Bewonersgroep welt zich bedot PZC Protest Lamswaarde carnavalsactie Prinsen regeren in oud-Hontenisse Dorpsraad van Retranchement vreest teloorgang I{ulst had geen toestemming voor bouw 13 10% KORTING Toekomst Grontmij Terneuzen onduidelijk Janssen Jansen scoren carnavalshit Taakstraffen voor geweldplegers De Eikelaar wordt De Vlaswiek Terneuzense drugskoerier gematst Fietsendief moet aan het werk Waar is Jurgen Buysrogge gebleven? zaterdag 21 februari 2004 pAfConnv van Gremberghe SllST - Verschillende bewo- sers van de Merelstraat vinden öi zij om de tuin zijn geleid korde gemeente Hulst. De be- ronersgroep had bezwaar ge- yakl tegen de voorgenomen Niw van twee woningen op een inland aan de Tivoliweg in ièt Lopende de bezwaarpro- ^ure hield de gemeente de be- wners voor dat de provincie al .stemming voor het bouwplan ad gegeven. jlgens woordvoerder G. Plan- ja van de bewoners van de Me- «traat is daar echter geen -rake van. „Eigenlijk zijn we ?joon door de gemeente bedro- :r Van toestemming is geen irake. Dat veel mensen uitein- g jdijk hun bezwaren hebben la- varen heeft alles te maken jet het feit dat de gemeente als itematief voor de twee wonin- S een woonwagencentrumpje 5 het weiland in gedachten ii Mensen zijn op het verkeer- jebeen gezet en hebben vervol- «shun verzet tegen de wonin- gn laten varen in ruil voor een joengordeltje", zegt Planken. Waag bij de provincie leert de gemeente Hulst formeel iggeen toestemming voor het plan heeft gekregen. Pro- ial RO-ambtenaar J. van aVrie:„Dat kan ook met, om- de zogenoemde artikel-19 gocedure nog loopt. Ook via I «ander kanaal - dat van de atwerpbestemmingsplannen - geen uitspraak door de provin- Voorwagens De Vrie is ook niets bekend het feit dat Hulst de locatie üvoliweg aangemeld zou heb- als mogelijke woonwagenlo- fdie. „Tot voor kort vielen woonwagencentra onder de pro vinciale verantwoordelijkheid, maar in al die jaren is deze loca tie nooit bij ons als zodanig be kendgemaakt. Wat de gemeente nu zelf wil doen, dat is aan de ge meente." Wethouder B Pauwels (ruimte lijke ordening) van Hulst vindt het onbegrijpelijk dat de Merel- straatbewoners zich nu gaan roe ren en 'via de krant alsnog hun gelijk proberen te halen'. „Eind november is er over dat plan een hoorzitting geweest Mensen hebben daar hun zegje kunnen doen en wij hebben daar op onze beurt een aantal toezeggingen gedaan over het in kaderen van dit terrein. Afge sproken is dat tussen de erven van bewoners en dat van de kan didaatbouwers een ruime gordel groen of tuin zou komen. Men sen hebben daar genoegen mee genomen. Als nu wordt gezegd dat ze onder druk zijn gezet, dat wij gedreigd hebben met een woonwagencentrum op die plek, is dat niet fair. Ik ben nooit over een woonwagenter rein begonnen", stelt Pauwels. Niet sportief Dat 'laatste is waar. Niet Pauwels, maar zijn beleidsamb tenaar voerde dit aan en sprak ook over de provinciale toestem ming. Dit blijkt uit een verslag van de bijeenkomst. Pauwels: „Jammer dat het zo verwoord is, maar die uitlatingen zijn ze ker niet gebruikt als chantage middelen. Dat nu verwezen wordt naar uitspraken van een ambtenaar vind ik niet leuk, niet sportief. Zo'n man kan zich niet verweren en ik - als verant woordelijk bestuurder - heb nooit dergelijke dingen gezegd. Overigens ben ik best bereid om nogmaals met die mensen te pra ten." irEdy de Witte JoorEciLi ILOOSTKRZANDE - Met de wrhandiging van de sleutel de prinsen van de vijf ker- van de voormalige gemeen- Hontenisse is gisteravond op 1 voormalige gemeentehuis inKloosterzande het carnaval igeluid. ïanwege de grote drukte werd ligheidsoverwegingen de :omst niet in de burger- ad. maar in de kantine gehou- a. Tijdens de sleuteloverhan- iad prins Ginus, keizer ierKloorianen uit Kloosterzan- khet hoogste woord. Hij vroeg ich af of het burgemeester- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 1530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Tax. 0115-645742 Email: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe ichef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee T'its Bakker (sport) Saudeloo 16 Postbus 62 <560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax. (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax (0113)315669 S-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET ^vw.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl S^orgklachten: «00-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; MIerdags tot 12.00 uur Golden Tulip WESTDUIN KOUDEKERKE'VLISSINGEN Westduin 1 4371 PE Koudekerke (Dishoek) Tel.: 0118-552510 Fax: 0118-552776 westduin@zeelandnet.nl WAT IS GASTRONOMISCH VERGADEREN? Dat is vergaderen in een topaccommodatie met een supertop Lunchbuffet.... Omdat vergaderen ook best lekker mag zijn. tot augustus 2004. Bel. fax of mail gerust voor uitgebreide informatie. Planken op zijn beurt zal zijn on genoegen en dat van zijn buren verwoorden in een brief op po ten aan het college. „Ik wil best aannemen dat de ge meente witte vlekken in het be stemmingsplan wil invullen, maar of dit op deze wijze moet betwijfel ik. Daar komt nog bij dat de gemeente straks handen vol geld kwijt is aan infrastruc turele zaken voor die twee hui zen, want er ligt nu helemaal niks", aldus woordvoerder Plan ken. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het personeel van de Grontmij in De Bilt. waaronder de vestigingen van het raadgevend ingenieurs bureau Bravenboer en Scheers in Terneuzen, Middelburg en Roosendaal, krijgt in april zekerheid over zijn toekomst. De ongeveer honderd perso neelsleden van Bravenboer en Scheers in Terneuzen werden gistermiddag bijgepraat over de stand van zaken met be trekking tot de forse reorgani satie. Grontmij had als gevolg van te genvallende resultaten eind vo rig jaar de reorganisatie al aan gekondigd. Hoewel dat ge rucht wel de ronde deed, is op die bijeenkomst volgens de se cretaris van de Raad van Be stuur van Grontmij, Jeroen van der Neut, niet meegedeeld dat de vestiging in Terneuzen moet sluiten en het personeel over wordt geplaatst naar de vestiging in Middelburg. Een beslissing over het al dan niet sluiten van de Temeuzense ves tiging is volgens hem nog niet gevallen. Grontmij zag het bedrijfsresul taat in de eerste zes maanden van vorig jaar kelderen met ze ventig procent tot 2,1 miljoen euro. Volgens Van der Neut moeten in het kader van bezui nigingen de komende twee jaar 235 werknemers af vloeien. Daarnaast wil het beursgeno teerde bedrijf het aantal locaties terug brengen van dertig naar twintig. Vier van de tien vestigingen die moeten verdwijnen, zijn nu al bekend, maar daaronder bevinden zich in elk geval niet de bedrijven in Brabant en Zeeland, aldus Van der Neut. De vermin dering van het aantal ves tigingen moet dit jaar en volgend jaar zijn beslag krij gen. De secretaris van de Raad van Bestuur benadrukt verder dat het gaat om het 'fysiek opdoe ken' van de vestigingen. Het personeel kan vanuit andere kantoren gaan werken. Momenteel ligt de adviesaan vraag met betrekking tot de re organisatie bij de onderne mingsraad van Grontmij. Het advies moet begin april bij de directie liggen, waarna het be sluit valt en zo snel mogelijk wordt begonnen met de uitvoe ring van de organisatiewijzi ging- schap zo'n slecht betaalde job is. In 11 jaar tijd kreeg hij name lijk al van vier verschillende burgervaders de sleutel overhan digd. Daarnaast pleitte de prins voor het in stand houden van de sleuteltraditie. Het gerucht ging namelijk dat de gemeenteker nen de burgemeester volgend jaar op carnavalszaterdag de sleutel in ieder carnavalsrijk apart komt afleveren. H„En daar verzetten we ons nu al te gen", repte Ginus onder luid ap plaus. Subsidie Namens de vijf carnavalsstich tingen roerde de leutvorst ook het subsidiebeleid aan. In de voormalige gemeente Hulst krij gen de verenigingen namelijk subsidie voor de organisatie van het zottenfeest, terwijl de ex-Hontenisser stichtingen nog steeds geen euro krijgen. Na één jaar samen onder de vlag van de gemeente Hulst is dit ook nog niet rechtgetrokken. Prins Ginus raadde burgemees ter Mulder aan zich hier de ko mende dagen maar eens over te buigen. Ginus:De leut regeert toch tij dens het feest der feesten. De ge meentekernen zijn bij ons vier dagen in goede handen. Je hebt nu alle tijd om te overdenken." (Advertentie) De single van het carnavalsduo Jansen (links) en Janssen uit Sint Jansteen is een grote hit in Hulst. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer HULST - Tijdens carnaval zingt Hulst mas saal: Leutig is 't om in Hulst te zijn Een pilske drinken en een glaaske wijn Bij de Clown' of in 'l'Entree' Naar 'de Ster', wie gaat er mee Leutig is't om in Hulst te zijn Weg de zurgen en weg 't saggerein Polonaise, als n'n trein Leutig is 't om in Hulst te zijn! Het begon als een geintje, maar resulteerde in een Hulster carnavalshit. De grootste sinds oud- burgemeester Toine Kessen jaren geleden de Hulster Willibrordusbasiliek be zong in het refrein Je bent mooi van ver, maar verre van mooi als ik je van dichtbij be kijk. De Hulster cafébazen vechten om een exem plaar van Leutig is 't om in Hulst te zijn van het duo Janssen Jansen. Voor veel carna- valvierende Hulstenaren zijn zij geen onbe kenden. Er gaat geen stoet voorbij of Carlo Buijsrogge ('met twee essen') en Ronald de Kind, lopen er in mee, uitgedost als de twee warrige detectives uit de stripreeks Kuifje. Leuren Buijsrogge en De Kind vertolkten hun num mer als onderdeel van hun presentatie van het jaarlijkse Buutreednersfestival in Hulst. Het tweeduizendkoppige publiek omarmde het nummer meteen en zo ontstond een run op de van het duo. Het nummer is geschreven op de melodie van Schön ist es auf der Welt zu sein van Mandy Bach. Per toeval kwam deze schlager het duo ter ore en de Hulster variant was door de muzikale achtergrond van Buijsrog ge gauw geschreven. Janssen Jansen heb ben het leutlied ingezongen in een studio in Hoek en lieten enkele exemplaren branden Door die voorraad waren ze snel heen omdat elk Hulster café er eentje wilde hebben. De kroegen zijn gisteravond nog op het allerlaat ste moment voorzien van een ceedeetje Omdat ook de vraag van het publiek groot is, heeft het duo besloten ze aan de man te brengen op carnavalsmaandag. Die dag staat traditioneel in het teken van het leu ren; carnavalvierders proberen dan allerlei zaken voor een habbekrats te verkopen door Sheila van Doorsselaer LAMSWAARDE - De proloog van carnaval in 't Heilig Land Lamswaarde bestond gistermid dag uit de onthulling van een protestbord in de Achterstraat door Prins Piko. Het bord is een ludieke actie van Lamswaarden- aar F. van Laere om de aandacht ook tijdens carnaval op het ver vallen straatje te vestigen. Op een strategische plaats, mid den in de Achterstraat, bijna te gen de gevel van een van de ver vallen panden, had Van Laere zijn bord geplant. Met een vuil niszak had hij het bord inge pakt. Van Laere ziet het protestbord als een goedkope manier om de Hulster politiek nogmaals te wij zen op de noodzaak tot aanpak van de Achterstraat. De gemeen te Hulst werkt hard aan een op lossing, samen met woningbouw vereniging RZVW uit Axel, maar het kan Van Laere niet snel genoeg gaan De tekst op zijn bord loog er dan ook niet om; Is de Achterstraat een zoet houder, een lachertje of wordt het een touristische attractie0 Geholpen door zijn kameraden van de Raad van Elf verwijder de Piko het plastic van het bord. Frans Laar (links) en prins Pico (rechts met staf) onthullen het protestbord in de Achterstraat in Lams waarde. Omdat de moeilijkheden rond de opknap van de Achterstraat voor een groot deel te wijten zijn aan geldproblemen, opper- MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 25-jarige inwoner van Axel voor verniel zucht en een mishandeling 65 uur taakstraf opgelegd. Aan het slachtoffer van de mishandeling moet hij 225 eu ro smartengeld betalen. De Axelaar deelde 17 mei vorig jaar in Oostburg samen met een kompaan klappen en schoppen uit aan een willekeurige bezoeker van de pinau tomaat bij de ABN-AMRO bank. Samen met een leeftijds genoot uit Axel sloeg hij op 16 juli in Aardenburg met een honkbalknuppel een keukenraam in van een woning aan de Boelaertstraat. Door het geweld sneuvelden er vazen en beeldjes. Zijn vriend moet hiervoor twintig uur taak straf verrichten. KOEWACHT - Als in maart de brede school in Koewacht wordt geopend, verandert basisschool De Eikelaar van naam. De school zal verder gaan als De Vlaswiek. Vol gens directeur J. Lijbaart keert de school met de nieuwe naam terug naar de roots van het dorp: de vlasteelt Een vlaswiek is een bundeltje ineengedraaid, gezwingeld vlas. Lijbaart meent dat dit symbool staat voor de verschillen de organisaties die hun krachten bundelen in de brede school. In de brede school zijn naast do basisschool het consultatiebureau, de schoolarts, de bibliotheek, de peu terspeelzaal, de kinderopvang en Jeugdontspanning Koe wacht ondergebracht. „Het is hartstikke mooi voor het dorp dat al deze voorzieningen nu bij elkaar zitten. Als ba sisschool zien wij het echt als een nieuwe start en een an dere naam is dan ook op zijn plaats", aldus Lijbaart. MIDDELBURG - Een 34-jarige vrouw uit Terneuzen is gisteren in Middelburg voor haar aandeel bij de handel in harddrugs veroordeeld tot 180 uur werkstraf, waarvan 60 uur voorwaardelijk. De vrouw had vorig jaar in de perio de tussen 1 februari en 11 april op verzoek van haar echt genoot circa acht keer pakketjes met cocaïne bij drugs klanten bezorgd. Officier van justitie J. Zondervan nam het haar bijzonder kwalijk dat ze zich zo had laten meesle pen. „U had een blanco strafblad en u heeft een vaste baan. Ik zal daarom niet zo ver gaan om een gevangenis straf te eisen, maar drugshandel blijft een ernstig feit." Raadsman M. Sul zei dat van zijn cliënte geen enkel initia tief was uitgegaan. Sul bepleitte een voorwaardelijke straf, maar daarvoor vond politierechter M. Meeuwisse het delict te ernstig. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 29-jarige inwoner van Hoek voor de diefstal van een fiets tot twintig uur taakstraf. De man gaf toe 15 juni vorig jaar in Hoek de fiets te hebben gesto len. „Ik zat financieel moeilijk. Ik had de fiets aan mijn zoon beloofd", vertelde hij. De fiets is inmiddels terug bij de eigenaar. Dat nam niet weg dat de politierechter de mentaliteit van verdachte he kelde. De Hoekenaar was recentelijk nog veroordeeld voor diefstallen. de Van Laere om een soort col lectebus aan het begin van de Achterstraat neer te zetten, zo dat iedereen die dat wil, een do- foto Camile Schelstraete natie kan doen. Na de onthul ling verdwenen Piko en zijn Raad van Elf weer naar waar zij ook vandaan kwamen: het café. door Raymond de Frel RETRANCHEMENT - De dorps raad van Retranchement vreest dat grootschalige natuurontwik keling in en rond het dorp ten koste gaat van de leefbaarheid van de kern. Dat stelt dorpsraad voorzitter J. Kruidhof in een brief aan de Gebiedscommissie West-Zeeuws-Vlaanderen. De dorpsraad liet ook begin de ze week tijdens een informatie avond van de Gebiedscommissie over de natuurontwikkeling in de Versche Polder weten dat zij zich zorgen maakt over de toe komst van het dorp. „In de ont werpen voor de gebiedsgerichte aanpak van onze streek staat terecht dat binnen de bepaalde kernen in mate van het mogelij ke mag worden gebouwd. De kernen Cadzand-Bad (Cavelot), Sluis (Sluis aan Zee) en vooral Nieuwvliet kunnen behoorlijk uitbreiden. In Retranchement is de resterende vrije ruimte binnen de wallen nu al een qua si onaantastbaar natuuretiket opgeplakt. Het dorp wordt daar naast ook volledig omringd door natuur. Dit heeft tot gevolg dat Retranchement geen enkele mo gelijkheid meer wordt geboden, wat tot verstikking van levens noodzakelijke functies (zoals on derwijs en handel) kan leiden. Dit is voor ons daarom onaan vaardbaar". schrijft Kruidhof namens de dorpsraad. In een toelichting op zijn schrij ven stelt Kruidhof dat de dorps raad het gevoel heeft zowel door de gemeente Sluis als de provin cie Zeeland als serieuze ge sprekspartner te worden gezien. Desondanks wil de vertegen woordiging van het grensdorp een signaal afgeven. Kruidhof: „Ons dorp heeft een aantal ja ren geleden met nieuwbouw in de Noordstraat een positieve im puls gekregen. Er kwamen jon ge mensen, wat bijvoorbeeld ons schooltje ten goede kwam. Maar dat houdt over een jaar of zes op. Je moet dus bezigblijven. Wij uiten dus geen negatieve klank, maar wel één met vrees." In de brief gaat Kruidhof ook in op de noodzaak van betaalbare starters woningen. „Wat door groei betreft wordt alleen ge rept over de projecten Cavelot en Sluis aan Zee (hoogwaardige villabouw) en over zogenaamde landgoederen. Is er geen nood aan iets wat daar tussenin zit?" Om tot een oplossing te komen, vraagt de dorpsraad zich af of het mogelijk en wenselijk is dat de dorpen Retranchement en Terhofstede naar elkaar groei en. Bovendien wil de raad we ten of bebouwing op de terrei nen achter de Mauritsstraat en de Nobrdstraat mogelijk is „Dat zoi| een (gedeeltelijke) op lossing kunnen zijn", aldus Kruidhof. Tenslotte wil de dorpsraad we ten wat de gevolgen van een uit voering van Sluis aan Zee zijn voor Retranchement. „Zullen al le lusten voor Sluis en Cadzand zijn en de lasten voor ons dorp?", vraagt de raad zich af. (Advertentie) 0115 694851 is geen telefoonnummer maar een feestnummer. Tenminste, als u Jurgen Buysrogge aan de lijn krijgt. Als hij uiterst serieus /ijn werk doet en zijn ervaring laat spreken is dat een feest, als u hem buiten het werk tegen het lijf loopt niet minder En een serieus gesprek over goede verzekeringen, daar heeft hij altijd wel (Lams)-oren naar! Driekleur verzekeringsgroep Terneuzen: fetmont@driekleut.nl Middelburg: vetaz@driekleur.nl Zierikzee: info@driekleur.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 65