Geritsel op zijn Hulsters PZC Secretaressen verenigen zich Nieuw tracé van Sloelijn moet in 2007 klaar zijn GroenLinks tegen vroege kapwoede voor havenkantoor Sluis trekt geen geld uit voor inhaalslag onderhoud trottoirs Brandstichter krijgt werkstraf .14 Drankrijder offerde zich op voor werkgever Bijeenkomst Haza-Data Wie de goede percelen en panden bezit mag veel Bonte Avond Clinge deelt vier cheques uit Tivoliweg Sluis blijft knokken voor afslag Paraffine op Veerse stranden aangespoeld zaterdag 28 februari 2004 MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter B. Doore- waard Boekhout heeft gisteren een 46-jarige inwoner van Hengstdijk veroordeeld tot 1200 euro boete en acht maanden rij ontzegging, waarvan zes maan den voorwaardelijk. De man was 21 november vorig jaar in Hulst in de fout gegaan toen hij na het drinken van zes flesjes witbier was gaan rijden. De verdachte zei dat hij aanvan kelijk bij zijn vriend, bij wie hij op bezoek was, zou blijven sla pen. Een telefoontje van zijn baas om twee collega's naar hun werk te brengen deed hem in de auto stappen. Toen hij werd aangehouden, bleek uit de blaastest een score van 805 microgram, bijna vier keer zoveel drank als toege staan. De man zei het rijbewijs niet te kunnen missen, omdat hij in ploegendiensten werkt. De werkgever liet gisteren in een brief weten zich mede schul dig te voelen. „Gaat uw werkgever ook de boe te betalen?", vroeg de politie rechter nieuwsgierig. „Ik denk het niet", antwoordde de ver dachte hierop. TERNEUZEN - De Haza-Data gebruikersgroep komt donder dag 4 maart weer bijeen van 20.00 tot 22.00 uur in het Schel penhoekje aan de Dokweg in Terneuzen. De beginnende en gevorderde Haza-gebruikers kunnen in groepjes elkaar helpen bij het ge bruik van Dos- of Windowsver- die om nog meer mogelijkheden te leren kennen en gegeven uit te wisselen over genealogie. De computerclub van 't Schel penhoekje is ook aanwezig. De zaal is open om 19.30 uur voor de installatie van de com puters. door Sheila van Doorsselaer Grond is macht in Hulst. Het bezit van onroerend goed ook; vooral strategisch gelegen panden doen het goed. De ge meente is vroeg of laat wel be reid tot een deal. Laat een schuur afbreken die de gemeen te een doorn in het oog is en bouw in ruil twee woningen op landbouwgrond. Het kan in Hulst. Bestemmingsplannen zijn er om veranderd te worden, zo blijkt. En als je De Bruijn heet, mag je veel in Hulst. Deze 'grootgrond bezitter' kreeg het al vaker voor elkaar zijn grond van bestem ming te laten veranderen zodat het voor veel geld verkocht kon worden. Percelen aan de Van der Maelstedeweg en de Zoete- vaart zijn daar voorbeelden van. De Bruijn heeft meer grond die ligt te wachten op een nieuwe bestemming. Soms valt zo'n be stemmingswijziging niet goed. Vooral bij omwonenden die dachten tot in lengte van dagen te kunnen genieten van hun wijdse uitzicht over een wei land. Het gaat hier om een perceel aan de oude Tivoliweg in Hulst. Twintig jaar geleden stond het perceel vol fruitbomen, daarna werden er verschillende gewas sen op verbouwd en de laatste jaren staat er gras. Dubieus Het is zeker een mooi plekje om te wonen, ware het niet dat de N60 op een steenworp afstand ligt. Dat is ook de reden dat de gemeente nooit meewerkte aan de wijziging van het bestem mingsplan om bebouwing ter plaatse mogelijk te maken. Wie op het stadskantoor zijn licht op stak, werd om de oren geslagen met de term 'geluidscirkel'. Be bouwing mag niet. Punt. Maar verschil moet er zijn. Toen de eigenaar van het perceel, De Bruijn, aangaf zijn eigen grond te willen bebouwen, mocht het door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De fractie van GroenLinl^s,jn Terneuzen vindt dat er voorlopig geen bomen mo gen worden omgehakt voor de bouw van het nieuwe ha venschapskantoor aan de weste lijke stadsrand van de binnen stad. Raadslid P. Clijsen stelt dat in schriftelijke vragen aan burge meester en wethouders. De gemeente gaf deze week de kapvergunning af, waarop met een aanstalten gemaakt werden om tot de kaalslag over te gaan. Wettelijk mag de kettingzaag echter pas ter hand worden ge nomen zes weken nadat de kap vergunning is af gegeven. Dit om mensen gelegenheid te geven eventueel bezwaar te maken. Clijsen vroeg gisteren het colle ge dan ook om direct stappen te ondernemen om een te vroege kaalslag te voorkomen. Als er al volop gekapt wordt heeft een bezwaar wei mg zin, vindt Clijsen ..Bent u zich er-. door Jeanette Vergouwen CLINGE - De mannen van De Bonte Avond Clinge: Ronny van Gocthem, Cyril Peeters en Ardo Willaert overhandigden gisteren geld aan vier goede doelen. De Clingse Bonte Avond 2003 had een batig saldo van 2200 eu ro, waarvan 1200 euro gereser veerd wordt voor de editie 2004 op 27 november. De rest van het geld werd verdeeld. De stichting Malpertuus kreeg een projector. Fanfare Weldoen door Vermaak kreeg 300 euro zo dat een nieuw muziekwerk aan geschaft kan worden, de Stich ting Welzijn voor Ouderen wil een orgel opknappen of aan schaffen en kan 100 euro in die pot stoppen en de EHBO Clinge kreeg eveneens 100 euro. „Het zijn allemaal instanties die vaak helpen tijdens de Bonte Avond en deze gift dik verdien- cnen", aldus Cyril Peeters. Voorzitter Ronny van Goethem Het gewraakte weiland aan de oude Tivoliweg waarop eerst geen en nu wél woningen gebouwd mogen worden. foto Camile Schelstraete plotsklaps wel. Om dubieuze re denen was het toenmalige colle ge van burgemeester en wethou ders opeens wél bereid een oog je dicht te knijpen. De Bruijn was immers eigenaar van een stukje onroerend goed aan het historische Solms Bol werk in de Hulster binnenstad, een schuur. Een krot eigenlijk en Hulst wilde de stapel brand hout maar wat graag wegheb- ben. De grond eronder was im mers veel waardevoller. De Bruijn weigerde echter de grond aan de gemeente te slij ten, maar vooruit, met de Woon- stichting als koper kon De Bruijn wel leven. Hulst, al lang blij van de schuur verlost te zijn, schonk De Bruijn in ruil een bestemmingsplanwij ziging voor zijn grond aan de Ti voliweg; van landbouwdoelein den tot woondoeleinden, twee woningen voor familie van De Bruijn. Toen de omwonenden van de oude Tivoliweg, mensen uit de achtergelegen Merelstraat, de plannen in de smiezen kregen, tekenden zij meteen bezwaar aan. Een hoorzitting volgde en er vielen harde woorden. „Gerit sel op Hulster wijze", vonden omwonenden. Hulst wilde de klagers wel een eindje tegemoetkomen door de twee woningen anders op de lap grond in te tekenen en de omwo nenden ook nog een groengordel- tje te gunnen. En dan was de koek op want verder was er wei nig aan te doen omdat de provin cie al toestemming had gegeven voor het bouwplan. Althans, zo zei de gemeente. Daarnaast had Hulst nog een troef om hun bezwaren te laten varen; de omwonenden kregen te verstaan dat als de twee wo ningen er niet konden of moch ten komen, de grond wellicht ge bruikt zou worden voor het plaatsen van een woonwagen kamp. Ja, wat heb je dan lie ver... Er bleek pas echt gedonder in de glazen toen bewoners be merkten dat de provincie hele maal nog geen toestemming had gegeven voor de bebouwing van het perceel én uitlekte dat de provincie niet op de hoogte was van de Hulster plannen een woonwagencentrum op de grond van De Bruijn te zetten. De omwonenden voelden zich begrijpelijk bedot en gechan teerd. De Hulster wethouder Ben Pauwels was not amused toen hij hiermee werd geconfron teerd. Het was hem niet aan te rekenen. Een beleidsambtenaar had de termen 'provinciale toe stemming' en 'woonwagenloca tie' gebezigd. Slimme vos De omwonenden willen geen problemen met hun nieuwe ach terburen. Zij verwijten hen ook niets, maar de gemeente kan een brief op poten verwachten. De Bruijn zelf blijft buiten schot. Hem is in feite niets te verwijten. De man heeft goed ge boerd, verkoopt grond wanneer die het meeste oplevert. Hij is met recht een slimme vos in de Reynaertstad. door Raymond de Frel SLUIS - Het voorstel van de YVest-Zeeuws-Vlaamse partij Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) om jaarlijks 90.000 euro extra uit te trekken voor onder houd aan trottoirs en brandgan gen, is door de Sluisse gemeente raad van tafel geveegd. D&T constateerde dat in de ge meente Sluis onvoldoende on derhoud aan achterpaden en trottoirs wordt gepleegd. De partij pleitte middels een ini tiatiefvoorstel voor een inhaal slag, temeer omdat het onder houd van wegen, straten, plei nen in achterpaden in het raads- programma 2003-2006 een prio- riteitenstatus heeft. BTW Wethouder R. Leentfaar liet eer der deze maand al weten dat de gemeente Sluis geen extra geld voor wegenonderhoud wil uit trekken. Dit ondanks het voorne men van het ministerie van Fi nanciën om nadelige effecten van het BTW-compensatiefonds teniet te doen Gemeenten kre gen minder geld voor het onder houd van wegen, maar konden tegelijkertijd de BTW die zij over het onderhoudswerk betaal den terugvorderen. Door deze constructie liep Sluis tweëenhalve ton mis, omdat geen BTW kon worden gedecla reerd over wegwerkzaamheden die door het waterschap Zeeuws-Vlaanderen werden uit gevoerd. Gelijk In dat licht gaf Leentfaar het voorstel van D&T vooraf al wei nig kans. Hij kreeg gelijk, zo bleek tijdens de raadsvergade ring. A. Rosendaal van Nieuw West toonde zich verrast door het voorstel. „Drie maanden geleden stelden wij voor 75.000 euro extra uit te geven, maar dat werd door D&T niet gesteund. Ik vind hun voor- SLUIS - De gemeente Sluis blijft zich inzetten om de afslagen Maldegem/Eede en Kaprij ke van de Expressweg Knokke-Antwerpen te be houden. De Expressweg wordt om gebouwd tot autoweg en daardoor verdwijnt een groot aantal afslagen. „Is het de wethouder bekend I dat beide afslagen op de no- minatie staan te verdwij- j nen" vroeg W. Gijsel j (WD/ Gemeentebelangen) I zich af. Wethouder L Wille zei j 'vrij nauwe contacten mei de betrokkenen te hebben' „Mij is niets bekend van de j verdwijning van de beide genoemde afslagen. Het zou voor ons landje een j ramp betekenen dus ik blijf bijzonder alert op de- j ze zaak", liet hij weten. van bewust dat het hier gaat om het omgaan met levend materi aal", schrijft Clijsen. „Dus met het eventueel aanrich ten van onomkeerbare schade voor groeiprocessen die meer dan 30 jaar duren om weer het zelfde niveau te bereiken. In een gebied dat zich juist kenmerkt door de aanwezigheid van groen en monumentale bomen. Clijsen benadrukt overigens dat tot nu toe het overleg met de buurt over de herinrichting van het betreffende gebied 'vrij rede lijk' is verlopen. Overhaast „Het zou buitengewoon jammer zijn als deze gang van zaken nu doorbroken zou worden door het mogelijk overhaast hande len van de herinrichters. Wij me nen dat de gemeente haar eigen regels en afspraken en die van de wet algemeen bestuur ook ten aanzien van dit project vol gens de regels moet afhandelen en dus ook de gestelde bezwaar termijnen dient te respecteren", aldus het raadslid. vertelde de aanwezigen dat er eind 2004 één avond gehouden wordt. „Bij twee voorstellingen moeten we een te groot beroep doen op vrijwilligers. Die zouden dan voor de vrijdag een snipperdag moeten nemen en dat is te veel gevraagd. Met één avond hou den we alles scherp, ook als er ook na enige jaren een terugval zou komen. Zo blijft iedereen ge motiveerd." Er wordt gesleuteld aan een op lossing voor het kaartjespro bleem. Normaal is binnen twee uur de zaal uitverkocht. Dit na jaar is slecht de helft (180 kaart jes) beschikbaar voor de arties ten en de vrijwilligers en de rest gaat in de vrije verkoop met een maximum van twee kaartjes per persoon Tijdens de genoeglijke nakaart- avond konden enkele artiesten zich niet inhouden en kregen de aanwezigen losse acts en muzi kale nummertjes te zien en ho- door Cees Maas TERNEUZEN - „Je bent een ei landje", zegt Patricia Stallard. „Je kunt nooit eens met colle ga's overleggen in dit mooie be roep", zegt Fien Bussens. Daar om hebben dp dames besloten een netwerk voor directiesecre taressen in Zeeuws-Vlaanderen op te richten. Met succes: 56 an dere collega's uit de regio heb ben zich al aangemeld. Er komt dus een netwerk van di rectiesecretaressen in Zeeuws- Vlaanderen. 15 April is er al een 'secretaressedag' in Terneuzen. Een netwerk van professionals wordt het. „We hebben behoefte aan con tact met mensen die precies we ten hoe wij werken. Dat we eens kunnen vragen van: goh, hoe doen jullie dat", zegt Fien Bus sens. Ze komt uit Sint Jansteen en is in het dagelijks leven ma nagementassistent bij de scho lengemeenschap ROC Wester- schelde. „Iedereen heeft z'n handigheid je en we kunnen van elkaar le ren, dat is een voordeel van het netwerk", vult Patricia Stallard aan. Ze is directiesecretaresse van het Zeldenrust-Steelantcol- lege en woont in Axel. Een netwerk kan ook kleine praktische voordelen hebben. Zo noemt Patricia Stallard als voorbeeld het aanschaffen van VEERE - Op de kust tussen Westkapelle (zeedijk) en Vrou wenpolder (Breezand) is giste ren paraffine aangespoeld. Het grootste deel van de aangespoel de paraffine ligt op de stranden tussen Domburg en Oostkapel- le. Rijkswaterstaat begint waar schijnlijk maandag met het schoonmaken van de stranden. Op de stranden tussen Domburg en Oostkapelle liggen ook rest jes olie ter grootte van een dub beltje tussen de paraffine. Tot nu is er door de vervuiling één olievogel aangespoeld. Rijkswa terstaat onderzoekt momenteel welk schip de paraffine heeft ge loosd. De gemeente Veere heeft uit voorzorg borden bij de strandovergangen geplaatst om bezoekers te waarschuwen. Twee directie-secretaressen, links Fien Bussens en naast haar Patricia Stallard. foto Peter Nicolai dictafoon. Er zijn zoveel model len dat je niet weet welke de bes te is. Een telefoontje naar een collega kan dan helpen. „Want ons beroep is soms zo spe cifiek van karakter, dat alleen een ervaren collega weet welk gereedschap we nodig hebben." En allemaal samen met de bus naar de secretaressebeurs, dat lijkt haar ook 'heel leuk'. Maar wat is een goede directiese cretaresse en wat maakt het be roep zo specifiek? „Nou", zegt Patricia Stallard, „je hoort veel dingen die ver trouwelijk zijn. Dus je moet al tijd heel discreet zijn. En je moet zien, als het ware aanvoe len, wat de manager nodig heeft en snel oplossingen voor allerlei zaken kunnen bedenken." „Het is een heel creatief beroep, dat weten veel mensen met. En door cotacten met andere men sen uit ons vakgebied zou je die creativiteit kunnen aanwakke ren", zegt Fien Bussens. Een goede secretaresse is on zichtbaar. Ze werkt geruisloos en onopvallend want snel, effi ciënt en accuraat. De manager die zij ondersteunt, mag nooit hinder hebben van haar (want meestal zijn het vrouwen) activi teiten Elke baas ook, heeft zo zijn ei gen eigenaardigheden en allen zijn verschillend. Dat maakt het vak van secretaresse juist zo in teressant en boeiend, vinden de dames. De informatiedag van 15 april in Terneuzen is bij het ROC in de Vlietstraat en begint om 19.00 uur. Er is een lezing en een conference en tijdens de avond zullen de aanwezigen be palen of en hoe het niet netwerk wordt uitgebouwd. Het oprich ten van een vereniging behoort tot de mogelijkheden, maar dat hoeft niet. Directiesecretaressen die zich nog willen aanmelden kunnen dat uitsluitend via het e-mailadres: fbussens@rocwesterschelde.nl. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een twintigja rige Souhurger is gisteren in Middelburg voor brandstichting veroordeeld tot 120 uur werk straf en een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf. Verder moet hij 280 euro schadevergoe ding betalen. Zijn mededader had vorig jaar in de nacht van 16 op 17 juni een hooiwagen in brand gesto ken. Dat gebeurde in Groot-Ab- eele, bij Oost-Souburg. Politie rechter B. Doorewaard Boek hout nam het de verdachte bij zonder kwalijk dat hij zijn kom paan zijn gang had laten gaan. De man stond samen met een vriend op de uitkijk. „We ston den er bij en keken ernaar", ver telde hij doodgemoedereerd. De stoïcijnse houding ontlokte een felle reactie bij de politie rechter. „U wist donders goed dat die gek een hooiwagen in brand stak. U had moeten ingrij pen. Er hadden doden kunnen vallen." De gevolgen van de hooibrand waren ernstig. Een naastgelegen boerderij brandde af. De forse schade is nog niet afgehandeld. Een van de bewoners heeft door de brand nog steeds gezond heidsproblemen. In de strafmaat werden nog twee brandjes en een poging tot brandstichting meegenomen. Het trio had in Middelburg in dezelfde maand een coniferen- haag en een plant bij woningen aan de Buitenhovelaan aangesto ken. De verdachte zei van het vuur te hebben genoten. De politierechter had moeite met het voorstel van officier van justitie J. Zondervan om de man een werkstraf op te leggen, om dat op brandstichting al gauw een paar maanden gevangenis straf staat. Hij hield rekening met de straffen die de mededa ders hebben gekregen. De hoofd verdachte is eerder door de rechtbank veroordeeld tot 203 dagen celstraf plus een half jaar voorwaardelijk en 240 uur werk straf. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De nieuwe Sloelijn moet medio 2007 gereed zijn. Dit jaar worden de voorbe reidingen in gang gezet, zodat de aanleg eind 2005 kan begin nen. Bestuurders en ambtenaren van de provincie Zeeland en de ge meenten in de regio werden gis teren in Middelburg bijgepraat over het tracébesluit voor de Sloelijn, dat minister Peijs van Verkeer en Waterstaat eind vori ge week heeft genomen. Dat is voor de uitvoerende in stanties, Rijkswaterstaat en Pro rail, het sein te beginnen met de voorbereiding van de de daad werkelijke uitvoering van het project. Dat betekent onder meer dat de benodigde gronden op het nieuwe traject moeten worden verworven Alles is erop gericht dat de trei nen tussen het Sloegebied en de Zeeuwse hoofdlijn vanaf medio 2007 over het nieuwe traject door de Quarlespolder rijden en niet meer langs Heinkenszand. De datum is redelijk dwingend, omdat met de Westerscheldetun- nel is afgesproken dat de spoor wegovergang in de Bernhard- weg uiterlijk op 1 januari 2008 is opgeheven. Beroepsprocedu re Een mogelijke vertragende fac tor kan een beroepsprocedure bij de Raad van State zijn. Het tracébesluit ligt vanaf komende maandag tot en met dinsdag 13 april ter inzage. In die periode kan er beroep worden aangete kend. Als er schorsing van het tracébe sluit wordt gevraagd en toegewe zen, is het de vraag of de plan ning wordt gehaald, zegt project manager A. Korlaar van Prorail. „Dan komt de datum van medio 2007 zeker in gevaar en hebben de bewoners van Heinkenszand dus langer hinder van de trei nen." Hoofdlijn Het nieuwe tracé van de Sloe lijn is niet of nauwelijks omstre den. Dat zijn wel de maatrege len die moeten worden genomen om de hinder van het treinver keer over de Zeeuwse hoofdlijn te beperken. Het besluit daar over is, zoals gemeld, uitgesteld tot januari 2005. De gemeente Goes bijvoorbeeld vindt dat die maatregelen om de hinder te beperken niet los kun nen worden gezien van de Sloe lijn. Dit jaar benutten Rijkswater staat en Prorail om allerlei 'bronmaatregelen' te onderzoe ken. Dat zijn maatregelen die ervoor zorgen dat de treinen minder la waai maken. Ook wordt de tril- lingshinder van de treinen na der bekeken. Het is de bedoe ling om uiteindelijk te komen tot het plaatsen van schermen in combinatie met bronmaatre gelen. De onderzoeken kunnen verstrekkende gevolgen hebben Nieuwe zaken De discussie over de Zeeuws lijn is aanleiding geweest lopen de onderzoeken te versnellen, maar ook nieuw zaken te bekij ken. Trillingshinder is bijvoor beeld niet eerder onderzocht De consequenties van bijvoor beeld het verlagen van de snel heid zijn ingrijpend .Dat kan zich als een inktvlek uitbreiden over het land", legt Korlaar uit „Voor je het weet sukkelen a..e goederentreinen met veertig ki lometer per uur door het helf land." Voor de geluidswerende maatre gelen heeft de minister een bud get van 5,7 miljoen euro beschik baar gesteld. Daarmee kunnen in elk geval de vereiste scher men worden geplaatst. Als p toepassen van bronmaatregel® duurder uitpakt, betaalt oe si nister niet de extra kostem Kor laar: „We moeten dan met flege meenten kijken hoe we dat aan vullend gaan financieren. Er wordt niet alleen gek»® naar maatregelen in Zee.^ maar ook langs de lijn Roosendaal. Het West-Brabant se deel is eraan toegevoegd, cm dat de verbetering van de spocr verbinding Roosendaal-Antwer pen, met een aftakking ricmu* Zeeland (Sloeboog), if steld. Prorail en Rijkswat^- staat willen verder dit jaar rr. zekerheid krijgen over de eij voor de verwachte groei van goederenvervoer over de Zeen se lijn de komende jaren. stel prima, maar vraag me af wat hen tot gewijzigde each, ten heeft gebracht." D&Te L. Baarends diende hem van pliek „Dan heeft Rosendai met goed geluisterd. Hij tag, dit middels een verhoging de toeristenbelasting doen Dat zagen wij niet zitten." i CD A-fractievoorzitter L F14. weert gaf aan het voorstel m- terst sympathiek te vmdej, maar niet voor een hap-snap.be. I leid te voelen. j De PvdA en WD-Gemeentefe. langen toonden ook hun sympa thie. al zette dat ook hen mei aan om een tussentijdse verho- ging te steunen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 70