Wisse revancheert zich pas laat PZC Bart van Remoortere moet eerst leren lopen a Schletterer met pijn in heup naar bronzen medaille 1 Met hole-in-one naar eerste zege Vlissingse wint op NK indoor 200 meter en ziet verspringen en 60 horden mislukken Goud Hoffman op 200 meter veteranen 40+ Krajicek terug Warming-up Naaktreportage RUGNUMMER maandag 23 februari 2004 doorEugène de Kok GENT - De finale van de twee honderd meter op de Nederland se kampioenschappen indoorat- letiek in Gent had alles weg van een revanche voor Yvonne Wis se. De Vlissingse liep haar frus traties over tegenvallende pres taties bij het verspringen ('dra matisch') en de zestig horden ('de race was goed, de tijd min der') weg. Wisse finishte met een straatlengte voorsprong en pakte alsnog een eerste plaats. „Dit was echt een.goede race", zei Wisse zaterdagavond laat na haar overtuigende overwinning. „Vooral over de tijd (24.55) ben ik tevreden. Die is echt goed, ze ker voor een indoorwedstrijd." De winst op de tweehonderd me ter zorgde voor het beetje glans dat de rest van de avond miste. „De andere onderdelen gingen slecht. Althans, de zestig meter horden ging redelijk, maar daar had ik een mindere start. Dat kon ik niet meer goed maken. GENT - Glenn Hoffman was za terdag tijdens de Nederlandse kampioenschappen atletiek in Gent zeer succesvol. Op de 200 meter in de categorie veteranen 40+ pakte de Zeeuws-Vlaming de gouden medaille. In een tijd van 25.59 seconden bleef de atleet de nummer twee, Helmut Drabben van AV'23, in een close finish zeshonderdste van een seconde voor. Hoffman neemt over drie weken deel aan de WK Masters in Sin- delfingen. Met zijn recente per soonlijk record op de 60 meter (7.68) verwacht hij daar in de ca tegorie veteranen 45+ een woord je mee te kunnen spreken. De race was verder wel goed, maar de tijd (8.55) was minder. Het verspringen was drama tisch. Ik moet gewoon veel ver der kunnen springen dan dat ik nu heb gedaan Met een afstand van 5.64 meter (zowel in haar eerste als vijfde poging) eindigde de Vlissingse op een teleurstellende vijfde plaats. Na elke sprong keek ze, vragend om een verklaring, bijna wanhopig richting tribu ne Daar zat trainer Arno Mul, de vervanger van haar vaste be geleider Gerard Lenting. Mul kon slechts gissen naar de oor zaak van de tegenvallende af standen. „Ik ben slechts 'surro gaattrainer' en ik zie Yvonne niet zo vaak. Maar ik heb het idee dat ze de afgelopen tijd veel is vooruit gegaan en nog wat moeite heeft met die nieuwe snelheid en kracht om te gaan. De bedoeling van vanavond was dat ze gewoon lekker zou sprin gen, maar volgens mij doet ze dat nu niet." Wisse beaamde de analyse van Mul. „Ik ben de laatste jaren veel sneller en sterker gewor den. Je kunt dan niet meer blij ven springen op je oude manier. Het probleem zit vooral in de laatste twee passen. Ik kom aan lopen en duik dan als het ware de bak in", lachte ze. „Ik ben heel hard aan het trainen om dat te veranderen." Wisse finishte ver achter winna res Karin Ruckstuhl, net als Wis se een meerkampster, die als eni ge over de zes meter kwam (6.11). De atlete van Hellas Utrecht gaf de Zeeuwse ook op de zestig meter horden het nakij ken. Ruckstuhl werd tweede in een tijd van 8.44. De Utrechtse verbeterde begin februari het nationaal record op de meerkamp (4578 punten) en gaat hoogstwaarschijnlijk naar het WK indoor in het Hongaarse Boedapest. „Zij is gewoon een klasse beter op het moment", zei Wisse na het verspringen. „Ik heb haar wel eens verslagen, maar dat is al lang geleden." Volgende week op het NK meer kamp, dat ook in de topsporthal in Gent zal worden gehouden, heeft Wisse geen last van de con currentie van Ruckstuhl. Zij zal op slechts drie van de vijf onder delen meedoen. De afwezigheid van de Utrechtse vergroot de kans voor Wisse om haar titel van vorig jaar te prolongeren, „Volgende week is belangrijker dan vandaag", keek Wisse voor uit. „De meerkamp is waar het om draait. Het doel is kampioen worden en een persoonlijk re cord scoren. Het is niet denigre rend bedoeld, maar de wedstrij den van vandaag zie ik toch meer als een soort training." Toekomst Het hele jaar staat voor Wisse vooral in het teken van trainen met het oog op de toekomst. „Er zijn weinig echt grote toer nooien dit jaar. Ja, de Olympi sche Spelen, maar die liggen op het moment buiten mijn bereik. Het is een jaar om verder te bou wen en te proberen om dingen te veranderen. Daar ben ik dan ook hard mee bezig." De Goese atlete Dorien Dek, die zaterdag verraste met een twee de plek achter Wisse op de tweehonderd meter, heeft de zelfde plannen voor 2004. „Ik wil vooral veel snelheid verove ren voor de vierhonderd meter. Dat is mijn sterkste afstand", zei de negentienjarige Dek die op de vierhonderd al meerdere malen in de prijzen viel tijdens Nederlandse kampioenschap pen. „Vandaag ging het goed. Op de zestig meter had ik een slechte start, maar ik liep wel een per soonlijk record (7.93). Op de tweehonderd ging vooral het tweede stuk goed." De Goese sprintster verbeterde ook op die afstand haar persoon lijke toptijd (van 25.57 naar 25.32), maar ze finishte ver ach ter Wisse. „Dat is nog een duide lijk verschil. Zij is nog een klas se beter, maar dat geeft niet. Het is immers pas mijn eerste jaar als senior." Yvonne Wisse (midden) haalde in Gent op de 60 meter horden het podium net niet. foto Wim Kooyman door Eugène de Kok GENT - Met een gouden, een zil veren en een bronzen medaille bij de senioren en twee eerste plaatsen en één derde bij de ju nioren, zijn de Nederlandse kam pioenschappen indooratletiek in Gent succesvol verlopen voor de Zeeuwse deelnemers. Meerkampster Yvonne Wisse maakte haar favonetenrol op de 200 meter waar. In een tijd van 24.55 seconden finishte de Vlis singse ver voor de verrassende Dorien Dek uit Goes. Die liep een persoonlijk record, maar deed bijna een seconde langer over de afstand (25.32). Sebastièn Schletterer pakte met een tijd van 1.51.23 net als vorig jaar een bronzen plak op de 800 meter („Met de plaats ben ik te vreden, met de tijd met"). De Middelburger moest de olympi sche kernploegleden Arnoud Ok- ken (1,48.62) en Marko Koers (1.49.13) voor laten gaan. Bram Som, de sterkste Nederlander op de 800 meter, experimenteer de in Gent op de 400, bleek ook dat te kunnen en won. „Ik heb me wel eens beter gevoeld. Het was ongelofelijk zwaar", hijgde Schletterer kort na de finish. Maximaal haalbare De AAC-atleet had op meer ge hoopt dan de derde plaats, maar realiseerde zich dat brons het maximaal haalbare was. „Eén ding weet ik zeker", zei hij. „De vorm is er nog niet. Kan ook bijna niet anders. Ik ben pas drie weken in training voor dit NK. Al na één ronde voelde ik dat ik het tempo met aan kon." Schletterer (31), die direct na de start de koppositie pakte, moest Okken en Koers na de eerste doorkomst laten gaan. „Vorig jaar liet ik de kop lopen. Ik dacht dat gebeurt me niet nog een keer. Het was geen absurd tempo, maar ik had de kracht niet om die plek te behouden. Ik had totaal geen kracht in r kuiten Vooral de laatste 2 derd meter had ik last. Kijkoperatie Schletterer ondergaat va&dajj een kijkoperatie in de hoop verklaring te vinden voor Ij chronische pijn in zijn heuo. „Ze gaan kijken naar mijn lis! W Misschien is het een liesbresi" De 800 meter bij de vrouweny;. liep voor RKHAV-atlete Brei. je de Ruyck minder suecesrj dan vorig jaar, toen ze defe werd. Ze had problemen nïj I haar schoeisel en werd vijfde ia 2.10.85. Joost de Klerk (Phams werd op de 1500 meter vierde, 'i Michiel Willaert (RKHAV) bis op de 60 en 200 meter steken is de series. Oud-atlete van ATiS Esther van den Pol (nu Phoea} i nam aan drie springnumne a deel. Ze werd twee keer vijfde f zowel in het verspringen alsrca de hink-stap-sprong. Met i> polststok haalde ze 2.98 meier. De junioren van de Goese alle- tiekclub AV'56 wonnen drieri- dailies. Goud was er bij ij hink-stapspringen voor Maiig R Dek. Een afstand van 11.67e- ter was goed voor haar zoveésj medaille op een groot toemox Marleen Humme sprong op k< [fl zelfde onderdeel ruim één mets minder ver (10.46), goed het brons. Marije Jansen 's ochtends met 5.59 meter ia sterkste bij het verspring Maar in de finale van de 60 a ter horden ging de Goese atlete de mist in. „Ikïg niet wat er fout ging. Ik raah de derde horde, daarna was ii er helemaal uit. De vierd plaats is enorm teleurstellend w De zesde plaats op de 60 mes "j sprint maakte de dag weer ens- ij zins goed voor Jansen. Bij a kogelstoten werd AV'56-jua Stefan Stokman vijfde. R5 HAV-atletes Audrey Seghersa Lotje Stam bleven ondanks pr steken in de series op de zerig en tweehonderd meter. door Eugène de Kok De zeventienjarige Bart van Re moortere uit Sint Jansteen mis te zaterdag tijdens de Nederlandse kampioenschappen indóoratletick tot twee lieer toe op een hp»r na het podium. Op de zestig en tweehon derd meter sprint kwam hij als vier de over de finish. Tevreden met je prestaties van van daag? „Aan de ene kant wel, maar aan de andere kant ben ik teleurgesteld om dat ik twee keer net geen medaille heb kunnen pakken. Maar, het is een goede prestatie. Ik ben pas ze ven weken met atletiek bezig." Sorry? „Ik ben zeven weken geleden begon nen. Ik was altijd de snelste van mijn voetbalteam, de B-junioren van W Steen. Op 10 januari ben ik daarom een keer meegegaan met Lotje Stam, een vriendin van mij, naar een atletiekwedstrijd hier in Gent. Ik heb toen voor de lol meege daan, maar ik haalde direct de limie ten voor het NK. Toen heb ik atle- tiekschoenen aangeschaft en ben gaan trainen bij RKHAV." Ik neem aan dat vandaag een stimu lans is om door te gaan in de atle tiek? „Ik wil absoluut verder gaan. Zeker na vandaag. Druk wordt het wel. Op maandag train ik bij Steen en op woensdag en vrijdag sta ik voortaan op de atletiekbaan." Piet Lossie, sinds mensenheugenis trainer bij de Hulster atletiekvereni ging RKHAV, was zaterdag zeer te spreken over zijn nieuwe pupil. „Het is een sterke jongen. Zijn be nen zijn goed, maar zijn bovenli chaam zit nog helemaal vast. Hij loopt puur met zijn benen. Toen hij bij RKHAV kwam, moest ik hem le ren lopen. Ik ben oefeningen blijven herhalen en herhalen." Bent u verrast door zijn twee vierde plaatsen? „Nee. Ik dacht dat hij een kans zou maken op een medaille op de twee honderd meter Hij liep ook goed in de finale, maar in de laatste bocht begon hij te kijken naar zijn tegen standers. Een fout die alle begin ners maken." Verwacht u veel van hem in de toe komst? Bart van Remoortere is tijdens het NK indooratletiek op weg naar de vierde plaats op de 60 meter. foto Wim Kooyman „We zullen hard gaan trainen. Zijn techniek moet verbeterd worden en zijn start moet nog explosiever, maar in juni is het NK outdoor. Daar heeft hij zeker medaillekan sen. Moet je maar nagaan. Ik heb nog vier maanden voor dat kam pioenschap. Nu had ik maar zeven weken." Richard Krajicek gaat weer ten nissen. De 32-jarige directeur van het indoortoemooi in Rotter dam doet in juni mee aan een toer nooi in Liverpool. Het betreft een wedstrijd van de ATP Tour of Cham pions met spelers die officieel ge stopt zijn met toptennis. Krajicek doet in oktober ook mee aan de Alex Classics, het toernooi van Paul Haarhuis en Jacco Eltingh in Eindhoven, eveneens van de ATP Tour of Champions. „Ik ga er flink voor trainen. Dat is wel nodig als ik tegen McEnroe kom te staan", zei Krajicek John McEnroe won de beide eerste edities van de Alex Classics. Kraji cek zette vorig jaar een punt achter zijn loopbaan vanwege elleboog klachten. ANP De warming-up. Voor het gros van (top)sporters pure nood zaak, maar voor een enkeling een re gelrechte gruwel. Zo was goodold Leo van Veen een fervent tegenstan der van het fenomeen. De oud-voet baller van FC Utrecht knalde vlak voor een wedstrijd drie ballen loei hard in de kruising en dan kon het duel wat hem betreft beginnen. Hoe zo, warming-up9 Sinds gisteren behoort René Ponk wellicht ook tot het selecte groepje haters van de warming-up Want nog voordat het thuisduel tegen NAC Breda was begonnen, moest de doelman van FC Utrecht per bran card van het veld. Tijdens de war ming-up in stadion Galgenwaard liep hij namelijk een op het oog ern stig lijkende liesblessure op. Hij werd vervangen door Joost Terol. ANP TTTereldkampioene bobslee Sus VV Erdmann ontving veel geld voor haar naaktreportage in de Duit se Playboy. Maar de hoofdsponsor van de Duitse bobsleebond wase niet echt blij mee. De directie vas, het bedrijf besloot vanwege de niets- verhullende foto's in het mannen blad het aflopende contract, lijks goed voor meer dan een mil joen euro, niet te verlengen tot de Winterspelen van 2006 in Turijn. Uit protest tegen de pikante plaat jes van Erdmann zegde de gepikeer de hoofdsponsor ook een gepland be zoek aan de WK van dit weekeinè in Königssee af. ANP/SID KUALA LUMPUR - Thongchai Jaidec schreef gisteren golfhistorie door als eerste Thai een toernooi van de Europe se Tour te winnen. De 34-jarige voormalige paratrooper zegevierde in het Maleisië Open in Kuala Lumpur met 274 slagen, veertien onder par. Hij speelde een verbluffende vierde ronde met een hole-in-one op de zestiende. I)e Au straliër Brad Kennedy werd tweede met twee slagen meer dan de Thai. De Nederlander Robert-Jan Derksen speelde geen rol van betekenis. Hij eindigde als op de gedeelde 64e plaats, met zes slagen boven par. ANP foto Ahmad Yusni/EPA Een gesigneerd shirt van Edgar Davids bracht gis teren bij een veiling in Barce lona meer op dan een shirt met handtekening van David Beckham. Een liefhebber kocht het tricot van de Neder landse middenvelder van FC Barcelona voor 320 euro, het tricot van de Engelse ster van Real Madrid bracht 'slechts' 240 euro op. Ook Ronaldinho, de Brazili aanse ploeggenoot van Da vids, was populairder dan Beckham De koper van zijn shirt telde 260 euro neer. De opbrengst van de veiling ging naar de Johan Cruijff Founda tion, de stichting die zich in zet voor kansarme jongeren. Het shirt van oud-voetballer Hristo Stoichkov ivas aller minst gewild, niemand bood meer dan de bodemprijs. Maar hoe populair Davids ook is, niemand tipte aan de 'grote meester'. Een Barcelo na-shirt dat door trainer Cruijff en spelers als Koeman, Beguiristain, Stoichkov en Ferrer werd voorzien van een krabbel, leverde 600 euro op Shirts van de speler Cruijfj waren eveneens winstgevend Een tricol van Barcelona bracht 390 euro op, een shirt van het Nederlands elftal 350 euro. ANP/EFE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 20