PZC De Sjuttul zit weer in de lift Voor elke Tour weer een nieuwe fiets i Rabobank Biljarters spelen om plaatsing Masters Ploeg Cipollini krijgt wildcard Tour de France Eerste team van Oostburgse badmintonclub stevent op titel af IJsebaert nieu spits Hoek uitslagen Wielerploeg Excelsior ne kop over van Helmond Spon zaterdag 28 februari 2004 PARIJS - De Italiaanse wieler ploeg Domina Vacanze van de sprinter Mario Cipollini heeft vrijdag een wildcard ontvangen voor de Ronde van Frankrijk. Domina Vacanze is een van de zeven ploegen die door Tour baas Jean-Marie Leblanc werd toegevoegd aan de veertien op basis van de wereldranglijst reeds geselecteerde teams. Daar toe behoort het Nederlandse Ra bobank. De ploegen die gisteren een wild card ontvingen, zijn AG2R, Brio ches la Boulangère, Crédit Agri- cole, RAGT Sentences (alle Frankrijk), Domina Vacanze (Italié), Lotto-Domo (België) en Phonak (Zwitserland). Het start- veld voor de Tour bestaat nu uit 21 ploegen De Tourdirectie houdt de mogelijkheid open daar een 22e team aan toe te voe gen De keuze van de Tourdirectie leidt elk jaar tot heftige discus sie. Vorig jaar was Domina Va canze niet welkom, hetgeen een heftige polemiek tussen Leblanc en Cipollini tot gevolg had. De keuze voor het Italiaanse team is opmerkelijk omdat Domina Vacanze door de internationale wielrenunie UCI ingedeeld werd bij de tradeteams II. de eer ste divisie van het internationa le wielrennen Vier wildcards gingen naar Franse teams AG2R heeft met Jean-Patrick Nazon en Jaan Kirsipuu twee sterke sprinters, Brioches la Boulangère haalde afgelopen winter de Spaanse klassementsrenner Joseba Belo- ki en Crédit Agricole beschikt over Christophe Moreau, vorig jaar nog de beste Fransman in de Tour. De wildcard voor RAGT Semen- ces is discutabel aangezien Ed dy Seigneur de hoogst genoteer de renner op de UCI-ranglijst is met een bescheiden 285e note ring. De uitnodigingen voor Phonak (Hamilton) en Lotto-Domo (McEwen en de Nederlanders Moerenhout, Van Dijk, Vierhou ten en Van Bon) waren dan wel weer logisch. ANP door Peter van Kouteren OOSTBURG - De olympische ge dachte staat hoog in het vaan del. een trainer kan de club zich in financieel opzicht niet veroor loven en toch dreigt het eerste team binnenkort kampioen te worden van de vierde klasse. Badmintonvereniging De Sjut tul in Oostburg is vooral recrea tief gekleurd, roeit met de rie men die er zijn en prijst zich ge lukkig met de ledenaanwas. Kan het nog mooier dan woens dag tijdens de wekelijkse club avond in de sporthal van Oost burg? De Sjuttul houdt het jaar lijkse Beschuitbussentoernooi. De belangstelling valt iets te gen, maar dat is volgens initia tiefnemer Marc van Bogaert een gevolg van de sneeuwbuien, die velen binnen houden. Zonder be schuit. maar met een hoog ver draagzaamheidsgehalte, wordt het toernooi in partijtjes van tien minuten afgewerkt In een bont gezelschap speelt de 76-ja- rige Manus Dekker zij aan zij met de tienjarige Danny See- gers. „We gooien alles door el kaar", zegt Van Bogaert. „De kneusjes tegen de besten, de jeugd tegen de oudsten. Hier, bij De Sjuttul, staat het plezier voorop." Veel competitiespelers zijn er niet, getuige de slechts twee teams die de club heeft inge schreven voor de bondscompeti- tie. Het tweede team speelt in de zesde klasse, de standaardploeg twee treetjes hoger. Met nog drie wedstrijden in het verschiet en een voorsprong van vijf pun ten kan de hoofdmacht de titel nauwelijks nog ontgaan. Dat leidt op voorhand tot een prak tisch probleem, zo blijkt. Drie kwart van de aanstaande kam pioenen is tevens lid van het vijf koppige bestuur. „Het is wel een beetje knullig om het aan te zwengelen", merkt Marije Pfaff met haar pet van speelster én be stuurslid bijna verontschuldi gend op. „Maar bij een kam- Manus Dekker is 76, Danny Seegers pas 10, maar op het Beschuitbussentoernooi speelden ze gewoon samen. foto Camile Schelstraete pioenschap horen toch eigenlijk bloemen hè?" Volgens Piet van Hoorn, pen ningmeester van de club en met Johan den Bruele speler van de eerste ploeg, draait zijn team vooral op de inbreng van Jolan- da van Pamelen en Marije Pfaff. De twee vrouwen hebben nog geen partij verloren. „Ze zijn ze ker aan een hogere klasse toe", zegt Piet van Hoorn. De twee teams die bij de Neder landse Badminton Bond (NBB) spelen hebben geen trainer en houden elkaar in onderlinge par tijtjes bezig. „Het is een vrije speelavond, dus je kunt spelen met wie je wilt", zegt Pfaff. „Maar meestal zoeken spelers van gelijke sterke elkaar op." Piet van Hoorn: „We hebben met onze twee teams aan het be gin van het seizoen wel vijf keer samen met Het Schepnet uit Sluis gericht getramd." Jan Houtzager uit Breskens. die in het verleden ook de BC Terneu- zen onder zijn hoede had, werd daarvoor ingehuurd. Een langere samenwerking was volgens Van Hoorn financieel niet verantwoord. „We hebben tot een jaar of vijf geleden in de sporthal van Cadzand gespeeld, maar dat liep helemaal niet meer." Marije Pfaff „We heb ben daar heel veel leden verlo ren. Cadzand lag te ver weg." De Sjuttul zette na de stop in Cadzand in op een centralere lo catie. In Oostburg. „Nu zitten we echt weer in de lift", stelt penningmeester Van Hoorn vast. „Toentertijd hadden we niet meer dan dertig leden. Dat zijn er nu weer bijna zestig." Een belangrijk deel van de aan was komt op rekening van jeugd Een ledenwerfactie, huis-aan-huis verspreid en op scholen, was vooral begin dit sei zoen een succes. Jan Cruson, één van de mensen van het eer ste uur van de club, meldde zich om de jeugd de eerste beginse len te leren. Dat doet hij samen met Piet Corthals. „Er waren nogal wat leerlingen uit zijn klas lid geworden", verklaart se cretaris Tamara de Rechter de terugkeer van Cruson. „Toen hij hoorde dat een paar kinderen waren gestopt omdat er geen trainer was, bood hij aan om tij delijk bij te springen." Wie weet, leidt dat op termijn tot aanvulling van het eerste team. Dat speelt na de ophef fing van het district Zeeland ook volgend seizoen nog tegen ploegen uit de eigen provincie en heeft nauwelijks uitwisseling met teams van daarbuiten. De districtskampioenschappen wor den in Zuid-Holland gehouden en zijn voor De Sjuttul niet inte ressant. „Dat is twee klappen en je bent weg", beseft Pfaff. Tamara de Rechter: „We doen ook aan weinig toernooien mee en gaan zelf nogal eens naar Bel gië." Het eigen Sjuttultoernooi, dat zaterdag 3 april wordt ge houden, valt ook niet onder de NBB-vlag. De Rechter: „Het is puur een recreantentoemooi. Dan kunnen er ook mensen mee doen, die niet bij de bond zijn aangesloten. We zien bijvoor beeld nogal eens mensen die be- drijfsbadminton spelen." Marije Pfaff moet het eerst zien en dan geloven. „We hebben twintig Belgische en negentien Neder landse clubs aangeschreven", zegt ze. „Maar nog geen enkele reactie gehad. Nee, de belang stelling voor toernooien loopt he lemaal terug." door Peter Snelders TERNEUZEN - De vraag is: wie houdt Jean-Paul de Kraker van zijn vierde Grand Prix-overwin- ning af in Terneuzen? De biljar ter uit Hoek was in de voorgaan de drie edities van dit seizoen ongenaakbaar. En ook in het vierde toernooi, dat maandag van start gaat in 't Bierwinkel tje en Du Commerce, is hij de on betwiste favoriet. De voorgaande toernooien bewe zen dat het alleen mogelijk is om in een korte partij van De Kraker te winnen. Zijn aantal van 35 caramboles (het toernooi wordt op handicap gespeeld) is relatief laag, gezien zijn huidige capaciteiten. Dat aantal is nog gebaseerd op het moyenne van vorig seizoen. Theo Platjouw, de Zeeuwse kam pioen, is er met bij. Hij gaf aan het begin van het seizoen aan dat hij maar aan twee Grand prix-toernooien zou deelnemen, omdat hij tijdens het afsluiten de Masters-toemooi door vakan tie niet van de partij is. Toch moet Jean-Paul de Kraker in de eerste ronde van deze vier de editie al op zijn hoede zijn. In de openingspartij treft hij de on berekenbare Robin Claerhoudt, die overigens wel vijf carambo les meer moet produceren. Het toernooi in Terneuzen wordt in twee lokaliteiten ge speeld op de Markt. Dat houdt in dat ook twee verenigingen verantwoordelijk zijn voor de or ganisatie: 't Bierwinkeltje en BW. De wedstrijden beginnen van maandag 1 tot en met vrij dag 5 maart om 19.00 uur. Zater dag starten de partijen al om 10.00 uur. Die dag wordt er tus sen 16.00 en 19.00 uur niet ge speeld in beide lokaliteiten. Zondag 7 maart worden de kruisfinales en finale afgewerkt in café 't Bierwinkeltje. De wed strijden beginnen dan om 12.00 uur en de finale wordt om 15.30 uur gehouden Aansluitend op die slotpartij speelt Jean-Paul de Bruijn een demonstratie tegen de winnaar van het toernooi. Als toef hij nog een aantal kunsJ laten zien. Programma eerste rondt. Maandag. Du Commerce uur: Robin Claerhoudt] Paul de Kraker, 20.30 j de Rechter-Louis de Vos uur: Cees J Wissel-Koos' nink. 't Bierwinkeltje. 1900' Frank de Rijk-Jacques r. Bliek, 20.30 uur: Patrick seur-Willy de Boev. 22 i Cees van Driel-BenTimJ Dinsdag. Du Commerce uur: Willy van Limmd Breur, 20.30 uur: Gennarol raro-Johan Tanghe. 22.(4 Arie Vink-Lex de Feyter 't Bierwinkeltje' 19 00 uur. ent Rombaut-Albert La 20.30 uur: Alois van de? der-Eddie van Goethem.1 uur Jack de Maat-NicoKl Woensdag. Du Commerce:, uur: Jan Buijze-Joop Hal 20.30 uur: start tweede rq Bierwinkeltje: 19.00 uu van Geloven-Barry de 1 20.30 uur: Meeiien b ga-Piet Oppeneer. 22.00 Hans de Witte-Koen Pöpg HOEK - Hoek heeft gi nog een nieuwe spits vast,! voor het nieuwe seizor 24-jarige Belg Sam Us-1 komt de zaterdag-hoofde na de zomer versterken. IJsebaert, die woonachtig het Belgische Ertvelde, si in de jeugd bij Club Brug# daarna twee jaar in dien MW en voetbalt nu bij Loi gem. IJsebaert is een voetballende spits, die link- als rechtsbenig is. De Belg is de vijfde aai van Hoek voor volgend se Christophe de Wispelaere vid de Storme (beiden Evej en doelman Filip van der (Berchem Sport) en Björn ll veld gingen hem voor. Over carbonframes, lekke banden, witte zadels en bijgeloof bij de Rabobank door Frits Bakker 's-HEERENHOEK - Het beeld van Hennie Kuiper, met die driftige ge baartjes, trekt nog wel eens voorbij. Dé sthrik van elke renner is het: op kop/rijden in Parijs-Roubaix en in de finale lek rijden. Tien jaar geleden stonden ze nog bij bosjes langs de kant. nu komt het nog zelden voor. Ruud van Deursen, mecanicien van de Rabobankplocg, rekent voor: „Met ne gen renners reden we vorig jaar in een hele Tour de France maar drie keer lek." En in Parijs-Roubaix, de meest ge vreesde klassieker? „Tien bandjes in drie jaar, hooguit." De Brabander, net teruggekeerd van een zuidelijk uitstap je met de ploeg, is even een dag in het crisiscentrum in 's-Heerenhock. Hij kijkt samen met Rinus Geijs (55, voor malig stratenmaker uit 's-Heeren- hoek, nu magazijnmeester) de fietsen na die straks weer in de vrachtwagen gaan. Dinsdagmiddag, op naar de vol gende koers. De Ronde van Valencia, de Omloop Het Volk, de klassiekers van het voorjaar. Tussendoor is er nog wel eens tijd voor een dag op de mate- riaalpost, om even bij te praten. Zet alle 25 fietsen van de Raboprofs op een rij en die van Erik Dekker is van mijlen ver te herkennen. De 33-ja- rige routinier van de ploeg liet drie jaar geleden voor de gein een wit za del in plaats van een zwart monteren en won dat jaar drie etappes in de Tour Sinds die tijd rijdt Erik Dekker met een iets afwijkende fiets rond „Want hij is bijgelovig, zoals veel spor ters." Van Deursen (41) kent zo langza merhand de eigenaardigheden van zijn renners. Michael Boogerd wil bij voorbeeld altijd blinkende schoentjes voor een belangrijke koers. „Ik zet er dezelfde glans op als op zijn fiets, dat blinkt zo lekker En zo zijn er veel kleine dingen herkenbaar. Elke ren ner zijn eigen gewoontes. Van Boo gerd tot Wauters, van Dekker tot Leip- heimer. Teamwerk De successen van de Rabo's vallen of staan met het teamwerk binnen de ploeg. Renners, soigneurs, mecani ciens, ploegleiding: alles is op elkaar afgestemd in een professioneel gerun de organisatie Ruud van Deursen uit Budel trekt al voor het negende jaar met de ploeg mee. Meer dan tweehon derd dagen per jaar, van de ene koers naar de andere. „Je moet er hartstikke gek van zijn, anders is dit niet vol te houden." Dat zijn ze ook, de techneu ten van de Rabobank. Ze waken over Rinus Geijs (rechts) en Ruud van Deursen zetten de fietsen van Rabobank klaar voor de volgende wedstrijd. foto Dirk-Jan Gjeltema een fietsenpark van een indrukwek kende omvang. De 25 renners van de profploeg hebben ieder vijf fietsen: één voor de wedstrijden (elk jaar een nieuwe), twee op reserve, één voor thuis en één tijdritfiets. Daar komen nog eens vijf Parijs-Roubaix-fietsen bij, voor de vijf renners die elk jaar vast de keienklassieker rijden. En de negen Tourrenners krijgen voor de start van de ronde nog eens een splin ternieuwe fiets. Voor de kenners: Levi Leipheimer heeft de kleinste maat frame (51 centi meter), Robert Bartko de grootste (61 cm). De fietsen variëren in gewicht tus sen de 7.4 en 7,9 kilogram. De tijdrit- fietsen zijn ietsje zwaarder, omdat het speciale stuur (de ossekop) meer ge wicht meebrengt. De Rabofietsen, van het Italiaanse merk Colnago, zijn van carbon gemaakt, dat de eigenschap heeft sterk, licht en buigzaam te zijn. De prijs van de racefietsen ligt rond de 8000 euro per stuk. Alleen een dicht wiel voor een tijdritfiets kost al duizend euro. Naar de Tour gaan negen wedstrijd- fietsen mee, twaalf tijdritfietsen, veer tien reservefietsen, vijftig paar gewo ne wielen, vijftien paar tijdritwielen, honderd tubes en vijf complete groe pen van Shimano, om maar eens wat te noemen. Daarnaast is de vrachtauto van Rabo onder andere uitgerust met een wasmachine, een droger, twee diepvriezers en een koelkast. „Want renners", vertelt Ruud van Deursen, „zijn net als konijnen: ze eten een hele dag." Snufjes De racefietsen van de Rabo hebben al le technische snufjes die vereist zijn voor het moderne topwielrennen. „Ze moeten veilig, sterk, mooi gestroom lijnd, maar daarnaast ook zo licht mo gelijk zijn", legt Van Deursen uit. „Het is voor de makers van de fiets en voor ons altijd zoeken naar de ideale combinatie, waarbij de veiligheid na tuurlijk voorop staat. Ik wil er niet aan denken dat een renner straks met tachtig per uur een berg afrijdt en door een mankement van de fiets het ravijn invliegt." Waar liggen de gren zen? Ruud van Deursen: „Het schijnt dat Armstrong voor dit jaar een specia le fiets heeft laten maken. Ik ben be nieuwd. Vorig jaar reed hij de Tour op een fiets van een soort titanium. Toen hij viel in die bergetappe, omdat hij achter een tasje van een toeschouwers bleef steken, brak zijn frame midden door. Dat mag eigenlijk toch niet kun nen." De ontwikkelingen in het peloton wor den op de voet gevolgd. „De opvallend ste vernieuwing en verbetering van de laatste tien, twaalf jaar is het schake len vanuit een andere positie. Voor die tijd zat de versnelling op de voorste buis, nu is hij ingebouwd in de remgre- pen Dat is een enorme vooruitgang. De renner kan nu zijn handen aan het stuur houden bij het schakelen." Op dat gebied zijn er nog meer experi menten. bijvoorbeeld met elektroni sche apparatuur: een sensor in de kilo meterteller, in de derailleur en in de remgreep. „Het is al even op de markt geweest", zegt Van Deursen. „Ik heb het zelf een keer gemonteerd op de fiets van een jongen die een hersen vliesontsteking heeft gehad en van wie de vingers zijn afgestorven. Hij kan dus niet schakelen of remmen en wilde toch fietsen. Het werkt wel, maar in een peloton is het veel moeilij ker De sensor is zo gevoelig dat het ook werkt op de fiets die naast je rijdt." In gewicht is de racefiets in tien jaar tijd hooguit een kilo lichter geworden. „Het is een eindeloos ge vecht om er een paar gram af te halen. De lichtste fiets is van titanium. De jongens van ons hebben dat uitgetest, maar ze vinden het niet lekker rijden. De carbonfiets rijdt beter. Het voor deel van carbon, tegenover staal, is dat carbon sterker is. En er zijn twee mogelijkheden: het is heel, of het is ka pot. Staal kan na een val vervormen zonder dat het breekt. Met carbon kan dat niet. Daarom zijn hengels meestal ook van carbon gemaakt. Ze kunnen ver doorbuigen zonder te breken." Ruud van Deursen (getrouwd, vader van twee kinderen) heeft er al vijf koersen opzitten voordat het voorjaar vandaag in Het Volk echt van start gaat. Zijn seizoen loopt van 1 januari tot de derde week van oktober. Meer dan tweehonderd dagen onderweg voor zo'n 160 koersen. „De Tour is de makkelijkste koers, omdat alles zo goed georganiseerd is. De Amstel Gold Race, Parijs-Roubaix en de Ron de van Vlaanderen vind ik zelf mooier om te doen, door de hectiek en de span ning. In de Tour is alleen de eerste week spannend." Het vervelende van de Tour is alleen, dat er zo veel opdrin gerige supporters zijn „Ze willen al les weten, alles zien en overal aanko men, maar wij moeten ons werk kun nen doen Dan moet je wel eens op je tanden bijten, als dat allemaal voor je voeten komt lopen. Aan de andere kant: voor die mensen is het soms de dag van hun leven." Ziel en zaligheid Zo'n dag in de Tour voor een mecani cien? 's Morgens om zeven uur op, ont bijten, alle fietsen klaarmaken, auto's inladen en naar de start. Met twee me caniciens in de twee ploegleidersau to's de wedstrijd in, de derde rijdt door naar de finish. Als de etappe klaar is: fietsen opladen, naar het ho tel rijden, fietsen schoonmaken, con troleren, bandjes of kettingen vervan gen en de auto's poetsen Half negen eten, nog even napraten en naar bed. Dag in dag uit. Ruud van Deursen: „Ik gooi mijn hele ziel en zaligheid erin, want het fietsen is mijn leven geworden. En ik offer me helemaal op voor de ploeg. Ik kan in tens genieten van de nieuwe fietsen als ze klaarstaan voor een nieuw jaar. Toen ik net bij de ploeg zat, heb ik er wel eens één naast mijn bed gezet om er 's nachts naar te kijken. Ik zou 365 dagen in een jaar naar wielrennen kun nen kijken Dat weten ze thuis ook. En iedereen kan er gelukkig mee leven. Ik ben nou eenmaal gek van deze sport. Waarom? De kick van het winnen, dat is het mooiste wat er is." Tucson (VSt). Tucson Classic. Stand na eerste ronde: 1 Lickliter (VSt) 63, 2. Allan (Aus), Franco (Par), Hensby (Aus), Johansson (Zwe) 65, 6. Browne (VSt), Cabrera (Arg), Clark (ZAf), Frazar (VSt), Glasson (VSt), Hei- nen (VSt), Henninger (VSt), Taylor (VSt) 66. Gold Coast (Aus). ANZ Masters, vrouwen, 485.000 euro. Stand na 2e ronde: 1. Stuppler (Eng) 135 slagen (-9), 2. Knight (Aus), Rosales (Par) 137, 4. Teske (Aus), Sorenstam (Zwe) 139, uitgeschakeld: 67. Van Ha gen (Ned) 148, 118, Nijenhuis (Ned), Zelsmann (Ned) 154 (+10). Riisselsheim. EK zaalhockey, vrou wen. Groep B: Gintra Siauliai (Lit) - HGC (Ned) 4-3 (1-2), Ritm Grodno (WRu) - Bonagrass Grove (Sch) 5-1 (4-1), Wiener Neudorf (Dui) - Slough (Eng) 8-4 (4-1). Uitslagen skeleton Königssee. WK man nen, stand na 2 van de 4 manches. 1. Kleber (Dui) 1.38,01 (48,94 49,07), Grassl (Dui) 1.38,01 (49,02 48,99). 3 Gibson (Can), Pain (Can) 1.38,08, 5. Ca- voret (Fra) 1.38,24, 6. Soule (VSt) 1.38,25, 14. Matschenz (Ned) 1.39,36 (49,72 49,64), 27. Van Wees 1.40,46 (50,17 50,29). Squash Doha. Qatar Airways Open, vrouwen: Halve finales: Atkinson (Ned/4) - Geaves (Eng/8) 9-7 9-1 9-2, Jackman (Eng/2) - Grinham (Aus/3) 5-9 9-7 10-8 4-9 9.5. GA Eagles Veendam AGOVV Haarlem CambuurL. Fortuna S. Dordrecht Eindhoven MW 24 7 8 9 29 24 6 8 10 26 24 7 5 12 26 24 6 4 14 22 23 3 9 11 16 23 2 11 10 17 24 2 9 13 15 23 3 5 15 14 Altopascio. Ronde van de pr Lucca. Vierde etappe, Ca vo-Altopascio: 1. Brard (Fra) in 3.24.41 (40,452 km/u), 2. (Ita) 0.09, 3. Tosatto (Ita), 4.1 (Oek), 5. Aggiano (Ita), 6, i (Den). Eindklassement: 1. Bertol i 16.17.03,2. Ziegler (Dui) 1.51.3.1 2.50, 4. Mihaljevic (Krol 2. Sörensen 3.02,6. Balducci 319 Alto del Campello. Ronde ver cia. Vierde etappe, Segunt del Campello: 1. Jorge Garcia in 4.38.55 (34,247 km/u). 2. A (Spa) 0.13,3. Piepoli (Mal 5 23.4 de (Spa) 5.23,5. Zulle (Zw.) 5.24 tador (Spa), 22. Boogerd 613. Dekker 6 42, 61. Lotz 8.33.70.8 8 56 Algemeen klassement: 16.29.48, 2. Colom (Spa) 0.051 (Spa) 0.18, 4. Piepoli 0.21. 5. Zi 6. Plaza (Spa) 0.28,32. Erik Difc 33. Boogerd 3.23, 42. Lotz 554' Groot 7 49. Costa do Sauipe (Bra). Mannen, 300.000 euro: Kwartfinale: Kuerten (Bra/3) - Squillari (Arg) 3-6 7-5 7-5, Aca- suso (Arg) - Behrend (Dui) 0-6 6-2 6-4. Dubai. Vrouwen, 450.000 euro. Halve finale: Henin-Hardenne (Bel/1 Shaughnessy (VSt) 6-4 6-2, Koeznets- ova (Rus) - Sugiyama (Jap/5) 6-0 7-5. Marseille. Mannen, 600.000 euro. Kwartfinale: Hrbaty (Slw) - Mirnyi (WRu/4) 6-3 7-6, Soderling (Zwe) - Gon zalez (Chl/5) 7-6 6-4, Clément (Fra/7) - Martin (Spa) 6-2 6-3. Bogota. Vrouwen, 135.000 euro: Kwartfinales: Zuluaga (Col/1) - Casta- no (Col) 6-3 6-0, Sanchez Lorenzo (Spa/2) - Popadic (Kro) 3-6 6-4 6-0. Loit (Fra) - Martinez Granados (Spa) 7-6 6-7 6-2, Kurhajcova (Slw) - Cervanova (Slw/6) 6-4 7-6. Betaald voetbal. Holland Casino Eredivisie. FC Zwolle - Vitesse 1-1 (O-O). 68 Knol 0-1, 89. Van der Haar 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 6500. Gele kaart: Rink (Vites se). FC Zwolle: Van der Werff; Ravensber- gen, Almeida, Van der Haar en De Rid der' Takak, Roelofsen (69 Cvetkov) en Hogenkamp Lim-Duan (81 Yobo), Zuur- man en Promes (77. Van Dinteren). Vitesse: Van Fessem; Cornelisse, Knol, llic en Frankel' Rankovic, Konterman en Janssen' Zongo (83. Van Beukering). Rink (46. Rojer) en Fafiani Gouden Gids Divisie: Stormv.-Excel sior 0-1, Fortuna S.-Haarlem 1-1 Dord- recht-Veendam 1-1, Emmen-Cambuur L. 2-0, AGOVV-Eindhoven 0 - 0, Sparta - MW 10 Excelsior 24 15 4 5 49 43- 25 Helmond Sp 22 14 5 3 47 45- 22 Den 8osch 23 14 4 5 46 55- 30 Heracles 23 13 6 4 45 48- 25 Sparta 23 13 3 7 42 53- 29 Emmen 23 11 6 6 39 38 - 31 WV 23 12 2 9 38 46- 40 Graafschap 23 10 7 6 37 35- 27 Stormv 24 11 3 10 36 40 - 41 TOP 23 9 5 9 32 41- 40 Imperia (Ita). Kwalificatie 0 wen: Groep B: Nieuw-Z-el je 4-9, Hongarije - Brazilië 18-3 Eindstand: 1. Italië 4 gesp*. Hongarije 4-6, 3 Sparde 4-4 4 ij 4-2,5. Nieuw-Zeeland 4-0 Italitn garije naar Olympische Spek"'] VELSEN-Excelsior l«n zij een 1-O-overwinning Stormvogels/Telstar voor I de koppositie in df sie overgenomen van IMB Sport. De Rotterdammer» jt ten de zege aan El Ham»- die al na 19 minuten de d treffer produceerde. Ma" slaat de topper tussen Heli Sport en Den Bosch op w* gramma. Twee duels vonden j geen doorgang te weer. Go Ahead tag» j Graafschap en TOP 0ss-ij cles Almelo staan niiw*J dag gepland. Het duo tg Sparta en MW begon «M uur later omdat de Ma*-™1» naren vast hadden geMf het verkeer. Sparta aon 1-0, doelpunt Schenkdi»"! haafde zich daanne*1 subtop. Bij Fortuna (1-1) nam Geert scheid Sitiarc-^ m Geert Bn^j BSÜMPDe middenvel trekt naar Canada, gaat voetballen voorce Mustangs. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 74