Hoek in het Theater van de Lach Oostkapelle houdt lang stand PZC Jurg en Broeders net naast podium op WK bobslee 15 hoofdklasser ontsnapt in dolkomische bekervertoning tegen Papendrecht: 3-2 Voetbalsters Smerdiek in spoor leider Gert Kruys trainer De Graafschap Johan Neeskens beslist vandaag Schorsing Titov blijft gehandhaafd Oud-voetballer Charles overleden Kalou en Mtiliga ruilen van plaats Wereldtitel voor Pierre Lueders fa* maandag 23 februari 2004 ijfirtrBflukfi Boersma JOEK - Humor. In de rust van bekerduel Hoek-Papend- Tcht (3-2) vraagt de gastvrouw i er nog iemand trek heeft in Ai tweede bak koffie. „Ik 2ft", zegt Hoeks hoofdsponsor >hn Bravenboer met schalkse jffloogjes. „Ik ga naar buiten, ,il niks missen van deze wed- jrijd." En alle aanwezigen in je bestuurskamer van de hoofd eer barsten vervolgens in Jiaterlachen uit. is niet de eerste, en zeker pet de laatste, keer dat er deze atodag op sportpark Denoek ranen over wangen biggelen. is waterkoud en dat prik- de traanbuizen. Maar de wa- ïdanders stromen vooral om- iit Hoek-Papendrecht met na- voor rust op de lachspieren ia de toeschouwers werkt. Na if'oeloftevolle eerste tien minu- n vertoont het gebodene cetds meer overeenkomsten comedy capers. Het is een cort Theater van de Lach, sar dan in de open lucht. Met Kt dijenkletserkoning John g, maar de spelers van Seek in de hoofdrol. Geen bal cviij, of hij wordt in de voeten at een tegenstander gescho- sü De vreemde capriolen vol- (Hielkaar in ijltempo op. En op a creatieve gedachte lijkt wel «lijfstraf te staan. Remmen los Aanvankelijk morren, schelden ketteren de fans van Hoek i Maar als zelfs doelman hrgen Belpaire na een halfuur ,Ce* cnderlijk, maar zonder gevol- in e fout gaat, gaan alle snimen los. Zo oogst middenvel- «rPauclair Youda een cynisch s als hij de bal volstrekt inodig terugspeelt op Belpaire is de zoveelste mislukte pass aver nog geen vijf meter goed wor een daverend lachsalvo, ien fan verwondert zich er over itde spelers voor hun diensten irorden betaald en een ander SINT MAARTENSDIJK - De wetbalsters van Smerdiek blij- ten in het spoor van koploper Nootdorp in de tweede klasse tan het vrouwenvoetbal. Zater- iagmoest Spijkenisse er aan ge en in Sint Maartensdijk: 2-0. 11 de eerste tien minuten zwijn- Smerdiek bij eerst een bal Spijkenisse op de lat en ver lens tegen de paal. Daarna te de thuisploeg zich en irde kans op kans. De spit- Lennv Stoutjesdijk en Anne ;e vonden veelvuldig de goe- goalie van Spijkenisse op weg. Na een halfuur werd ban echter gebroken. Anne Isoleerde door de Zuid-Hol - ie defensie en werd in het ihopgebied onreglemen- gestopt. De strafschop werd Joska Jansen benut. In de t*eede helft stapelden de kan- oor Smerdiek zich weer op, *taar pas twintig minuten voor ld werd een veilige marge van doelpunten gemaakt. Ilse hlderman schoot van de rand W m het zestienmetergebied het frwde doelpunt binnen. «.1 A sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA GOES Tel: 0113-315640 Pax 0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Üsn Dagevos (chef) frits Bakker linatorzuid) jftoen de Vries •rdinator midden) 'y Boogert •rdinator noord) Bauke Boersma Boeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA goes Te' (0113)315500 pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vraagt zich gierend van de pret af wie er in hemelsnaam man van de wedstrijd moet worden. ..Ach", zegt Hoek-trainer Johan Ballegeer naderhand over het soms bijtende sarcasme vanaf de tribune, „hebben de mensen toch nog een leuke middag ge had Maar ik kan niet zeggen dat dit duel op mijn lachspieren werkte. Het was vooral in de eer ste helft dramatisch. Maar we zitten in de volgende ronde. De rest moeten we maar vergeten. De tijd dat ik van zulke zaken wakker lag, is wel geweest." Dat is maar goed ook. Anders zou Ballegeer zijn kostbare nachtrust inleveren voor zaken waar een trainer doorgaans am per invloed op heeft. „Hoe ik vooraf ook heb gewaarschuwd en hoe ik de jongens ook heb proberen te motiveren, het is toch een kwestie van onderschat ting", weet de oefenmeester van Hoek 'Papendrecht, eersteklasser, doen we even'. We hebben in het bekerduel tegen Veendam zelf van zo'n houding geprofiteerd. Vandaag sta ik in de eerste helft machteloos toe te kijken. Als ik een en ander had kunnen corri geren, was ik geen trainer van Hoek geweest. Dan zat ik in Ita lië of Engeland." In de pauze is Ballegeer wél bi] machte in te grijpen Hij brengt Mare Minnaert voor Djamel Buijse en drukt zijn spelers nog eens op het hart dat een ticket voor deelname aan de Amstel Cup in het geding is. Die les slaat aan. Veel beter is het spel in de tweede helft niet, maar Hoek toont wel de wil om te win nen. En wordt beloond. De 1-0-achterstand bij rust (Pa- pendrecht-aanvoerder Laurens van Breejen benut na 17 minu ten een aanvechtbare strafschop nadat Gunther de Meijer Samïr Acharrat op ogenschijnlijk cor recte manier van de bal berooft) wordt in 26 minuten tijd omge bogen in een 3-1-voorsprong. In de 57e minuut krijgt Leon van den Ouden de bal pardoes voor Hoek-spits Leon van den Ouden, hier omringd door drie spelers van Papendrecht, maakte zaterdag de eerste goal voor de Zeeuws-Vlaam- se hoofdklasser. foto Wim Kooyman zijn voeten, de lange spits van Hoek haalt vernietigend uit. Tien minuten later is Minnaert attent als Papendrecht-doelman Martijn Baan een schot van Ar jan Human niet klem krijgt. En in de 71e minuut profiteert Hu- man van een solo van Ramazan Yuruk. De middenvelder snijdt binnendoor bij zijn cipier David Quarton en schiet het leer op de paal. Met de terugspringende bal weet Human wel raad: 3-1. Voor sommigen is die treffer het sein het koude theater aan de Lovenpolderstraat al schoorvoe tend te verlaten. „Het is niet eens hilarisch meer", klinkt het teleurgesteld. Maar wél span nend. Want Hoek vervalt prompt in een oude fout „Ken nelijk was de 3-1 het sein weer nonchalant te worden", schudt Johan Ballegeer, regisseur van het Hoekse toneelgezelschap, zijn hoofd. „Maar dat kunnen wij ons niet veroorloven. Alleen als iedereen zijn taak voor de volle honderd procent uitvoert, zijn wij tot mooie dingen in staat. Zo niet, dan hebben we het tegen iedereen moeilijk." Dat blijkt in de slotfase. Lau rens van Breejen maakt negen minuten voor tijd zijn tweede van de middag (3-2) en luidt het laatste bedrijf van de voorstel ling in het Zeeuws-Vlaamse Theater van de Lach in. De thuisclub stuntelt plots weer zó hard, dat Papendrecht mag gelo ven in een strafschoppenserie. Die komt er niet. Pieter Baten burg ziet zijn treffer (terecht) af gekeurd wegens buitenspel, Fah- rattin Basar kopt de bal na een voorzet over. Hoek-doelman Be- plaire haalt opgelucht adem als zijn slippertje onbestraft blijft en in blessuretijd houdt Gunt her de Meijer Batenburg maar net van scoren af. Daardoor mag Hoek naar de zes de ronde van het bekertoernooi, waarin De Meeuwen of Dongen de tegenstander in een uitduel is. Als dat weer net zo'n comedv capers wordt, zitten de toeschou wers in elk geval gebeiteld. Hoek-Papendrecht 3-2 (0-1).17 Laurens den Breejen 0-1 (straf schop), 57. Leon van den Ouden 1-1,67 Mare Minnaert 2-1, 71. Ar jan Human 3-1, 81. Laurens den Breejen 3-2. Scheidsrechter: D.D. Makkelie (Dordrecht). Gele kaart Gunther de Meijer en Johan Mücher (Hoek), Maarten van Gas telen (Papendrecht). Aantal toe schouwers: 160. Hoek: Jürgen BelpaireWesley de Smet, Johan Mücher, Franky Stan- daert, Gunther de Meijer, Bart Poppe, Djamel Buijse (46. Mare Minnaert), Pauclair Youda, Rama zan YurukArjan Human, Leon van den Ouden (63. Ferdi Kabal Walcherse voetbalsters laten landskampioen Ter Leede zweten (0-1) door Ben van den Aarssen OOSTKAPELLE - Een uur lang mochten de vrouwen van Oost kapelle dromen van een stunt in het bekerduel tegen de regerend landskampioen Ter Leede. Op dat moment sloopten de sterren uit Sassenheim de Walcherse verdedigingsmuur met een raak schot van centrumspits Saskia Drommel: 0-1. Voorbij was het droomscenario van toeslaan in een penaltyserie, ook al omdat even later Marieke Kwast ge blesseerd naar de kant moest toen de drie toegestane wissels al gebruikt waren. Met tien speelsters was er voor de thuisclub geen uitzicht meer op een sensationele remise en een strafschoppenreeks. Toch begonnen de voetbalsters van Oostkapelle na het 1-0-ver- lies met een tevreden gevoel aan de cooling down, voor zover dat nodig was in de snijdende kou de op sportpark Duinhelm. „Een mooi resultaat", noemde trainer René Hillebrand de uit komst van het bekerduel. „We hebben rustig naar deze wed strijd toegewerkt. De meiden waren niet nerveus, terwijl we zoveel jonge speelsters hebben. Neem Mindy Hengst, die is net zestien geworden. Vanaf haar elfde mailt ze met de speelsters van het Nederlands elftal en vandaag staat ze er ineens tegen een stuk of wat in het veld. Als je dat allemaal in acht neemt, hebben we het perfect gedaan." De landskampioen was op volle oorlogssterkte naar Zeeland ge komen. Alleen eerste keepster Bianca van Dalum ontbrak Een groot deel van de selectie was doordeweeks nog actief in Via- reggio in de met 2-1 verloren in terland tegen Italië. De motiva tie leek na de twee uur durende busreis richting Oostkapelle enigszins zoek bij de club uit de Bollenstreek. Toch was dat volgens Cindy Bur ger, de 23-jarige international beschikt over een eigen fansite, absoluut niet het geval. „Voor ons was dit een belangrijke wed strijd in de aanloop naar de top per volgende week tegen Fortu- na Wormerveer, onze grootste concurrent in de strijd om het kampioenschap. Daarom was er ons veel aan gelegen om hier iets goeds weg te zetten. Dat is niet gelukt. De concentratie ont Mirjam van Reizen (rechts) legde met haar club Oostkapelle landskampioen Ter Leede zaterdag het vuur na aan de schenen. foto Ruben Oreel brak. We kregen genoeg kansen, maar voor de goal waren we niet scherp genoeg Van meet af aan was duidelijk dat Oostkapelle op alle fronten minder was dan de bezoeksters. Toch zat het door aanvoerster Manon Verburg georganiseerde verdedigingscentrum van Oost kapelle goed in elkaar en wer den er weinig kansen weggege ven Bijna werd het in de ope ningsfase 0-1 door een indraai ende hoekschop van Cindy Bur ger, maar keepster Lennie Jacob- se werd gered door de lat. De met veel balgevoel gezegende Sandra Muller, ook al Oran je-speelster, schoot naast na een slordige actie op het midden veld van Marieke Kwast. Na een kwartier was Oostkapelle dicht bij een treffer. Een afstands schot van Suzan van der Knijff leek onder de lat binnen te dwar relen, maar invaller-keepster Jo- ra Wolfgram kreeg er nog juist een handje tegen. Voor de rest was het verdedigen geblazen voor het team van René Hille brand. Op de rechtervleugel lie ten Nancy Bahadoer en Mindy Hengst iets teveel ruimte aan de tegenstander, zodat het gevaar met name over die flank kwam. De inschuivende Daphne Kos ter. ook meervoudig internatio nal. schoot over op aangeven van Muller en een treffer van Burger, op slag van rust, werd door scheidsrechter Bruijnooge afgekeurd wegens aanvallen van keepster Lennie Jacobse. In het Walcherse doel maakte Ja cobse met haar reflexen en tij dig uitlopen tot buiten het zes tienmetergebied een prima in druk. ook op trainer Alex Schol- te van de landskampioen. Hal verwege het tweede deel liep Scholte grappend richting de dug-out van Oostkapelle, met de vraag waar die keepster toch vandaan kwam. „Woont ze in de buurt van Rotterdam? Dan moet ze maar bij ons komen spelen." Hillebrand liet vriendelijk we ten dat Ter Leede daar met op hoefde te rekenen en ook Jacob se zei na afloop geen interesse te hebben. „Ik woon in Oostkapel le en ben niet van plan om te ver huizen." Jacobse kreeg na rust Caroline Duine voor haar neus als slot op de deur, omdat Verburg wegens een chronische rugblessure niet verder kon. Kort na de hervat ting creëerde Ter Leede op nieuw een open kans, maar op de doellijn redde Bahadoer met de rug bij een inzet van Sabine van Eijk. Bijna werd in de 52e minuut alle voetballogica ge tart. Bij een van de schaarse hoekschoppen voor Oostkapelle kopte de opgerukte Duine in en werd de bal ternauwernood van de lijn gehaald. Voor tenminste één supporter van de thuisclub gloorde er hoop. „Pellen die bol len", klonk het op het arctische Duinhelm. Ook keepster Jacobse haalde de kopbal van Duine na afloop te rug, vooral omdat Ter Leede even later de leiding nam. In het centrum kregen Muller en Drom mel net even teveel ruimte en ditmaal was het wel raak: 0-1 Hillebrand had juist daarvoor ook Bahadoer en Mirjam van Belzen naar de kant gehaald, zo dat Oostkapelle geen enkele troef meer kon uitspelen. Jacob se baalde van die paar cruciale momenten die het bekerduel be paalden „Gaat die kopbal van ons erin. dan krijg je een andere wedstrijd. Toch knap dat we daarna met ons tienen overeind bleven, tegen een club die haar speelsters van heinde en verre haalt." Miranda Noom van het drie keer in de week trainende Ter Leede schoot in de slotfase nog op de paal, meteen het laatste wapenfeit in het duel. Hille brand noemde het goede spel van zijn vrouwen het grote winstpunt van de bekerwed strijd. „Er zit, met zoveel jonge meiden in de ploeg, groei in dit elftal. Ik zie ons binnen een of twee jaar nog wel promoveren." Oostkapelle-Ter Leede 0-1 (0-0) 61. Saskia Drommel. Scheidsrech ter: M Bruijnooge Gele kaart: Ca roline Duine. Aantal toeschou wers: 75. Oostkapelle: Lennie Jacobse, Ma- non Verburg (46 Anouk Wisse), Ca roline Duine. Nancy Bahadoer (60 Nienke de Vries). Annemiek de Steur, Marieke Kwast, Inge Lug- tenburg, Suzan van der Knijff, Ma rijke van den Dnes, Mirjam van Belzen (60. Mariska Filius), Mindy Hengst. DOETINCHEM Gert Kruys is de komende twee seizoe nen trainer van De Graafschap. Kruys verlaat aan het ein de van dit seizoen zijn huidige club, FC Den Bosch. Bij De Graafschap zocht de clubleiding een trainer sinds het vertrek van Frans Adelaar, die de Doetinchemse eerstedi- visieclub verruilt voor ADO Den Haag. Kruys (42) voet balde zelf van 1978 tot 1988 voor FC Utrecht, met een kort uitstapje naar RKC. Als trainer werkte hij vier sei zoenen voor Cambuur Leeuwarden, waarna hij in 2002 overstapte naar Den Bosch. Medio januari besloot hij daar zelf op te stappen. ANP ZWOLLE - Johan Neeskens laat het bestuur van NEC vandaag weten of hij ook volgend seizoen nog als hoofd trainer aan de Nijmeegse club is verbonden. De oefen- meester kan zijn aflopende contract verlengen. De clublei ding eist vandaag uitsluitsel. Neeskens is bezig met zijn vierde seizoen als hoofdtrainer bij de Nijmeegse club. On der de oud-international kwalificeerde NEC zich vorig seizoen voor de Uefa Cup. NEC presteert deze competitie ondermaats De club verloor zaterdagavond van FC Zwol le (2-1). ANP NYON - De beroepscommissie van de Europese voetbal unie (Uefa) heeft de schorsing van de Russische speler Je- gor Titov gehandhaafd. De voetballer van Spartak Mos kou werd eind januari voor een jaar geschorst wegens do- pinggebruik. Tegen dat vonnis was Titov in beroep ge gaan. naar nu blijkt tevergeefs. De 27-jarige internatio nal mist komende zomer het EK in Portugal. In november 2003 reageerde hij bij een dopingcontrole positief op het maskeringsmiddel bromantan. ANP/AFP LONDEN - Zijn bijnaam was de 'gentle giant', de vriende lijke geweldenaar. John Charles, de beste voetballer die Wales ooit voortbracht, is zaterdag op 72-jarige leeftijd overleden. De aanvaller die nooit een gele of rode kaart kreeg, speelde voor Leeds United en was de eerste Britse voetballer die naar het buitenland vertrok. Daar. in Italië bij Juventus, kreeg hij zijn bijnaam. Met het nationale elf tal van Wales haalde hij bij het WK in 1958 de kwartfina les. Charles, die overleed na problemen met hart en bloed vaten, speelde mee in 38 interlands. ANP/RTR ROTTERDAM - Feyenoord haalt voor de rest van dit sei zoen Patrick Mtiliga van Excelsior naar de Kuip. De 23-jarige Deense aanvaller gaat bij Feyenoord in de verde diging spelen. Vorig seizoen voetbalde Mtiliga bij Excel sior in de eredivisie als linksback. Salomon Kalou maakt de omgekeerde overstap en wordt uitgeleend aan Excel sior. De technische staf van Feyenoord besloot tot de spe- lersruil naar aanleiding van de vele geblesseerde verdedi gers in de selectie. ANP door Peter van der Hulst KÖNIGSSEE - Geen meewarige blikken, maar meer dan gemid delde interesse. De buitenlandse topteams kijken soms zelfs met argusogen naar het materiaal van bobsleester Eline Jurg en naar de trainingen van pilote Il se Broeders. De twee beginnen steeds meer een serieuze bedrei ging te vormen voor de wereld top. In het nog door de Duitse vrou wen gedomineerde wereldkam pioenschap voerden de Neder landers afgelopen weekeinde de druk op. Met een goede laatste run in het Duitse Kónigssee pas seerde Jurg (vijfde) op het laat ste moment Broeders (zesde). Het bobsleeën heeft de nodige raakvlakken met het langebaan schaatsen. In Hamar keek de in ternationale schaatsfamilie toe hoe de Nederlanders de oren werd gewassen door de Ameri kaanse allrounders Chad Hed- rick en Shani Davis. Bij het WK bobslee hadden de Duitse media lovende woorden over voor Jurg en Broeders. De Nederlanders zorgen ervoor dat de sport een meer internationaal karakter krijgt. Jurg, met remster Nannet Karenbeld, en Broeders, met ploeggenoot Jeanette Penmngs, hebben maar een doel voor ogen: in 2006 een medaille halen tijdens de Olympische Spelen van Tunjn.. Jurg, vorig jaar vier de op het WK. deelde tijdens de wereldbekers van Calgary (der de) en Lillehammer (tweede) op nieuw plaagstoten uit. „Die podiumplaatsen verwacht ten we dit jaar nog niet, maar daardoor stijgen wel de ver wachtingen". zei Jurg. „Als je hier dan vijfde wordt, krijg je het gevoel dat je onder je kun nen presteert Eindelijk kreeg Jurg grip op de baan die haar de hele week al tegen leek te wer ken. In de zes oefen- en vier wed strijdruns kwam de Utrechtse maar niet in cadans. „Ik had het idee dat ik tegen de bochten in stuurde." Ze trok de bob in de derde race enkele keren scheef over de baan, waarmee ze ruim zestiende van een seconde ver speelde. Daarmee was een po diumplaats voorgoed uit het zicht verdwenen. Jurg zag zelfs hoe Broeders voor bij gleed en dat terwijl de Gro ningse vooraf al tevreden was met een topacht-notering. Broe ders beschikt lang niet over de zelfde faciliteiten als Jurg De Utrechtse liet afgelopen jaar voor dertigduizend euro een nieuwe bob bouwen en haar oude slee geheel reviseren. Haar Nederlandse concurrente bezui nigde 9p de hoge vervoerskosten van het materiaal om zo extra trainingskampen te kunnen be leggen. In Canada en Amerika ging Broeders op geleend materi aal naar beneden en ook in Kónigssee nam ze risico door te kiezen voor de slee van Andreas Zschocke. De Duitser heeft evenals Broe ders de baan van Altenberg als thuisbasis Maar Broeders moest de slee wel delen met Edwin en Arnold van Calker, die het WK met een negentiende plek afsloten. „Het was een gok. maar met deze slee haalde ik wel hogere snelheden." Toch moest ze in de laatste run de vijf de plek weer afstaan aan Jurg. Nog nooit kwam het voor dat twee Nederlandse teams zich mochten melden voor de huldi ging, een eer die in het bobslee ën is weggelegd voor de eerste zes van het klassement. Jurg: „Dit is gewoon super." GPD KÖNIGSSEE - De Canadese bobsleepiloot Pierre Lueders is samen met remmer Giulio Zar- do wereldkampioen in de twee- zitter geworden. Het duo noteer de gisteren na vier manches door het ijskanaal van het Duit se Kónigssee de snelste totaal- tijd: 3.18,30. Het was Lueders eerste wereldtitel. De Duitse olympisch kampioen Christoph Langen eindigde met remmer Markus Zimmermann op de tweede plaats. Het brons was voor het bobteam Andre Lange/Kevin Kuske, eveneens uit Duitsland. De broers Edwin van Arnold van Calker eindig den op de negentiende plaats. Het duo deed vier seconden lan ger over de vier runs. Het team van Arend Glas en Sybren Jans- ma finishte als 23e.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33