Ouderen kunnen in stadskantoor PZC Het leukste cadeautje voor nieuwsgierige mensen uit demotivatie I Tennisbanen club Sint-Maartensdij k geprivatiseerd Oud Arnemuiden in zwart-wit PZC cadeau abonnement Goese bonden zien in gemeentehuis ideale woonstek Werkgroep Schore Mestkar op de bon geslingerd Lezing over aquaria woensdag 25 februari 2004 i i door Rolf Bosboom GOES - Het huidige stadskan toor aan de Oostsingel in Goes zou in de toekomst uitstekend dienst kunnen doen als huisves ting voor ouderen. Dat vinden de gezamenlijke ouderenbon den. Het stadskantoor komt begin volgend jaar vrij. De ambtena ren van de gemeente verhuizen dan naar een nieuw pand, dat momenteel wordt gebouwd bij het Hollandiaplein Het Bondenberaad Groot Goes, dat de ouderenbonden Anbo, KBO, PCOB en AbvaKabo vere nigt, heeft wel ideeën wat er met de vrijkomende locatie zou kunnen gebeuren, zo laat het in een brief aan het college van burgemeester en wethouders we ten. Het Bondenberaad stelt vast dat er nog geen nieuwe bestemming voor gebouw bekend is. Het stelt daarom voor het pand 'ter beschikking te stellen aan een woningcorporatie voor huisves ting van ouderen' door Freek Janssen SINT-MAARTENSDIJK - De tennisbanen van tennisvereni ging Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk worden ge privatiseerd. De vereniging wil de drie gravelbanen ombouwen tot kunststof grasbanen en is be reid een groot deel van de kos ten voor eigen rekening te ne men. De banen zijn nu nog eigendom van de gemeente Tholen. De ver eniging speelt al langer met de gedachte om over te gaan op kunstgras. Secretaris W. Pip ping: .Eerder hadden we daar geen geld voor, maar de laatste jaren is de prijs van kunstgras sterk gedaald. Het onderhoud van kunstgras is bovendien een stuk gemakkelijker en goedko per dan van gravel. Kunstgras hoef je nooit te besproeien." Jacoba van Beieren stelde de ge meente voor om de renovatie ge deeltelijk zelf te bekostigen. Het college van burgemeester en wet houders wil een subsidie bijdra- De locatie leent zich daar prima voor, aldus de ouderenbonden Het stadskantoor ligt vlak bij het stadscentrum met al zijn voorzieningen. Het zorgcentrum Het Gasthuis is bovendien op een steenworp afstand geves tigd. zodat een regeling voor het verlenen van woonzorg eenvou dig op te zetten is. Een woordvoerster van de ge meente laat weten dat er inder daad nog geen concrete plannen zijn met het huidige stadskan toor. Het is wel de bedoeling het binnen enkele maanden 'op de markt te brengen', waarbij het gebouw een woonbestemming krijgt. De gemeente wil dezelfde formule hanteren als enkele ja ren geleden bij de voormalige schouwburg Prins van Oranje is gebeurd. Dat houdt in dat de ge meente een reeks stedenbouw kundige voorwaarden opstelt waaraan een nieuwe invulling moet voldoen. Vervolgens wordt een beperkt aantal marktpartijen benaderd met de vraag of zij een plan wil len indienen. Het bedrijf met het, volgens de gemeente, beste voorstel mag het stadskantoor kopen en het plan ontwikkelen. In het geval van de Prins van Oranje werd vier jaar geleden gekozen voor de Walcherse Bouw Unie, die momenteel ap partementen op de locatie bouwt. gen van 12.000 euro: dat is het bedrag dat vorig jaar opzij werd gelegd voor de renovatie van de gravelbanen. Ook wil de gemeen te garant staan voor een lening van 30.000 euro bij de bank. Het resterende bedrag (op zijn minst 8000 euro) komt uit de vereni gingskas. De grond waarop de tennisbanen liggen, blijft eigen dom van de gemeente. Pipping: „We moeten daarom elk jaar een symbolisch bedrag van tien euro aan de gemeente afstaan, voor de huur van de grond." Het is'niet de eerste keer dat de gemeente taken overdraagt aan de tennisvereniging. Negen jaar geleden werden de kleedlokalen geprivatiseerd, evenals als het onderhoud van de ballenvan- gers en van de verharding van het tenniscomplex. De gemeenteraad van Tholen be neemt 11 maart een besluit. De SGP-fractie is tegen, omdat de tennisbanen ook op zondag ge bruikt worden. De vereniging is al begonnen met de sloop van de gravelbanen. In maart moeten de nieuwe banen klaar zijn. door Ab van der Sluis ARNEMUIDEN - Een boekje met een enorme waarde voor het komende geslacht. Aldus L. Theune van het Wijkondersteu- ningspunt (WOP) uit Arnemui den gisteren bij de presentatie van het boekje 'Arnemuiden in vroeger tijden'. „Er staan mensen in, die nu al niet meer in leven zijn." Hij le verde samen met oud SGP-raadslid C. Marijs en P. Bos van de Historische Vereni ging Arnemuiden de foto's voor het boekje. „Het kijken ernaar stemt mij weemoedig", aldus Marijs. „Die tijd is voorbij." Samensteller van het fotoboekje is C. van den Bovenkamp uit Waarde. Eerder maakte hij al boekjes over Zuid-Bevelandse dorpen. Via via kwam hij in con tact met Marijs, Theune en Bos „Zij reageerden meteen enthou siast op het boekje." De drie le verden bijna tweehonderd foto's aan. Bos stak veel werk in het nakijken van de begeleidende teksten. Het fotoboekje maakt, aldus uitgeverij Deboektant uit Klaaswaal, een visuele wande ling door Arnemuiden en de tijd. De meeste foto's komen uit de periode 1930-1985. Naast stadsgezichten heeft Van den Bovenkamp vooral aan dacht voor de bewoners zelf. „Andere boekjes over Arnemui den gingen meer over het straat beeld. Nu gaat het meer om de In een fotoboekje over Arnemuiden in vroeger tijden mag een foto met visleursters niet ontbreken. mensen, zoals die toen leefden." Arnemuiden heeft een groot saamhorigheidsgevoel, stelt Van den Bovenkamp en dat komt vooral tot uitdrukking in het grote verenigingsleven. In het boekje zijn foto's te zien van de meisjesvereniging Roe ping en Plicht van de Gerefor meerde kerk, de meisjesvereni ging van de Hervormde gemeen te, de tafeltennisvereniging TTV Arnemuiden, korfbalvereniging Tot Ons Plezier (TOP), de Gere formeerde vrouwenvereniging en de brandweer. Uiteraard ont breken ook de foto's niet van de visserij, het garnalenpellen op de eettafel en de visleursters, die model stonden voor het beeld op de Markt in het dorp. „Mensen van mijn leeftijd", al dus Marijs, „kunnen er uren naar kijken." De drie Amemuidenaren heb ben Van den Bovenkamp niet al leen geholpen bij het aanleveren van de foto's, zij hebben voor hem ook de namen gezocht bij de vele foto's. Het boekje is te koop bij Novy De Ridder, Nieuwlandseweg 2, Boek handel Joossens, Langstraat 45, beide in Arnemuiden en bij Anti quariaat Dat Narrenschip aan de Turfkaai 11 in Middelburg. door Mieke van der Jaqt SCHORE - De Werkgroep Scho- re is ter ziele. De vier leden, die er al jaren in de werkgroep heb ben opzitten, houden het voor gezien. Een van hen, B. Verdur- men, zegt dat de jongeren het nu maar eens over moeten nemen. „De intermediair die wij wilden zijn tussen het dorp en het ge meentebestuur, is niet meer ge wenst. Er gebeuren nog wel din gen, maar voor het hele dorp kunnen wij niet meer spreken. Dan moet je dat ook niet doen." In de jaren 70 bestond er in Schore een dorpsraad, die ook al werd opgeheven omdat grote vraagstukken tot een bevredi gend einde waren gekomen. Be gin jaren 90 voelden de dorpsbe woners de behoefte aan een club die de Schoorse problemen, sa men te vatten onder de noemer kleine-kernen-problemen, bij het Kapelse college van burge meester en wethouders onder de aandacht zou brengen. De Werk groep Schore werd opgericht, die niet veel later samenging met de werkgroep die streefde naar de instandhouding van de openbare basisschool De Tun nel. Volgens Verdunnen zijn er veel goede dingen gebeurd, maar heeft het werk bij de leden ook voor een hoop frustraties ge zorgd. Een actie tegen de hon denpoep leverde bijvoorbeeld persoonlijke bedreigingen op. Ook kon het dorp het maar niet eens worden over waar trottoirs moesten worden aangelegd. Par keren was en bleef het onder werp van voortdurend geruzie. „Iedereen riep altijd dat er wat voor de kinderen moest gebeu ren. Het plein moest in orde wor den gemaakt om 's winters als schaatsbaan te dienen. De leden van de werkgroep kaartten het aan, kregen toestemming, voer den het hele werk zelf uit met nog en paar mensen die zelf geen belang hadden bij de is. baan, maar geen van de lui het hardst riepen, bleek bereid, om 's nachts het plein even onv der water te zetten. Er is nooit of te nimmer op geschaatst." Verdurmen meent ovengens dal er nog genoeg te doen is voor een Werkgroep Schore, dre bea i staat uit jongeren. „Wij zijn alle! maal ouderen en we hebben d- r genlijk niet zo veel wensen. Ala je dan de wensen van anderen probeert te verwezenlijken werkt die frustratie met al k motiverend." Hij onderstreept dat de WeHtf groep eigenlijk al insliep tr hijzelf en J. Dikker tn de Ka se gemeenteraad werden ge., zen. ,,Er zit nu niemand mt van Schore in de raad, dus eigi lijk zou er weer een clubje mot, ten komen. Maar voor ons is hef boek dicht, al kunnen mens die een nieuw initiatief nemti altijd bij ons om raad komen OOSTDIJK - Op de Oude Rijks weg bij Oostdijk heeft de be stuurder van een landbouwtrek ker met daarachter een mestkar' is gisteravond rond kwart voor' acht een bekeuring gekregen om dat hij met zijn voertuig in de richting van Krabbendijke over de autoweg reed. KAPELLE - F. Maas houdt vrij-1 dag 27 februari een lezing bijl. aquariumvereniging De Vuur-t neon in Kapelle. De mooiste aquaria en tem van Nederland worden met] dia's in beeld gebracht. zing vindt plaats in het vereni-I gingsgebouw aan de Biezelin sestraat en begint om 20.00 uur.ï Verras een familielid of een vriend(in) met een cadeau-abonnement op de PZC. Voor maar 9,90 krijgt hij of zij vier weken lang PZC iedere ochtend thuisbezorgd. Stuur de volledig ingevulde bon een week voor de gewenste ingangsdatum naar: PZC, t.a.v. afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) en u krijgt een feestelijke cadeaubon, om te overhandigen, tijdig toegestuurd. Bel voor meer informatie gratis: 0800 - 0231 231 of ga naar www.PZC.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 32