Tegenvaller bij verbouwing school PZC Schoolkinderen vieren carnaval Kinderen krijgen lieveheersbeestjescake Kritiek in Staten op plan voor bouw woontoren in Goes b 13 I boese Lyceum moet extra kosten maken om te voldoen aan brandveiligheidseisen ïamiliebingo Jeugdkerkdienst in Tholen Provincie wil aandelen Delta niet verkopen Reparatie sluis Philipsdam Auto gestolen in Krabbendijke Vrijspraak van weigeren blaastest Politie vindt wapens in auto's vfi/ 10% KORTING j)[S - Het Goese Lyceum voor jjoepsondenvijs kampt met fllelijke tegenvaller bij de in- jjjpende verbouwing van de iool. Het draait zelf op voor intra kosten van de tijdelijke pesting. ietpand van het Goese Lyceum ior Beroepsonderwijs aan de jjgweg wordt dit schooljaar jcr bijna 7,4 miljoen euro ver ged. Alles wordt onderge- rscnt in het hoofdgebouw aan jBergweg zodat de dependan- 5, eveneens aan de Bergweg, iiiworden afgestoten. zaterdag 21 februari 2004 •vTrRolf Bosboom De leerlingen zijn vanwege de werkzaamheden dit jaar ver spreid over drie tijdelijke loca ties: het gebouw van het Cen trum voor Vakopleiding aan de 's-Heer Elsdorpweg, het Pon- tes-gebouw aan de Van Dussel- dorpstraat en het voormalige pand van Peugeot-dealer PTA aan de Westhavendijk. De tijdelijke huisvesting kost de gemeente in totaal ruim zes ton. In het gebouw aan de Westha vendijk moest echter meer dan verwacht worden geïnvesteerd om te voldoen aan de brandvei ligheidseisen. De extra kosten daarvan liepen op tot 110.000 euro. Het Goese college van burgemeester en wet houders houdt de school zelf ver antwoordelijk voor die uitgaven en besloot daarom deze week die niet voor haar rekening te ne men. Balen Een onaangename verrassing, zegt directeur L. de Kraker van de school. „We vinden het niet helemaal reëel dat we daar zelf voor moeten opdraaien. Waar we vooral van balen is dat het gebouw moest voldoen aan de ei sen van reguliere onderwijshuis vesting, terwijl we er slechts een jaar in zitten." De brandweer eiste onder meer dat er deuren werden geplaatst tussen lokalen en dat er gipsplaten werden aan gebracht om de brandwerend heid te vergroten. Het extra werk dat de architect moest ver richten, leverde ook een flinke kostenpost op. De gemeente verwijt de school haar huiswerk onvoldoende ge daan te hebben, maar volgens De Kraker was er met de brand veiligheid in de oorspronkelijke opzet ook weinig mis. „We heb ben een ontruimingsoefening ge daan en in zes minuten was de hele tent leeg." Bovendien, zegt De Kraker, heeft de gemeente eerder tegen over alle scholen aangegeven dat de kosten die gepaard gaan met het verkrijgen van een ge bruiksvergunning (die aangeeft dat een pand brandveilig is) op de gemeente kunnen worden ver haald. Bezwaar Het Goese Lyceum voor Beroeps onderwijs wil bezwaar maken te gen de beslissing van het ge meentebestuur. „Als wij het be drag zelf moeten betalen, moe ten we gaan schuiven met onze middelen", zegt De Kraker. „Dat gaat ten koste van zaken die leerlingen ten goede zouden moeten komen. Bovendien kost de verbouwing ons al veel geld. We steken er als school zelf bijna zeven ton in. Dan is het wrang als je deze extra kosten ook moet betalen De schooldirecteur benadrukt dat, afgezien van dit incident, er niets mis is met de samenwer king met de gemeente. „We kunnen het goed met el kaar vinden. Alleen op dit punt verschillen we van mening met elkaar." De verbouwing van de school verloopt ondertussen naar wens Het ziet ernaar dat rond 1 juni de oplevering is, zodat nog voor de zomervakantie alles achter de rug kan zijn. erkeerscontrole lordt weer angekondigd JDDELBURG - De Zeeuwse jlilie kondigt voortaan weer tkelijks een aantal verkeers- «troles aan via de media. aantal jaren geleden nam ttkorps dit initiatief al, maar verschillende oorzaken daar de klad in en besloot politie ei-mee op te houden, jt aankondigen van verkeers- jotroles is volgens politie- fjordvoerder J. van Mourick effectief middel om de ver- srsveiligheid te bevorderen, ï.j zijn er niet op uit om zo omogelijk processen-verbaal Iteschrijven. maar om ervoor zorgen dat iedereen zich aan ^verkeersregels houdt." de niet aangekondigde :c!roles, staat de politie volgen- week op de volgende plek- 24 februari: snelheids- ^rrole op de rijksweg 58 tus- a Sluis en Schoondijke; alco- itrole op Tholen; lag 26 februari: snel- introle op Tholen; tijdag 27 februari; autogordel - ile in en rond Terneuzen. Wijkvereniging Goes houdt zaterdag 28 februari fta familiebingo in wijkcen- lïimJan Ligthart aan de Berg rug in Goes. De avond begint ■20.00 uur. ï)LEN - De jeugd van de tengemeente Tholen houdt 129 februari een alterna- kerkdienst in De Oester- kip aan de Simon Lindhout- |»t in Tholen. mst wordt begeleid door ik die jongeren meer moet jreken (bijeenkomst is bedoeld voor [ageren tu§sen de vijftien en de jaar en begint om vier redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 *460 AA goes 'el 0113-315670 hx: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom !n9r'd Huibers Weke van der Jagt teek Janssen RobPaardekam Koen de Vries (sport) ttNTRALE REDACTIE Stationspark 28 'ostbus 31 -60 AA GOES T#1: (0113)315500 tex: (0113)315669 teiail: redactie@pzc.nl Ternet J^pzc.nl E-mail- web@pzc.nl Bezorgklachten: 3800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; öterdags tot 12.00 uur De kinderen van de Bisschop Ernstschool in Goes kwamen gisteren verkleed op school, doorSalva de Nooijer GOES - Het carnavalsweekend is weer begonnen. De carnavalsfestiviteiten barstten gisteren weer los op de Bevelanden. In de loop van de ochtend tot het eind van de middag werden de scholen bezocht door de prinsen en hun gevolg. Peuterspeelzaal De Pluus in OudVossemeer moest er als eerste aan geloven. Omstreeks tien uur werd de school overvallen door de feestgangers, die vervolgens de ande re basisscholen af gingen.Prins Lowie van Hanzehat (Goes) en zijn Raad van Elf hadden hun handen de hele middag vol aan de Bisschop Ernstschool, de Holtkamp- school en Kinderopvang De Bevelanden. In Lewedorp vond het kindercarnaval plaats in het verenigingsge bouw van de Kraaiepikkers en in Kwadendamme wer den de schoolkinderen evenmin overgeslagen. Zij moch ten 's avonds lekker friet eten. Ook de kinderen in 's Heerenhoek feestten mee. 's Ochtends carnaval in de crèche, waarbij ook ouders in hun carnavalsoutfit kon- foto Willem Mieras den komen en 's middags werd het schoolcarnaval ge houden in dorpshuis De Jeugdhoeve. Daarmee is het feest echter nog niet afgelopen. In 's Heerenhoek ver trekt vandaag onder andere nog de kinderoptocht om 14.30 uur en Oud Vossemeer houdt om 21.00 uur het woaideahenbal. Verder begint de grote optocht in Lewe dorp vandaag om 14.00 uur. Kwadendamme volgt om 14.30 uur. In Paerehat vindt de grote optocht morgen tussen 14.00 en 16.00 uur plaats. MIDDELBURG - De provincie wil nutsbedrijf Delta niet kwijt. Het provinciebestuur is niet van plan de aandelen te verkopen. Het wil invloed blijven houden op de levering van gas, licht, wa ter en het ophalen en venverken van huisvuil in Zeeland. Het be lang van het bedrijf voor de pro vincie bestaat uit twee woorden: leveringszekerheid en consumen tenbelang. Dat Gedeputeerde Staten dit willen, staat zwart op wit. En ook Provinciale Staten willen Delta niet verkopen, lieten ze blijken. Het was de bedoeling om in de Statenvergadering van 12 maart een uitspraak te doen over het aandeelhouderschap in Delta. De provincie bezit de helft van de aandelen. Maar er zijn dan nog een paar dingen on duidelijk over onder meer de toe komst van de energiemarkt. Zo moet het Rijk nog besluiten of de netwerken voor stroom ver kocht mogen worden of in han den van de overheid moeten blij ven. Een meerderheid van de Staten vindt het verstandiger om op dat besluit te wachten. Groen- Links, PvdA, D66 en Zeeuws Be lang waren het er mee eens dat uitstel goed zou zijn. Maar, stel den zij, dat kan niet omdat in maart wél een besluit genomen moet worden over de fusie van Delta Water met Waterbedrijf Europoort. Eerst over die fusie praten en daarna pas over de toekomst van Delta is 'het paard achter de wagen span nen*. Suurmond kreeg voor het uitstel van de discussie over het aandeelhouderschap voldoende steun. Hij wil de tijd ook benut ten om met de andere aandeel houders te praten over hun toe komstplannen met het bedrijf. foto Willem Mieras De eerste steen van de extra lokalen voor de Kloetingseschool werd gisteren symbolisch gelegd. door Salva de Nooijer KLOETINGE - Secretaris van de ouderraad J. van Bleijswijk en voorzitter van de medezeg genschapsraad A. Zanddee leg den gisteren symbolisch de eer ste steen van de extra lokalen voor de Kloetingseschool in Kloetinge. De werkzaamheden zijn in november vorig jaar be gonnen. De extra lokalen worden in juli in gebruik genomen. Een naam is niet op de steen terug te vin den. In plaats daarvan staat er een lieveheersbeestje op afge beeld. Met het logo van de Stich ting Tegen Zinloos Geweld wil de school uitdragen dat ze staat voor veiligheid. Voordat de steen werd ingemet seld mochten de kinderen bal lonnen oplaten. Ook werd er lie veheersbeestjescake gegeten en het schoollied gezongen, 's Mid dags vond er een creamiddag plaats. Rond de thema's bouwen en samen spelen, samen werken gingen de leerlingen aan de slag met een creativiteitsopdraeht J. van Bleijswijk en A. Zandee, werden geholpen door acht leer lingen die op symbolische wijze waarden als vriendschap, tole rantie en respect in de vorm van confetti over hun medeleerlin gen mochten strooien Ruimtegebrek De uitbreiding van de Kloeting seschool is nodig vanwege ruim tegebrek. De school had zes lo kalen waardoor de hogere klas sen in noodlokalen buiten de school moesten worden onderge bracht. Door het ruimtegebrek werd ook de personeelsruimte als lokaal gebruikt. Zo was er vrijwel geen ruimte om leerlingen individuele hulp te bieden Er worden nu drie extra lokalen aangebouwd. De school heeft er twee nodig om alle leerlingen te kunnen huisvesten. De derde is bedoeld om ruimte te bieden aan de leer lingen die de toekomstige wijk Mannee oplevert SINT-PHILIPSLAND - Rijkswaterstaat begint maandag met de reparatie van een defecte deur in de Krammerslui zen. Die moet nadat eerder deze maand een lek in de hy draulische installatie is geconstateerd, van zijn plaats worden getild. Pas dan kan de defecte pakking worden vervangen die de ooi-zaak is van het lek Sinds het mankement aan de deur is ontdekt, is de noordelijke sluis in het complex van de Philipsdam buiten bedrijf. Om de hinder voor de scheep vaart zoveel mogelijk te beperken, wordt bij de reparatie in continudienst gewerkt. Het streven is dat de sluis maandag 1 maart weer volledig in bedrijf is. Na voorbereidende werkzaamheden maan dag, wordt de 300.000 kilo zware deur aan de Oosterschel- dekant van de sluis dinsdagmorgen met de drijvende kraan gelicht. De sluisdeur vormt een onderdeel van de zogenaamde primaire waterkering. Omdat de reparatie wordt uitgevoerd in de tijd van het jaar waarin stormen kunnen opsteken, zijn speciale maatregelen getroffen. Die houden in dat de deur - gerepareerd of niet - op tijd kan worden teruggeplaatst. KRABBENDIJKE - Aan de Oostpolderweg in Krabbendij ke is in de nacht van donderdag op vrijdag een bedrijfs auto gestolen. De blauwe Tata Telco werd gisterochtend uitgebrand aangetroffen op de Markiezaatsweg in Ril land. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse heeft gisteren een 32-jarige inwoner van Ber gen op Zoom vrijgesproken van het weigeren van een blaastest. De man werd vorig jaar 20 september in Goes bij een politiecontrole aangehouden om te blazen. Dat luk te niet. „Ik kon om medische reden niet blazen. Daarom wilde ik een bloedproef", vertelde hij op zitting. Dat ver zoek werd niet gehonoreerd. Drie verbalisanten waren gisteren opgeroepen om te ge tuigen. Een van hen verklaarde van de verdachte te heb ben vernomen dat een knobbel in zijn borst hem belem merde om aan de blaastest te kunnen voldoen. De andere twee getuigen zeiden mets over medische gron den te hebben gehoord. Voor officier van Justitie J. Zon dervan was er voldoende reden om tegen de Brabander ne gen maanden rijontzegging en 900 euro boete te eisen. Maar de politierechter twijfelde. Dus sprak ze de verdach te vrij. GOES - Bij een verkeerscontrole op de 's-Heer Hendriks- kinderendijk in Goes trof de politie gisternacht een wa penstok aan in de auto van een 23-jarige man uit Krab bendijke. De wapenstok werd in beslag genomen en de ei genaar kreeg een bekeuring. Later die nacht bleek op de Goessestraatweg in Kapelle dat een 29-jarige Goesenaar een kapmes in zijn auto had. De man werd aangehouden en na het opmaken van een proces-verbaal vrijgelaten. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De gang van zaken rond de bouw van een ruim tachtig meter hoge woonto ren in Goes-Zuid verdient be paald geen schoonheidsprijs. Het heeft er veel van weg dat het plan er nog even doorgejast moet worden, voordat regels worden afgesproken over de maximale bouwhoogten in de Zeeuwse gemeenten. Statenlid J. van Ginkel (Chris tenunie) uitte gisteren in de commissie Ruimte zijn ongenoe gen. Hij vond dat te lichtvaar dig tot de bouw van zo'n beeld bepalende toren is besloten. Van Ginkel wees op de provinciale discussienota over beeldkwali teit, waarin bouwhoogten in de steden en dorpen nadrukkelijk aandacht krijgen. In de nota wordt voorzichtig heid met hoogbouw bepleit, om dat Zeeland vlak en weids is. Suggestie is om de bouwhoog ten aan bepaalde maten te kop pelen: voor Terneuzen en Vlissin- gen geen beperkingen, voor Mid delburg en Goes maximaal 25 meter en voor de meeste andere kernen hooguit 12 meter. Van Ginkel erkende dat er nog geen vastgesteld beleid bestaat, maar vond dat bij de beoorde ling van plannen toch veel meer met de beeldkwaliteit rekening gehouden moet worden. Voor hem geldt zeker met 'the sky is the limit'. Bovendien speelt bij de Goese woontoren ook de vei ligheid (spoorvervoer) een be langrijke rol. Twijfels Ook Statenlid J Adriaanse (SGP) had zijn twijfels. Hij maakte duidelijk tegen zo' n ho ge toren te zijn. Hij drong erop aan dat het dagelijks provincie bestuur 'buitengewoon alert' moet zijn op de vorm die de to ren krijgt. Gedeputeerde H. van Waveren (CDA. ruimtelijke ordening) gaf aan dat de provincie niet veel in gangen heeft om zich met het to renplan te bemoeien. Het dage lijks provinciebestuur moet het betreffende bestemmingsplan van de gemeente Goes beoorde len, De gedeputeerde zei dat er een positief advies van de Pro vinciale Commissie Omgevings beleid ligt. Van Waveren onder streepte dat niet alleen naar de hoogte moet worden gekeken. „Het gaat wel degelijk ook om de vorm. Gebouwen tot 25 me ter hoogte kunnen ook heel le lijk zijn", betoogde hij, met een verwijzing naar de Goese toren flats De gedeputeerde merkte op dat het Streekplan Zeeland weinig ruimte geeft om bij de beoorde ling van plannen de beeldkwali teit te betrekken. Hij herinnerde eraan dat de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten tegen pro vinciale voorschriften over de bouwhoogten is. „Dat vind ik overigens wel te kort door de bocht." Van Waveren liet weten dat hij de gemeente Goes heeft ge vraagd serieus te kijken naar de vorm van de woontoren. „Ik ben ervan overtuigd dat dit ook ge beurt." Hij is voorstander van een zo slank mogelijke toren. De bedoeling is dat het ontwerp van de toren via de bouwaan- vraag nog aan de gemeentelijke commissie Grondgebied wordt voorgelegd. Burgers kunnen zo als gebruikelijk over die bouw- aanvraag ook hun mening ge ven. (Advertentie) Golden Tulip WESTDUIN KOUDCKEHKI VIISSINGEN Westdum 1 4371 PE Koudekerke (Dishoek) Tel 0118-552510 Fax:0118-552776 westduinOzeeiandnet .nl WAT IS GASTRONOMISCH VERGADEREN? Dat is vergaderen in een topaccommodatie met een supertop Lunchbuffet.... Omdat vergaderen ook best lekker mag zijn. tot augustus 2004. Bel, fax of mail gerust voor uitgebreide informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 51