?;Gemeente blijft bij subsidiestop PZC PZC Problemen voor nieuw chaletpark Lekker spelen op Borsels schoolhandbaltoernooi Zorgbeurzen tijdens Open Dag van Zorg Middenstand vreest val college Zierikzee ,13 geroep op andere argumenten dan luistercijfers baat Omroep Tholen niet agenda Zorgwoningen voor Walcheren Binnenbrandje in Middelburg Twee jaar voor geweldsmisdrijven Audio weg uit bestelauto Verkeerscontrole in Ritthem Auto rijdt tegen schutting Concert Bandox donderdag 26 februari 2004 »1 UrFreek Janssen oa jolEN - De gemeente Tholen *5 onvermurwbaar in haar be- *en jj| Omroep Tholen niet langer 'P^-jsubsidiëren. Het bestuur van i omroep had bezwaar ge- fc pakt tegen de subsidiestop. jsar een gemeentecommissie #ft nu besloten dat de geld- °Hun in 2005 dichtgaat. 150 &in vorig jaar kampte Om- 1 ièp Tholen met financiële pro blemen. Het bestuur klopte aan bij de gemeente met een verzoek om een verdubbeling van de sub sidie: de omroep wilde 20.000 eu ro ontvangen. De gemeente Tho len besloot eerst een luisteron derzoek houden, waaruit naar voren kwam dat slechts 5 pro cent van de Thoolse bevolking wekelijks naar de omroep luis terde. In plaats van een verdub beling, besloot de gemeente daarom om de subsidie vanaf 2005 juist maar helemaal stop te zetten. Het nieuwe bestuur van de omroep maakte onlangs be zwaar tegen dat besluit. Voorzitter E. Tichem en secreta ris E. Otto betoogden dat het maatschappelijk nut van de zen der niet alleen mag worden afge meten aan de luistercijfers. Vrijwilligers De gemeente zou ook rekening moeten houden met het aantal enthousiaste vrijwilligers dat zich voor de omroep inzet, en met de rechtstreekse uitzending van Thoolse evenementen en de gemeenteraadsvergaderingen De commissie voor de behande ling van bezwaarschriften heeft nu geoordeeld dat deze aspecten niet voldoende zijn voor een voortzetting van de subsidie. Een lokale omroep moet voor zien in een behoefte van de bur gers, en of dat het geval is, kan volgens de commissie uitslui tend via een luisteronderzoek worden gemeten. Omdat uit het onderzoek bleek dat de luister dichtheid minimaal is, zou Om roep Tholen met voldaan heb ben aan de eisen van kwaliteits verbetering. Voorzitter Tichem had het wel zien aankomen' „Maar we wilden het sowieso proberen. Binnenkort gaan we gewoon weer een nieuwe subsi dieaanvraag doen. Voor de nieu we aanvraag gaan we weer uit van het oude bedrag Zaterdag start Omroep Tholen een donateursactie. Alle inwo ners van de gemeente hebben een programma van de zender in de bus gekregen, met een ant- woordstrook voor het donateur schap (minimaal 9 euro per jaar) Zaterdag gaan de vrijwilli gers langs de deuren in Oud-Vos- semeer Eind mei moeten alle kernen aan de beurt zijn ge weest Op 25 maart verandert Omroep Tholen overigens van kabelfrequentie de zender gaat dan van 107.5 FM naar 107.6 FM. Oranjefeest ;;Goes-Zuid jaar De Pit L' in50ES - Het Oranjefeest dat de iai* gelopen jaren om winkelcen- f «an De Bussel in Goes werd ge- to aden. gaat verhuizen. De acti- ,se -eiten van de koninginnedag- kring in Goes-Zuid vinden nu óats in en rond buurthuis De i 1 ie reden voor de verhuizing is «J e samenwerking tussen het hnjecomité Goes-Zuid en het mrthuis. Het Oranjefeest zou eriwijnen doordat het aantal Btuursleden en vrijwilligers ohet comité terugliep. Daar- ,nu Bwerd het programma de laat- t jaren neergezet door een klei- groep vrijwilligers en dat srd steeds moeilijker. Na een jgprek is toen een samenwer- agsverband ontstaan tussen 0VB e; Oranjecomité en het recrea- ïteam van Stichting buurt- 'e,e itrk Goes-Zuid en zo kwamen 01 t organisaties bij De Pit te- >cht. De 'oude' activiteiten ko- - Wijkinfowinkel Goese Polder, He too 12 00 uur: Inloopspreekuur voor zjjl «gen en advies over voeding en ge- Ktdheid; Ambachtscentrum van de 5l^WIandsche Hoeve, 13.00 - 17.00 uur: •doe-dag; "teler de Mythe, 13.00 uur: Activitei- mmiddag 'young goes active' voor jon nen tussen 12 en 17 jaar; 1ANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: /flIjSwrensDos; «NKENSZAND De Stenge, 10.00 - '200 uur Gyminstuif tot en met 8 jaar; Iijt *10 16.00 uur: Gyminstuif vanaf 8 «IBinnenuit 9.00 -17.00 uur: Planten- rongementen leerlingen Groen Colle- 1APELIE Complex Groenewoud, tembad, 9.00 - 10.00 uur: Sport en 55-plussers; 12.00 - 13.00 uur: Be- *9«n voor cara-patiénten, Ti WADENDAMME - Berkenhof. Lange- jj «egje 10a, 10.00 - 17.00 uur: Vlinder- tw Wandeltuinen met Orangerieplan- Mi waterpartijen geopend voor pu- Tfj: ffiUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00 - "flOuur. Biljartcompetitie senioren; "]AAKE Sequoiahof, 10.00 - 18.00 uur j ■-'Xesiertuin geopend voor publiek; r» IEMELDINGE Dorpshuis De Wemel, 100uur Sociëteit en sjoelen. 1STREEKACTIVITEITEN redactie bevelandeim/tholen Stationspark 28 postbus31 «60 aa goes Tel: 0113-315670 Pax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf 8osboom hgrid Huibers Mieke van der Jagt Treek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 w60aa goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail redactie@pzc.nl wternet "Mn pzc.nl t E-mail: web@pzc.nl ito terug, Zo is er nog steeds Bi rondrit met versierde fiet- rKo Bonder muzikale begeleiding !er' m Euphonia; ook de clown, lM ramelmarkt en spelletjes zijn M aug. Maar er zijn ook vernieu- 1113 tingen: de playbackshow wordt ^vangen door een talenten- f icht, er komt een rodeostier en raarschijnlijk een inloop met l)computers voor jongeren. De jongere handballers speelden gisteren in gemengde teams, de hoogste klassen speelden in aparte jongens- en meisjesteams. door Salva de Nooijer HEINKENSZAND - Uitgelaten renden kinderen in vrolijk ge kleurde shirts gisteren door sporthal De Stenge. De Borselse basisscholen namen het daar na melijk tegen elkaar op in het scholenhandbaltoernooi. Het toernooi nam een hele dag in beslag 's Ochtends speelden de groepen dne en vier (mini's) en vijf en zes (D-jeugd) in ge mengde teams, 's Middags was het de beurt aan de hoogste groe pen (C-jeugd), die in aparte jon gens- en meisjesteams speelden. Niels Nieuwenhuyzen (9), Aron Schipper (9), Teuta Maloku (9) en Dijone van Hekke (8), D-jeugdspelers van basisschool De Leeuwerik, zijn tevreden over hun team. Ze hebben twee keer gewonnen en twee keer ver loren, maar kunnen terugkijken op een geslaagde dag. „We hebben een leuk team, da's belangrijk", roepen Teuta en MIDDELBURG - Binnen zes jaar zijn op Walcheren ruim 1500 huizen geschikt voor oude ren. Dat staat in het spreidings plan wonen en zorg Walcheren. Het gaat zowel om nieuwe hui zen als om bestaande die ge schikt gemaakt worden als zorg- vvoning. Vlissingen krijgt de meeste wo ningen die geschikt zijn voor mensen die zorg nodig hebben, ruim zeshonderd. De spreiding over de wijken is gebaseerd op het aantal 65-plussers dat in de buurten woont. Vooral de bin nenstad en het middengebied zijn populair. In Middelburg zijn alle wijken voorzien Alleen in Sint-Lau- rens, Nieuw- en Sint Joosland en de Mortiere zijn nog geen lo caties bekend. De gemeente Mid delburg is van de Walcherse drie gemeenten het verst gevor derd Er is inmiddels een conve nant getekend met woningcorpo raties, zorginstellingen en wel zijnsorganisaties. In alle kernen van de gemeente Veere wordt het in de toekomst mogelijk om zorg te krijgen, hoe wel intensieve zorg niet in elk dorp mogelijk zal zijn. Dijone. Van een leuk team wa ren ze niet verzekerd, leggen de meisjes uit, de kinderen zijn na melijk willekeurig in een groep gezet. Echt geoefend hebben ze niet op school. „We hebben alleen wat overgegooid", vertelt Aron. Toch ging het best goed, vindt Niels: „We hebben lekker ge speeld en best wat gescoord." Naast het handballen werd er in De Stenge geschminkt, en dat was te zien. Boven de shirtjes in de kleur van de school staken hoofdjes uit met opgeschilderde spinnen, stippen en bloemen. Ook mochten de kinderen but tons maken als herinnering aan de dag. Handbal was niet de eni ge sport die gespeeld werd in Borsele. In sporthal De Zwake werd gisteravond een volleybal- instuif gehouden. Het handbal- toernooi is namelijk onderdeel van het sportfestijn Borsele. dat jaarlijks in de voorjaarsvakan tie plaats vindt. Het festijn duurt nog tot mor gen en bestaat uit verschillende bezigheden in zowel De Stenge als De Zwake. Zo begint van daag in De Zwake om 9 00 uur het jaarlijkse koersbaltoernooi, terwijl in De Stenge een gymin stuif plaatsvindt voor kinderen. De vrijdag staat in het teken van Brazilië. In De Stenge kan van 10.00 tot 12.00 uur meege daan worden aan allerlei Brazili aanse sporten, zoals Braziliaans voetbal en capoeira. Ook vinden foto Willem Mieras er in de cultuurzaal workshops plaats om meer te weten te ko men over het land. Brazilië staat niet voor niets in de belangstelling: Borsele onder steunt stichting Tio Loiro, die zich inzet voor een sportontwik kelingsproject voor kinderen in sloppenwijken. Vrijdagmiddag wordt ook de jeugdsporthuldi- ging gehouden. Kinderen die in 2003 een uitzonderlijke sport prestatie hebben geleverd, wor den dan in het zonnetje gezet. door Freek Janssen SINT-ANNALAND - Camping De Krabbenkreek in Sint-Anna- land wordt omgebouwd tot een vakantiepark met chalets. De nieuwe eigenaar wil op zijn minst 79 vakantiehuisjes op het terrein neerzetten. I)e helft is al verkocht en moet in mei worden geplaatst. Maar dat lijkt een on mogelijke opgave: er moet nog een vergunning worden aange vraagd bij de gemeente Tholen en de buurman, palingrokerij Scherpenisse, is fel tegen. Nieuwe eigenaar van de cam ping, Grotenhuis Ontwikkelings Maatschappij uit Raamsdonks- veer. is in januari begonnen met de sloop van de camping. De drie toiletgebouwen zijn ge sloopt, evenals de bestrating, be planting en alle afgedankte cara vans die nog op het terrein ston den. De zeventig tot tachtig vier kante meter grote chalets ko men op kavels te staan van 250 tot 300 vierkante meter en krij gen eigen sanitair. De kantine wordt flink uitgebreid De pro jectontwikkelaar wil het liefst ook het aangrenzende terrein van 2,5 hectare bij het park be trekken. Daar zouden nog eens 67 huisjes op worden gezet. De provincie heeft vorig jaar al aangegeven dat er op maximaal 20 tot 30 procent van de kavels chalets mogen komen te staan. Volgens de eigenaar was dat geen probleem, omdat de hou ten huisjes binnen 24 uur ver plaatsbaar zijn en dus strikt ge nomen eigenlijk geen chalets zijn. Onder de chalets zitten wieltjes, maar de camping is wel van plan die wieltjes in te graven. Maar dat lijkt een mis vatting. De gemeenteraadsfrac ties van de ChristenUnie en Al gemeen Belang Tholen hebben begin januari schriftelijke vra gen aan het college gesteld over de bouw van het chaletpark. In zijn antwoord zegt het college dat er weldegelijk een vergun ning nodig is voor het plaatsen van de chalets die de camping houder op het oog heeft, en dat de gemeente nog geen aanvraag heeft ontvangen Bovendien kan er pas een vergunning voor een chaletpark worden afgegeven als het voorontwerp van het nieuwe bestemmingsplan voor het havengebied Sint-Annaland af is. Palingrokerij Scherpenisse, die naast het terrein van Krabben kreek ligt, is falikant tegen de nieuwbouwplannen van zijn bu ren. Stankcirkel Rondom de rokerij is een stank cirkel van 300 meter en die zit de bouw van het park in de weg. Eigenaar P. Scherpenisse: „Ik zit hier al twintig jaar met mijn palingrokerij en nu moet ik in eens indammen. De gemeente wil dat ik de stankcirkel in krimp tot honderd meter en dat ik mijn handtekening onder een verklaring zet dat ik nooit meer zal uitbreiden Dat geloof je toch niet?" Hij heeft bij de recht bank in Middelburg een schor- singsverzoek in gediend tegen de sloop van de camping (die al zo goed als voltooid is) en tegen de nieuwbouwplannen. Volgens M. Bosters van Groten huis Ontwikkelings Maatschap pij heeft de palingroker geen re den tot klagen „We hebben in oktober vorig jaar aangeboden om TNO onderzoek te laten doen naar de geuroverlast van de rokerij en zelf een geurinstal- latie neer te zetten om de stank cirkel te verkleinen. Maar dat weigerde hij." Dat het bedrijf een vergunning nodig heeft voor het plaatsen van de chalets, was Bostere nog niet bekend. „Maar als dat zo is, dan gaan we die uiteraard aan vragen." MIDDELBURG - Een binnenbrandje in een woning aan de Oosterscheldestraat in Middelburg heeft gisterenmid dag voor ongeveer tienduizend euro schade veroorzaakt. Niemand raakte gewond. De stadsgewestelijke brand weer Vlissingen/Middelburg kreeg om omstreeks half zes een melding binnen van een uitslaande brand in een wo ning. De brandweer rukte uit met groot materiaal, twee blusvoertuigen en een ladderwagen. Ter plaatse bleek dat het ging om een brandje op de slaapkamer op de eerste verdieping van de woning. Een radio had - door nog onbe kende oorzaak - vlam gevat. De bewoners hadden het vuur zelf al grotendeels geblust met emmers water en de doucheslang. De brandweer hoefde alleen nog maar na te blussen en te ventileren. Volgens officier van dienst A. J. te Paske is de slaapkamer geblakerd en moet hij opnieuw betimmerd worden. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 29-jarige inwoner van Vlissingen voor gewelds misdrijven veroordeeld tot twee jaar cel. In de uitspraak werd ook zijn aandeel bij vier hennepkwe kerijen meegenomen. De Vlissinger benaderde mensen die in financiële nood verkeerden voor het opzetten van een hennepkwekerij. Zo zocht hij ook contact met een Middelburger. Op 30 augustus vorig jaar paste hij, toen de wietteelt niet het gewenste resultaat opleverde, geweld toe. Hij stak het slachtoffer met een schroevendraaier in zijn buik en dwong hem naar zijn woning in Vlissingen te rijden. Daar zette de Middelburger zijn slachtoffer een stroomstrijk- ijzer tegen het lichaam. VLISSINGEN - Autokrakers hebben in de nacht van dins dag op woensdag uit een aan de Cirkel te Vlissingen ge parkeerde bestelauto geluidsapparatuur weggenomen. De waarde is onbekend. Dezelfde nacht werd aan de Suze Groeneweglaan in Vlissingen met een scherp voorwerp de linnen kap vernield van een geparkeerde auto. Hier be droeg de schade een paar duizend euro. RITTHEM - Bij een verkeerscontrole zijn gisteren tussen 11.00 en 14.00 uur in het havengebied van Ritthem vier be keuringen uitgeschreven. De verkeerscontrole werd ge houden in samenwerking met de Koninklijke Marechaus see. In totaal werden dertig voertuigen gecontroleerd. Drie bestuurders hadden de gordel niet om, één automobi list reed zonder rijbewijs. KOUDEKERKE - Een onbekende automobilist is tussen dinsdagavond en woensdagochtend in de Middelburgse straat in Koudekerke tegen een schutting gereden. De on bekende bestuurder is daarna doorgereden. De schade post bedraagt enkele tientallen euro's door Claudia Sondervan GOES - De Open I)ag van de Zorg, zaterdag 20 maart, wordt dit jaar in Zeeland op uitgebrei de schaal gevierd. Ingesteld als promotiedag voor werken in de zorg is het een probaat middel gebleken om de wahrdering voor zorgberoepen en -instellin gen te vergroten. De 35 Zeeuwse deelnemende in stellingen, verzamelen zich in de Oosterechelderegio en op Walcheren op centrale markten. Voor Walcheren is dat in huize Hof ter Veste in Middelburg. Een programma voor die markt is nog niet beschikbaar. Voor de Oosterechelderegio staan 22 instellingen op het E-Plaza in Kloetinge. het ont moetingsplein in het hoofdge bouw van centrum voor geeste lijke gezondheidzorg Emergis. Daar is tussen 10.00 en 15.00 uur een Zorgbeurs waar ver pleeg- en verzorgingshuizen zich profileren, de thuiszorg over diensten informeert, leve ranciers van rolstoelen en revali- datiematerialen hun spullen to nen, belangenverenigingen van patiënten zich melden en oplei ders en werkbemiddelaare als ViaZorg, ROC en Hogeschool Zeeland en InHolland aanwezig zijn. Thema van de beurs is Zorg in Peweging. Bezoekers kunnen er zelf tillen met een tillift, bloed druk meten en reanimatie oefe nen op poppen. Een wondspecia- list, handmasseur en en aroma therapeut geven demonstraties. De cliënten van instelling voor zorg aan verstandelijk gehandi capten Het Gors maken in ate lier De Kraai een expositie een beurs. Voor kinderen wordt op E-Plaza een speelhoek inge richt. GOES - De Bevelandse blues- groep The Bandox treedt zon dag op in Heartbreak Café aan de Grote Markt in Goes. Het con cert begint om 16.00 uur. De sloop van de oude accommodaties is inmiddels zo goed als voltooid, maar of de nieuwe chalets ook net zo snel geplaatst mogen worden, is nog maar de vraag. foto Willem Mieras blij zouden zijn met het vertrek van één of meerdere wethou ders, danwel de val van het vol tallige college. Dit zou de ge meente eerder schade doen dan verlichten, geven ze ieder voor zich aan. Voorzitter W. Ginjaar van de Fe deratie van Ondernemersvereni gingen Schouwen-Duiveland (FOS): Als het college naar huis wordt gestuurd, komt er een demissionaire ploeg die tot de verkiezingen in 2006 niets an dere doet dan op de winkel pas sen. Het gevolg is dat allerlei plannen niet doorgaan, we subsi dies mislopen en meer van die el lende. Een nieuwe ploeg moet zich eerst inwerken en al met al ben je drie jaar verder zonder dat er iets wezenlijks is onderno men voor dit eiland." Zijn colle ga's van de Ondernemerekring Schouwen-Duiveland (OSD), Re- cron en Agrarisch Schou wen-Duiveland (ASD) laten zich in soortgelijke bewoordin gen uit. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De diverse onder nemers- en belangenverenigin gen op Schouwen-Duiveland zijn beducht voor een val van het college. Ze voorzien het (ver der) achterop raken van plan nen en een fikse financiële ader lating voor de gemeente. Morgen verschijnt naar ver wachting het interne onderzoek rapport naar de gang van zaken rond de archeologische opgra vingen bij de Zierikzeese Nobel- poort. Daaruit moet duidelijk worden hoe het kan dat deze ge meente ruim zes ton kostten, in plaats van de 52.500 euro die daarvoor was gereserveerd. Het onderzoek richt zich op de vraag wie die forse overschrij ding heeft goedgekeurd en bij welke wethouder(s) de eindver antwoordelijkheid ligt. Vooruitlopend op de uitkomst, laten ondernemers- en belangen verenigingen weten dat ze niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33