PZC Kleine dingen die het doen Keldermansstichting begint met concertreeks in Tholen IT xELICHT Optreden van Blpf op Koninginnedag toch in de open lucht 12 Gestrand schip vlotgetrokken Gospelkoor voert musical op Vrouwendag wordt nieuw leven ingeblazen PZC kunst Optreden band Double Talk Controles met carnaval: 14 drankrijders Wouter Bos naar Terneuzen Dominee Visser gaat voor in Noordgouwe lezers schrijven Alternatief II Papier Moorddadig Toren Consultatie Israël donderdag 26 februari 2004 ZIERIKZEE - Het dinsdaga vond in het Brabants Vaarwater op de Oosterschelde vastgelo pen binnenvaartschip Analyse is gistermorgen door twee sleep boten van bergingsbedrijf Mul traship uit Terneuzen vlotge trokken. De Analyse liep dinsdagavond onderweg van Gent naar Doetin- chem omstreeks kwart voor ze ven bij hoog water vast op een zandplaat in het Brabants Vaar water. het vaarwater tussen Sta- venisse en Wemeldinge. Vermoedelijk is het ongeluk ver oorzaakt door een combinatie van een defecte radarinstallatie en slecht zicht vanwege winter se buien. Een eerste poging van het snel ter plaatse verschenen Multra ship om het met 900 ton kunst mest geladen binnenvaartschip vlot te trekken door sleepboten Zephyrus en Coby M. mislukte. De waterstand was alweer te ver gezakt. Gistermorgen werd bij pal hoog water - de hoogste waterstand bij vloed - een tweede poging ge waagd en deze had wel succes. Mooi vlak Multraship-sleepboten Zephy rus en Multratug - samen goed voor zo'n 3500 pk - slaagden er gezamenlijk in de Analyse van de zandbank af te trekken. De Analyse, die als thuishaven Put- tershoek heeft, kon volgens een woordvoerder van Multra- ship met slechts roerschade haar weg vervolgen. „Het schip lag mooi vlak op de bank en daardoor was de schade beperkt." GOES - Gospelkoor Happiness uit Goes voert zaterdag 6 maart de musical I.M.A.G.E. uit met als thema 'wie ben ik en wat is mijn doel'. Het gaat onder meer over jonge mensen die op zoek" zijn naar hun identiteit. Het voorprogramma wordt verzorgd door cabaretier Joost van den Oever. De musical wordt uitge voerd in het Buys Ballot Colle ge, vanaf 20.00 uur VLISSINGEN - Het vrouwen netwerk van de PvdA wil de vie ring van Internationale Vrou wendag nieuw leven inblazen. Om de daad bij het woord te voe gen, houdt Europarlementariër Edith Mastenbroek op maandag 8 maart een inleiding in Cine Ci ty te Vlissingen over het belang van Europa voor vrouwen. De viering begint om kwart voor twee. Het PvdA-vrou wen netwerk on dersteunt onder andere vrouwe lijke gemeenteraads- en Staten leden, maar eventueel ook vrou welijke wethouders. Daarnaast zoekt het netwerk naar nieuw vrouwelijk, politiek talent en no mineert ze elk jaar een vrouw of organisatie die zich op emanci patiegebied heeft onderschei den. De Internationale Vrouwendag staat volgens de PvdA-vrouwen voor het gevoel van solidariteit en strijdbaarheid van vrouwen overal ter wereld. In tegenstel ling tot minister De Geus (Socia le Zaken) vindt het vrouwennet werk dat de emancipatie nog lang niet voltooid is. maar dat er nog achterstanden moeten worden ingelopen. De viering van de Internationa le Vrouwendag begint om kwart voor twee in de Vlissingse bio1- scoop. De inleiding van Masten broek staat om kwart over twee uur op het programma. Tussen kwart voor vier en half vijf is het pauze met een optredens van een Hindoestaanse dans groep en Blisspercussie. Om half vijf uur wordt de film 'At fi ve in the afternoon' vertoond, een Afghaanse film over Nor- greh. Zij is een jonge vrouw, die na de val van het Talibanregime graag president wil worden. De viering eindigt om half zeven. Advertentie DVD-spaaractie Hierbij de letter voor de DVD-spaaractie van de PZC iedere dag verschijnt er een andere lener in de <A> krant die samen het woord "acteur" vormen. Deze actie loopt heel de maand februari. Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op zaterdag in de krant t/m 21 februari. door A.J. Snel Geteisem in foute bolides, types met verkeerde, kwijlende en schijtende honden. En de euro. Dat zijn zo van die verschijnselen die ons Nederlanders heel erg irriteren, zo -heeft het bureau Trendbox bevonden. Voordringen bij de kassa van de supermarkt, daar hebben we al evenzeer een hekel aan. En in de openbare ruimte in een mobieltje schreeuwen, ook dat wekt de gram schap van velen. Ergerlijk is ook het onderzoek dat steeds opnieuw wordt gedaan naar wat ons ergert. Dat wéten we nou on derhand wel, van die honden, die plakkers in het verkeer en het onaan gename, onder jongeren wijdverbrei de gebruik om iedereen van boven de vijftig uit te maken voor opa dan wel oud edel deel. In navolging van Trendbox hebben we daarom maar eens een spiegelbeel dig onderzoek gedaan. Ter verdrij ving van het dagelijkse chagrijn heb ben we navraag gedaan naar wat mensen opvrolijkt. Op die manier stelden we een lijst samen met feno menen die de mens opmonteren: zoge naamde monternissen. Visite Heel erg blij worden we in dit land als visite die we op een onbewaakt moment en met een glas in de hand hebben uitgenodigd, maar waar we in nuchtere staat helemaal geen zin in hebben, op het laatste moment af zegt. Uitermate verheugend: men bezoekt de tandarts, geteisterd door het ver moeden van een carieus ongemak. Op zijn vraag of alles in orde is, zeg gen we 'ja'. Tenslotte heeft hij ervoor doorgeleerd en als hij niks ziet, is er niks. Als hij dan na grondig speur werk zegt dat alles in orde is, wat een feest. Zeer opvrolijkend, een veld vol kro kussen, in bloei gekust door een vroe ge voorjaarszon. Als het even kan in diverse kleuren, die geen zinnig mens ooit bij elkaar zou zoeken. In de natuur bestaan geen foute kleu rencombinaties, behalve dan met Pa sen als er opgedirkte hazen rondren nen. Heel vrolijk; de eerste krokussen laten zich zien. Monternissen Een moment van diep geluk: de aan kondiging dat Bassie en Adriaan er mee stoppen. En daar dan steeds aan terugdenken als de dingen eens even tegenzitten. Hoe mooi kan het leven zijn bij het kijken naar het televisieprogramma VARA Laat. Als de vochtig spreken de presentator Dolf Jansen voor de zoveelste maal al zijn tien openings- grappen de mist in ziet gaan omdat het publiek gevoel voor humor heeft, dan is er maar zo weinig meer te wen sen. Jolijt: in selecte kring raden van wie een bepaalde formulering is. Zoals: 'Haar hakken sloegen gaten in de lagen van vrouwen die ik na haar had aangebracht'. En dan, door wie het goed heeft laten raden of de schrijver iets bedoelde en zo ja wat dan wel. Geluk: het moment waarop de man met de Ferrari door de politie op een parkeerterrein langs de snelweg wordt geloodst, waar de angst om het verlies van het rijbewijs van de cou reur zal afwalmen. Ook heel fijn: een Jaguar met geopende motorkap op de vluchtstrook. Genot: na, hangend aan de stortbak een lange marteling te hebben door staan, de twee nierstenen die eerder door de röntgenoloog op de foto wer den gezet, tinkelend in de toiletpot te horen vallen. foto Willem Mieras Wat een voldoening: in Denemarken tot de slotsom komen dat ze daar be grijpen .wat je hebt geleerd via een in stituut met heel vriendelijke leraren. Mazzel: de televisie aanzetten en in een reportage over de Primavera val len. Wat is het toch mooi tussen Mil aan en San Remo. En helemaal niet zo ver weg. Plastic zakje Feest: op een grasveld met veel kro kussen een man aan de slag zien gaan met een plastic zakje waarin hij netjes de uitwerpselen van zijn trou we viervoeter gaat opbergen. En je eindeloos verblijden in de weten schap dat je geen hond hebt en de ze kerheid dat je er ook nooit eentje zult aanschaffen. De radio aanzetten en aangenaam verrast worden door Saskia en Serge met hun wonderschone lied: 'Het zijn de kleine dingen die het doen'. door Freek Janssen THOLEN - De Stichting Antho- nie Keldermans Concerten houdt zaterdag 6 maart het eer ste van een reeks van vier con certen in het voormalige stad huis in Tholen. Professionele musici spelen tijdens deze con certen klassieke muziek van de Renaissance tot de vroege Ro mantiek, op historische instru menten. Een van die instrumenten is een secretarie-orgel uit 1830, dat drie jaar geleden werd gekocht door organist/klavecinist Jan de Viet uit Tholen. Hij kreeg des tijds toestemming om het geres taureerde instrument in de hal VLISSINGEN - De band Dou ble Talk treedt vrijdag 25 fe bruari op in café De Concurrent in Vlissingen. Het optreden vindt plaats in het kader van de weekendbon-el. De Concun-ent houdt elke tweede en vierde vrijdag van de maand een weekendborrel. Onder bege leiding van live muziek probeert het café een informele sfeer te creëren. De weekendborrel begint om 17,00 uur. De Concurrent is ge vestigd aan het Bellamypark 22 in Vlissingen. van het monumentale stadhuis in Tholen te plaatsen. Om con certen rondom het orgel te orga niseren werd de Stichting Anthonie Keldermans Concer ten opgericht, vernoemd naar de architect van het stadhuis. De Vliet is artistiek adviseur van de stichting en bespeelt zelf ook het orgel tijdens de concerten. Het eerste concert van 6 maart staat in het teken van Italiaanse liederen uit de zeventiende en vroeg-negentiende eeuw. Zange res Elis Caluwaerts uit België wordt op luit en romantische gi taar begeleid door landgenoot Jurgen de Bruyn, die tevens soli speelt van onder andere Kaps- berger en Sor. Bach Het volgende concert vindt plaats op zaterdag 22 mei. Kla- vecimst Pieter Jan Beider speelt dan werken van J.S. Bach. Op 9 oktober speelt Jan de Viet sa men met tenor Hans van Dijk en blokfluitiste Annemiek Vogels Nederlandse en Italiaanse mu ziek uit de zeventiende eeuw en werken van J.S. Bach en G.Ph. Telemann. Het laatste concert, op 10 december, heeft als titel De Virtuoze Violoncello. Cellist/gambist Jaap ter Linde en fortepianist Bart van Oort spelen de zesde Suite voor de cello/piccolo van Beethoven en de Arpeggio Sonate van Franz Schubert. De concerten in het oude stad huis in Tholen beginnen om kwart over acht. De concerten worden gehouden in het voormalige stadhuis in Tho len. foto Willem Mieras door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het koningin nedagconcert in Middelburg is gewoon in de buitenlucht. De or ganisatie wilde een grote tent op de Markt zetten, maar dat idee stuitte op bezwaren van de gemeente. Het concert gaat door, verzekert organisator B. Roosdorp. „We schakelen over op plan B. We doen het op dezelfde manier als vorig jaar. Aan de ene kant is het jammer, we wilden met de tent meer richting een festivalle tje. Een tent zou daar een wat meer veilige basis voor zijn." Omdat de tent al vroeg moest worden opgebouwd, zou de wa renmarkt op donderdag ook bin nen moeten plaatsvinden. De marktkooplieden voelden daar niets voor. Ook de organisatie van de boekenmarkt, die op de zondag na koninginnedag wordt gehouden, wilde niet de tent in. Daar kwam nog bij dat er met een grote tent op de Markt wei nig plaats zou zijn voor ten-as sen. Ook de bevoorrading en de doorgang voor hulpdiensten zou in gevaar komen. Bovendien is eerder besloten dat er in de Markt niet gegraven worden, om het wegdek gaaf te houden en om de archeologische resten onder de Markt niet te beschadi gen. Het is nog niet duidelijk wie er, naast Blof, optreedt. „We zijn nog in onderhandeling met een andere grote Nederlandse band", zegt Roosdorp. „Er spelen in ieder geval twee bands." Het concert wordt, in tegenstel ling tot vorig jaar, niet gratis. „We vragen een minimale bijdra ge, vier of vijf euro." De organisatoren van het con cert moeten nog onderhandelen met de oranjevereniging over de activiteiten overdag. „Het is het mooiste als er ook overdag iets te doen is. We moeten kijken hoe het gaat met de opbouw, zo dat we niet in eikaars vaarwater komen." TERNEUZEN - Tijdens de car navalsdagen heeft de politie in Zeeland op verschillende plaat sen gerichte alcoholcontroles ge houden. Daarbij liepen veertien chauf feurs tegen de lamp die te diep in het glas hadden gekeken.In de nacht van zaterdag op zon dag liet de politie in en rond 's Heerenhoek 470 chauffeurs bla zen. Er was slechts één bestuur der in overtreding. Van zondag op maandag, tussen 19.30 uur en 05.00 uur contro leerde de politie in en rond Sas van Gent en later in Hulst. Er werden 215 blaastesten afgeno men. Zes bestuurders bleken te veel te hebben gedronken. Van maandag op dinsdag ten slotte was er tussen 19.30 uur en 05.00 uur alcoholcontrole m en rond Sas van Gent en later in Terneuzen. Daarbij liepen in to taal zeven chauffeurs tegen de lamp. TERNEUZEN - PvdA-leider Wouter Bos brengt op maandag 29 maart een werkbezoek aan de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzo- In de middaguren zal Bos zich verdiepen in zaken die spelen in Groot-Temeuzen. De PvdA-af- deling Terneuzen heeft het defi nitieve programma nog niet rond. Wel is zeker dat Wouter Bos in de avonduren in discus sie wil gaan met politiek geïnte resseerden. De praatsessie vindt plaats in Porgy Bess, is open baar en begint om half acht. NOORDGOUWE - Dominee Vis ser, predikant van de Paulus- kerk in Rotterdam, gaat op zon dag 29 februari voor in de dienst van de Hervormde ge meente Dreischor/Noordgouwe. De predikant is landelijk be kend geworden om zijn afwij kende mening over het drugsbe leid van de gemeente Rotter dam. De dienst begint om 10.00 uur in de kerk in Noordgouwe. ji Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de P7r schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De ïopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent nu.0?®' .ijdragen betekent nia^M de mzenders onderschrijft tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing v de redactie de meningen en stellingen va Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen'v3rf niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten Ove weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Bij de minister hielpen de medi cijnen volgens zijn zeggen niet. Maar heeft hij wel geduld op kunnen brengen om op het resul taat te wachten? Is het met medi cijnen niet zo dat als we direct resultaat willen zien er ook spra ke is van vervelende bijwerkin gen? Zelf loop ik met te weinig witte bloedlichaampjes en het is al weer jaren geleden dat er een moment was dat ze bleven zak ken. Dat is behoorlijk verontrus tend. Door de bedrijfsarts werd mij gezegd dat er in Amerika me dicijnen waren. Maar dat het middel nog erger was dan de kwaal. Laat ik nu op dit mo ment met de witte bloedlichaam pjes aan de lage kant zitten en een homeopatisch alternatief hebben in de vorm van En- gystol-tabletten. Dan nog wat. Ik heb veel last van steenpuis ten gehad. Op een gegeven mo ment is er uit een puist serum ge maakt. Dat kreeg ik dan via een injectie toegediend. Ik ben er midden in de behandeling mee gestopt omdat ik er hartkloppin gen van kreeg. Daarna ben ik met symphitumzalf smeerwor- tel) begonnen. De puisten zijn binnen de kortste keren weg en het jeukt niet meer zodat je ze niet open krabt De tabletten krijg ik vergoed, de zalf moet ik zelf betalen. Ik wil maar zeggen de verzekering heeft meer oog voor de burger dan de minister. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11 Grijpskerke Even dacht ik bij het lezen van de PZC aan een aprilmop, maar nee, het is februari, dat klopt niet. Met stijgende verbazing las ik het bericht dat in het vervolg' bewoners van verzorgingstehuis Emmaüs in Boxtel zelf voor hun toiletpapier moeten zorgen, dit in verband met een bezuinigings ronde. De beschaving van een land kun je afmeten aan de zorg. In dit geval is die zorg wel heel ver te zoeken. Bijvoorbeeld: overwegen om slechts twee maaltijden per dag te verstrek ken. Hoe kom je op het idee? Blijkbaar wordt hier de klok ze ventig jaar teruggezet. In mijn jeugd, en dat is lang geleden, werden kranten in keurige stuk jes geknipt en op het toilet opge hangen aan een touwtje. Mis schien een goed bezuinigings idee voor de dames en heren van de cliëntenraad en raad van be stuur. Men zou ook de kranten kunnen laten knippen door de bewoners, als gratis therapie. Ik besluit met de woorden van Ger ard Cox: „Het mot nou niet gek ker worden". J. Trompert-Peute Siemenwei 63 Goes Nog niet zo erg lang geleden stond er een berichtje in de PZC van 18-2 dat de GGD zich onge rust maakte over het vaccinatie- peil in Zeeland. En wat doet de PZC? Die besteedt een kwart pa gina aan gevaarlijke anti-vacci natie- sprookjes. Het gevaarlijk ste daarbij is de raad om kinde ren niet in te laten enten tegen kinkhoest. Geruime tijd geleden was er ook zo iemand in Groot- Brittannië die bovendien de po pulaire pers nog mee kreeg. Het gevolg: een te laag vaccinatie- peil en een flinke kinkhoest-epi- demie. Enkele tienduizenden pa tiënten waarvan er weer enkele tientallen overleden. Dat zijn de bijverschijnselen van met inen ten. Maar wij Zeeuwen hoeven toch niet naar Groot-Brittannië te kijken. Het is nog maar vier jaar geleden dat een maze- len-epidemie flink huis hield in onze contreien. De nadelen van niet inenten zouden speciaal in Zeeland goed bekend moeten zijn. Marie P. Prins Rijnstraat 20 Oost-Souburg In uw lezenswaardig artikel over de Boekentoren van de Gentse Universiteit (PZC 17-2) komen naar mijn mening enkele mededeling voor die niet hele maal juist zijn. De Boekentoren was van het begin af aan een om streden project, dat tegen de kri tiek al in de loop van de jaren dertig werd aangepakt en in 1939 zover klaar was dat het bouwwerk aan de buitenzijde voltooid leek Ik weid a d# jaar student in de Germaansefi. i lologie en kon dus de boeken. voorraad in de Toren raadple gen. Ook van de grote leeszaa heb ik vaak gebruikgemaakt li 1943 was het groot auditor» klaar, een ruimte waar profes— sor Van der Mueren zijn coile ges muziekgeschiedenis gal architect van de Toren zou exponent zijn van wat men Ju gendstil noemt. Hij moet dus ge- 4 rekend worden tot de Art Nou- '4 veau. Beide namen echter dui- den dezelfde vernieuwingsbewe ging aan in de (vooral) decoratie - ve kunst en de architectuur óa tussen 1890 en 1910 deweste wereld veroverde. Mag het waar zijn dat Van de Velde®* het begin van zijn kunstenaar loopbaan deze toen nieuwe be- weging was toegedaan, zijn To w ren heeft niets van het speelse beweeglijke dat de Art Nouveai c.q. Jugendstil kenmerkte. Al i* met het kolossale bouwwerk i gens wil plaatsen, dan toch de categorie Nieuwe Zakelijk heid Rechtlijnig, strakheid a weglaten van versieringen di aan het bouwwerk niets wezm lijks toevoegden. -4.P. Com Jasmijnstraat [1 Oats Na het artikel (PZC 17-2) het GGD-proefprojectconsulte tiebureau voor 60-plussersgele zen te hebben, was ik gelijken thousiast. Een regelmatige ge p zondheidscontrole. zoals bij km deren gebeurt, zou veel gezond - heidsproblemen kunnen voc men. Een auto moet ook plicht jaarlijks gekeurd worden blijkbaar stelde de overheid nu toe hogere eisen aan het ma terieel, dan aan ouderen, wan u op dat gebied is er nog niets, lot si dat de verborgen gezondheids 5 problemen zich gaan openba i' ren. Vaak is men dan te laat ia de diagnose, zodat de kans herstel minder wordt, waardi ook de maatschappij met ea groter probleem geconfrontea wordt. Als je de huisarts vraag om een gezondheidscontrole 11 f| te voeren, krijg je als antwooi dat heeft geen enkele zin. Hf 1 zou dus zeer geruststellend zij h als na dit proefproject beslot* u wordt consultatiebureaus \t ouderen landelijk in te voera b Geen betere zorg dan voorzorg. I W.C.Mot il Inslaan l li Vhssinge l G. Spaander vindt het vreem 1 (Lezers Schnjvén 19-2), dat Is raëliërs hun dorpen moeten on: ruimen en zich hierdoor ven» 2 derd voelen. Hier past toch 1 zekere terughoudendheid in veroordelen van mensen die ja renlang hun leven hebben ge waagcl. vrienden en familieisn ben verloren. Die hun hete leva in dienst van de publieke &ai de opbouw en verdedig! het land stelden. Arabieren w.e huis in Rafah dienst doet ais eindpunt van een smokkeltij! nel voor wapens krijgen 100 dollar per maand, als hun iu vernietigd wordt krijgen ze« andere woning van de PA daarnaast nog een ruime cos pensatieregeling. In jam# 2001 meldde het SaudischeCo mi té voor de steun aan Al-Quds Intifada, dat het 33mi joen dollar had overgemaal aan de Palestijnen die het vtf diend hebben. De oliën#! dairs kunnen het vluchteling probleem financieel ogenblik lijk oplossen, maar houden ai* opzettelijk in stand. In van scholen en ziekenhuizen n nanciert men verminkendesp'} kerbommen, Arafat dompelt raël in een oceaan van kolker.es haat. Elke supermarkt, resta» rant, halte, elke plek ra waakt worden. Nergens a een open deur. Alles vergrea deld, prikkeldraad, afraster.! gen, zandzakken, barrier» duizenden moedige bewak die de mensen in leven twen te houden. Arabische area zaaien zoveel haat in islam' sche hoofden, dat het ia duren voor het er weer kamd is. Het is treurig.dat»* sen wel protesteren 0ver ia, te huizen en veiligheidsman maar nooit over °Pbla^n^ onschuldigen en als Joodse ligdommen worden ve® door de Arabieren. Ada ra' M Leeghwaterst^ V»tm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 12