Begin aanleg tweede Bruse brug PZC Stoken snoeihout voorlopig taboe Opzegging huur ama-panden bij overlast Durion moet klanten beter informeren over energiecontract Groen-actieplannen voor alle kernen Zeker vier ton munitie onder golfbaan Grote verkeerscontrole Brand door smelten teer Voetgangster aangereden Drankrijder raakt rijbewijs kwijt Aanhouding voor handel in drugs Parkeertarieven schap stijgen niet weekenddiensten In juni volgend jaar ingebruikname van bypass voor wegverkeer agenda ZIERIKZEE - De politie heeft gisterochtend bij een ver keerscontrole op verschillende plaatsen in Schouwen-Dui- veland 41 bekeuringen uitgeschreven. In de meeste geval len ging het om het niet dragen van de autogordel. Ook werden bonnen uitgedeeld voor het niet handsfree bellen en het verlopen van de periodieke keuring. De controles vonden plaats in Zierikzee, Oosterland, Renesse, Nieuwer- kerk en Burgh-Haamstede. OOSTERLAND - Een schuur op het erf van een boerderij aan de Lange Maireweg bij Oosterland heeft gistermid dag door brand forse schade opgelopen. Volgens de brand weer is de brand ontstaan toen de eigenaar van de schuur teer smolt om de schuur waterdicht te maken. Door de hit te van de vlammen knapten enkele asbestplaten. De brandweer kon voorkomen dat de asbestdeeltjes zich ver spreidden. De schade wordt door de brandweer geraamd op ongeveer 25.000 euro. De eenheid Bruinisse van de brandweer had de band snel onder controle. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ZIERIKZEE - Op de Laan van Sint Hilaire in Zierikzee is gisteravond rond kwart voor negen een 26-jarige vrouw uit die plaats aangereden op het zebrapad. Een 62-jarige automobiliste uit de gemeente Schouwen-Duiveland had niet gezien dat de vrouw aan het oversteken was. Ze is met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. NISSE - Op de Drieweg in Nisse is gisteravond rond half acht een 30-jarige automobilist uit de gemeente Borsele aangehouden. Hij had bijna vier maal de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken. Zijn rijbewijs is ingenomen en hij kreeg een dagvaarding. HULST - De politie heeft gistermiddag een inval gedaan in een pand aan de Hulsterweg in Hulst. Bij deze actie zijn twee personen aangehouden. De twee, een 49-jarige inwoner uit de gemeente Temeuzen en een 33-jarige inwo ner uit de gemeente Hulst, worden ervan verdacht te han delen in softdrugs. Ze zijn ingesloten. VLISSINGEN - Het waterschap Zeeuwse Eilanden gaat in de loop van het seizoen nieuwe parkeerautomaten met slagboominstallaties plaatsen op de terreinen aan de Duinweg (Oostkapelle), Oranjezon (Vrouwenpolder) en de Galgeweg (Koudekerke). De tarieven gaan voor het der de achtereenvolgende jaar niet omhoog. Parkeren op de Walcherse terreinen kost voor een hele dag drie euro en vanaf 13.00 tot 19.00 uur twee euro Parkeren op de Veer- se Dam en de Banjaardweg kost vijftig eurocent per uur. zaterdag 6 en zondag 7 maart 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon Gustaafweg 2. Zierikzee tel 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16 30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "ZierikzeeDam 18. tel. (0111412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo Schouwen-Duiveland; Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschaps dieren zaterdag 13 00-13.30 uur, Greve- lingenstraat 17 te Zierikzee. klacht ging met name over mis leidende informatie. DTe stelt nu de voorwaarde dat Durion de klant vooraf duide lijkheid geeft over prijs, product en voorwaarden. Het bedrijf zal de komende periode regelmatig worden gecontroleerd. De dienst vindt het belangrijk dat nieuwe energieleveranciers kun nen toetreden tot de markt, maar de voorwaarde is wel dat zij transparant zijn en redelijke voorwaarden hanteren. Telefoonscripts Durion geeft gehoor aan de ei sen van de DTe. „Het gaat om een aantal punten in de telefoon scripts", zegt marketingmana ger H van der Sluis van Energie bedrijf.com. eigenaar van Dur ion Het bedrijf legt in het tele foongesprek een contract met de klant vast en stuurt vervolgens een bevestiging op papier na. Dan heeft de klant nog de tijd om er onderuit te komen Diver se mensen hebben bij hun oude energiebedrijf geklaagd dat zij niet doorhadden dat zij een con tract overeengekomen waren. van onze regioredactie DEN HAAG - Durion moet zijn klantenwerving aanpassen. Al leen op die voorwaarde krijgt het energiebedrijf een vergun ning om groene stroom te mo gen leveren. Dat heeft de toezichthouder DTe gisteren laten weten. De le veringsvergunning is inmiddels ondertekend. Durion heeft de afgelopen tijd telefonisch klanten benadert, on der meer in Zeeland. Volgens de huidige wet is dat toegestaan zonder een leveringsvergun ning. De verwachting is dat in de toekomst bedrijven eerst een vergunning moeten krijgen voor dat zij klanten mogen werven. De manier waarop het bedrijf klanten aan zich bond, leidde tot diverse klachten bij DTe en ook bij concurrenten. Delta in Middelburg is één van de ener giebedrijven die een klacht heeft ingediend. Dat gebeurde vorige week, nadat Delta nogal wat klachten van klanten had gekregen over Durion. De (Advertentie) AutoTeam wordt naast officieel Opel-dealer ook officieel Daewoo-dealer voor Zeeland. Daarom zijn wij op zoek naar nieuwe collega's! Ben je op zoek naar een leuke baan? Kijk dan op www.autoteam.nl vrijdag 5 maart 2004 finor Piet Kleemans ZIERIKZEE - Schouwen-Duive- landers moeten een andere ma nier gaan bedenken om van hun snoeihout af te komen. Verbran den van snoeihout is met ingang van vandaag voorlopig taboe. Volgens de Wet Milieubeheer is het verboden om in de open lucht snoeihout te verbranden. Een ontheffing krijgen voor dat verbod was tot voor kort meest al vrij simpel volgens R. Lie- vense van de afdeling milieu van de gemeente. Een telefoon tje naar het gemeentehuis was in de regel voldoende. Illegaal stoken van snoeiafval kwam vol gens Lievense nauwelijks voor. STREEKACTIVITEITEN BROUWERSHAVEN - Neli's Place, 22.00 uur; Optreden band Some; RENESSE - Muziekcafé De Stulp, 22.00 uur: Concert muziekformatie 'Black Ho le'; SCHARENDIJKE De Putmeet, 14.30 uur: Seniorenmiddag met opvoering blijspel'Ach .wat is perfect'; ZIERIKZEE - MFC; 10.00 uur demon stratie hoeden maken door Hannie Mal- lekote. „De meeste mensen nemen niet het risico van een forse boete." Het wordt, geeft Lievense aan, in de toekomst een stuk lastiger om ontheffing op het verbod op het verbranden van snoeihout te krijgen. „Naast een ontheffing van de regels in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) is en schriftelijke ontheffing op grond van de wet milieubeheer nodig. Daarmee wordt het een stuk ingewikkelder." Voorlopig worden helemaal geen ontheffingen verleend. Lie vense; „De gemeente heeft daar momenteel gewoon geen moge lijkheden voor. De minister moet eerst een Algemene Maat regel van Bestuur opstellen. En dat kan een paar weken, maar ook best een paar maanden du ren. Tot die tijd zullen mensen creatieve oplossingen voor hun snoeihout moeten vinden. Versnipperen Composteren van snoeihout is één van de mogelijkheden. Wat ook kan is versnipperen, maar lang niet iedereen beschikt over de benodigde apparatuur. Een derde mogelijkheid is snoeihout naar de milieustraat in Zierik zee brengen of laten afvoeren door een erkend afvalverwek- ringsbedrijf. De Bruse sluis waarbij een tweede brug wordt aangelegd die als bypass gaat dienen voor wachtend wegverkeer wanneer de eerste brug openstaat. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans OOSTERLAND - Maatwerk. Dal staat de gemeente Schou wen-Duiveland voor ogen voor het openbaar groen. De gemeen te gaat groen-actieplannen ma ken voor alle kernen. Hoe staat het groen erbij, hoe gaan we het onderhouden en wat kan er beter? Op deze en an dere vragen wil de gemeente ant woorden vinden. Antwoorden - die de bouwstenen vormen voor de op maat gesneden groen-ac tieplannen. Het onderhoud van het open- 8 baar groen is sinds de samenvoe- ging in 1997 van de zes gemeen- REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a 1 Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans All Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www-pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ®«orgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge- durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Mnnr Melita Lanting BRUINISSE - Rijkswaterstaat is begonnen met het voorberei den van de aanleg van de twee de brug bij Bruinisse. Deze week zijn de struiken op de dijk langs de sluis weggehaald. .We beginnen in april echt met de werkzaamheden, maar de struiken moesten snel weg om dat het broedseizoen bijna be gint. We kunnen niet rooien als er vogels zitten te nestelen", ver telt projectleider P. Engelen van Rijkswaterstaat. Bij de sluis van Bruinisse wordt een tweede brug aangelegd, een zogenoemde bypass. Het wegver keer wordt over deze tweede brug geleid als de brug in de hoofdweg openstaat. Een soort gelijke bypass is al aangelegd bij de sluis in de Zandkreek- dam. Momenteel liggen een meetvaar- tuig en een platte schuit voor de sluisingang. Het meetvaartuig peilt de bodem omdat voor de sluis gebaggerd moet worden, om damwanden voor de brug genhoofden aan te leggen. „Op de bodem ligt los slib en dat moet weg. Het weggehaalde slib wordt eerst op een platte schuit gestort en daarna wordt het weg gebracht", zegt Engelen. De bruggehoofden komen aan weerszijden van de sluisingang aan de Krammer. Volgens plan ning wordt daar begin april mee begonnen. Om de bruggenhoof den te kunnen bouwen, wordt de toegang naar de sluis wel wat smaller. „Het zal voor de scheep vaart lastiger zijn", vertelt sluismeester G. van Meurs. „Dat wordt natuurlijk vooraf kenbaar gemaakt maar we moe ten nog meer opletten dan an ders." Druk De sluis bij Bruinisse is heel druk. Van Meurs vertelt dat er vorig jaar ruim 53.000 passages zijn geweest, vijfduizend meer dan het jaar daarvoor. Hij ver wacht dat het nog drukker gaat worden door de uitbreiding bij Aquadelta. „De bouw van de brug geeft inderdaad overlast voor de scheepvaart", bevestigt projectleider Engelen. „Maar die scheepvaart zal er uiteinde lijk ook van profiteren en met al leen het wegverkeer. Het ge beurt nu regelmatig dat boten in de sluis moeten wachten voor ze eruit mogen omdat de file op de weg te lang is. Dat probleem is straks ook voorbij." De bouw van de tweede brug staat onder grote tijdsdruk. Vol gend jaar juni wordt de tweede brug in gebruik genomen. In de oorspronkelijk planning zou in januari al gestart worden met het werk, maar dat is niet ge haald omdat de vergunningen niet rond waren. „We hebben desondanks de aan nemerscombinatie Hakkers/ Traas gevraagd om toch voor- breidingen te treffen zodat we geen achterstand zouden op lopen. Tot nu toe gaat het goed en is geen sprake van een achter stand." De bruggenhoofden moeten voor de bouwvak zover klaar zijn dat de grond tijdens de bouwvak tijd krijgt om in te klinken, waarna er verder ge bouwd kan worden. door Ron Maqnée MIDDELBURG - Woongocd Middelburg zal niet schromen de huur van ama-pan- den op te zeggen als de huizen voor over last blijven zorgen. Dat zei Woongoed-di- recteur E. de Ceuster gisteren tijdens een overleg op het stadhuis van Middelburg. De Ceuster vertelde dat hij bij een eerder overleg zeer onder de indruk was geraakt van de mate van overlast die omwonen den ondervinden van de panden waarin alleenstaande minderjarige asielzoekers (ama's) wonen. Hij is het met de bewo ners eens dat de maat vol is. „Als er echt langdurig overlast blijft, voel ik me ge noodzaakt de huur van de panden op te zeggen. Omdat ik anders de omwonen den in de steek laat." Mocht het zover komen, dan betekent dat niet dat de ama's op straat belanden Ze worden dan elders gehuisvest. De Ceuster zei dat vanaf dit moment wordt bijgehouden wanneer er sprake is van overlast. „We trekken nu een streep. Ik kan niet terugkijken, alleen vooruitkij ken." De directeur sprak zijn woorden tijdens een bijeenkomst op het stadhuis van Mid delburg, georganiseerd door wethouder A. de Vries van Middelburg, waarbij naast Woongoed ook AZZ en Nidos (de instellingen die zijn belast met de op vang en begeleiding van de ama's), de ge meente Middelburg, omwonenden én vier jonge asielzoekers aanwezig waren. Het was al de tweede keer in korte tijd dat de betrokkenen over het onderwerp overlegden. In januari kwamen de par tijen ook al bijeen, tijdens een emotione le bijeenkomst in Dauwendaele. Toen kwam onder meer het systeem van de nachtmentoren aan de orde. Dit zijn me dewerkers van AZZ die dag en nacht ge beld kunnen worden in geval van over last Gisteren klaagden enkele omwonenden dat het melden van klachten geen soelaas biedt. De overlast begint weer zodra de mentor zijn hielen heeft gelicht, zo klaag den de omwonenden. ten op Schouwen-Duiveland tot één gemeente een zorgenkindje geweest. Tussen de 'oude' ge meenten waren er nogal wat ver schillen in de wijze waarop met het openbaar groen werd omge gaan. De nieuwe gemeente probeerde een gulden middenweg te vin den, maar in de praktijk leidde die aanpak tot een groeiend aan tal klachten over het groenon derhoud. Om het tij te keren is de gemeente inmiddels begon nen met het inzetten van vaste kernteams. Verder wordt gewerkt aan het opstellen van een groen-struc- tuurplan, waarvan een groen- kwaliteitsplan onderdeel uit maakt. In dat kwaliteitsplan worden vervolgens eerderge noemde groen-actieplannen voor de afzonderlijke kernen sa mengebracht. Om de groen-ac tieplannen te kunnen opstellen wil de gemeente van de inwo ners weten wat hun wensen zijn op het gebied van het groen in hun dorp Inloopavonden Daarom houdt de gemeente in loopavonden over het groen. De primeur gaat naar Oosterland. De bewoners van het Duiveland- se dorp kunnen dinsdag 16 maart hun zegje doen. Na Oos terland volgen Burgh-Haamste- de (dinsdag 23 maart), Brou wershaven (woensdag 31 maart), Dreischor (dinsdag 6 april), Sirjansland (dinsdag 13 april) en Serooskerke (dinsdag 20 april). De inloopavonden worden steeds gehouden in het plaatse lijke dorpshuis en beginnen om 19.30 uur. Uitzondering is Burgh-Haamstede waar de in loopavond om 20.30 uur begint. De munitie-opgravingen op golfbaan De Goese Golf duurt nu al weken langer dan gepland, en het einde is nog niet in zicht. De verwach ting is dat er minstens vier ton aan explosieven en patronen in de bodem zit. foto Willem Mieras door Freek Janssen GOES - Er ligt meer munitie on der het terrein van golfbaan De Goese Golf dan tot nu toe be kend was. De opruimwerkzaam- heden duren dan ook een stuk langer dan gepland. Waarschijn lijk hebben de geallieerden er na afloop van de Tweede We reldoorlog op meerdere plekken Duitse munitie tot ontploffing gebracht. Ruimers zijn al sinds 19 januari bezig op het golfterrein. Ze heb ben al dik tweeduizend kilo aan munitie opgegraven en vernach ten minstens nog een keer die hoeveelheid te vinden. De werk zaamheden duren zeker nog tot medio april In juni vorig jaar stuitte een on derhoudsmedewerker van de Goese Golf op granaten en ge weerpatronen in de grond ach ter hole 17. De EOD adviseerde na onderzoek om het golfterrein grondig te laten opruimen. Na overleg tussen de gemeente, EOD, politie en De Goese Golf werd besloten om in januari te beginnen. Directeur G. Rutjes: „De gemeente wilde het eigen lijk al meteen in juni doen, maar dat is voor ons het hoogseizoen. We hebben besloten een gedeel te van de baan af te sluiten en in januari pas te gaan ruimen." De werkzaamheden zouden vier we ken duren, maar dat is inmid dels al drie weken uitgelopen. „En gaat op zijn minst nog vijf weken door", verzucht Rutjes. Schade De Goese Golf loopt flink wat in komsten mis door de opruim- werkzaamheden: „De schade loopt in de tienduizenden eu ro's", zegt Rutjes. De Goese Golf probeert de schade op de gemeente Goes te verhalen. Ongeveer twee keer in de week komt de EOD langs om de boel onschadelijk te maken Af en toe worden er explosieven naar een rustig plekje in de Poel ge transporteerd en daar tot ont ploffing gebracht. In de buurt van De Goese Golf lag tijdens de WOU een immens Duits munitiedepot. Slagers: „Het was bekend dat geallieer den hier een springput hadden, waar ze munitie onschadelijk maakten. Maar nu blijkt dat er wel meer springputten lagen." We zoeken: verkopers, magazijnmedewerkers, administratieve medewerkers, service-adviseurs en monteurs (met en zonder APK).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35