PZC Buurt bang voor verkeersdrukte Begin aanleg tweede Bruse brug Geen steun voor motie tegen fusie waterbedrijven Plukken en snoeien goed voor psychiatrische patiënt Winnende foto wordt ansichtkaart Yoorstelling Ons Boeregoed agenda Voetgangster aangereden Drankrijder is rijbewijs kwijt Parkeerboetes Gent fors hoger Man uit Sluis slaat vrouw Man dubbelt maximumsnelheid Scooter en brommers gestolen Gemeente scheidt auto's van fietsers rond multifunctioneel gebouw Yerseke-West I In het multifunctionele centrum I komen straks onder meer de ba sisscholen Prinses Beatrix en het Kompas De onwonenden- I vereniging heeft uitgerekend dat die alleen al voor zo'n 1800 fietsbewegingen per dag zorgen. I Daarnaast zullen ook veel kinde- I ren met de auto worden ge bracht ..Onze straten zijn niet EHBO-proeven 's-Gravenpolder Toneelstuk door Mieke van der Jaqt HEINKENSZANI) - De fracties van de PvdA en GroenLinks in de gemeenteraad van Borsele hebben gisteravond vergeefs ge probeerd de rest van de raad over te halen om tegen een fusie tussen de waterbedrijven Euro poort en Delta te stemmen. Volgens PvdA-fractievoorzitter P Vollaard kijken de aandeel houders, de gemeenten en de provincie, veel te veel naar de centen die het hen oplevert en niet naar de zorgplicht die over heden hebben als het gaat om nutsvoorzieningen. Volgens Vol laard kost de fusie de Zeeuwen 400 euro per huishouden. Dat is de investering die nodig is, 67,5 miljoen euro voor de helft van het nieuwe bedrijf Neptunus. ge deeld door 150.000 Zeeuwse huishoudens De Zeeuwse ge meenten en de provincie kunnen dan misschien wel hogere divi dend-uitkeringen verwachten, maar ze zijn wel de helft van hun zeggenschap kwijt. Volgens Vollaard houdt het daar niet mee op omdat nog meer fusies op de nutsmarkt worden ver wacht. Belasting De Borselse oppositie heeft er grote bezwaren tegen dat divi denduitkeringen van nutsbedrij ven inmiddels een te belangrijk deel van het inkomen van over heden gaan vormen. Voor de pro vincie betekent de Delta-uitke ring al 10 procent van het inko men. „Het is een vorm van ver kapte belasting, waaraan wij niet willen meewerken", vond Vollaard. CDA-fractievoorzitter P. van den Dries wierp tegen dat de gemeente van dat geld toch weer zulke mooie dingen kan doen voor de burgers. Vol laard wist zeker dat de burgers zdf ook wel een goede bestem- mipg voor hun eigen centen kun nen vinden. M. van Liere (WD) opperde de mogelijkheid om het dividend middels een tariefsver laging aan de gebruikers terug te geven. Daar keek de oppositie zeer van op. Een dergelijk voor stel is vanuit de PvdA-fractie herhaalde malen gedaan, maar de raad ging daar nooit mee ak koord, en zeker de VVD niet. De Borselse raad stemde in meer derheid in met de fusie en geeft de vertegenwoordiger wel mee dat de werkgelegenheid goed in de gaten moet worden gehou den. Tijdens de Borselse raadvergade ring werd andermaal ingespro ken en gediscussieerd over de bomen op het begraafplaatsje in Oudelande. Een motie waarin de gang van zaken werd be treurd, ingediend door PvdA en GroenLinks, haalde het niet. KAPELLE - Klederdrachtvere niging Óns Boeregoed geeft mor gen een avondvullende voorstel ling in De Vroone in Kapelle. Op het programma staat het to neelstuk 'A de katte van 'uus is' en optredens van een koor en een volksdansgroep. De show be gint om 19.30 uur. (Advertentie) AutoTeam wordt naast officieel Opel-dealer ook officieel Daewoo-dealer voor Zeeland. Daarom zijn wij op zoek naar nieuwe collega's! Ben je op zoek naar een leuke baan? Kijk dan op www.autoteam.nl De jury koos voor een foto met een detail van de molen van Oost-Souburg. foto Micha de Muijnck Er waren 121 foto's ingeleverd door vijftig amateurfotografen. De wedstrijd werd ge organiseerd door de Bibliotheek Oost-Sou burg ter gelegenheid van haar vijfentwin tigjarig bestaan. Op de tweede plaats eindigde J. Allewijn- se, derde werd C. te Beek en vierde werd T. Laport uit Middelburg. De eerste-prijswinnaar ontving een profes sionele, digitale camera en zijn foto is in honderdvoud afgedrukt als ansichtkaart. De anderen kregen een van de drie foto boeken van Ruben Oreel cadeau. De vier winnende foto's kunnen bovendien als e-card verstuurd worden. Sinds gisteren staan ze op de website van de gemeente Vlissingen, www.vlissingen.nl. Via de link toerisme en e-card zijn ze op te vragen. door Edith Ramakers OOST-SOUBURG - Micha de Muijnck uit Oost-Souburg heeft de fotowedstrijd Sou burg Anders gewonnen. De jury, onder lei ding van fotograaf Ruben Oreel, oordeelde dat de foto goed van kleur was en het frag ment van de Oost-Souburgse molen vak kundig gekozen. vrijdag 5 maart 2004 STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; GOES Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00 - 12,00 uur: Verkoop kleding en meubelen; Kantine ZLM, 13.30 - 16.30 uur: Biljart voorouderen, Bethelkerk. 20.00 uur: Zangavond zang koor Hallelujah; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Semorensoos; 13 00 uur: Biljarten; KAPELLE Fruitteeltmuseum, 13.00 - 17.00 uur: Boomtoppers, op de fiets of ts voet; Oe Vroone, 13.30 uur: Sociëteit; KRUININGEN Ons Dorpshuis, Sport- fal 19.30 20 30 uur: Conditietraining; KAMPERLAND - Dorpshuis De Casem- brooi, 20.00 uur- Multimediaal theater door Eric Rone en Bernard Vercouteren van den Berge; LEWEDORP Café-pension De Goede Verwachting, 18.30 uur: Avondruil beurs; RILLAND Voormalige brandweerka zerne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 1, WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur Sociëteit; VERSEKE Dreef en Kerkplein, 8.00 13.00 uur: Weekmarkt; Zorgcentrum Vredelust, 15.00 uur: Gar- dirol (kegelspel). REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 •460 AA GOES i Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 i E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 j Postbus 31 "460 AA goes j Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail redactie@pzc.nl internet wywv-pzc.nl E-mail: web@pzc.nl I Bezorgklachten: tëOO-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- t durende de openingstijden; Mterdagstot 12.00 uur ZIERIKZEE - Op de Laan van Sint Hilaire in Zierikzee is gisteravond om kwart voor negen een 26-jarige vrouw uit die plaats aangereden op het zebrapad Een 62-jarige automobiliste uit de gemeente Schou- wen-Duiveland had niet gezien dat de vrouw aan het over steken was. Ze is met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. NISSE - Op de Drieweg in Nisse is gisteravond rond half acht een dertigjarige automobilist uit de gemeente Borse le aangehouden. Hij had bijna vier maal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Zijn rijbewijs is ingenomen en hij kreeg een dagvaarding. GENT - De parkeerboetes in de stad Gent zijn per 1 maart drastisch verhoogd. Iemand die 'vergeet' een kaartje te trekken uit een par keerautomaat krijgt voortaan 20 euro boete per halve dag. Voor de wetsverandering was dat 12,50 euro. De verhoging wordt echter nog niet overal in de stad in de praktijk gebracht, omdat veel van de apparatuur nog moet worden omgeschakeld. Het stadsbestuur verwacht dat binnen een maand allemaal klaar te hebben. Gent wordt als koopcentrum en uitgaansstad veel bezocht door Zeeuws-Vlamingen. TERNEUZEN - Een vijftigjarige vrouw uit Terneuzen is woensdagavond rond tien voor negen geslagen door een 39-jarige man uit de gemeente Sluis Het incident speelde zich af in een pension aan de Beneluxweg in Terneuzen. De oorzaak was een al langer lopend conflict tussen de twee over een financiële kwestie. De vrouw liep letsel op aan haar knie, de man werd aangehouden. TERNEUZEN - Een 24-jarige automobilist uit Berkel en Rodenrijs moest in de nacht van woensdag op donderdag zijn rijbewijs inleveren. De man reed met een snelheid van 110 kilometer per uur over de Rooseveltlaan in Ter neuzen. De maximumsnelheid is daar vijftig. TERNEUZEN - In Terneuzen zijn in de nacht van woens dag op donderdag twee brommers gestolen. Uit de voor tuin van een woning aan het Wilgenplantsoen verdween- een brommer ter waarde van enkele honderden euro's. Een duurder exemplaar werd meegenomen uit de Korte Dijkstraat. Beide brommers stonden op slot Diezelfde nacht werd in de Visartstraat in Sluiskil een scooter gesto len. De scooter, waarvan verder alle gegevens ontbreken, stond afgesloten voor de deur. door Ingrid Huibers GOES - Als aanvulling op het succesvolle project Fruitpluk zijn (ex-)psychiatrische patiën ten in Goes nu ook aan het snoeien geslagen. Er wordt ge werkt op percelen met perenbo men op het fruitbedrijf van André Hoekman aan de 's-Gra- venpoldersweg. Al het opgaande hout hoger dan één handlengte, wordt gesnoeid „Het gaat hartstikke goed", ver telt Hoekman „In het begin had ik met zo veel contact met de mensen, alleen met hun coach Maar als je ze na een paar we ken een beetje leert kennen, gaat het verder vanzelf." 'Snoeivrucht', zoals het nieuwe project is gedoopt, is een project van de vereniging Psyiënt Neder land die in 's-Gravenpolder ze telt De vereniging was al zo'n vier jaar bezig met het plukken van fruit op verschillende Zeeuwse bedrijven, toen initia tiefnemer Adri Walhout afgelo pen voorjaar in contact kwam met Hoekman. Walhout: „Bij een ander fruitbe- dnjf waren we niet meer wel kom, omdat de eigenaar op Hon garen was overgeschakeld voor de pluk, dus we zaten een beetje omhoog. Toen André (Hoekman, red.) vertelde dat hij nog geen plukkers had geregeld, ben ik daar direct op ingesprongen." Walhout heeft voor het eerst de hele klus zelf aangenomen, wat betekent dat hij verantwoorde lijk was voor de pluk en er dus voor moest zorgen dat er steeds voldoende plukkers waren. „Dat was een heel geregel", ver telt hij. „Soms kwamen mensen ineens niet opdagen, of ze keer den halverwege de rit hier naar toe om omdat ze het toch niet za gen zitten om te komen." Maar dat was tegelijkertijd ook de uitdaging. „Ik had hier eens een knaap van 25 die kwam plukken en die stond na afloop naar een volle kist met appels te kijken. 'Ik heb het bij geen enke le therapie langer dan vijf minu ten uitgehouden', zei hij Maar zijn kist was vol. Fantastisch toch?" Tijdens de afscheidsavond voor de plukkers afgelopen najaar, bleken veel mensen bang om in een gat te vallen, nu ze geen uit zicht meer hadden op werk. „Toen heb ik voorgesteld om ook voor de snoei weer met deze groep te werken", vertelt Hoek man „En dat bevalt zeer goed." Walhout, die zelf langdurig met een zware depressie kampte en daarvoor ook verschillende ke ren opgenomen is geweest, maakt zich al jaren hard voor de integratie van de psychisch zie ke medemens. „Tien jaar gele den werd ik voor de vierde keer opgenomen en in feite onbehan delbaar verklaard. Toen ben ik bij Emergis bij wijze van laatste kans aan een zeer intensief tra ject begonnen. Daar hoorde ook werk buiten de muren van de in stelling bij. Dat heeft me uitein delijk heel erg goed gedaan", vertelt hij. „In die periode heb ik me voorgenomen om, als het ooit nog goed zou komen met mij, ervoor te zorgen dat mijn mede-patiënten achter de gera niums vandaan zouden komen. Het is zo belangrijk om weer mee te doen, om - ook al ben je patiënt - iets te kunnen beteke nen." Het project snoeivrucht werd gisterochtend officieel gedoopt door gedeputeerde G. van Heu- kelom (volksgezondheid) en L. van Leersum, voorzitter van de raad van bestuur van Emer gis. De heren kregen van Hoek man een lesje perenbomen snoeien. Het project Fruitpluk won gisteren de eerste prijs als Best Practice Project in het ka der van het Europees Jaar van Mensen met een handicap f\nnr Rob Paardekam VERSEKE - Omwonenden van het toekomstige multifunctione le centrum in Yerseke-West vre zen grote verkeersproblemen in hun wijk als het complex in 2007 open gaat. Volgens hen [vorden de nu nog rustige stra ten dan dagelijks overspoeld met honderden fietsende kinde- ren en een hoop auto's. VGRA VENPOLDER - Het dis- trictsbestuur Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Vereni ging EHBO houdt morgen haar jaarlijkse vaardigheidsproeven in sporthal De Zwake in 's-Gra venpolder. De deelnemende ploegen zijn af komstig uit Goes, 's-Gravenpol- deren Wilhelminadorp. De win naar wordt afgevaardigd naar de landelijke wedstrijd, die op 15 mei in Goes wordt gehouden. De wedstrijd is van 10.30 tot 12.00 uur. HEINKENSZAND - Toneelver eniging OVU uit Heinkenszand speelt morgen het stuk 'Voor je alibi naar Hotel Walibi'. Het stuk gaat over een hotel, waar je vreemd kunt gaan zon der risico: de eigenaar van het hotel bezorgt zijn gasten een ali bi De voorstelling begint om 20.00 uur in De Stenge, na af loop is er een bal. berekend op een combinatie van fietsende kinderen en auto's", al dus een woordvoerder van de vereniging. De gemeente verwacht geen pro blemen, omdat het de bedoeling is dat fietsende kinderen en au tomobilisten straks een andere route nemen. De fietsers gaan via de Ericalaan naar de brede school, maar ouderen die hun kroost met de auto brengen, moeten dat via de Hogeweg doen. Daar komt een voorzie ning waar ze hun kinderen kun nen afzetten, om vervolgens met een weer door te rijden. „Het wordt behoorlijk onaantrekke lijk om de kinderen aan de Eri calaan af te zetten", zegt een woordvoerster van de gemeente. „Ze moeten dan namelijk nog een paar honderd meter lopen om bij de ingang van de school te komen." Ondertussen is ook duidelijk ge worden dat woningbouwvereni ging R&B Wonen bij het multi functionele centrum ook een aantal koopappartementen gaat bouwen. De opbrengst daarvan wordt gebruikt voor de bouw van het nieuwe Vredelust, dat naast het multifunctionele ge bouw komt te staan. Om hoe veel appartementen het gaat en wat de doelgroep wordt, is nog niet bekend. Sporthal De gemeente heeft in het plan re kening gehouden met de komst van een sporthal, al koos de ge meenteraad vorig jaar voor twee kleine gymzalen CDA en BBR meenden toen dat de gemeente geen geld heeft voor een sport hal, maar waarschijnlijk veran deren ze dit voorjaar, bij de be handeling van de kadernota, van mening. In dat geval is er een meerderheid voor een sport hal. Alleen de SGP kiest princi pieel voor twee kleine zalen. Het plan Yerseke-West moet in 2007 worden voltooid. Aan de oostkant van de Hogeweg ko men Vredelust en het multifunc tionele centrum, met onder meer de scholen, de kinderop vang, de peuterspeelzaal, de sporthal en muziekvereniging Mozart. De korfbalvereniging en de postduivenclub kunnen blijven zitten. De voetbalvelden worden verplaatst naar de west kant van de Hogeweg. Daar wor den ze om de huidige tennisba nen gesitueerd. De gemeente is nog druk aan het onderhande len met de grondeigenaren in het gebied. Dat gaat moeizaam. Het college sluit dan ook niet uit dat het uiteindelijk op ontei gening zal uitdraaien. door Melita Lantinq BRUINISSE - Rijkswaterstaat is begonnen met het voorberei den van de aanleg van de twee de brug bij Bruinisse. Deze week zijn de struiken op de dijk langs de sluis weggehaald. „We beginnen in april echt met de werkzaamheden, maar de struiken moesten snel weg om dat het broedseizoen bijna be gint. We kunnen niet rooien als er vogels zitten", vertelt project leider P. Engelen van Rijkswa terstaat. Bij de sluis van Bruinisse wordt een tweede brug aangelegd, een zogenoemde bypass. Het wegver keer wordt over deze tweede brug geleid als de brug in de hoofdweg openstaat. Momenteel liggen een meetvaar- tuig en een platte schuit voor de sluisingang. Het meetvaartuig peilt de bodem omdat voor de sluis gebaggerd moet worden, om damwanden voor de brug genhoofden aan te leggen. „Op de bodem ligt los slib en dat moet weg", zegt Engelen. De bruggenhoofden komen aan weerszijden van de sluisingang aan de Krammer. Volgens plan ning wordt daar begin april mee begonnen. Om de bruggenhoof den te kunnen bouwen, wordt de toegang naar de sluis wel wat smaller. „Het zal voor de scheepvaart las tiger zijn", vertelt sluismeester De Bruse sluis waarbij een twreede brug wordt aangelegd die als bypass gaat dienen voor wachtend wegverkeer wanneer de eerste brug openstaat. foto Marijke Folkertsma G. van Meurs. De sluis bij Brui nisse is heel druk. Van Meurs vertelt dat er vorig jaar ruim 53.000 passages zijn geweest, vijfduizend meer dan het jaar daarvoor. „De bouw van de brug geeft inderdaad overlast voor de scheepvaart", bevestigt projectleider Engelen. „Maar die scheepvaart zal er uiteinde lijk ook van profiteren. Het ge beurt nu regelmatig dat boten in de sluis moeten wachten voor ze eruit mogen omdat de file op de weg te lang is. Dat probleem is straks ook voorbij." De bouw van de tweede brug staat onder grote tijdsdruk Volgend jaar juni wordt de tweede brug in ge bruik genomen. We zoeken: verkopers, magazijnmedewerkers, administratieve medewerkers, service-adviseurs en monteurs (met en zonder APK).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31