Drie locaties windmolens Vlissingen bouwt aan Kenniswerf PZC PZC Gemeentehuis blijft bron van gesteggel Hospice Walcheren voorziet in behoefte ilümülai 13 agenda protest tegen luxe landhuis in duingebied Genealogiedag Gemeente wijst Roggenplaat, Gouweveersezeedijk en Nieuwendijk aan VVD begint internetforum Werkstraf voor dodelijk ongeval Ongeldig rijbewijs Binnenbrandje in Middelburg Wiet in beslag genomen Gemeente geeft Omroep Tholen geen cent meer streekactiviteiten redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Melita Lanting Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 aa goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 3-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; taterdags tot 12.00 uur donderdag 26 februari 2004 5IGGEKERKE - De plannen phet voormalige Delta-pomp- jjtion in de duinen bij Bigge le te verbouwen tot een uueus landhuis hebben veel riaad bloed gezet bij omwonen- w en natuurvercnigingen. Ze ^en aantasting van de land- thappelijke waarde van het jtingebied. Voor het pompsta- »n hebben ze dan ook maar 0 oplossing: afbreken en het CTfin teruggeven aan de na- pr. :eR huis met een half-over- zwembad, een sauna en «fitnessruimte. En dat in het art van duinlandschap", ver gt bewoner F Kas die pal sast het pompstation woont j een gebied dat deel uit- •«akt van de ecologische hoofd- Ciictuur", voegt J Goed bloed et Dishoek toe. Zowel Kas als toedbloed maken bezwaar te- p de plannen om het voormali- f pompstation Biggekerke om (bouwen tot een luxueus land- Ook een aantal andere be- Bgengroepen, zoals de Stich- Duinbehoud. overwegen be daar tegen de plannen te ma- 0, of hebben hun bezwaar al (gediend Clown Bassie in Haamstede ZIERIKZEE - De Magicland- 4ow met clown Bassie en goo- ielaarster Sylvia Schuyer tornt op zaterdag 6 maart naar (high-Haamstede, jeugdvoorstelling speelt zich 1 in 'Magicland' waar Bassie eert toveren. De voorstelling be ent om 14.00 uur in Dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamste- \lediteren ZIERIKZEE - Mediteren tijdens een open bijbelavond is moge lijk op dinsdag 2 maart. Dan or- ot oniseert windkracht 8 een bij- i- «nkomst in het Hervormd Kerk- it tentrum aan het Havenplein in Zienkzee. De avond wordt ge leid door theoloog Fons Berger i- Aanvang 20.00 uur. STELLENDAM - Het genealo- dsch Centrum Goeree-Overflak- kee houdt zaterdag 6 maart een genealogische dag. Dan bestaat de mogelijkheid ge levens uit te wisselen. Om 11.00 ai 14.00 uur vertellen de heren Kastelein en Heerschap over fa milierelaties en archiefstukken. De bijeenkomst wordt gehou- ien in de Rabobank aan de Lan- ?ewegin Stellendam. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Negen van de twaalf verzoeken voor het reali seren van grootschalige projec ten voor windenergie op Schou- wen-Duiveland maken geen kans van slagen. Alleen de Rog genplaat in de Oosterschelde en de locatie langs de Gouweveer sezeedijk en de Nieuwendijk bij Zierikzee komen in aanmerking voor de bouw van windturbines. De gemeenteraad sprak bij de vaststelling van de beleidsvisie voor het bestemmingsplan Bui tengebied vorig najaar al voor keur uit voor deze locaties. Vol gens wethouder L. Geluk-Poort- vliet heeft het derhalve geen zin de verzoeken voor andere plaat sen in de regio langer op afhan deling te laten wachten. Dat wil volgens haar ook weer niet zeg gen dat aan de overige drie ver zoeken ook daadwerkelijk mede werking wordt verleend. „We ge ven er alleen mee aan dat de pla nologische mogelijkheden er voor zijn", aldus Geluk. Het gemeentebestuur verleent eerste prioriteit aan de Roggen plaat als locatie voor windener gie. Daar is sprake van een reeds bestaande situatie Op de Roggenplaat staan al twaalf tur bines, maar het bedrijf E-Con- nection BV wil ze vervangen door vier nieuwe en veel grotere windturbines. Een tweede voorkeur is de loca tie langs de Gouweveersezee dijk en de Nieuwendijk bij Zie rikzee. Voor deze plek hebben twee ondernemers belangstel ling. Zo heeft GEP Windturbine BV (inmiddels Steenbergen BV) een verzoek ingediend om hier twaalf turbines te mogen plaat sen. Bedrijven Het bedrijf Promill BV wil acht molens neerzetten langs de Gou weveersezeedijk en de Nieuw endijk- Dit plan is ontwikkeld in samenwerking met de agrari sche bedrijven in dit gebied. Het is al in 1996 ingediend bij de voormalige gemeente Zierikzee. Volgens Geluk zullen beide be drijven geïnformeerd worden over het feit dat de locatie die zij op het oog hebben past in het planologisch beleid voor winde nergie van de gemeente. De wet houder geeft aan dat beide be drijven nu een verzoek tot vrij stelling kunnen indienen. Pas daarna zal het gemeentebestuur een afweging maken aan welke van de beide initiatieven uitein delijk medewerking wordt ver leend. Geluk acht nu nog niet het mo ment gekomen om zich uit te spreken over welk verzoek de voorkeur geniet en of beide pro jecten kans maken te worden uitgevoerd. „Dat is nu helemaal nog niet aan de orde. Wij hebben ons al leen uitgesproken over de plano logische mogelijkheden", aldus de wethouder Camping Naast de aanvragen voor groot schalige projecten liggen er ook nog enkele verzoeken voor klein schalige plannen voor windener gie. Een daarvan betreft het plaatsen van windturbines van vijftien meter hoogte bij cam ping De Julianahoeve in Renes- se. Turbines van deze afmeting val len echter niet onder het regulie re windenergiebeleid. De ge meente wacht in dit verband de provinciale beleidsvisie af die in het kader van de streekplanuit werking wordt voorbereid. De Roggenplaat in de Oosterschelde, met op de voorgrond het haventje van Burghsluis. foto Marijke Folkertsma «STENSCHOUWEN Excursie- ^uur, 17,30 uur: Start reeén speur- xii door Boswachterij; KRIKZEE Gemeentehuis, 19.30 uur: *gadering gemeenteraad (o.m over ■^ing begraafplaats Haamstede en graafrechten) *C. 9-30 uur Vakantie Bijbel Club; door Edith Ramakers VLISSINGEN - Vlissingen moet zich verder tot kennisstad ont wikkelen. Dat vindt het Vlissing- se college van B en W. Het stelt 250.000 euro ter beschikking voor een vervolgonderzoek naar uitbreiding en verbetering van de Kenniswerf op het Edisonge- bied. Uit dat onderzoek moet blijken welke innovatieve bedrijven pas sen binnen de sfeer van de Ken niswerf. Tegelijkertijd wordt een ruimtelijke en stedenbouw kundige schets voor het gebied uitgewerkt Het centrum van de Kenniswerf ligt rond de Prins Hendrikweg, nabij de Binnenhavens en het huidige complex van de Hoge school Zeeland en het Regionaal Opleidingscentrum Zeeland. De gemeente Vlissingen wil ken nisintensieve en onderwijsgere- lateerde bedrijvigheid aanspre ken. De komst van het Regio naal Pedagogisch Centrum Zee land (RPCZ) dat nu in Sint Lau rens een onderkomen heeft, past in dat plaatje. Binnenkort wordt een bouwvergunning afge geven voor het RPCZ-complex dat op de hoek van de Prins Hen drikweg en Edisonweg komt. Het Vlissingse college heeft ver der 27.500 euro over voor een haalbaarheidsstudie naar de ves tiging van een Aquatisch Educa tief Centrum. De verantwoorde lijk wethouder L. Poppe-de Looff merkt op dat dit soort on derzoekslaboratoria bij uitstek past in de sfeer van de Kennis werf „Er moet gedacht worden aan een soort waterloopkundig laboratorium, zoals in Delft. Het Aquatisch Educatief Cen trum heeft een directe link met watermanagement Het onderzoekscentrum kan sa menwerken met de Hogeschool Zeeland, waar een opleiding aquatische ecotechnologie ge volgd kan worden. Er wordt met de gedachte gespeeld om een nationaal kenniscentrum te ontwikkelen voor maritieme vraagstukken. Campus In de stedenbouwkundige schets wordt uitgegaan van hoogwaardige woon-, werk- en studiemogelijkheden Bij de uit gangspunten van de Kenniswerf horen een studentencampus en uitgebreide sport- en recreatie voorzieningen In de buurt van het huidige NS-station in Vlissingen is ruim te voorzien voor bedrijfjes en een conferentiecentrum. Een idee is om het - nu erg afgelegen - station te verplaatsen naar de Prins Hendrikweg, zodat het wat centraler in Vlissingen komt te liggen. Het huidige, karakteristieke sta tionsgebouw van de hand van ar chitect Van Ravensteyn en het witte kantoor van Rijkswater staat kunnen een nieuwe functie krijgen als hotel-restaurant. De Vlissingse gemeenteraad be slist volgende maand over het plan van aanpak dat het college voorstelt. Eind oktober 2004 moeten de resultaten van het vervolgonderzoek overlegd wor den, waarna begin 2005 een uit gewerkt plan aan de gemeente raad wordt gepresenteerd. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft nog steeds geen akkoord bereikt over de oplevering van het ge meentehuis. Wel is de aannemer begonnen met het repareren van de lekkage van het dak. De aannemer en de gemeente lig gen al sinds de ingebruikname van het gemeentehuis (al weer zo'n twee jaar geleden) in de clinch over de oplevering van het gemeentehuis. Het menings verschil draait onder meer om de declaratie van extra toe- zichtskosten, het eigen risico van de stormschade en enkele niet uitgevoerde werken. Verantwoordelijk wethouder J. van Felius houdt goede moed dat de aannemer en de gemeen te samen tot een oplossing van de kwestie komen. „Er waren wat punten die nog afgewerkt moesten worden. De lekkages van het dak zijn opge spoord en de aannemer is daar nu mee bezig. Binnenkort pra ten we verder over de rest van de punten die ons verdeeld hou den. Ik verwacht binnen enkele maanden een oplossing. Ik ga er nog steeds van uit dat de kwes tie in juni is opgelost." Sedum Om het dak te kunnen repare ren moest de aannemer de be groeiing op het dak voor een deel weghalen. Het dak van het gemeentehuis is beplant met se dum, een klein vetplantje Hiervoor is destijds gekozen om dat een begroeid dak goed iso leert en nauwelijks onderhoud vraagt. Inmiddels is de aanne mer begonnen met het terug plaatsen van de plantjes. Over de financiële afwikkeling maakt de wethouder zich ook nog geen zorgen. „Ik ga er nog steeds vanuit dat we aan de goe de kant van de streep blijven zit ten." Voor de bouw is 21 mil joen euro uitgetrokken en de ge meente heeft daarvan nog 130.000 euro over. ZIERIKZEE - De WD Schouwen-Duiveland is op het in ternet een eigen forum begonnen. Met deze functie willen de liberalen een interactieve communicatie met de bevol king aangaan over partijpolitieke en gemeentelijke kwes ties. De nieuwe pagina http://wibo.zeelandnet.nl/vvdsd bevat tevens een overzicht van de laatste ontwikkelingen op dit gebied. Ook is de periodieke nieuwsbrief voor de le den opgenomen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 28-jarige inwoner van Temeuzen voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval tot zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, 240 uur werkstraf en een jaar rijontzegging. De Temeuzenaar schepte 28 februari vorig jaar in zijn woonplaats een voetganger die de Churchilllaan over stak. De 76-jarige man overleed aan de gevolgen hiervan. Uit het onderzoek van de politie bleek dat de automobi list veel te hard had gereden De Temeuzenaar was blij ven doorrijden, omdat hij meende het slachtoffer te kun nen ontwijken. OOSTERLAND - Een 52-jarige automobilist is gisteren op de Molenweg in Oosterland aangehouden door de poli tie. De Schouwen-Duivelander was niet in het bezit van een geldig rijbewijs en kreeg daarvoor een proces-ver baal. MIDDELBURG - Een binnenbrandje in een woning aan de Oosterscheldestraat in Middelburg heeft gisterenmid dag voor ongeveer tienduizend euro schade veroorzaakt. Niemand raakte gewond. De stadsgewestelijke brand weer Vlissingen/Middelburg kreeg om omstreeks half zes een melding binnen van een uitslaande brand in een wo ning. De brandweer rukte uit met groot materiaal, twee blus- voeriuigen en een ladderwagen. Ter plaatse bleek dat het ging om een brandje op de slaapkamer op de eerste verdie ping van de woning. Een radio had - door nog onbekende oorzaak - vlam gevat. De bewoners hadden het vuur zelf al grotendeels geblust met emmers water en de douches lang. De brandweer hoefde alleen nog maar na te blussen en te ventileren. Volgens officier van dienst A. J. te Paske is de slaapkamer geblakerd en moet hij opnieuw betim merd worden. TERNEUZEN - Op de Buitenhaven in Temeuzen zijn gis termiddag tijdens controle van een Belgische personen auto tien gram wiet en negen joints aangetroffen. De inzit tenden, twee Belgen van 21-jaar, kregen in eerste instan tie ieder een boete van 45 euro voor het rijden zonder au togordel. In de auto werden ook de wiet en de joints ge vonden en in beslaggenomen. Het dak van het gemeentehuis is beplant met sedum, een vetplantje. foto Marijke Folkertsma door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het Middel burgse Sint Jans Hospice De Ca- sembroot voorziet - bijna ander half jaar na de opening door ko ningin Beatrix - in een duidelij ke behoefte. Op 2 oktober 2002 kwam de eerste bewoner. In een jaar tijd kende het hospice 59 be woners. Dat maakte P. ae Boeve- re, lid van de Raad van «Bestuur van exploitant Zorgstroom, gis teren bekend bij de overhandi ging van een boekje over één jaar hospice. Het gemiddelde verblijf in het hospice duurde het eerste jaar 17,3 dagen, variërend van enke le uren tot enkele maanden. Het hospice kende een gemiddelde bezetting van 55 procent. Er wa ren, zeker in het begin, nogal wat schommelingen in de bezet ting. Diverse malen was er een wachtlijst, waardoor het hospi ce gedwongen werd urgentiecri teria vast te stellen. Op dit mo ment is het hospice bijna voort durend volledig bewoond, aldus De Boevere. De exploitatie is in het eerste jaar afgesloten met een klein po sitief resultaat Of dat zo blijft, is de vraag. De Boevere maakt zich zorgen over de bezuini gingsdrift van de landelijke overheid. „Er vormen zich don kere wolken aan de horizon." Mentale steun Het initiatief van het hospice is afkomstig van twee particulie ren, S. Buisman en J. Kiewiet. Zij klopten in 1998 aan bij Thuiszorg Walcheren, nadat zij bij verschillende Zeeuwse in stanties hadden aangeklopt voor medewerking. Overal kre gen ze praktische en mentale steun, maar geen financiële toe zeggingen. Thuiszorg Walche ren nam het initiatief over en voerde een gesprek met het Zorgkantoor om te kijken wat de financiële mogelijkheden zou den zijn. Het Zorgkantoor gaf de thuis zorg toestemming om geld vrij te maken uit de reserves. Na lang zoeken, viel het oog op een stuk grond aan de Nassaulaan. De kosten voor de herinrichting mochten niet betaald worden uit de reserves. Er werd beslo ten een fondsenwervenactie op touw te zetten. Gemeenten, maar ook een aantal grote en kleine fondsen in Nederland werden met succes aangeschre ven. Middelburger Rob Mol, cap tain van het Roparunteam (spor ters die hardlopend tussen Rot terdam en Parijs geld inzamelen voor kankerpatiënten) kwam met een bedrag van destijds hon derdduizend gulden over de brug De provincie Zeeland stond voor bijna honderddui zend euro garant voor het geval •de exploitatie een tekort zou ver tonen. Een jaarna de opening mag de provincie de euro's in de zak houden. „Je hoort niet vaak van een zorginstelling waar men zegt: we hebben uw geld niet no dig". aldus gedeputeerde G. van Heukelom, die het eerste exem plaar van het boekje in ont vangst nam. „Dit is echt uniek." THOLEN - De gemeente Tholen is onvermurwbaar in haar be sluit Omroep Tholen niet langer te subsidiëren. Het bestuur van de omroep had bezwaar ge maakt tegen de subsidiestop, maar een gemeentecommissie heeft nu besloten dat de geld kraan in 2005 dichtgaat. Begin vorig jaar kampte Om roep Tholen met financiële pro blemen. Het bestuur klopte aan bij de gemeente met een verzoek om een verdubbeling van de sub sidie: de omroep wilde 20.000 eu ro ontvangen. De gemeente Tho len besloot een luisteronderzoek houden, waaruit bleek dat slechts 5 procent van de Thole- naren wekelijks naar de omroep luistert. In plaats van een ver dubbeling, besloot de gemeente daarom om de subsidie vanaf 2005 juist helemaal stop te zet ten. Het bestuur van de omroep maakte hier bezwaar tegen. Het bestuur betoogde dat het maat schappelijk nut van de zender niet alleen mag worden afgeme ten aan de luistercijfers. Men zou ook rekening moeten hou den met de enthousiaste vrijwil ligers dat zich voor de omroep inzet, en met de uitzending van evenementen en de raadsverga deringen. De commissie voor de behandeling van bezwaarschrif ten vindt dit onvoldoende voor voortzetting van de subsidie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37