Resten oude nederzetting gevonden HEROPENING Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsielijn! 0900-821 2411 PZC C'EVN GRATIS TAART Bij aankoop van 1 paar schoenen ontvangt u deze dag: weekenddiensten b!4 lezers schrijven Concertzaal III Concertzaal IV OP ZATERDAG 28 FEBRUARI De nieuwe voorjaarscollectie staat voor u klaar in een nieuw interieur met een nieuwe entourage! Graag tot ziens. GIRO 7244 <3 Welstandsvrij Borstvoeding Praise-avond Goese bijbelclub voor kinderen advies en voorlichting een informatief gesprek brochures en boekjes vrijdag 27 februari 2004 door René Hoonhorst HOEK - Medewerkers van het Archeo logisch Dienstencentrum denken giste ren in een weiland bij Hoek resten te hebben gevonden van een middeleeuw se nederzetting. Op anderhalve meter diepte stuitten de onderzoekers op een bakstenen muur. Onderzoek moet uit wijzen of de muur aan een eenzame boerderij in het veld behoorde of deel uitmaakte van één of meer woningen van de verdronken dorpen Coudekerke of Groede. Het Archeologisch Dienstencentrum uit Amersfoort zoekt in opdracht van Rijkswaterstaat naar belangwekkende historische en oudheidkundige zaken langs rijksweg N61. Rijkswaterstaat is bezig met de voorbe reidingen voor een nieuw tracé van de rijksweg. Behalve dat reacties van aan- wonenden, bedrijven en gebruikers ge hoord moeten worden, moet de dienst voor de vaststelling van het tracé ook rekening houden met archeologische vondsten. Of de eventuele ontdekking van een in de veertiende of vijftiende eeuw ver dronken dorp iets aan de tracékeuze verandert, weet fysisch geografe M. van Riessen niet. Maar ze was gisteren wel enthousiast over de ontdekking van de bakstenen muren. De vondst werd gedaan in een weiland net ten zui den van de rijksweg, ongeveer ter hoog te van het 'bosje van Calon' Een door Calon gegraven veedrinkput bracht het Archeologisch Dienstencentrum op het spoor. Keramiek Van Riessen: „Omdat bij het graven van die put oud aardewerk en kera miek is gevonden, leek het al aantrekke lijk om hier in de buurt wat proefjes met de peilstok te doen. Het verdron ken dorp Coudekerke lag volgens oude kaarten weliswaar iets meer naar het noordwesten en het oude Groede moet vlakbij de huidige spaarbekkens heb ben gelegen. Maar misschien zijn de aanduidingen uit de overlevering toch niet helemaal juist en heeft één van bei de dorpjes op deze plek gelegen. Het kan ook zijn dat hier een andere neder zetting of een eenzaam bouwwerk heeft gestaan." Van Riessen en veldwerker M. Bemt- sen zijn er wel vrij zeker van dat de muur waarop zij stuitten aan een oud gebouw heeft behoord. „Op anderhalve meter diepte ligt geen oude stortplaats. Bovendien zijn de grondlagen totaal niet verstoord, wat er op wijst dat er geen puin is onderge- ploegd." Marian van Riessen (links) en Matthijs Berntsen doen archeologisch onderzoek bij Hoek, langs de N61. foto Camile Schelstraete Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Met belangstelling heb ik het uitgebreide en uitstekende rap port gelezen over de Concert- en Gehoorzaal (beschikbaar op de website van gemeente Middel burg). Op een evenwichtige ma nier worden alle aspecten van deze uniek zaal beschreven. Al les aan deze zaal is bijzonder: de totstandkoming, geschiedenis, gebruik, locatie enz Maar het belangrijkste zijn de toekomst mogelijkheden en de conclusies waarop deze zijn gebaseerd. Ik noem er een paar: De Concert zaal is de enige volwaardige ac commodatie voor muziek in klei nere opstelling voor de provin cie Zeeland; de Concertzaal be hoort tot de beste (wat akoes tiek betreft) van de Nederlandse kleinere muziekpodia; de vesti ging van de RA brengt een nieuw publiek van studenten en professoren en kan het culturele leven een impuls geven. Menig stadsbestuur zou jaloers zijn op zo'n unieke kans om een prachti ge Concertzaal te realiseren! Na tuurlijk 2,5 miljoen euro is veel geld maar slechts een fractie van de kosten van het nieuwe A-theater. Daarom roep ik het gemeentebestuur van Middel burg op een verstandige keuze te maken en te kiezen voor vol waardige culturele accommoda ties en zeker niet deze unieke zaal te verkopen. Eeuwige roem ligt voor de politici binnen hand bereik. Het enige dat men hier voor hoeft te doen is inzet en moed te tonen wanneer binnen kort de definitieve beslissing wordt genomen omtrent dit bij zondere gebouw. Ger Kaland Torenstraat 46 Serooskerke Gaarne wil ik burgemeester en wethouders, Zeeuwen en lezers erop wijzen om de Concert- Gehoorzaal (PZC 18-2) niet te sluiten. Dit monumentale pand met zijn mooie akoestiek. Dit zeggen wij niet alleen als vaste gebruikers maar zeker ook artiesten, zoals violist en dirigent Jaap van Zwe den. Pianisten zoals Laurens van Rooijen en Louis van Dijk treden overal op in alle theaters maar vinden de Concert- en Ge hoorzaal een van de mooiste za len in Nederland. Laten wij dus zuinig zijn op dit mooie en unie ke pand. Volgens wethouder Van 't Westeinde is dit pand niet meer dan een hoop stenen. Wie dit rijke cultuurbezit niet verloren wil laten gaan moet ze ker van zich laten horen nu het nog kan. Els Vader Haringvlietstraat 72 Middelburg GANZEPOORTSTRAAT 19 - 4461 JX GOES tel. 0113-221430 Hei Nederlandse Rode Kruis Help de Irakese burgers. Steun de hulpverlening nu. o.vv Actie Irak, Den Haag. www.rodekruis.nl NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl In de PZC van 21-2 stond dat de woonwijk Mannee waarschijn lijk welstandsvrij wordt ge bouwd. Beseft men dat het dan een kwalitatief laagwaardige wijk kan worden, door onerva renheid van de individuele bou wers? Veel mensen die een eigen huis bouwen hebben negatieve ervaringen met de welstands commissie. Maar achteraf moe ten de meesten toch toegeven dat hun huis door die commissie beter is geworden. In de bele ving blijven de negatieve aspec ten hangen; daarover worden wilde verhalen verteld. Het posi tieve effect, namelijk kwalitatie ve verbetenng, wordt later niet meer aan die vermaledijde wel standscommissie toegeschreven. Ook ons eigen huis is verbeterd door die commissie, al geldt dit helaas niet voor onze wijk als ge heel. Een goed functionerende welstandscommissie is veel be langrijker dan men denkt. El ders in Nederland (onder andere Eindhoven) zijn welstandsvrije wijken gebouwd, wat geleid heeft tot kwalitatief laagwaardi ge 'krotten'-wijken. Dat het in Hansweert wel een succes is ge worden, is te danken aan het feit dat in een dorp de sociale controle groot is en men zich ver plicht voelt om aan te sluiten bij bestaande gewoontes. In een stad als Goes werkt dat niet als gevolg van grotere individuali teit. Laat de gemeente nog maar eens nadenken of zij de burgers een plezier doet met dit initia tief. Op korte termijn lijkt het aantrekkelijk, maar op langere termijn kunnen de bewoners van zo'n wijk bedroefd worden door het resultaat. Familie Janse Kokkelbank 2, Goes zaterdag 28 en zondag 29 februari 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Noord- en Zuid Beveland Huisartsenpost De Bevelanden s Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij 17.30-ma 08 30 uur Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110 Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland Tandzorg, v. Hallstraat 2, Goes, tel. 06-53257131 Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel.10113) 220034. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke: B. J. Boer, tel.(0113)313050. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kort- gene, tel.(0113)302145 Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756 Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging Allévo Voor Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111 Stichting Thuiszorg Nederland via tel (0113)229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur THOLEN - Borstvoedingsorga nisatie La Leche League houdt donderdag 4 maart een informa tiebijeenkomst op het adres Stoofstraat 8 in Tholen. De bij eenkomst is bedoeld voor aan staande moeders en voor vrou wen die al borstvoeding geven. Vaders en baby's zijn ook wel kom. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. M Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444 Tholen en St. Philipsland Huisartsen Voor geheel Tholen van vrijdan 17 m tot maandag 8.00 uur Huisartsenpraktijk Bergen opZoom fc. raselsuslaan2, tel. 0164 273855 Tandartsen Voor geheel Tholen vj 24,00 uur: zat. 08.00-zon. R. Teixeira, Huijbergseweg 12 Hoon», heide. tel. 0164-614034. Spreekuur zat. en zon van 17.00-t7.3o Dierenartsen Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg2te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Wijkverpleging Allévo. Tholen en St. Philipsland Tel. (0113)249111. GOES - De evangelische ge meenschap Rafaël Goes houdt zondagavond een praise-avond in kerkgebouw De Hoogte in Goes. Tijdens deze bijeenkomst wordt veel gezongen en er wordt een dramastuk opge voerd Het thema is: wie mag jouw leven leiden? De bijeen komst begint om 19.30 uur. GOES - In kerkgebouw De Le vensbron aan de Mansholtlaan in Goes komt woensdag 3 maart de Goed Nieuws Klub bij el kaar. Tijdens deze bijeenkomst zijn sketches te zien, bijbelvertellin- gen te horen en er is muziek en spel. De club komt iedere eerste woensdag van de maand bij el kaar en is bedoeld om kinderen van vier tot twaalf jaar meer te leren over de bijbel De midda gen duren van twee tot vier uur. (10 cent per minuut) De epilepsielijn is een samenwerkingsverband tussen het Nationaal Epilepsie Fonds en de patiëntenvereniging Epilepsie Vereniging Nederland Nationaal Epilepsie Fonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 28