Vrees voor overlast studenten Het leukste cadeautje voor nieuwsgierige mensen Patstelling laat molenromp Heinkenszand zonder kap PZC cadeau abonnemént Woongoed Middelburg wil overleg met omwonenden Roggeveenhuis Y www.pzc.nl/adverteren Aan alle bewoners van Veere, Wagenaarstraat /Veerseweg Liberia: niet om aan te zien Sluit je ogen niet. Geef. Giro 999 woensdag 25 februari 2004 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Toekomstige studenten van de Roosevelt Aca demy die langdurig overlast ver oorzaken, moeten stoppen met hun studie. Dat zei Woongoed directeur E. de Ceuster gistera vond tijdens een informatiebij eenkomst voor omwonenden van het Roggeveenhuis. De be woners lieten merken dat ze zich zorgen maakten over de nieuwe buurtbewoners. In het verzorgingshuis aan de Noordsingel in Middelburg ko men honderd vijf tig studenten te wonen Gisteravond werden de voorlopige plannen gepresen teerd, voor de studenten maar ook voor de ouderen. Op het ter rein van het Roggeveenhuis wor den 56 woningen gebouwd voor ouderen. De aanleunwoningen op het terrein zelf worden ge sloopt. De aanleunwoningen aan de Gerbrandylaan blijven staan. Volgens J. de Leeuw van Zorgstroom zijn er voor die hui zen op dit moment geen plan nen. De omwonenden gaven aan be zorgd te zijn over hun nieuwe buren. „Ouderen gaan vroeg naar bed, soms al om negen uur. Studenten worden dan pas een beetje wakker", zei een bezoek ster. „De timing van studenten en ouderen is anders." De Ceuster beloofde dat er inten sief contact zal zijn met de om wonenden. „Het contact tussen onze medewerkers, de studen ten en de omgeving is belang rijk. Mocht het misgaan, dan heeft die student een gigantisch probleem. Dan moet hij ei-uit. Dat betekent ook dat die stu dent moet stoppen met zijn stu die." De bewoners werd gevraagd zich te melden als contactper soon voor Woongoed. Ingang De ingang van het studenten complex komt aan de Noordsin gel, op dezelfde plek waar nu de ingang van het verzorgingshuis is. Langs de Noordweg en de Gerbrandylaan komt een rij nieuwe woningen voor ouderen. „De studentenwereld ligt aan de singel", aldus een vertegenwoor diger van Woonzorg Nederland, de huidige eigenaar van het ge bouw. „De senioren wonen in de wijk." Bij de woningen komt een ontmoetingscentrum, waar bijvoorbeeld gezamenlijk gege ten kan worden. Tussen de hui zen in wordt een tuin aange legd. Het studentencomplex krijgt eigen parkeerplaatsen. De discussie spitste zich toe op de vraag of ouderen moeten wij ken voor studenten. De Leeuw legde uit dat het Roggeveenhuis acht jaar geleden is afgekeurd. Aanvankelijk was het plan om op dezelfde plek nieuwe wonin gen voor ouderen te bouwen. In overleg met de gemeente is be sloten om het huis geschikt te maken voor studentenhuisves ting. „Maar wij bepalen wan neer we eruit gaan." Inmiddels worden er al geen vas te bewoners meer geplaatst. In september vertrekken de bewo ners van het verzorgingshuis naar een tijdelijk huis aan de Koudekerkseweg. De bewoners van het verpleegcentrum blijven dan nog even. Die verhuizen uit eindelijk naar het nieuwe ver pleegcentrum Buitenrust in Dau- wendaele. Aan de Nassaulaan wordt een nieuw zorgcomplex gebouwd, dat geschikt is voor bewoners van het verzorgings huis. De Roosevelt Academy gaat ervan uit dat er in 2006 zes honderd studenten in Middel burg wonen. Het aantal aanmel dingen blijft echter achter. „Het lijkt erop dat we nog een paar jaar meer nodig hebben om die zeshonderd te bereiken", aldus wethouder A. de Vries. Het Rog geveenhuis wordt hoe dan ook een studentenhuis, zei hij, in ant woord op een vraag uit de zaal. „Ik kan me niet voorstellen dat er een andere doelgroep in het Roggeveenhuis komt. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Zoals het er nu naar uitziet, wordt de mo len aan de Vijverstraat in Hein kenszand nooit meer een echte molen. Eigenares D. Wielema- ker, die in de romp een kleding verhuurbedrijf exploiteert, heeft tevergeefs toestemming ge vraagd om een stukje aan de mo len te mogen bouwen. Die aanbouw, een doorgang tus sen het woonhuis van de familie Wielemaker en de romp, is vol gens de eigenares nodig voor de rentabiliteit van haar zaak. „Ik wil er dolgraag een kap opzet ten, maar dan moet ik daarvoor wel het geld kunnen verdienen." Wielemaker heeft de molen in dertijd gekocht om er haar zaak in te beginnen. Met het toenmali ge gemeentebestuur sprak ze af dat ze een stukje aan mocht bou wen, als daar een kap en wieken tegenover stonden. Inmiddels heeft ze de molen op eigen kos ten geconserveerd. De voegen zijn gekapt, opnieuw gevoegd en de hele houten constructie binnen, in totaal vijf vloeren, is vervangen. „Ik heb er al een ton ingestoken. Mijn zaak draait best goed, maar er moet echt wat gebeuren. Nu moeten klan ten nog bij mij thuis naar het toi let en het is in verband met mijn gezin veel praktischer als de mo len aan het huis vastzit." Maar de gemeente Borsele heeft ver schillende bezwaren tegen de aanbouw. De molen is een monu ment, het bestemmingsplan staat geen uitbreiding van de tailhandel toe, de ruimte achter de molen moet groen en open blijven en de gemeente wil ook niet dat de Vijverstraat parkeer- verkeer gaat aantrekken. Wiele maker vindt dat allemaal maar onzin. „Tot nu toe heb ik alles wat ik verdiend heb in de conser vering gestoken. Nu moet de ge meente ook de afspraken nako- keur A.P.K. Gas voor woningen Aangezien er in recent verleden enkele ongelukken hebben plaats gevonden elders t.g v verouderde gasinstallatie en onoordeelkundig" installatiewerk, misschien wel door doe het zelfwerk, zijn er gaslekkages ontstaan met alle gevolgen van dien. Aangezien het toezicht en de controle van de binnenhuis gasinstallaties meestal te wensen overlaat, inzake veiligheid, menen wij er goed aan te doen dit onder uw aandacht te brengen. Alle installaties worden ouder en verdienen regelmatig controle op gasdichtheid en veiligheid. Wij bieden u een gasdichtheidsproef aan voor uw gasinstallatie voor een gering bedrag. De controle dient te geschieden i.v.m. de kosten, gelijktijdig met een controle van uw gasapparatuur (cv gasboiler geiser controle) welke wij jaarlijks voor u uitvoeren, of meteen ander opdracht. Bij een veilige installatie ontvangt u een Rapport van Goedkeuring. erkend installateur e-mail: nefit.service.spruyt@planet.nl Middelburg Wwb Tel. (0118) 61 21 58 ÜHETO-Vni A Fax:(0118)64 00 04 V Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! Donderdag 26 februari 2004 Op bovenstaande dagen gaat DELTA N.V. spuiwerkzaamheden verrichten in Veere, Wagenaarstraat /Veerseweg aan het waterleidingnet. Tijdens de spuiwerkzaamheden kan mogelijk bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. "...mijn dochter en haar man zijn toen vermoord. Hu zit ik met hun baby. Hoe moet ik die in leven houden? We hebben al twee dagen niks gegeten..." "...en toen zeiden ze tegen mijn vader dat hij bij ons op schoot moest liggen. Ze sneden zijn hoofd eraf. We zijn drie dagen blijven zitten met dat hoofd..." Tineke Ceelen, Stichting Vluchteling "Ik bespaar u de foto's van deie mensen. Hun gezichten spoken wel 4e hele dag door mijn hoofd. Uljn hart springt zowat van woede. Se kunnen wat doen. U ook." Stichting Vluchteling, Den Haag www.vluchteling.org WORD VRIEND VAN EEN VLUCHTELING 1MB Verras een familielid of een vriend(in) met een cadeau-abonnement op de PZC. Voor maar 9,90 krijgt hij of zij vier weken lang PZC iedere ochtend thuisbezorgd. Stuur de volledig ingevulde bon een week voor de gewenste ingangsdatum naar: PZC, t.a.v. afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) en u krijgt een feestelijke cadeaubon, om te overhandigen, tijdig toegestuurd. Bel voor meer informatie gratis: 0800 - 0231 231 of ga naar www.PZC.nl/abonneren InvwUUuK Kc»«lortpuldtr Gever cadeau-abonnement Ontvanger cadeau-abonnement Ik geef een cadeau-abonnement van vier weken voor 9,90 weg. Ik vul mijn eigen gegevens in, plus de gegevens van de ontvanger van het cadeau-abonnement. Naam geverVoorletters m/v Adres Naam ontvanger Voorletters Adres Postcode Plaats Telefoon(i.v.m. controle bezorging) Ingangsdatum PostcodePlaats Telefoon Ik geef hierbij toestemming eenmalig 9,90 van mijn giro-/bankrekening te laten afschrijven (ik vul mijn rekening-nummer en handtekening in) Bank-/gironummer Handtekening Uitgeverij PZC BV gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon vindt u nadere informatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14