Aloude eentonigheid bij start Formule 1 Topscorer niet meer gewenst in Hoek Onderhoud Dennis Yoshart stopt met topkorfbal Erik Dekker kan de hele wereld weer aan \lelfs Schumacher verrast over dominantie Ferrari Ik heb me de afgelopen week geërgerd aan de on- derhoudsmensen van de voet balvelden. Van voetballers wordt wel eens gezegd dat het aan passie ontbreekt, maar ook bij die mensen is dat dus wel eens het geval, heb ik nu ondervonden. Ze hebben een prachtbaan, zijn altijd buiten, maar ze hebben in mijn ogen geen liefde meer voor hun vak. Als wij zelf niet met de trai ners, leiders en spelers van RCS in actie waren gekomen, hadden we dus vorige week maandag niet kunnen trai nen. Men had de sneeuw niet van het kunst grasveld ver wijderd. Ik kwam daar 's middags ach ter en ben met een gaan bel len. Ik kreeg te horen dat er geen menskracht beschikbaar was en ook geen materiaal. Dat is toch raar? Ik ben zelf 's avonds met spe lers de sneeuw van het veld gaan scheppen. We hebben van allerlei mensen sneeuwschuivers en bezems geleend. Uiteindelijk konden er maandag nog drie teams trainen, waaronder mijn ei gen B-team. Dan denk je dat de volgende dag de onder- houdsmensen het karwei wel af zullen maken, maar ook toen gebeurde er weer niks. Ik heb samen met anderen zelfs op woensdag nog sneeuw staan scheppen, zo dat op woensdag de F'jes ook konden trainen. Nu ben ik niet te beroerd om mijn handen uit de mouwen te steken, maar dit is natuur lijk te belachelijk voor woor den. Het is pure desinteresse van de onderhoudsmensen. En bij RCS is er tegenwoor dig al niet veel onderhoud meer. De gemeente hoeft niks meer aan de kleedkamers te doen, want dat wordt door vrijwilligers, mensen van het werkvoorzieningsschap en spelers gedaan. Snoeien hoe ven ze ook niet meer, want dat is uitbesteed aan een be drijf. En het tweede veld ligt er al een heel seizoen uit, om dat dat tijdens de zomer niet goed is verzorgd. Nou, en aan dat kunstgras veld hebben ze helemaal wei nig onderhoud. Uiteindelijk praatje dus over twee vel den en een kunstgrasveld. Nou, dan moet het toch wel mogelijk zijn om dat in orde te krijgen. Wat is er nu mooier als de mensen op za terdag en zondag zeggen dat de velden er prachtig bij lig gen. Dat moet zo'n onder- houdsman toch een gevoel van trots geven? Nu is er alleen maar geklaag Zaterdag kwam de scheids rechter, die onze wedstrijd moest fluiten, ook al klagen. Hij wilde in de rust ingetaped worden. Hij had last van zijn enkels vanwege het hobbelige veld. Als je klaagt, word je al snel voor een zeur uitgemaakt, maar ik vind dat de club recht van spreken heeft. Voor de huur van de velden moet genoeg worden betaald en dan mag je verwachten dat ze goed worden verzorgd. Gérard de Nooijer peter van Vossen geeft alles PSV blijft in spoor van koploper Ajax Noordijke is keepen nog niet verleerd maandag 8 maart 2004 Stuntwerk mannen Morres/Hulst Eerste seniorentitel Bennie Provoost Atleten stellen teleur op WK Rinus van de Ven tussen kanonnen door Roeland van Vliet DORDRECHT - Dennis Voshart is gestopt met het bedrijven van topkorfbal. De 33-jarige Zierik- zeeënaar speelde zaterdag met Deetos zijn laatste hoofdklasse wedstrijd tegen DVO. De Dordt- se ploeg won wel (23-20), maar haalde de kruisfinales niet. Voshart, die in november na 46 interlands ook al afscheid nam van het Nederlands team, heeft ervoor gekozen om de tweede helft van de veldcompetitie met mee te spelen. Daardoor eindig de zijn seizoen - en tevens zijn carnère - zaterdag al. De Zierikzeeënaar stopt omdat hij niet meer voluit kan spelen. Door zijn fysieke spel is zijn lichaam gesloopt, zoals hij dat zelf zegt. In het verleden kamp te hij met een ernstige rugblessu re en momenteel zit hij met de naweeën van een enkelblessure. Doordat Deetos derde werd in de hoofdklasse A en dus de kruisfinales niet haalde, zag Vos hart zijn laatste kans op het win nen van de landelijke zaalfinale in Ahoy' in rook opgaan. Hij stond wel al twee keer in die fi nale (in 1994 met DKOD, in 1997 met Deetos), maar verloor beide. Wel op zijn erelijst staan drie wereldtitels, twee Europese titels, twee uitverkiezingen tot Nederlands korfballer van het jaar en één veldtitel. Voshart is weliswaar gestopt met spelen bij Deetos, maar het is niet gezegd dat hij nooit meer korfbalt. Hij wil eerst rust ne men en komt daarna misschien terug bij het Zierikzeese All Rea dy, zijn oude club. pagina 21emotioneel af scheid Jos Verstappen laat de wekker onaangeroerd MAASEIK - Natuurlijk was hij crgraag bij geweest in Melbour- fc. maar om nu te zeggen dat los Verstappen thuis op de bank net pijn in het hart de verrich tingen van zijn (ex-)collega's keft gevolgd, absoluut niet! «Als ik daar was geweest, had look maar voor spek en bonen neegedaan", was de nuchtere conclusie van de Limburgse cou reur na de eerste Formule 1-ra- ttvan het seizoen. Verstappen liet de wekker gister nacht onaangeroerd. ..Ik ben 's nachts opgestaan voor de kwali ficatie, maar ik was te moe om ook voor de race nog eens om vier uur het bed uit te komen. Achteraf maar goed ook", con cludeerde Verstappen nadat hij de herhaling had gezien van een race die uitblonk in saaiheid. Uiteraard gold zijn speciale aan dacht de verrichtingen van Jor dan en Minardi. Bij de eerste renstal was de 32-jarige coureur knge tijd in beeld om dit jaar te gaan racen. Verstappen wilde wk wel, maar op het laatste mo ment ketsten de onderhandelin gen tussen zijn sponsor en het team van Eddie Jordan af. „Ach terafmoet ik concluderen dat ik er niet echt rouwig om ben. Heidfeld deed het wel aardig. Maar van een plekje bij de eer ste tien waar Eddie Jordan zo ophoopte, is Jordan nog ver ver wijderd." Jordan zag Heidfeld uitvallen ttot een versnellingsbakpro- h'Oem. terwijl Pantano als veer tiende en laatste over de finish wam. De beide Minardi-rijders Baumgartner en Bruni haalden ®e finish niet. Van leedvermaak desondanks geen sprake bij Verstappen, „Daarvoor race ik gnaag en had ik er zelf ook te graag bij willen zijn. Maar aan «hand van wat ik dit weekein- Je heb gezien, krijg ik deindruk hat Jordan in vergelijking tot ardi vorig jaar niet veel is «Pgeschoten." GPD tdH ligt °P schema ANTWERPEN - Pieter van den ■°°eenband ''S1 °P schema in m voorbereiding op de Olvmpi- *he Spelen in Athene. Jan '*r0*e tevredenheid zet- de Brabander in Antwerpen z']n eerste wedstrijden na een ^trainingskamp op de 50 •1 (22,60) en 100 vrij (48.96) tijden neer .ANP Ferrari vierde een dubbeltriomf met Michael Schumacher en Rubens Barrichello. foto Oliver Multhaup/EPA door Barry van der Hooft HOEK - Er waren nog geen twee minu ten gespeeld, toen Leon van den Ouden de bal knullig van zijn voet liet sprin gen. Het hoongelach op de tribune was duidelijk hoorbaar, maar de spits van Hoek trok zich er niets van aan. Tach tig minuten later klonk vanaf diezelfde tribune een welgemeend applaus. Met drie doelpunten was Van den Ouden de grote man tegen FC Lisse (4-1) en daar om kreeg hij van trainer Johan Balie- geer de applauswissel die hem toe kwam. Door de drie treffers in het duel met concurrent FC Lisse bracht de boomlan ge aanvaller zijn totaal dit seizoen op elf goals. Daarmee is Leon van den Ouden met afstand topscorer van Hoek, maar ondanks dat gegeven moet hij toch op zoek naar een nieuwe ploeg. „Het eerste gesprek met Patrick Naudts gaf me een goed gevoel", vertelde Van den Ouden. „Maar in het tweede gesprek kreeg ik het gevoel dat ze niet met me verder wil den. Naudts deed me een belachelijk aanbod Ik moet veel kilometers maken om hier te komen en kan dus niet voor een appel en een ei gaan voetballen. Het voelde als een steek in de rug," De teleurstelling heeft hij inmiddels al een beetje verwerkt, hoewel Leon van den Ouden het liefst gewoon in Hoek zou blijven. „Ik moet me er bij neerleggen. Ik wil graag blijven, maar er is geen plaats meer voor me. Het hoort denk ik bij het spelen op hoog niveau en zeker bij een club als Hoek. Daarom heeft het me aan de ene kant ook niet verrast. Ze moeten hier ieder jaar koste wat kost een berg nieuwe spelers halen. Ik weet nu dat ik op dit niveau meekan en daar om hoop ik op een mooie club Natuur lijk zal ik nooit de beste en de meest technische voetballer worden, maar ik kan wel doelpunten maken. Waar ik vol gend seizoen speel? Dat weet ik nog niet. Ik luister naar iedereen die zich gekende weelde voor ons. Ik vind de overwinning terecht, maar mijn collega is het daar niet helemaal mee eens." Bal- legeer doelde op het betoog dat Ruud Bröring enkele meters verder hield. De trainer van Lisse wond zich op over het derde doelpunt van Hoek, dat volgens hem afgekeurd had moeten worden. Ar jan Human stuurde, na de zoveelste combinatie met Steven de Croock, rechtshalf Mare Minnaert de ruimte in De grensrechter vlagde voor buitenspel maar scheidsrechter Stofkooper liet doorspelen. Minnaert omspeelde doelman Heemskerk en besliste het duel na een uur spelen. Bij het vierde doelpunt ston den opnieuw Human en De Croock aan de basis. De laatste zag Van den Ouden vrijstaan, die in twee instanties raak- schoot: 4-1. Dat Hoek tegen Lisse vier keer scoorde was een opmerkelijk feit, maar ook de rol van Pauclair Youda was opvallend. De Afrikaanse middenvelder, die aan het eind van dit seizoen eveneens ver trekt, schopte in de heenwedstrijd in Lisse aanvaller Olaf Schaap uit de wed strijd en moest daar nu de tol voor beta len. Youda werd vanaf de eerste minuut gezocht door de spelers van Lisse en moest flink wat schoppen incasseren. Youda stapte uiteindelijk zonder kleer scheuren het veld af. Aanstaande zaterdag is hij er dus ge woon bij in het cruciale duel met Quick Boys in Katwijk. Hoek-FC Lisse 4-1 (2-1). 12. Leon van den Ouden 1-0, 26. Kxvong Steinraht 1-1, 37. Leon van den Ouden 2-1, 60. Mare Minnae rt 3-1, 75. Leon van den Ouden 4-1. Scheidsrechter: L. Stofkooper (Krimpen aan de Lek). Gele kaart: Franky Standaert en Mare Minnaert (beiden Hoek), Orson Naarendorp, Roel de Goede. Jeffrey Winter en Jack Honsbeek (allen FC Lisse). Aantal toeschouwers: 750. Hoek: Jürgen Belpaire; Thomas Ragut, Gunther de Meijer, Franky Standaert. Ra- mazan Yuruk; Mare Minnaert (82. Bart Poppe), Wesley de Smet, Steven de Croo ck, Pauclair Youda; Leon van den Ouden (84. Anthony Annicaert) en Arjan Human. door Ad Pertijs meldt en ga naar de club waar ik het beste gevoel bij krijg." Ook zaterdag werd er af en toe weer ge spot met de topscorer. Van den Ouden had tegen FC Lisse opnieuw een paar keer ruzie met de bal, maar snoerde uit eindelijk iedereen de mond met twee doelpunten voor rust en één erna. De eerste was de beloning voor een sterke opening van de thuisclub Arjan Hu- man maakte vanaf de eerste minuut een uiterst gedreven indruk en was een plaag voor Jeffrey van Gijlswijk. Nadat Human de jonge verdediger weer eens had afgeschud, leverde hij een afgeme ten voorzet af die door Van den Ouden bij de tweede paal werd binnengescho ten: 1-0. Hoek vergat daarna echter door te druk ken en had het aan zichzelf te wijten dat Lisse op gelijke hoogte kwam. We sley de Smet plaatste de bal bij het uit verdedigen in de voeten van Roel de Goede en diens voorzet werd door de be hendige Kwong Steinraht van dichtbij ingetikt: 1-1. Inzet Acht minuten voor rust nam Hoek toch weer een voorsprong toen de bal na een snelle uitbraak bij de sterk spelende Ra- mazan Yuruk terechtkwam. Zijn afge meten voorzet werd door Van den Ouden met het hoofd tegendraads afge werkt: 2-1. „Ons manco is dit seizoen al een paar keer geweest dat we te weinig inzet toonden en niet gedreven waren", zei Johan Ballegeer na afloop ..Van daag werd er wel strijd geleverd en we hebben vier keer gescoord, dat is een on- Leon van den Ouden was zaterdag tegen FC Lisse de gevierde man bij Hoek met drie treffers. foto Wim Kooyman irivo Op den Camp MELBOURNE - Nieuwe ronde, nieuwe kansen? Was het maar waar. Op de Formule 1 in 2004 lijkt deze oude wijsheid niet van toepassing. De ouverture van bel nieuwe Formule 1-seizoen was een kopie van wat een groot deel van de autosportliefheb bers onderhand doodmoe maakt: een Ferrari voorop, met achter het stuur een onverzadig bare Michael Schumacher. Er leek vooraf zoveel houvast I ,r een spectaculair seizoen. Williams-BMW met een gedurfd ontwerp en twee coureurs (Juan Pablo Montoya en Ralf Schuma- fcer) die tot het uiterste willen gaan Kimi Raikkonen in de (cLaren die de jongste wereld kampioen ooit wil worden. Renault dat de aansluiting met e topteams heeft gevonden en jet Fernando Alonso dé belofte Iroorde toekomst in huis heeft. BAR dat met Jenson Button tij dens testritten uitblonk. Kort te, de Formule 1 maakte zich bp voor het spannendste seizoen sinds lange tijd Dominantie Er. natuurlijk, dat Ferrari na lier wereldtitels van Michael ichumacher op rij ook dit jaar weer om de prijzen zou rijden, was ingecalculeerd. Maar de do- ninantie die de rode brigade in lelboume op het asfalt etaleer- ie, had het effect op de concur- ïntievan een knock-outstoot. Ferrari, dat een dubbeltriomf vierde met Schumacher en Bar richello, deklasseerde de rest van het veld tot prutsers waar van je je kunt afvragen wat ze in hemelsnaam afgelopen win ter gedaan hebben en waar ze hun miljoenen aan hebben uitge geven „Ik had niet gedacht dat we zover achter zouden liggen", bekende Ralf Schumacher, die achter Alonso net naast het po dium eindigde. „En het erge is dat we niet weten waar het pre cies aan ligt." Natuurlijk, het is pas de eerste race, maar de toon is gezet. En natuurlijk, het zat Ferrari mee omdat de temperatuur aan de koele kant bleef. Onder die om standigheden wordt de combina tie Ferrari-bolide met Bridgesto- ne-banden bijna onverslaan baar. Maar de dominantie was er ook al tijdens de trainingen, toen het wel bloedheet was en de concurrentie met Miche- lin-banden in het voordeel leek. „Ik had dit ook niet verwacht", bleek zelfs Michael Schumacher verrast. „Ongelooflijk. Een per fecte, snelle en betrouwbare au to, briljante banden. Het lijkt wel of we steeds beter worden." Dat is waarschijnlijk ook zo. Ferrari kende vorig jaar een dip je. Raikkonen en Montoya leken lange tijd zelfs in staat Schuma cher van zijn troon te stoten. De Italianen begonnen het seizoen met de bolide van 2002 en ver speelden in de eerste races veel WK-punten. Mede daardoor slaagde Schumacher er pas in de laatste race in zijn titel veilig te stellen. Voor Ferrari-presi- dent Luca di Montezemolo was dat het teken zijn technische staf op het hart te drukken tij dig met het nieuwe ontwerp voor 2004 op de proppen te ko men. En dat is gelukt. GPD VANVES - Precies twee jaar ge leden stond de toen 31-jarige Erik Dekker aan de wereldtop. Hij won de Tirreno-Adriatico en leek als aanstaande nummer één van de wereldranglijst vertrok ken voor weer een verbazing wekkend seizoen. Een harde smak op een stoeprand in Mil- aan-San Remo veranderde even wel alles. Na twee seizoenen van revalideren (heup) en ver der blessureleed (knie) is de Ra- bobank-renner weer terug op het punt, waar hij in 2002 het pe loton per ambulance moest ver laten. Gisteren pakte hij in de ope ningstijdrit van Panjs-Nice de derde plaats achter winnaar Jörg Jaksche. Dekker gaf vier se conden toe op de Duitser. „Een uitstekende uitgangspositie in de strijd om de eindoverwin ning". vonden zowel de renner als zijn ploegleider Erik Breukink. „Dit is zijn terugkeer aan de echte top", voegde Breukink er aan toe. De Drent verloor de afgelopen jaren nooit zijn goede humeur, maar de Dekker van nu heeft daar de laatste weken iets aan toegevoegd: het gevoel terug te zijn. Breukink. „Je merkt dat aan de kleine dingetjes. Gaan trainen op je tijdritfiets bijvoor beeld Hij heeft er veel voor over gehad om hier te komen." Erik Dekker praat liever niet in termen van de grote terugkeer of de symboliek van het verder gaan waar hij in maart 2002 was gebleven. „Dit gaat in de eerste plaats om het neerzetten van een goede prestatie in Pa- rijs-Nice", reageert de renner la coniek. Ondertussen staat goed presteren voor het proberen te winnen van de 'Koers naar de zon'. De tijdrit van gisteren tussen de Zuid-Parijse voorsteden Chavil- le en Vanves moet het funda ment leggen van die eindzege Op weg naar Nice vindt Dekker echter ook de nodige cols op zijn weg. „In de Tour haal ik het niet in mijn hoofd om voor het klas sement te rijden, maar dit is an ders. Ik hoop het hier wel te red den in de bergen." Breukink: „Klimmen in het voorjaar is an ders dan klimmen in de Tour. Dit kan Erik aan. De hogere cols in de Tour niet." In 2002 al begon Dekker verba zingwekkend goed omhoog te rij- Erik Dekker den. Het was de afsluiting van een andere cirkel. Als amateur gold de Nederlander als een klimmer. Onder Jan Raas werd hij als jonge prof omgevormd tot een 'flyer', tot een man die kon tijdrijden en op den duur als geen ander kon 'vliegen' op het semi-vlakke terrein. Dek ker: „Ik weet niet of je mijn klimmen van toen kunt vergelij ken met het klimmen van nu. Een ding weet ik wel: bergop rij den houdt me bezig Ik heb er veel energie ingestoken. Het is de laatste van mijn toenmalige kwaliteiten die ik wil terugha len, maar van alle onderdelen kost het me ook de meeste moei te." Dekker liet dit jaar de Tirre no-Adriatico vallen voor Pa- rijs-Nice. „Ja waarom? Niet om dat het zwaarder is. Het is wel weer een nieuwe uitdaging. Daarnaast past het beter bij de rest van mijn programma. Na Milaan-San Remo op 20 maart rijd ik de Catalaanse Week. 'De Tirreno' zit daar dan te kort voor." De technische, bochtige 13,2 ki lometer lange tijdrit van giste ren ging hij vol vertrouwen in. „Het gevoel onderweg was goed, maar je twijfelt altijd of wat je doet goed genoeg is", zei Dek ker bij de finish. Het opmaken van de balans stemde hem tot grote tevredenheid. Hij gaf vier tellen toe op Jaksche, de win naar van de Ronde van de Mid dellandse Zee, verloor éénhon derdste van een seconde ten op zichte van Rebellin en hij plaats te een aardige buffer tussen klas sementsrenners als Zülle (10 se conden), Vinokoerov (22) en Ha milton (34). Dekker: „Ik weet nu wie ik in de gaten moet houden en ik hoop dat ik ook in de ber gen goed genoeg ben om ze te volgen." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13