Het beste van Orlando m ZOMERS OOSTENRI PZC met deze prijzen móet je wel reizen... www.kras.nl W13 Voordelige 8-/15-daagse autoreizen Tirol en Eichgraben afQ sm Het Pieterpad is pas het begin... TOPAANBIEDING LUXEMBURG MECKLENBURG BERLIJN KRAS zaterdag 6 maart 2004 Nergens ter wereld vind je zo veel pret per vierkante meter als in Orlando. Bezoekers kunnen werkelijk verdwalen in dit Amerikaanse funparadijs vol attractieparken, thema-restaurants, achtbanen, waterparken en shops. Maar wat is nu het allerleukste? Op basis van drie praktijktesten (en voor zo lang het duurt): de lijst met het allerbeste van Orlando. H Door HANS VAN ALEBEEK "et beste park Geen twijfel. Het al lerbeste attractie- .park van Orlando is Disney's Magic Kingdom. De 'Moeder aller Pretparken' waar jongen oud hun ogen uitkijken. Een park ook waar echt alles •van de kleding van de ballon- verkoopster tot de pannen op het kasteel van Doornroosje- tot in het kleinste detail verzorgd is. Voor de meer gevorderde Dis- ney-fan (dit park lijkt namelijk veel op Disneyland Parijs) zijn 'er genoeg alternatieven. Op twee Disney MGM (thema: film), op drie Animal Kingdom (thema: dieren) en vier Epcot (thema: wetenschap en toe komst). Film- en dierenliefhebbers kun nen een ander priolijstje maken met bijvoorbeeld Universal Stu dios en Sea World. Busch Gar dens hebben we niet bezocht. De beste attractie Het afsluitend vuurwerk in Ma gie Kingdom of Epcot moet iede re Orlando-ganger een keertje meemaken. Net als een van die fantastische 4D-shows (een 3D-film met extra effecten als windvlagen en waterspetters) waar nagenoeg elk park inmid dels over beschikt. Maar de aller beste attractie is -op dit mo ment en voor zo lang het duurt- toch wel Mission Space in Epcot Center: een virtu ele ruimtereis maar zo akelig echt is nog zel den vertoond. Bij de 'lancering' voel je de enor me G-krachten op je lijf, even la ter gevolgd door een geweldige 'gewichtloze' blik op Moeder Aarde en Mars. Verpletterend fraai. Overigens geen attractie voor mensen die last hebben van claus trofobie of duizeligheid. Want uiteindelijk zit je gewoon in een megacentriftige die je ra zendsnel rondslingert. De beste ride Overal rijden, glijden en vliegen hier karretjes en bootjes in ake lig echte decors. Maar wat is nu de beste 'ride'? Da's een hele moeilijke. Kanshebbers zijn ze ker de griezelboten door Juras sic Pare en Jaws City (Universal Studios), de ruimtereis 'Back to the Future' in een DeLorean-au- to (Disney MGM) of de hartver- zakkende vrije val in de Tower of Terror (ook Disney MGM). Al lemaal buitengewoon leuk, heel eng soms maar geen van allen kunnen ze tippen aan de onbetwiste nummer één: Spi- derman (Universal Studios/Is lands of Adventure). Met een 3D-brilletje op je neus hotseknots je achter Spiderman en zijn talloze vijanden aan. Door het brilletje is alles levens echt: Spiderman die voor op je karretje springt, waterspetters en vuurballen die om je oren vliegen en vijanden die je ach tervolgen. Maar voordat we te pletter vallen redt Spiderman de kar met een enorm spinnen web als vangnet. De beste acht baan We werden als een raket gelan ceerd in de acht banen Aeros- mith (Disney MGM) en de Hulk (Universal), vlogen kris-kras door het pikke donker in -weder om- Aerosmith en Space Moun tain (Magic King dom) en botsten bijna tegen colle ga-rollercoasters in de fascine rende Duelling Dragons (Univer sal). Maar hoe gek het mis schien ook klinkt, voor de leuk ste achtbaan moet je in Sea World zijn. De achtbaan Kraken is daar een geduchte concurrent voor de show van Shamu de or ka en de capriolen van alle dol fijnen en zeeleeuwen. Kraken doet zijn naam eer aan want de rit is duizelingwekkend lang en vol grote loopings en screwdri vers. En heel belangrijk: je ziet alle 'ellende' steeds van ver aan komen. De beste dieren Zwemmen met dolfijnen. Ook dat kan in Orlando. Maar is wel erg duur (229 dollar voor een dagje) en erg Amerikaans ('smi le for your Fuji-moment with the dolphin'). Leuk voor de kin deren. zullen we maar zeggen. Die zullen ook zeker genieten van de Kilimanjaro Safari langs wilde beesten in Animal King dom en de orka's, haaien en dol fijnen in Sea World. Maar wie echte natuur, echte beesten en misschien ook wel een echt stukje Orlando wil zien, gaat naar Boggy Creek. Een meer net buiten de stad waar je op een airboat met don derend geweld voortraast over een groen watertapijt van riet en planten. En als je geluk hebt, zie je onderweg hele echte alli- gatoren. De beste souvenirs Een extra tas is altijd makkelijk en voor de meeste toeristen hier zelfs broodnodig want in Orlando blijven er geheid aller lei T-shirts, Mickey Mouse-knuf- fels, petjes en prullaria aan je broek hangen. Want waar je ook komt: attractiepark, restau rant of hotel, iedereen verkoopt 'leuke dingen'. In de attractie parken zijn de souvenirs door gaans het leukst maar wel ste vig geprijsd. Slimmer is het om gewoon in de stad of bij een su permarkt de slag te slaan want ook daar zijn Winnie de Poeh en dolfijntjes te vinden. Maar de beste plek is het Orlando Outlet Center. Met voordeelwinkels van alle bekende merken (ook Disney en Universal). 'Fun city' Orlando is jaarlijks goed voor zo'n 43 miljoen W jfi toeristen: 40 miljoen uit de VS, de rest - dus relatief wei- nig - van daarbuiten. Voornaamste trekker is en blijft natuurlijk Disney, opper machtig aanwezig met vier enorme attractieparken op een eigen lap grond waar nog ruimte is voor honderd jaar uitbreidingen. Maar andere grote en kleine jongens zijn Walt Disney gevolgd naar dit van oorsprong moerassige stukje Florida Een garantie voor zo veel vertier dat je, aldus het rekensommetje van de plaatselijke VW, 62 dagen nodig hebt om alles af te wer ken. En het aanbod groeit nog elke dag Orlando is een stad waar iedereen kind is of wordt. Wie is er hier gek? ledereen, want op geen andere plek ter wereld gaan men sen een half uur in de rij staan om op de foto te mogen met Win nie de Poeh of Sneeuwwitje en de zeven dwergen. Noem het gemaakt of nep maar aangenaam is het ook dat wer kelijk iedereen hartstikke vriendelijk is. Van de kassajuf tot de mijnheer die de achtbaan met een opgestoken duim vrijgeeft: al lemaal zijn ze vrolijk en blij Er zijn mensen die zich eraan erge ren. Maar al zou het een 'plastic smile' zijn, het is altijd nog ple zieriger dan het chagrijn en de desinteresse waar Nederlands per soneel vaak zo goed in is. Vriendelijkheid werkt aanstekelijk Overal is ook aan alles gedacht Van de vernevelaars ('presented by Coca-Cola') die voor een beetje verkoeling in de hitte zorgen tot speciale plaatsen voor dikbuiken die toch in een achtbaan willen: in rij vier en vijf zijn de beugels zo groot dat ook blubberbuiken bo ven de 52 inch veilig over de kop geslingerd kunnen worden. Na '9-11kom je geen park meer binnen zonder dat tas of rugzak grondig doorzocht zijn. En voor alle andere gevaren wordt uitgebreid gewaarschuwd: of het nu een gladde vloer is, een attrac tie die minder geschikt is voor zwangeren, roken (mag alleen op aangewezen plekken) tot -het top punt- een bordje dat waarschuwt dat mensen zonder benen niet in de achtbaan mogen. 's Zomers is het onbeschoft druk in Orlando Voor- en najaar zijn veel betere tijden om de parken te be zoeken, het weer is dan nog altijd prima Verschillende maatschappij en vliegen op Orlando, Martinair rechtstreeks en KLM via een tussen stop in Detroit. Meer informatie over Orlando en de parken is te vinden op www.orlando.com.www.disnev.com. www.universalorlando.com en www.seaworld.com Vanuit Nederland zijn tickets en (goedkopere) meerdaagse pas sen voor de parken te koop via theateragent Keith Prowse in Am sterdam. Meer info: 020 - 638 39 89 Thalys doet rondje Nederland De jaarlijkse boekenweek is dit keer gerela teerd aan reizen. 'Gare du Nord, ontmoetin gen met Frankrijk' is het thema dat extra aan dacht krijgt tussen 10 en 20 maart. Niet al leen in de boekwinkels, maar ook daarbui ten. Zo maakt de snelle Franse trein Thalys op zaterdag 13 maart en 'boekentoer' door Nederland. De Thalys vertrekt die dag rond 9.00 uur van Amsterdam Centraal en rijdt via Amersfoort, Deventer. Nijmegen en Den Bosch terug naar de hoofdstad. Het is voor het eerst dat de Thalys dit traject aflegt. Aan boord voert Paul Haenen als Margreet Dolman literaire vraaggesprekken met tal van prominente schrijvers en bekende Neder landers die 'iets met Frankrijk hebben', zoals Nelleke Noordervliet. Philip Freriks en Jan Sie- belink. Ook op de te bezoeken stations wordt op allerlei manieren aandacht besteed aan Frankrijk en de in- I vloeden \L van Frank- rijk op de Nederland se litera tuur. Met het oog op het dagthe ma, poëzie en chan sons, speelt muziek daarbij een belangrijke rol. Voorts signeren de auteurs op de stations hun werk. De dienstregeling ziet er zo uit: vertrek vanaf Amsterdam CS om 9.14 uur. Amersfoort (9.53-10.42 uur): in de hal treedt Rick de Leeuw op. Youp van 't Hek en Philip Freriks signeren. Deventer (11.23-12.08 uur): alle mee gereisde auteurs signeren op het plein voor het station: Youp van 't Hek. Philip Freriks. Jan Siebelink, Nelleke Noordervliet, Jan Brok ken, Rick de Leeuw, Elly de Waard en Ilja Leonard Pfeijffer. Nijmegen (13.00-13.42 uur): naast de Pizza Hut signeren Ilja Leonard Pfeijf fer, Jan Siebelink en Nelleke Noordervliet. Den Bosch (14.11-14.45 uur): optreden van Rick de Leeuw en signeren door alle auteurs op perron la. De trein arriveert om 15.52 uur op Amsterdam CS. Meer informatie: www.tiidvoorlezen.nl en www.boekenweek.nl (ADVERTENTIE) Wie aan Oostenrijk denkt, denkt direct aan gastvn|heid en gezelligheid. En terecht! Maar daarnaast is dit ook het land van de bergen, glooiende alpenweiden met klingelenden koebellen, dorpjes met bloemenbalkons en Apfelstrudel. KRAS Stervakanties selecteerde ook deze zomer weer een aantal uiterst populaire 8-/15-daagse autoreizen naar Tirol en het Wienerwald. Wat dacht u van het heerlijke Casthof Kaiserblick in Breitenbach? Of het familiehotel Wienerwald m Eichgraben? Ook dit jaar kunt u deze reizen boeken voor een supervoordelige reissom. Want zeg nou zelf, 8 dagen ver blijf in een goed hotel Indusief ontbijt vanaf slechts 129, is toch geen geld? Voor deze uiterst lage prijs hoeft u niet thuis te blijven! GASTHOF KAISERBLICK BREITENBACH van Breitenbach. genaamd Schönau. Het beschikt over entree met receptie, lift, bar, restaurant, televisiesalon, zon neterras en tennisbaan (gratis!) en parkeergelegenheid Uw kamer is voorzien van douche en toilet, telefoon, televisie en deels balkon. De verzorging is op basis van logies met dage lijks ontbijtbuffet Tegen een eenmalige toeslag van 49 per persoon, heeft u ook maar liefst iedere dag een 3-gan- gen diner Breitenbach wordt ook wel 'Erholungsdorf wat betekent dat u hier prima kunt wandelen, fietsen, mountain- biken of natuurlijk gewoon heerlijk relaxen. In de omgeving zijn een paar leuke meertjes. Verder kunt u met de auto naar Alpbach. Reith Rattenberg en Waidring HZ 93.301 HOTEL WIENERWALD EICHGRABEN nerwald. gelegen in eea bosnjke omgeving in het plaatsje Eichgraben op ca. 25 km van Wenen. Het hotel beschikt over een receptie, Stube, lift1 restaurant, overdekt zwembad, sauna en stoombad. Uw kamer is voorzien van douche, toi let haardroger, radio, telefoon, televisie en minibar, if ver blijft hier op basis van logies met ontbijtbuffet en tegen een toeslag van 39 per week heeft u ook dagelijks een 3-gangen diner. Vanuit uw vakantieplaats kunt u uitstapjes maken naar Wenen, Melk, Baden Reis HZ 93.302 Aankomstdata: vrijwel elke zaterdag van 8/5 t/m 2/10 Casthof Kaiserblick is rustig gelegen in één van de wijken Aankomstdata: vnjwel elke zaterdag vanaf 24/4 t/m 30/10 Ontdek op eigen gelegenheid Wenen en het Wienerwald U verblijft in het gemoedelijke 4-sterren familiehotel Wle- Indusief: 8 dagen/7 nachten verblijf in accommodatie naar keuze in een 2-persoonskamer met douche en toi let verzorging logies met ontbijtbuffet Exclusief: ver voer, reservenngskosten, toeristenbelasting, reis- en annuleringsverzekering. Vraag uitgebreide reisbeschrij ving HZ 93.301/302 Het Pieterpad is nationaal ge zien een absolute wandeltop- per, maar de GR5 is dé uitda ging voor iedereen die grens overschrijdend op pad wil. De ze 2500 km lange GR begint waar het Pieterpad eindigt: bij Maastricht, en eindigt in Nice aan de Middellandse Zee. Veel wandelaars hebben er in de loop der jaren grote delen van gelopen, anderen dromen er- m helemaal te doen. Ko kende zomer bestaat de moge lijkheid in groepsverband één of meerdere trajecten van de te lopen. Voorlopig staan V1erwandelweken gepland, be ginnend in Maastricht en eindi- ^nd in Luxemburg, pal op de Franse grens. Per dag wordt n twintig kilometer afge- leSd- Er kunnen maximaal 25 Personen per week deelnemen, w wordt overnacht in een ei- 8en tent; voor het transport van bagage wordt gezorgd. Baby's in Blijdorp Hoewel we nog serieus rekening moeten houden met maartse buien, komt het voorjaar toch on afwendbaar naderbij. Ook Dier gaarde Blijdorp in Rotterdam ont waakt uit de winterslaap en jong leven verschijnt ten tonele. Voor het eerste sinds vele jaren zijn er in de dierentuin weer manenwol- ven geboren. Ook is er een jong olifantje bijgekomen en een giraf- fejong, waarvan de vader vorig jaar helaas overleed. Tevens zijn er in januari zes bosrendieren in Blijdorp gearriveerd. Genoeg reden dus om een dagje Blijdorp te plannen. Zie ook: www.dierqaardebliidorp.nl. Reis in vijf clicks De eerste week staat gepland voor 3 juli a.s. Volgend jaar wordt vanuit Luxemburg ver der gewandeld naar Nancy. Alle info over de De GR5 te lijf is te vinden op www.deqr5telijf.nl of bel voor schriftelijke informa tie 077-475 17 40. In een wildvreemde stad loop je rond met een sleutel van je 'eigen huis' op zak. Het Bed Breakfast-principe kent reeds vele aanhan gers. Lekker op vakantie met de gemakken van thuis. Geen zin om elke avond uit eten te gaan? Loop aan het einde van een lange dag struinen even binnen bij de supermarkt op de hoek en bereid 's avonds zelf de maaltijd. Ook een gat in de dag slapen is geen pro bleem: vaste ontbijttijden ontbreken en er staan geen schoonma kers voor de deur. Ook in de ons omringende landen zijn de nodi ge leuke adresjes te vinden, op internet bijvoorbeeld. -www.bed-and-breakfast.de www.qastenkamersantwerpen.be www.bedandbreakfast-qent.be www.visitus.co.uk www.ukbed.com Spotgoedkope 3-/4-/5-/8-daagse autoreizen naar deze ministaat Aankomstdata: vrijwel iedere maandag, vrijdag en zaterdag van 2/4 t/m 30/10 Weer zo'n waanzinnige superaanbieding van KRAS Stervakanties! De directie van het luxe 4-sterTen Novotel in Luxemburg heeft besloten om de prijzen voor komend zomersei zoen fors te verlagen! En hierdoor zijn wij in staat om deze werkelijke topaanbieding te doen. Want voor de nog nooit vertoonde prijs vanaf slechts 79 p.p. verblijft u 3 dagen in dit uitstekende 4-sterren hotel (4 dagen vanaf slechts 99, 5 dagen v.a. 120, 8 dagen v.a. 170)! Dit is echt geen geld, want ook het rijkelijke ontbijtbuffet is hierbij inbegre pen. Het hotel beschikt over een gezellige bar en een restaurant Uw 2-persoonskamer is voorzien van airconditioning, minibar, televisie, telefoon, radio, haardroger en een badka mer met douche en toilet. Het hotel, gelegen aan de rand van het centrum in het financië le hart van Luxemburg, is een prima uitgangspunt voor een heerlijk verblijf in deze mini- staat In Luxemburg-Stad kunt u fantastisch winkelen en vindt u vele leuke pleinen en café's. U kunt een bezoek brengen aan het historisch museum, de kathedraal Notre Dame en het Groothertogelijk Paleis. En als u nog tijd over heeft kunt u misschien ook nog een bezoek brengen aan VUnden. het oude stadie Echtemach of het natuurpark Muilertal Boek nu en geniet van al het fraais dat Luxemburg u te bieden heeft! Indusief 3-/4-/5-/8- dagen verblijf in 4-sterren Novotel Hotel in Luxemburg-Stad, verzorging o.b.v. logies en ont bijt Exclusief, vervoer, reservenngskosten. div. verzekeringen Vraag uitgebreide reisbe schrijving HZ 94.686 Voordelige 4-/5-/8-daagse autoreizen Duitsland Aankomstdata: vrijwel iedere maandag, vrijdag en zaterdag van 12/3 t/m 29/11 Spectaculaire topvoordeelaanbieding! KRAS Stervakanties is enn geslaagd om een supercontract af te sluiten met het gloednieuwe (twee jaar geleden geopende) Van der Valk resort Unstow ten noorden van Berlijn. Deze wereldstad ligt op nog geen 2 uur rij den! Door dit supercontract boekt u voor ongelooflijk voordelige prijzen heerlijke 4-/5-/ 8-daagse autoreizen naar dit 4-sterren luxe resort Een 4-daagse reis boekt u al vanaf slechts 751 Echt geen geld, zeker als u weet dat u bij andere aanbieders vele tientallen euro's meer betaalt! Het resort beschikt bestaat uit een hotel en vrijstaande vakantievilla's. In het hotel bevinden zich velschillende restaurants, diverse bars, een café. een beautysa lon en verschillende shops. Ook is er een gratis subtropisch zwemparadijs, sporthal en kinderparadijs en saunalandschap (tegen betaling) Vanuit Lmstow kunt u uitstapjes maken naar o.a. Berlijn met de Brandenburger Tor. de indrukwekkende Rijksdag en de statige Kurfflrstendamm Verder kunt u bezoeken brengen aan de plaatsen Wame- münde Güstrow de hanzestad Rostock en de kustplaats Schwerin Tenslotte is dit gebied ook bij uitstek geschikt voor natuurliefhebbers, want u kunt heertijk wandelen, fietsen of autotochtjes maken tussen de vele duizenden meren in het gebied. Gaat u ook op ontdek kingsreis in onbekend Duitsland7 Inclusief: 4/5/8 dgn verblijf in 2-persoonskamer in vakantievilla, ontbijtbuffet, entree zwembad. Exdusief: venroer, reservenngskosten, div. ver zekeringen. Vraag uitgebreide reisbeschrijving HZ 94.643 .met deze prijzen móet je wel reizen... of kom Mar ons reisbureau in: Alkmaar. Alp hen a/d Rijn. Amersfoort Amsterdam. Apeldoorn. Arnhem. INFORMATIE, REISBESCHRIJVINGEN EN BOEKINGEN: 24 UUR PER DAG. I, I 7 DGN PER WEEK WWW.KTclS.nl ma t/m vr: 08.30-20.30 za: 09.30-15.30 uur zo: 11.00-15.00 uur 0 073-5999999

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41