E COURANT Nederland laat EU-geld liggen Nederlander misbruikt al jaren kinderen Indonesië 1 Palestijnen bijten het spits af in Vredespaleis ier aanhoudingen ii Heikant wegens garettensmokkel Ergernis over aso's in verkeer ans op vervallen van 850 miljoen euro voor werkgelegenheid ardbeving ten stellen eti eisen aan room uit EU Dubbele hypotheeklasten? Dubbele aftrek! 17 t/m 19 Oog rebellen Haïti r valt op hoofdstad Strijd tegen besnijdenis dochters Zandbakscout Piet de Visser Morgen is't Woonsdag! min 6° |1° ZW 5 Waterkoud ^nemend bewolkt, vanmiddag gevolgd regen. Stevige en waterkoude zuid enwind. Maxima rond 6 graden. |6e jaargang no. 46 isdag 24 februari 2004 4 inummer 1,20 PZC internet: www.pzc.nl i 'Wtih 9% jjettyvan Rooij cëfc'SSEL - Het EU-geld de bestrijding van de rÜoosheid blijft in Ne land op de plank liggen, [risico is daardoor groot Den Haag over de perio- I002-2 0 0 7 in totaal 850 :0. joen euro aan 'Brussel' teruggeven omdat het (is gebruikt. :een speciaal fonds van 500 pen euro voor de Nederland- «rkgelegenheid is volgens (secretaris Nicolai van Bui- y. kndse Zaken het grootste BEog niet benut rde periode 2002-2007 heeft aan Nederland 1,8 mil- euro voor werkloosheids- peten beschikbaar gesteld, lat bedrag zit de 500 miljoen ja die de toenmalige premier ien minister Zalm van Fi- eg.Hidên binnen wisten te halen at Ins de Europese top in Ber lijn, in 1999. Van het totale be drag is 1,2 miljard nog niet uit gegeven. In 2004 moet in elk ge val 395 miljoen besteed worden, anders kan Nederland er geen aanspraak meer op maken. Over 2001 is 200 miljoen niet be steed, waardoor het terugvalt aan Brussel. „Het wordt tijd dat we wat meer inspanningen doen", zei Nicolai gisteren in Brussel. Staatssecretaris Rutte van So ciale Zaken heeft de Eerste Ka mer beloofd dat hij snel met voorstellen zal komen. Het binnenhalen van extra geld voor een speciaal voor Neder land bedacht werkgelegenheids- fonds was tijdens de top in Ber lijn een zege voor Kok en Zalm Zij slaagden er in om de Neder landse betalingen aan 'Brussel' over een periode van vijf jaar met 1,3 miljard euro terug te brengen. Nu de onderhande lingsronde voor de volgende meerjarenbegroting voor de deur staat, voor de periode 2007-2013, wil Nederland op nieuw minder betalen Het kabinet zoekt voor het ge vecht om geld samenwerking met andere EU-landen die meer aan de Unie uitgeven dan ze te rugkrijgen, zoals Duitsland, Zweden en Groot-Brittannië Die proberen nu Denemarken en Finland aan hun kant te krij gen. GPD bet De IAATSBURG - Delen van w akrijk en Duitsland zijn gis- 1") ivond opgeschrikt door een ibeving met een kracht van op de schaal van Richter, epicentrum lag even ten oos- van Besangon in het Franse i-gebergte, tachtig kilome- a de Duitse grens. In een van 180 kilometer werd beving gevoeld Er vielen Dgewonden. AP liij. VDEN - Immigranten uil He die in mei toetreden tot Europese Unie, moeten in Brittannië werken of het 8* iverlaten. Minister Blunkett Binnenlandse Zaken zei dit leren in het Lagerhuis. Kt-Brittannië en Ierland zijn EU-landen waar men- iiut landen als Polen en Tsje- t vanaf 1 mei onbeperkt stopwerk krijgen. Veel Brit- vrezen daardoor een massa- leloop van werkzoekenden, huidige lidstaten mogen maximaal zeven jaar over- pregelingen instellen om recht op werk voor mensen nieuwe lidstaten in hun i te beperken. Blunkett zei mensen uit die lidstaten iwerkvergunning nodig heb- maar dat ze het land uit «ai als ze met in hun eigen Wioud kunnen voorzien. De ft twee jaar komen ze niet een uitkering in aanmer- De maatregelen gelden voor inwoners van Cyprus Mta .ANP Demonstranten dragen portretten mee van slachtoffers van terreur in Israël. door Henderiekus Wiltjer DEN HAAG - Het Internatio naal Gerechtshof (ICJ) is giste ren begonnen met zijn hoorzit tingen over de Israëlische af scheiding in bezet Palestijns ge bied. Buiten het Vredespaleis waren duizenden betogers op de been, terwijl de Haagse politie in gro ten getale aanwezig was. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties had de hoogste VN-rechters in Den Haag in december om een juri disch advies gevraagd over de af scheiding. Het verstrekken van dit soort niet-bindende adviezen aan VN-organen is een van de twee functies van het ICJ, naast het beslechten van geschillen tussen staten in bindende uitspraken. De Palestijnse delegatie mocht gisterochtend het spits afbijten. Delegatieleider Nasr al Kidwa vroeg de vijftien magistraten, onder wie de Nederlander Kooij- mans, de afscheiding illegaal te verklaren. Al Kidwa zei dat de bouw van de muur de bekroning is van ille gale maatregelen die Israël sinds 1967 heeft genomen in de bezette gebieden. Israël heeft in januari zijn stand punten schriftelijk voorgelegd en neemt niet deel aan de hoor zitting. De voornaamste grief van de Israëli's is dat het hof uit sluitend is gevraagd om een ad vies over de muur. Een Israëlische waarnemer in Den Haag, Tal Becker, zei dat dat het verzoek volkomen uit het verband is gerukt van het door Step Vaessen SENGGIGI - Op de Indonesi sche eilanden Bali en Lombok maakt een groep Nederlanders zich schuldig aan seksueel mis bruik van kinderen. Eén van hen is een 76-jarige Nederlan der uit het Noord-Hollandse Santpoort. Hij misbruikt al twintig jaar Indonesische kinde ren op Lombok. Dat blijkt uit onderzoek van de GPD, waarbij de PZC is aange sloten. Getuigen, die hem sinds 1982 kennen, schatten dat hij tientallen kinderen uit vooral ar me milieus heeft misbruikt. Uit angst voor repercussies en uit schaamte hebben de kinde ren nooit aangifte gedaan Het misbruik gaat tot op de dag van vandaag door. De Indonesische politie zegt niets te kunnen doen zolang geen aangifte wordt gedaan. Bij de Nederland se ambassade in Jakarta is de zaak met bekend. Niet alleen de Noord-Hollander vergrijpt zich aan kinderen op Lombok. Volgens de Nederlan der Luc Hasselman die op het ei land woont, is een groep pedofie len actief. „Het gebeurt heel openlijk op het strand. Het is een groepje van vijf, zes man- [Shflila van Doorsselaer KANT - In Heikant zijn in Ucbt van vrijdag op zater- rier personen aangehouden *roand met grootscheepse si- «tensmokkel. De douane op aangeven van de MCD en vrachtwagen 'tè miljoen sigaretten in he rnomen. fck is in handen van de Fis- ^lichtingen- en Opspo- Wenst (FIOD)-Economi- Controle Dienst (ECD) toedracht en achtergron- van de zaak wil de FIOD frade het onderzoek niets Hoe de FIOD de sigaret- el op het spoor is geko- waar de vrachtwagen pre- b aangetroffen, de her ben de bestemming van de welwaar en de identiteit ^verdachten blijven voor- onbekend. De r uue Wckel FIOD-woordvoerder wil enkel kwijt dat de vier verdachten vandaag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. Dat het om een vrachtwagen met Duits kenteken zou gaan, wil de FIOD-woordvoerder ontkennen noch bevestigen. De Zeeuwse po litie is weliswaar op de hoogte van de zaak, maar doet er ook het zwijgen toe. De illegale sigaretten vertegen woordigen een winkelwaarde van ruim 400.000 euro. Sigaret tensmokkel is een zeer lucratie ve bezigheid. Smokkelaars zoe ken steeds nieuwe methoden om de illegale rookwaar over de grens te krijgen. Het Centraal Punt Accijns van de douane ziet accijnsfraude als georgani seerde misdaad. Nederland fun geert veelal als doorvoerland voor de zwarte handel in sigaret ten. Groot-Britannië is volgens rapportages de grootste Europe se bestemmingsmarkt. De Rabobank helpt u met het inzichtelijk maken van uw belastingaangifte. In normale mensentaal geven we u interessante informatie en tips. Met maar één doel: dat u geen cent te veel belasting betaalt. Kijk op rabobank.nl. Daar vindt u bijvoorbeeld hoe u slim om kunt gaan met dubbele hypotheeklasten. Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank Blaaskopvlieg is geen lieverdje De Haïtiaanse rebellen wil len de komende dagen op trekken naar de hoofdstad Port-au-Prince om presi dent Aristide te verdrijven. In het afgelopen weekeinde trokken ze al Cap-Haïtien binnen, de op een na groot ste stad. Nederland heeft, evenals andere westerse landen, zijn burgers opge roepen het land te C verlaten. w Nadia Bassheer werd in haar geboorteland Soedan buiten de groep geplaatst omdat ze weigerde haar twee dochters te laten besnijden. Ze woont inmiddels met haar drie kin deren m het asielzoekerscentrum in Burgh-Haamstede: of ze mag blijven of niet, ze 4 blijft tegen besnijdenis vechten. I w foto Theo Bohmers/GPD conflict, omdat het zich met be zighoudt met terrorisme.Onge veer 1500 pro-Israëli's en circa zeshonderd steunbetuigers aan de Palestijnen betoogden giste ren in Den Haag. De politie hield vier mensen aan wegens lichte vergrijpen. ANP nen, enkele Nederlanders en ten minste één Australiër Ze kus sen de kinderen, raken ze aan. De Australiër heeft een vaste ka mer in een hotel. Je ziet de kin deren wel de kamer ingaan, maar je kunt natuurlijk niets be wijzen." In samenwerking met de Australische politie onder zoekt de Indonesische politie of een internationaal netwerk van pedofielen actief is in het land. Op Bali is vorige maand een Au stralische oud-diplomaat opge pakt voor seksueel misbruik van kinderen. De Balinese psychiater Luh Ketut Suryani. die slachtoffers van pedofilie behandelt, ergert zich aan de houding van de toe ristenindustrie. „Het interes seert ze niet wie naar Indonesië komen, als ze er maar aan kun nen verdienen", zegt hij. Wester se pedofielen komen al langer naar Bali, maar volgens onder zoekers neemt hun aantal de laatste jaren toe. Dat komt door de strengere wetgeving in omrin gende landen en de lakse hou ding van de Indonesische autori teiten. De pedofielen ontfermen zich over arme kinderen, gaan vaak bij een hulporganisatie werken en winnen zo het vertrouwen van de bevolking. In de arme ge meenschap worden ze gezien als suikeroom. De 76-jarige Neder lander betaalt de kinderen 2,50 euro per vergrijp. In veel geval len hebben de ouders geen idee wat er gebeurt. GPD Het lichaam van Piet de Visser is getekend door opera ties, maar zijn geest ademt nog altijd louter voetbal. Hij reist stad en land af op zoek naar talenten, hij kijkt elk voetbal programma om geen groeibriljantje te missen. De Visser adopteerde zelfs twee voet- C ballers, omdat ze diep in de problemen zaten. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buiten land: 5; economie: 6; radio en televisie: 7; zeeuws: 9, 10, 11 en 13; sport: 15 en 16; buitengebied: 17, 18 en 19 (Advertentie) Woonsdag 25 februari 2004 Organiseren is makkelijk 25 feb open van 10 22 uv' Aonb*dmg«n zi|n obeen morgen geldig, zokmg de voonood strekt Mo» 3 p p lniormo!ieli|n 0900 235 45 32 (0 10/mm www woonsdog.nl (Advertentie) st persoonsgegeven* bdeco 8 711688 555530 C Noteer mi| voor een ebonne ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automati sche incasso l€ 19.45). por kwartaal met automa tische incasso l€ 56.601 O per |aar met automatische incasso 217,00) Stuur date bon naar PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1