r ReumaWelke reumat ledereen kan diabetes krijgen ÉlL r (3 giro 860 [Reumalijn V' HELP KINDEREN MET HERSENLETSEL! PZC FAMILIEBERICHTEN U wilde toch meer gaan bewegen? 0 1Reumafonds Ga spierziekte A.L.5. te lijf. Giro 100 000 Diabetes Fonds Geef aai1 diabetes en geef om jezelf Giro 5766 "Het was geen griepje. het was hersen vliesontsteking Hersenstichting Nederland donderdag 26 februari 2004 b 14 Toen u ging slapen hield de zee haar adem in en zong een Puisterlied Johanna Kruit Diep ontroerd door de moed en de kracht waarmee zij tot het laatst bij ons is gebleven en intens dank baar voor alles wat zij voor ons heeft willen zijn, nemen wij bedroefd, maar in liefde, afscheid van onze moeder, oma en superoma IEANNETTE LEOPOLDINA MARIA BRUËL 6 maart 1908 t 25 februari 2004 weduwe van Petrus Adriaan Westdijk sedert 22 mei 1975 De kinderen: Albert Westdijk jopie Westdijk-den Boer Karei Westdijk Mariël Klitsie Coby Merckx-Westdijk Louis Merckx Adrie Westdijk Neelie Westdijk-Ruitenberg Lily Westdijk De kleinkinderen: Jean-Pierre en Sabine Bianca en Gerald Chantal Pierre De achterkleinkinderen: Suzanne en Joachim Hansweert, 25 februari 2004 Correspondentieadres: L. Westdijk, Rembrandtlaan 46, 4462 AK Goes. Vrijdag 27 februari van 15.00 tot 16.00 uur is er ge legenheid afscheid van haar te nemen in verzor gingstehuis Maria Oord, kamer 103, te Hansweert. De eucharistieviering wordt gehouden op zaterdag om 10.30 uur in de R.K. Parochiekerk, Kerklaan 7 te Hansweert. waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de oude R.K. Begraafplaats, gele gen naast de kerk. Samenkomst in de kerk. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren en sa menzijn in het dorpshuis Kaj Munk, Kerklaan 2, 4417 BD Hansweert. Indien U geen rouwkaart heeft ontvangen gelieve U deze advertentie als zodanig te beschouwen. Lieve (super)OMA Altijd zo goed voor ons Altijd betrokken en bezorgd Altijd een warm hart Wij zullen u zo missen Die knuffel en die lach Jean-Pierre en Sabine. Suzanne, Joachim Bianca en Gerald. Chantal, Pierre 26-02-2003 26-02-2004 Lieve PIET, PA en OPA Als tranen een trap konden bouwen en herinneringen een brug dan klommen we naar de hemel en namen we jou mee terug Mats Goverde-de Nijs Clarinda en Mart-Jan Goud-Goverde Luuc en Pascal Angelique en Marëo van der Marel-Goverde Elise en Anouk Jessica Goverde en Wilfred Nieuwdorp Wist u dat collecteren een heel gezonde bezigheid is? Het is goed voor de been- en armspieren, vooral als de collectebus gaande weg voller raakt. Komt u in de week van 14 t/m 20 maart graag in beweging als collectant voor het Reumafonds, meldt u zich dan aan bij mevrouw Geertje van den Berg, 020 - 5896471. Sterk in beweging t.n.v. A.L.S. centrum - Amsterdam Er zijn zo'n 130 verschillende soorten reuma. Ze hebben alle met pijn en stijfheid in of rond gewrichten te maken: vingers, polsen, schouders, heupen, knieën, enkels. Daardoor kun nen mensen met reuma vaak doodgewone dingen niet meer. Onstekingen, afbrokkeling, 'spierpijn' Een aantal vormen van reuma kent u waarschijnlijk wel. Bijvoorbeeld reumatoïde artri tis, kortweg ook wel RA genoemd. Bij RA ontstaan hard nekkige ontstekingen doordat het afweersysteem de kluts kwijt is en zich vijandig gaat gedragen tegen het eigen lichaam. En dan heb je artrose, ook een vorm van reuma. Artrose is de pijnlijke afbrokkeling van het kraakbeen van de gewrichten. Veel mensen denken dat artrose slijtage is, een onvermijdelijke ouderdomskwaal. Dit is een groot misverstand. Artrose kan op elke leeftijd optreden. Het is een reumatische ziekte waaryan de oorzaak nog steeds onbe kend is. Als derde voorbeeld noemen we fibromyalgie. Een vorm van reuma aan de 'weke delen' rondom onze gewrichten. Vooral de spieren en de pezen zijn bij fibromyalgie langdurig pijnlijk. Jeugdreuma, SLE, de ziekte van Bechterew, jicht: ook allemaal reuma. Samen met meer dan honderd andere vormen. Het merendeel is niet te genezen is en gaat niet vanzelf over. Medicijnen, therapieën en leef regels kunnen reuma gelukkig wel draaglijker maken. Aanstelleritis? Mensen met reuma hebben vaak last van een zeurderig soort pijn die er altijd is. Ze voe len zich vaak ook erg moe. Als ze zich de ene dag hebben inge spannen, moeten ze dat meest al de andere dag bezuren. Omdat ze de ene keer meer aan kunnen dan de andere, worden ze nog wel eens beticht van 'aanstelleritis' en van 'kuren'. Dat maakt dat ze het ook gees telijk wel eens moeilijk hebben. Reumalijn op de 10 Nederlanders heeft een vorm van reuma. Dat is dus meer dan anderhalf miljoen mensen. Sommigen hebben als kind al reuma gekregen, ande ren in de bloei van hun leven. Als de dokter een vorm van reuma heeft vastgesteld, biju zelf of bij iemand van wie u houdt, da n zit u met allerlei vra gen. Daar kunt u mee terecht bq de Reumalijn. Daar zitten men sen die veel van reuma weten, van de ziekte zelf en van de praktische problemen er omheen, soms uit eigen erva ring. Met elke vraag bent u wel kom. Bel gerust. Of kijk op www.reumalijn.nl. Of stuur een email: info@reumalijn.nl Voor al uw vragen over reuma maandag t/m vrijdag 10 -16 uur o,w pm) 0900 2030300 jubilerend Diabetes Fonds plaatst uw gezondheid centraal Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes bestaat nog steeds. Het probleem neemt jaarlijks zelfs toe, onze jubileumwens luidt daarom: de groei van het aantal diabetespa tiënten moet vanaf nu afnemen. Helpt u? Tip: check uw kans op diabetes. Dat kan via www.langzaljele ven.nl. Deelnemers maken kans op een jubileumverrassing! U vindt daar info over diabetes en praktische Leef-Langer-Adviezen. Al 850.000 mensen met diabetes in Nederland Diabetes is ongemerkt uitgegroeid tot een ware volksziekte. Wereldwijd zijn er al 1 77 miljoen patiënten. Ne derland telt minstens 850.000 men sen met diabetes; daarvan weten ruim 400.000 zelfs niet dat zij dia betes hebben. In ons jubileumjaar willen wij graag ook die onbekende diabeten op sporen. ledereen kan daarom gratis zijn gezondheid testen via www.langzaljeleven.nl. Een stille epidemie? Ja! Diabetes treft 1 op de 20 Neder landers en de verwachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 35,7% is toegenomen. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. De oorzaak voor de snelle stijging is een combinatie van vergrijzing, overgewicht, on gezonde voeding en te weinig be weging. Diabetes komt ook op steeds jon gere leeftijd voor. Het is al gewoon onder veertig- en dertig jarigen. Er zijn zelfs tieners met type 2 diabe tes. Diabetes: de sluipmoordenaar Gemiddeld wordt diabetes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men dia betes heeft, hoe groter de kans op complicaties als hart- en vaatziek ten, nieraandoeningen, aantasting van het gezichtsvermogen, erectie stoornissen en been- en voetampu taties. Van de mensen met diabetes overlijdt uiteindelijk zo'n 70% vroeg tijdig aan hart- en vaatziekten. Tip: Laat u bij twijfel testen door uw huisarts. Met één druppeltje bloed stelt de huisarts vast of u diabetes heeft. Help diabetes de wereld uit Het Diabetes Fonds heeft uw hulp nodig. Alleen dan kunnen we: onderzoek blijven uitvoeren om meer te leren over diabetes werken aan preventie en genezing van deze zeer ernstige ziekte het steeds groter wordend aantal mensen met diabetes stoppen het aantal onbekende diabeten drastisch verminderen ledereen kan diabetes krijgen. Een gift aan het Diabetes Fonds is écht een investering in de gezondheid van uzelf. Helpt u? Diabetes moet de wereld uit! V Tel. 033-46 22 055 Stationsplein 139, 381 8 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl Kinderen hebben de toekomst. Maar... hoe zit het als uw kind te maken krijgt met hersenvliesontsteking of een hersenbloeding, een hersentumor of hersenletsel door een ongeval? Dan wordt het écht duidelijk: er is nog heel veel wetenschappelijk hersenonderzoek noodzakelijk, ook voor betere preventie en behandeling. Helpt u de Hersenstichting Nederland? Word dan donateur. Kijk ook op www.hersenstichting.nl Korte Houtstraat 10, 2511 CD Den Haag telefoon 070-360 48 16 info@hersenstichting.nl www.hersenstichting.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34