Adriaanse denkt aan tweede PZC Ontketend Arsenal stevent op titel af Bar^a niet stuiten 1' FC Zwolle wint weer eens een wedstrijd NAC te sterk voor tiental FC Utrecht Valencia kan opmars Clarence Seedorf bezorgt AC Milan winst in stadsderby Coach AZ rekent zich rijk na voortzetting goede serie Celtic schrijft Chelsea lijkt kansloos voor kampioenschap na 2-1-nederlaag in topper geschiedenis Manchester United krijgt optater maandag 23 februari 2004 van onze sportredactie ZWOLLE - FC Zwolle heeft za terdagavond de tweede over winning van dit seizoen be haald. NEC werd met 2-1 ver slagen. Een gezien het spel- beeld kansloos ogende achter stand van 0-1 werd binnen zes minuten in de tweede helft als nog omgebogen. Twee treffers van Takak brach ten de Zwollenaren de zwaarbe vochten overwinning. Wat trai- ner Spijkerman de laatste we ken ook veranderde aan zijn formatie, tot een overwinning leidde het niet. Zo trad hij te gen NEC met de twee spitsen Zuurman en Roiha aan, onder steund door Roelofsen als diep ste middenvelder. „Ik wilde meer risico nemen, al kwam daar in de eerste helft weinig van terecht," constateer de de Zwolse trainer. „Met Lim-Duan achter de spitsen ging het na rust beter." „We hebben met hart en ziel ge speeld," loofde Spijkerman zijn ploeg, die zijn geluk niet op kon na de 2-1 van Takak. Met een strak schot passeerde de huurling van PSV ruim tien minuten voor tijd doelman Gen tenaar opnieuw. Even tevoren was Takak, wiens van richting veranderde inzet doelman Gen tenaar kansloos maakte, al ver antwoordelijk voor de gelijkma ker. Neeskens „We hebben de punten wegge geven," betreurde NEC-trainer Neeskens, die nog geen beslis sing heeft genomen over zijn toekomst bij NEC. Daarover wordt vandaag weer gespro ken. De beste kansen waren dan ook voor NEC, al waren die in de eerste helft ook op de vingers van een hand te tellen. Van der Doelen maakte na bijna een halfuur met een dia gonale knal de 0-1. „Niets aan de hand, denk je dan in de rust," aldus Neeskens. „We wa ren gewoon de betere ploeg. Want we kregen ook in de twee de helft nog voldoende kansen om de voorsprong te vergro ten." Simr moest eerst te ver uitwij ken bij het omspelen van doel man Van der Werff en even la ter werd zijn lobje van de doel lijn gehaald. „Daarna werden we te onrustig, terwijl Zwolle moed leek te putten uit de twee gemiste kansen," aldus Nees kens. „Dat bleek de omme keer." ANP ALKMAAR - AZ is hard op weg Europees voetbal zeker te stel len. Door de winst zaterdaga vond in de Alkmaarderhout te gen RBC Roosendaal (2-1) heeft de ploeg van trainer Adriaanse zich steviger op de derde plaats genesteld. AZ heeft nu drie pun ten voorsprong op naaste bela ger Feyenoord, dat de laatste we ken alleen maar punten morst. AZ heeft in een cruciale fase van de competitie de goede vorm van voor de winterstop weer te pakken. Even leek het mis te gaan in de tweede compe titiehelft met onder meer een thuisnederlaag tegen staart- ploeg ADO Den Haag (0-1) en een nederlaag bij Roda JC (1-3). Het herstel van AZ, met onder meer winst bij Feyenoord (3-0), kwam juist op tijd. Daarvan pro fiteerde ook nieuwkomer Land zaat (Willem II), die na een moei zaam begin met de week domi nanter wordt rechts op het mid denveld. PSV „Ik denk dat we nog veertien punten nodig hebben voor Euro pees voetbal. Maar door de ne derlaag van PSV bij Heerenveen zijn we ook nog in beeld voor plaats twee", aldus Adriaanse, die zeer tevreden was over het spel van AZ in het eerste half uur. PSV heeft nog zeven pun ten voorsprong op AZ. „Maar met PSV nog hier thuis zijn het er nog maar vier", rekende Adriaanse zich rijk. Ook het in uitduels sterke RBC was niet in staat de opmars van AZ te stuiten. De Roosendalers staan met een behoudende speel wijze zorgeloos in de midden moot, maar incasseren wel meer doelpunten dan ze zelf maken. De strategie van trainer Maas kant om tegen AZ zo lang moge lijk de nul te houden en te gok ken op die ene uitval, mislukte al na 2 minuten. Van Galen pro fiteerde van de paniek bij RBC achterin, nadat Elkhattabi de eerste kans op 1-0 had gemist. Het veel sterkere AZ, zeker op het middenveld, had het duel al voor rust moeten beslissen, maar Perez en Huysegems ver zaakten. In de tweede helft leek het duel al snel beslist. Buskermolen rondde in de 52e minuut voorbe reidend werk van Elkhattabi af 2-0. De 2-1 van Feyenoord-aan- winst De Graaf nauwelijks 2 mi nuten later kwam uit het niets en bracht de spanning terug. Daarna kregen beide ploegen kansen op meer, met de beste mogelijkheden voor AZ. Elkhat tabi en Huysegems waren na mens de thuisploeg echter te veel uit op eigen succes. ANP AZ-verdediger Barry Opdam (links) kleunt erin tijdens een luchtduel met RBC-captain Danny Hesp. foto Martin Mooij/ANP van onze sportredactie UTRECHT - NAC Breda bleek gisteren alsnog te sterk voor het met veel strijd en wilskracht opererende FC Utrecht: 1-2. In de af en toe veel te harde en on vriendelijke confrontatie, waar in Van der Haar (FC Utrecht) al na 31 minuten zijn tweede gele kaart kreeg van scheidsrechter Braamhaar, moest het Utrecht se tiental zich in de slotfase neer leggen bij het grote overwicht van de Bredanaars. „Ik ben erg ontgoocheld," sprak een teleurgestelde FC Utrecht - trainer Booij na afloop. „En niet alleen vanwege de nederlaag, maar vooral omdat de scheids rechter weer een rol van beteke nis in ons nadeel heeft ge speeld." De Utrechtse trainer doelde op de tweede gele kaart voor Van der Haar, die na appel leren van NAC-doelman Babos werd gegeven. „Volgens mij is het zo, dat een speler die pleit voor een kaart van een tegen stander, zelf ook een kaart moet krijgen. Terwijl Van der Haar mij in de rust vertelde dat hij niet bewust naar de bal had ge slagen. Maar de scheidsrechters blijven ons al vanaf de winter stop achtervolgen." In de bij vlagen veel te harde en onvriendelijke wedstrijd had Van der Haar al na elf minuten op fraaie wijze de openingstref fer voor zijn rekening genomen (1-0). Met tien man hield FC Utrecht lang stand. FC Utrecht kreeg zelfs nog de beste kansen om de voorsprong op te voeren. Ook na rust kon NAC ondanks een voortdurend veldoverwicht tegen het massaal verdedigende FC Utrecht aanvankelijk niet meer bedenken dan een knal op de paal van Boukhan. Invaller Vos, die nog geen minuut in het veld stond, trad weer eens op als de verlosser voor NAC. Hij maakte gebruik van een botsing tussen Zwaanswijk en Schut, waardoor hij vrij voor doelman Terol simpel de gelijkmaker kon intikken (1-1). FC Utrecht was zelfs nog dicht bij de winnende treffer, het schot van Leitoe raaltiT. lat. In de slotfase schoot voortdurend door het uitgefloten Boukhan de wL, de treffer binnen: 1-2. Vitesse blijft dit seizoen niets* spaard. De Arnhemmers]^ zaterdag op eigen veld eo i terst schlemielige nederlaag gen FC Groningen: 2-1. VanGe sel maakte het besliss punt. in de blessuretijd. Vitesse wilde door een goedr« f sultaat tegen de staartploeg ,-j w de middenmoot het zelfver::; wen opvijzelen voor de ertq wedstrijden van de komendei ken. Daarin treft de Arnhem degradatiekandidaat drietege standers die eveneens meersj gen dan punten hebben.Dei verwachte ontknoping had kracht van een mokerslag. Trainer Sturing zal al zijn j ven moeten aanwenden oir. i spelers voor de aanstaandece moetingen met Zwolle. Vela dam en ADO Den Haag moed in te praten. „Net als ge week tegen RBC lijder, weer een totaal onnodige ne& laag", zo constateerde hij f Groningen reisde voor lijkspel naar de Gelredoa waar Vitesse dit seizoen passa maal wist te winnen. De pk» beperkte zich tot verdediga vaak met elf man op de «a helft. Vitesse was machte!» vocht nog meer tegen zicia dan tegen de stugge tegr-*- der en kon voor de rust één kans noteren, Zongo op gênante wijze. Kort na de rust was de eerste ia soenlijke aanval van Groning signatuur meteen raak. VanGe sel kopte de bal tegen de pa Krstev benutte de rebound h nen twee minuten was deseci weer in evenwicht Fafianilew de vanaf de linkerkant eindeÜ een bruikbare voorzet af, h kopte fraai raak. Vitesse i« met het ene punt weinig wija te worden, maar moest zelfs nog inleveren. Van Gesselfro melde de bal diep in blessui tijd achter Jimmy van Fessa ANP GLASGOW - In de aloude race om de Schotse titel met Glas gow Rangers schreef koploper Celtic gistermiddag geschiede nis. De lijstaanvoerder boekte in de uitwedstrijd bij Patrick Thistle (1-4) de 24e competitieze ge op rij. Celtic verbeterde het oude re cord van FC Morton. Deze club morste veertig jaar geleden 23 duels op rij geen punt. Celtic staat nu voor een nieuwe uitda ging. Glasgow Rangers blééf in het seizoen 1898-1899 een/heel seizoen ongeslagen. Celtic dankte de zege aan tref fers van Sutton en Varga. Beide Na dit weekeinde lijkt in elk ge- spelers scoorden tweemaal. val Chelsea definitief kansloos De koploper heeft dertien duels voor de titel. De miljoenenploeg door Peter van Duyl DEN HAAG - Natuurlijk hield het hele Arsenal-kamp na de ge wonnen topper bij Chelsea (2-1) aan alle kanten een slag om de arm, wilde niemand spreken van het kampioenschap. Maar in Engeland is er geen zinnig mens die twijfelt over de vraag waar de titel dit seizoen uitein delijk terecht zal komen: in han den van Thierry Henry, Dennis Bergkamp en Arsène Wenger. Arsenal er negentien, zeven keer speelde het gelijk. Nog een paar duels en ook dit record verhuist naar Highbury; Leeds United (in het seizoen 1973/1974) en Li verpool ('87/'88) bleven ooit de eerste 29 wedstrijden van het seizoen zonder nederlaag. Met de week is er in Engeland - maf van de sportstatistieken - meer aandacht voor de ongesla gen reeks van Arsenal. De con currentie hoopt vurig, dat die se rie zelf uiteindelijk de ballast gaat worden, waaronder de ploeg zal bezwijken. Volgens Wenger zal die hoop echter ijdel blijken, de Frans man meent dat zijn ploeg vol wassen genoeg is om zich niet van de wijs te laten brengen. „Sommige mensen noemen die ongeslagen reeks een pro bleem", zei de manager deze week. „Dat is natuurlijk onzin. Je hebt pas een probleem als je geen wedstrijden wint." Fiasco Die woorden moeten Chel- sea-coach Ranieri bekend in de oren hebben geklonken. Het zou overdreven zijn om te stellen dat de Italiaan dit seizoen faalt - zijn ploeg heeft acht punten meer dan vorig jaar rond deze voor het einde van de competi tie dertien punten meer dan Glasgow Rangers. De nummer twee van de Schotse competitie versloeg zatermiddag Hibernian (3-0). Michael Mols maakte het tweede doelpunt voor de protes tantse club. tevens het enige doelpunt dat niet uit een straf schop voortkwam. Ex-Ajacied Arveladze scoorde al na negen minuten de 1-0 vanaf elf meter. Thompson bepaalde, eveneens uit een penalty, de eindstand in de 83e minuut op 3-0 Scott Booth, oud-speler van FC Twen te en Vitesse, scoorde voor Aber deen, dat met 2-0 van Dunferm line won ANP uit Londen kijkt door het ver lies van zaterdag tegen een kloof van negen punten aan. En passant pakte Arsenal ook nog de bonus mee, omdat Manches ter United op eigen veld twee kostbare punten liet liggen te gen Leeds United. Ruud van Nis telrooij en zijn medespelers moe ten inmiddels zeven punten toe geven op de koploper. Meer nog dan de huidige stand moet de ongelooflijke serie waar Arsenal aan bezig is de concur rentie ontmoedigen De ploeg blijkt sinds de start van de com petitie een onneembare vesting voor elke tegenstander. Van de 26 duels in het Premiership won MILAN - Clarence Seedorf heeft zijn club AC Milan zater dagavond in de slotfase de over winning in de derby tegen Inter- nazionale bezorgd. De Nederlan der scoorde in de 85e minuut van meer dan 25 meter afstand en bewees zijn Milan daarmee een goede dienst. De koploper in de Serie A kwam op een 0-2-achterstand, maar vocht zich knap terug in het duel. Voor rust nam Inter, dat in de Italiaanse competitie slechts op de zesde plaats staat, verras send de leiding. In de vijftiende minuut maakte Stankovic de openingsgoal. Zanetti verdub belde de score met een mooi af standschot. Na rust maakte Mi lan binnen een minuut gelijk. Oud-Feyenoorder Tomasson zorgde voor de 1-2. De Brazili aan Kaka tekende voor de gelijk maker Lang leken beide ploe gen genoegen te nemen met die stand, tot Seedorf vlak voor tijd er met zijn verwoestende schot alsnog voor zorgde dat het duel een winnaar kreeg, 3-2. Milan blijft door de overwin ning aan de leiding in de Serie A. De ploeg heeft vijf punten meer dan nummer twee AS Ro ma. De Romeinen verpletterden Siena (6-0) Cassano tekende voor de helft van de produktie. Nummer drie Juventus won de uitwedstrijd bij Bologna (1-0) en heeft zes punten minder dan de koploper. ANP Ruud van Nistelrooy (links), Ole Gunnar Solksjaer en Paul Scholes uiten hun wanhoop na een ge miste kans. Hun club Manchester United raakte door het 1-1 -gelijkspel tegen Leeds United verder achterop in de titelstrijd. foto Martin Rickett/AP van onze sportredactie LONDEN - Manchester United heeft niet profi teren van de nederlaag van Chelsea tegen Ar senal. De ploeg van Ruud van Nistelrooij kwam in eigen stadion niet voorbij het laaggeklasseer de Leeds United: 1-1. Het duel bleef lange tijd doelpuntloos tot Scho les in de 64e minuut de 1-0 maakte. Lang kon het elftal niet genieten van de voorsprong. Drie minuten na de openingstreffer maakte Smith gelijk. Van Nistelrooij had in de slotfase nog de mogelijkheid om de winnende treffer te maken, maar schoot van dichtbij over. Volgens trainer Ferguson is de titelrace nog niet gelopen: „We hebben een hoge berg te be klimmen, maar het is niet onmogelijk." Boudewijn Zenden was voor zijn club Middles brough succesvol. De international nam in de uitwedstrijd tegen Newcastle United het eerste doelpunt voor zijn rekening. Ondanks het doel punt verloor zijn ploeg (2-1). Doelman Edwin van der Sar verloor met Ful- ham met 2-1 van Wolverhampton Wanderers. ANP/RTR tijd - maar de Russische eige naar Abramovitsj had toch meer waar voor zijn vele miljoenen ponden verwacht. Vorige week werd Chelsea door Arsenal uit de FA Cup gestoten, deze week hervat de ploeg het avontuur in de Champions Lea gue tegen VfB Stuttgart. Een eventueel fiasco tegen de Duit sers zal Ranieri vrijwel zeker de kop kosten. In Engeland wordt al gefluisterd dat de huidige bondscoach Sven-Göran Eriks son volgend seizoen de baas is op Stamford Bridge. Dennis Bergkamp vierde in de kraker tegen Chelsea een per soonlijk feestje. De Nederlander speelde zijn 253e competitiewed strijd voor Arsenal, nooit kwam een buitenlander zo vaak uit voor een Engelse club. De Neder lander passeerde de Deen Peter Schmeichel, die voor Manches ter United tot 252 optredens kwam. Bergkamp scoorde sinds juli 1995 76 goals voor Arsenal. Buiten de competitie speelde de ex-international ook nog eens 88 officiële wedstrijden voor zijn club (32 goals). Hersens Het is nog altijd niet duidelijk of Bergkamp (in mei wordt hij 35) er in Londen nóg een jaar aan vastplakt. Hij speelt vrijwel geen hele wedstrijden meer, maar op basis van het duel met Chelsea lijkt er voor de ex-inter- national geen enkele reden om te stoppen. Tussen al die rennen de en dravende spelers in de Pre miership zijn de hersens en het inzicht van Bergkamp nog altijd goud waard. Met een werkelijk subliem passje op Patrick Vieira stond hij bijvoorbeeld aan de ba sis van de gelijkmaker. Die treffer van Vieira deed de openingsgoal van Eidur Gud- johnsen teniet. De IJslander, die Hasselbaink uit de basis hield, tikte namens Chelsea al na 27 se conden een voorzet van Geremi tegen het net Arsenal verblikte of verbloosde niet en stond hal verwege al op voorsprong, om dat na de gelijkmaker de Brazili aan Edu een fout van Chel- sea-doelman Neil Sullivan af strafte: 1-2. Na de rust was het tempo duize lingwekkend hoog, maar werd er noch goed gevoetbald noch ge scoord, zodat Chelsea er voor de zeventiende maal op rij niet in slaagde een competitieduel van Arsenal te winnen. GPD BARCELONA - Barcelona heeft de goede reeks van de afgelopen weken zaterdagavond tegen Va lencia een passend vervolg gege ven. De ploeg van trainer Frank Rijkaard won het uitduel verras send met 1-0 en boekte daarmee de vijfde zege op rij. Gerard maakte in de 78e minuut van het duel het enige doelpunt van de wedstrijd. Voor Valencia kwam de zege slecht uit. De nummer twee van de Primera Division moest win nen om in het spoor te blijven van Real Madrid, dat eerder op de avond al won van Espanyol. Maar Barcelona troefde de num mer twee af, zonder Davids. De Nederlander zat één wedstrijd schorsing uit, nadat hij vorige week met tweemaal geel van het veld werd gestuurd. Ronaldo was zaterdag met twee treffers weer eens belangrijk voor Real Madrid. De koploper in de Spaanse competitie won met 4-2 bij Espanyol en consoli deerde de koppositie in de Pri mera Division Het sterrenen semble heeft nu een voorsprong van vijf punten op Valencia.Eer- der op de avond speelde Depor- tivo la Coruha gelijk tegen Atle- tico Madrid. De nummer drie van Spanje kwam tegen subtop per Atletico niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Schalke 04 heeft zaterdag voor de Duitse competitie koploper Werder Bremen in eigen huist 0-0 gehouden. Bayern Miineii B profiteerde van de misstap v; B(( Bremen, zij het op het nippertj n De recordkampioen maakte ,B het duel tegen middenmeü Hamburger SV pas drie ffiic ten voor tijd de winnende tn fer: 1-0. Demichelis teken voor het doelpunt. In de stand aan kop veranden met veel. Bremen blijft od* dreigd aan kop, al liep de ik sprong op Bayern terug to: .t ,f ven punten. Bayern Müncbt met Roy Makaay in de ba heeft de tweede plaats nu n in bezit. VfB Stuttgart enBaj j Leverkusen, na zaterdag i nummers drie en vier in de ra: schikking, verloren beiden.Stc tgart ging onderuit tegen! Kaiserslautern (1-0) Levafc sen verloor op eigen veld vanII m chum, de nummer vijf vb Bundesliga 1-3. Op derangfl j„ is Bochum, met Van Duijnbw s op goal. op gelijke hoogte gei men met Leverkusen. jj. De riante voorsprong van Adx lecht is in de Belgische com:* tie met twee punten vena - derd. De toekomstige kamp bleef bij Westerlo op 0-0 stt - Het waren de eerste puntend T Anderlecht dit seizoen in eenl I wedstrijd verspeelde 'Achten* ger' Standard Luik kwan zestien punten van Anderk- De nummer twee won met 7-0 van Cercle Brugge. ANP Ronaldinho, vedette van Barcelona, passeert Valencia-verd PeUegrino. foto Juan Carlos Car*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14