A jax kan zelf niet meer scoren weer niet in de Ku|p «bin* PSV in rol van underdog PZC Heerenveen wint Van Nistelrooij en Makaay goud waard Van Vossen laat mooie streek achterwege Fans verlangen weer even naar Bosvelt Amsterdammers kijken reikhalzend uit naar terugkeer van Ibrahimovic AZ pakt op de valreep alsnog de volle winst maandag 8 maart 2004 door Jaap van Essen veen de betere ploeg, hoe^rej. door André Hooqeboom WAALWIJK - Wesley Sonck stond zaterdagavond weer eens rechtsbuiten. De Belgische aan koop van Ajax legde zich mor rend neer bij zijn rol, onder het motto liever rechtsbuiten dan op de bank. Koeman was tevre den over zijn inbreng, hoewel de oefenmeester bij het trainings kamp in Portugal nog met de spits overeen was gekomen dat een rol als vleugelaanvaller niet de ideale is. In Waalwijk maakte Sonck het verschil. De Belg speelde verre van briljant, maar Ajax creëer de meer kansen dan de vorige drie wedstrijden bij elkaar en won eindelijk weer eens: 0-1. Al scoorde Ajax opnieuw niet. De productie van de treffer kwam vrijwel geheel voor reke- RIJSWIJK - AZ stond zaterdag avond tot de 85e minuut op ver lies bij ADO I)en Haag. In de laatste minuten boog de ploeg van Co Adriaanse de 2-1-achter stand om in een 3-2-overwin- ning. Het winnende doelpunt was van invaller Meerdink. Roda JC verminderde de kansen op Europees voetbal door hek kensluiter FC Zwolle een puntje te laten verdienen. Huurling Re dan (van RKC) zorgde voor 1-0, maar Van Dinteren egaliseerde. Willem II versloeg thuis het weg zakkende FC Groningen met 2-0. Het publiek moest bijna tot het eind wachten op de treffers van Denneboom en Hadouir. NEC moet zich enige zorgen gaan maken na de thuisneder laag tegen het vrijelijk voetbal lende RBC (1-2). Daelemans te kende voor de drie punten die meegingen naar Roosendaal ANP mng van RKC zelf. De corner van Van der Vaart werd door Boulahrouz doorgekopt en de bal verdween via de knie van 01- fers achter Sinouh. Duidelijker kon de machteloosheid van de Amsterdamse voorhoede niet worden gedemonstreerd. Dit keer had Koeman gekozen voor Sonck als vleugelaanvaller om dat de Belg, 'minder statisch is.' De international van de zuider buren zoekt vanaf de vleugel vaak het centrum op, zodat het aanvalsspel van de Amsterdam mers minder voorspelbaar wordt. Sonck zelf maakte na afloop in bedekte termen duidelijk dat hij niet blij is op de rechtervleugel Hij vond het 'spijtig' dat hij op deze manier door de trainer wordt gebruikt. Voor wie? „Voor mij, maar misschien ook wel voor de ploeg." De kiem voor nieuwe onrust in het elftal lijkt gelegd. Na het conflict met Van der Vaart, dat inmiddels is opgelost, dreigt nu een pro bleem met Sonck, zeker als vol gende week Zlatan Ibrahimovic terugkeert en er naast Anasta- siou nog een centrumspits bij komt. Muurvast Ajax kijkt overigens reikhal zend uit naar de terugkeer van de Zweedse vedette. De voorhoe de zat zaterdagavond tegen RKC weer muurvast, kreeg wel iswaar meer mogelijkheden, maar scoorde niet. De laatste Ajacied die het doel wist te vin den was verdediger Escudé, op 22 februari in de thuiswedstrijd tegen Twente. Nu al drie wed strijden op rij staat Ajax droog. In Heerenveen scoorde Peter Hansson vorige week de 4-1 in eigen doel, in Utrecht bleef de nul hardnekkig op het score bord staan en zaterdagavond in Waalwijk was het Steve Olfers die in eigen doel schoot na een corner van Van der Vaart. Door nieuwe blessures kreeg Ajax tegen RKC weer een ander aanzien. Op linksachter stond Van Damme in de ploeg voor de van onze sportredactie MANCHESTER - Ruud van Nis telrooij heeft zaterdag met twee doelpunten zijn club Manches ter United naar de halve finales van de FA Cup geschoten. Uni ted won met 2-1 van Fulham. Ook Arsenal schaarde ,zjch bij de laatste vier van het belangrij ke bekertoernooi. Portsmouth werd ruim verslagen: 1-5. Manchester United kende veel problemen met Fulham. De be zoekers kwamen na 23 minuten op voorsprong. Malbranque be nutte een strafschop. Van Nistel rooij maakte twee minuten latei- gelijk en passeerde Van der Sar in de 67e minuut voor de tweede keer. Arsenal kende weinig pro blemen met Portsmouth (5-1). Henry en Ljungberg maakten al lebei twee treffers tegen de ploeg die in de vorige ronde nog Liverpool bedwong. Sunderland bereikte gisteren voor de eerste keer na 1992 de laatste vier door de 1-0-zege op Sheffield United. Millwall en Tranmere Rovers uit de tweede divisie gaan op herhaling na de 0-0. De Australische aanvoerder Muscat miste een strafschop voor Millwall. Zijn schot werd door doelman John Achterberg, ex-PSV, gestopt. Spanje Aan de opmars van FC Barcelo na is ook gisteren geen einde ge komen. De ploeg van trainer Frank Rijkaard won voor de ze vende keer op rij. Ditmaal was Real Mallorca in de Primera Di vision het slachtoffer. Baipa ze gevierde met 3-2 door treffers van Luis Garcia (2) en Luis Enri que. Vlak voor tijd deden Sa muel Eto'o en Andnja Delibasic iets terug namens de bezoekers. Koploper Real Madrid kwam za terdag tegen Racing Santander niet verder dan 1-1. Behalve het verlies van twee punten raakten de Madrilenen spits Ronaldo kwijt. De Braziliaan strompelde een kwartier voor tijd met een dijbeenblessure van het veld. Hij zal zeker twee weken afwe zig zijn en de Europese beker wedstrijd tegen Bayern Mün- chen dus missen. Valencia profi teerde van de misstap van Real. De nummer twee op de ranglijst won de topper tegen Deportivo met 3-0. Bayern München won zaterdag dankzij onder meer twee tref fers van Roy Makaay de uitwed strijd bij Bayer Leverkusen won: 1 -3. Vier dagen voor de uit wedstrijd in de Champions Lea gue bij Real Madrid maakte Ma kaay alweer zijn veertiende en vijftiende competitietreffer. Club Brugge bezorgde Ander- lecht gisteren de eerste uitneder laag in de Belgische competitie. De club van de Noorse trainer Sollied won met 1-0. Het doel punt kwam op naam van Lange. De topper in België was een prestigeduel, want de strijd om het kampioenschap is in feite al beslist. Anderlecht heeft on danks het verlies nog altijd een straatlengte voorsprong op Brugge in de rangschikking: der tien punten. Italië AC Milan heeft gisteren de lei ding behouden in de Serie A in Italië. De koploper behaalde de tiende zege in elf wedstrijden In San Siro werd Sampdona met 3-1 verslagen. Pirlo gaf AC na ruim een kwartier de leiding. Na de gelijkmaker van Doni zet te Inzaghi de Europese kam pioen nog voor de rust opnieuw op voorsprong. Vier minutena de pauze jjtelde Kaka de over winning veilig, 3-1. AS Roma behield de tweede plaats op de ranglijst door forse winst op Inter Milan. 4-1 Het was gisteravond lang een span nende wedstrijd. Pas in de 89e minuut viel de beslissing toen Totti 3-1 maakte. Juventus bleef op zes punten door een overwin ning in en op Brescia. In de pau ze keek Juventus tegen een 2-0-achterstand aan In de twee de helft maakte de Turijnse club binnen een minuut gelijk. Micco- li benutte in de 53e minuut een strafschop waarna Di Vaio di rect daarop voor 2-2 tekende. Nedved maakte een kwartier voor het einde de winnende tref fer, 2-3. Schotland Celtic versloeg aartsrivaal Glas gow Rangers gisteren met 1-0 in de kwartfinale van het toernooi om de Schotse FA Cup. Henrik Larsson maakte vlak na rust het enige doelpunt De Zweedse spits scoorde in de rebound na dat de Rangers-defensie had ver zuimd voor opruiming te zorgen na een vrije trap van Alan Thompson. ANP/RTR geblesseerde Maxwell en het on rustige spel van de andere Belg deed vooral terugverlangen naar de rust, techniek en over zicht van de Braziliaan. Ook Trabelsi was er niet bij. de bleke Tjechisch international Zdenek Grygera speelde in zijn plaats. Wesley Sneijder was geschorst, zodat Rafael van der Vaart het voor het zeggen had op het mid denveld. Het optreden van de aanvoerder was slechts ten dele een succes. Zijn inzet was voor beeldig. Van der Vaart werkte als een paard, nam een - bijna - perfecte vrije trap, maar mist nog steeds het raffinement waar mee hij vorige seizoenen furore maakte. Uit de woorden van Koeman na afloop viel wel op te maken, dat hij tevreden was over het evenwicht op zijn mid denveld met De Jong, Galasek en Van der Vaart, zodat Sneij der het kind van de rekening wordt. „Ik heb het idee om zo verder te gaan." Ajax was niet goed in Waalwijk, maar kreeg wel de betere mogelijkheden. Voor rust kwamen die er omdat RKC-doelman Sinouh als notoi re grabbelaar een constante bron van onrust in de defensie was. In de tweede helft was er een kans na een fraaie actie van Mitea, invaller op de plaats van Sikora. De 0-2 bleef uit en het werd toch nog een moeilijke avond. Toch won het zoet van de zege van het zuur van de kri tiek, want met nog tien wedstrij den te gaan is de marge met PSV nog intact. GPD Peter van Vossen (rechts) ontvangt de bal met een verdediger van Volendam in de rug. foto Hans van Oort/ANP door Egbert van der Weerd VOLENDAM - De rentree van Peter van Vossen in de eredivi sie had een heuglijke dag in de Arnhemse voetbalgeschiedenis kunnen worden. De laatste troef voor het zwalkende elftal van trainer Edward Sturing in de strijd tegen degradatie, is een speler met een groot voet balverleden en een reeks op merkelijke daden. Hij had er gistermiddag in Vo lendam één aan kunnen toevoe gen. Vijf minuten voor rust kreeg hij de bal van Nicky Hofs om alleen voor doelman Jeroen Verhoeven op te doe men. Het was de grootste kans in negentig minuten voetbal van een bedenkelijk niveau. Van Vossen had alle tijd, maar zijn boogballetje (een handels merk) flopte in de armen van de Volendamse doelman. „Die bal moet er gewoon in", wist de 35-jarige aanvaller na zijn eerste 66 minuten eredivisie voetbal sinds dertien maan den. „Maar ik nam hem ver keerd aan. Toen wilde ik nog een lobje proberen. Dat misluk te, maar de fout lag al in de aanname." Het optreden van Peter van Vossen was gistermiddag niet onverdienstelijk, maar betaal de zich uiteindelijk niet uit. Van Vossen kende weinig aan passingsproblemen Terwijl zijn laatste wedstrijd toch da teerde van 8 februari 2003, met De Graafschap in een verloren uitwedstrijd (1-0) bij RBC. Van Vossen verliet De Graaf schap na een maand blessure leed door de achterdeur toen zijn contract niet werd ver lengd. Een beslissing op gevoel, zoals hij ook nu een beslissing op ge voel heeft genomen om Vitesse te helpen uit een benarde posi tie. „Ik heb altijd gezegd dat ik open sta voor dingen die ik leuk vind. Ik merk dat ik met heel veel plezier train en speel. Ik heb het wel gemist", zei de aanvaller, die na afloop van het degradatieduel aan de Dijk weer volop mediabelangstel ling trok. Van Vossen trok na een voet- balloze periode zeven maan den geleden op verzoek van Bennekom-trainer en vriend John van den Brom zijn voet balschoenen weer aan om bij de hoofdklasser af te bouwen. „Ik heb met veel plezier bij Bennekom gespeeld, maar de beleving bij de amateurs is toch heel anders. Met je prof mentaliteit loop je wel eens met je kop tegen de muur. Dat is logisch, al moet je niet gaan berusten. Dan kun je beter stoppen met voetbal, ook bij de amateurs." Passie Dat deed hij, om een verrassen de stap hogerop te maken. Van Vossen is ook bij Vitesse om be rusting te voorkomen. Hij moet vertrouwen, strijdlust en passie brengen. „Ik ben ge haald vanwege specifieke ken merken, passie is er daar één van", weet de Zeeuw. Van Vossen gebruikte het eer ste deel van de wedstrijd niet alleen om te voetballen, vooral ook om te praten. Hij beet zich de tanden stuk op de slechte or ganisatie in het elftal. „Ik ging een keer jagen, maar als de rest niet aansluit, word je zo weggespeeld. Dan doe je dat dus geen tweede keer. Dat soort dingen is te leren en dat zal ook moeten." Om het beste uit zichzelf te halen, moet Van Vossen zichzelf in acht nemen. „Het sleuren en trekken naar hoeken en gaten doe ik minder. Als er iets is dat ik niet wil, is het wel een blessure oplopen. We hebben nog tien wedstrij den te gaan, daar heb ik dan he lemaal niks aan. Maar goed, als ik dan niet negentig minu ten kan geven, dan maar 65 of 70, dat is ook goed." GPD door Harry Arts UTRECHT - Auxerre-trainer Guy Roux zal de komende da gen een paar leugentjes moeten verzinnen om zijn ploeg op scherp te krijgen voor het Uefa Cupduel met PSV. De oude vos zag de ploeg uit Eindhoven gis termiddag eenvoudig afrekenen met FC Utrecht (0-4), maar zal toch tot de conclusie zijn geko men dat zijn elftal donderdag weinig te duchten heeft van de nummer twee van de Nederland se eredivisie. Uiteraard deed Guus Hiddink gistermiddag geen enkele po ging om de rol van underdog kwijt te raken. De PSV-coach had Auxerre zaterdagavond met 1-0 zien verliezen bij Lille, maar bewierookte de kwalitei ten van de Franse bekerhouder uitbundig. „Als ze compleet zijn is het een ploeg zonder zwakke plekken", vond Hiddink. Hiddink is er echter de man niet naar om al bij voorbaat met de pootjes omhoog te gaan liggen. Daar is ook geen enkele aanlei ding voor, want PSV heeft dit seizoen internationaal een paar aardige resultaten staan. De ploeg speelde knap gelijk bij de Franse koploper Monaco en wist de Spaanse topploeg Dep ortivo La Coruha zelfs een ne derlaag toe te brengen. Behalve het duel in Auxerre wacht PSV de komende week nog een, voor de vaderlandse competitie, cruciale wedstrijd. Zondag krijgt de ploeg Feye- noord op bezoek. Tot ergernis van Hiddink incasseerden Kez- man (late tackle) en Colin (spel bederf) gistermiddag een onno dige gele kaart, waardoor bei den het duel met Feyenoord aan zich voorbij moeten laten gaan. Hiddink: „Je kunt wel stellen dat Luinge die kaarten te ge makkelijk trok, maar ik vind ook dat mijn spelers de hand in eigen boezem moeten steken Met name Kezman zou beter moeten weten. Zeker bij die stand (0-2) en zeker bij die scheidsrechter", doelend op ar biter Luinge. Het niveau van de wedstrijd was gisteren om te huilen. Utrecht kreeg welgeteld één kansje. Nog voor Luinge de elf tallen naar de kleedkamer diri geerde, had PSV de wedstrijd al beslist. Eerst kon Bouma de bal over de doellijn glijden nadat Hofland een corner van De Jong met het hoofd had verlengd, En door Jaap van Essen ROTTERDAM - Met vooral ge luk en erg weinig wijsheid sloeg Feyenoord gisteren de aanval van Heerenveen op de vierde plaats af. Voor dit moment al thans. De Friezen stonden tot een kwartier voor het einde op 0-2, maar zagen de Rotterdam mers toch nog langszij ploete ren: 2-2. Heerenveen en de Kuip, het blijft een moeizaam verhaal. In de eigen provincie winnen de noordelingen inmiddels bijna ge woontegetrouw van Feyenoord. in Rotterdam werd in de moder ne voetbaltijden pas eenmaal ge wonnen Maar dat gebeurde te gen SW, dat in het seizoen 1990-1991 voor de thuisduels de mooiste voetbaltempel van Ne derland afhuurde. Heerenveen lijdt toch al sinds mensenheugenis aan een uiteom- plex. Dat heeft ook de enige (zelfbenoemde) Friese voetbal professor, Foppe de Haan. er nooit uitgekregen. De langstzit tende trainer van Nederland is bezig aan een afscheidstoernee, die tot dusverre overigens vrij succesvol verloopt, zo is de alge mene opinie. Maar ook dit jaar zal Heeren veen hooguit vierde of rijfde worden, een plaats die past bij het jaarlijkse budget, dat in Friesland sinds enkele jaren vooral wordt uitgegeven aan een batterij Scandinariërs. Be paald spectaculair is het spel van Heerenveen ondanks al die buitenlanders sinds jaar en dag niet bepaald. Vooral in uitduels loeren de mannen van Foppe meestal zeer vakkundig op coun terkansen, of de tegenstander nu Feyenoord of pakweg Zwolle heet. Ook in Rotterdam was het giste ren niet anders. En bij de eerste de beste uitbraak was het ,al raak. Pardo vloerde Hestad, de warrige scheidsrechter Van Eg- mond kon weinig anders dan een strafschop toekennen. Sela- koric schoot binnen:0-1. Vanaf dat ogenblik was Heeren veen de betere ploeg, hoewt kwalificatie 'minst sim meer op zijn plaats was. Detg mers vier en vijf van Nedp^ lieten weer eens zien hoe et? melijk de situatie vandeersc sie is. Feyenoord speelde t« pauze niet één kans uit. Den enige mogelijkheden k tot stand na verkeerd gei; ballen door Heerenveen-veni» gers. Na rust bleef het spelpeil droevend slecht. De 0-2 Knopper was geen echte sing, omdat de defensie; Feyenoord al herhaaldelijk geklungeld. Niet zo verwcra lijk, de samenstelling van laatste linie was noga! vek send. Door een lading blessy en schorsingen stonden g Song. Van den Berg, Ghah Mtiliga geposteerd. Eneq een geldig excuus voor he: a pruts, anderzijds allemaal Iers die door Feyenoord q veel geld werden aangetrokh Feyenoord wemelde toch al weer van de voetöü die van elders werden gek Smolarek stond als enige ec Feyenoorder in de basis, z werd hij afgelost door Van?? sie. Die was zijn kwijtgeraakt wegens een nib re eerste helft bij Willem 11 zag startend vanaf de bank: ook zijn kansen op een Oit je-selectie weer danig slinkt: Wondertje Dat Feyenoord alsnog een ja overhield aan het treffen vanp teren was een wondertje, fe renveen schrok van het us hoopsoffensiefje van de tb ploeg. Het Scandinavisch elb van De Haan kreeg de bib- en zag Buffel zowaar tweena scoren. Dat Feyenoord de gelijke sta over de eindstreep kreeg si ook opmerkelijk, want in a laatste vijf minuten kreeg He renveen alsnog drie enorme b- sen op de winnende treife Geen wonder dat Bert van Me wijk na afloop opmerkte data 2-2 „het maximaal haaloa.-: was "GPD door Wietse Dijkstra ROTTERDAM - Van Coen Mou- lijn wordt beweerd dat hij vroe ger alleen maar op de midden stip hoefde te gaan klaverjassen om het Feyenoord-stadion vol te krijgen. Paul Bosvelt is van een andere generatie, van een ander kaliber ook. Geen technicus als Moulijn, maar bij het legioen vrijwel net zo populair vanwege zijn onverzettelijkheid. En dus is de Kuip tot de laatste plaats bezet als de gewezen aan voerder tijdens de rust van Feye- noord-SC Heerenveen in zijn da gelijkse kloffie een ereronde langs de volgepakte tribunes komt lopen. Toeval of niet, op de dag dat de vorig jaar naar Manchester City vertrokken Bosvelt eindelijk de gelegenheid krijgt om afscheid te nemen van zijn Rotterdamse fans, wordt zijn gemis in de Maasstad extra pijnlijk gevoeld Uitgerekend op deze middag heeft het gelegenheidselftal van Feyenoord op het middenveld maar weinig in te brengen. Het maakt het verlangen naar Bos velt alleen maar groter. Na 45 minuten komt de Kuip in de rust pas tot leven. En hoe „He's here, he's there, he's fucking everywhere, Paultje Booosvelt, Paultje Booosvelt", schreeuwt de Feyenoord-aan- hang massaal als hun langver wachte held uit de spelerstunnel komt. De 0-1-achterstand is even vergeten. 'Weg uit de Kuip, maar nooit uit het hart', staat er op een vans vele aan Bosvelt gerichte spa doeken te lezen. En: 'Met Pi. ging de laatste Feyenoorder 33-jarige Achterhoeker krijgt? een brok van in zijn keel. B* velt, eerst nog gehuldigd oma hij door de supporters is |it£ roepen tot beste speler van 'i vorig seizoen, neemt tallozebl* men, sjaals en cadeautjes in cc vangst als het legioen hem ra eeuwig bijzet in zijn ga groten. De liefde is wederajm Na een emotionele dag feest hij zijn voor 's avonds geplas terugvlucht naar Engeland ee dag uit te stellen. „Wantik* dit eerst even allemaal goed k- ten bezinken." ,,Ik heb er intens van genoir. zegt Bosvelt. die sinds zijn1.? trek van afgelopen zomer ra het eerst weer in de Kuip is. J supporters hebben me altijd? steund. Daarom is de relatiet tijd zo goed geweest. Een gr* compliment dan dit kun je 2 bedenken. Ik heb hier kenr.e.; wel iets neergezet." Paul Bosvelt was zes jaar het kloppend hart van Fw noord, maakte deel uit van: kampioensploeg van 1999 mocht drie jaar later als voerder de Uefa Cup omhof houden Groot geworden bij'-- Ahead Eagles en FC Twe* werd hij in Rotterdam al sne: de armen gesloten. Zijn iz~ paste perfect bij het cliché *2 de havenstad. In hem herkaw de fans zichzelf: een harde ker die verder vooral gew deed. GPD in de extra tijd van de eerste helft liep Robben zijn tegenstan der Zuidam er weer eens uit. Doelman Terol kreeg nog een voet achter de voorzet, maar tik te de bal precies voor de voeten van de instormende Van Bom mel: 0-2. Na de hervatting kon PSV het zich veroorloven krach ten te sparen voor de twee be langrijke opgaven die de ploeg de komende week voor de kie zen krijgt. De bezoekers vingen de Utrechtse aanvallen eenvou dig op en zochten hun heil in de tegenstoot. Dat leidde in de slot fase tot nog twee treffers. Eerst mocht invaller Park alleen op doelman Terol afgaan, in blessu retijd poetste Kezman zijn ge schonden blazoen op door na knap voorbereidend werk van Van Bommel de 0-4 eindstand vast te leggen. GPD Paul Bosvelt bedankt de supporters van Feyenoord. foto Robert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14