Tegenstanders theater volharden PZC Ontslagen bij Budelpack Zwemmer kan beter fietsen Restauratierijtuig arriveert veilig in Goes Duizend mijl lopen voor het goede doel 13 Middelburgers overwegen gang naar de rechter over bouw Fixet gaat nieuw pand bouwen in Serooskerke Welkomstdienst in Hofpleinkerk Middelburg Man in zwembad aangehouden Autobanden lek gestoken Geluidsoverlast leidt tot ruzie Vlissingse lastiggevallen Man steelt elastiekjes Illegalen aangetroffen in trailer Inbraak in bedrijfsauto Lentemarkt in Kloosterzande MIDDELBURG - Het bestuur ,an de Middelburgse belangen vereniging Van A tot Z, die pro- lesteert tegen de bouw van een nieuw theater aan de Zuidsin- gel. wil naar de rechter stappen. De definitieve beslissing is nog un de ledenvergadering, die vol gende maand haar fiat moet ge ien B en W van Middelburg be sloten deze week alle ingedien de bezwaren af te wijzen. ia de De omwonenden hebben legio de bezwaren tegen de bouw van de tt- nieuwe schouwburg. Zij wezen L-« jarkeeroverlast en schade aan )ok vrijdag 27 februari 2004 /tnnrAb van der Sluis redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax-(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; öterdags tot 12.00 uur hun woningen, maar de bewo ners vinden ook dat de locatie verkeerd gekozen is. Daarnaast vindt de buurt dat de bouw in strijd is met het (verouderde) be stemmingsplan en dat het ge meentebestuur voorschriften uit de bouwvergunning aan zijn laars lapt. De commissie bezwaar- en be roepschriften is het niet eens met de bezwaren. Zij stelt in haar advies vast dat de wettelijk voorgeschreven pro cedures zijn gevolgd en dat er geen sprake is van onbehoorlijk bestuur. Van parkeer- en ver keersoverlast is volgens de com missie straks ook geen sprake De door de gemeente genomen maatregelen bieden 'voldoende waarborgen' voor een goede af wikkeling van het verkeer, 'zo dat geen onaanvaardbare over last voor de nabije omgeving valt te verwachten'. Schade De omwonenden hebben tijdens de zitting van de bezwaarcom- missie ook gewezen op het ont staan van schade als gevolg van de bouw van de schouwburg. Op kosten van de gemeente is door de bewoners een deskundi ge ingehuurd die de berekenin gen en constructies van de par keerkelder en de funderingen heeft bekeken. Die concludeerde dat er geen ernstige schade dreigt. De com missie is het met die conclusies eens. B en W namen deze week de aanbevelingen van de com missie bezwaar- en beroepschrif ten over. Woordvoerster L. Clarijs van de belangenvereniging is niet ver baasd over het besluit. Ze kan nog niet inhoudelijk reageren op het besluit, omdat het nog be studeerd moet worden door het bestuur. „We staan er in ieder geval niet van te kijken." Eind vorig jaar stapten de om wonenden met dezelfde bezwa ren naar de bestuursrechter om in een kort geding de bouw van het theater stop te zetten in af wachting van de behandeling van de bezwaren door de ge meente Middelburg. De recht bank gaf de gemeente gelijk. De bouw mocht doorgaan. De belangenvereniging kan ho ger beroep instellen tegen het be sluit van B en W. Volgens Clarijs is het bestuur vastberaden om door te gaan met de procedure. „We hebben dat altijd aangegeven. We laten het er niet bij zitten, maar dat is alleen nog maar het idee en de visie van het bestuur. We moe ten het nog bespreken in de le denvergadering. De leden bepa len uiteindelijk of we wel of niet moeten doorgaan. Het bestuur gaat de leden wel voorstellen dat te doen." SEROOSKERKE - Bouwmarkt fixet wil een nieuw onderko men in Serooskerke (W) oprich ten. Het pand wordt meer dan tien meter hoog en komt aan de Hondegemseweg in het dorp. Op dit moment is de bouwmarkt al gevestigd aan de Wilgenhoek- weg in Serooskerke. Het pand is echter te klein en daarom wil de adememing het nieuw onder- romen bouwen. In de winkel zul len zowel bouwmaterialen als ainartikelen aan de man wor den gebracht. Het nieuwbouwpand verrijst aan de Hondegemseweg in Serooskerke. dichtbij de krui sing met de Wilgenhoekweg. Het beoogde pand heeft een tota le hoogte van 10,25 meter. Dat s 25 centimeter hoger dan dat ikt bestemmingsplan als maxi mum stelt. Omdat de overschrij ding echter beperkt is, ziet de ge meente Veere geen bezwaar in het verlenen van een vrijstel ling. De plannen voor de nieuwbouw van Fixet liggen ter inzage bij het gemeentehuis van Veere. MIDDELBURG - In de Hof pleinkerk te Middelburg wordt zondag 7 maart een welkomst- dienst gehouden. Voorganger is ds. Zaadstra uit Sint Laurens. Het thema van de wlkomstdienst is 'Springen in het diepe'. De samenzang tijdens de dienst wordt begeleid door het combo The Shelter Daarnaast zorgt het koor Inspi ration voor de muzikale afwisse- ling. art Zowel het koor als het combo ko en men uit Middelburg, hel De dienst begint om zeven uur, ip. naar om kwart voor zeven wordt begonnen met hetinzin- gen'. Het rijdende restaurant, dat gisteren in Goes arriveerde, is in de jaren dertig van de vorige eeuw in Italië gebouwd door salon en slaaprijtuigen maatschappij Compagnie Internationale des Wagon Lits. foto Willem Mieras door Salva de Nooijer GOES - Bij Museum Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) werd giste ren een historisch restauratierij tuig afgeleverd. De wagon is per schip uit Engeland overgevaren, na een verblijf overzee van onge veer 35 jaar. Het rijdende restaurant is in Ita lië gebouwd door salon en slaap rijtuigen maatschappij Compag nie Internationale des Wagon Lits. De wagon werd gebruikt in internationale treinen in met name de jaren dertig. V. Sparacino, hoofd Materieel en Werkplaats van de SGB, is dolgelukkig met de aanwinst. .,We hebben er al een klein stuk je mee gereden, hij werkt fantas tisch!" De SGB is de wagen op het spoor gekomen door een voorma lig wervingslid. „Het was zijn jongensdroom om een Wagon Lits-rijtuig van rond de jaren dertig te bewaren voor het nage slacht", vertelt Sparacino. De man is jarenlang op zoek ge weest. Hij bezocht het rijtuig toen het nog diende als restau rant onder de naam Denham Ex press pub bij een hotel in Den ham. Ook heeft hij contact ge had met de vereniging voor spoorliefhebbers, waar de wa gon later terecht kwam In de laatste jaren is dat contact steeds beter geworden en uitein delijk heeft hij het rijtuig ge kocht en aan de SGB overgedra gen. Dat was volgens hem de beste plaats, zegt Sparacino. „Zijn droom past ook in onze doelstelling. Als de trein rijdt, kunnen nog veel mensen van de wagon genieten." In Goes, bij de werkplaats van de SGB, werd de trein weer op de rails gezet. Eerst de draaistel- len en vervolgens de wagenbak er bovenop. Vanwege de lengte waren twee kranen nodig om het rijtuig op de rails te zetten. Kolcnfornuis Hoewel het treinstel grotendeels intact is, moet er wel gerestau reerd worden. „Het is geen kwes tie van zet 'm op de rails en rij er mee weg", vertelt Sparacino Zo wordt bijvoorbeeld opnieuw een kolenstookfomuis inge bouwd. „Die hebben we een he le tijd geleden van de NS gekre gen Nu kunnen we 'm gebrui ken. Alles valt op z"n plaats." Het rijtuig werd per veerboot overgevaren van Dartford naar Vlissingen. Voor de overtocht moest de wagenbak van de draaistellen losgekoppeld wor den. De onderdelen werden a- part van elkaar vervoerd. De overtocht verliep vlekkeloos, maar niet zonder zorgen. Spara cino: „De vrachtwagenchauf feur kneep 'm even, Het was nog al winderig en het schip deinde op de golven natuurlijk. Dat is best eng met zo n gevaarte ach ter op je wagen." door Jeffrey Kutterink POORTVLIET - I)oor een reor ganisatie bij Budelpack in Poort vliet verliezen 23 van de 367 mensen hun baan. 33 medewer kers worden intern herplaatst. De reorganisatie is volgens de di rectie nodig om het bedrijf weer gezond te maken. In twee perso neelsbijeenkomsten is het nieuws gisteren verteld aan de werknemers. De directie heeft bij de onderne mingsraad een adviesaanvraag ingediend. Ook heeft ze een so ciale regeling overlegd Bij Budelpack in Poortvliet wer ken nu nog 367 mensen verdeeld over twee fabrieken, PV1 en PV2. In PV1 worden voedings middelen verpakt, in PV2 wor den producten verpakt voor per soonlijke en huishoudelijke ver zorging. Door verslechterde marktom standigheden is de omzet van de Budelpack-groep in 2003 met bijna tien procent afgenomen. Dat heeft volgens het bedrijf haar weerslag op de bezetting van de fabrieken in Poortvliet, in het bijzonder voor PV2 Tevens ontstaat door de sluiting van de fabriek in Bodegraven (uiterlijk 31 december) overca paciteit in de centrale stafdien sten van Budelpack Nederland van waaruit zowel de fabrieken in Poortvliet als die in Bodegra ven worden ondersteund. De directie denkt met de reorga nisatie het bedrijf weer overle vingskansen te geven. „Tot nu toe kregen we bijvoorbeeld van een leverancier shampoo aange leverd, met de vraag dat in fles sen en dozen te verpakken", legt directeur J. Bakker uit. „Nu wil diezelfde leverancier ons de grondstoffen geven, met de vraag er shampoo van te maken en die te verpakken." Budelpack moet het bedrijf in Tholen geschikt maken om ook producten te kunnen maken en niet alleen te verpakken (make en fill). Dat stelt heel andere ei sen aan het bedrijf. Bakker denkt dat Budelpack Poortvliet na de reorganisatie klaar is voor de nieuwe eisen die de markt stelt. „Maar het blijft afhankelijk van de ontwikkelin gen Stel dat Budelpack geen toestemming krijgt om grote hoeveelheden grondstoffen op te slaan, dan ziet de toekomst er ineens heel anders uit." door Jeroen Boer VLISSINGEN - Het parkeerter rein bij het stadsgewestelijke Vrijburgbad heeft tijdens piek momenten te weinig plaatsen. Dat stelt L. Boeije uit Seroosker ke. Boei je is lid van de reddingsbri gade Vrouwenpolder en traint vrijdagavond in het zwembad. Als hij arriveert bij het zwem bad zijn de parkeervakken vaak al bezet door andere zwembad bezoekers. En dan parkeert hij doorgaans de auto buiten de vakken, iets wat hem onlangs duur kwam te staan. „Ik zette mijn auto buiten de vakken op het terrein en kreeg een bekeu ring voor foutparkeren", vertelt de Serooskerker verontwaar digd. Hij vertelt dat hij ook andere zwembadbezoekers kent die een bekeuring kregen voor foutpar keren. „Ik voel me op deze ma nier verre van welkom. Ik snap niet dat het zo moet." Zwembaddirecteur J. Keijmel is op de hoogte van de parkeerpro blemen bij het zwembad. Het parkeerterrein is echter geen ei gendom van het zwembad. „Het betreft openbare weg en is van de gemeente Vlissingen", vertelt hij Zwembadbezoekers worden er volgens hem op gewezen dat ze kans lopen op een bekeuring als ze fout parkeren. Keijmel ver telt dat de gemeente bij het be palen van de grootte van het par keerterrein is uitgegaan van een verwacht aantal bezoekers. „Het zwembad trekt op bepaal de tijdstippen echter meer bezoe kers dan we van tevoren dach ten." Hij heeft het probleem aan gekaart bij de gemeente. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend om rond kwart over drie een 42-jarige Vlissinger aangehouden in het oude zwembad van Vlissingen. De man wordt ver dacht van inbraak in het pand. Voorzover bekend is uit het zwembad niets meegenomen. ZIERIKZEE - Aan de Fokkerstraat in Zierikzee zijn twee banden van een auto lek gestoken De vernielingen wer den gepleegd tussen woensdag- en donderdagmiddag twaalf uur. GOES - De politie heeft woensdagavond bij een woning in Goes een 23-jarige vrouw uit Goes en een 18-jarige vrouw uit de gemeente Reimerswaal aangehouden. Zij hadden ruzie met een 17-jarig meisje uit Goes, dat zich be klaagde over geluidsoverlast van haar buren. De twee vrouwen, die zich in de woning bevonden, scholden haar uit en trokken het meisje aan haar haren. VLISSINGEN - Een 19-jarige vrouw uit Vlissingen is woensdagavond in haar woonplaats lastiggevallen door een onbekende man op een fiets. De vrouw fietste rond 18.45 uur weg vanaf het Stationsplein in de richting van de Prins Hendrikweg, toen ze achterna werd gefietst door een negroïde man die haar lastigviel en verbaal bedreig de. Ze zag kans de man van zich af te schudden door hard weg te fietsen en met twee andere fietsers mee te rijden. De onbekende man fietste hierna weg over de Paul Kru- gerstraat. SLUIS - Een 55-jarige man uit België is donderdagmid dag in een winkel in de Kapellestraat in Sluis betrapt op winkeldiefstal. Hij had een zakje elastiekjes ter waarde van 2 euro weggenomen. Hij kreeg hiervoor een boete van 143 euro VLISSINDGEN - In een trailer op een bedrijfsterrein aan de Oosterhavenweg in Vlissingen zijn gistermorgen rond 5.30 uur twee illegalen aangetroffen. Het tweetal, een man en een vrouw uit Moldavië, is overgedragen aan de V reemdel ingendienst YERSEKE - Een bedrijfsauto die stond geparkeerd aan de Korringaweg in Yerseke is tussen woensdag 17.30 uui en gistermorgen 7.30 uur opengebroken. Er werd geluids apparatuur en een portemonnee met daarin een geldbe drag van enkele honderden euro's weggenomen. lo-Les-Bains bezoekt hij het graf van Billy Hughes, een neef van zijn vader die op 10 njei 1940 omkwam tijdens de oor logshandelingen. Het is verder de bedoeling dat hij omstreeks 4 mei Nederland aandoet. Hij zet voor het eerst voet op Zeeuws-\£laamse bodem in Sas van Gent. Vervolgens gaat het via Temeuzen naar Ellewouts- dijk. Andere Zeeuwse plaatsen die Monk aandoet zijn onder meer Veere, Vrouwenpolder en Arne- muiden De verwachting is dat hij eind mei in Bremen aan komt. De opbrengst van de tocht (Monk hoopt op 2,5 miljoen pond) gaat naar de Engelse Mye lin Trust en het Amerikaanse Boston Cure Project. Ondertus sen heeft Monk al diverse dona ties ontvangen om te veilen, waaronder gesigneerde foto's van Ene Clapton, gesigneerde exemplaren van Tom Clancy's laatste boek en een gesigneerd shirt van profvoetballer Eric Djemba Djemba Informatie over de wandeltocht van Andrew Monk is te vinden op www.burylancs.co.uk. Aan spreekpunt voor de fondsenwer ving of het verlenen van onder dak tijdens de wandeltocht in Nederland is Frans van Beers uit Eindhoven (telefoon: 040-2815182) Omdat het aantal bezoekers in de piekuren groter is dan verwacht, kunnen de badgasten die per auto komen vaak geen parkeerplek meer vinden. foto Lex de Meester door René van Stee TERNEUZEN - De 43-jarige Andrew Monk uit het Engelse Bury maakt vanaf 18 april een ruim duizend mijl lange'wandel- tocht in zijn vaderland en op het Europese vasteland om fondsen te werven voor onderzoek naar de ziekte van het centrale ze nuwstelsel Multiple Sclerose (MS). Behalve dat Monk een belang rijk bijdrage wil leveren naar het opsporen van de oorzaak van de ziekte, hoopt hij ook op de ontwikkeling van een medi cijn. Tot dusver kunnen alleen de gevolgen, waaronder chroni sche vermoeidheid en het verlies van mobiliteit, van MS worden onderdrukt. In Nederland heb ben 16.000 mensen de ziekte. De meeste mensen krijgen de diag nose te horen tussen hun twin tigste en veertigste. Monk volgt de opmarsroute die zijn vader als soldaat van het Engelse legeronderdeel Scottish Rifles tijdens de tweede wereld oorlog in het Noord-Duitse Bre men deed belanden. MS heeft de bijzondere interes se van Monk omdat zijn vrouw Gwen hierdoor elf jaar geleden op haar 32ste werd getroffen. De effecten zijn dermate ver woestend dat zij tegenwoordig volledig afhankelijk is van haar omgeving. Op het vasteland begint Monk zijn tocht in het Franse Duinker ken. In het nabijgelegen Ma- KLOOSTERZANDE - In verzor gingshuis Antonius in Klooster zande wordt zaterdag 20 maart de jaarlijkse lentemarkt gehou den. I)e opbrengst van de markt wordt gebruikt voor nieuwe ont spanningsactiviteiten voor de bewoners. De lentemarkt begint om 10 uur en wordt rond de klok van vie ren afgesloten Tussentijds kun nen bezoekers en bewoners te recht op de kraampjesmarkt voor bloemen, planten en deco raties, paasartikelen, kaarten en hobbywerk van bewoners. Basis schoolkinderen verkopen in de benedenzaal van het woonzorg centrum oude spulletjes op een mini-rommelmarkt. agenda STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE Amrcitia. 20.00 uur: Uitvoering van zangvereniging Nul en Genoegen, mmv mondorgelclub De Krekels; BIGGEKERKE Dorpshuis. 14.00 uur Koersbal. biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke. 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; KOUDEKERE Intratum. 13.30-16.30 uur: Knutselen. 13.30 en 16.00 uur pop penkastvoorstelling; MIDDELBURG Trefpunt. 20.00-22.30 uur: Disco: Woelige Werf, Rijnstraat, 13.30 uur: Bridgen; Volkssterrenwacht, Herengracht 52, van af 19.30 uur: Mars-avond met lezingen en film; OOSTKAPELLE Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers: OOST-SOUBURG Wi|kcentrum De Regenboog, 10.00-11.00 uur: Yoga; VLISSINGEN Café De Concurrent, 17.00 uur Optreden Double Talk; Het Bolwerk. 14,00 uur. Koersbal; Wijkcentrum Open Hof. Paauwenburg. 9.00 -10.15 uur. Hatha Yoga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13