Blunder van Kahn nekt Bayern PZC Gaucci is dictator van een circusclub Arsenal staat met één been in kwartfinales 20 Duitsers verspelen voorsprong tegen Real Madrid: 1-1 Olympische fakkel ook per olifant Japanners zijn schaatsen kwijt Petacchi wint sprint van Cipollini Marathondebuut baantoppers Fifa neemt straf Materazzi over wmmmmmmmmm Late beslissing over meespelen Arjen Robben Weer blessure Nieuwenburg Van der Vaart mist ook duel met Heerenveen Van Wely blijft tweede Feyenoord wil samenwerking met Westerlo woensdag 25 februari 2004 door Peter van Duyl MUNCHEN - Kansloos werden ze geacht, het Champions Lea gue-duel met Real Madrid werd door sommigen zelfs als onbe gonnen werk getypeerd. Maar met typisch Duitse noest en ij ver legde Bayern München de Spanjaarden gisteren zijn wil op. Louter en alleen omdat doel man Oliver Kahn een vrije trap van Roberto Carlos onder zich door liet glippen, stapte Real Madrid nog lachend van het veld: 1-1. De flater van Kahn - die deed denken aan zijn fout in de WK-finale van 2002 - voor kwam de totale heldenrol voor Roy Makaay. In de aanloop naar de kraker tussen Bayern en Real werd Makaay tot vervelens toe langs dezelfde meetlat gelegd als de Braziliaan Ronaldo. Daar bij moest steeds de conclusie lui den, dat de spits van Real toch beter is dan de man uit Wijchen. Maar Makaay maakte gisteren voor naar schatting één miljard televisiekijkers duidelijk, dat hij tot de besten in zijn soort be hoort. Waar Ronaldo zich onzichtbaar en bij vlagen ongeïnteresseerd over het veld bewoog, sleurde en werkte Makaay zich negentig minuten lang een slag in de rondte. En toen die ene goede voorzet kwam, een kwartiertje voor tijd, zette de Nederlander gedecideerd het hoofd tegen de bal en passeerde hij Real-doel- man Iker Casillas. Kahns blunder ontnam de Ne derlander en zijn medespelers ook een onverwacht moment van glorie. Want in München gaf vooraf werkelijk niemand een stuiver voor de kansen van de thuisploeg. Bayern worstelt zich al weken met afzichtelijk voetbal door de nationale com petitie, zag de achterstand op koploper Werder Bremen groeien van twee tot zeven pun ten en werd uitgeschakeld in de strijd om de Duitse beker, De kritiek daalde de laatste weken Oliver Kahn heeft de vrije trap van Roberto Carlos laten glippen, waardoor Bayern München genoegen moet nemen met een gelijkspel. onbarmhartig en in grote hoe veelheden tegelijk neer op trai ner Ottmar Hitzfeld en zijn spe lers. Superlatieven Naarmate de weken vorderden, werd de status van Real Madrid in Duitsland almaar hoger. Al dagen was heel Beieren volledig in de ban van de komst van Real Madrid. In het land waar ge woon goed nu eenmaal snel ver wordt tot super, kenden de su perlatieven geen grenzen. 'De Goden zijn geland', berichtte de Tageszeitung zonder gêne, toen het vliegtuig vol internationale topvoetballers zijn wielen op Duitse bodem had gezet. Slechts een paar lichtpuntjes ontwaarden de Duitse fans in de ze duistere tijden. De tempera tuur in München lag de laatste dagen behoorlijk onder het vries punt, geen omstandigheden die ze in Spanje gewoon zijn. Boven dien blikte iedereen om de club heen met graagte in de geschie denisboeken. Daar ontdekten ze prachtige cijfers: Bayern speel de door de jaren heen in eigen huis zeven wedstrijden tegen Real en won ze allemaal. De Duitsers wrongen zich met graagte in de rol van underdog. Slechts tussen de regels door werden de ware bedoelingen dui delijk. „Iedereen acht ons kans loos, dat motiveert enorm. Het geeft ons vleugels", merkte Hitz feld in de aanloop naar het duel op. De ervaren oefenmeester stippel de geen origineel, maar wel een volkomen logisch strijdplan uit. Zonder bal speelde Bayern met zoveel mogelijk spelers dicht bij elkaar, het vertrouwde verder op aloude waarden als inzet en werklust. Afgejaagd Die opzet bleek in al zijn simpel heid voldoende om de sterren uit Madrid met grote regelmaat van hun stuk te brengen. Eerst nog voorzichtig maar met steeds meer vertrouwen pakte de thuis ploeg zijn opponent overal op het veld stevig aan. Zo werd op nieuw duidelijk dat Real Ma drid een prachtig elftal heeft, maar geen ploeg die voorop loopt als de mouwen opge stroopt moeten worden. Als de Spanjaarden probeerden om hun surplus aan techniek te gel de te maken, werden ze in de re gel met succes op- en afgejaagd. Figo, Beckham, Raul en Ronal do, stuk voor stuk legden ze het gisteren af tegen het staalharde verweer van de Duitsers. Toen Makaay zijn ploeg een kwartier voor tijd aan de leiding bracht, was dat ook volkomen terecht en leek een stunt in de maak, maar het grabbelwerk van Kahn zorgde ervoor, dat Real foto Uwe Lein/AP Madrid zijn honderdste wed strijd in de Champions League niet als verliezer besloot en een riant uitzicht houdt op het berei ken van de kwartfinales. Bayern München (Dui) - Real Ma drid (Spa) 1-1 (0-0). 75. Makaay 1-0, 83. Roberto Carlos 1-1. Scheidsrechter: Hauge (Noo). Gele kaart: Ballack, Demichelis Bayern München), Zidane, Figo, Ronaldo (Real Madrid). GPD Programma Champions League. Achtste finales woensdag: VfB Stuttgart-Chelsea FC Porto-Manchester United Real Sociedad-Olympique Lyon Deportivo la Coruna-Juventus NEW DELHI - Aan de internationale fakkelloop voor d Olympische Spelen in Athene zullen ook olifanten deelne men. Op 10 juni gaat het olympisch vuur door New Delhi India zet dan vijf olifanten in, twee volwassen dieren en drie baby's. Sporters dragen de fakkel op de ruggen van de olifanten. Het olympisch vuur gaat dit jaar overalle vijf continenten. De route van de fakkelloop voert ook langs alle steden die eerder de Olympische Spelen hebben georganiseerd. Het vuur komt ook in Amsterdam. ANP HEERENVEEN - De voorbereiding van de Japanse schaatsers op de wereldbekerfinale in Heerenveen is flink verstoord. Een deel van de ploeg zit al twee dagen zonder schaatsen, omdat de bagage in Schiphol niet is aangeko men. Rijdster Tonoike moest bovendien op het vliegveld van München overnachten toen de vlucht naar Amster dam vanwege hevige sneeuwval werd geannuleerd. Tonoike wilde maandag, na de WB-wedstrijden m Inzeil naar Amsterdam reizen. Vanwege hevige sneeuwval ging pas gistermiddag de eerste vlucht naar Schiphol. Ook de Amerikaanse ploeg kon pas gisteren naar Nederland ver trekken. ANP CAPANNORI - De Italiaan Alessandro Petacchi heeft gis teren de eerste etappe van de ronde van de provincie Luc ca gewonnen. De wielrenner was na een rit van 174 kilo meter tussen Viareggio en Capannon de snelste in de mas sasprint. Hij bleef zijn landgenoten Mario Cipollini en An- gelo Furlan voor. ANP ROTTERDAM - Twee toppers uit de baanatletiek maken zondag 4 april hun marathondebuut in Rotterdam. He: zijn de Marokkaan Salah Hissou en de Keniaan Bernard Barmasai. De 32-jarige Hissou heeft een indrukwekkende erelijst: oud-wereldrecordhouder op de 10.000 meter (26.38,08), oud-wereldkampioen op de 5000 meter (1999) en winnaar van het brons op de 10.000 meter bij de Olym pische Spelen van Atlanta 1996. De 29-jarige Barmasai is oud-wereldrecordhouder op de 3000 meter steeple chase met 7.55,72 en hij won in 1997 brons bij de WK op dit onderdeel. De organisatie heeft de Spaanse Maria Abel aan het deelnemersveld bij de vrou wen toegevoegd. Abel eindigde in 2001 als derde in Rotter dam en heeft een persoonlijke recordtijd staan van 2.26,58. ANP GENEVE - De wereldvoetbalbond Fifa heeft de schor sing van Marco Materazzi overgenomen. De verdediger van Internazionale werd begin februari door de Italiaan se voetbalbond voor twee maanden geschorst na een vechtpartij na afloop van het duel tegen Siena. Omdat de schorsing nu wereldwijd is, kan Materazzi don derdag niet uitkomen in het Uefa Cupduel van Inter met de Franse club Sochaux. ANP/RTR EINDHOVEN - Het is hoogst on zeker of Arjen Robben morgena vond met PSV meespeelt in de Uefa Cupwedstrijd tegen Peru gia. Robben vliegt vanochtend wel met de ploeg mee naar Ita lië, zal daar intensief behandeld worden, maar het zal waar schijnlijk pas op de wedstrijd dag duidelijk worden of hij fit genoeg is. De Groninger raakte zaterdag in Heerenveen geblesseerd aan een hamstring. „Als hij niet kan spelen is dat een fikse aderla ting. Het zal kantje boord wor den. Risico willen we met hem niet nemen. Ik wil niet dat de blessure erger wordt", zei coach Guus Hiddink Robben deed gistermorgen niet mee aan de groepstraining, hij oefende alleen. Er was ook een meevaller voor PSV. John de Jong nam wel deel aan de groepstraining. De middenvel der oogde fit, maar volgens Hid dink kan hij nog geen hele wed strijd aan. Het is wel duidelijk dat Ernest Faber centraal ach terin komt te staan, in plaats van Eric Addo. Assistent-coach Erwin Koeman zag Perugia zondag aan het werk en trok dezelfde conclu sies als vóór hem Hiddink en Fred Rutten al deden. Hiddink: „In tegenstelling tot wat sommi gen denken, wordt Perugia geen makkie voor ons. Het is een slim me ploeg, die zelden in paniek raakt en zelden grote nederla gen lijdt. Dat ze onderaan staan in Italië zegt mij niets. Je moet dat niet met Nederlandse ver houdingen vergelijken." GPD AMSTERDAM - John Nieuwen burg lijkt niets bespaard te blij ven. De 25-jarige Ajacied was net hersteld van een blessure aan zijn rechterknie, die hij in april 2002 opliep, maar moet op nieuw onder het mes. De ex-Spartaan bleek te veel last te hebben van een oude kwetsuur aan de voorste kruis band in zijn linkerknie. Het her stel van Nieuwenburg wordt ge schat op zes tot negen maanden Of de middenvelder na die reva- lidatieperiode nog voor Ajax zal spelen, is de vraag. Zijn con tract loopt 30 juni af. ANP Voorzitter Luciano Gaucci (links) loopt samen met Al-Saadi Khadaffi over het veld van Perugia. foto Pietro Crocchioni/EPA door Frank van den Muijsenberg PERUGIA - Aan het einde van zijn loop baan als voorzitter van PSV maakt Har ry van Raaij nog kennis met de man, die in Europa ongetwijfeld zijn meest ex centrieke collega is. De naam van Lucia no Gaucci. preses van Perugia, staat ge lijk aan bizarre affaires, merkwaardige transfers en opruiende uitspraken. PSV is gewaarschuwd, voorafgaand aan het Uefa Cupduel van morgena vond. De voorzitter van de Italiaanse circusclub wil de beker veroveren. In af wachting heeft hij alvast een replica van de trofee laten maken. Van Raaij zal zijn ogen uitkijken, als hij de voorzitter van Perugia ontmoet. Maar ook Guus Hiddink heeft 'een verle den' met de voorzitter van de Italiaanse club. Gaucci liet van zich horen, nadat de Koreaanse aanvaller Ahn - destijds actief voor Perugia - op het WK van 2002 de golden goal maakte tegen Ita lië. De spits was niet meer welkom bij de club, stelde Gaucci. „Ik ben niet van zins de man die het Italiaanse voetbal heeft geruïneerd salaris te betalen. Guus Hiddink, bondscoach van de Kore- anen, reageerde gepikeerd („Dit is kin derachtig") en ook het Europees Parle ment bemoeide zich met de affaire. De politici wilden zelfs onderzoeken of Gaucci zich schuldig maakte aan discri minatie. De storm luwde, toen de voorzitter een weekje later doodleuk verkondigde dat Ahn tóch weer welkom was. Inmiddels speelt de WK-ster in Japan. Het personeelsbeleid van Perugia's ster ke man is chaotisch en lijkt gebaseerd op een combinatie van opportunisme en onkunde. Zonder schroom gaf Gaucci zijn twee zonen topfuncties bij de club: Riccardo is vice-voorzitter, Alessandro algemeen directeur. In 1997 trok hij in één klap tien spelers van de Ethiopische selectie aan. Op weg naar een interland hadden ze politiek asiel in Italië aange vraagd. De voorzitter figureerde vorig jaar opnieuw in de internationale pers met zijn plan om een vrouw op te stel len. Maar Gaucci moest bakzeil halen toen enkele vrouwelijke wereldtoppers voor de eer bedankten en de proefbal lon vervolgens werd doorgeprikt dooi de Fifa. De meeste publiciteit kreeg Perugia na dat de preses vonge zomer de zoon van de Libische dictator Khadaffi binnen haalde. Naar verluidt speelde het enor me vermogen van deze Saadi Al Khadaf fi - hoogste baas van de Libische voet balbond- mee. Met diens geld zou Peru gia een aantal spelers kunnen kopen. Zelf speelde Khadaffi nog geen minuut voor de club, maar werd (als wisselspe ler) al eens betrapt op dopinggebruik. Junior weet zich constant omringd door gewapende bodyguards en heeft de hele verdieping van een luxe hotel afge huurd. Ondertussen snapt Gaucci niet waarom coach Serse Cosmi hem geen speeltijd gunt. Prutsers „Als Saadi werkelijk slecht speelt, laat je hem toch één helft meedoen?", stelt de preses in voetbalblad Johan. „Hoe veel schade kan hij dan aanrichten? De Serie A is vol met prutsers, dus Saadi Al Khadaffi kan er echt wel bij." Prut sers of niet, Perugia kan in de hoogste Italiaanse afdeling nog geen potten bre ken. Afgelopen weekeinde werd de eer ste overwinning pas geboekt. Behalve Perugia bezit Gaucci overigens nog twee Italiaanse clubs: Catania (Se rie B) en Sambenedettese (Serie C). Hij kon zijn 'speeltjes' kopen met de ver diensten uit zijn schoonmaakbedrijven. Onder politieke bescherming van de toenmalige Italiaanse premier Giulio Andreotti kreeg hij schoonmaakcontrac- ten voor ministeries, vliegvelden en trei nen. Ook als voetbalbestuurder profileert Gaucci zich als een keiharde onderne mer Regelmatig oreert hij als een regel rechte dictator. „Ik ben je vriend als ik er belang bij heb en net zo gemakkelijk je vijand als me dat beter uitkomt", ver telde hij in Johan. En over verwende voetballers „Soms zeg ik tegen hen dat ik ze voor zestig da gen naar China laat deporteren, op strafkamp. En dat bij hun terugkomst alle contracten zijn doorgescheurd. Dat motiveert enorm." Extra gemotiveerd door de dreigemen ten of niet, de spelers van Perugia we ten wat hun opdracht is: de Uefa Cup winnen. In een brandkast bewaart Gaucci een kopie van de trofee. Een an dere replica heeft hij aan zijn protégé Saadi Al Khadaffi geschonken. „En de echte beker wil ik absoluut dit jaar vero veren." GPD van onze sportredactie VIGO - Arsenal heeft gistera vond een flinke stap richting de kwartfinales van de Champions League gezet. De koploper in de Engelse Premier League won in Spanje met 3-2 van Celto de Vi go. AC Milan speelde uit met 0-0 gelijk tegen Sparta Praag en Lokomotiv Moskou won thuis met 2-1 van Monaco. De naam Edu speelde gistera vond in Vigo een grote rol in de wedstrijd tussen Celta de Vigo en Arsenal. De thuisploeg, in de eerste ronde nog tegenstander van Ajax, kwam in de 18e mi nuut op achterstand door een doelpunt van Arsenal's Edu. Zijn naamgenoot in dienst van de Spaanse ploeg maakte in de 27e minuut de gelijkmaker. Na de pauze zorgde Arsenal's Edu opnieuw voor een voorsprong voor de Engelsen: 1-2. Jose Igna- cio zorgde voor de 2-2, maar een doelpunt van Pires, tien minu ten voor tijd, bracht de Engel sen alsnog de zege: 2-3. AC Milan, met Clarence Seedorf in de basis, bezorgde zich in Praag een goede uitgangspositie om de volgende ronde te halen. De Italianen speelden tegen Sparta Praag met 0-0-gelijk. In Moskou won Lokomotiv met 2-1 van Monaco. Izmailov en Mamilov zetten de thuisploeg op een 2-0-voorsprong, maar Morientes maakte het belangrij ke tegendoelpunt namens Mona co. Celta de Vigo (Spa) - Arsenal (Eng) 2-3 (1-1). 18 Edu 0-1, 27. AMSTERDAM - Rafael van der Vaart kan vandaag niet spelen in het competitieduel met SC Heerenveen. De Ajacied heeft nog te veel last van een liesblessure die hij op liep in de vriendschappelijke oe feninterland tegen de Verenigde Staten. Van der Vaart is door trainer Ro nald Koeman buiten de selectie voor de wedstrijd in Heerenveen gehouden. Door de kwetsuur kon hij dit weekeinde ook niet tegen FC Twente spelen. ANP Edu 1-1, 58. Edu 1-2, 64. Jose Ignacio 2-2, 80. Pires 2-3. Scheids rechter: Frisk (Zwe). Gele kaart: Sylvinho (Celta de Vigo), Henry, Edu (Arsenal). Sparta Praag - AC Milan 0-0. Scheidsrechter: Poll (Eng). Gele kaart: Cafu, Gattuso (AC Milan). Lokomotiv Moskou (Rus)-ASMo naco (Fra) 2-1 (1-0). 32. Izmailm 1-0, 59. Maininov 2-0, 69. Morien tes 2-1. Scheidsrechter: Gonzalez (Spa). Gele kaart: Parks (Lokomo tiv Moskou). MOSKOU - Schaker Loek van Wely staat na de achtste ronde van het Aerof lot-schaaktoer nooi in Moskou nog steeds twee de. De Nederlander speelde giste ren met de witte stukken remise tegen de Indiër Krishnan Sasifc- ran. Van Wely heeft nu zes pun ten, een halfje minder dan de Russische koploper Valeri Filip- pov. ANP ROTTERDAM - Feyenoord is met het Belgische Westerlo in ge sprek over een mogelijke samen werking tussen de twee voetbal clubs. De Rotterdammers roe ken een buitenlandse club om spelers onder te brengen w» buiten de Europese Unie, bi- voorbeeld die van de voetbal- school in Ghana. Inmiddels heeft Feyenoord a drie gesprekken gevoerd Westerlo. „De intentie is uac ook groot om er met ze uit te ko men", aldus manager Jan u- Swart van Feyenoord. De wens om een talent bui1® Nederland te laten 'rijpen is in gegeven door financiën. Een spe ler van buiten de EU moet vol gens de wetgeving in Nederland een flink salaris krijgen. Swtfj- „In België en bijvoorbeeld oo« Zweden is dat heel anders hebben veel jongens van acn- tien jaar die we graag binnen eigen organisatie zien. Omdat uigamöciuv wvu- we ze hier builenproportion moeten betalen voor een eers contract, zoeken we een club het buitenland." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 20