lissingen wil kennisstad zijn Het nieuwe gezicht van Britannia 11 GRATIS Kritiek op veiligheid in tunnel Bezwaren Dorpsraad Oostkapelle tegen zendmast verworpen Omroep Tholen krijgt geen cent meer rekken van innovatieve en maritieme bedrijven op Kenniswerf €16,50 Concert Apollo Radio oorzaak binnenbrandje in Middelburg zeeuwse almanak Overlast zc WALCHEREN donderdag 26 februari 2004 «Mith Ramakers JSSINGEN - Vlissingen moei 4'verder tot kennisstad ont velen. Dat vindt het Vlissing- (jllege van B en W. Het stelt 1000 euro ter beschikking treen vervolgonderzoek naar j ireiding en verbetering van Kenniswerf op het Edisonge- ;,iat onderzoek moet blijken tie innovatieve bedrijven pas- brnnen de sfeer van de Ken- Terf. Tegelijkertijd wordt tmimtelijke en stedenbouw- rüge schets voor het gebied gewerkt rcentrale punt van de Kennis- rfUgt rond de Prins Hendrik- c nabij de Binnenhavens en huidige complexen van de «school Zeeland en het Re- •jal Opleidingscentrum Zee- i ameente Vlissingen wil ken- itensieve en onderwij sgere- srde bedrijvigheid aanspre- De komst van het Regio- ii Pedagogisch Centrum Zee- •i(RPCZ) dat nu in Sint Lau- jeen onderkomen heeft, past dat plaatje. Binnenkort ïdt een bouwvergunning afge- voor het RPCZ-complex :opde hoek van de Prins Hen- iweg en Edison weg komt jalbaarheid Vlissingse college heeft ver- 27.500 euro over voor een iibaarheidsstudie naar de ves- jagvan een Aquatisch Educa- 'Centrum. De verantwoorde wethouder L Poppe-de df merkt op dat dit soort on- Advertentie brunch voor alle jarige na's opa's boven de 65 die minimaal 15 volbetalende (klein)kinderen voor de gastronomische brunch uitnodigen tegen het speciale tarief van (geldig op 7 21 maart 2004, minimaal 2 dagen van tevoren reserveren!) Golden Tulip iTOUIN KOUDEKERKE/VIISSINGEN Westduin 1 4371 PE Koudekerke (Dishoek) 0118-552510 Fax:0118-552776 westduin@zeelandnet.nl (Advertentie) vanavond Brasseriemenu courgette-brie en Jambayala (naar keuze vegetarisch) en espresso pannacotta 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) reserveren: (0118) 886 866 zondag 7 maart 13.00-17.00 uur |Koopzondag| kinderboeken op zondagmiddag Rom Molemakcr Philip Freriks met het programma Gare Du Nord gratis entree, kaarten af te halen bij infobalie -0.00 uur M-AZ-lezing Avuwsc Bibliotheek Martin de Haan moderne Franse literatuur •vkijk (x)k onze website derzoekslaboratoria bij uitstek past in de sfeer van de Kennis- werf. „Er moet gedacht worden aan een soort waterloopkundig laboratorium, zoals in Delft. Het Aquatisch Educatief Cen trum heeft een directe link met watermanagement. Het onderzoekscentrum kan sa menwerken met de Hogeschool Zeeland, waar een opleiding aquatische ecotechnologie ge volgd kan worden. Er wordt met de gedachte gespeeld om een nationaal kenniscentrum te ontwikkelen voor maritieme vraagstukken. In de stedenbouwkundige schets wordt uitgegaan van hoogwaardige woon-, werk- en studiemogelijkheden. Bij de uit gangspunten van de Kenniswerf horen een studentencampus en uitgebreide sport- en recreatie voorzieningen. In de buurt van het huidige NS-station in Vlissingen is ruim te voorzien voor bedrijfjes en een conferentiecentrum. Een idee is om het - nu erg afgelegen - station te verplaatsen naar de Prins Hendrikweg, zodat het wat centraler in Vlissingen komt te liggen. Het huidige, karakteristieke sta tionsgebouw van de hand van ar chitect Van Ravensteyn en het witte kantoor van Rijkswater staat kunnen een nieuwe functie krijgen als hotel-restaurant. De Vlissingse gemeenteraad be slist volgende maand over het plan van aanpak dat het college voorstelt. Eind oktober 2004 moeten de re sultaten van het vervolgonder zoek overlegd worden, waarna begin 2005 een uitgewerkt plan aan de gemeenteraad wordt ge presenteerd. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft deze week haar tweede bouwvergunning afgegeven voor de ontwikke ling van hotel-restaurant Bri tannia aan de boulevard. Eer der werd al een sloopvergun ning verstrekt. Op 9 december 1999 werd de eerste bouwvergunning ver leend, aan toen nog Kruisveste Management BV In dat plan was het hotel voor een groot deel opgetrokken uit glas en was rekening gehouden met ge deeltelijke sloop. De hoogte was toen al bepaald op circa 52 meter, ruim twee keer zo hoog als het huidige Bntannia. De vergunning is later overge nomen door de ontwikkelings maatschappij Britannia BV, waarin Loostad BV en AW Be heer samenwerken. De ontwik kelingsmaatschappij paste sa men met Ashok Bhalotra (ste denbouwkundige voor de ge meente Vlissingen), architect Van der Hoeven en de wel standscommissie het plan aan. Het huidige ontwerp wijkt af van het eerste. Het volledige ge bouw wordt gesloopt en op nieuw opgetrokken. Glas is voor het leeuwendeel vervan gen door een oranjerode en saf fraangele steen. De ontwikkelingsmaatschappij vindt dat er met de nieuwe ma teriaalkeuze en de bouwtechni sche aanpak een kwaliteitsslag is gemaakt. Luxueus Het gebouw loopt trapsgewijs op van 53 naar 60 meter Het zal een luxueus hotel-restau rant worden. Er wordt uitge gaan van 164 hotelkamers, ver gaderzalen, restaurant en con greszalen. De bouwtijd van het vernieuw de hotel Britannia is berekend op twee jaar. Artist's impressions van het nieuwe Britannia, illustratie Felix Binicewicz/PZC door Ben Jansen TERNEUZEN - De burgemees ters van Borsele en Terneuzen willen weten hoe het staat met de veiligheid van de YVester- scheldetunnel. Zij zijn gisteren - net als raadsleden van hun ge meenten - via een anoniem be richt geïnformeerd over een aan tal technische mankementen in de veiligheidssystemen van de tunnel. Bovendien zou er sprake zijn van onveilige arbeidsom standigheden voor onderhouds personeel dat in de tunnel aan het werk is. De per e-mail verspreide brief mag dan anoniem zijn, de schrij ver geeft er blijk van goed op de hoogte te zijn van de veiligheids voorzieningen in de tunnel. De gebreken die worden gesigna leerd, doen zich vooral voor in de installaties die de verkeers stroom door de tunnelbuizen moeten bewaken en regelen. In de bedieningsruimte op het tol- plein in Borssele is niet altijd een goed beeld te krijgen van de verkeersstroom in de westbuis, omdat camera beelden soms uit vallen. In delen van de tunnel werkt de omroepinstallatie niet goed, zodat de tunneloperator automobilisten bij een ernstige calamiteit geen aanwijzingen kan geven om via de dwarsver bindingen een veilig heenkomen te zoeken in de andere buis. Het besturingssysteem vertoont af en toe black-outs. Achteraf is vastgesteld dat de communi catie met de hulpdiensten enke le weken niet heeft gewerkt. Het snelheidsonderschrijdingssys- teem merkt langzaam rijdende of stilstaande voertuigen vaak te laat en soms helemaal niet op. Woordvoerder I. de Moor van de NV Westerscheldetunnel meent dat de brief zo gedetailleerd is dat moet worden erkend dat de schrijver weet waar hij het over heeft. „Tot op zekere hoogte kloppen de onvolkomenheden die wor den aangeduid. Maar ik vind niet dat er reden is voor bezorgd heid over de veiligheid. Een deel van de gesignaleerde problemen is al opgelost; andere staan op het programma voor de twee weekeinden in maart waarin we onderhoudswerk en verbeterin gen uitvoeren Volgens De Moor staat de veilig heid van de tunnelgebruikers en de mensen die enn aan het werk zijn voorop „Daarom hebben we tweeënhalve week geleden de tunnel ook anderhalf uur ge sloten toen zich een storing in het besturingssysteem voor deed." Hij voegt er nog aan toe dat de ANWB eind vorig jaar en het ministerie van Verkeer en Waterstaat enkele weken gele den tevreden waren over het vei ligheidsniveau van de Wester scheldetunnel. Verscheidene Borselse en Ter- neuzense raadsleden hebben de brief die ze gisteren ontvingen, doorgestuurd naar hun burge meesters. Die hadden het mail- tje zelf al ontvangen. J Lonink (Terneuzen) zocht gis teren meteen contact met direc teur T. Buis van de Westerschel detunnel over de inhoud van wat hij de 'klokkenluidersbrief' noemde. Hij kreeg van Buis de verzekering dat de veiligheid niet in het geding is. Afgespro- door Ab van der Sluis DEN HAAG - Het ministerie van Binnenlandse Zaken mag een 55 meter hoge zendmast plaatsen op het parkeerterrein aan de Strandweg in Oostkapel le. Dat heeft de Raad van State in Den Haag bepaald. Tegen de plaatsing had de Dorpsraad Oostkapelle bezwaar aangete kend. De bewoners vinden dat de mast het aangezicht van het aangrenzende natuurgebied De Manteling van Walcheren ver pest. De omstreden mast is bedoeld voor het project C2000, een nieuw netwerk voor mobiele communicatie voor onder meer politie en brandweer. In heel Ne derland komen 350 masten te staan. Het ministerie van Land bouw verleende het ministerie van Binnenlandse Zaken vorig jaar september al een vergun ning. Vogels Voor de Raad van State voerde de Dorpsraad aan dat de geko zen plaats van de mast met vol doet aan de eis van minst storen de plek, zoals is vastgelegd in on der meer de Natuurbescher mingswet en de Vogelrichtlijn. De Manteling van Walcheren is aangewezen als staatsnatuurmo- nument onder meer vanwege de betekenis als broed-, rust- en fourageergebied voor vogels. Daarnaast is De Manteling een belangrijk duin- en binnenduin- landschap. Bovendien, aldus de Dorpsraad, is er bij het afgeven van de vergunning te weinig re kening gehouden met het risico van blikseminslag en geluidhin der, veroorzaakt door ventilato ren die horen bij de mast. In opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken is al in mei vorig jaar een onderzoek ge houden naar de mogelijke gevol gen van het plaatsen van de mast bij De Manteling. Daaruit blijkt dat plaatsing geen negatie ve effecten heeft op het natuur gebied. Groepen vogels in de Voordelta en De Manteling vliegen nauwe lijks tussen beide gebieden heen en weer. Ook is er volgens het zelfde onderzoek geen grote vo geltrek langs de beoogde plek van de C2000-mast De mast moet in de tweede helft van dit jaar in gebruik genomen worden. Voor 15 maart moet de fundering gestort worden, om dat in de vergunning de voor waarde is opgenomen dat de werkzaamheden voor de mast al leen mogen worden uitgevoerd buiten de vogelbroedperiode (15 maart tot 15 juni). De Raad van State is het met het ministerie van Landbouw eens dat de zend mast de 'zichtlijnen en de beeld kwaliteit' slechts in geringe ma te verstoort. De mast plaatsen bij Oranjezon of Vrouwenpolder is onmoge lijk, aldus Binnenlandse Zaken. Daardoor zouden gaten kunnen vallen in de landelijke dekking van het C2000-netwerk. Hier door kunnen hulpdiensten onbe reikbaar worden. Het alterna tief van de Dorpsraad om de mast te plaatsen op de parkeer plaats Duinweg snapt de Raad van State niet. Die parkeer plaats wordt aan vier kanten omsloten door De Manteling. Ook ziet de Raad van State niet in waarom de mast op die plek minder schadelijk zou zijn voor het natuurgebied. DOMBURG - Brassband Apollo uit Domburg houdt op 13 maart 2003 zijn jaarlijkse muzikale uit voering. De uitvoering wordt ge houden in zaal Schuttershof aan de Kanonweistraat 30 in Dom burg. Het optreden begint om 20.00 uur. THOLEN - De gemeente Tholen is onvermurwbaar in haar be sluit Omroep Tholen niet langer te subsidiëren. Het bestuur van de omroep had bezwaar ge maakt tegen de subsidiestop, maar een gemeentecommissie heeft nu besloten dat de geld kraan in 2005 dichtgaat. Begin vorig jaar kampt* Om roep Tholen met financiële pro blemen. Het bestuur klopje aan bij de gemeente met een verzoek om een verdubbeling van de sub sidie: de omroep wilde 20.000 eu ro ontvangen. De gemeente Tholen besloot een luisteronderzoek houden, waar uit bleek dat slechts 5 procent van de Tholenaren wekelijks naar de omroep luistert. In plaats van een verdubbeling, be sloot de gemeente daarom om de subsidie vanaf 2005 juist hele maal stop te zetten. Het bestuur van de omroep maakte hier be zwaar tegen. Enthousiasme Het bestuur betoogde dat het maatschappelijk nut van de zen der niet louter en alleen mag worden afgemeten aan de luis tercijfers. Men zou ook rekening moeten houden met de enthousiaste vrij willigers dat zich voor de om roep inzet, en met de uitzending van evenementen en de raadsver gaderingen. De commissie voor de behande ling van bezwaarschriften vindt dit onvoldoende voor voortzet ting van de subsidie. MIDDELBURG - Een binnen brandje in een woning aan de OosterschelHestraat in Middel burg heeft gistermiddag voor on geveer tienduizend euro schade veroorzaakt. Niemand raakte ge wond. De stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/Middelburg kreeg om omstreeks half zes een mel ding binnen van een uitslaande brand in een woning. De brand weer rukte uit met groot materi aal, twee blusvoertuigen en een ladderwagen. Ter plaatse bleek dat het ging om een brandje op de slaapkamer op de eerste ver dieping van de woning. Een ra dio had - door nog onbekende oorzaak - vlam gevat. De bewo ners hadden het vuur zelf al gro tendeels geblust met emmers wa ter en de doucheslang. De brand weer hoefde alleen nog maar na te blussen en te ventileren. Vol gens officier van dienst A. J. te Paske is de slaapkamer gebla kerd en moet hij opnieuw betim merd worden. ken is dat de tunneldirectie naar de burgemeesters toe zal in gaan op de verschillende punten die in de brief worden genoemd. Lonink: „We moeten ons ervan bewust zijn dat dit soort berich ten, hoe veilig de tunnel ook mag zijn, tot ongerustheid on der onze inwoners leidt." Brandweer In de brief wordt erop gewezen dat tijdens de twee onderhouds- weekeinden in maart een snel in terventievoertuig van de brand weer bij de tunnel komt te staan. Zo'n vooruitgeschoven post blijft achterwege bij de ge wone onderhoudswerkzaamhe den, eens in de twee weken op vrijdagavond. Burgemeester E. Gelok meent dat de brief schrijver daarmee misschien een punt heeft. „Die inzet zou in elk geval makkelijker regelen zijn als we over beroepsbrand weer zouden beschikken." Studenten, dat is toch heel an der volk dan bejaarden. Daar om heeft de gemeente Middel burg de buurt bijeengeroepen om uitleg te geven over de toe komstige nieutoe bewoners van het Jacob Roggeveenhuis: leerlingen van een Engels ge tint opleidingsinstituut. Bewoners in de straat bij het verzorgingshuis meenden de zer dagen al een voorproefje te hebben gekregen van wal men aan studentenstreken kan verwachten. Een bewoner die met water overlast in zijn kelder zat, had vanuit die ruimte een tuinslang naar buiten geleid om zo van het overtollige vocht verlost te worden, 's Avonds laat stopten onver laten het in de straatgoot ge legde uiteinde van de tuin slang door de brievenbus bij de buren. Die werden net op tijd wakker van het geklater en konden zo een waterballet voorkomen. Buiten kijkend, zagen ze enke le jongelui, die zich op heter daad betrapt voelden, de duis ternis in rennen. 'Shit', riep er eentje geschrok ken. Daarmee was het verband met het Engels getinte onder wijsinstelling snel gelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11