Cipollini mag Tour weer rijden Voor elke Tour weer een nieuwe fiets PZC 3 Rabobank Ajax schrikt van videoband Heerenveen Berlusconi hekelt justitiële invallen bij voetbalclubs Wildcard Domina Vacanze Nb 24 Wielerploeg Excelsior neemt kop over van Helmond Sport uitslagen IJsebaert nieuwe spits Hoek agenda zaterdag 28 februari 2004 van onze sportredactie PARIJS - De Italiaanse wieler ploeg Domina Vacanze van de sprinter Mario Cipollini heeft vrijdag een wildcard ontvangen voor de Ronde van Frankrijk. Domina Vacanze is een van de zeven ploegen die door Tour baas Jean-Marie Leblanc werd toegevoegd aan de veertien op basis van de wereldranglijst reeds geselecteerde teams. Daar toe behoort het Nederlandse Ra bobank. De ploegen die gisteren een wild card ontvingen, zijn AG2R, Brio ches la Boulangère, Crédit Agri- cole, RAGT Semences (alle Frankrijk), Domina Vacanze (Italië), Lotto-Domo (België) en Phonak (Zwitserland). Het start- veld voor de Tour bestaat nu uit 21 ploegen. De Tourdirectie houdt de mogelijkheid open daar een 22e team aan toe te voe gen. Discussie De keuze van de Tourdirectie leidt elk jaar tot heftige discus sie. Vorig jaar was Domina Va canze niet welkom, hetgeen een heftige polemiek tussen Leblanc en Cipollini tot gevolg had. De keuze voor het Italiaanse team is opmerkelijk omdat Domina Vacanze door de internationale wielrenunie UCI ingedeeld werd bij de tradeteams II, de eer ste divisie van het internationa le wielrennen. Het Spaanse Kei- me, een vaste waarde in de Tour, daalde ook af naar die ca tegorie omdat het de boekhou ding niet in orde had. „We wachten met het aanwijzen van een 22e ploeg, maar het is zeker mogelijk dat die plaats naar Kelme gaat", zei Leblanc gisteren. Vier wildcards gingen naar Franse teams. AG2R heeft met Jean-Patrick Nazon en Jaan Kirsipuu twee sterke sprinters, Brioches la Boulangère haalde afgelopen winter de Spaanse klassementsrenner Joseba Belo- ki en Crédit Agricole beschikt over Christophe Moreau, vorig jaar nog de beste Fransman in de Tour. De wildcard voor RAGT Semen ces is discutabel aangezien Ed dy Seigneur de hoogst genoteer de renner op de UCI-ranking is met een bescheiden 285e plaats. Wel was Christophe Rinero in 1998 vierde in het eindklase- ment van de Tour, maar de te leurstelling bij het gepasseerde Belgische Chocolade Jacques, met onder anderen de Nederlan der Bart Voskamp, zal groot zijn. De uitnodigingen voor Phonak (Hamilton) en Lot to-Domo (McEwen en de Neder landers Moerenhout, Van Dijk, Vierhouten en Van Bon) waren dan wel weer logisch. De aangewezen ploegen voor de Ronde van Frankrijk 2004 per land: België: Quick-Step, Lot to-Domo, Denemarken: CSC, Duitsland: T-Mobile, Gerolstei- ner, Frankrijk: Cofidis, fd- jeux.com, Brioches la Boulangè re, AG2R, Crédit Agricole, RAGT Semences, Italië: Alessio, Fassa Bortolo, Saeco, Domina Vacanze, Nederland: Rabobank, Spanje: Illes Baleares, Euskal- tel, Liberty Seguros, Verenigde Staten: US Postal, Zwitserland: Phonak. ANP door Peter van Duyl AMSTERDAM - Amper een week geleden leek de titel nog zo zeker, maar na de afstraf fing in Heerenveen van woensdag (4-1) heeft de onzekerheid bij Ajax toch weer een voet tussen de deur. Morgen wacht in Gal genwaard het duel met FC Utrecht. Met de constatering dat Ajax het regelmatig laat af weten als er strijd moet worden geleverd, lijkt dat niet de meest ideale tegenstander. Gezamenlijk zag de selectie van Ajax giste renmorgen de tweede helft van het duel met Heerenveen terug op de video. De beelden waren volgens trainer Ronald Koeman nóg pijnlijker dan ze in Amsterdam al dachten. „Ik ben er van geschrokken hoeveel wij toe lieten, vooral ook in de buurt van het straf schopgebied", aldus Koeman. De oefenmeester zag woensdag in Heeren veen een beeld terugkeren dat hij dit sei zoen al eerder zag, bijvoorbeeld in de met 4-2 verloren uitwedstrijd bij NAC. „We zijn tekortgeschoten op het onderdeel strijd, ik heb me eraan geërgerd dat het zo willoos was. Het is dat Stekelenburg nog twee goe de ballen pakt, anders word je helemaal af geslacht. Ik heb het al vaker gezegd: goed voetballen is leuk, maar er is zoveel meer. Het is ook: alles geven wat je in je hebt. La ten we hopen dat het eenmalig is geweest." Koeman zei het niet met zoveel woorden, maar hij lijkt er niet helemaal zeker van dat de oorwassing bij Heerenveen inderdaad een incident was. Morgen wacht de uitwed strijd tegen FC Utrecht, waar Ajax de laat ste vier seizoenen telkens verloor. En hoe wel Utrecht het dit jaar in eigen huis niet echt goed doet, speelt het wel altijd met een overdosis aan passie en inzet. De oefenmeester onderschreef dat de wed strijd in de Domstad cruciaal is. „Als het te gen Utrecht fout afloopt, kom je in een situa tie dat het van buitenaf én van binnenuit on rustig wordt. We staan nog steeds zes pun ten voor, dus is er geen enkele reden tot pa niek. Maar als de voorsprong slinkt tot drie punten, komt het moment om onrustig te worden wel dichterbij. We willen kampioen worden, die druk hebben we onszelf nu een maal opgelegd," Koeman zal vandaag Wesley Sneijder op het matje roepen. De middenvelder liet zich gisteren voor de microfoon van Radio Noord-Holland ontvallen dat hij woensdag tegen Heerenveen wat ingetogen speelde, omdat hij op drie gele kaarten staat en een schorsing voor de wedstrijd tegen Utrecht (waar Sneijder werd geboren en woont) dreigde. „Ik zal hem vragen of hij dat inder daad heeft gezegd", aldus Koeman. „Ik vind dat zoiets absoluut niet kan." Rafael van der Vaart trainde gisteren voluit mee en is morgen weer inzetbaar. Koeman wilde nog niet zeggen of hij de international ook zal opstellen. Overigens hervat Zlatan Ibrahimovic maan dag de groepstraining. De Zweed werd in ja nuari geopereerd aan de lies en is toe aan een rentree op het veld. Steven Pienaar on dergaat volgende week een test waarbij de kracht in zijn geblesseerde been wordt ge meten. Ook zijn terugkeer lijkt inmiddels een kwestie van tijd. Doelman Bogdan Lobont speelt maandag met Jong Ajax. Koeman maakte gisteren duidelijk dat de Roemeen niet meer de onbe twiste nummer één in de Arena is. Stand-in Maarten Stekelenburg heeft het de afgelo pen weken goed gedaan. Als Lobont weer fit is, zal Koeman in overleg met keeperstrai ner Wil Coort bepalen wie de rest van het seizoen eerste doelman van Ajax is. GPD Over carbonframes, lekke banden, witte zadels en bijgeloof bij de Rabobank door Frits Bakker VHEERENHOEK - Het beeld van Hennic Kuiper, met die driftige ge baartjes, Jrekt nog wel eens voorbij. De schrijf,van elke renner is het: op kop rijden in Parijs-Roubaix en in de finale lek rijden. Tien jaar geleden stonden ze nog bij bosjes langs de kant, nu komt het nog zelden voor. Ruud van Deursen, mecanicien van de Rabobankploeg, rekent voor: „Met ne gen renners reden we vorig jaar in een hele Tour de France maar drie keer lek." En in Parijs-Roubaix, de meest ge vreesde klassieker? „Tien bandjes in drie jaar, hooguit," De Brabander, net teruggekeerd van een zuidelijk uitstap je met de ploeg, is even een dag in het crisiscentrum in 's-Heerenhoek. Hij kijkt samen met Rinus Geijs (55, voor malig stratenmaker uit 's-Heeren hoek, nu magazijnmeester) de fietsen na die straks weer in de vrachtwagen gaan. Dinsdagmiddag, op naar de vol gende koers De Ronde van Valencia, de Omloop Het Volk, de klassiekers van het voorjaar. Tussendoor is er nog wel eens tijd voor een dag op de mate- riaalpost, om even bij te praten Zet alle 25 fietsen van de Raboprofs op een rij en die van Erik Dekker is van mijlen ver te herkennen. De 33-ja- rige routinier van de ploeg liet drie jaar geleden voor de gein een wit za del in plaats van een zwart monteren en won dat jaar drie etappes in de Tour. Sinds die tijd rijdt Erik Dekker met een iets afwijkende fiets rond. „Want hij is bijgelovig, zoals veel spor ters." Van Deursen (41) kent zo langza merhand de eigenaardigheden van zijn renners. Michael Boogerd wil bij voorbeeld altijd blinkende schoentjes voor een belangrijke koers. „Ik zet er dezelfde glans op als op zijn fiets, dat blinkt zo lekker." En zo zijn er veel kleine dingen herkenbaar. Elke ren ner zijn eigen gewoontes. Van Boo gerd tot Wauters, van Dekker tot Leip- heimer. Teamwerk De successen van de Rabo's vallen of staan met het teamwerk binnen de ploeg. Renners, soigneurs, mecani ciens, ploegleiding: alles is op elkaar afgestemd in een professioneel gerun de organisatie Ruud van Deursen uit Budel trekt al voor het negende jaar met de ploeg mee. Meer dan tweehon derd dagen per jaar, van de ene koers naar de andere. „Je moet er hartstikke gek van zijn, anders is dit niet vol te houden Dat zijn ze ook, de techneu ten van de Rabobank. Ze waken over Rinus Geijs (rechts) en Ruud van Deursen zetten de fietsen van Rabobank klaar voor de volgende wedstrijd. foto Dirk-Jan Gjeltema een fietsenpark van een indrukwek kende omvang De 25 renners van de profploeg hebben ieder vijf fietsen: één voor de wedstrijden (elk jaar een nieuwe), twee op reserve, één voor thuis en één tijdritfiets. Daar komen nog eens vijf Parijs-Roubaix-fietsen bij, voor de vijf renners die elk jaar vast de keienklassieker rijden. En de negen Tourrenners krijgen voor de start van de ronde nog eens een splin ternieuwe fiets. Voor de kenners: Levi Leipheimer heeft de kleinste maat frame (51 centi meter), Robert Bartko de grootste (61 cm). De fietsen variëren in gewicht tus sen de 7,4 en 7,9 kilogram. De tijdrit- fietsen zijn ietsje zwaarder, omdat het speciale stuur (de ossekop) meer ge wicht meebrengt. De Rabofietsen, van het Italiaanse merk Colnago, zijn van carbon gemaakt, dat de eigenschap heeft sterk, licht en buigzaam te zijn. De prijs van de racefietsen ligt rond de 8000 euro per stuk. Alleen een dicht wiel voor een tijdritfiets kost al duizend euro Naar de Tour gaan negen wedstrijd- fietsen mee, twaalf tijdritfietsen, veer tien reservefietsen, vijftig paar gewo ne wielen, vijftien paar tijdritwielen, honderd tubes en vijf complete groe pen van Shimano, om maar eens wat te noemen. Daarnaast is de vrachtauto van Rabo onder andere uitgerust met een wasmachine, een droger, twee diepvriezers en een koelkast. „Want renners", vertelt Ruud van Deursen, „zijn net als konijnen: ze eten een hele dag Snufjes De racefietsen van de Rabo hebben al le technische snufjes die vereist zijn voor het moderne topwielrennen. „Ze moeten veilig, sterk, mooi gestroom lijnd, maar daarnaast ook zo licht mo gelijk zijn", legt Van Deursen uit. „Het is voor de makers van de fiets en voor ons altijd zoeken naar de ideale combinatie, waarbij de veiligheid na tuurlijk voorop staat. Ik wil er niet aan denken dat een renner straks met tachtig per uur een berg afrijdt en door een mankement van de fiets het ravijn invliegt Waar liggen de gren zen? Ruud van Deursen: „Het schijnt dat Armstrong voor dit jaar een specia le fiets heeft laten maken. Ik ben be nieuwd. Vorig jaar reed hij de Tour op een fiets van een soort titanium. Toen hij viel in die bergetappe, omdat hij achter een tasje van een toeschouwers bleef steken, brak zijn frame midden door. Dat mag eigenlijk toch niet kun nen." De ontwikkelingen in het peloton wor den op de voet gevolgd. „De opvallend ste vernieuwing en verbetering van de laatste tien, twaalf jaar is het schake len vanuit een andere positie. Voor die tijd zat de versnelling op de voorste buis, nu is hij ingebouwd in de remgre- pen Dat is een enorme vooruitgang. De renner kan nu zijn handen aan het stuur houden bij het schakelen." Op dat gebied zijn er nog meer experi menten, bijvoorbeeld met elektroni sche apparatuur: een sensor in de kilo meterteller, in de derailleur en in de remgreep. „Het is al even op de markt geweest", zegt Van Deursen „Ik heb het zelf een keer gemonteerd op de fiets van een jongen die een hersen vliesontsteking heeft gehad en van wie de vingers zijn afgestorven. Hij kan dus niet schakelen of remmen en wilde toch fietsen. Het werkt wel, maar in een peloton is het veel moeilij ker. De sensor is zo gevoelig dat het ook werkt op de fiets die naast je rijdt." In gewicht is de racefiets in tien jaar tijd hooguit een kilo lichter geworden. „Het is een eindeloos ge vecht om er een paar gram af te halen. De lichtste fiets is van titanium. De jongens van ons hebben dat uitgetest, maar ze vinden het niet lekker rijden. De carbonfiets rijdt beter. Het voor deel van carbon, tegenover staal, is dat carbon sterker is. En er zijn twee mogelijkheden: het is heel, of het is ka pot. Staal kan na een val vervormen zonder dat het breekt. Met carbon kan dat niet. Daarom zijn hengels meestal ook van carbon gemaakt. Ze kunnen ver doorbuigen zonder te breken." Ruud van Deursen (getrouwd, vader van twee kinderen) heeft er al vijf koersen opzitten voordat het voorjaar vandaag in Het Volk echt van start gaat. Zijn seizoen loopt van 1 januari tot de derde week van oktober. Meer dan tweehonderd dagen onderweg voor zo'n 160 koersen. „De Tour is de makkelijkste koers, omdat alles zo goed georganiseerd is. De Amstel Gold Race, Parijs-Roubaix en de Ron de van Vlaanderen vind ik zelf mooier om te doen, door de hectiek en de span ning. In de Tour is alleen de eerste week spannend." Het vervelende van de Tour is alleen, dat er zo veel opdrin gerige supporters zijn. „Ze willen al les weten, alles zien en overal aanko men, maar wij moeten ons werk kun nen doen. Dan moet je wel eens op je tanden bijten, als dat allemaal voor je voeten komt lopen. Aan de andere kant: voor die mensen is het soms de dag van hun leven." Ziel en zaligheid Zo'n dag in de Tour voor een mecani cien? 's Morgens om zeven uur op, ont bijten, alle fietsen klaarmaken, auto's inladen en naar de start. Met twee me caniciens in de twee ploegleidersau to's de wedstrijd in, de derde njdt door naar de finish. Als de etappe klaar is: fietsen opladen, naar het ho tel rijden, fietsen schoonmaken, con troleren, bandjes of kettingen vervan gen en de auto's poetsen. Half negen eten, nog even napraten en naar bed. Dag in dag uit. Ruud van Deursen: „Ik gooi mijn hele ziel en zaligheid erin, want het fietsen is mijn leven geworden. En ik offer me helemaal op voor de ploeg. Ik kan in tens genieten van de nieuwe fietsen als ze klaarstaan voor een nieuw jaar. Toen ik net bij de ploeg zat, heb ik er wel eens één naast mijn bed gezet om er 's nachts naar te kijken. Ik zou 365 dagen in een jaar naar wielrennen kun nen kijken. Dat weten ze thuis ook. En iedereen kan er gelukkig mee leven. Ik ben nou eenmaal gek van deze sport. Waarom? De kick van het winnen, dat is het mooiste wat er is." door Hans Geleijnse ROME - „Zo wordt het hier een politiestaat". Met die korzelig uitgesproken mening uitte pre mier Berlusconi gisteren forse kritiek op de methoden bij het justitieel onderzoek naar de boekhoudingen van clubs en bonden in het Italiaanse betaal de voetbal. „Ik vind het uiterst vreemd dat de politie bij alle clubs documen ten in beslag heeft genomen", zei hij na afloop van de wekelijk se ministerraad. Berlusconi suggereerde dat het beter zou VELSEN - Excelsior heeft dank zij een 1-0-overwinning bij Stormvogels/Telstar de kopposi tie in de eerste divisie overgeno men van Helmond Sport. De Rotterdammers dankten de zege aan El Hamdaoui, die al na 19 minuten de enige treffer produ ceerde. Komende maandag staat de topper tussen Helmond Sport en Den Bosch op het pro gramma. Twee duels vonden gisteravond geen doorgang wegens het slech te weer. Go Ahead Eagles-De Graafschap en TOP Oss-Hera- cles Almelo staan nu voor dins dag gepland. Het duel tussen Sparta en MW begon een half uur later omdat de Maastrichte naren vast hadden gezeten in het verkeer. Sparta won (met 1-0, doelpunt Schenkel) en hand haafde zich daarmee in de subtop. Bij Fortuna Sittard-Haarlem (1-1) nam Geert Brusselers af scheid. De middenvelder ver trekt naar Canada, waar hij gaat voetballen voor de Calgary Mustangs. ANP zijn geweest alleen van manma lat.es verdachte clubs te ondr zoeken. Berlusconi's forse taal zal o®. twijfeld weer een politiekere veroorzaken. Zelfs in devo«tal' wereld zijn er de nodige v»- standers van het politieopti. den van donderdag. Verschillende clubeigenaren ze den blij te zijn met het officèle onderzoek omdat dit mogeliik een einde maakt aan de stee van fraude in het betaalde voet- bal. Het onderzoek moet aan het licht brengen of clubs met wat in Italië 'administratieve do ping' wordt genoemd hun boek- houding hebben opgefleurd, ui teraard om het verliescijfer bij te stellen. Dat gebeurde vooral door lagere dan de reele trans ferbedragen te vermelden Naar schatting hebben van alle clubs in de series A en B slechts vier clubs een batig saldo De totale schuldenlast in het Italiaanse voetbal zou fors boven de 2 mil jard euro liggen. GPD Bowling Vereniging Renesse. Woensdagleague: Overbeeke Ver buur-Maatschap van Damme 2-2, V.O.F.de Keijzer-Rest de Steenbok 2-2, Simar 2-Juwelier J.P.Staal 1-3, Bunga low Verhuur de Kam-Schildersbedrijf de Meij 0-4. Donderdagleague: Pizze ria La Piazza - Simar 1 1-3, Alpro- kon-Top Caravans 3-1, Rest. de Zeeland- brug-B.en B.Centrum Renesse 1-3, Bak kerij de Jonge-Casa Salsa 1 -3. Heerenveen. Wereldbekerfinales. Mannen, 5000 m: 1 Verheijen (Ned) 6.20,55, 2. Hedrick (VSt) 6.22,06, 3. De Jong (Ned) 6.26,20, 4 Fabris (Ita) 6.26,91, 5. Romme (Ned) 6.28,56, 6. Uyt- dehaage (Ned) 6.30,15, 7. Boutiette (VSt) 6 32,30, 8. Röjler (Zwe) 6.33,06, 9. Dittrich (Dui) 6.33,68, 10. Zygmunt (Pol) 6.34,61,11. Ervik(Noo) 6.35,87,12. Prin sen (Ned) 6.36,76, 13. Detisjev (Rus) 6.37,95, 14. Taubenrauch (Dui) 6.38,34, 15. Mazur (Pol) 6.38,36, 16 Boden (Dui) 6.39,15, 17. Schneider (Dui) 6.39.73, 18. Dankers (Can) 6.40,02, 19. Grödum (Noo) 6.40,15, 20. Bogersen (Noo) 6.40,85 Stand WB 5000/10.000 m: 1 De Jong 425 punten, 2. Verheijen 400. 3. Hedrick 282, 4. Uytdehaage 280, 5. Fa bris 206, 6. Boutiette 196, 7. Romme 190. 500 m: 1. Yu (Chn) 35,07, 2 Wother- spoon (Can) 35,13, 3 Lobkov (Rus) 35,14, 4 Koskela (Fin) 35,17, 5. Hiroya- su Shimizu (Jap) 35,19, 6. Kobayashi (Jap) 35,24, 7. Carpenter (VSt) 35,26, 8. Ireland (Can) 35,35, 9. Kato (Jap) 35,39, 10. Obara (Jap) 35,47, 11. Bos 35,50, 12. Wennemars 35,52, 13. Ryohei Shimizu (Jap) en FitzRandolph (VSt) 35,55, 15 Nijenhuis (Ned) en Cheek (VSt) 35,58, 17 Oltrop (Ned) 35,86, 18. Miron (Can) 35,90, 19. Gillarduzzi (Dui) 36,19, 20. Dorofejev (Rus) 1.24,89. B-groep: 1. De Koning (Ned) 35,95, 2., Zhang (Chn) 36,01, 3. Nieminen (Fin) 36,22 Stand WB: 1. Wotherspoon 940, 2 Lobkov 650, 3. Hiroyasu Shimizu 540, 7 Van Vel de 466. Vrouwen, 1500 m: 1. Friesinger (Dui) 1 57,15, 2. Rodriguez (VS) 1.57,19, 3. Klassen (Can) 1.57,83, 4. Tabata (Jap) 1.57,99, 5. De Loor (Ned) 1.58,19, 6. Wit ty (VSt) 1.58,77, 7. Timmer (Ned) 1.58,80, 8. Groenewold (Ned) 1.59,07, 9 't Hart (Ned) 1.59,17, 10 Thomas (Ned) 1.59,27, 11 Fei Wang (Chn) 1.59,83, 12. Wojcicka (Pol) 2.00.12. 13 Tarasova (Rus) 2.00,23, 14. Anschütz (Dui) 2.00,55, 15 Raney (VSt) 2.00,96, 16. Mayr (Ita) 2.01,23, 17. Barisjeva (Rus) 2.01,45, 18. Otsu (Jap) 201,76. 19 Groves (Can) 2.02,16, 20 Skokova (Rus) 2.03,11 Eindstand WB: 1 Friesinger 460 punten, 2. Roddriguez 420, 3 Groe newold 336, 6. Timmer 172, 8. Thomas 144. 500 m: 1. Kotioega (WRu) 38,28. 2. Wang (Chn) 38,42, 3. Timmer (Ned) 38,67, 4. Zöllner (Dui) 38.68. 5. Gar- brecht (Du.) 38,77, 6 Oonk (Ned) 38,80, 7. Shinya (Jap) 38.81, 8 Nuyt (Ned) en Ren (Chn) 38,86, 10. Okazaki (Jap) 38,93, 11. Wolf (Dui) 39,04, 12. Tonoïke (Jap) 39,08, 13. Witty (VSt) 39,22, 14 Kaikan (Rus) 39,32, 15. Wi|sman (Ned) 39,33, 16. Simionato (Ita) 39,43, 17. Ochowicz (VSt) 39,51, 18. Leever (Ned) 39,55, 19. Na Sai (Chn) 39,92 Stand WB: 1 Wang 890. 2. Timmer 750, 3. Shi nya 513. Dubai. Vrouwen, 450.000 euro. Halve finale: Henin-Hardenne (Bel/1) - Shaughnessy (VSt) 6-4 6-2. Koeznets- ova (Rus) - Sugiyama (Jap/5) 6-0 7-5 Betaald voetbal. Holland Casino Eredivisie. FC Zwolle - Vitesse 1-1 (O-O). 68 Knol 0-1, 89 Van der Haar 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 6500. Gele kaart: Rink (Vites se). FC Zwolle: Van der Werff, Rsvensber- HOEK - Hoek heeft gisteren nog een nieuwe spits vastgelegd voor het nieuwe seizoen. De 24-jarige Belg Sam IJsebaert komt de zaterdag-hoofdklasser na de zomer versterken. IJsebaert, die woonachtig is m het Belgische Ertvelde, speelde in de jeugd bij Club Brugge, was daarna twee jaar in dienst van MW en voetbalt nu bij Lovende- gem. IJsebaert is een sterke, voetballende spits, die zowel link- als rechtsbenig is. De Belg is de vijfde aanwinst van Hoek voor volgend seizoen, Christophe de Wispelaere, Da vid de Storme (beiden Evergem) en doelman Filip van der Vloei (Berchem Sport) en Björn lange- veld gingen hem voor. gen, Almeida, Van der Haar en De Rid der' Takak, Roelofsen (69. Cvetkov) en Hogenkamp' Lim-Duan (81. Yobo),Zuur- man en Promes (77. Van Dinteren) Vitesse: Van Fessem; Cornelisse, Knol, llic en Frankel' Rankovic, Komeimenen Janssen' Zongo (83, Van Beukering), Rink (46. Rojer) en Fafiani. Gouden Gids Divisie Sparta-MVV 1-0 (1-0). 3, Schenkel 1-0. Scheidsrechter: Schenkels, Toe schouwers: 2750. Gele kaart: Rimkus (Sparta) AGOVV Apeldoorn-FC Eindhoven 0-O. Scheidsrechter: Van Meenen. Toe schouwers: 1840 Stormvogels/Telstar-Excelsior 0-1 (0-1). 19. El Hamdaoui 0-1. Scheidsrech ter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 1521. Gele kaart. Gommans (Excelsior) Fortuna Sittard-Haarlem 1-1 (0-1). 11 Hooyboer 0-1, 49. P. Janssen 1' (strafschop). Scheidsrechter: 01de Oh hof Toeschouwers: 2300. Rode kaait 48. Van Toor (Haarlem/2x geel), 93 Mesaoudi (Haarlem/2x geel). Ges kaart: Daemen, Van Barneveld (Fortuna Sittard), Katipana (Haarlem). FC Dordrecht-BV Veendam 1-1 (1-1). 2 Den Dunnen 1-0, 45. De Vrw 1-1. Scheidsrechter: Liesveld. Toeschou wers: 1000. Gele kaart: Van den Ben. Ei Khalifi (FC Dordrecht), Van den Broer Humphrey, Hamming (BV Veendaml Emmen-Cambuur Leeuwarden 2-0 (1-0). 45, Oosting 1-0, 51. Prinsen 2-! Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 4320. Stand Excelsior Helmond Sp Den Bosch Heracles Sparta Emmen VW Graafschap Stormv. TOP GA Eagles Veendam AGOW Haarlem Cambuur L Fortuna S Dordrecht Eindhoven MW D. de 24 15 22 14 23 14 23 13 24 14 23 11 23 12 23 10 24 11 23 9 22 8 - - 24 7 8 9 4 5 49 43- 2 5 3 47 45 22 4 5 46 55 6 4 45 4ê- 2 3 7 45 54 - 6 6 39 3£- 2 9 36 4c- 42 7 6 37 35 - 2- 3 10 36 40- V 5 9 32 4' 30 50- 4" 29 31- 47 8 10 26 35- 22 5 12 26 33- 4 4 14 22 23- 4 9 11 18 29- 52 11 10 17 21- 9 13 15 25- 5 16 14 21- 51 Altopascio. Ronde van de prowl** Lucca. Vierde etappe. Casu'nw- vo-Altopascio: 1. Brard (Fra in 3.24.41 (40,452 km/ul. 2. Bal&i- (Ita) 0.09, 3. Tosatto (Ita), 4 Posp£* (Oek), 5. Aggiano (Ita). 6. 5or^«- (Den) Eindklassement: 1 (Ita) 16 17.03, 2. Ziegler (Dui) 1 Alc; satto 2 50, 4. Mihaljevic (Kro) 2» - Sörensen 3.02,6. Balducci 3.19 Alto del Campello. Ronde cia. Vierde etappe, Sagunt del Campello: 1. Jorge Garcia IK in 4.38.55 (34,247 km/u). 2. (Spa) 0.13,3. Piepoli (Ita)5.23,,4.w» de (Spa) 5 23. 5. Zulle tador (Spa), 22. Boogerd 6.13.» Dekker 6.42, 61. Lotz 8.33.70. DeG"» Algemeen klassement: 1. Yah-;; 16 29-48. 2. Colom (Spa) O.OS,3. B» (Spa) 0 18, 4. Piepoli 6. Plaza (Spa) 0.28, 32 Enk Dekke'" 33. Boogerd 3.23. 42. Lotz 5.54, Groot 7.49. Zaterdag Voetbal ~~Z_-r Vriendschappelijke Dauwendaele-Duiveland 15.00 uur Ajax-verdediger Johnny Heitinga druipt zwaar teleurgesteld af na de 4-1-nederlaag bij Heerenveen. foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 24