Bejaard echtpaar moet huis uit Fietsbrug bij Heinkenszand niet van militair materieel 11 Schouws college trekt boetekleed aan voor affaire 'Nobelgate' feestje?? zeeuwse almanak Dorp Van drie schapen naar een kudde Woningbouw is aanhoudende klachten buurt over pesterijen moe Burgemeester Terneuzen: zet koffieshop op de grens Straf schutter helft minder Oploop Brandstichting Restauratie molen Vijf Gebroeders op rolletjes r q ij a BEVELANDEN-THOLEN zaterdag 6 maart 2004 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Hel college van Schouwen-Duiveland neemt col lectief de verantwoordelijkheid voor de fouten die zijn gemaakt in de affaire Nobelgate. B en W gaan niet zo ver om daar ook hun vertrek aan te verbinden. Die politieke afweging hoort aan de gemeenteraad, aldus bur gemeester Asselbergs. Maandag avond komt de raad over de kwestie bijeen. In een brief die gisteren werd verstuurd, erkent het college dat het beter was geweest de raad eerder te informeren over de budgetoverschrijding van de archeologische opgravingen. „Wij realiseren ons dat wij u als raad voor een fors probleem heb ben gesteld. Wij zijn ons bewust dat het aanzien van de gemeen te bij de bevolking is geschaad en dat wij er alles aan zullen moeten doen om dat aanzien te herstellen." Dat de raad tot 2 februari in het ongewisse werd gelaten, terwijl het college al in november vorig jaar wist dat er iets goed fout zat, was, zo meldt de raadsbrief, omdat 'er geen enkele sprake was van volledige en betrouwba re informatie.' „Wij hebben ge poogd die informatie op tafel te krijgen, Dat lukte niet meteen, mede wegens de complexiteit van dit dossier. Een aantal van onze vragen is overigens nog steeds niet beantwoord." Anders dan eerder deze week bij de uitkomst van het interne onderzoek naar de gang van za ken, neemt het college de ambte lijke gemaakte fouten nu wel volledig voor eigen rekening. „Wij zijn onthutst over de uit komsten van het onderzoek. Wij nemen daar de volledige verant woordelijkheid voor." Volgens Asselbergs was dat maandag niet anders, zo zei hij gisteren in een reactie op de raadsbrief. Dat het college zich toen beduidend meer op de vlak te hield, kwam omdat het rap port voor iedereen nog vers was en dus B en W er inhoudelijk niet op in konden gaan. Ben W blijven evenwel van me ning dat niet zij, maar de betrok ken ambtenaren de grootste ver wijten vallen te maken. In de raadsbrief benadrukt het colle ge dat de portefeuillehouders niet zijn geïnformeerd over 'cru ciale te nemen beslissingen in het archeologische onderzoek'. Daarmee wordt gedoeld op amb telijke toestemming om verder te graven en daardoor het fors oplopen van de rekening, van 52.500 tot ruim 600.000 euro. De gemeentesecretaris heeft de opdracht de ambtelijke organi satie door te lichten en maatre gelen te treffen om herhaling te voorkomen. Binnen dat kader is een accountantsbureau inge schakeld. De accountant zal zich vooral richten op de vraag hoe het mogelijk was dat er 'on geautoriseerde uitgaven' zijn ge daan voor het archeologisch on derzoek bij de Nobelpoort in Zierikzee. „De bedoeling is dat ook hij met een opzet voor finan ciële controle komt, zodat dit niet meer kan gebeuren." De oppositie reageert teleurge steld op de inhoud van de don derdag aangekondigde verkla ring en beraadt zich nu op een motie van wantrouwen. Fractie voorzitter P. Berrevoets-Ringel- berg van Leefbaar Schou wen-Duiveland: „Onze veront waardiging is er niet minder om geworden. We dachten even dat het moment gekomen zou zijn dat het college zelf zijn conclu sies zou trekken. Maar in de raadsbrief doen ze even stoer naar de ambtenaren en daar blijft het eigenlijk bij. Als ze niet de eer aan zichzelf houden, moeten we misschien eens kij ken of we ze dan maar moeten wegsturen." (advertentie) STERK IN PRIJS KWALITEIT O in den Telefoon: 0118-591900 restaurantvrouwenpolder, nl Alleen maandag gesloten (muTtf juli-augustus) (Advertentiq) (postlbankrekeningnummer QJ 711688 555547 EU Noleer mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14.50 Ik geel **om«lig iMsttm- mtng voor «monubtctw memo vtn onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen res j O Noteer mij voor een abonne- ment. De eerste twee weken j ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: j O per maand met automatt- scha incasso 19.45) O per kwartaal met automa- (ische incasso 56,60). Q per jaar met automatische j incasso 217.00). Stuur deze bon naar PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231 Middelburg afficheert zich zelf graag als een Monumen- tenstad met Wereldse Allure. Maar de inwoners van de Zeeuwse hoofdstad weten wel beter: het. is een dorp uit de ca tegorie die ooit door Wim Son- neveld met zoveel gevoel voor nostalgie werd bezongen. Een Middelburgse ondervond dat maar weer eens toen ze vo rige week bij een winkel voor haar echtgenoot een fors ver jaarscadeau kocht, dat van feestelijk inpakpapier werd voorzien. Een paar dagen later stapte ze haar voordeur uit, toen zo juist een dame op een fiets passeerde, die resoluut in de remmen kneep. Onze Middel burgse herkende haar luttele seconden later als de verkoop ster, die belangstellend infor meerde: 'En, vond-ie het mooi?' ''ww.rederij-diikhuizen.nl 0118-419367 LEWEDORP - Een vruchtbaar weitje, dat van de familie Kloet aan de Veldzicht laan in Lewedorp. De drie schapen, elk eigendom van de kinderen Kloet - Angeli na, Marcel en Davina - schonken alledrie het leven aan een vierling. De kinderen zagen zodoende de eigen veestapel met 400 procent groeien. De familie Kloet heeft een akkerbouwbedrijf en huisvest voor de lol in een verloren hoekje van het erf en een warm stukje schuur voor ieder van de kinderen een schaap. Met de geboorte golf van dit voorjaar is de boerderij bijna een gemengd bedrijf geworden. De kinde ren zijn gek op het jonge spul. foto Willem Mieras door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen is be reid de vestiging van een koffie shop in de polder toe te staan als daarmee overlastsituaties el ders in Zeeuws-Vlaanderen kun nen worden opgelost. Terneuzen voerde in de jaren 90 het zogeheten Houdgreep-be- leid in Dit beleid resulteerde in de oprichting van twee gedoog de koffieshops en een strenge aanpak van illegale straathan del, bestrijding van overlastsi tuaties en sluiting van meer dan zeventig verkooppunten. Het toenmalig bestuur van Terneu zen had graag gezien dat andere gemeenten het Temeuzense be leid volgden, maar dit gebeurde niet. „Mede door het ingrijpen van politie, justitie en gemeente in Terneuzen zijn de problemen elders verhevigd. We zitten nu met drugsproblemen in Axel, Sas van Gent, Koewacht, maar ook in Terhole, Hulst en Draai brug", zegt Lonink. Lonink wil geenzins zijn colle ga's in Hulst en Sluis onder druk zetten. „Dat is absoluut niet de bedoeling. Ik wil eerst een goede evaluatie van Houd greep. Maar als we in die toe komst denken met nog een kof fieshop erbij in de regio, elders de druk van de overlast weg kun nen halen, dan moeten we eens denken aan de vestiging van zo'n verkooppunt in de polder Ver van woonbebouwing af, maar wel onder toezicht." Het oude douaneterreintje aan de Tractaatweg zou in de ogen van Lonink best als lokatie voor een McDope kunnen dienen. „Je creëert met die plek wellicht een diplomatiek incident, om dat de Belgen zo'n verkooppunt niet in hun nabijheid willen heb ben, maar dat heb ik er wel voor over. Tenslotte zijn de meeste mensen die nu naar Terneuzen rijden voor softdrugs ook afkomstig uit het buitenland." ;^nr Freek Janssen IMIDDELBURG - Een bejaard paar uit Lewedorp moet binnen kort gedwongen verhuizen. De hvee veroorzaakten zo veel over- |a„l in de buurt, dat woningcor poratie R&B Wonen een kort ge ding aanspande om ze het huis oit le krijgen. Binnen acht we ken moeten ze een nieuw onder komen gevonden hebben. j De oudjes wonen in de Dam- Iflraat in Lewedorp. Volgens buurtbewoners terroriseerde het paar de straat, onder meer goor herrie te maken en zout zuur over beplanting van de bu ren te gieten. Bewoners van één van de naastgelegen panden zou den zijn verhuisd vanwege de treiterijen van hun buren. R&B Wonen, de verhuurder van de woning, was het gedoe zat en sleepte de man en vrouw voor de kantonrechter. Daar werd gis teren geëist dat ze binnen 48 uur het pand zouden moeten ver laten. Volgens de advocate van het paar werden de zaken omge draaid: zij zouden juist gepest worden door de buurt, in plaats van andersom. Zo zouden buurt bewoners het paar met eieren hebben bekogeld en brandende papieren in de brievenbus heb ben gegooid. Dat de twee zo nu en dan erg luidruchtig zijn, heeft volgens de raadsvrouw te maken met een psychische aandoening. Ze lijden aan een stemmingsziekte en zijn daarvoor onder behande ling geweest bij een psychiater. Plezier De kantonrechter was het met de woningcorporatie eens dat de situatie van het oudere paar in de buurt onhoudbaar was gewor den. Hij vroeg aan de vrouw (haar partner was niet bij de rechtszitting aanwezig) of ze er nog wel met plezier woonde. Ze antwoordde dat ze er altijd graag gewoond had, maar dat ze door alle heisa nu toch wel graag weg wilde, al zou ze niet weten waarheen. Omdat de vrouw bereid bleek te verhuizen, oordeelde de rechter dat dat de beste oplossing zou zijn voor het conflict. De ter mijn van 48 uur vond hij echter veel te kort. De twee krijgen acht weken de tijd om iets nieuws te zoeken, mits ze in die tijd geen overlast veroorzaken. Als ze dat wel doen, moeten ze binnen twee weken weg zijn. Hij raadde het paar aan om aan te kloppen bij hulpinstanties, die waarschijnlijk kunnen hel pen met nieuwe huisvesting. DEN HAAG - Voor het neer schieten van de portier van café Nationaal in Vlissingen is een 28-jarige Vlissinger in hoger be roep door het Haagse gerechts hof veroordeeld tot een celstraf van vier jaar. De opgelegde straf is aanzienlijk lager dan het vonnis van de rechtbank in Mid delburg. die de Vlissinger tot acht jaar cel veroordeelde. In hoger beroep was door hof- aanklaagster A. Kaptein twaalf jaar celstraf geëist. De aanklaag ster zag in de Vlissinger 'een tweespalt tussen een aardige jon genen een uiterst gevaarlijk per soon' Daarom wilde zij de sa menleving tegen hem bescher men door hem voor langere tijd op te sluiten. De man werd op 20 oktober 2002 boos toen de portier hem niet wilde binnenla ten, Buiten pakte hij zijn revol ver en schoot cle portier in de borst. Het slachtoffer is de klap geestelijk nog steeds niet te bo ven Hij kreeg door de gerechts hof een schadevergoeding van 1500 euro toegewezen. GOES - Om onduidelijke reden |jwas er gistermiddag een oploop cp de Grote Markt in Goes. Die ■kas gevuld met zeker 150 jonge ren. De politie heeft zich preven tief tussen de menigte begeven, waardoor de rust herstelde. Hierbij werd een 18-jarige inwo- Jcer uit de gemeente Goes aange kouden voor baldadigheid 10ES - Vijf Goese jongeren in i de leeftijd van dertien tot negen- fien jaar zijn donderdagavond angehouden voor het in brand eken van drie papierbakken [Het gaat om twee bakken op de I Kamperfoeliestraat en één op de [Vogelzangseweg. De zaak wordt log onderzocht. advertentie door Maurits Sep MIDDELBURG - De fietsbrug over de Sloeweg bij Heinkens zand kan niet worden gemaakt van spullen van het ministerie van Defensie. Dat leent nog maar zelden militair materieel uit, en als dat al gebeurt is het ook maar voor heel korte tijd. wen. Provinciale Staten moeten alsnog kiezen uit twee eerder ge presenteerde opties: een voet gangersbrug met fietsgoten, of een brug waar tegenop kan wor den gefietst. De voetgangers brug met fietsgoten is het snelst aan te leggen. Voor de fietsbrug moet het bestemmingsplan wor den veranderd. Dat kost meer tijd en meer geld. De kans be staat ook nog dat de brug hele maal niet wordt gebouwd. De re den om bij Defensie te informe ren was dat de beide opties veel meer kosten dan de provincie ei genlijk had willen uitgeven. Er was 200.000 euro voor opzij gezet, maar de voetgangersbrug kost twee keer zo veel en de fietsbrug komt op ruim een half miljoen euro. Bovendien wordt het aantal gebruikers geschat op maximaal dertig per dag. De Statencommissie economie en mobiliteit beraadt zich op 15 maart over de fietsbrug. Op 16 april wordt de knoop doorgehakt door Provinciale Staten. door Mieke van der Jaqt HEINKENSZAND - Het loopt gesmeerd met de molen De Vijf Gebroeders in Heinkenszand. Door een bijdrage van 22.700 euro uit de op brengsten van de Sponsorloterij voldoet de stichting die de molen beheert aan alle voor waarden om de restauratie te beginnen. De gemeente Borsele had een bijdrage uit het dorpsvernieuwingsfonds van 23.000 euro toege zegd als de stichting voor half dit jaar bijna een ton zou hebben vergaard. Dat is nu gelukt. Met bijna 125.000 in portefeuille kan de stichting de eerste fase van de restauratie aanbesteden Van de hele restauratie, die driekwart miljoen De rest moet de stichting met toegezegde hulp euro gaat kosten, betaalt het Rijk 70 procent, van de gemeente Borsele, zelf bijelkaar sprokke len. In de eerste fase van de restauratie moet de molen worden rechtgezet en de fundering her steld. Pas in de volgende fase komen de kap en de wieken terug en zal het binnenwerk weer draaiklaar worden gemaakt. m aoe WALSTRAAT 199 VLISINGEN Daardoor is de provincie terug bij het oorspronkelijke plan om zelf een fietsbrug te laten bou- Als gekozen wordt voor de goedkoopste optie, dus de voetgangersbrug met fietsgoten, dan zal die onge veer lijken op deze overgang over de Oostwegweg tussen Colijnspaat en Kortgene. foto Willem Mieras WOENSDAG ÏO MAART VAN 10.00 TOT 17 00 UUR U kun! zo binnenlopen tijdens de Modeflilsen. - reserveren is niet nodig - t/m 13 maart ontvangt u bi| uw aankopen vanaf 125.- een leuke attentie (Advertentie) w Delscher presentei de nieuwe m voorjaars/zomer collectie 20OUJ (advertentie) IN ONZE ZAAK DINSDAG 9 MAART

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 53