Vragen rond zorg woningen PZC Een haring hapt zo lekker weg Provincie sluit regiokantoren Scholieren druk met sport en spel 12 13 Begroting collectief vervoer moet beter Woonstichting Hulst gaat uit van andere plannen dan overheden Inloopavonden nieuwe N61 Manege Heikant omgebouwd tot discotheek CDA kritisch over jeugdhonk Veilige route Driewegen-Biervliet VVD begint internetforum Ongeldig rijbewijs Meer geld voor gymzalen agenda 4nnrEuqène Verstraeten REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe Ichef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur donderdag 26 februari 2004 IERNEUZEN - Het Samenwer kingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen (Taxicom) noft de informatieve kwaliteit de begroting verbeteren. Dit heeft het ministerie van Bin- jenlandse Zaken laten weten. Volgens het ministerie moeten «e beheerskosten een overige kostenposten die in de begro- ang worden opgevoerd nader rorden uitgesplitst en gespecifi ceerd. Ook mogen er geen dubbe- jt lasten meer worden opgeno- Verder wordt benadrukt at er een goede planning- en controlecyclus aanwezig moet !njn. fa het vervolg moet de reactie het Samenwerkingsverband jp het verslag van bevindingen ran de accountant tegelijkertijd aet de jaarstukken aan het mi- ssterie worden meegezonden. Tenslotte moeten behalve het aarverslag ook nog andere pape rassen worden meegestuurd. Het dagelijks bestuur van Taxi- deelt dat mee aan het alge- reen bestuur, dat maandag 8 raart vergadert in het Terneu- gemeentehuis. Terder komt er een voorstel op tafel om tari fieri ng voor het leer lingenvervoer aan te passen. De facturering van het leerlingen vervoer is al sinds het begin van het collectief vervoer een bron van ergernis. Het declareren op basis van een leerlingkilometer vergoeding vergt veel tijd. Daarnaast is volgens het dage lijks bestuur het controleren van de rittenadministratie een tijdrovende zaak voor het Sa- aenwerki ngs verb and "?g tussen Taxicom en Re gie heeft geresulteerd in een compromis, dat met terugwer kende kracht wordt uitgevoerd vanaf het schooljaar 2002-2003. Het betekent voor het Collectief Vervoer wel een kostenstijging van bijna 92.000 euro. door Sheila van Doorsselaer HULST - Er is onduidelijkheid ontstaan over het aantal zorgwo- ningen voor senioren en verstan delijk gehandicapten aan de Van der Maelstedeweg in Hulst. Gedeputeerde Staten hebben een verklaring van geen be zwaar afgegeven voor 23 eenhe den, terwijl het er volgens Woon stichting Hulst 24 plus acht in de vrije sector moeten zijn. Volgens ambtenaren van de pro vince en de gemeente Hulst heeft Woonstichting Hulst het bij het verkeerde eind. Bij de Woonstichting gaat men er echter nog steeds van uit dat het gaat om 24 wooneenheden voor cliënten van de Stichting Tragel en acht voor senioren die op de wachtlijst staan. In ieder geval komen er op het zevenduizend vierkante meter grote terrein, dat de Woonstich ting in 2002 aankocht, vier bouwblokken: de gebouwen A tot en met D. Over de indeling ervan is de onduidelijkheid ont staan De Woonstichting stelt dat de bouwblokken A, B en D bestemd zijn voor cliënten van Tragel. Blok A telt in deze lezing zes ap partementen. Blok C ook, maar dan is daar ook nog plaats voor een buurtcentrum. In blok D zou plaats zijn voor twaalf cliën ten. In B zouden in totaal acht zorg- appartementen komen voor se nioren op de zorg-wachtlijst. In totaal dus 32 eenheden. Zo niet volgens GS, die een verklaring van geen bezwaar verlenen voor de bouw van 23 zorgwoningen met bijbehorende infrastruc tuur. Ook in Hulst wordt uitge gaan van 23 eenheden. Het verschil zit in blok D. Daar hebben de gemeenten en provin cie slechts drie wooneenheden voorzien en ze komen dan ook uit op een getal van 23. Het zou in gebouw D dan ook gaan om groepswoningen en niet om een appartement voor elke bewoner afzonderlijk. De bouwaanvraag, de versie van de gemeente, voldeed in ieder ge val niet aan het geldende be stemmingsplan. Verklaring Ter plaatse kent de locatie legio bestemmingen (erf. spoorweg doeleinden, landbouw) maar om dat de gemeente Hulst de bouw aanvraag goed heeft onder bouwd, hebben GS een verkla ring van geen bezwaar afgege ven. De VROM-inspectie heeft hier ook zeggenschap over gehad. Het ministerie van Welzijn heeft ook al zijn fiat gegeven, maar dan wel voor de plannen vol gens de Woonstichting. Voor het aantal bewoners van het nieuwe wijkje maken de verschillen in de plannen niets uit. Directeur J. Valckx van Woon stichting Hulst was vandaag niet bereikbaar voor commen taar. Een medewerker wilde eerst de zaken uitzoeken voor hij een reactie geeft. jUZENDIJKE - Rijkswaterstaat houdt twee inloopdagen over de nieuwe N61. De informatiebij eenkomsten vinden op 17 en 18 maart plaats in het Mauritshof in IJzendijke telkens van 17 tot 21 uur. Omwonenden, belangenvereni gingen en ondernemingen kun nen zich op deze twee dagen door projectmedewerkers van Rijkswaterstaat laten informe ren over het nieuwe tracé van de Rijksweg tussen Schoondijke en Hoek. Voor de dorpsraden en on dernemersverenigingen zijn er bovendien speciale presentaties. De N61 gaat vanaf de aanslui ting met de weg naar de Wester- scheldetunnel tot Biervliet be- itaan uit een vierbaansweg. Nog even een sprintje trekken. door René van Stee OOSTBURG - Sport en spel tijdens de schoolvakantie doen het altijd goed. Ook in Oostburg waar gisteren bijna tweehonderd kinderen van verschillen de basisscholen uit de regio in de sport hal van sportcentrum De Veerhoek mee deden aan een sport- en spelinstuif. Het evenement was opgezet door Pieter Morel (19), stagiair van de gemeente Sluis en student aan het ClOS-sportop- leiding in Goes. Aan de sportieve dag was geen wed strijdelement verbonden. „Het ging om een zogenaamde open in stuif, waarbij de kinderen zelf mochten kiezen wat ze wilden doen. Natuurlijk waren er wel gekwalificeerde vrijwilli gers aanwezig om een en ander in goede banen te leiden", aldus Morel, 's Och tends waren de kinderen uit de groepen drie tot en met vijf aan de beurt. Zij konden zich uitleven met voetbal (acht tegen acht), wielrennen op een rollen- bank en turnen. Bij dit laatste onderdeel hielpen vrijwil ligers van turnvereniging Turn '87 uit Oostburg mee om de jeugdige deelne mers de eerste beginselen van het sprin- foto Camile Schelstraete gen bij te brengen. Verder was er een klim- en klauteronderdeel. Het programma voor de kinderen uit groep zes tot en met acht week 's mid dags nauwelijks af. De voetbalploegjes bestonden uit vijf in plaats van acht spe lers. Verder waren de turnoefeningen iets moeilijker dan tijdens het ochtendpro gramma. HEIKANT - De editie 2004 van de Mega Party Heikant kan re kenen op de medewerking van TMF on Tour, Radio 10 Gold en The Showbusters. De manege Heikant aan de Vylainlaan in Heikant wordt op 23 en 24 april voor de zevende keer omgebouwd tot een disco. Vrijdag 23 april begint om 19.00 uur de Dance-Party voor de jeugd.Dit feest duurt tot 22.00 uur en alcohol is taboe. Voor de jeugd vanaf 15 jaar be gint Dance-Party, Part II om 22.15 uur. Legitimati is ver plicht. Op dit feest worden als speciale gasten: TMF on Tour met DJ Thorvald de Geus en DJ P verwacht. Er is niet gesleuteld aan de suc cesformule van voorgaande ed'ities en daarom krijgt de par ty van zaterdag 24 april weer als titel The Seventies VIP Party mee. De speciale gasten zijn: Ra dio 10 Gold en The Showbusters met hun Tribute to the Blues Brothers. Dit feest is toegankelijk vanaf 16 jaar en ook hier is legitimatie is verplicht. De kaartverkoop voor beide avonden start op vrijdag 5 maart. De tickets (Vrijdag Part I 2,50, Part II 13 en zaterdag 15 euro in de voorverkoop) zijn on der andere te koop bij de Rabo- bankkantoren in Sint Jansteen, Clinge en Vogelwaarde door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - Een (zoute) haring is goed tegen een kater, zo wordt wel gezegd. Sommige carnavalvierders zweren bij dit middel dat de 'Man met de Ha mer' moet verjagen. Of het echt werkt, zullen de meesten echter nooit weten. De haring wordt immers met veel bier wegge spoeld. Maar ja, een vis moet zwemmen. Velen denken dat het 'haring- happen', op de dag na carnaval, echt een gebruik is om de kater te verzuipen: ter ontnuchtering van het lichaam na dagen van overvloedige drank en vaak vet te spijs (de spreekwoordelijke 'bodem'). Sommigen beschouwen het tra ditionele haringhappen als een extra dagje carnaval, waar tij dens het haring eten de carna valsdagen die voorbij zijn, wor den geëvalueerd. Gaten Het is in ieder geval een mooie gelegenheid de gaten in het ge heugen door anderen te laten op vullen. „Weet je echt niet meer dat je dat gedaan hebt??" Oor spronkelijk is het eten van ha ring, vis in het algemeen, op de dag na carnaval een oud katho liek gebruik. Het is dan immers Aswoensdag, het begin van veertig dagen vas ten, oftewel sober en vleesloos eten. Vandaar dus die vis, en ha- Sommige carnavalvierders zweren bij een haring als middel om de 'man met de hamer' te verjagen. foto Camile Schelstraete ring hapt nou eenmaal zo lekker weg. Carnavalsstichting De Vogel- piek in Vogelwaarde sluit carna val al jaren traditioneel af met een haringparty in eigen stijl. In café Ons Vermaak kwamen gis teren leden van de stichting, wa genbouwers en andere belang stellenden bij elkaar voor het ha ringhappen. Onder het opdissen van sterke verhalen en anekdo tes gleed de vis gladjes naar bin nen. Voor veel haringhappers kwam de katholieke bezinning pas van ochtend vroeg; bij een mok ster ke koffie en een glas water voor de paracetamol, achter het bu reau van de baas. Honger zullen ze niet hebben gehad. PHILIPPINE - De Terneuzense CDA-fractie is het niet eens met de gang van zaken rond de realisering van een Jeugdhonk in het gebouw de Meerpaal in Philippine. In schriftelijke vragen aan Burgemeester en Wethouders wil CD A-raadslid A van Hoeve weten waarom de omwonen den van het jeugdhonk niet zijn geïnformeerd over de plannen voor een dergelijke voorzieningen. In december vroeg het CDA al om de buurtbewoners op de hoogte te stellen voordat de gemeenteraad een besluit zou nemen. Dat is niet gebeurd. Van Hoeve wijst er op dat dit in Phi lippine slecht gevallen is. BIERVLIET - De schoolgaande jeugd kan binnen afzien bare tijd over een veilige route fietsen van Driewegen naar Biervliet. Burgemeester en wethouders van Terneu- zen antwoorden dat op schriftelijke vragen van raadslid C. Freeke (LPF). Het college wijst er op dat in het kader van 'Duurzaam Veilig Verkeer West Zeeuws-Vlaanderen het waterschap bezig is met de voorbereidingen voor de aanleg van een vrijliggend fietspad langs de Hoofdplaatseweg. Het gaat om het gedeelte buiten de bebouwde kom tussen Hoofd plaat en Biervliet. ZIERIKZEE - De WD Schouwen-Duiveland is op het in ternet een eigen forum begonnen. Met deze functie willen de liberalen een interactieve communicatie met de bevol king aangaan over partijpolitieke en gemeentelijke kwes ties. De nieuwe pagina http://wibo.zeelandnet nl/wdsd bevat tevens een overzicht van de laatste ontwikkelingen op dit gebied. Ook is de periodieke nieuwsbrief voor de le den opgenomen OOSTERLAND - Een 52-jarige automobilist is gisteren op de Molenweg in Oosterland aangehouden door de poli tie. De Schouwen-Duivelander was niet in het bezit van een geldig rijbewijs en kreeg daarvoor een proces-verbaal aan zijn broek. YERSEKE - De gemeente Reimerswaal wil meer geld uit trekken voor het onderhoud van de twee gymzalen in Yer- seke. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op schriftelijke vragen van M. van der Meijden (VVD). Zij vindt dat er sprake is van veel achterstallig onderhoud en maande het college tot actie. De twee gymzalen verdwij nen over enkele jaren als in het plan Yerseke-West een nieuwe sportvoorziening is gerealiseerd. B&W benadruk ken nog eens dat ze om die reden geen hele grote investe ringen meer in de huidige zalen doen. Het noodzakelijke onderhoud wordt nog wel uitgevoerd. Daar is nu ruim 2200 euro per gymzaal per jaar voor beschikbaar, maar omdat is gebleken dat dit onvoldoende is, zal het college de raad voorstellen dit bedrag per gymzaal met 3000 euro te verhogen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De provincie Zee land sluit drie regiokantoren van de dienst infrastructuur en vervoer. Het gaat om de kanto ren in Zierikzee, Goes en Ter- neuzen. De activiteiten worden verplaatst naar een kantoor in Middelburg. i „De sluiting van de kantonen is nodig om efficiënter te kunnen werken en de kosten te druk ken", zegt verantwoordelijk ge deputeerde T. Poppelaars. Volgens de gedeputeerde heeft de verplaatsing van de kantoren geen directe gevolgen voor het personeel. „Het gaat bij de drie kantoren om enkele tientallen medewerkers. Die verhuizen mee naar Middelburg. Van ge dwongen ontslagen is geen spra ken. Maar op termijn betekent de verhuizing wel een verminde ring van het aantal arbeidsplaat sen. Als je drie kantoren samen voegt heb je mensen over Nu heb je nog in iedere regio voor een bepaalde functie iemand zit ten. Als straks de kantoren zijn samengevoegd, kan je met een persoon toe. Bovendien ver wacht ik dat dan veel gemakke lijker, efficiënter gewerkt kan worden." Poppelaars benadrukt dat het alleen gaat om kantoor personeel. De kantonniers blij ven gewoon in de regio's. Het te rugbrengen van de arbeidsplaat sen gebeurt volgens Poppelaars door natuurlijk verloop. De onderdeelscommissie van de dienst Infrastructuur (vaste com missie van de ondernemings raad) heeft ingestemd met de centralisatie, al plaatst de perso neelsvertegenwoordiging wel wat vraagtekens bij de wijze waarop de operatie tot stand is gekomen. „Het collegevoorstel gaat verder dan het advies van het externe bureau dat de reor ganisatie heeft voorbereid. Dat stelde voor om te reorganiseren tot twee regio's in plaats van de huidige drie. Dit voorstel is niet overgenomen en GS kiezen voor één centrale locatie. Dit leidt met name in Zeeuws-Vlaande ren tot vragen, omdat het uitein delijke besluit voor de Zeeuws-Vlaamse personeelsle den ongunstig uitpakt. „Zij moe ten nu dagelijks naar Middel burg gaan reizen, terwijl ze in het oorspronkelijke geval waar schijnlijk in Temeuzen konden blijven", vertelt W. Buijzer, se cretaris van de ondernemings raad. STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur. Kaarten bieden en handvaardigheid,De Halle, 14.00 uur. Kaarten en biljar ten, 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt. 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; BIERVLIET - Annelot ter Walle, 14.0 16.30 uur: OSB soos met kaarten, sjoe len en biljarten; CLINGE Malpertuus. 13 30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: AN- BO hobby - handwerk bijeenkomst; 19.45 uur: Bingo; GRAAUW Gemeenschapshuis. 13.30 uur: Kaarten bieden, HEIKANT t Heike. 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HOEK De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbalcompetitie; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en soosmid- dag; KLOOSTERZa NDE Rozenhof. 10.45 uur. Meer bewegen voor ouderen; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE Cafe de Lamsoren, 13,30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG Den Hoekzak, 13.30 uur Koersbal en sjoelen voor ouderen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 9,45 uur: Meer bewegen voor ouderen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 uur: Pergamano voor de jeugd SAS VAN GENT De Roselaer. 9.30 uur: Callanetics; 10.00 uur: Karakter pop pen; 13.15 uur: Tekenen; 15.30 uur: Techniek bijeenkomst. De Speye, 19.00 uur: Bridge; SLUISKIL Het Meulengat. 13 30 uur SWOS koersbal, kaarten, canasta, biljar ten competitie dames; 18.00 uur; Kinder cabaret Het Talent; 19.00 uur. Jeugdca- baret Het Talent; 19.30 uur: Blaaskapel Ein Prosit en toneelgroep Sempre Avan- ti; SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 uur' KBO biljarten; 14.30 uur: Soos Der de Jeugd; 15.30 uur: Kreatieve Vorming kinderatelier tekenen; 19.30 uur; EHBO bestuur, FNV cursus; TERNEUZEN De Veste. 13.30 uur; Handwerken, soos. canasta en biljarten: 1630 uur: Repetitie zangkoor: 19.00 uur: Bridge; De Hoeve. 20,00 uur Kaarten; VOGELWAARDE - t Gelaag, 13.30 uur: Koersbal, WESTDORPE Café T Polderken. 13.30 uur: Jokeren; Concordia, 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafeltennis; De Baeckermat, Expositie aquarellen Annie van Hecke ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Ae robic; 10.30 uur Volkdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14 00 uur: Hand werken; ZUIDDORPE t Kaaike, 10.30 uur: Yo ga; 13.45 uur: Bingo;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43