PZC Voorkeur voor kwart rondweg Schoondijke 11 Brugman Schooljeugd luidt carnaval in Consultatiebureau moet deur sluiten Inbrekers houden huis rond jachthaven Hulst laat parking Hogeweg ontruimen Hoge respons op enquête feestje?? Jeugdadviseurs aan de slag in Terneuzen Harm voor anslag Gent lijkt oefening Boete en arbeid voor veelpleger Deze maand 20% korting op onze glazen meubelen zeeuwse almanak Rozengeur ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 21 februari 2004 f Ronald Verstraten (HOONDIJKE - I)e bevolking ^.Schoondijke kiest met grote ffrderheid voor een kwart jdvveg. De respons op de on- ^5 in het dorp gehouden en ne was met zestig procent op land hoog. lo- a de bewoners die aan de en- jêle hebben meegedaan, geeft procent de voorkeur aan s kwart rondweg aan de ai-west kant van het dorp. halve rondweg ten westen het dorp krijgt steun van sits 17 procent van de bevol- eigens Hans Ulijn, voorzitter a ondernemersvereniging )£S die de enquête samen met dorpsraad heeft uitgevoerd, e Rijkswaterstaat niet om de- iitslag heen. „Dit is een te :;e uitslag. Die kunnen ze Snaast zich neerleggen. Rijks- gerstaat moet nog maar eens nadenken over wat ze gaan a. In het dorp vind nagenoeg dereen een halve rondweg pu lverspilling", vindt Ulijn. kuitslag van de enquête is in- aidels overhandigd aan de ge- snte Sluis en opgestuurd aan £swaterstaat Zeeland. De ipsraad en DES gaan de ko- zde weken de in de 770 inge- «de formulieren nader inven- Keren. Half maart willen ze arover een rapport presente- rees ede argumenten tegen een hal frond weg valt vooral de vrees ir verlies van natuurwaarden ïeel mensen gaven te ken- !x- s dat een rondweg niet ten nste mocht gaan van de omge- )r- ogvan het wandelpad 't Brui- eAdvertentie wrederii-diikhuizBn.nl 0118-419367 ne Dreefje, dat aan de noord westkant van het dorp ligt, deels langs de Molenkreek. Volgens Ulijn zijn de meeste in woners hoe dan ook bang, dat Schoondijke zou veranderen in een uitgestorven dorpje, als er een halve rondweg zou komen. „Bij een kwart rondweg, zijn we tachtig procent van het vracht verkeer kwijt. De huidige we gen zijn geschikt voor het overi ge (kust-)verkeer. Blijft dat niet door het dorp rijden, dan zullen op lange termijn voorzieningen uit het dorp verdwijnen, die er nu nog wel zijn." Hij vergelijkt de situatie met die in Zuidzan- de. „Daar rijdt ook puur kust- verkeer door en er is toch ook geen rondweg?" Kritiek, die eerder deze week bij sommige bewoners bleek te leven, op de vraagstelling in de enquête, wijst hij van de hand. „Je kunt iedere vraag een beetje anders stellen. Maar wij zijn uit gegaan van de belangen van het hele dorp en niet alleen van de Willemsweg. De uitslag spreekt wat dat betreft duidelijke taal." Jammer Hij vindt het jammer dat er nog geen enkele maal overleg is ge weest tussen Rijkswaterstaat en de bevolking van het dorp. „Wij willen wel eens serieus met Rijkswaterstaat praten. Ik wil wel hun motivatie en argumen tatie wel eens weten. Waarom vinden zij een halve rondweg zo belangrijk?" Bij de gemeente wordt volgens hem de voorkeur- voor een halve rondweg ingege ven door de bereikbaarheid van het industrieterrein Deltahoek in Breskens. Maar volgens Ulijn is daar helemaal geen extra ver binding voor nodig en kan dat verkeer gewoon door het dorp. Met de cijfers op zak willen DES en de dorpsraad in ieder ge val de verdere discussie ingaan, met name de inspraakavond die in augustus plaatsvindt. „En als we geen gehoor krijgen, hebben we er tenminste alles aan ge daan. We vinden in ieder geval dat Schoondijke er iets voor te rug moet krijgen, zeker als het toch een halve rondweg zou wor den,"aldus Ulijn. door Raymond de Frel TERNEUZEN - In navolging van de gemeente Sluis wordt nu ook in de gemeente Terneu zen begonnen met het project Jeugdadviseurs. Het project, dat wordt uitge voerd door de stichtingen Wel zijn in de gemeenten Sluis en Terneuzen, biedt jongeren van vijftien tot en met negen tien jaar de gelegenheid te le ren hoe ze vrienden of kennis sen kunnen helpen met vra gen en problemen. Ofwel, hoe jongeren een leeftijdgenoot in lastige situaties op een zo goed mogelijke manier kun nen steunen. Zo worden zij onder meer bekendgemaakt met de mogelijkheid door te verwijzen naar de juiste in stanties. Allerlei voor middel bare scholieren relevante the ma's komen aan bod, zoals seksualiteit, relaties, drugsge bruik en jongerenrechten. De uitvoering van de cursus kost in de gemeente Sluis en Ter- neuzen zo'n 212.000 euro. De Euregio Scheldemond betaalt daarvan de helft. Ook de pro vincie Zeeland, de gemeente Sluis en de Stichting Welzijn Terneuzen dragen een steen tje bij. De financiële onder steuning geldt voor drie jaar. In West-Zeeuws-Vlaanderen was in het najaar van 2003 de belangstelling voor de basis cursus (twee bijeenkomsten en een weekendtrip) groot.In Terneuzen worden de eerste bijeenkomsten op vrijdag 9 april en vrijdag 7 mei gehou den. Beide keren bij de stich ting Welzijn in Terneuzen om 19.30 uur. Het opleidings weekend is van vrijdagavond 14 mei tot en met zondag 16 mei. Meer informatie is te ver krijgen bij coördinatrice Joy ce Kramer, te bereiken via de Stichting Welzijn Terneuzen en Stichting Welzijn West Zeeuws-Vlaanderen ENT n de Gentse haven is verwarring ontstaan Kween bericht in de krant De «ïtenaar over een op til zijnde iroristische aanslag op haven- stallaties. •Jgens de krant verkeerden de eligheids- en hulpdiensten in T- éoogde staat van paraatheid, ïinformatie die ze hadden ver- Rgen van het Federaal Beveili- pgscomité in Brussel. De ha- sautoriteiten hielden het er het alarm te maken kon ecen met een schip met ge- «riijke lading, dat mogelijk zou aandoen. Geschrok- Eaoor het vermeende alarm is het Oost-Vlaams provincie hui- via het persagentschap ^ga al snel weten dat het om bericht ging. De vrees ®een aanslag bleek enkel te han in een scenario voor een ptscheepse rampoefening, volgende week wordt georga- ®erd in het havengebied. Vol- kL. Bauwens, directeur Vei- &eid bij de provincie, waren «havenbedrijven vooraf inge st over een te verwachten ver fde politiecontrole in de ha st Hij wijt de valse alarmmei- h?aan het lekken van de mfor- en een foute interpretatie De rampoefening gaat %nde eek wel door, in een "pet nader genoemd bedrijf. Hulster scholieren vieren carnaval in den Dullaert. door Jeanette Vergouwen HULST - De toekomst van het Hulster carnaval ziet er goed en veelbelovend uit. De Vossen brengen leven in Hulst en vierden samen met de schoolgaande jeugd gis teren het begin van het zottenfeest. In de grote zaal van gemeenschapscentrum Den Dullae rt klonk non stop carnavalsmuziek. De tulpen bleven uit Amsterdam komen en de Vossen en vossinnen buitel den bijna over elkaar. De decibellen raasden door de ruimte en trokken zich niets van al de slingers en confet ti aan. De jeugd genoot. Er werd gehost en rondgedar teld. De ene polonaise was nog niet voorbij, of de ande re begon. Piraten, politieagenten, boeven, cowboys, elf jes, heksen en ook milieubewuste bloemen met kleurige blaadjes rond een groen glimmend gezicht deden mee MIDDELBURG - Een 25-jarige Terneuzenaar is gisteren in Mid delburg voor het plegen van een aantal misdrijven veroordeeld tot veertig uur werkstraf, twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf en 250 euro boete. De verdachte mishandelde op 18 april in zijn woonplaats een man Een dag later stal hij bij de plaatselijke Albert Heijn en kele blikjes bier. Begin vorig jaar werd hij in Ter neuzen aangehouden toen hij zonder rijbewijs in een auto reed. Daarbij beledigde hij de agen ten door ze uit te maken voor ei kels en klootzakken. De inbeslaggenomen auto moest volgens de politierechter ver beurd worden verklaard. (Advertentie) VAN 12.00 TOT 18.00 UUR KEUKENS i BADKAMERS Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 ^"ieer informatie bel gratis 0800-0234560, of kijk op www.brugmon.nl door Frank van Cooten VOGELWAARDE - Het consul tatiebureau in Vogelwaarde sluit met ingang van 1 maart. De inwoners van het dorp moe ten voortaan naar Kloosterzan- de. De dorpsraad betreurt het ver dwijnen van deze voorziening. „Als dorpsraad hebben we het afgelopen jaar geprobeerd de voorziening elders onder te brengen. Dit is niet gelukt", zegt voorzitter J. van den Bran den. „Nu moeten ouders met hun kinderen naar Kloosterzan- de. Dat is niet gemakkelijk met het openbaar vervoer." Van den Branden heeft nog een kleine hoop dat het consultatie bureau een plek kan krijgen in de nieuwe brede school De Scha kel. Twee locaties waren in beeld voor het consulatiebureau: het dorpshuis of het nieuwe school gebouw, dat nog gebouwd moet worden Het dorpshuis viel snel af omdat er geen geschikte ruim te te vinden was. Het gemeentebestuur van Hulst heeft diverse pogingen onderno men om het schoolbestuur warm te krijgen voor het idee. „Ik heb er echt alles aan gedaan om het consultatiebureau in het nieuwe schoolgebouw onder te brengen. Het schoolbestuur mocht zelfs dertig vierkante me ter extra bouwen voor deze voor ziening, maar toch is het niet ge lukt. En dat is jammer", zegt wethouder P. Weemaes (onder wijs). „Ik vind het consultatiebureau voor Vogelwaarde een belangrij ke voorziening. Dat het school bestuur niet wil meewerken is een gemiste kans voor Vogel waarde. Maar ja, het bestuur wil alleen lokalen bouwen." In de brede school in Koewacht is een consultatiebureau gehuis vest. De gemeente nam onlangs met het schoolbestuur van De Schakel een kijkje op deze school. „We hebben er dus be hoorlijk wat energie in gesto ken. Ik vind nog steeds dat het consultatiebureau thuishoort in de brede school", aldus Wee maes. De gemeente heeft nog een stok achter de deur. De defi nitieve opdracht tot bouw wordt immers door het gemeen tebestuur gegeven. „Ik wil eerst het voorlopig ontwerp van de ar chitect zien. Dan kijk ik of er toch nog mogelijkheden zijn", zegt de wethouder. Raadslid R de Kort (PvdA) vindt de opstelling van het door Raymond de Frel BRESKENS - Op vijf locaties nabij de jachthaven in Breskens is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Voor het gros van de gedupeerde bedrij ven loopt de schade op tot in de duizenden euro's. In de meeste gevallen werd de toegang met behulp van een koe voet geforceerd. Zo ook in tearoom-grillrestaurantt Kaai- ke aan de Kaai. „Bij ons is de stereotoren meegenomen. Daar naast is ook de voorraad sigaretten, wat cd's en een klein geldbedrag gestolen", vertelt Tamara Cruson van 't Kaaike. Ook bij het aan de Kaai gesi tueerde restaurant Marco Polo hadden de inbrekers het op rook waar voorzien. Uitbater Marco Hoogesteger: „Sigaretten, siga ren.. ik schat dat er in totaal voor driehonderd euro is wegge nomen. Ze zijn alleen achter in de bar en ons kantoortje geweest, de rest van het restau rant is ongemoeid gelaten. De computer staat er bijvoorbeeld nog en het geld hebben ze geluk kig niet gevonden. Het kantoor tje zat op slot. dus hebben ze deur ingetrapt. Dat geeft natuur lijk een flinke ravage." Bistro-restaurant De Kluiver (eveneens aan de Kaai) moet ook al op zoek naar een nieuwe geluidsinstallatie. „Wij hadden de stereotoren aan de muur vast geschroefd, maar ze hebben het ding met veel geweld losgetrok ken Daarnaast ben ook ik siga retten kwijt. En het geld uit de kassa, zo'n vierhonderd euro. Voor hetgeen ze hebben meege nomen, vind ik dat ze veel materiële schade hebben aange richt. Ik schat dat de totale scha de in de duizenden euro's loopt", aldus Sonja Matthijs van De Kluiver. Bij Jachtclub Breskens aan de Oosthavendam kwamen de die ven via een dakkoepel naar binnen. „Ik heb een goed alarm. Dat zorgde ervoor dat ik van nacht een telefoontje kreeg, maar toen ik opnam was de ver binding verbroken. Normaal ge sproken ga ik altijd kijken, maar nu dacht ik 'het zal de wind wel zijn'. Ze hebben bij ons niet veel kapotgemaakt, maar wel hebben ze het kassa- geld, de fooienpot en de inhoud van het muntbakje voor een in ternetverbinding gestolen. Opge teld hebben we zeker voor een paar duizend euro schade", ver telt uitbaatster Maria Berkheij van de Jachtclub. Kleingeld Ook havenmeester R. Schoenma ker ontdekte dat zijn kantoor aan de Oosthavendam in de nachtelijke uren was bezocht. „Hier hebben ze een ruitje inge tikt om binnen te komen. Ik ben wat kleingeld, een verrekijker en een portofoon kwijt." Bij politiewoordvoerder J van Mourick was gisteren nog maar één aangifte van inbraak be kend. In een reactie op de vijf in braken laat hij weten het te vroeg te vinden om van een in- braakgolf te spreken „In princi pe bekijken we alle inbraken los van elkaar, maar we houden er natuurlijk wel rekening mee dat hier een groep actief is ge weest", aldus Van Mourick. (advertentie) (mits besteld in februari) Glashandel Moerstee a 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelinge foto Camile Schelstraete met prins Robbie en zijn gevolg. De leden van de raad van elf hadden er zin in. Hier en daar zaten kleine ver klede meisjes en jongens aan de kant. de dans was uit en de smoeltjes kregen vermoeide trekjes. Net als de bloemen, fleurden ze weer op na enkele flinke slokken gele limonade. Het carnaval is nog maar net begonnen, maar als al die jeugdigen blijven mee feestvieren, wordt het druk dit weekend in Hulst, heel druk. door Sheila van Doorsselaer HULST - Voor het dagelijks be stuur van Hulst is de maat nu vol. Containers en laadbakken die na 10 maart nog steeds op het parkeerterrein aan de Hoge weg staan, laat de gemeente zon der pardon afvoeren. Op kosten van de eigenaar. Ingeklemd tussen de Hogeweg en de bedrijven aan de Afrika-. Amerika- en Aziëweg op het be drijventerrein ligt een groot par keerterrein. Bij de gemeente zijn al vaker klachten binnenge komen over het gebruik van het terrein. Gebleken is dat met gro te regelmaat containers en laad bakken van vrachtwagens meer dere dagenop het terrein wor den gestald en dat is verboden. Door de aanwezigheid van deze illegale gevaarten kunnen vrachtwagens moeilijk manoeu vreren. Er zijn zelfs schades ge meld bij de gemeente omdat vrachtwagenchauffeurs geen goede draai konden maken De meeste schade werd echter ver oorzaakt door voorwerpen uit de containers die op het parkeer terrein waren gevallen. Hulst heeft besloten nu streng op te treden. Alle containers en laadbakken worden geweerd De eigenden moeten ze voor 10 maart weghalen, anders laat de gemeente de gevaarten naar het terrein van de Stadsschuur aan de Absdaalseweg slepen. Omdat niet van alle containers de eige naar bekend is, is de Hulst van zins 'een en ander' over de obsta kels openbaar te maken. schoolbestuur schandalig. „Met een beetje goede wil was het con sultatiebureau in Vogelwaarde gebleven. Ik ben bang dat deze voorziening niet meer terug keert. Dat verwijt ik het school bestuur. Het moet oog hebben voor het hele dorp en niet alleen voor de eigen school Ik wil daar om nog eens met het schoolbe stuur praten." Leden van het schoolbestuur van De Schakel willen niet reageren. Ze verwij zen naar de gemeente. (advertentie) STERK IN PRIJS KWALITEIT Telefoon: 0118-591900 wwtfrestaurantvrouv^enpoldernl Alleen maandag gesloten (m"fcrv juli-augustus) Het consultatiebureau in Vogelwaarde verdwijnt als het schoolbestuur van de brede school bij zijn be slissing blijft om het bureau uit het gebouw te weren. foto Camile Schelstraete Valentijn behoort toch de dag te zijn dat geliefden extra aar dig voor elkaar zijn. Niet bij dat ene stel... Daar verloopt de dag vaak korzelig. Vaak vergeet hij dat het Valentijns dag is en komt 's middags (als het kwartje is gevallen waar om ze al de hele ochtend loopt te mokken) met een bos je bloemen aanzetten, of zij komt erachter dat hij voor haar precies hetzelfde cadeau tje heeft gekocht als voor zijn moeder... Dit jaar kwam hij thuis ('s ochtends al, ivant hij had zijn lesje geleerd) met zeven rode rozen op lange steel. Waarom het er zeven waren, snapte zij niet zo goed, ze ivaren im mers al een veelvoud aan ja ren bij elkaar. Toen ze dan ook vroeg naar de achterlig gende gedachte van de zeven rozen, kreeg ze een weinig ro mantisch antwoord: „Mijn geld was op. Al lang blij dat hij het dit jaar niet vergeten was, ging ze in wat kasten op zoek naar een vaas groot genoeg voor de ro zen met lange steel. Die bleek ze niet te hebben. Er zat dus niets anders op dan de stelen met 30 centime ter in te korten. Toen hij dat zag, werd hij woest. „Die ro zen waren hartstikke duur! Als je nou even had gezegd dal je geen vaas had, dan had ik er wel een voor je ge kocht!" De goede sfeer van va lentijn was ver le zoeken na de opmerking: „Je geld was toch op?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 63