patrijzen: Sjimmie Kikkert; Jof frey Geldof, André Smulder, Ca miel Rentmeester, William Sallet; Niels Mulder Anne Willeboordse, Arjan Verburg, Edwin Capello (73. Marc van Haneghem); Hubèr Rent meester (79. Jürgen Boot) en Peter de Jong. Zeelandia/Middelburg: Dylan Ger ritsen; Paul Constandse, Geert Bosschaart. Frerik Koelma, Ruud de Vroe; Eddie de Loof (85. Jacco Moens), Pascal van de Berg, Mar cel Lourens. Ronnie Mesu (45 Evert Eikenhout); Mimo Fofana (89. Jelmer Oskam) en Daan Eiken hout Aector Doorns WAALWIJK - Terneuzen dank te gisteren in Waalwijk de 3-0-winst tegen WSC aan een sterke tweede helft. Terneuzen begon zwak en liet zich meteen onder druk zetten door de thuisclub. Na rust combineerde Terneuzen beter. Dat resulteerde in treffers van Maik de Wolf en Ronald van Sliedregt. Die treffer werd fel aangevochten door de Bra banders, omdat spelers van Ter neuzen zich in buitenspelpositie zouden hebben bevonden. Scheidsrechter Van der Sluis deelde een rode kaart uit aan Martij n van Bracht en een gele kaart aan doelman Heeren. Ter neuzen scoorde tien minuten voor tijd via Chukwugbo 0-3. Pascal van den Berg van Middelburg (gestreept shirt) duelleert van Arjan Verburg van Patrijzen. foto Dirk Jan Gjeltema door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De plannen van de vrouwen van EMM om naar de regioklasse te promove ren moeten een jaartje de ijskast is. Gisteren had EMM de kroon op het werk moeten zetten, maar Odis verhinderde dat. Na een verbeten strijd bleef EMM met lege handenachter: 17-14. „Na zeven mooie maanden is dit enorm balen", vond trainer Roe- lofs. „Blijkbaar zijn we er toch nog niet klaar voor." Omdat kampioen Verburch 2 niet kan promoveren (het eerste speelt een klasse hoger in detzelfde re gio) was het de beurt aan Odis of EMM. Het verschil op de ranglijst be droeg slechts één punt, in het voordeel van Odis. Ondanks wei nig spelritme was de start over tuigend. In korte zette EMM een 3-7-voorsprong op de borden Petula Brasser kreeg daarna een vaste bewaker Roelofs: „Daar is op getraind en Angela van de Bergh nam de af ronding perfect over." Bij het wisselen begonnen de proble men. Mana Terra had nog geen ritme in de benen na de enkel blessure. Ze stelde teleur, net als routinier Carolien Davidse. „Caro creëerde pnma scorings kansen maar liet het in de afwer king behoorlijk afweten", vond de trainer. Odis wist de weg naar het doel wel te vinden. Via 8-7 belandde de zege uiteinde lijk verdiend bij de thuisploeg. EMM-WIK 22-22 (11-12): Maart moet de maand van de duidelijk heid worden bij EMM, als het gaat over het volgende seizoen. Tenminste, zo denkt trainer Jo hn Jansen erover. „Deze maand moeten we gebruiken om alles op een rijtje te zetten. Blijft de situatie zo dat er geen verster king komt, dan wordt het voor mij een heel lastig verhaal De competitie zit al weken op een dood spoor EMM is immers tevreden met de rol van midden moter. WIK. dat nog steeds kan degraderen, gebruikte zaterdag avond alle middelen om punten te pakken. Het ging er in de Nas- saulaan dan ook met vlagen ste vig aan toe. Het slotoptreden voor eigen publiek werd ont sierd door een vervelend opstoot je EMM had vijf minuten voor tijd de balans hersteld (21-21) toen de stoppen bij EMM'er Jur- gen Vermaat en diens directe te genstander doorsloegen. De hoekspeler van EMM sloeg hem achter op het hoofd. Vervolgens vielen over en weer rake klap pen. Uiteindelijk werden Ver- maat en de speler van WIK met rood weggestuurd. Ronny On- wijn legde in de slotseconden de eindcijfers vast: 22-22. Bloemen waren er overigens niet voor het trio van der Meij- den, Davidse en Jongepier dat stopt. „Afscheid nemen hebben we bewust niet gedaan", aldus John Jansen. „Ik hoop eerlijk ge zegd dat ze op hun beslissing te rugkomen. Ze zijn gigantisch be langrijk voor EMM." Scores EMM: Jean-Marie Toubia na 5, Edwin Davidse, Vincent van der Meijden en Ben Benoit Alexan der 4. Jurgen Vermaat en Pascal Tax 2, Ronny Onwijn 1 GSC-Oliveo 19-27 (9-11): De hoop op een stunt was binnen 20 minuten weggevaagd: 0-8. Daarna maakte de Goese ploeg indruk met de inhaalrace. 12-12. Oliveo bewees in de eindfase waarom het de nieuwe kam pioen van de tweede klasse is. Olympus-DWS 2 12-24: De twee deklasser snakt naar het einde van het seizoen. Met name op het aanvallende vlak schiet Olympus flink tekort. Door het veelvuldige balverlies kregen de gasten de zege op een presenteer blaadje. „De pijp is leeg. Dat merk je aan alles," aldus train- ster Rita van den Velde. GOES - Willem II slaat de ze zomer zijn tenten op in Zeeland. De eredivisieclub belegt van 19 tot en met 23 juli een trainingskamp op Noord-Beveland. Willem II verblijft in het in ternaat de VI iethoeve in Kortgene. Er wordt ge traind op de velden van Co- lijnsplaatse Boys. Het is de bedoeling dat Willem II één oefenwedstrijd speelt tegen een Noord-Beveland- se selectie. Wanneer dat duel wordt gespeeld, is nog niet bekend. doorJos van Belzen VLISSINGEN - Met tien tegen elf spelers wist Luctor'88 nog een 1-0-achterstand bij Renesse om te buigen in een 1-1-gelijk- spel. Jong Ambon overtuigde niet tegen Kwadendamme (1-0), maar liep wel in op de koplo pers van de vijfde klasse B. Jong Ambon-Kwadendamme 1-0: Het lukte de thuisploeg bijna een uur lang niet om tot scoren te komen. Pas in de 55e minuut werd de score geopend door Remco Felius. Ook daarna bleven de bezoekers, tot erger nis van Jong Ambon, zwaar op de verdediging leunen. Renesse-Luctor'88 1-1: Vincent Goedegebuure opende in de 40e minuut de score:: 1-0. Toen kort na het begin van de tweede helft Ruud van Leeuwen rood kreeg, '.eek Luctor op weg naar de eer ste nederlaag van dit seizoen. In de slotfase stelde Enk de Groe- e uit een strafschop echter nog een punt veilig: 1-1. Leuedorpse Boys-Nieuw Borg- diet 0-1: In de eerste helft lieten ce bezoekers een goede kans lig gen om de score te openen uit een strafschop. Halverwege de tweede helft werd het alsnog 0-1, door Muran Murat. Vijf mi nuten later kreeg ook Lebo een strafschop, maar ook deze werd niet benut. Ondanks een aan dringende thuisploeg werd er niet meer gescoord. Vosmeer-Ouwerkerk 2-2: Ter wijl de bezoekers verzuimden om in het eerste kwartier toe te slaan, schoot Jacco Vaders na een halfuur wel raak vanaf elf meter: 1-0. Eerst voorkwam de lat nog de gelijkmaker, maar op slag van rust benutte Erwin van der Maas ook een strafschop: 1-1. In een zwakke tweede helft kopte Jacco Vaders op aangeven van Danny Istha Vosmeer op nieuw op voorsprong, maar al snel maakte Wouter van Marle gelijk: 2-2 Volharding-WVV'67 1-5: In een slechte wedstrijd van de kant van Volharding sloeg Stefan van de Velde voor rust twee maal toe. Ook na rust waren de bezoekers sterker. Dennis van Loon, Ralf Houba en Kenneth Huiswoud zorgden voor 0-5, waarna Raymond Verbart de eer redde. Robur-Dreischor 3-0: De thuis ploeg liet voor rust de nodige kansen onbenut, maar leidde halverwege toch met 2-0 via doelpunten van Dennis Weyers en Bennie Scholten. In de twee de helft nam Robur gas terug Andy Latusia maakte in de 70e minuut een einde aan de even tuele illusies van Dreischor door 3-0 aan te tekenen. joor Willy van Leeuwen G0LS- De tennisploeg van 't Halve Maantje heeft zich dank- I een 25-15-overwinning op 110 West Brabant geplaatst voor de play-offs van De Blau- *e ^'nkelwintercircuit in Goes. Deze play-offs worden gespeeld °P zaterdag 20 maart. De Goese- •aren verdienden hun punten in vooral m de enkelspelen. Joost van Loon van MTO West Bra- was met 6-4 de baas over j*nnis van t Westeinde en ook «areel Schouw kon t Halve - dantje geen punten bezorgen. H'J verloor met 4-7 van René Gmaenbergh van MTO. v* vrouwen waren in het enkel spel wel succesvol, Jacqueline Verhaegen won van Kym dè Klerk met 8-2. Ook Helen van Hartingsveldt verdiende drie punten. Ze moest wel alle zeilen bijzetten om Annelies Schellin- ger van zich af te houden, maar in de slotfase drukte ze door naar een krappe maar verdiende 6-5 zege. Jaap Moerland en Rikkert van der Wel sloegen hun beslissende slag in hun enkelspel tegen Sjoerd Huis in t Veld en Mau- rick Scholten. Van de Wel won met 9-1 en Moerland met 8-5. In de dubbelspelen werden de pun ten redelijk verdeeld, waardoor 't Halve Maantje met 25-15 de wedstrijd won en ze op 20 maart nogmaals in actie mogen komen tijdens de play-offs. Een kadettenspeler van BC Vlissingen houdt vier spelers van Black Eagles bezig. foto Ruben Oreel door Jeremy Deug VLISSINGEN - De basketbal- sters van BC Vlissingen proef den gisteren weer eens het zoet van de overwinning. In eigen huis werd Rotterdam, een con current in de degradatiestrijd, met 51-48 verslagen. Ook de vrouwen van BV Souburg won nen nipt. BC Vlissingen-Rotterdam 51-48: Vlissingen kon in het eer ste kwart niet loskomen. 8-8. Hierna begon de thuisploeg be ter te spelen en mede dankzij 8 punten van Elisha Kuipers kon Vlissingen uitlopen, naar een 27-18-ruststand. Daarna kwam Rotterdam terug en kwam zelfs even op voorsprong: 35-36. In het laatste kwart stelde de ploeg van Frank Böseler orde op za ken en kwam andermaal op voorsprong In een spannende slotfase vocht Vlissingen zich naar een zwaarbevochten zege. Scores BC Vlissingen: Elisha Kui pers, Immi Pattikawa en Romana de Ridder 12 punten, Melanie Lin- denberg 5, Quintana Pattinama 4, Cindy Kole 3 en Charlotte Wierikx Barons - BV Souburg 58-60: De Souburgse vrouwen startten sterk in Breda. In hoog tempo snelde de ploeg naar een 11-4-voorsprong Ook in het tweede kwart ging het de ploeg voordewind: 11-21. Na rust be stookte Barons met succes de zwakke Souburgse verdediging en kwam op een 47-42-voor- sprong De veerkracht van Souburg was prima en de ploeg kwam kort voor tijd langszij: 58-58 Een verlenging leek onvermijdelijk maar één seconde voor de tijd maakte de thuisploeg een fout Ilse Rijnberg benutte beide vrije worpen. Scores BV Souburg: Ilse Rijnberg en Esther Vendriks 19punten. Ni cotine Croste 12 en Suzanne Plas 10. PSV - BC Vlissingen 65-87: De mannen van BC Vlissingen kwa men bij hekkensluiter PSV goed uit de startblokken. Vooral de zone-press stond goed en Vlissin gen eindigde het kwart met een 29-16-voorsprong. Ook het twee de kwart was voor BC Vlissin gen Met goed aanvallend spel en snelle breaks werd een 51-28 ruststand gehaald. Daarna liet de ploeg het een beetje lopen, mede door een laag schotpercen tage. De voorsprong kwam ech ter niet meer in gevaar en via 45-68 aan het eind van het der de kwart werd een 65-87-zege behaald. Scores BC Vlissingen: Erwin Hil- bert 18, Sander Klap 14. Jeffrey van Driel 14. Arno Franke 9. Ami ne Lalami 9. Stefan Schner en Jeroen Nieuwkamp 7. Wilfred Klap 6, Radjinder Poetai 3 punten Jongensjunioren: BC Vlissingen - Tracks 77-55 Een goede start en een sterke fase in de tweede helft bezorgden de junioren de tweede overwinning van het sei zoen. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 23, Robin de Jonge 18, Ti mothy Pauiissen 16, Wytse de Jong 8, Dorde Karazic, en Omri Ma- noach 3, Jeremy Deug, Gilles Din- gemanse en Sjors van de Poel 2 punten. In de Van Duyvenvoordehal in Souburg streden de kadetten za terdag voor een volle tribune om de Zuid-Nederlandse titel. Hoewel de ploeg tegen Black Eagles vaak het beste van het spel had, moest het toch een ne derlaag slikken. Na een 39-41-stand bij rust gaf de fou- tenlast de doorslag. BC Vlissin gen zag drie basisspelers met vijf fouten naar de bank verdwij nen. De thuisploeg kwam nog wel te rug tot 73-75 met anderhalve mi nuut op de klok, maar miste de bepalende spelers. Black Eagles kon uitlopen naar een 73-81 -overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 17