Kloetinge bezwijkt aan angst PZC PZC Kapelle maakt geen fout tegen AZVV Peter Noordijke: het is me meegevallen Topploegen gevloerd in de derde klasse 15 Oostkapelle scoort weer niet Weer zege vrouwen Smerdiek Roks wil aanpassing in programma Jan van der Velde jubileert fievelandse hoofdklasser in slotfase onderuit bij ARC 1 Kern selectie blijft intact maandag 8 maart 2004 AALST - Doelpunten maken blijft voor Oostkapelle een probleem. Het gebrek aan scorende spitsen werd ander maal zichtbaar in het duel bij Roda Boys/ Bommeler- waard Ruben Steen werd in Aalst matchwinnaar: 1-0. De statistiek was op voorhand tegen zaterdag-eersteklas ser Oostkapelle. De Walcherse ploeg verloor de voorgaan de vijf krachtmetingen tegen Roda Boys. Van beide kan ten was het overigens een matig duel, waarin de kansen schaars waren. Na de pauze kende de thuisclub een kleine opleving. In die fase kopte Steen op aangeven van de rechterkant de 1-0 binnen In het resterende halfuur probeerde Oostka pelle alsnog een remise op het bord te krijgen. De bezoe kers creëerden weliswaar een veldoverwicht, maar de aan vallers Wilfred Schipper en Dennis van der Welle lagen aan de ketting bij hun directe tegenstander. Zodoende haalde de subtopper zonder al teveel problemen het ein de. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal won Oostkapelle in een uiterst zwakke wedstrijd met 1-0 van Pancratius uit Badhoevedorp. Oostkapelle-Pancratius 1-0: De thuisclub was niet in vorm en de bezoeksters hadden steeds het beste van het spel. Dat bleek echter niet voldoende om een in de twintig ste minuut opgelopen 1-0-achterstand teniet te doen. Een treffer van Suzanne van de Knijff, die vanaf de middel lijn vrij mocht opkomen en schieten, was voldoende voor de niet verdiende volle winst. Jodan Boys-Smerdiek 1-5: Uit een voorzet van Tamara van Boven tekende Anne Hage na twee minuten al voor 0-1 voor de tweedeklasser en uit een voorzet van Silvia Neel na twintig minuten voor 0-2. Lenny Stoutjesdijk zorgde na een halfuur voor 0-3 en opnieuw Anne Hage in de slotminuut van de eerste helft ook nog voor 0-4. Nadat de thuisclub direct na rust op 1-4 was gekomen, viel er in de meer gelijkopgaande tweede helft alleen nog een vier de treffer van Anne Hage te noteren. Xerxes-Meeuvven 6-0: De thuisploeg begon niet in de sterkste opstelling en de beste kansen waren in de eerste helft dan ook voor de Meeuwen. De Zeeuwse hekkenslui ter kon met een verdienstelijk 0-0 gaan rusten. Binnen een kwartier na rust had de thuisploeg via drie wissels en vier treffers echter orde op zaken gesteld, waarna Meeu wen het verder wel geloofde. In de slotfase werd het nog 6-0. ALPHEN AAN DEN RIJN - Dolf Roks gaat er vandaag bij de KNVB op aandringen dat het programma in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal wordt aangepast. De oefenmeester van Kloetinge vindt dat de komende we ken eerst de achterstallige wedstrijden afgewerkt moeten worden. „Er is nu sprake van scheve verhoudingen", vindt Roks „Kloetinge heeft al 20 wedstrijden gespeeld en onze concurrent Excelsior Maassluis staat nog op 17 duels. Ik vind dat dat eerst gelijkgetrokken moet worden. Dan voorkom je competitievervalsing. In de slotfase van de competitie, waarin de beslissingen vallen, moet elke club evenveel wedstrijden afgewerkt hebben." door Wim Broekhoven GOES - De Meeuwen, koploper in de derde klasse A van het za terdagvoetbal, liet zich thuis ver rassen door degradatiekandi daat Bruse Boys: 1-3. Omdat achtervolger SKNWK met 3-1 van Dauwendaele verloor, was het toch een zonnige dag voor ploeg uit Zoutelande. In 3B boekten Tholense Boys en WHS belangrijke zeges Kruiningens peelde gelijk tegen The Gun ners. De Meeuwen-Bruse Boys 1-3: Good-old Tonny van den Berge besliste de wedstrijd. Na de 1-0 ruststand (treffer Patrick Kop- pejan), zette mister Bruse Boys eerst Mujo Avdic vrij voor doel en drie minuten later liet hij Marco Ketting de 1-2 aanteke nen. Kort voor tijd miste Koppejan een unieke kans op 2-2 toen hij een penalty miste, waarna Ar jan Stoutjesdijk de 1-3 vastleg de Heinkenszand-VCK 0-5: De ploeg uit Koudekerke liet zien goed te kunnen voetballen. Via twee doelpunten van Bas de Regt en één van Sjoerd Gelok stond VCK bij rust al op een comfortabele voorsprong Na rust gaf Hemkenszand in een wanhoopsoffensief veel ruimte weg. Stefan Wielemaker wist twee keer te profiteren. MZVC-ZSC'62 2-2: Beide ploe gen konden wel leven met een gelijkspel ZSC'62 kwam door Michiel van den Hoek, die recht streeks uit een corner scoorde, op 0-1. Toen dezelfde Van den Hoek kort na rust voor 0-2 zorg de leek een punt ver weg voor MZVC. Nadat Stefan Feleus voor 1-2 zorgde, ging de thuis ploeg op jacht naar de gelijkma ker. Zes minuten voor tijd slaag de Joost Beekman daarin. SKNWK - Dauwendaele 1-3: Dauwendaele mocht niet moppe ren want SKNWK kreeg legio mogelijkheden om de uitslag een heel ander aanzien te geven. Na achttien minuten zorgde Ro bin van de Velde voor 0-1. Jeroen van der Schelde maakte er daarna 0-2 van. Tien minuten voor rust scoorde Maarten Padmos de 1-2. waarna SKNWK genoeg kansen kreeg op de gelijkmaker. Vlak voor tijd scoorde Joran Moens echter aan de andere kant: 1-3. Serooskerke-GPC 1-1: In de vijf de minuut tekende Ralph Wiess- ner voor 0-1 en twee minuten la ter maakte Marcel Vader 1-1. Beide ploegen zagen daarna in een sportieve wedstrijd geen kan^ meer te scoren. Veene-Yerseke 3-0: Negen minu ten voor rust leverde een vrije trap van André van Maldegem via Joachim Cornelisse de 1-0 op en in de slotminuut van de eerste helft schoot diezelfde Van Maldegem een vrije trap ineens binnen:2-0. Na rust ging Yerseke op zoek naar de aansluitingstreffer, maar nadat Jordy den Toonder in de 70e minuut voor het neer leggen van de doorgebroken Cor nelisse rood had gekregen, wa ren de bezoekers geklopt. Drie minuten later tekende Renato Dijkstra voor de 3-0. VVC'68-Tholensc Boys 0-1: Voor rust waren de bezoekers de betere ploeg en de 0-1-voor sprong bij rust door een treffer van Michael de Jong was ver diend. In de tweede helft had de thuisploeg een uitblinkende doelman Bartek nodig om in de wedstrijd te blijven. Vijf minuten voor tijd had Tho lense Boys een prima reactie van eigen doelman Van Heus- den nodig om Piet de Boef van een geflatteerde gelijkmaker af te houden. Kruiningen-The Gunners 1-1: Tien minuten voor rust kwam de thuisploeg door Stefan Open neer wat geflatteerd op voor sprong. Een kwartier voor tijd tekende Wesley Kuklewski voor de gelijkmaker. De thuisploeg had pech dat tot vier keer toe het aluminium een treffer in de weg stond. WHS-Zwaluwe 2-1: Na een ge lijkopgaande eerste helft ging de thuisploeg met een 2-0-voor- sprong de rust in. Al in de derde minuut scoorde Matthijs Bruijn- zeel en vier minuten tikte Vincent de Jonge een voorzet van diezelfde Bruijnzeel binnen De tweede helft was voor Zwalu- we, dat door Lohmeyer tot 2-1 terugkwam. De ploeg zag daar na geen kans het sterk verdedi gende WHS nogmaals te vloe ren. ZOUTELANDE - Eigenlijk had het al eerder moeten gebeu ren, maar het winterse weer gooide even roet in het eten. Zo kwam het dat scheidsrech ter Jan van der Velde pas zater dag zijn 1100e wedstrijd uit zijn carrière kon fluiten Op zijn fiets vertrok hij uit Vlissingen voor het duel in de derde klasse tussen de Meeu wen en Bruse Boys in Zoutelan de. Jan van der Velde beleefde er nog net zoveel plezier aan als aan al zijn voorgaande wed strijden. In een tijd waarin de KNVB middels het Masterplan Arbitrage op zoek is naar de broodnodige uitbreiding van het scheidsrechterskorps geeft zo'n mijlpaal extra glans. De wedstrijd leverde voor de jubi lerende arbiter geen grote moeilijkheden op. Even was Bruse Boys het oneens met een strafschop, maar die werd tot opluchting van de Schouwse ploeg gemist. Jan van der Velde in actie tijdens zijn 1100e wedstrijd. foto Ruben Oreel ALPHEN AAN DEN RIJN - Dolf Roks gaat er vanuit dat de kom van de huidige selectie van Kloetinge intact blijft. De oefen- neester komt tot deze conclusie, ndat hij afgelopen week met di- lerse spelers om de tafel heeft j loeten. Hoewel er nog vervolggesprek ken moeten plaatsvinden heb ben Emiel Dorst, Wilco de Valk, Man de Goederen, Wouter La- bmjere. Ronald Zuijdwegt, Fer- jy Alfons en Arno Melaard aan gegeven ook volgend seizoen uit te willen komen voor Kloetinge. Daarbij speelt een eventuele de gradatie geen rol. John Bent schap Knook is ook geneigd de club trouw te blijven, maar heeft bedenktijd gevraagd. Jeffrey Frijters en Erwin van der Woerdt, die beiden in Bra- bant wonen, twijfelen of ze wil len doorgaan. Dit vanwege de reisafstand en hun werk. Ko mende week praat de technische staf met de overige spelers. „Ik ril naar een selectie van acht tien man toe", verklaart Roks. •Hier en daar moet er wat aan vulling komen. We hebben een keeper nodig en er moet scorend vermogen bij komen." sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 ■m60aagoes Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 i E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Fnts Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 **60 AA goes Tel: (0113)315500 Fa*: (0113)315669 E mail: redactie pzc.nl internet wwwpzc.nl E-mail: web@pzc.nl Peter Noordijke (rechts) verrichtte in de wedstrijd tegen ARC enkele prima reddingen. foto Leonard Davids door Jan Daqevos ALPHEN AAN DEN RIJN - Keepen ver leer je niet. Peter Noordijke bewees het zaterdag in de uitwedstrijd tegen ARC. Hij maakte na zeven jaar zijn rentree bij Kloetinge, als vervanger van de afwezige Jaap Pijnenburg. Het ging de 40-jarige Goesenaar prima af. Hoe kijk je terug op je rentree„Ik had er vooraf een zwaar hoofd in, maar het is me meegevallen. Ik heb toch nog een paar reddingen kunnen verrichten. Al leen de uittrappen gingen wat minder, maar dat komt puur omdat ik kracht te- kortkwam De uittrappen vanaf de grond gingen beter, dat deed ik puur op tech niek." Wanneer was je laatste officiële wed strijd? „Dat was zeven jaar geleden. Toen was ik eigenlijk al gestopt, maar Kloetinge had op dat moment plots ge brek aan een resevekeeper. Dat was in de periode dat Hiensch het over had geno men van Telussa. Vervolgens viel de eer ste keeper, Jaap Pijnenburg, uit en heb ik het seizoen afgemaakt. Daarna ben ik echt gestopt." Toch liet je je deze week weer overhalen? „Ik wist hoe moeilijk Kloetinge zat en als de club je dan vraagt, wil je helpen. Ik heb een leuke tijd gehad bij Kloetinge. En Dolf (Roks) ken ik al vanaf de middel bare school, dus die wilde ik ook wel hel pen." Je nam wel een groot risico.„Kloetinge nam natuurlijk het grootste risico door mij op te stellen, maar er waren kenne lijk geen andere opties. Achteraf heb ik er geen spijt van. Het is alleen jammer dat we hebben verloren. Kloetinge schiet er dus niks mee op." Hoe komt het dat je nog zo fit bent? „Een gezond leven, geen uitspattingen. Verder tennis ik nog redelijk veel. Ik heb van morgen (gisteren) nog gespeeld. Ik was wel behoorlijk stijf." Zien we je nog vaker terug als keeper? „Nee, dit was eenmalig. Mijn vrouw werkt op zaterdag en ik heb twee kind jes. Ik heb er gewoon geen tijd voor." ALPHEN AAN DEN RIJN - Vijf wedstrijden, één punt. Dolf Roks heeft in zijn loopbaan als trainer wel eens betere cijfers ge haald. „Zo'n reeks irriteert me mateloos", bekende de oefen- meester van Kloetinge zaterdag nadat zijn ploeg schlemielig had verloren van ARC (1-0). „Het is gewoon een ramp." Roks nam in januari het roer bij Kloetinge over van Karl Vergou wen. Hij voerde de trainingsar- beid aanzienlijk op. paste de «welwijze enigszins aan en rond gehoor bij de spelersgroep, naar het heeft zich nog niet ver- laald in klinkende resultaten „En dat doet pijn", liet Roks za terdag doorschemeren. „Ik heb altijd gezegd dat ik niet de man meteen tovenaarsstokje ben. Ik e.>loof ook met in een schokef fect, maar dat neemt met weg dat ik wel wat meer punten had verwacht. Dat had ook gekund hoor Vandaag verliezen we ook weer van een ploeg, die echt niet beter is dan wij." Onrustig Roks „Probleem is dat we veel te bang zijn om te verliezen, we zijn veel te onrustig. Tijdens de trainingen is er wel lef. spelen we ook heel felle partijen, maar zodra de wedstrijd er is sluipt de angst in de ploeg. En dan kan ik wel blijven roepen dat het op de training zo goed gaat, maar daar word je geen kampioen Er zit in de wedstrijden kennelijk te veel druk op En dan te bedenken dat Kloetinge ce komende weken onder hoog spanning komt te staan. Na za terdag resten de Bevelandse hoofdklasser nog slechts zes wedstrijden om het tij te keren. „Zolang er kansen zijn, moet je hoop houden", aldus Roks. „Ik ïïrües de realiteit niet uit het oog, maar ik weiger nu al de handdoek te gooien." Het draadje is echter flinterdun. Kloetinge resteert na het verlies van zaterdag nog maar één ont snappingsmogelijkheid: de twaalfde plek op de ranglijst. Het is een positie die recht geeft op deelname aan de nacompeti- tie. Hierbij dient wel aangete kend te worden dat Kloetinge in die strijd voor die twaalfde posi tie sterk afhankelijk is van con current Excelsior Maassluis, dat drie punten meer heeft en nog maar zeventien duels heeft afge werkt. De wereld had er allemaal iets beter uit kunnen zien voor Kloe tinge als zaterdag was afgere kend met ARC. Met Pieter de Munnik als aanjager op het mid denveld en de snelle Wilco de Valk als diepste spits poogde Kloetinge de thuisclub te verras sen. In al zijn ijver en enthou siasme ging Pieter de Munnik echter te dicht op Wilco de Valk spelen, waardoor Johan de Goe deren en Wouter Labrujere op het middenveld handen en voe ten tekortkwamen. In de rust haalde Roks daarom de teugels aan Het resulteerde in een bete re tweede periode, waarin Kloe tinge kansen kreeg via Ronald Zuijdwegt, Pieter de Munnik (nadat hij voor rust de lat had geraakt, stuitte hij nu op de be nen van de keeper) en Wilco de Valk. Met een beetje meer ver nuft en lef had ARC hierna als nog op de pijnbank gelegd kun nen worden, maar Kloetinge ging slecht om met de geboden ruimte op het middenveld en vervolgens maakte ook angst zich weer meester van Kloetin ge Het bleek een slechte raadge ver te zijn. Drie minuten voor het einde liet Arno Melaard een hoge bal gaan in de veronderstel ling dat er geen gevaar te duch ten was. Dat was een fatale mis rekening. De snelle Paulus Eg berts pikte de bal op en ver schalkte Peter Noordijke: 1-0. „Er is natuurlijk meer aan de hand met deze ploeg", zei Roks naderhand „Het is dit seizoen erg onrustig geweest en dat is sommige jongens toch niet in de kou we kleren gaan zitten. Daar naast missen we scorend vermo gen. Als zo'n Erik de Groene hier nog had rondgelopen, had den we echt niet in op deze posi tie gestaan. Sterker nog: dan was ik niet eens trainer van Kloetinge geweest, dan had Vergouwen er nog gezeten." ARC-Kloetinge 1-0 (0-0). 87. Pau lus Egberts 1-0. Gele kaarten: Re ne van Meggelen, Guillermo Graa- ven (beiden ARC), John Bentschap Knook, Peter Noordijke (beiden Kloetinge). Scheidsrechter. R. de Meyer (Heemstede). Aantal toe schouwers 300 Kloetinge: Peter NoordijkeErwin van der Woerdt, Jeffrey Frijters, Jo hn Bentschap Knook, Arno Me laard; Johan de Goederen, Pieter de Munnik. Wouter Labrujere; Fer ry Alfons (46. Pieter de Graaff), Wilco de Valk, Ronald Zuijdwegt. Noad'67 doet goede zaken in kelder van tweede klasse door Wim Broekhoven GOES - Kapelle naderde zater dag Groote Lindt tot op een punt. De ploeg versloeg zelf AZVV met 3-1, terwijl het duel van de koploper van de tweede klasse tegen Nieuwdorp afge last werd. Onderin was het een prima dag voor Noad'67. Zelf won de ploeg van Zaamslag en de concurrenten verloren. Kapelle-AZW 3-1: AZW miste voor en na rust enkele kansen, waarna Peter Willemse in de 65e minuut de 1-0 aantekende Vijf minuten later werd het via Niels Koole 2-0. De 3-0 vlak voor tijd te minuut werd ge scoord door René van Boven Het eerreddende doelpunt was van Jaap den Doelder. Seolto-Terneuzense Boys 1-2: Al na twee minuten verloor de thuisclub spits Frank van Loon met een kuitbeenbreuk na een ongelukkige botsing met Boys-doelman Vink. De bezoe kers kwamen in de twintigste minuut op voorsprong door Evert-Jan van Opdorp. Een kwartier later tekende Jaap van Dam voor de 1-1, maar via een kopbal van Tim Louwiesse laat ste minuut van de eerste helft gingen de bezoekers met een voorsprong de rust in. In de tweede helft wisten de teams geen doelkans meer te creëren Arendskerke-Arnemuiden 1-5: De eerste kans was voor de thuisploeg, maar de lat voor kwam de 1-0. Arendskerke bleek vervolgens vooral verdedi gend niet alles op orde te heb ben en Arjen Reijnoudt strafte zowel in de 20e als in de 35e mi nuut defensieve slordigheden met een treffer af. Zeven minu ten voor rust werd het met een fraaie treffer van Jacky de Smit ook nog 0-3. De thuisploeg deed na de thee een poging om terug te komen. Via Walter de Kok werd het na twintig minuten 1-3 maar een kwartier later profiteerde Ame- muiden via Mario de Nooyer van de ruimte, die de thuisploeg weggaf. Leon van Belzen teken de in de slotminuut voor 1-5. Noad'67-Zaamslag 1-0: De eer ste helft was de thuisclub iets gretiger en de 1-0-voorsprong bij rust door een treffer van Cor- né de Frel in de dertigste mi nuut was dan ook verdiend. De tweede helft was helemaal voor Zaamslag. De thuisploeg werd op eigen helft vastgepind, maar een uitblinkende doelman Kees Lozekoot hield met diverse fan tastische reddingen zijn ploeg weer eens overeind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15