Kanaalweg Truzement snel veiliger Doe'Een Wens PZC Archeologen enthousiast over vondst Vijftien tips over vermist jongetje Doe Een Wens krijgt carnavalscadeautje Hulst moet nieuwe blusauto's over meer jaren afschrijven 13 Fractie D& T tevreden Bloemschikken Vogelclub agenda Man steelt elastiekjes Illegalen aangetroffen in trailer Vlissingse lastiggevallen Man in zwembad aangehouden Autobanden lek gestoken Geluidsoverlast leidt tot ruzie Inbraak in bedrijfsauto Tuinmarkt voor amateurs vrijdag 27 februari 2004 innrRené van Stee IETRANCHEMENT - Uiterlijk 31 maart is bekend welke maat delen op de Kanaalweg bij Re trenchement worden genomen tot een veiligere verkeerssi tuatie te komen. Dat blijkt uit bet schriftelijke antwoord van ie gemeente op vragen over de Kanaalweg van raadslid B. Bas ting (Dorpsbelangen Toeris- •üsting heeft tijdens de raads- Tergaderingen herhaalde malen :m maatregelen gevraagd, om- jat op de Kanaalweg in de afge lopen jaren al diverse dodelijke dichtoffers door te hoge snelhe id waren te betreuren. Dat ge- vurde de laatste keer op 30 de- ,-anber vorig jaar. De weg is logniet aangepakt in het kader rert het project Duurzaam Vei- jj Verkeer West-Zeeuws-Vlaan- deren. De problematiek is op verzoek ■.zn wethouder L. Wille van ver deer - die Basting groot gelijk geeft - aan de orde geweest in iet bestuurlijk overleg van Duurzaam Veilig, waarin alle vegbeheerders zijn vertegen woordigd. „In dit overleg zijn 'de eerste ideeën ontwikkeld om de Kanaalweg te herinrichten. Deze ideeën zullen op 31 maart in het volgende bestuurlijke overleg nogmaals besproken worden. Dan wordt een defini tief besluit genomen", meldt de brief. staat nog niet vast welke maatregelen precies genomen worden. Wille gaf eerder al aan weinig te voelen wegversmallin gen. omdat die alleen helpen bij veel tegenliggers en de weg SLUISKIL - De stichting So ciaal Kultureel Initiatief (SKI) in Sluiskil start dinsdag 2 maart met een cursus bloemschikken. De bijeenkomsten in de hobby- ruimte van 't Meulengat in Sluis kil vinden plaats op 2 maart, 30 maart en 20 april. Aanvang is telkensom 19.30 uur. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur dankzij de bomenrij aan weers zijden al smal lijkt Basting is tevreden over de voortvarendheid waarmee de za ken worden aangepakt. Ook is hij tevreden over het feit dat fiet sers op termijn veiliger langs de Kanaalweg kunnen fietsen. „In plaats van de Braamdïjk is toch de Kanaalweg aangewezen als een van de zogenaamde sla gen naar de kust. Dit betekent dat er een vrijliggend fietspad langs de weg wordt aangelegd", aldus Basting. Het is nog ondui delijk binnen welke termijn het fietspad wordt gerealiseerd. door Gino van den Broecke HULST - De Stichting Doe Een Wens ont ving gistermiddag een cheque van 800 euro. Dit was de opbrengst van kindermiddag die carnavalsstichting Tèdenaom uit Hulst had georganiseerd. Tijdens de middag in het ge bouw van de Kindervilla in Hulst deden zo'n 350 kinderen en ouders een duit in het zakje voor het goede doel. H. de Ruyter van Doe Een Wens, regio Zeeland/Brabant-West, nam de cheque dankbaar in ontvangst. ..Een schitterend re sultaat en een mooi bedrag, We zijn hier enorm blij mee." Doe Een Wens vervult de liefste wens van kinderen in de leeftijd van drie tot en met achttien jaar met een levensbedreigende ziekte. „We zijn blij dat er tijdens carnaval nog mensen zijn die aan onze stichting denken. Hoe meer bekendheid aan de stichting wordt gegeven, hoe meer wensen we kunnen vervullen", aldus De Ruyter. De carnavalsvereniging (voorheen ZV Beer) organiseerde voor de derde keer een dergelij ke kindermiddag voor het goede doel. Twee jaar geleden werd een cheque overhandigd aan de Cliniclowns en vorig jaar werd geld ingezamel/ri voor Warchild. „We kiezen al tijd een doel uit dat iets doet voor kinde- Martijn Jonkman (links) en Pascal Haulez van Tèdenaom overhandigden de cheque aan Hans de Ruiter en Mamix Zwartelee (rechts) van Doe een Wens. foto Camile Schelstraete ren", zegt voorzitter P. Haulez, Met de op- iets meer mogelijkheden dan de vorige ke- brengst is hij tevreden. „Dit resultaat geeft ren. Maar zo'n dag is niet te organiseren zon- aan dat het aanslaat. We hebben voor het der vrijwilligers en sponsors Die zijn weals eerst gebruik gemaakt van de faciliteiten organisatie erg dankbaar. Volgend jaar van de Kindervilla. Daardoor hadden we gaan we het zeker opnieuw organiseren." SLUISKIL - Vogelcub Sluiskil- se Vogelvrienden houdt zondag maart de laatste vogelbeurs san het seizoen. Jaarlijks komen vogelkwekers zes keer op de eerste zondag van ie maand bij elkaar in het Meu- t in Sluiskil. Ze kopen en verkopen vogels en er is een op- 'ioper aanwezig. De bijeen komst duurt van 10 tot 12.30 foto Camile Schelstraete Marian van Riessen (links) en Matthijs Berntsen doen archeologisch onderzoek bij Hoek, langs de N61. door René Hoonhorst HOEK - Medewerkers van het Archeologisch Dienstencen trum denken gisteren in een weiland bij Hoek resten te heb ben gevonden van een middel eeuwse nederzetting. Op ander halve meter diepte stuitten de onderzoekers op een bakstenen muur. Onderzoek moet uitwij zen of de muur aan een eenza me boerderij in het veld behoor de of deel uitmaakte van één of meer woningen van de verdron ken dorpen Coudekerke of Groede. Het Archeologisch Diensten centrum uit Amersfoort zoekt in opdracht van Rijkswater staat naar belangwekkende his torische en oudheidkundige za ken langs rijksweg N61 Rijkswaterstaat is bezig met de voorbereidingen voor een nieuw tracé van de rijksweg. Behalve dat reacties van aan- wonenden, bedrijven en gebrui kers gehoord moeten worden, moet de dienst voor de vaststel ling van het tracé ook rekening houden met archeologische vondsten. Of de eventuele ontdekking van een in de veertiende of vijf tiende eeuw verdronken dorp iets aan de tracékeuze veran dert, weet fysisch geografe M. van Riessen niet. Maar ze was gisteren wel enthousiast over de ontdekking van de bakste nen muren. De vondst werd ge daan in een weiland net ten zui den van de rijksweg, ongeveer ter hoogte van het 'bosje van Calon' Een door Calon gegra ven veedrinkput bracht het Ar cheologisch Dienstencentrum op het spoor. Keramiek Van Riessen: „Omdat bij het graven van die put oud aarde werk en keramiek is gevonden, leek het al aantrekkelijk om hier in de buurt wat proefjes met de peilstok te doen. Het verdronken dorp Coudekerke lag volgens oude kaarten welis waar iets meer naar het noord westen en het oude Groede moet vlakbij de huidige spaar bekkens hebben gelegen. Maar misschien zijn de aanduidin gen uit de overlevering toch niet helemaal juist en heeft één van beide dorpjes op deze plek gelegen. Het kan ook zijn dat hier een andere nederzetting of een eenzaam bouwwerk heeft gestaan." Van Riessen en veldwerker M. Berntsen zijn er wel vrij ze ker van dat de muur waarop zij stuitten aan een oud gebouw- heeft behoord. „Op anderhalve meter diepte ligt geen oude stortplaats. Bovendien zijn de grondlagen totaal niet ver stoord, wat er op wijst dat er geen puin is ondergeploegd." Sleuf Het Archeologisch Diensten centrum wil begin volgende week nog wat meer gegevens verzamelen in het weiland. Van Riessen weet nu al zeker dat ze zal adviseren om, even tueel aan beide kanten van de rijksweg, een sleuf uit te gra ven om goed in kaart te kun nen brengen wat er eeuwen ge leden precies gestaan heeft tus sen Hoek en de Braakman. Of dat verdere onderzoek tijdige aanleg van een nieuwe rijks weg in gevaar brengt, durft de fysisch geografe niet te voor spellen. Rijkswaterstaat streeft er naar om - na het horen van aanwo- nenden, bedrijven en gebrui kers van de N61 - nog dit voor jaar een voorlopig ontwerptra- cé voor te leggen aan de minis ters van Verkeer en Waterstaat en Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieu. door Frank van Cooten HULST - De fractie van Groot Hontenisse blijft zich sterk ma ken voor vervanging van de 25 jaar oude brandweerwagens in Kloosterzande en Vogelwaarde. Groot Hontenisse legt zich er niet bij neer dat de begroting geen ruimte biedt voor vervan ging van de voertuigen, zoals B en W stellen. In een initiatiefvoorstel aan de gemeenteraad stelt W. Broekho ven van Groot Hontenisse voor de afschrijvingstermijn van brandweerwagens te verlengen van vijf naar vijftien jaar. Hier door is de jaarlijkse structurele last op de begroting een stuk la ger. Volgens Groot Hontenisse ontstaat door een langere af schrijvingstermijn wel ruimte in de begroting om de oude voertui gen te vervangen. Broekhoven vindt de huidige af schrijvingstermijn van vijf jaar niet reëel. Navraag bij enkele ge meenten leert dat voor brand- blusvoertuigen een afschrij vingstermijn wordt gehanteerd van vijftien jaar. De recent aan geschafte hoogwerker voor de brandweer Hulst wordt volgens Groot Hontenisse zelfs afge schreven in vijfentwintig jaar. Vervanging van de brandweer auto's in Kloosterzande en Vo gelwaarde stond in de meerja renbegroting 2002-2005 van de voormalige gemeente Hontenis se. Door de herindeling is deze meerjarenraming echter ge schrapt. ok de PvdA is bezorgd over de toestand van de brandweer auto's in Kloosterzande en Vo gelwaarde. Raadslid R. de Kort vindt de huidige situatie onver antwoord voor de brandweer en de veiligheid. Burgemeester J.F. Mulder zei in de raadsvergadering dat hij de vrijwilligers niet op pad stuurt, wanneer dat niet verantwoord is. Hij kondigde een onderzoek aan naar eventuele aanpassin gen van beide wagens om ze op korte termijn adequaat in te zet ten. Daarbij wordt gekeken wat verantwoord is. Mulder vroeg zich in de raads vergadering af of een nieuwe brandweerwagen momenteel de beste investering is. Dat gaat volgens hem immers ten koste van andere zaken, of de lasten gaan omhoog. STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Biljarten Kanaalzone, De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Creatief; 16.00 uur: Zit- gymnastiek; l Trefpunt, 10 00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; De Boemerang, 20.00 uur: Bingo; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaar ten bieden en jokeren, 13.30 uur; Koers bal; GRAAUW - Dorpshuis, 13.45 uur: Spel- middag; HEIKANT Zaal Maton, 20.00 uur Free Country Dancers gevorderden: 20.30 uur. Free Country Dancers beginners; t Heike, 13,00 uur: Biljarten en pieren; Café Du Commerce, 14.00 uur: Kaarten; 20,00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek. 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en volksdansen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST De Lieve, 9.00 en 10.00 uur Fy- sio gym; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzo ne; 14.00 uur: AB KBO; KLOOSTERZANDE t Laantje. 19.30 uur: Jeugddisco New Adventure; KOEWACHT De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur; Biljarten; OOSTBURG Tienercentrum Time Out, 15.00 - 18.00 uur: Soos voor tie ners vanaf 12 jaar; OSSENISSE Hof ter Nesse. 20.00 uur. Oefenavond Country Dance. PHILIPPINE De Schotse Hoek. 18.30 uur: Modelbouw; SAS VAN GENT De Speye. 19 00 uur Grutmoole volksdansen; 19 00 uur: Dansclub Lencor; 19.00 uur: Muziek school leerlingen showband Sas van Gent; St Albert, 13.00 uur; Biljarten competi tie; SINT-JANSTEEN De Warande. 13.00 uur: Biljarten. 15.30 uur: Kreatieve vor ming techniek; SLUISKIL Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS gym en volksdansen, kaarten, ca nasta. biljarten heren; SPUI - De Drie Gehughten, 21.00 uur: Open huis; TERNEUZEN De Veste, 13 30 uur; Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; De Honte, 14 00 - 16 00 uur: Bijeen komst lotgenotencontact borstkankerpa- tiënien; Scheldetheater, 20.00 uur: Hans Dorres- tijn en Martin van Dijk; t Schelpenhoekje, 20.00 uur: Bingo; WESTDORPE De Baeckermat, Exposi tie aquarellen Annie van Hecke; ZAAMSLAG Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; SLUIS - Een 55-jarige man uit België is donderdagmid dag in een winkel in de Kapellestraat in Sluis betrapt op winkeldiefstal. Hij had een zakje elastiekjes ter waarde van 2 euro weggenomen. Hij kreeg hiervoor een boete van 143 euro. VLISSINDGEN - In een trailer op een bedrijfsterrein aan de Oosterhavenweg in Vlissingen zijn gistermorgen rond 5.30 uur twee illegalen aangetroffen. Het tweetal, een man en een vrouw uit Moldavië, is overgedragen aan de Vreemdelingendienst VLISSINGEN - Een 19-jarige vrouw uit Vlissingen is woensdagavond in haar woonplaats lastiggevallen door een onbekende man op een fiets. De vrouw fietste rond 18.45 uur weg vanaf het Stationsplein in de richting van de Prins Hendrikweg, toen ze achterna werd gefietst door een negroïde man die haar lastigviel en verbaal bedreig de. Ze zag kans de man van zich af te schudden door hard weg te fietsen en met twee andere fietsers mee te rijden. De onbekende man fietste hierna weg over de Paul Kru- gerstraat. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend om rond kwart over drie een 42-jarige Vlissinger aangehouden in het oude zwembad van Vlissingen. De man wordt ver dacht van inbraak in het pand Voorzover bekend is uit het zwembad niets meegenomen. ZIERIKZEE - Aan de Fokkerstraat in Zierikzee zijn twee banden van een auto lek gestoken. De vernielingen wer den gepleegd tussen woensdag- en donderdagmiddag twaalf uur. GOES - De politie heeft woensdagavond bij een woning in Goes een 23-jarige vrouw uit Goes en een 18-jarige vrouw uit de gemeente Reimerswaal aangehouden. Zij hadden ruzie met een 17-jarig meisje uit Goes, dat zich be klaagde over geluidsoverlast van haar buren. Door de twee vrouwen, die zich in de woning bevonden, werd ze uitgescholden en aan haar haren getrokken. YERSEKE - Een bedrijfsauto die stond geparkeerd aan de Korringaweg in Yerseke is tussen woensdag 17.30 uur en gistermorgen 07.30 uur opengebroken. Er werd geluids apparatuur en een portemonnee met daarin een geldbe drag van enkele honderden euro's weggenomen. door Ron Maqnée MIDDELBURG - De negenjari ge asielzoeker Garcia Lisboa uit Middelburg is nog steeds spoor loos. De politie heeft vijftien tips binnengekregen over de ver missing van het jongetje. Hier uit blijkt dat Garcia in de trein is gestapt en richting Roosen daal is gereisd. Sinds dinsdagochtend is taal noch teken van de jonge asiel zoeker uit Angola vernomen Vast staat dat hij die ochtend om kwart voor tien het opvang centrum aan de Zacharias Jan- senstraat verliet en met zijn fietsje naar een vriendje reed. Ter hoogte van station Middel burg zette hij zijn fiets in de stal ling bij het busstation en liep het perron op. Daar drentelde hij een tijdje rond, zo blijkt uit camerabeel den van het station. Op de came rabeelden is te zien dat Garcia in zijn eentje rondliep Daarna stapte de jonge asielzoeker waar schijnlijk in de trein richting Roosendaal. Gisterochtend heeft de politie onderzoek gedaan in de interci ty die van Middelburg in de rich ting van Roosendaal rijdt. Meer dere tipgevers bleken Garcia in de trein te hebben gezien. Het is onbekend waar de jonge asiel zoeker uiteindelijk is uitgestapt. Volgens sommige tipgevers is Garcia zelfs richting Utrecht en nog verder gereisd In het opvanghuis in de Zacha rias Jansenstraat heerst versla genheid over de vermissing van het jongetje. „Zeker bij de kinderen die er echt heel nauw bij betrokken zijn, is het echt heel moeilijk", legt Jörgen uit, de persoonlijke mentor van Garcia. Ook voor de mentoren is het 'ze nuwslopend', aldus Jörgen. „Het houdt ons allemaal bezig en wakker in de nacht." Jörgen kent Garcia als een spon taan joch. „Het is een boefje, maar ook echt een schatje. Voor al het 's avonds naar bed gaan, is een heel ritueel. Hij wil dan zo altijd zo lang mogelijk opblij ven. Verder weet hij zich uitste kend uit te drukken in het Ne derlands. Hij is heel leergierig." Het is hem volstrekt onbekend waar Garcia heen is gegaan. Be halve zijn broer, die zo'n vijf jaar ouder is, heeft de jonge An golees geen enkel familielid in Nederland. Ook is hij geen type dat op eigen houtje op reis gaat, legt Jörgen uit. Aan de andere kant zijn jonge vluchtelingen vaak een stuk zelfstandiger dan autochtone leeftijdsgenootjes. Ook waren er voor de verdwij ning geen signalen die erop duid den dat Garcia wilde vluchten. Garcia en zijn oudere broer kwa men begin februari 2002 naar Nederland. Een jaar later, begin 2003, kwamen beiden in Middel burg terecht; Garcia in het op vanghuis aan de Zacharias Jan senstraat, en zijn broer elders in Middelburg in een opvanghuis voor oudere jongens. In het opvanghuis in de Zacha rias Jansenstraat leven elf kinde ren in de leeftijd van zeven tot zestien jaar. In totaal zijn er acht mentoren en twee zogehe ten instellingshulpen actief. De meeste kinderen komen uit An gola. Daarnaast zijn de ama's uit China. Benin en Ethiopië af komstig. Inmiddels is meer bekend over de kleding van Garcia op het mo ment van zijn verdwijning. Hij droeg, naast het eerder ge noemde rode jack met de stickers 'racing' en 'RCNG'een beige/bruine lange broek en spierwitte sportschoenen met zwarte zool. Ook had hij een donkere tas bij zich. Garcia is iets kleiner dan op z'n leeftijd van negen jaar verwacht mag worden. Degenen die Garcia na dinsda gochtend tien uur nog hebben gezien, wordt gevraagd zich te melden bij de politie Zeeland, te lefoonnummer 0900-8844. KOEWACHT - In gemeen schapscentrum de Vlaschaard in Koewacht vindt zaterdag 1 mei de jaarlijkse amateur-tuin- markt plaats. Enkele tientallen hobbyisten brengen dan hun kweekresulta- ten aan de man. Enkele vereni gingen verstrekken informatie over de inrichting van de tuin. Een gedeelte van de opbrengst gaat jaarlijks naar een aanver want goed doel. Er zijn nog en kele standjes vrij voor amateur kwekers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39