Brugstraat Tholen vreest komst horeca PZC PZC Aanvaring met drietal schepen Sneeuw brengt plezier en veel blikschade Duizend mijl lopen voor het goede doel Bezwaar tegen bestemmingsplan bebouwde kom 13 Boetes voor vechtpartij in zomers Renesse Paraffine op Veerse stranden aangespoeld Straf voor zwaaien met nepw apen Man krijgt bijtende stof in gezicht Fruitrecord in Vlissingse haven Dief levert tas leeg weer in Voorruit kapot door sneeuwballen kG?ELN 4 LIAI2.M Vespers in Goese grote kerk als aanloop Pasen Mishandeling zaterdag 28 februari 2004 ir Freek Janssen inenl HOLEN - De gemeente Tholen >ft een nieuw bestemmings- c - ;lan in de maak voor de be- Luwde kom van Tholen. Veel 1mrandert er niet: het plan is 3' Ewmmelijk bedoeld om de hui- 'w' üge situatie vast te leggen. bebouwde kom van Tholen. -et uitzondering van de bedrij- Hiterreinen en de nieuwe wijk sadszicht. wordt ingedeeld in rernwinkelgebied en het gebied omheen. In het kerngebied snnmte voor wonen, detailhan- sd. dienstverlening, maatschap- elijke voorzieningen, sport- en ansscholen en horeca. Het ge- :ed om de kern heeft dezelfde «temming, met uitzondering ra detailhandel. Het onder- dieid wordt gemaakt om zo- «1 mogelijk winkelruimte te «eren in het kerngebied - de kerkstraat, de Botermarkt, de Eendrachtsweg en de Dalem- •estraat. Een aantal verontruste bewo- wrs van de Brugstraat diende sn bezwaar in tegen de plan hun straat in het randge bied onder te brengen. Volgens ie bewoners zou er een onaan- .aardbare druk op de straat ko nen te staan doordat een zestal uanden, waar nu nog een woon- estemming op rust, in de toe- ïomst voor horeca gebruikt zou- ien mogen worden. De straat (Ou al kwetsbaar zijn door de lanwezigheid van een disco, een Ktaurant met feestzaal en drie «aalautomaten De bewoners hadden liever ge nen dat hun straat in het kern gebied van het centrum werd op enomen, omdat ze detailhandel ode straat verkiezen boven ho reca. Het college zegt in een reactie deze voorkeur niet te be grijpen. Detailhandel zou juist redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt I Freek Janssen RobPaardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl I E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: I 3800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur een grotere druk op de directe omgeving, door de grotere toe loop en de vorm en frequentie van toelevering. Het bezwaar schrift is ongegrond verklaard. Bouwmogelijkheden Twee bewoners van de Molen- vlietsedijk maakten ook be zwaar tegen het bestemmings plan, omdat ze liever hadden ge zien dat hun woningen zouden worden opgenomen in het kom- plan. Nu vallen ze er nog net bui ten en in het bestemmingsplan Kom Tholen zijn de bouwmoge lijkheden uitgebreider dan in het bestemmingsplan Buitenge bied Tholen. Het college ver wierp ook deze bezwaren. Hoe wel de woningen door de aanleg van de Postweg en de woonwij ken binnen de invloedsfeer van de stad Tholen zijn gekomen, vindt het college dat er nog steeds een visuele scheiding is tussen de bewuste woningen en de bebouwde kom, door de onge lijkvloerse kruising van de Post weg. Behalve het vastleggen van de bestaande bebouwing, is ook een aantal nieuwe ontwikkelin gen opgenomen in het bestem mingsplan, waaronder het open maken van de Veste, de bouw van het woonzorgcentrum de Vijfhoek en van het clubgebouw voor watersportvereniging de Kogge. De bezwaarmakers krijgen maandag de kans om hun bezwa ren toe te lichten, voorafgaand aan de vergadering van de com missie gemeentelijke ontwikke lingen. De gemeenteraad stemt op 11 maart over het plan. door Aector Dooms MIDDELBURG - Meppen in Renesse. Dat is volgens de Middelburgse politierechter B. Doorewaard Boekhout schering en inslag. De politie rechter ziet zich jaarlijks ge noodzaakt een fors aantal straffen aan jonge vechtersba zen uit te delen. Ook gisteren werd hij gecon fronteerd met geweld in Re nesse. Twee mannen uit Hellevoet- sluis werden voor hun aan deel in een vechtpartij in de Schouwse badplaats veroor deeld tot boetes van 500 euro, waarvan 400 euro voorwaar delijk. De politierechter hield in de uitspraak wel rekening met het aandeel van de tegenpar tij. „Het was een ordinaire vechtpartij tussen twee groe pen jongeren", stelde hij vast Het incident voltrok zich 17 juli vorig jaar na sluitingstijd van de cafés in Renesse. De Zuid-Hollanders (20 en 21 jaar) kwamen in conflict met een grote groep jongeren De een gaf een duwtje, de ander keek kwaad. De uitdaging was voldoende voor een opgefokt sfeertje, dat tot uitbarsting kwam. Daarbij lieten de verdachten zich niet onbetuigd. De 21-jarige man zei dat hij zelf ook zwaar was aange pakt. „Mijn gezicht zat onder de bulten. Mijn lip bloedde." De politierechter reageerde cynisch. ..U zag eruit als de gemiddelde vakantieganger." VEERE - Op de kust tussen ffestkapelle en Vrouwenpolder is gisteren paraffine aange spoeld. Het grootste deel van de aange spoelde paraffine ligt op de stranden tussen Domburg en Oostkapelle. Rijkswaterstaat be- sint waarschijnlijk maandag net het schoonmaken van de stranden. Op de stranden tussen Domburg en Oostkapelle liggen »k restjes olie ter grootte van dubbeltje tussen de paraffi ne. Tot nu is er door de vervui- één olievogel aangespoeld. Bjkswaterstaat onderzoekt •elk schip de paraffine heeft ge- •oosd. De gemeente Veere heeft «it voorzorg borden bij de strandovergangen geplaatst. Op de slee, op de snowboots of gewoon op je achterwerk; in de sneeuw ga je altijd lekker van de dijk, zoals deze kinderen gisteren in 's Heer Hendrikskinderen gisteren nog maar eens bevestigden. foto Willem Mieras door Salva de Nooijer GOES - De hevige sneeuwval in Nederland heeft ook op de Beve- landen voor veel problemen ge zorgd. De gladheid van de we gen zorgde voor enkele ongeluk ken en een aantal files. Bij alle ongevallen was voor zover be kend alleen sprake van mate riële schade. Zo zijn op de Oud-Vossemeerse- dijk in Oud-Vossemeer als ge volg van gladheid twee voertui gen uit de bocht gegleden. Het eerste ongeval gebeurde donder dagavond: een automobilist uit Tholen kwam na de slip tot stil stand tegen een verkeersbord. Gisterochtend reed een bedrijfs- bus op hetzelfde punt twee bor den omver. Ook raakte gisterochtend op de Oude Rijksweg in Krabbendijke een personenauto in de sloot door de sneeuwval. De 20-jarige bestuurder uit Reimerswaal reed daarbij tegen een ANWB- bord. Een 45-jarige vrouw uit Oost- Souburg verloor op de A58 bij Goes de macht over het stuur door de gladheid. Daardoor reed haar auto het talud af. Eveneens op de A58. dit keer bij Goes, botsten in de nacht van donderdag op vrijdag twee au to's frontaal op elkaar Een 32-jarige automobilist uit Yerse- ke verloor de macht over het stuur waardoor zijn auto in de slip raakte Na een draai van 180 graden kwam de auto mid den op de weg tot stilstand. Een 45-jarige bestuurder uit Goes zag te laat dat de auto stilstond en botste er bovenop. Alleen de voertuigen raakten flink bescha- digd Op de A58 bij Kruiningen gleed gisterochtend een vrachtwagen van de weg. In Goes belandde 's ochtends op de "s Heer Hendrik- skinderendijk een 19-jarige man uit Noord-Beveland met zijn auto in de sloot. Sneeuw was daarbij niet de enige oor zaak: de man reed onder invloed van alcohol. Afslag Naast de ongevallen was de af slag richting België op het knooppunt Markiezaat bij Ber gen op Zoom lange tijd afgeslo ten. Dit kwam door de proble matiek op de Belgische wegen. In grote delen van België lag meer dan 10 centimeter sneeuw, rond Antwerpen zeker 20 centi meter. Rond Brussel, Leuven en Ant werpen stond het verkeer muur vast. Rond het middaguur stond er 1100 kilometer file op de Bel gische wegen. Het probleem was vooral glad heid, legt een woordvoerder van de Verkeers Informatiedienst uit. De files ontstonden doordat auto's erg langzaam moesten rij den. Volgens hem was het op een gegeven moment zo glad dat vrachtwagens geen heuvel meer op konden en gewoon teruggle- den.De sneeuw zorgde echter niet alleen voor problemen. Kin deren gingen in groten getale de straat op om in de witte massa te spelen. In de Oosterscheldestraat in We- meldinge was gisterochtend zelfs een sneeuwmuur opgetrok ken, zodat kleine kinderen onge stoord op straat konden spelen. door René Hoonhorst en Peter Scherpenisse TERNEUZEN - Drie zeesche pen kwamen gisterochtend om streeks half vijf bij zware sneeuwval met elkaar in aanva ring op de Westerschelde ter hoogte van Terneuzen. Een opva rende van de Ierse Arklow Brook raakte lichtgewond. Hij kon na observatie in het zieken huis weer aan boord stappen. De Arklow Brook (4783 ton), on derweg naar Antwerpen, voer vlak voor de Westbuitenhaven van Terneuzen op de Panamese bulkcarrier CSE Harmony Ex press (39.727 ton), die vanuit de Put van Terneuzen richting Gent wilde varen. Door de aan varing kwam het Ierse schip in de baan van het Panamese con- tainerschip MSC Nuria (44.154 ton), dat ook onderweg was naar Antwerpen. De Arklow Brook raakte behoor lijk beschadigd door de twee botsingen. Door een gat onder de waterlijn maakte het schip slagzij, maar het kon nog op ei gen kracht de Put van Terneu zen bereiken. Het schip werd rechtgetrokken door een sleep boot van Multraship en werd eerst grondig onderzocht. Rijks waterstaat gaf de kapitein 's middags toestemming om, on der begeleiding van een pomp- schip, naar het Sloegebied terug te varen om daar het schip te la ten repareren. De twee grotere schepen liepen minder schade op. De Nuria mocht na inspectie doorvaren naar Antwerpen, terwijl de Har mony Express naar Gent door voer. De politie te water en de scheepvaartinspectie onderzoe ken de oorzaak van de aanva ring nog. Een woordvoerder van de waterpoütie wilde niet op de zaken vooruitlopen, maar ging er vanuit dat de hevige sneeuw val één van de hoofdoorzaken is geweest. „Zulke weersgesteldhe den hebben ook effect op het zicht op de radar. De politiewoordvoerder onder schreef de woorden van de Ter- neuzense burgemeester J. Lo- nink dat de hulpverleners en in stanties snel ter plaatse waren. De aanvaring bewijst dat de vei ligheid op de Westerschelde nog niet honderd procent voor el kaar is; ook met walradarke- tens, geavanceerde technische middelen en strenge voorschrif ten kunnen aanvaringen plaats vinden. Lonink: „Het bewijst maar dat niet voor niets hard wordt gewerkt aan het provin ciale Rampenplan en het verde re overleg over het verhogen van de veiligheid op de Schel de." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een negentienjarige inwoner van Hansweert we gens bedreiging en een vernieling conform de eis veroor deeld tot 140 uur werkstraf en een maand voorwaardelij ke gevangenisstraf. De man toonde 31 augustus vorig jaar in Kapelle vanuit zijn auto een nepwapen aan een terras bezoeker van een café toen hij voorbijkwam. Vier dagen eerder had de Hansweertenaar bij zijn vriendin de deur ruit ingeschopt. MIDDELBURG - Een 61-jarige Middelburger is donder dagavond met een bijtende vloeistof in het gezicht gespo ten. De man moest naar het ziekenhuis in Vlissingen om een wondje onder het oog te laten hechten. De daders zijn spoorloos. De Middelburger reed rond kwart voor negen op de Arie van Driellaan toen zijn auto werd bekogeld met sneeuwballen Hij stapte uit om de jongeren aan te spreken. Vrijwel direct werd hij door één van hen met een spuitbus met daarin een bijtende stof in het gezicht gespo ten. Ook kreeg hij een klap in zijn gezicht De jongens gin gen er vandoor. VLISSINGEN - Bij het overslagbedrijf Kloosterboer in Vlissingen is gisteren de grootste hoeveelheid fruit ooit in een Europese haven gelost. De meer dan 10.000 pallets fruit bevonden zich aan boord van het koelschip mv Lu- zon Strait. Het fruit was afkomstig uit Valparaiso in Chi li. Het fruit werd deels vervoerd in containers aan dek. De Luzon Strait is van rederij Seatrade en is in charter bij CSAV, een Chileense rederij. Het schip lost zijn lading zelf middels een laad- en lossysteem Dit betekent dat er geen havenkranen meer nodig zijn om de pallets met ver se druiven, pruimen, nectarines en peren te lossen. Kloosterboer verzorgt samen met fruitstuwadoor Sea- brex uit Rotterdam de verdere distributie van het fruit door Europa. De haven van Vlissingen wordt als fruitim- porthaven steeds belangrijker. Behalve fruit komen er in de Vlissingse haven ook veel diepgevroren voedselproduc ten zoals fruitsappen, boter en vis binnen. GOES - Een 17-jarig meisje uit Goes is donderdagavond in een horecagelegenheid in het centrum van Goes besto len van haar mobiele telefoon. Het meisje had haar tas. met daarin de telefoon, achter de bar gelegd. De tas werd door een onbekende afgegeven bij de garderobe. Enkele euro's en de mobiele telefoon waren weggenomen. THOLEN - Drie jongens uit Tholen, tien, twaalf en der tien jaar oud, hebben gisterochtend rond elf uur vanaf een viaduct over de Postweg in hun woonplaats sneeuw ballen op een passerende vi-achtwagen gegooid, waardoor de voorruit van het voertuig werd vernield. De jongens zijn doorverwezen naar bureau Halt en bureau Stop. door René van Stee TERNEUZEN - De 43-jarige Andrew Monk uit het Engelse Bury maakl vanaf 18 april een ruim duizend mijl lange ^wandel tocht in zijn vaderland en op het Europese vasteland om fondsen te werven voor onderzoek naar de ziekte van het centrale ze nuwstelsel Multiple Sclerose (MS) Behalve dat Monk een belang rijk bijdrage wil leveren aan het opsporen van de oorzaak van de ziekte, hoopt hij ook op de ont wikkeling van een medicijn. Tot dusver kunnen alleen de ge volgen van MS, waaronder chro nische vermoeidheid en het ver lies van mobiliteit, worden on derdrukt. In Nederland hebben 16.000 mensen de ziekte. De meeste mensen krijgen de diag nose te horen tussen hun twin tigste en veertigste. Soldaat Monk volgt de opmarsroute die zijn vader als soldaat van het Engelse legeronderdeel Scottish Rifles tijdens de Tweede Wereld oorlog in het Noord-Duitse Bre men deed belanden MS heeft de bijzondere belang stelling van Monk omdat zijn vrouw Gwen elf jaar geleden op haar 32ste werd getroffen door de ziekte. De effecten zijn der mate verwoestend dat zij tegen woordig volledig afhankelijk is van haar omgeving. Op het vasteland begint de En gelsman zijn tocht in het Franse Duinkerken. In het nabijgelegen COR DE JONGE Malo-Les-Bains bezoekt hij het graf van Billy Hughes, een neef van zijn vader die op 10 mei 1940 omkwam tijdens de oor logshandelingen. Het is verder de bedoeling dat. hij omstreeks 4 mei Nederland aandoet Hij zet voor het eerst voet op Zeeuws-Vlaamse bodem in Sas van Gent. Vervolgens gaat het via Terneuzen naar El- lewoutsdijk. Andere Zeeuwse plaatsen die Monk aandoet zijn onder meer Veere, Vrouwenpol der en Amemuiden. De verwach ting is dat hij eind mei in Bre men aankomt De opbrengst van de tocht (Monk hoopt op 2,5 miljoen pond) gaat naar de Engelse Mye lin Trust en het Amerikaanse Boston Cure Project. Ondertussen heeft de Engels man al diverse donaties ontvan gen om te veilen, waaronder ge signeerde foto's van Eric Clap ton, gesigneerde exemplaren van Tom Clancy's laatste boek en een gesigneerd shirt van prof voetballer Eric Djemba Djem- ba. Informatie over de wandeltocht van Andrew Monk is te vinden op unow.burylancs.co.uk. GOES - Vanaf morgen tot en met zondag 4 april worden we kelijks in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes vespers gehouden als voorbereiding op Pasen. De vieringen beginnen telkens om 17.00 uur. De Maria Magda- lenacantorij onder leiding van Kees van Eersel zingt tijdens de diensten en ds Nelleke van der Linden gaat voor in lezingen, overdenkingen en gebeden VLISSINGEN - Een negentien jarige Vlissinger heeft donder dagnacht klappen gekregen van een groepje mannen. Het incident vond plaats om half twee in een horecazaak op de Nieuwendijk in Vlissingen. De man liep langs een groepje van drie mannen, toen hij door één van hen bij zijn arm werd ge pakt. Hij kreeg meteen een paar klappen in zijn gezicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 55