Veiligheid tunnel voorop Q Hé verplegende Zin in een werkvakantie? PZC Sluis krijgt niets voor ruimen olie Werk nog achter de schermen Gemeente Veere verbreedt fietspad bij Biggekerke de Zonnebloem 14 Souburger krijgt 120 uur werkstraf voor brandstichting Terneuzen speelt op zeker bij verlengen vergunning Wietteler veroordeeld Meer informatie? zaterdag 28 februari 2004 door Aector Dooms MIDDELBURG - Een twintigja rige Souburger is gisteren in Middelburg voor brandstichting veroordeeld tot 120 uur werk straf en een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf. Verder moet hij 280 euro schadevergoe ding betalen. Zijn mededader had vorig jaar in de nacht van 16 op 17 juni een hooiwagen in brand gesto ken. Dat gebeurde in Groot-Ab- eele, bij Oost-Souburg. Politie rechter B. Doorewaard Boek hout nam het de verdachte bij zonder kwalijk dat hij zijn kom paan zijn gang had laten gaan. De man stond samen met een vriend op de uitkijk. „We ston den er bij en keken ernaar", ver telde hij doodgemoedereerd De stoïcijnse houding ontlokte een felle reactie bij de politie rechter. „U wist donders goed dat die gek een hooiwagen in brand stak. U had moeten ingrij pen. Er hadden doden kunnen vallen." De gevolgen van de hooibrand waren ernstig. Een naastgelegen boerderij brandde af. De forse schade is nog niet af gehandeld. Een van de bewo ners heeft door de brand nog steeds gezondheidsproblemen. In de strafmaat werden nog twee brandjes en een poging tot brandstichting meegenomen. Het trio had in Middelburg in dezelfde maand een coniferen- haag en een plant bij woningen aan de Buitenhovelaan aangesto ken. De verdachte zei van het vuur te hebben genoten. De politierechter had moeite met het voorstel van officier van justitie J. Zondervan om de man een werkstraf op te leggen, om dat op brandstichting al gauw een paar maanden gevangenis straf staat. Hij hield rekening met de straffen die de mededa ders hebben gekregen. De hoofd verdachte is eerder door de rechtbank veroordeeld tot 203 dagen celstraf plus een half jaar voorwaardelijk en 240 uur werk straf. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Voordat de ge bruikersvergunning van de Wes- terscheldetunnel over enkele we ken wordt verlengd, bekijkt de gemeente Terneuzen uiterst nauwgezet of hij aan alle eisen voldoet. Burgemeester J. Lo- nink verwacht niet dat de ver gunningseisen aanscherping be hoeven, maar alle gebruiksvoor waarden worden nog eens goed tegen het licht gehouden. Lonink ontving gisteren een brief, waarin de directie van de NV Westerscheldetunnel uitleg geeft over de genomen maatrege len om de veiligheid in de tun nel te garanderen. De veiligheid werd deze week weer ter discussie gesteld door een e-mail van (voormalige) werknemers van een onderaan nemer. De betreffende bouwer weet overigens van niets en on derzoek naar de verzenders van het anonieme mailtje leverde tot dusverre - behalve onrust bij ge meentebestuurders en tunnelge bruikers - niets op. De Westerscheldetunnel is één van de veiligste tunnels van Eu ropa, weet de Terneuzense bur gemeester zeker. Lonink benadrukt dat direct en adequaat actie wordt onderno men bij storingen. Het aantal storingen zou wat hem betreft wat minder mogen, maar sommi ge technische problemen zijn nog niet helemaal opgelost. Snelheid „Zo blijft het moeilijk om alle camera's storingvrij te krijgen. Vooral op het grote rechte stuk valt wel eens een camera weg. Dat wordt door het verre zicht wel ondervangen, maar vanwe ge de veiligheidseisen wordt de maximumsnelheid gelijk naar beneden bijgesteld. En dat geeft wel eens het tegengestelde ef fect dat automobilisten een ge voel van onveiligheid bekruipt, omdat ze niet snappen waarom de snelheid omlaag moet." Als verantwoordelijk bestuur der voor openbare orde en veilig heid heeft Lonink geen klachten over de inspanningen van de NV. De frequente inspecties van de brandweer leverden tot nu toe ook nimmer grote problemen op. Naast het goed checken van de gebruikersvergunning wil de Terneuzense burgemeester bin nenkort in gesprek met vertegen woordigers van NV Westerschel detunnel en de verschillende wegbeheerders. Gemeente, pro vincie, Rijk en waterschap behe ren wegen die naar de tunnel lei den. Als op die wegen ongeluk ken en opstoppingen ontstaan door bijvoorbeeld weersomstan digheden of wegwerkzaamhe den heeft dat effecten voor een goede doorstroom in de Wester scheldetunnel. Goede afspraken tussen de gesprekspartners moet de te voorkomen effecten sterk kunnen beteugelen, ver wacht Lonink. door Ron Magnée BIGGEKERKE - Het fietspad van Klein Valkenisse naar Zou- telande wordt verbreed. Nu doen er zich vaak riskante situa ties voor. Voor de verbreding van het pad moeten twaalf bo men wijken. Het fietspad is vooral 's zomers een belangrijke trekpleister voor fietsers en voetgangers. Juist op het bochtige stuk tus sen Klein Valkenisse en Zoute- lande is het pad gevaarlijk. Om aan deze risicovolle situatie een eind te maken, gaat de gemeen te Veere het pad breder maken. De gemeente heeft bij de uitbrei ding van het pad gekozen voor de variant waarbij de minste bo- men moet wijken. Toch aa ien in totaal twaalf bomen. H-- fietspad zal de komende ju. nog wel drukker worden wim het kent sinds kort interma»' le allure Het traject maakt dm u.t van het Europese prejK1 Kustfietsroute der Lage La den. Deze route loopt vanAdin kerke in Frankrijk naar Westka pelle via het fiets-voetveer in Breskens. De route bestaat ge- deeltelijk uit nieuwe Cetspadc- en gedeeltelijk uit bestaande pof derwegen. Overigens moeten fietsliefhebbers die de complete tocht willen maken, nog wel even wachten. Het duw nog minstens twee jaar voordat het West - Zeeuws-Vlaamsegedaf te van het Kustfietspad der la- ge Landen klaar is. door Rolf Bosboom GOES - Het lijkt niet erg op te schieten met het nieuwe stadskan toor bij het Hollandiaplein in Goes. Passanten kijken al vele maan den aan tegen de damwand, waaruit nog altijd niets zichtbaar is verrezen. De enorme kraan die sinds vorige week op de bouwplaats staat, verraadt echter dat er volop wordt gewerkt. De betonnen vloer van de parkeerkelder is gereed en momenteel worden, met be hulp van de kraan, de wanddelen geplaatst.Wethouder C. Linssen zegt dat de werkzaamheden gestaag vorderen. Vorig jaar zijn er wel iswaar forse problemen geweest met de beheersing van het grond water. Het bemalingssysteem moest daardoor ingrijpend worden aangepast, waardoor er enige vertraging is ontstaan. „Maar sinds dien hebben zich geen nieuwe complicaties voorgedaan", aldus Linssen. De verwachting is dat het stadskantoor volgend jaar april in gebruik kan worden genomen. foto Willem Mieras door Raymond de Frel SLUIS - De gemeente Sluis krijgt geen schadevergoeding van de verzekeraar van de Noor se rederij Wilhelmsen Lines Shipping, de eigenaar van de vo rig jaar gezonken autocarrier Tricolor. Sluis legde voor de kosten van het opruimen van olie op de West-ZeeuwsVlaamse stranden en in natuurgebied Het Zwin een claim van 72.000 euro neer bij de verzekeraar van Wilhelm sen Lines Shipping. Sluis heeft echter verzuimd oliemonsters te nemen en kan nu niet aantonen dat de olie van de Tricolor af komstig is. De verzekeraar is daarom niet van plan uit te ke ren. Toch heeft wethouder R. Leent- faar vertrouwen in een goede af loop. De gemeente Veere heeft via Rijkswaterstaat wel de ge claimde 40.000 euro gekregen. Op grond van het gelijkheidsbe ginsel gaat hij in gesprek met Rijkswaterstaat, om zo alsnog de 72.000 euro vergoed te zien MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 38-jarige Vlissinger voor het bezit van een wietplan- tage veroordeeld tot 50 uur; werkstraf. De man wilde zijn schuldenlast verminderen met de hennepkwekerij De politie ontdekte de 106 hennepplanten op 13 oktober vorig jaar in de woning van de Vlissinger. De man zei er 1800 euro voor te heb ben geleend. NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. MdcetW ,\e\diB9' ,Waatc ertUVt'm .eWert" Je noet>\°e' naarot^10 „vat^® a,r.wOaVlS itectes noviP' Wil jij de Zonnebloem helpen om 6750 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van 7000 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl NATIONALE VERENICINC Postbus 2100. 4800 CC Breda Postbank 1098510 E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14