Kanaal Kloosterzande van tafel Buurt vreest invasie ratten door sloop aardappelloods L1 PZC PZC CARIANNE 11 Gemeente krijgt onvoldoende steun voor ambitieus project Concert OKK in Schoondijke Fanfare is hoempapa voorbij Lentemarkt in huize Antonius Kloosterzande Schuldig maar geen straf voor stelen geld van collega Handtekeningen tegen autorallv Dronken rijder Geld bestrijding wateroverlast Vier maanden voor aanranding agenda NIEUWE COLLECTIE!!!!! dinsdag 2 maart 2004 door Frank van Cooten HULST - Het project Perkpol- der, voorheen Kloosterzande aan Zee, wordt waarschijnlijk afgeslankt. Bij het gemeentebe stuur is duidelijk geworden dat het oorspronkelijke plan niet kan rekenen op de volle en nood zakelijke steun van de provincie en Rijkswaterstaat. Daarom bekijkt het gemeentebe stuur een beperktere opzet van het project. 'Slachtoffer' van deze afslan king is het kanaal van de voor malige haven van Perkpolder naar Kloosterzande. In de nieu we planopzet is het kanaal ge schrapt. Kanaal Door de voormalige gemeente Hontenisse was nog voor de her indeling met de gemeente Hulst een plan ontwikkeld voor het ge bied tussen Kloosterzande en SCHOONDIJKE - De mu ziekvereniging Oefening Kweekt Kunst Groede Schoondijke (OKK) geeft zaterdag 6 maart haar jaar lijkse voorjaarsconcert in Zaal Wijffels in Schoondij ke. Na de pauze geeft zusterve reniging Apollo Sluis/De Zeegalm een concert, waar bij de Belgische zangeres Marijke Maelegheer het vo cale gedeelte voor haar re kening neemt. Beide concerten worden speels onderbroken door de drumbandsectie van OKK Het dubbelconcert begint om 19.30 uur. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Perkpolder onder de titel Kloos terzande aan Zee. Het plan om vatte onder meer een kanaal in clusief een sluis, een jachthaven bij Kloosterzande en grootscha lige verblijfsrecreatie. Aangezien de kosten van dit plan aanzienlijk waren, is na de studiefase inmiddels duidelijk geworden dat het plan niet kan rekenen op steun van provincie en Rijkswaterstaat. Definitieve besluiten zijn nog niet genomen, maar er is gezien de karige financiële positie van de gemeente nu ook aandacht besteed aan een beperktere opzet van het project Perkpol der. In de beperktere opzet is we derom gewerkt aan een kansen- kaart voor een gebied ten noor den en noordwesten van Kloos terzande. Deze plannen zijn nog volop in ontwikkeling. Natuurcompensatie Het gemeentebestuur ziet glo baal mogelijkheden voor de aan leg van een jachthaven, de bouw van een beperkt aantal verblijfs- recreatieve woningen, de verde re ontwikkeling van bestaande campings, de aanleg van een golfbaan en de aanleg van na- tuurcompensatiegebieden. Met name dat laatste is een gro te wens van provincie en Rijks waterstaat. De rol van de gemeente ligt in het formuleren van randvoor waarden, waarbinnen onderne mers en/of ontwikkelaars ont wikkelingsplannen kunnen in dienen. Volgens burgemeester J.F. Mul der wordt momenteel de meest haalbare optie bekeken. „Maar dat snel iets met de voormalige veerhaven moet gebeuren, is wel duidelijk." KLOOSTERZANDE - In verzor gingshuis Antonius in Klooster zande wordt zaterdag 20 maart de jaarlijkse lentemarkt gehou den. De opbrengst van de markt wordt gebruikt voor nieuwe ont spanningsactiviteiten voor de bewoners. De lentemarkt begint om 10 uur en wordt rond de klok van vie ren afgesloten. Tussentijds kunnen bezoekers en bewoners terecht op de kraampjesmarkt voor bloemen, planten en decoraties, paasarti- kelen, kaarten en hobbywerk van bewoners. Basisschoolkinderen verkopen in de benedenzaal van het woon zorgcentrum oude spulletjes op een mini-rommelmarkt. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Fanfares louter hoempapa- muziek? Dirigente Cathy Kotoun (37) uit Zierikzee stuift verontwaardigd op. Die tijd is allang voorbij, stelt ze. Muzikaal kun je alle kanten op en dat geldt al hele maal voor de presentatie. Zelf houdt ze wel van een stevige mars. „Maar daarom zit je ook in dit wereldje." Wat velen niet weten is dat de muzikale mogelijkheden in HaFaland (harmonie en fanfare) veel uitgebreider zijn dan je in eerste instantie denkt. Zo verrastten le den van Oosterlands Fanfare kinderen op de plaatselijke basisschool onlangs met onder meer de tune van Bob de Bou wer. De uitvoeringen van muziekvereni gingen zijn doorgaans divers; er komt on der meer pop, licht klassiek en filmmu ziek voorbij. De in Zierikzee geboren Kotoun is diri gente van Oosterlands Fanfare, Fanfare Mozart in Yerseke en Harmonie de Veree- nigde Vrienden uit Sas van Gent. Met de ze laatste club muzikanten stond ze on langs op het internationale Blaasmuziek- festival voor HaFa-orkesten in Praag, waar ze tot beste dirigent werd uitgeroe pen. Geweldig, vindt ze, want het dirige ren geeft haar een enorme 'kick'. „Je bent het instrument van het hele or kest. Dat gaat nog een stapje verder dan het blazen zelf", omschrijft ze haar werk en passie. In 1993 studeerde Kotoun af aan het Rot terdams Conservatorium, in de hoofdvak ken piano en harmonie- en fanfaredirec tie. Die muzikale carrière begon jaren eerder toen zij als meisje van de lagere school aan de klarinet ging bij Nut Uit spanning in Zonnemaire. Alle meiden deden dat toen, maar het zat er bij Kotoun ook stomweg in. Ze speelde al piano en daar kwam het blazen bij. Het was een openbaring toen ze vervol gens - jaren later - ontdekte dat je voor het vak van dirigent kan leren. Inmiddels zijn haar werkdagen uiterst di vers. Ze geeft pianoles, begeleidt bij bal let- en conservatoriumexamens en zwaait haar dirigentenstokje bij de vere nigingen waar ze aan is verbonden. Verbazend En daar ziet ze tot haar frustratie dat de fanfare lang niet de waardering en aan dacht krijgt die het in haar ogen wel ver dient. Verbazend, meent de dirigente. „Juist in HaFa-land is heel veel veran derd." Van louter hoempapa-en zijn de publie ke optredens uitgegroeid tot concerten die veelal aan een thema opgehangen zijn en die meer en meer het karakter MIDDELBURG - „Ik hoorde een stem in mijn hoofd, die zei dat ik de portemonnee uit de tas moest pakken", verklaarde giste ren in Middelburg een 41-jarige vrouw uit Sint Jansteen. Officier van justitie, R. Jeuken, hield in zijn eis van veertig uur voorwaardelijke werkstraf reke ning met het berouw dat de ver dachte snel na de diefstal had ge toond. Zo had ze het geld terug gelegd in het kastje van het slachtoffer: een collega. „Het gebeurde in een opwel ling", zei ze. Politierechter I. Woltring ging nog een stapje verder door de vrouw wel schuldig te verkla ren, maar geen straf op te leg gen. „U heeft het geprobeerd goed te maken. Al is dat niet he lemaal gelukt." De hoogte van het gestolen be drag stond ter discussie. Er werd 105 euro verondersteld, maar het slachtoffer meende te weinig geld te hebben terugge kregen. De verdachte had haar conclu sies getrokken en ontslag geno men. Strafpleitster V. Serrarens vroeg begrip voor de psychische toestand van haar cliënt. „Ze heeft emotioneel en financieel problemen Het is een eenmalige misstap geweest." door Eugène Verstraeten AXEL - Bewoners uit de omge ving van de Oudeweg in Axel vrezen voor een ratteninvasie als de voormalige loodsen van aardappelhandel Mieras wor den gesloopt. Hun angst voor grote overlast wordt ingegeven door het feit dat er de laatste weken steeds meer ratten en muizen in en om de tuintjes bij de woningen word en gesignaleerd Bewoner R. van Overmeeren wist op klaarlichte dag een rat in zijn achtertuin te fotografe ren. Hij heeft, ook namens de buurtbewoners, de gemeente Terneuzen gevraagd snel actie te ondernemen. „De rat die ik gefotografeerd heb is maar een klein exemplaar", zegt Van Overmeeren. „We hebben hier al veel grote re ratten gezien." Verschillen de buurtbewoners hebben een volière of kippen en zijn bang dat hun dieren straks het slachtoffer worden van honge rige ratten. De voormalige aardappelop slagloodsen staan al geruime tijd leeg. De gebouwen zijn De ratten laten zich zelfs op klaarlichte dag zien. foto R. van Overmeeren door de gemeente opgekocht om er een nieuwe woonwijk te realiseren. Paradijs „Er zijn nog wel wat restaard- appelen achtergebleven", weet Van Overmeeren, „Dus voor ratten en muizen is het daar de afgelopen maanden een waar paradijs geweest." Van Over meeren vermoedt dat het voor raadje piepers inmiddels ver op is en dat het ongedierte op zoek gaat naar andere voedsel bronnen, in tuinen en schuur tjes. Volgens hem is het spreek woord 'ze kweken als ratten' letterlijk van toepassing. „Om dat de beesten ongestoord hun gang kunnen gaan, zou er wel eens een invasie van deze bees ten kunnen volgen op het mo ment dat de loodsen van Mie ras daadwerkelijk gesloopt worden." Actie Volgens wijkwethouder J. van Schaik is het duidelijk. „We moeten zo snel mogelijk actie ondernemen om de rattenover- last te stoppen." Dat vindt ook wethouder A. van Waes. „We hebben er eer der nog geen berichten over ge hoord, maar we gaan de klach ten zo snel mogelijk natrek ken. Lopen er inderdaad veel ratten, dan zullen we die be strijden." Volgens Van Waes worden de loodsen voorlopig niet ge sloopt „Het sloopbestek is zo goed als gereed, maar we wil len wachten tot we overeen stemming hebben met de wo ningbouwvereniging over de in vulling van het hele bestemmingsplan. Het is een stuk voordeliger als we straks alles in één keer kunnen aan pakken." KLOOSTERZANDE - Burgemeester en wethouders van Hulst krijgen vanmiddag ruim zestig bezwaarschriften te gen het verrijden van een autorally door het Land van Hulst. SP-lid G. van Unen biedt de handtekeningen na mens de tientallen omwonenden aan. Polderbewoners en de Socialistische Partij zijn gekant tegen een racewed strijd door het buitengebied van de gemeente Hulst van wege aantasting van de verkeersveiligheid, verstoring van broedende vogels en daarmee het verloren gaan van legsels en vernieling van de bermen. Ondanks voorgaande acties en sterke bezwaren van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen, wegbeheerder van de meeste polder wegen, wil het gemeentebestuur toch opnieuw vergun ning verlenen voor het houden van de rally. De bezwaar makers willen als inwoners van Hulst niet voor die 'zoge naamde promotie' van de Reynaertstad betalen. WESTDORPE - De marechaussee heeft in de nacht van zondag op maandag een 46-jarige automobilist uit West- dorpe betrapt op rijden onder invloed. De man reed slin gerend over de Tractaatweg nabij zijn woonplaats. De blaastest wees uit dat de Westdorpenaar ruim 4,5 keer te veel alcohol op had. Eigenlijk moest hij zijn rijbewijs inle veren, maar de man dat al sinds 1998 niet meer. Het was hem toen al afgepakt wegens eerdere veroordelingen voor dronken rijden. DEN HAAG - Ter bestrijding van regionale waterover last heeft staatssecretaris Schultz van Haegen van Ver keer en Waterstaat gisteren een eenmalige subsidierege ling gepresenteerd waarvoor 100 miljoen euro beschik baar is. Waterschappen en gemeenten kunnen per project maximaal dertig procent van de kosten vergoed krijgen tot een maximum van vier miljoen euro. Ze moeten er wel snel bij zijn. want voor de subsidieregeling die 1 april in werking treedt, geldt het principe 'wie eerst komt, die het eerst maalt'. MIDDELBURG - De Middelburgse poliierechter I Wol tring veroordeelde gisteren een 42-jarige man uit Loke ren (B) voor aanranding conform de eis tot een half jaar gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De man reed 10 augustus vorig jaar in Terneuzen met zijn scooter een vrouw op haar fiets klem, waarna hij haar bij de arm pakte, haar betastte en in haar borsten kneep. Het was volgens officier van justitie, R. Jeuken, aan het bui tengewoon goede signalement te danken dat de man later kon worden opgepakt. De Belg kwam regelmatig op zijn scooter naar Terneuzen om een joint bij Checkpoint te ro ken en alcohol te drinken. Die combinatie zorgde ervoor dat hij zijn seksuele driften niet de baas kon. De officier vond een celstraf van vier maanden plus twee maanden voorwaardelijk passend. Raadsman A. Sol bepleitte vrij spraak. De politierechter had aanvankelijk zijn twijfels, maar hij zag de herkenning door het slachtoffer en het ge drag van de verdachte als doorslaggevend bewijs. Cathy Kotoun is dirigente van Oosterlands Fanfare, Fanfare Mozart in Yerseke en Harmonie de Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent. Met deze laatste club muzikanten stond ze onlangs op een internationaal muziekfestival in Praag, waar ze tot beste dirigent werd uitgeroepen. Geweldig, vindt ze, want het dirigeren geeft haar een enorme 'kick'. foto Dirk-Jan Gjeltema krijgen van een show. De wedstrijdregels veranderen ook in die zin, vertelt Kot oun. Geen drie lijsten meer waaruit je evenveel verplichte nummers moet kie zen, maar één verplicht nummer en een bepaalde tijd waarbinnen alles verder ge heel naar eigen inzicht kan worden inge vuld. Nee, de fanfare is veel meer dan die men sen die komen opdraven op Koninginne dag- Het zijn mensen die Marco Borsato bij wijze van hobby op hun bügel spelen, zoals een ander een balletje trapt. En die kostuums? „Voetballers dragen toch ook speciale kleding, evenals jockeys en noem maar op." Er zit ook een competi tie-element in, want je wilt toch steeds beter op dat instrument gaan spelen. Ko toun veegt alle voordelen stellig van tafel en voegt er aan toe dat het bovenal gwoon muziek is. „En dat zit toch in je hart." STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Volkdansen; 13.30 uur; Biljarten en joke- De Halle, 13.30 uur; Aerobics. 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koers- bal. Trefpunt. 13.00 uur- Kaarten, biljarten en sjoelen; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; t Café de Troubadour. 14.00 uur Kaar ten; i GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.15 uur: Jokeren; HEIKANT t Heike. 14.00 uur: Oude- renzangkoor; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken; HULST De Lieve, 9.30 uur Volksdan sen en computeren. 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren. 19.30 uur: Stijldansen, Den Dullaert. 13 30 uur: Bridge; KOEWACHT De Vlaschaard. 1300 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek en zangkoor; NIEUW-NAMEN Café St.Cecilia, 20.00 uur. Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur- Kantklossen voor de jeugd en tim- merclub voor jongens en meisjes vanaf 8 jaar; 19.30 uur. Houtbewerken voor volwassenen; SAS VAN GENT Oe Speye, 14 00 uur SAV koersbal. sjoelen, kaarten en hand vaardigheden; De Roselaer, 13.30 uur: Kleding maken; 15.30 uur- Crea- en technika 10 club voor jeugd van 9 tot 12 jaar, 19.00 uur: Quilten; SLUISKIL Het Meulengat. 13.30 uur SWOS Kaarten, canasta competitie en biljarten heren. 19.30 uur: Cabaret groep Bonte Avond Club; Sportzaal St. Antoniusschool, 18.00 uur: Showband de Zwaluw slagwerk groep en streetdance; ST. JANSTEEN De Warande, 9 30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Odderen zang; 19.30 uur: EHBO; TERNEUZEN De Veste. 10.30 uur: Gymnastiek; 1330 uur: Handwer- ken.soos en biljarten; 19.00 uur: Stijl -en lijndansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga: 13.30 uur: Biljarten, Zaal Toonbeeld. 19.45 uur- Voorspeel avond leerlingen piano; VOGELWAARDE t Gelaag. 13.30 uur: Kaarten, WESTDORPE Concordia, 13.00 uur KBO koersbal; 19.30 uur: Harmonie Ei kels worden Bomen. De Baeckermat, Expositie aquarellen Annie van Hecke; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9 30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Zangkoor; 13.00 uur: Kaarten en biljarten. 14.00 uur: Sjoelen (Advertentie) CLAUDIA STRATHR JOYE FUN BETTY BARCLAY GIL BRE I MAURA by Claudia Strüier OUI GERRY WEBER ESISTO MONARI CS - SPORT LECOMTE ZAFFIRI ESTEVE en andere... CARIANNE mode Marki 10 - 4501 CJ Oostburg Zondags geopend van 14.00-18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39