'aalwoningen lij hertenkamp Net zo'n ondeugende blik als Pietje Bell Alles in je leven moet je een keer proberen Eigenaar casino stapt naar rechter ]eld voor Podium-plan in Groede Hervormde gemeente Arnemuiden steunt dominee Goedvree ihowbands Axel aar Duitsland lp", Rookbom in brievenbus bieb Zestienjarigen schoppen man Gewonden bij ongeluk Sluis Man in sloot door sms'je Drankrijder rijdt zonder licht Brand in bedrijf €45,- maandag 23 februari 2004 lj? pfHarold de Puysseleijr I0EDE - De opbrengst uit de van zes paalwoningen in jT buurt van het hertenkamp i Kt het voor de gemeente Sluis 5 gelijk maken het toeristisch ij, jwikkelingsplan Groede Po- 0 uit te voeren zonder dat ide gemeente een cent kost. j blijkt uit het voorstel van icollege van burgemeester en jbouders aan de gemeente- ui De raad wordt gevraagd Era 1,9 miljoen euro voor te beten om Groede Podium ge- te geven, neweg het grootste gedeelte «dat bedrag knjgt de gemeen- echter later via subsidies van jse overheden terug. Uitein- ijkblijft de gemeentelijke bij- -ie beperkt tot 255.300 euro ills het meezit, zo valt in het ccstel te lezen, kost het pro- - de gemeente uiteindelijk ilicht helemaal geen geld. smoet wel het door adviesbu- Lubbers uit 's Hertogen- Uitslagen ptocht in Terneuzen tocht in Westdorpe: De Kannibalen; Groepen vol- •n: We zijn er als de kippen bij; «pen onderbouw De clowntjes; wpen kleuters t Blijft een verras- Groepen bovenbouw: Kippen S iippenfokster; Individuelen on- ftouw Bella en het beest; Indivi- »kn bovenbouw Legerman ochtin Sluiskil: «ns Sluiskil oosters. Duo's/groe- ouder dan 13 jaar: Geschenken- Zeven t/m twaalf jaar: Varkens; tfm zes jaar: Marsmannetje. 'ochtin Lamswaarde: «ns Fuckie Duckies. Enkelingen 5, poepen t/m drie personen: Han- Ce mouwen; Groepen vier t/m deelnemers: Disneycarnaval; r* "of meer: Vlinders. tocht Sas van Gent: K» wagens De Deurdouwers; Klei- «gens De Keutelaars. Groepen 1* Het rondje van de zaak, Groe- volwassenen De Pierewieten; tpon ouders met kinderen 't insectenboek viert carnaval; Uen kwartetten jeugd. De Sasse Trio's en kwartetten volwas- Zonder snor; Duo's jeugd: De ^'jêsvan 't Sas; Duo's volwasse- 3aor eje ze ook weer; Enkelingen i ÜJ Blikl(en meisje; Enkelingen '•assenen: Me gaon 't nie droog ou- V3n Het jaor; De leutigste prijs, •tjete ook weer, Jozef Nolle sti- wings prijs: Me gaon 't nie droog wvan het jaor. Meest carnavales- aagen: De Deurdouwers «chtinGraauw: wagens Toogverkes, Enkelin- «n duo's Flipje uit Tiel; Groepen »n zeven deelnemers Rattenvan gen Hameien, Groepen drie t/m buurtjes met vlinders Wttin Cinge ^"wagens t Is geweldig op Binnenwagens We zetten al- "jn kop Kleine groepen vol- "«nen Zummun soamen uitgoan; ^•groepen volwassenen De wie den. Kleine groepen kinderen ^fnour gjrls; Grote groepen kin- Egyptian goes mobile. bt in Hulst: Hokus Pokus van wie zai gai Van de Pivo's uit Clinge. De eer- 2ferse wagen werd Van wie zai ene of zai gai oak geclownd van «tie Hulst; Groepen: Wai zain van yjfa wai geven kleur aont carna- "wlviduelen: De Welpjes bosch geschetste planonderdeel worden uitgevoerd, dat voorziet in de aanleg van 'een waterrijk open gebied met daarin zes wo ningen op palen'. Die woningen hebben een dubbele functie, want ze dragen ook bij aan een groter veiligheidsgevoel voor mensen die in de toekomst ge bruik gaan maken van het fiets pad tussen Groede-Bad en Groe- de-Dorp. Dat fietspad, zo blijkt uit de uit voeringsplanning, moet er nog dit voorjaar komen. Groede Podium voorziet verder in de verbouwing van het herten kamp. De bestaande contouren daarvan worden verder ver sterkt in de vorm van een basti on met aarden wallen, dat om het bestaande park heen komt te liggen. Het hertenkamp is nu nog eigendom van de gemeente, maar die heeft in de gebroeders Van Damme van camping Groe de en het Vlaemsche Duyn geïn teresseerden voor overname van het park gevonden. Voor de volledige uitvoering van Groede Podium staat vol gens het college een termijn van drie tot vijf jaar. De uitbreiding van de huidige naturistencam ping wordt hierbij een van de 'processen van langere adem' ge noemd. Het inrichtingsplan voor de eer ste fase van Groede Podium komt donderdag 26 februari aan de orde in de vergadering van de gemeenteraad. door Salva de Nooijer en Edith Ramakers ARNEMUIDEN - De kerken raad verwerpt het gedrag van degene die verantwoordelijk is voor de vermoedelijke sabota ge van de auto van de Arne- muidse predikant Goedvree. In woord, daad en gebed staat de kerkenraad de dominee bij. Dat zei dominee Bot gisteroch tend vanaf de kansel tegen de circa zeshonderd kerkgangers van de hervormde gemeente Arnemuiden. Deze week bracht de politie Zeeland naar buiten dat de au to van de predikant van de her vormde gemeente Arnemuiden waarschijnlijk gesaboteerd is. Drie bouten van een wiel wa ren losgedraaid. Het incident had tot een ernstig ongeval kunnen leiden, maar de domi nee merkte dat er iets mis was met zijn auto en bracht hem op tijd naar een garage. Daar werd ontdekt dat de bouten waren losgedraaid. Bot ging tijdens de zondagoch tenddienst even in op de kwes tie van afgelopen week. Domi nee Goedvree is vier maanden geleden met zijn gezin van Haaften naar Arnemuiden ver huisd. „Wij zijn erg ontdaan over wat er gebeurd is", zei Bot. „De dominee is nu op va kantie. We hopen dat hij daar voldoende rust vindt om we derom het Woord voor onze ge meente te kunnen verkondi gen." Satan In een gebed benoemde domi nee Bot de geboden en zei over de zonde van de mens dat de Satan zit in wat er deze week gezegd en gedaan is. „En ook daarvoor al was hij aanwezig, toen er kwade woorden over de dominee werden gespro ken. We moeten bidden om ver giffenis voor onze zonden." Een aantal Amemuidenaren spreekt het vermoeden uit dat de auto van de dominee gesa boteerd is, vanwege spannin gen rondom de recente, grote fusie van protestantse kerken, die 1 mei van dit jaar leidt tot de oprichting van de Protes tantse Kerk in Nederland (PKN). De dominee zou tot weerzin van behoudende le den een te grote voorstander zijn geweest van de fusie. De synodes van de Nederland se Hervormde Kerk, de Gere formeerde Kerken in Neder land en de Evangelisch-Lu- therse Kerk stemden in decem ber in met de fusie. Ongeveer tweeënhalf miljoen Nederlan ders zijn bij deze kerken aan gesloten. Het fusievoorstel haalde het op het nippertje. Tot spijt van enkele behouden de groeperingen, die zich er ja renlang tegen hebben verzet. De dominee heeft woensdag aangifte van de vernieling ge daan. De politie heeft nog geen aanhoudingen verricht. SEL - De showbands Jong ül en Bleu Phoenix uit Axel m voor de tweede keer op mee door Duitsland. üdaag treden de korpsen op ïonheim en morgen zijn ze te üinMönchengladbach, waar rig jaar 100.000 bezoekers de EgeAxelaars verwelkomden, komende tijd werken de rpsen aan hun nieuwe shows, laten ze 17 april vanaf 19.00 „zien in de sporthal in Axel. 'afgelopen periode is het le ital van showbands gegroeid :65 leden. iideroptocht in Kloosterzande: «i talingen: Klooriaan; Duo's: Snoep- nndeweek; Drie t/m zes; Snoepje 'deweek; Zeven en meer: Klooriba- itocht in Vogelwaarde: inenwagens: Droolse Woepers DUccoord); Buitenwagens: gedeel- isrste plaats; Dwjeze Mieters (Werk de winkel) en De Knosseljers (Vlieg ons mee), Loopgroepen Indivi- len: Barbie not married; Duo's den uit de mouwen steken; Drie lik i vijf Trollen; Zes t/m negen De anbreekers; Tien en meer: Vlinders. in Philippine stenwagens De Sloebers, Binnen- ijens: De Pluimkens; Groepen vol- We lappen het hem weer; «pen jeugd Bob de 8ouwer; t Mobieltje; Individuelen: Ruim- etot "ocht in St. Jansteen. gens De Slippers; Kleine Groe- 3ptDe leutige kippekes; Grote groe- BrCV De Voetbal. Pietje Bell, Quinten Schram, deelde gisteren handtekeningen en kaarten uit in Cinecity in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - In december ging Pietje Bell 2, oftewel De jacht op de Tsaren- kroon, al in première, maar nog steeds trekt de kinderfilm volle zalen. Zeker als 'de artiesten in het wild rondlopen', zo als zaterdag in de hal van Cinecity. Hoofdrolspeler, Quinten Schram, alias Pietje Bell deelde handtekeningen uit en Frensch de Groot uit Terneuzen, alias Sproet, was de andere eregast. Kinderen hoef je mets meer te vertellen over Pietje Bell. De schare die in Cineci ty wacht op een glimp van de spelers, hebben Pietje Bell 1 allemaal gezien. Ze kennen Sproet en Pietje Bell heus wel. Heel voorzichtig klinkt Pietje, Pietje, als de held Quinten op een gouden stoel plaatsneemt. „Hij ziet wat bleekjes. Een goede strand wandeling zal hem goed doen'", zegt een moeder. Regisseur Maria Peters weet be ter. Quinten is verkouden „Maar hij wil de niet afzeggen. Gelukkig, maar, want dan had hij wel heel veel fans teleurge steld." Op zoveel belangstelling had Quinten niet gerekend. Ongeveer honderd fans wachten geduldig op hun beurt. Quinten zet zijn handtekening, haast letter voor letter, op elk papiertje. Thom van Dongen (7 jaar) moet nog wachten. Volgens zijn moeder is hij ook net een Pietje Bell. Thom kijkt ondeu gend, maar toch moet hij nadenken of hij weieens iets heeft gedaan wat niet zo aar dig was. „Ja, een keer", zegt hij. „Ik was met mijn moeder en vriendje naar de markt gegaan. Van een groente boer kregen we mandarijntjes. Ik heb de schillen later naar de groenteboer ge gooid." Zijn moeder knikt. „Vanaf die tijd neem ik die jongens met meer mee naar de markt'" Bijna vijfhonderd kaartjes wer den zaterdag voor de twee voorstelling van Pietje Bell verkocht. door Edith Ramakers ARNEMUIDEN - „Wat ik nog te wensen heb? Dat ik maar goed terug mag komen", vindt Willem Kloet. Hij is 93 jaar en wordt door zijn familie getrak teerd op een vliegreis in een Cessna 172. Niet eerder heeft hij vanuit de lucht naar Zeeland ge keken. naar zijn boerderij, aan leunwoning in Zierikzee en an dere vertrouwde plekjes. „Daar hadden wc vroeger geen geld en geen tijd voor." Kloet zegt even voor zijn mai- denvlucht, dat de rondvlucht een leuke verrassing is van zijn familie, maar dat hij ook met veel te kiezen had. „Ze hebben alles geregeld en toen vertelden ze het. Ik kon er niet meer onder uit. Maar luister, kom ik nu ook nog in de krant?" Hij lacht, maar lijkt toch licht uit het veld geslagen „Dan vertel ik niets Kloet laat in het midden of hij het meent. Zijn familie weet be ter. „Typisch opa", zegt een kleindochter. En inderdaad, even later lacht hij breeduit. „Misschien moet je wel alles een keer in je leven proberen. Ik heb ook nog nooit in een groot vlieg tuig gezeten. Dus wie weet wat er nog volgt." Kloet richt zijn leven zelfstan dig in. Taf eitje-Dek-je komt langs, maar voor de rest regelt hij alles zelf. Hij rijdt auto en on langs moest hij voor verlenging van zijn rijbewijs medisch ge keurd worden. „Ik hoef pas over drie jaar weer terug te komen. Ik zie goed en met mijn reflexen is blijkbaar ook niets mis." Hij zal zich in de lucht over moe ten geven aan Walter van Kam. „Ik heb wel vertrouwen in hem. Ik ken hem nog niet zo lang, maar hij is een goede vlieger." Van Kam is de vriend van een van zijn kleindochters. Hij is in het dagelijks leven piloot van De 93-jarige Willem Kloet zit, samen met piloot Walter van Kam, klaar voor zijn eerste vliegreis. foto Ruben Oreel een Boeing 737 voor vliegmaat schappij Ryanair. Een Boeing of een Cessna, dat is een wereld van verschil. „Als ik niet regelmatig met een Cessna of een ander klein type vliegtuig zou vliegen, zou ik de ervaring snel kwijtraken", merkt Van Kam op. „Maar ik ben hier op Midden-Zeeland nog vaak te vinden." Vroeger maakte hij re gelmatig rondvluchten vanaf het vliegveld bij Arnemuiden. „Zo ben ik ook in het grotere werk gerold. Ik vind het nog steeds prachtig om rondvluch ten te kunnen maken, omdat je direct mee mag delen in het ple zier dat de passagiers aan het vliegen beleven." „Zullen we HULST - Een zestienjarige inwoner van de gemeente Hulst werd in de nacht van zaterdag op gisteren aange houden in de Sportlaan in Hulst. Hij had door de brieven bus van de bibliotheek een rookbom gegooid waardoor een klein brandje was ontstaan. Het brandje werd door de brandweer geblust. SAS VAN GENT - Een zestienjarige jongen en een even oud meisje uit Sas van Gent zijn zaterdagavond aangehou den in de Noordwesstraat in hun woonplaats. Een 26-jari- ge man uit Breda had eerder op de avond een opmerking tegen het meisje gemaakt. Toen de twee de 26-jarige later die avond weer tegenkwamen werd hij geslagen en ge schopt. De zestienjarige jongen bleek in het bezit van een vlinder- mes, dit werd in beslag genomen. De twee werden na ver hoor weer in vrijheid gesteld. SLUIS - Een 21-jarige automobilist uit Brugge en een ne gentienjarige inwoonster van de gemeente Sluis zijn in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt op de N58 bij Sluis. De automobilist was met de wielen van zijn voer tuig naast de weg gekomen. Tijdens een stuurcorrectie ging het voertuig slingeren en belandde via de greppel frontaal tegen een boom. De bestuurder werd uit de auto geslingerd en kwam in de greppel terecht. Zijn passagiere kon zelf uit de auto ko men. Beide personen werden naar een ziekenhuis in Knok- ke gebracht waar bij de bestuurder een bloedtest werd af genomen in verband met eventueel alcoholgebruik. In het ziekenhuis bleek dat de bestuurder schaafwonden had op gelopen en de vrouw had spierpijn ARNEMUIDEN - Bij een ongeval op de A58 ter hoogte van Arnemuiden is zaterdagochtend rond drie uur een 32-jarige man uit Oudenbosch met zijn auto in een slip ge raakt. De man verklaarde tijdens het typen van een sms'je in de slip geraakt te zijn, waarna zijn auto in de sloot terecht kwam, weer uit de sloot werd geslingerd en tot stilstand kwam op de vluchtstrook. De bestuurder werd met een pijnlijke nek voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis, waar ook een bloed proef werd afgenomen. HULST - Op de Markt in Hulst werd zaterdag om kwart over elf een dertigjarige automobilist uit Sint Gilles Waas aangehouden. De man reed zonder verlichting diverse keren voor- en achteruit en kon bijna niet parkeren. Bij controle bleek de man bijna vier keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken te hebben. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. door Eugène Verstraeten KAPELLEBRUG - Eigenaar D.van Puyvelde wil via een kort geding de openbare verkoop van de voormalige Casinoclub Hulst in Kapellebrug voorkomen. De belastinginspectie wil het pand aan de Gentsevaart open baar verkopen vanwege een be lastingschuld die Van Puyvelde heeft. Volgens Van Puyvelde is echter afgesproken dat er niet tot een executie-verkoop zou worden overgegaan, tot er een uitspraak van de Hoge Raad ligt. Daarom spant hij nu een kortgeding aan. De speelgelegenheid werd in 2002 op last van de fiscus geslo ten, omdat er sprake zou zijn van illegaal gokken. Van Puyvel de stelde niets met de zaak te maken te hebben, omdat hij het pand alleen maar verhuurde. Omdat justitie vindt dat het 'ge- legeheid geven tot' ook straf baar is, kreeg Van Puyvelde een paar duizend euro boete. De belastingdienst had echter ontdekt dat de pinautomaat in het etablissement op naam van Van Puyvelde stond Dus werd hij als belastingplichtige aange merkt. Dat het personeel voor de rechtbank getuigde dat de sa larissen werden betaald door de exploitant en huurder, mocht niet baten. Van Puyvelde bestrijdt dat hij in deze kwestie belastingplich tig is. En als dat wel zo zijn, dan is de aanslag volgens hem 200.000 euro te hoog. Hij schermt daarbij met een arrest van het Europese Hof. Om allerlei ongewenste ontwik kelingen te voorkomen, heeft de belastinginspectie via de recht bank het beheer over het pand gekregen. „Ik heb daar in af wachting van het arrest van de Hoge Raad geen problemen mee", zegt Van Puyvelde. „Ik heb wel gezegd dat ik ze voor al le eventuele schade aansprake lijk stel." De belastingdienst wil de uitspraak van de Hoge Raad niet meer afwachten en nu toch tot openbare verkoop over gaan. Dit omdat het waterschap in middels beslag heeft laten leg gen wegens een nog openstaan de rekening. „Een misver stand", eegt Van Puyvelde. Hij trof aanvankelijk een betalings regeling, Vnaar daar Is het water schap op teruggekomen. „Na een telefoontje van de belas ting", weet Van Puyvelde. „Die schuld van pakweg twaalfhon derd euro aan het waterschap staat toch in geen enkele verhou ding tot de opbrengst van het pand." Van Puyvelde zegt des tijds voor het helemaal als casi no ingerichte en met kogelvrij glas uitgeruste pand 640.000 eu ro te hebben betaald. „Als het nu openbaar wordt verkocht brengt misschien amper 100.000 euro op. Want je kunt het alleen maar gebruiken als casino." Wanneer het kort geding dient is nog niet bekend. AXEL - In een bedrijf op het bedrijventerrein Drieschou- wen-zuid in Axel ontstond zater dagmiddag een brand. De brand weer was snel ter plaatse, maar kon niet voorkomen dat er rook- en waterschade aan het pand ontstond. De brand is waarschijnlijk begonnen in de meterkast. Over het totale scha debedrag is nog niets bekend. (Advertentie) APK KEURING VOOR SLECHTS dan maar gaan?", zegt Willem Kloet. De motor draait en de Cessna rijdt naar de startbaan. Ze hebben als doel thuisplaats Zierikzee, Dreischor, Haamste de en de Stormvloedkering. Een uur en een kwartier later landt het vliegtuig weer op Mid den-Zeeland. Kloet had zijn vlucht niet willen missen. VOORDELIG DOOR DE KEURING Voor een onafhankelijke APKKeunng van auto bent u Cxj ftofile fyr*centor aan het |u«te adres Fhjfile Tyrecenter kunt u altijd geheel vn|btijvend uw auto laten controleren Hiermee bespaart u aanzienlijk op uw onderhoudsbeurten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31