Zeeland ideale halte voor het EK PZC Alleen 't Raedthuys zeker van poulewinst Williams door in Dubai Zeeuwse atletes verdedigen titels op verschillende NK's 21 Voorbereiding in Vlissingen moet nationale poolselectie in Praag medailles brengen Van Wely in Moskou vierde Menners op districtskampioenschap Zeeuws kampioenschap karten Atlete Ruckstuhl als elfde naar WK Frisia-marathonschaatsploeg stopt Peter Boeve trainer van HSC'21 uitslagen Leo Leijs als eerste geplaatst wb donderdag 26 februari 2004 wvBauke Boersma flJSSINGKN - Oeps, die op- aerking valt dus even verkeerd. Johan Ruijsink verhaalt over de mare strandlopen die 'zijn' jon- tfnsdeze week elke ochtend ma ten, als er ietwat cynisch wordt jKteld dat conditie voor poolbil jarten toch niet nodig is. De bondscoach reageert als door Kn adder gebeten. ^Pardon?", klinkt het gepikeerd lit de mond van de in Zierikzee jeboren, maar tegenwoordig in Hoogerheide wonende bonds- (oach. ..Reken maar dat toppool- ïljarters heel wat conditie no- sg hebben. Dacht je soms ook jat schakers, dammers en ande- denksporters nooit wat aan ronditie doen? Natuurlijk wel. Alis je op hoog niveau sport, is üt nu eenmaal onontbeerlijk. Een gezonde geest in een gezond „chaam, daar gaat het om. Als fysiek niet in orde bent, vordt het nooit wat. Ook al heb je nog zo veel talent." ïuijsink (38), die maandag met :e nationale mannenselectie in Zoutelande neerstreek en tot jorgen dagelijks traint bij Cue Action in Vlissingen, noemt ter y.dersteuning van zijn betoog let voorbeeld van de Hongaar Jander Toth. In de wereld van iet poolbiljarten alom erkend ik zeer begenadigd speler, .naar alles behalve een winnaar. .Hij wint dus geen platte prijs, hè. En waarom niet? Omdat hij helemaal niks doet aan zijn con cilie, Na twee uur spelen, heeft lij simpelweg de pijp leeg." Maar als het tegenzit, duurt een poolwedstrijd vele malen lan ger. En omdat van 11 tot en met maart in Praag het Europees kampioenschap wordt gehou den, wordt het strand van Zoute lande deze week elke ochtend vanaf half acht onveilig ge maakt door een groepje van zes. Uiteraard de nationale troeven Niels Feijen, Alex Lely, Nick van den Berg, Rico Diks en Hu- 2, maar ook de bonscoach. Bondscoach Johan Ruijsink (links) en poolbiljarter Alex Lely zijn met de rest van de nationale selectie in Vlissingen om zich voor te berei den op het naderende EK. foto Ruben Oreel „Tja, ik heb een inschattings foutje gemaakt", lacht Ruijsink. „Ik zei vooraf tegen de jongens dat ik elke ochtend zou meelo pen, maar dat valt me tot nog toe vies tegen. Maar ja, ik kan er nu niet meer onderuit." En ach, zo erg vindt Ruijsink dat nu ook weer niet. Daarvoor geniet de Zeeuw nu eenmaal te veel van zijn betaalde functie die door de nationale bond dit seizoen pas in het leven werd ge roepen. Ruijsink: „Deze jongens hebben zich de laatste acht, negen jaar individueel opgewerkt tot Euro pese top en subtop in het mondi ale poolbiljarten. Zonder meer knap, maar ik en andere mensen bij de bond hadden het gevoel dat ze de laatste tijd toch wat bleven hangen. Dat er nog meer uit te halen valt met een meer collectieve, gestructureerde aan pak. Vanuit die gedachte ben ik toen aangesteld als full-time bondscoach." Rechtvaardiging Vijf selecties, waaronder de vrouwenploeg, die volgende week ook drie dagen in Zoute lande en Vlissingen vertoeft voor een trainingsstage, heeft Ruijsink sindsdien onder zijn hoede. Voor een eerste recht vaardiging van de benoeming, heeft de nationale keuzeheer zijn hoop gevestigd op het EK. „Normaliter moeten we in ieder geval drie medailles kunnen ha len", blikt hij vooruit op de Eu ropese titelstrijd, waar indivi dueel in het straight pool, eight ball en nine ball wordt gespeeld en waar als afsluiting de landen- wedstrijd wordt gehouden. „Ik hoop dat daar eentje voor de teamwedstrijd bijzit. Dat zou in mijn ogen betekenen dat het aanstellen van een bondscoach, en daarmee het veranderen van de aanpak, een goed idee was." Al moet Ruijsinks bijdrage aan mogeüjke succesen in de Tsjechi sche hoofdstad nu ook weer niet worden overschat, zegt de hij zelf. „Ik denk dat je mijn func tioneren kan vergelijken met dat van Rohan Goetzke toen hij coach was van Richard Kraji- cek. Ik kan mijn jongens op tech nisch vlak echt niet meer zo veel bijbrengen, net zomin als daar van sprake was in de relatie Krajicek-Goetzke. Maar in de mentale sfeer, het maken van trainingsvormen en het bewa ken van discipline speel ik wel een voorname rol. En ze hebben het soms nodig te kunnen pra ten met iemand die weet wat topsport inhoudt." Ruijsink weet dat. Hij was in 1991 de eerste Nederlandse pool biljarter die mocht meedoen aan een EK. En in de sporten ameri- can football, speerwerpen en darts schopte hij het ooit tot deelnemer aan het NK. Vanuit die ervaring weet hij ook dat het kweken van teamgeest een voor name taak van een coach is. Met het oog op Praag werkt hij daar hard aan in Zeeland. „Het was een bewuste keuze om uitgerekend hier de voorberei ding op het EK te beginnen", zegt Ruijsink. „Omdat ik in de ze provincie werd geboren en best chauvinistisch ben. Maar ook omdat het eens een keer wat anders is dan de geijkte locaties in de Randstad. Dat is voor de jongens ook leuk. Lekker de ge zonde, zilte Zeeuwse lucht op snuiven. zal ik maar zeggen." Bovendien zijn de tramingsom- standigheden in het Vlissingse poolbiljartcentrum Cue Action gewoonweg ideaal, zegt Ruij sink. „Ik heb veelvuldig contact gehad met Ivo van de Walle van Loontjens Biljart en wat die hier voor ons heeft gerealiseerd, is echt fenomenaal. Er staan werkelijk perfecte tafels om op te trainen. Er zijn zelfs speciaal voor ons drie sets nieuwe ballen aangeschaft. Nou, die kosten dus 250 euro per set, hè." Het nationale keurkorps betaal de inmiddels al (een gedeelte) te rug door een wedstrijd te spelen tegen het competitieteam van Cue Action. Het restant moet dan maar komen via een medail le-oogst in Praag. Waar vooral de Duitsers het leven van de Ne derlanders zuur zullen maken. „In het poolbiljarten heeft Duits land veertig jaar voorsprong op ons", weet Ruijsink. „Dat heeft alles te maken met de Berlijnse Muur. In de tijd dat die er kwam, werden er ook zo'n veer tigduizend Amerikanen in Duits land gelegerd. Die brachten de sport mee. Maar hoe goed ze ook zijn, we kunnen ze verslaan." door Joop van den Oudenhoven GOES - De competitie van het district Walcheren/de Bevelan- denis in een beslissend stadium lanbeland. In de meeste afdelin gen is de spanning op zijn hoog tepunt. Alleen 't Raedthuys 1 is in het driebanden B2A zeker un poulewinst. Daarna dient nog om het algemeen kampioen schap in deze klasse te worden gespeeld. De tegenstander uit Ne B is nog niet bekend. De meeste teams in de diverse Wassen en spelsoorten beginnen tón de laatste loodjes. Twee, soms nog drie partijen en de pompetitie zit er op Het gros tón zich al voorbereiden op de bandstootcompetitie of de veel heid aan toernooien die op de igenda staan. Voor de koplo- in de diverse poules is het echter nog met gedaan, fc de eerste klasse van het drie- tónden bijvoorbeeld strijden '•«g vier teams om de titel en s® plaats in de gewestelijke endstrijd. HGL/KOT 1 uit Sas ;ïn Gent voert na achttien par- 'Jl«n met 72 punten de ranglijst tón en heeft nog twee wedstrij den te gaan. Maar de voor tong is miniem: twee punten set één duel meer gespeeld. Cruciale rol De concurrentie bestaat uit 0BK1 uit 's Heerenhoek met 70 1". Onda 1 uit Krabbendijke p BV Jacobs uit Rilland, beide "luit 17 LBV 1. dat vijfde taat, kan nog een cruciale rol ®ekn in de beslissing LBV telt nog tegen Onda. Verder is MOSKOU - Schaker Loek van Jel>' 's vierde geworden in het «foflot-toernooi in Moskou. De-Nederlander, die in de negen- ken laatste ronde de zwarte •takken hanteerde, deelde giste- JJ het punt met Shakhriy Ma- Nyarov uit Azerbeidzjan. k eindzege in het grootste tn schaaktoernooi ter wereld ?ng naar een trio. De Russen b'esvki en Filippov en de Ar- J,cen Vaganian verzamelden ze- *n punten. Van Wely kwam tot totaal van 6,5. ANP ook de ontmoeting tussen Ja cobs en HGL/KOT een sleutel partij. In B2A is 't Raedthuys al zeker van de poulewinst. In pou le B2B is nog niets beslist. VEGABV 2, OBK 3, Kwaden- damme 2, de Vier Linden 1 en Sportvrienden 1 hebben allen nog kansen. Die van laatstge noemde zijn klein, maar Sport vrienden ontvangt nog wel de koploper en De Vier Linden ont moet nog OBK. De beslissing valt op de slotdag als VEGABV OBK treft. Titelaspiraties In de libre Cl klasse zijn er nog vier teams met titelaspiraties. Het zal vermoedelijk gaan tus sen VEGABV 5 en Avontuur 2, die beiden evenveel verliespun- ten hebben. Windenburg 1 en 2 kunnen, met nog twee partijen op het programma, profiteren van puntverlies van concurren ten. In C2A hebben nog vier van de zeven deelnemende teams kansen op de titel. ReHaWe 2, HIO 2, Kwadendamme 3 en VEGABV 6 gaan hier onderling uitmaken wie poulewinnaar wordt en tegen de titelhouder van poule B uitkomt om het kampioenschap in deze klasse. In poule B zijn er drie kandida ten, waarvan Ons Genoegen waarschijnlijk zijn kansen al heeft verspeeld na de nederlaag in de vooruitgespeelde partij te gen de Toekomst 3. Delta 2 werd hier lachende derde. De Toekomst 3 is de enig overgeble ven concurrent. In C3A gaat het nog tussen Sportvisser 3 en Kwadendamme 4. dat één verliespunt meer heeft. In poule C3B is De Vier Linden 2 bijna zeker van de ti tel. Met nog twee duels te gaan zijn vijf partijpunten genoeg voor de titel. In C4A zijn er nog maar twee kanshebbers. Delta en Scheldezicht maken in een onderling duel op de slotdag uit wie poulewinnaar wordt. Wie dan tegenstander wordt in het kampioensduel is nog vaag. In poule C4B zijn nog vijf kans hebbers. De Vier Linden 3 lijkt de beste papieren te hebben. Maar HGL/KOT 3, VEGABV 7, TOG 4 en De Herberg zijn aller minst uitgeschakeld In C5 ten slotte is VEGABV vrijwel zeker van titelprolongatie. Met nog twee wedstrijden voor de boeg bedraagt de voorsprong 13.5 par- tijpunt en mag de titel de Sou burgers niet meer ontgaan. DUBAI - Tennisster Venus Williams moet zich strekken om een return van Alicia Molik te halen. De Amerikaanse hardhitter won uiteindelijk vrij eenvoudig (6-3 6-4) de wedstrijd van de Australische en bereikte daardoor de derde ronde van het toernooi in Dubai, waar ze als tweede geplaatst is. foto Jorge Ferrari/EPA door Roeland van Vliet GOES - Twee boegbeelden van de Zeeuwse atletiek, Anjolie Wisse en Yvonne Wisse, verdedi gen komend weekeinde hun na tionale titels. Anjolie Wisse doet dat zondag op de korte cross tij dens het NK cross in Holten, Yvonne Wisse een dag eerder op het NK meerkamp in Gent. Bei de vrouwen zijn ook dit jaar weer favoriet. De 21-jarige Vlissingse Yvonne Wisse, die lid is van De Spartaan in Lisse, draaide afge lopen zaterdag al warm in Gent. Tijdens de Nederlandse indoor kampioenschappen won ze de 200 meter (in 24.55), werd ze vierde op de 60 meter horden (in 8.55) en eindigde ze als vijfde bij het verspringen (met 5 meter 64). Die laatste twee prestaties er- vaarde ze als teleurstellend, hoe wel ze dat NK puur als training zag voor de nationale titelstrijd van zaterdag. Vorig jaar verbeterde Wisse haar persoonlijk puntenrecord in Gent. Ze behaalde 4356 pun ten op de vijf kamp en werd met overmacht Nederlands kampioe ne, Met dat puntenaantal staat Wisse vierde op de Nederlandse ranglijst allertijden. De num mer één daarop, Karin Ruckstu- hl, doet zaterdag niet mee aan de meerkamp en dus stevent Wisse waarschijnlijk onbe dreigd af op de nationale titel Voor haar is het zaak haar pr's aan te scherpen. Op de 60 meter horden staat dat op 8.46, bij het hoogspringen op 1 meter 80, bij het kogelstoten op 12 meter 55. bij het verspringen op 5 meter 94 en op de 800 meter op 2.12.70 Aan het Nederlands kampioen schap cross in het Overijsselse Holten doen een stuk meer Zeeuwen mee, elf namelijk. Ir ma Heeren (gestopt) en Marlies Jongerius-Kort, die in 2003 res pectievelijk eerste en tweede werden op de lange cross in Har derwijk, staan dit jaar niet aan het vertrek. Anjolie Wisse (27), atlete van Haag Atletiek en tegenwoordig woonachtig in Middelburg, is daarom kopvrouwe van de Zeeuwse equipe. Wisse gaat voor prolongatie van de titel die ze vorig jaar verover de op de korte cross. De afstand van 4000 meter overbrugde ze toen in 13 minuten en 33 secon den Dit jaar is de korte cross 3000 meter. Naast Wisse nemen ook Brechje de Ruyck en San dra de Block van RKHAV deel aan de korte cross. Zij hebben samen te maken met 22 concur renten voor de titel. Ook actief in Holten zijn de se nioren Karin Bastian (Dynami ca, lange cross), Margot de Nijs (RKHAV, lange cross) en Joost de Klerk (Phanos, korte cross), de junioren Wouter van Caspel (Phanos) en Kevin de Pagter (Dynamica) en de veteranen Sjaak Luteijn (De Wielingen, M45), Jo van Waesberghe (RK HAV, M55) en Joop Lasseur (Delta Sport, M60). Luteijn en Van Waesberghe verdedigen net als Anjolie Wisse hun titel. GOES - Aan het districtskampioenschap mennen in het Zuid-Hollandse Simonshaven doen komende zondag ze ven Zeeuwen mee. Een aantal van hen is favoriet voor de titel van het district West, dat uit Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland bestaat. In de categorie enkelspan pony's doen Cor en Henny Vink en Peter Maranus mee. André Vink vertegenwoordigt Zee land bij de tweespan pony's. Leo Paauwe doet mee bij de enkelspan paarden, in de klasse licht. Christiaan Pro voost en Corina Leijs zijn eveneens actief bij de enkels pan paarden, maar dan in de klasse zwaar. Paauwe, Pro voost en Leijs, de meest ervaren menners in de provincie, maken grote kans op een medaille in Simonshaven. MIDDELBURG - In vijf verschillende klasses wordt ko mend weekeinde in Middelburg het open Zeeuws kam pioenschap indoorkarten gehouden. De senioren worden verdeeld in drie (gewichts-)klassen en daarnaast is een ju nioren- en een vrouwenklasse. Het kampioenschap, dat gehouden wordt op de indoorkartbaan op bedrijventer rein Amestein, is verdeeld over twee dagen. Op zaterdag zijn de kwalificaties en wordt de eerste manche gereden. Een dag later volgt de tweede manche en is ook de finale. De finales worden aan het begin van de middag verreden. IJSSELSTEIN - De Nederlandse atletiekploeg voor de WK indoor is uitgebreid naar elf personen. Meerkampster Karin Ruckstuhl ontving gisteren een uitnodiging van de internationale organisatie IAAF om van 5 tot en met 7 maart in Boedapest deel te nemen aan de vijfkamp. Moge lijk wordt de Oranje-ploeg nog aangevuld met de sprin ters Timothy Beck (60 m) en Patrick van Balkom (200 m). Zij moeten vrijdag in Chemnitz nog aan eisen van de KNAU voldoen om mee te mogen. ANP WOGNUM - Sponsor DSB Groep heft de Frisia-vrouwen- ploeg in het marathonschaatsen op. Belangrijke reden is dat de twee meest prominente schaatssters zelf opstap pen: Linda Verdouw, winnares van de KNSB-cup, en Lie- ke Splinter. „Zij lieten ons weten dat ze aan iets nieuws toe zijn", zegt woordvoerder Toon Gerbrands. De DSB-marathonploeg met Daniëlle Bekkering en Jenita Smit blijft volgend seizoen wel op het ijs. ANP HAAKSBERGEN - Peter Boeve is met ingang van ko mend seizoen trainer van zondag-hoofdklasser HSC'21 in Haaksbergen. De 46-jarige voetbaltrainer werd eerder dit seizoen ontslagen bij eredivisionist FC Zwolle en heeft momenteel geen club. Boeve was speler van Ajax van 1979 tot 1988 en kwam zestien keer uit voor het Neder lands elftal. Als trainer werkte hij bij ondermeer DOVO (amateurs), RKC Waalwijk, Willem II (assistent), Ajax (as sistent) en FC Zwolle. GPD New York. NBA. Indiana Pacers-Golden State Warriors 107-96, Atlanta Hawks-Philadelphia 76'ers 86-75, Orlando Magic-Portland Trailblazers 91-94 n.v., New Jersey Nets-Toronto Raptors 86-74, Milwaukee Bucks-Minnesota Timberwolves 102- 108, Dallas Mavericks-LA Clippers 116-91, San Antonio Spurs-Houston Rockets 86-77, Utah Jazz-Seattle Super Sonics 99-86, Sacramento Kings-New York Knicks 107-99. Pula. EK amateurs. Middengewicht, kwartfinales: Tag- hiev (Aze) - Serdjoek (Ned) 30-7 Moskou. Aeroflot-toernoöi. Negende en laatste ronde: Mame- dyarov (Aze) - Van Wely (Njd) 0,5-0.5 Eindstand: 1. Rublesvki (Rus), Filippov (Rus), Vaganian (Arm) 7 punten, 4. o.a. Van Wely 6,5 Dubai. Vrouwen. 450.000 euro. Eerste ronde: Henin-Hardenne (Bel/1 Sfar (Tun) 6-1 7-5. Koeznetsova (Rus)- Barna (Dui) 6-4 6-3. Tweede ronde: Daniilidou (Gri)-Capriati (VSt/3) 6-4 7 6. Sugiyama (jap/5)-Pratt (Aus) 6-2 6-2, Shaughnes- sy (VSl)-Mandula (Hon) 7-6 6-4, Venus Williams (VSt/2)-Molik (Aus) 6-3 6-4. Myskina (Rus/4)-Serna (Spa) 6-1 6-4, SINT WILLEBRORD - Het ge westelijk kampioenschap band stoten vierde klasse, dat ko mend weekeinde wordt gehou den in Sint Willebrord, lijkt een springplank te worden voor Leo Leijs uit Yerseke naar een plaats in het Nationaal kam pioenschap. Op papier is Leijs van BV De Sportvisser uit Yerseke de uitge sproken favoriet voor de gewes telijke titel in het bandstoten vierde klasse. Van morgen tot en met zondag moet blijken of hij die rol kan waar maken. Leijs zelf houdt zich danig op de vlakte en waagt zich niet aan ge durfde uitspraken. Richard Groot van BV D'Eule, de kam pioen van district Schouwen Duiveland, is daar ook niet op te betrappen. De onderlinge verschillen tus sen de bovenste drie en de rest is flink te noemen. Leijs brengt 1.82 als moyenne mee. Nguyen uit Bergen op Zoom 1.60 en Groot 1.57. Het deelnemersveld wordt met nog twee Zeeuwse deelnemers ingekleurd. Bert van Stevendaal van de Kastanje uit Kloosterzande en Leanjo de Koster, clubgenoot van Leijs. Morgen om 19.00 uur worden de eerste partijen gespeeld over 40 caramboles Zaterdag wordt ver volgd vanaf 12.00 uur en zondag vanaf 11.00 uur. De finale is zon dag omstreeks 15.30 uur. Martinez (Spa/8)-Camerin (Ita) 6-2 6-2. Marseille. Mannen, 600.000 euro. Eerste ronde: Carraz (Fra) - Ferrero (Spa/17-6 6-7 6-3, Soderling (Zwe)- En- qvist (Zwe) 7-6 7-6, Rosset (Zwi) - Sang- uinetti (Ita) 6-1 7-6, Saulnier (Fra) - Knowle (Oos) 6-1 6-3. Costa do Sauipe. Mannen, 300.000 euro. Eerste ronde: Calleri (Arg/5) - Portas (Spa) 6-1 6-3, Kuerten (Bra/3) - Hernandez (Spa) 3-6 6-2 6-3, Squillari (Arg) - Lisnard (Fra) 6-2 7-5, Acasuso (Arg) - Christoph Rochus (Bel) 6-3 6-4. Betaald voetbal. Holland Casino Eredivisie. SC Heerenveen - Ajax 4-1 (1-0). 45. Vayrynen 1-0, 59. Knopper 2-0, 74. Vayrynen 3-0, 83. Hakansson 4-0, 87 Hansson 4-1 (eigen doel). Scheidsrech ter: Vink. Toeschouwers: 14.300. Gele kaart: Selakovic (Heerenveen), De Jong (Ajax). SC Heerenveen: Waterman; Bakkati (61. Haarali), Hansson. Seip en Edman, Radomski. Hestad, Vayrynen (86. De Lange) en Knopper, Selakovic en Ha kansson (89. Hooiveld). Ajax: Stekelenburg, Trabelsi, Heitmga, Escudé en Maxwell (63 Sonck). Gala- sek, Sneijder (78. Obodai) en De Jong' De Ridder, Anastasiou en Sikora (69. Mi- tea). ADO Den Haag - Roda JC 1-0 (1-0). 19. Van der Gun 1-0. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers 6000 ADO Den Haag: De Vries Rijaard, Saavedra, Saeijs (70. Bodde) en El Ak- chaoui, Toda. Van der Leegte en Stroe ve Castelen, Platvoet (74. Leonardo) en Van der Gun. Roda JC: Kujovic. Sonkaya, Van Hoog- dalem, Luijpers en Filipovic, Sergio, Van Dijk, Vandenbroeck (73. Vicelich) en Colinet (61. Sonko), Cristiano (83. Baslanti) en Kone NAC Breda - FC Groningen 1-1 (1 -1 34. Fehèr 1-0. 45. De Witte 1-1. Scheids rechter: Oskam. Toeschouwers: 10.340. Gele. kaart: Boukhari (NAC Breda), Schoenmakers. Floren (FC Groningen). NAC Breda: Babos Barakat. Collen, Kerstens en Gudelj, Fehèr, Slot en En gelaar, Diba, Boussaboun (74 Elman- der) en Boukhari (74. Vos). FC Groningen: Beukenkamp, Elshot. Schoenmakers. Van der Linden en Flo ren. Matthijs, Smit (63. Pinas) en Van Gessel, Krstev, Salmon (66. Drent) en De Witte. Stand. Ajax 22 18 1 3 55 52- 22 PSV 22 15 4 3 49 58- 19 AZ 22 13 3 6 42 43- 22 Feyenoord 22 11 6 5 39 40- 31 Heeren veen 22 11 4 7 37 32- 27 Roda JC 22 9 7 6 34 37- 25 Willem II 22 9 7 6 34 33- 31 FC Twente 22 10 2 10 32 38- 35 NAC 22 8 6 8 30 36- 33 RBC 22 8 6 8 30 25- 28 RKC 22 7 6 9 27 30- 27 FC Utrecht 22 7 6 9 27 27- 31 Groningen 22 7 6 9 27 28- 33 NEC 22 8 1 13 25 27- 35 ADODenHaag 22 5 5 12 20 19- 43 Volendam 22 4 4 14 16 20- 57 Vitesse 22 2 9 11 15 25 38 FC Zwolle 22 2 5 15 11 13 -46 Imperia (Ita). Olympisch kwalifica tietoernooi. vrouwen. Poule A, derde dag: Nederland - Duits land 6-7 (1-2 2-0 1-2 2-3). Toeschou wers: 300. Doelpunten Nederland: Quint, Koot, Guichelaar, Van den Berg, Van der Sloot, Wekdam. Rusland - Tsjechië 16-3. Stand: 1, Rus land 3-6 (35-19), 2. Canada 2-2 (16-10), 3. Duitsland 2-2 (11-17), 4. Nederland 3-2 (27-25), 5. Tsjechië 2-0 (8-26) Poule B, derde dag: Brazilië Nieuw-Zeeland 6-5, Italië - Hongarije 6-4, Spanje vrij Stand: 1. Italië 3 6 (33-6), 2. Hongarije 2-2 (14-11), 3. Span je 2-2 (13-12), 4. Brazilië 3-2 (9-25), 5. Nieuw-Zeeland 2-0 (6-21 Rusland en Italië geplaatst voor Olympi sche Spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21