Sluis steunt plan gokautomaten PZC l is II KiB li «13' i Appartementen Hulst al verkocht Douane neemt grote partij tabak in beslag Duizend mijl lopen voor het goede doel V oorj aarsconcerten van Sluiskilse muziekvereniging Integreren doe je samen ,14 Dikke van Dale en Toversluis mogen 84 kansspelmachines plaatsen BS ft lil lm li nu weekenddiensten Ruim dertig bekeuringen Terneuzense vernielt ruit De Toyota Avensis Beleef het ultieme rijplezier, iedere dag weer^ CAPPENDIJK TOYOTA jk Waar is Anja Koole gebleven? Help de mensen in Irak! vrijdag 27 februari 2004 door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De douane in Vlissingen heeft dinsdag een gro te partij sigaretten in beslag ge nomen. Als de rookwaren in Ne derland op de markt waren ge bracht, zou ongeveer 220.000 eu ro aan belasting zijn ontdoken. Een woordvoerder van de doua- ne heeft dat gisteren bekend ge maakt. De twee miljoen sigaret ten werden aangetroffen tijdens een controle bij de veerdienst van Vlissingen naar Engeland. Eerder deze week werd in Hei kant eveneens een partij van twee miljoen illegale sigaretten onderschept. De rookwaar werd ditmaal ge vonden in een trailer die voor Engeland bestemd was. De ta bak was verstopt achter een la ding plastic bakken. De douane Vlissingen besloot de trailer te controleren op basis van een zogeheten risico-analy se. Daarbij wordt onder meer ge keken naar de herkomst en de bestemming van de vrachtwa gens. Tijdens de controle bleken ech ter een lading plastic bakken twee miljoen illegale sigaretten verstopt te zijn. De tabak was verpakt in kartonnen dozen. Als de sigaretten in Engeland op de markt waren gebracht, zou ongeveer 700.000 euro aan belasting zijn ontdoken. De tabak is afgevoerd naar de dienst Domeinen, die de sigaret ten zal vernietigen. De douane heeft de zaak voor verder onderzoek overgedragen aan de Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst en de Econo mische Controle Dienst (FI- OD-ECD). van onze regioredactie SLUIS - Hotel de Dikke van Da- Ie in Sluis mag 160 spelautoma- ten plaatsen, waarvan 84 kans spelautomaten. Dat heeft een meerderheid van de gemeente raad in Sluis gisteravond be paald door de speelautoma- ten(hallen-)verordening vast te stellen. Het attractieparkje Toversluis in Sluis mag eenzelfde aantal (kans)spelautomalen plaatsen Dat werd geregeld via een amen dement op het raadsvoorstel, dat was ingediend door de coali tiepartijen VVD/ Gemeentebe langen, PvdA en CDA, en dat ook de steun van een raadsmeer- derheid kreeg. De toestemming voor de plaatsing van de gokau tomaten geldt voor twee jaar. In die tijd wordt afgewacht of het Rijk genegen is het monopolie op het drijven van casino's door Holland Casino's te doorbreken. door Frank van Cooten HULST - In de stad Hulst is nog vraag naar appartementen. Di recteur R. van Pamelen van aan nemer Van der Poel uit Terneu- zen vindt deze stelling gerecht vaardigd door het succes van het jongste project 'Veste Bru- neel' in Hulst. Voordat de eerste paal in de grond zit, zijn alle dertien appar tementen al verkocht. „Dat is toch bijzonder in een tijd dat het economisch wat minder gaat. Er blijft een markt voor kwalitatief hoogstaande appar tementen op een mooie plek", al dus Van Pamelen. 'Veste Bruneel' komt op de plek van het inmiddels gesloopte pand van Verhelst aan de Van der Maelstedeweg. De gelukkigen die de apparte menten hebben gekocht, krijgen een prachtig uitzicht op de Vest en de stad Hulst. Vervuiling Volgens projectontwikkelaar C. de Regt van Van der Poel is de sloop 'als een zonnetje' ge gaan. Er zat wel wat vervuiling in de grond, maar dat is gesa neerd. In de grond zijn geen archeologi sche vondsten gedaan. „Onder zoek wees ook uit, dat op deze plek niets waardevols in de grond zou zitten", aldus De Regt. Penthouses Van der Poel bouwt het apparte mentengebouw in opdracht van ontwikkelaar Kindt en Bies- broeck. Op de begane grond ko men twee appartementen en de bergingen; De eerste tot en met de derde verclieping beschikken elk over drié'appartementen. Op de vierde verdieping zijn twee penthouses met een dakterras van circa 27 vierkante meter. Het bouwbord van 'Veste Bru neel' werd gisteren onthuld. Bur- I B-j H"=l -1 ===i ggg.|.|j==-| 11p Het bordje uitverkocht prijkt sinds gisteren op het grote bouwbord van de Veste Bruneel. foto Camile Schelstraete gemeester J.F. Mulder kreeg van ontwikkelaar A. Biesbroeck een ontbrekend deel van het bord. Mulder pakte het uit, waarmee de droom van iedere projectont wikkelaar uitkwam: het bord met de mededeling 'uitver kocht'. ..Zijn er nog geïnteres seerden, dan bent u nu te laat", grapte Mulder, waarna hij de mededeling op het bouwbord schroefde. door René Hoonhorst SLUISKIL - De uitvoeringen van Muziekvereniging Sluiskil staan het hele jaar in het teken van het zeventigjarig bestaan. Het jubileumjaar begint offici eel met twee voorjaarsconcerten op zaterdag 6 (aanvang 19.30 uur) en zondag 7 maart (aan vang 14.30 uur) in multifunctio neel centrum 't Meulengat. Beide concerten hebben het the ma Holland. De muzikanten zul len in een Hollands tenue aantre den en de nummers dragen een oer-Hollands stempel. De Sluis- kilse muziekvereniging speelt onder meer 'From Holland with love', 'Ik hou van Holland', 'Tul pen uit Amsterdam', 'Gate of Eu rope', 'Daar bij die molen', 'Zui- derzeeballade', 'Twee motten' en 'Holland jubelt'. Na de vroe- ge voorjaarsconcerten laat de muziekvereniging zich in april (een Beierse middag voor oude ren), juni (een festival op het plein voor de MeerMarkt en een jeugd week) en oktober (najaars- concerten) ook nog uitgebreid horen in het thuisdorp. Initiatiefnemer De muziekvereniging begon op 16 november 1934 als Sluiskilse Fanfare. Initiatiefnemer en drij vende kracht was pater Innocen- tius en de officiële naam luidde dan ook Sint Franciscus van As- sisi der rooms-katholieken Jon gelingenvereniging. Binnen en kele jaren verwierf de muziek vereniging zich een zodanige faam dat ze acte de presence moest geven bij alle plaatselijke gebeurtenissen van enige impor tantie. Na een korte onderbreking in de oorlog, de muzikanten wilden niet toetreden tot de 'Kultur- kammer' van de Duitsers, brak een bloeiperiode aan. Het 'thuis- blazen' van 47 soldaten die in In- dië vochten, was één van de meest memorabele optredens van het gezelschap. De muziek vereniging hoorde vanaf de ja ren vijftig echt bij het dorp en kende, als zovele andere clubs, goede en slechte tijden. In de ja ren tachtig, na het gouden jubi leum, dreigde een gebrek aan le den, maar wervende acties hiel den de Muziekvereniging Sluis kil overeind. Bij aanvang van het jaar 2004 telt het gezelschap 58 leden (mu zikanten. leerlingen en bestuurs leden), die gezamenlijk borg staan voor een redelijk aantal jaarlijke optredens. Het bestuur hoopt dat de intussen tot harmo nie uitgegroeide muziekvereni ging de komende decennia blijft groeien, zowel kwalitatief muzi kaal als in aantal leden. zaterdag 28 en zondag 29 februari 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine. Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, Sl Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken- Huisartsenpost De Hon- te, Wielingenlaan 2, Terneuzen in zie kenhuis De Honte), tel. 0115 643000 (al tijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat. IJzendijke. Breskens, Groe- de, Schoondijke. Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma 08 00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Amoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen) Tandartsen Geheel Zeeuws-Vlaanderen: J A. M Nijsten, Hondiusstraat 2, Ter- neuzen, tel.(0115)613780. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12.30 uur. Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17 00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar, Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon 12.00 17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oostburg. Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30. zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop. Axel. Bastionstraat 2, Axel, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11-12 uur, IJzendijke- Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117) 348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkli niek. Terneuzen: J P. de Vos en A Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenbergho', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West. G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel.(0117)452103. Sas van Gent: E O M David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel (0114) 312701. Spreekuur 11.00- 12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161 Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer {0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. (0113) 224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur Bereik baar via mobielnummer 06 20403610 Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. De Dikke van Dale wil eigenlijk een casino openen, maar zolang alleen Holland Casino's dat mag, moet het hotel genoegen nemen met de vergunning voor gokautomaten. Bijna alle partijen bleken gister avond verdeeld over het voor stel van het college van burge meester en wethouders. Alleen de WD-raadsleden steunden zowel het collegevoor stel als het amendement una niem. Fractievoorzitter F. Maen- hout: „De voormalige gemeen ten hebben een tegengesteld be leid gevoerd. Maar we moeten de gedane beloftes nakomen. Wel vinden wij dat Toversluis dezelfde kansen moet krijgen als de Dikke van Dale." J. Wielakker van de PvdA meld de dat zijn fractie verdeeld was. Hijzelf was tegen het voorstel en wees er op dat de voormalige gemeente Oostburg had ges treeft naar een vermindering van het aantal kansspelauto maten, met het oog op versla ving. „Nu vind ik dat er sprake is van rechtsongelijkheid: de één wel en de ander niet. Wat zijn de echte argumenten om de Dikke van Dale wel te helpen en een ander niet? Dit lijkt mij voer voor een rechtszaak. Een oneer lijk besluit." De drie voorstanders van het CDA (S. Quaak, L. Dekker en L. Verpalen) voerden aan dat het besluit goed was voor het be houd van werkgelegenheid. Bo vendien was het volgens hen een kwestie van betrouwbaarheid dat de gemeente toezeggingen uit het verleden zou nakomen. Maar volgens het principe 'gelij ke monniken, gelijke kappen' moest Toversluis dan wel dezelf de mogelijkheden krijgen. Diverse tegenstanders voerden juist aan dat de gemeente uit een oogpunt van betrouwbaar heid niet beleid uit het verleden (het terugdringen van het aantal gokautomaten) nu op de helling kon zetten. Uiteindelijk bleken er tien voor standers en zes tegenstanders van het collegevoorstel te zijn- Raadslid L. van de Broecke van Nieuw West hield zich buiten de discussie; hij probeert zelf al vijftien jaar tevergeefs een ver gunning voor het plaatsen van gokautomaten van de gemeente té krijgen. Als belanghebbende kon hij dus niet meestemmen over dit voorstel. Over zijn plannen werd gistera vond overigens niet gesproken, maar het leek er niet op dat Van de Broecke snel zijn zin zal krij gen. Burgemeester J. Sala drukte het de raad nog eens op het hart: „Als je deze verordening aan neemt, kunnen we de komende twee jaar niet over uitbreiding praten." door René van Stee TERNEUZEN - De 43-jarige Andrew Monk uit het Engelse Bury maakt vanaf 18 april een ruim duizend mijl lange wandel tocht in zijn vaderland en op het Europese vasteland om fondsen te werven voor onderzoek naar de ziekte van het centrale ze nuwstelsel Multiple Sclerose (MS). Behalve dat Monk een belang rijk bijdrage wil leveren naar het opsporen van de oorzaak van de ziekte, hoopt hij ook op de ontwikkeling van een medi cijn. Tot dusver kunnen alleen de gevolgen, waaronder chroni sche vermoeidheid en het verlies van mobiliteit, van MS worden onderdrukt. In Nederland heb ben 16.000 mensen de ziekte. De meeste mensen krijgen de diag nose te horen tussen hun twin tigste en veertigste. Monk volgt de opmarsroute die zijn vader als soldaat van het Engelse legeronderdeel Scottish Riffles tijdens de tweede wereld oorlog in het Noord-Duitse Bre men deed belanden. MS heeft de bijzondere interes se van Monk omdat zijn vrouw Gwen hierdoor elf jaar geleden op haar 32ste werd getroffen. De effecten zijn dermate ver woestend dat zij tegenwoordig volledig afhankelijk is van haar omgeving. Op het vasteland begint Monk zijn tocht in het Franse Duinker ken. In het nabijgelegen Ma- lo-Les-Bains bezoekt hij het graf van Billy Hughes, een neef van zijn vader die op 10 mei 1940 omkwam tijdens de oor logshandelingen. Het is verder de bedoeling dat hij omstreeks 4 mei Nederland aandoet. Hij zet voor het eerst voet op Zeeuws-Vlaamse bodem in Sas van Gent. Vervolgens gaat het via Terneuzen naar Ellewouts- dijk. Andere Zeeuwse plaats,! die Monk aandoet zijn onfe meer Veere, Vrouwenpolder ai Arnemuiden. De verwacht!™ k dat hij eind mei in Bremen aa. komt De opbrengst van de toch, (Monk hoopt op 2,5 miljw pond) gaat naar de Engelse Mvc- lin Trust en het Ameriltaaise Boston Cure Project. Ondertus sen heeft Monk al diveise dona. ties ontvangen om te vei]a waaronder gesigneerde foto', van Eric Clapton, gesigneerde exemplaren van Tom Clancy', laatste boek en een gesigneerd shirt van profvoetballer Ene Djemba Djemba. Informatie over de wandeltocht van Andrew Monk is te vinden op www.burylancs.co.uk. TERNEUZEN - Bij verkeerscon troles in Terneuzen zijn gisteren 33 bekeuringen uit gedeeld, Het merendeel daarvan, 22 stuks, was voor het niet dragen van ce autogordel. Verder gingen enke le verkeersdeelnemers op de bon voor een verlopen rijbewijs en fietsen zonder verlicting. De con troles vonden na vier uur plaats op de Guido Gezellestraat, Bel- lamystraat en de Axelsestraat. TERNEUZEN - Een 27-jange vrouw uit Terneuzen is gister middag rond kwart over vijf m haar woonplaats aangehouden voor het vernielen van een ruit van een woning in de Tholens- straat. De vrouw had ruzie met de bewoonster van het pand. Aanleiding was een conflict in de relatiesfeer. DE TOYOTA AVENSIS. De Avensis is ontworpen in het Europese ED2 designcentrum van Toyota in het zuiden van Frankrijk en wordt in Europa gebouwd, volgens de wereldwijde be kende Toyota-normen voor betrouw baarheid en duurzaamheid. Het ontwerp speelt volledig in op de specifieke rijom- standigheden in Europa en streeft er naar de geldende kwaliteitsverwachtingen te overtreffen. Tijdens de ontwikkeling van de Avensis werden meer dan een miljoen tests uitgevoerd om ook tot in de kleinste details superieure kwaliteit te kunnen randeren. U herkent de Europese kwa liteit en karakteristieken van de Avensis aan zijn aërodynamische en krachtige ontwerp. U kunt ze ook voelen in de pre cisie van de rijdynamiek en het soepele regelbare vermogen van de D-4 en WT-i benzinemotoren en de D-4D dieselmoto ren. En u ontdekt ze in het ruime interieur en de comfortabele stoelen met hun verfijn de materiaalkeuzes en in de doordachte ergonomie voor de bestuurder. i- www.toyota.nl TERNEUZEN 4538 AS Terneuzen Tel 0115-617751 Jk Ruime keuze op gebied van geloogd grenen, verlichting, accessoires en decoraties. Ook koloniale en antieke meubelen. Kom eens langs, de koffie of thee staat klaar! Brouwerijstraat 31 4501 CM Oostburg Tel. 0117-455221 Fax 0117-451071 E-mail: www.dendekkeroostburg.nl Open alle dagen van 10.00 tot 18.00 u. Ook OPEN op zondag van 14.00 tot 18.00 u. 13 Jaar lang werkte Anja op een reisbureau. Daar adviseerde ze mensen in zonnige reizen. Nu adviseert ze in zonnige toekomst' als medewerkster binnendienst bij Driekleur verzekeringsgroep Zo kan ze mensen helpen met een duurzaam prettig gevoel. Nee. Anja en Driekleur zijn er met op achteruil gegaan... Driekleur verzekeringsgroep Terneuzen: fermont@driekleur.nl Middelburg: veraz@driekleur.nl Zierikzee: info@driekleur.nl MENSEN IN NOOD, NEDERLANDSE De hulporganisaties zijn in actie Help nu en geel SHO Oen Haag Ook u kunt een bijdrage leveren aan de integratie van vluchtelingen. Overal in het land organiseren lokale Vluchtelingen Werkgroepen activiteiten waar vluchtelingen en Nederlanders elkaar kun nen ontmoeten. Er zijn bijvoorbeeld interculture le avonden, kunstexposities, internationale eet cafés, forumdiscussies, kookcursussen etc Vaak is dat heel positief en verrassend. Wie een vluchteling zo leert kennen blijkt vaak meer met hem of haar gemeen te hebben dan verwacht. Wij informeren u graag over de (ontmoetings) activiteiten die VluchtelingenWerkgroepen orga niseren in uw gemeente. Kijk ook eens op www.vluchtelingenwerk.nl. Uw bijdrage aan integratie is broodnodig. Vraag informatiel Postbus 2894, 1000 CW Amsterdam Tel. 020 - 346 72 00 campagne@vluchtelingenwerk.nl www. vluchtelingenwerk, nl Vluchtelingenwerk Giro 123488 Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 40