erkenraad steunt dominee 7 Veel wagens en veel Mabels Prins Richard opent Boellevaar Supermarkt biedt korting op recreatie Schouwen-Duiveland Kruiningse clubs laten zien wat ze in huis hebben oorgcinger Hervormde Gemeente Arnemuiden hekelt sabotage lonnemaire valt rer peperduur odemonderzoek ndje bij ndpaviljoen Nauwelijks drankrijders zeeuwse almanak In de kast zc WALCHEREN maandag 23 februari 2004 a de Nooijer h Ramakers jlfcUIDEN I)e kerken- j verwerpt het gedrag van me die verantwoordelijk is jjde vermoedelijke sabotage de auto van de Arneniuidse kant Goedvree. In woord, en gebed staal de ker- jaad de dominee bij. Dat zei ilnee Bot gisterochtend van- de kansel tegen de circa jonderd kerkgangers van de rermde gemeente Arnemui- week bracht de politie ind naar buiten dat de au- de predikant van de nnnde gemeente Arnemui- i waarschijnlijk gesaboteerd Drie bouten van een wiel wa nd. Het incident liot een ernstig ongeval kun- leiden. maar de dominee he dat er iets mis was met uuto en bracht hem op tijd reen garage. Daar werd ont- :dat de bouten waren losge- gmg tijdens de zondagoch- jjienst even in op de kwes- tsn afgelopen week. Domi- Goedvree is vier maanden den met zijn gezin van Haaf- aaar Arnemuiden verhuisd. F] zijn erg ontdaan over wat ^beurcl is", zei Bot. „De do- is nu op vakantie. We ho- idat hij daar voldoende rust l om wederom het Woord onze gemeente te kunnen iondigen." lan gebed benoemde dominee de geboden en zei over de de van de mens dat de Satan :n wat er deze week gezegd gedaan is. „En ook daarvoor ras hij aanwezig, toen er kwa- woorden over de dominee den gesproken. We moeten lenom vergiffenis voor onze den." aantal Arnemuidenaren NNEMAIRE - Voorzitter Goemans van de dorpsraad inemaire vindt dc oversell rij- van de kosten voor het ar- tologisch bodemonderzoek Kruim 500.000 euro moeilijk iteerbaar. schrijft dat in de nieuws fan de dorpsraad. De vopr- ergeeft daarin aan dat onge- t verbijstering en kwaad- zich van hem meester asten toen hij van die over riding binnen de gemeente- forganisatie kennisnam, aans legt een directe relatie de noodzaak die de bevol- 1? krijgt opgelegd om dras ite bezuinigen op accommo- in de dorpskernen. i dorpsraad zijn we dage- bezig om de uitkomst van ^ta 'Kiezen of Delen' voor dorp zo gunstig mogelijk te zijn. Als je dan leest over averschrijdig bij het archeo- 5® bodemonderzoek, vraag af waar we het allemaal doen in onze vrije tijd", al- iGoemans. schrijft moeite te hebben (fet feit dat het college van ?aieester en wethouders ftaar in november al wist iet onderzoek veel duurder uitpakken, maar toen de kie- '•pelkaar heeft gehouden, der had hij liever gezien dat es onafhankelijk onderzoek tdfi gang van zaken was in- ^d. in plaats van een intern naar de oorzaak van *?rschrijding. NSCHOUWEN - Bij wviljoen De Schaar bij dovergang De Rotonde in chouwen ontstond ditend rond half elf een e. als gevolg van kortslui ten schakelkast onder de F de blusgroep Haamstede -eerde, waren de medewer- !ï'an De Schaar zelf al met Werkzaamheden begonnen, wandje kon met een hand woorden gedoofd. ep van Renesse, die •oorzorg ook was opgeroe- hoefde niet in actie te ko- 't een elektromonteur de 'g -n de meterkast had ver- "s. kon De Schaar weer ge- 1 doorclra ai en. spreekt het vermoeden uit dat de auto van de dominee gesabo teerd is, vanwege spanningen rondom de recente, grote fusie van protestantse kerken, die 1 mei van dit jaar leidt tot de op richting van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN). De dominee zou tot weerzin van be houdende leden een te grote voorstander zijn geweest van de fusie. De synodes van de Nederlandse Hervormde Kerk, de Gerefor meerde Kerken in Nederland en de Evangelisch-Lutherse Kerk stemden in december in met het samengaan. Ongeveer tweeën half miljoen Nederlanders zijn bij deze kerken aangesloten. Het fusievoorstel haalde het op het nippertje. Dit tot spijt van enkele be houdende groeperingen, die Carnaval in 's-Heerenhoek: commentaar op de 'Boellevaar' (boven) Obelix bekijkt de kinderoptocht en Peter R. de Vries loopt voor de Neeltje Jacoba uit. Onder: het Bobsleeteam. foto's Dirk-Jan Gjeltema en Willem Mieras door Inqrid Huibers 's-HEERENHOEK - De carna valsoptocht in 's-Heerenhoek telde zondagmiddag meer wa gens en hooggeboren deelne mers dan ooit. Met dank aan het koninklijk huis. Zowel 'Mabelgate' als de peri kelen rond prinses Margarita en haar Edwin bleken een goe de inspiratiebron voor de wa genbouwers. Zo legde de Neel tje Jacoba maar liefst twee keer in 'Paerehat' aan, natuur lijk vergezeld van Charlie da Silva (uitgedostmet beenkap pen van koeienhuid en een ro- deohoed) en Peter R. de Vries. Onderwijl trok Beatrix het pu bliek langs om handtekeningen te verzamelen als steunbetui ging aan 'Frisootje'. De verschillende in donkere mantelpakjes gestoken Mabels bleven goed in hun rol en ke ken wat stuurs voor zich uit, net als overigens Margarita en Edwin de Roy van Zuydewijn (met gouden oorbel). Maar ge lukkig was er ook in 's-Heeren- hoek de geboorte van de kleine Amalia ('t kom van tussen d'eu- pen') om de pijn wat te verzach ten. Gevoelstemperatuur min tien? Daar hadden de leden van het apenorkest geen last van. Elke keer als er een euro in de gleuf verdween, speelden de 'mecha nische' aapjes een zonnig deun tje uit één of ander ver oord. De rastamannen van het bob sleeteam ('Bob Marley of Bob Slee, je kan veilig met ons mee') waren - in tegenstelling tot hun voertuig - ook meer op zon dan op sneeuw ingesteld. Door al het in- en uit hun bob slee springen zullen zij als één van de weinigen het niet koud hebben gehad. De vernieuwde dijk in 's-Hee- renhoek bleek ook een dank baar optochtonderwerp Ambu lance Diekzigt deed bijvoor beeld goede zaken. Met in hun kielzog een traumahelicopter en een luide sirene, deden de Paerehatse Vlegels een dringen de oproep aan het publiek: 'lit 'r me van de diek of stuke, werk kunne me we gebruuke'. Origineel was de programma wagen van Ikols. Met als mot to: 'hoe minder zangtalent en uitstraling, hoe groter de prij zen' werden kandidaten uit het publiek geplukt en op de stip gezet. Een verbouwereerde me neer zong 'Poesje mauw', maar mocht helaas niet 'door' vanwe ge zijn dansje dat 'wat aan de magere kant' werd bevonden door een nogal rondborstige Jerney Kaagman door Ingrid Huibers s-HEERENHOEK - Parijs heeft zijn Champs Elysées, Bar celona zijn Ramblas, Berlijn zijn Unter den Linden en 's-Hee- renhoek zijn 'Boellevaar'. Prins Richard I heropende zaterdag middag het heringerichte dorps- hart door samen met wethouder M. Vermue van de gemeente Bor- sele een berg confetti van een ge denksteen te vegen. Er is sinds oktober gewerkt aan de Kuipersdijk, de 's-Heeren- hoeksedijk en de Heerenstraat. Er zijn brede trottoirs aange bracht en nieuwe parkeerplaat sen gemaakt. Langs de Heeren straat verrees een muur waar door er voor de café's een plein is ontstaan. ..Bovenaan de diek zijn ze er blij mee en onderaan de diek moeten ze er even aan wennen", vatte Prins Richard I de gevoelens in het dorp samen. Sommige bewoners laten via ver sierde gevels zelf weten hoe de vlag erbij hangt, 't Is nie zó at was, d'n diek is nie mi zó groen als gras delen de bewoners van zich er jarenlang tegen heb ben verzet. De dominee heeft woensdag aangifte van de ver nieling gedaan. De politie heeft nog geen aanhoudingen ver richt door Ali Pankow ZIERIKZEE - De WV Schou wen-Duiveland gaat in zee met supermarktorganisatie Laurus voor een grootscheepse promo tiecampagne in de 35 landelijke vestigingen van de Konmar-ke- ten. Doel is specifiek in de maand juni het toerisme in de re gio aanzienlijk te vergroten. Kern van de campagne is een vijftig-procent-kortingsactie. Via advertenties in landelijke dagbladen, in flyers en winkel brochures van Konmar worden de aanbiedingen uitgedragen. De eerste aanzet tot de campag ne komt van enkele VW-leden, die contacten hebben met men sen van Laurus. Zij zagen moge lijkheden voor zogenaamde 'joint promotion', oftewel een ge zamenlijke actie ten behoeve van zowel de Konmar-winkels als de toeristenbranche op Schouwen-Duiveland. Voorma lig VW-directeur B Roessingh van Junction Communication werd gevraagd een concept te maken voor concrete invulling van de campagne Zijn idee is goed aangeslagen bij de meeste VW-leden. Zij moeten met aan trekkelijke aanbiedingen de ac tie tot een succes maken. Het is de bedoeling dat er in een gevarieerd pakket vijftig-pro- centskortingen worden aangebo den. Dus een hotelovernachting of een campingplaats voor de halve prijs, maar ook de helft korting op een museumkaartje of op een tocht met een rond vaart. op fietsverhuur of op een maaltijd in een restaurant. Al die aanbiedingen zijn bedoeld voor mensen die in het bezit zijn van een Konmarpas. Kans Huidig VVV-directeur J. Klap wijk acht de campagne een ge weldige kans om Schouwen-Dui veland breed uit te dragen. „Een dergelijk groots opgezette reclame zouden wij nooit zelf kunnen bekostigen. De Laurus- groep voert nu de reclame en de verwachting is dat we daar 800.000 mensen mee bereiken", zegt Klapwijk. Tot de Laurus- groep behoren ook de super markten van Super de Boer en Edah. Volgens Klapwijk is ech ter bewust gekozen voor een ac tie via de Konmarwinkels. On der het publiek dat daar zijn in kopen tfoet, zou zich het groot ste potentieel bevinden voor een korte vakantie op Schou wen-Duiveland. Deelname aan de kortingsactie is voorbehouden aan VW-parti- cipanten. Klapwijk heeft goede hoop dat deze campagne sommi ge met-leden zal overhalen weer tot de WV toe te treden. Ervaringscijfers wijzen uit dat het zogeheten 'schouderseizoen' op Schouwen-Duiveland wel wat stimulans kan gebruiken. Het gaat dan om de maanden net voor en net na het hoogsei zoen in juli en augustus. Kunstschouw Naast de overwegend positieve ontvangst bij de VW-partici- panten heeft Klapwijk in elk ge val ook één negatieve reactie moeten inkasseren. Die komt van secretaris F. Kiel van de Stichting Kunstschouw Hij vindt de hele campagne meer ge richt op kwantiteit dan op kwa liteit envreest dat het aantrek ken van koopjesjagers nadelig kan uitpakken voor een manifes tatie als de Kunstschouw Hij ziet als mogelijk gevaar dat er twee bezoekersstromen door el kaar gaan lopen. „Een der be langrijke promotiepijlers (na tuur, rust, ruimte - met een saus van kunst) wordt hiermee onder uit gehaald", vindt Kiel. Klapwijk deelt die mening ze ker niet en zal de komende week overleg voeren met de secretaris van de Kunstschouw. door Ingrid Huibers KRUININGEN - Een groot aan tal Reimerswaalse verenigingen was zaterdagmiddag in Ons Dorpshuis in Kruiningen bijeen om leden te werven. Wie ook maar even zijn neus om de hoek steekt bij de work shop van de slagwerkgroep van de Kruiningse muziekvereni ging EMM (Eendracht Maakt Macht), wordt meteen door René Kaljouw in de kraag ge vat en van twee stokken en een drumstel voorzien. „Let op het ritme van de grote trom en ga daar in mee", luidt de enige aanwijzing die de zojuist tot drummers gepromoveerde be zoekers krijgen. Voordat de slachtoffers goed en wel in de gaten hebben wat er gebeurt, zijn ze aan de beurt voor een so lo. Kaljouw, die elke week lesgeeft aan de vijf slagwerkers van EMM, is er van overtuigd dat zijn aanpak werkt. „Mensen zien hier dat je in korte tijd al iets kan bereiken", vertelt hij en thousiast. „Het klinkt toch hart stikke leuk?" Seniorweb Verderop in de Foyerzaal is een koersbaimat uitgerold en zijn de computers van seniorweb opge steld. In de Grote zaal zingt zangvereniging Crescendo uit Kruiningen van de naderende lente, terwijl de plattelandsvrou wen, het Rode Kruis, de ANBO en de Crea Club Kruiningen van achter hun met folders bezaaide tafeltjes hun best doen aan dacht te trekken. Het is druk. Kinderen rennen uitgelaten in de rondte en hun ouders nemen de gelegenheid te baat om eens lekker bij te klet sen met vrienden en bekenden in de bar. „Op de1 eerste koorrepetitie moesten wje allemaal .een kip na doen", vertelt een meneer. „Stonden we daar allemaal in een kring met onze vleugels te wapperen en 'tok, tok, tok' te roepen." Hij doet het meteen maar even voor. Met het koor is het later gelukkig nog goed ge komen, stelt hij de verschrikte omstanders gerust. 's-HEERENHOEK - Carnaval- vierend Zeeland heeft zich in de nacht van zaterdag op zondag keurig door een 'Boh' of een taxi thuis laten brengen. Bij alcoholcontroles in 's-Hee- renhoek. Hulst, Nisse. s-Graven- polder. Goes. Tholen, Sint-Maar tensdijk en Kruiningen werd bij ruim vijfhonderd bestuurders een blaastest afgenomen. Slechts een enkeling bleek met een slok te veel op achter het stuur te zitten. een knalgroen geverfde en met bloemen versierde woning langs de Heerenstraat mee. Van diek ni Boellevaar juicht een bewo ner van de Kuipersdijk. Wethou der Vermue deelde ook nog een cadeautje uit een cheque ter waarde van duizend euro voor een door de dorpsraad felbegeer de fontein in de blusvijver voor de Jeugdhoeve. Kleine broertjes kunnen een grote plaag zijn. Daar weet de vierjarige Rick uit Middel burg alles van. Heb je net een Lego-toren ge maakt, stoot broertje hem weer om. Favoriete teken films worden verpest door luid gebrul en op mooie teke ningen zit om de haverklap een potloodkras Maar het ergste is nog wel dat het favoriete spel - papa en mama laten schrikken - altijd gesaboteerd wordt, omdat broertje luidkeels de superge heime verstopplaats verraadt. Die dag wilde Rick mama weer de stuipen op het lijf ja gen. En geen broertje mocht dat plan verpesten. Dus nam hij voorzorgsmaatregelen. „Mama, wil je Gijs bij de kast weghouden", riep hij luid keels, want daar zit ik in. En anders trekt-ie hem open en dan weet jij meteen waar ik ben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 7